De Groote Oorlog Losse Oorlogsberichten. BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. ontvangen antwoorden en Mr. dr. Ch. Raaijlmakers S.J., hield een doorwrocht betoog over het R. K. Bijzonder onder wijs, op welk betoog wij in een volgend nummer nader terug komen, daar plaats gebrek ons thans verbiedt dit alles „in entenso" weer te geven. Ten slotte besteeg de bisschop z'elf het spreekgestoelte |en zeid ongveer het vol gende: Beminde Diooesanen, Ik ben verheugd in uw midden te zijn, ik hoop, dat gij mijne tegenwoor digheid zult opnemien als een blijk van waardeering in uw werk; inoogt ge er rijke vruchten van plukken. Vroeger heb ik zelf een werkzaam deel gehad aan de organisatie van de katholiekendagen in ons bisdom en weet dus uit eigen ervaring welk een berg van werkzaam heden daaraan vast zit. Aan de verschil lende conuniessies hied ik mijn oprech ten dank inet mijn gelukwenschen met het welslagen van dezen dag. In de dagen, dat ik zelf socialen ar beid mocht verrichten, kwam ik met velen uwer in aanraking, velen heb ik leeren kennen en hoogachtenvelen zijn mijne vrienden geworden. Bij het werk, dal gij nu nog verricht, kunt ge blij ven staat maken op mijn steun, omdat het geldt het heil van mijn bisdom. Moge die eenmaal gesloten vriendschap ook van uwen kant blijven voortduren: het zal mijn trootst. zijn in de vete moeilijkheden, die zich opeenhoopen in den feg-enwoordigen tijd. Laat ons een drachtig samenwerken om den echt Chris- telijken geest in mijn bisdom te her stellen, waar hij verloren ging; te be vestigen, waar hij dreigde te yerslappen. Laat ons samenwerken, gedach.ig het devies, dat ik koos: „Mihi vivere Chris tus est. U allen wil ik voor Christus behouden of winnen." Het onderwerp van dezen dag is geweest: II© Katholiek va.n de daad. Niet alleen in het huisgezin, waar hij zijn meubileeringen niet naar modernen stijl zal inrichten, maar waar hij naar oud vaderlandsch gebruik de eereplaats zal geven aan het kruisbeeldwaar op zijn slaapkamer het wijwatervat hangt en heiligenbeelden te vinden zijn; waar het Rozenhoedje wordt gebeden. Ook ïn het openbaar moet hij zich Katholiek toonen. Hij moet niet tevreden zijn met een Zondngsmisje, maar de H. Mis hooren, zoo dikwijls hij iMd heeft. Hij zal dikwijls naderen tot die H. Sacramenten, deelnemen aan .zuiver godsdienstige vereenigingen, gesloten re- traiten; de R. K. pers steunen; verre blijven van slechte loon cel- en bioscoop voorstellingen, niet meedoen aan die schandelijke mode in die kleeding, waar tegen uwe Bisschoppen zoo dikwijls reeds waarschuwden; schuwen den vertrouwe- lijken omgang met andersdenkenden, waaruit zoo licht gemengde huwelijken ontstaan. t In het openbaar maatschappelijk leven moet de Katholiek niet aansluiten hij neutrale vereeinigingen, maar alleen waar van de leiding Katholiek is, zooals door Paus en Bisschoppen zoo uitdrukkelijk wordt verlangd. Nogmaals doe ik een beroep op uwe bereidwillige volgzaam heid. Ik herinner u aan mijn eerste herderlijk schrijven. Wat een voldoening zou het voor ons zijn, als we bij ons bezoek aan den H. Vader, dat plaats zal hebben zoo spoedig de omstandig heden dit veroorloven, kunnen getuigen Alle vereenigingen in ons diocees zijn Katholiek georganiseerd. Dit antwoord, Beminde Diooesanen, hangt af van u. Nog niet allen hebben gehoor gegeven aan onze vaderlijke roepstem. Dit ge schiedt niet uit kwaadwilligheid, maar meer door dien zucht naar uitstellen. On der alle standen staan er nog voor 't vervullen van dien plicht. Stel niet lan ger meer uit. Laat dit nu de Joatste uitnoodiging zijn; geelt gehoor aan tiet woord van een bezorgd Herder, die een maal rekenschap moet geven; aan de bede van ©en minnend vaderhart, dat vurig verlangt zijn kinderen gelukkig te zien. Verschaft mij het genoegen nog vóór het einde van dit jaar uwen overgang te kunnen boeken tot de Ka tholieke organisatie. In het bijzonder bij den middenstand is nog te weinig organisatie; wij re kenen op de volgzaamheid onzer gees telijkheid om 'in deze krachtigen steun te verleenen. Onze Katholieke werklie den moeten zich nog nauwer aansluiten in de diocesane organisatie, opdat ze spoedig kunnen beschikken over een vrijgestelde. Waar de Katholiek zitting heeft in publiekrechterlijke lichamen, moet hij onderlegd zijn om in 't openbaar ie kun nen optreden. Onwetendheid in godsdienst zaken wreekt zich verschrikkelijk. Mogen wij toch een vast besluit maken voor de godsdienstige vorming en van ons zelf èn van onze kinderen. Vooral moe ten we het Katholiek bijzonder onder wijs bevorderen; dat eischt die Kerk; niet alleen lager, maar ook middelbaar en hooger onderwijs. Ik weet, ge wilt naar best vermogen daaraan medewerken. Bergen op Zoom met zijn Kath. han delsdagschool is daarvoor een bewijs en ik breng van hier mijn warme hulde aan de oprichters. Wij moeten voor onze kinderen ongerept bewaren hun grootsten schat, hun heilig Geloof. Naast Tedere kerk dient een Katholieke school te staan; in meer aanzienlijk» plaatsen ook een inrichting van middelbaar "on derwijs. Ik zal niet rusten, voor die wemsch vervuld is. Ik heb gezegd. De strijd op het Westerfront BERLIJN, 15 Aug. (W.B.) Het stafcom muniqué meldt Van gistermiddag af hebben de Engel sehen hun aanvallen op de linie Ovillers Bazenlin le Petit hernieuwd; zij zetten met de grootste hardnekkigheid hun actie tot diep in den nacht, voort. Aan den weg Thiepval— Pozières hebben zij vasten voet gevat in hetzelfde deel van onze voorste loopgraven, waaruit zij gistermor gen weer geworpen waren. Overigens zijn hun vele, dichl opeen volgende stormloopen volkomen en zeer bloedig voor onze stellingen mislukt. De Franschen herhaalden tweemaal te vergeefs hun aanvallen tusschen Maurepas en Hem, de Ancro en de Sonime. De artilleriegevechten, clip zich nog verder dan dezen sector uitstrekten, zijn nog niet verstomd. Op de rest van het. front, behalve le vendige gevechtsactiviteit ten Z.-O. van Armentières, op enkele punten tot Ar- tois en rechts yan do Maas, geen bij zondere gebeurtenissen. Russisch legerbericht. PETERSBURG, 14 Aug. Op het Wan- meer heeft onze flottielje de vijandelijk» stellingen op den Z.-W. oever beschoten en den vijand tot den terugtocht gedwon gen. In Perzië veroverden wij ten Noor den van Sakkiz een deel der Turksche stellingen. Ten N. van Hamadan zetten de Turken hun offensief voort. Onze ge pantserde auto's brachten don vijand in die streek don lOen dezer zware ver liezen loe. Schepenverlies LONDEN, 14 Aug. (Reuter). Het Zweed- sclie s.s. „Pepita" is in de Noordzee door een Duitsche duikboot iu brand go schoten. Do bemanning is to Sunderland ontscheept. LONDEN, 1 A4ug. (Reuter). Do admi raliteit bericht: do Engelsehc torpedojager „Lassoo" is gisteren voor de Nederland- sche kust gezonken, óf door het loopon op een mijn, óf door torpedeering. Een offi cier en een matroos zijn gekwetst, 2 officieren en 4 man worden vermist. KOPENHAGEN, 15 Aug. (Ritzau's bur.) Volgens hier ontvangen berichten is gis teren de Deensche stoomboot „Zvar" voor Genua door een duikboot in den grond ge boord. De bemanning is gered. LUGANO, 15 Aug. (H.N.) De „Cor- riere della, Sera" verneemt uit het Rus sische hoofdkwartier, dat generaal Ewert tot een vertegenwoordiger van de buiten- landsche pers heeft gezegd, dat de oorlog niet zal eindigen, zoolang nog 1 Duitsche of Oostenrijksche soldaat op Russisch grondgebied staat. Generaal Evert consta teerde, dat de toenemend taaie verdedi ging van het vijandelijk centrum b.v. bij Kowel en Baranowitsji merkbaar is en schrijft dit toe aan de benoeming van Von Hindenburg tot algemeen opperbevel hebber. Een overwinning van ons, zeide Evert, zal echter daardoor slechts te be langrijker worden. (Msbode.) Volgens Zwitsersehe bladen is generaal Ewert voorloopig tot opperbevelhebber van het noordelijke Russische leger be noemd, in de, plaats van Koeropatkin. De „Frankf. Ztg." maakt melding van omvangrijke Russische troepenverplaatsin gen, die van het Riga-front naar Sarny per spoor en vandaar te voet naar de Stochod gaan. Ook in de streek van het. Nobel-meer zijn aanzienlijke versterkingen aangekomen. Blijkbaar is het. Russische opperbevel van plan er alles op te zet ten om Pinsk en Kowel te nemen. In de Berlijnsche centrale markthal is nu al de 5de keuken geopend. Deze keu ken is dp grootste van de tot dusver opgerichte en bevat 80 ketels, ieder voor 600 liter voedsel. De stad Jissen heeft. 10.000 varkens 'aangekocht om deze vet. te mesten rooi de Jroepen op het Oostelijk front. Het Franst he Violette Kruis, een. „Roode Kruis" voor paarden, heefl aan het Westelijk front vier lazaretten, heeft 6000 personen in dienst en beschikt over een kapitaal van 12.000 pd.st. Men heeft ontdekt, dat mos een uitste kend verbandmiddel is; het wordt als zoodanig op steeds grooter schaal ge bruikt. (De Tijd.) (S De prijs der overwinning In de „Daily Mail" vertelt een mede werker hoe iu een Engelsch gezin hel bericht van den dood van ©en zoon werd ontvangen. „Langs de laan kwam de brievenbe steller aanloopen, ©enigszins gebogen onder zijn last de meestwelkome, maar jtevens de meest gevreesde "bezoe ker in ons 'land. De harten ,van moeders, vrouwen en verloofden gaan elniel'ler kloppen als zij hem, in deze dagen van het groote offensief, zien aankomen, want wij we len allen, dat de opmarsch eerst op hel slagveld groote offers eischt en daarna de harten van vele vrouwen vei plettert en dat de rekening die de over winning haar aanbiedt, in den regel een slordig stukje met potlood geschreven papier is Het was vroeg in den ochtend en de zon scheen heerlijk, toen de brie venbesteller, zonder bewustzijn van de groote beteekenis die hij voor liet pu bliek heelt gekregen, naar het huis toe liep, zijn brieven in de bus wierp en weer wider ging. Het was zonderling stil in de hall, waar de zes brieven waren gevallen, want, de bewoners waren in den tuin, maar hel ooi' van een moeder hoorl scherp - vooral als zij ongerust is en misschien spreken de instincten van een moeder in deze tijden krachtiger, want alleen de moeder had de stap- qp hel grint ie.il liet sluiten van het hek gehoord en zij was het dan ook, die vluchtig en alleen de handschriften op- de zes enveloppen bekeek. Spoedig herkende zij de militaire poststempels en de ralligra- p-hie van Paul, Matt en Arthur. De hei de andere brieven hadden niets met den oorlog te maken, zoodat zij die opi zijdo legde; maar met een plotseling opgeko men gevoel van onrust scheurde zij de zesdie enveloppe, zonder postzegel, met het onbekende handschrift, open en dn inhoud joeg haar hel bloed uit liet ge laat, perste een snik uit haar keel en sloeg haar met het leed, dat slechts een beroofdte moeder kan gevoelen. Een onzichtbare geleider was met den postbode meegekomen en volgde hem op zijn ronl", trad sommige huizen binnen, waar hij brieven achterliet, maar bleef elders buiten staan. In die korte, zon nige laan bezocht, de onzichtbare gast dien Zondagavond twee huizen. L,aler op den dag, toen de eerste ver pletterende smart vervangen was door de rustigere, doffe pijn van liet begrijpen, werd die brief, die, het noodlottige nieuws bevatte, opnieuw gelezen. Twee jonge re zoons boorden met ontzag aan, wat moeder voorlas. „Hij was leen idap-pere jongen en gedroeg zich gedurende hol hevigste bombarde ment, zooals teen Engelsrhe jongen be hoort te doen. boar zijn kalmte in het gevecht, bezielde hij zijne kameraden en wij doelen van g.inscher harte in uw lilt ter feed. Wij hebben hem op een zonnigen na middag begraven vlak bij oen wuivend korenveld, met hoornen er om heen, zoo als men alleen in Frankrijk vindt en als requiem weerklonk daarbij het gedonder der kanonnen, de explosies der granaten, het gezang der vogels en het stille koel tje, dat door die hoornen -ruischte, ter wijl zijn kameraden met vochtig» óogen om zijn graf stondlen to luisteren naar die- woorden van den geestelijk. Ik hoop1, dtat het u troosten moge, te weten, dat hij op zijn post is gestorven, zijn plicht doende en zijn leven met vreugde voor zijn vrienden offerend. God geve, dat gij daar troost uit moogt put ten". Vader cn Zoon. De „Daily Expres" verneemt uit Milaan dat aan den Ooslenrijkschen luitenant Louis Geutill een bijzonder tragisch avon tuur is overkomen. Bij het uitbreken van den oorlog vluchtte Geutill's vader uit Trentino en liet zich als vrijwilliger in het Itali- aansche leger inschrijven. De zoon moest als Oostenrijker iu het Oostenrijksche leger dienst nemen en onderscheidde zich zoodanig, dat hij tot officier werd bevorderd. Tijdens een der laatste gevechten nam Louis Gentill een twaalftal Italiaansche Alpini gevangen en daaronder bevond zich zijn eigen vader. Het wederzien was treffend. Vader en zoon omarmden elkaar en daarop gaf de luitenant bevel de ge vangenen achter het front te brenuen. Den volgenden morgen echter werd de vader als overlooper naar den vijand gefusilleerd. („De Tijd") Guateinnln en Helsiiv Dip Zuiid-Amerikaanschp republiek Gua temala heeft, als bewijs van sympathie voor België een groote hoeveelheid Ie vensmiddelen, versnaperingen en ook geld gezonden die onder liet. leger moet wor den verdeeld. iVFSICO Die Kolnische Ztg. ontvangt uit Was hington draadloos bericht dat de span ning jussc,hen de Ver. Staten en Mexico toeneemt. De minister van oorlog heelt den in hun garnizoen gebleven Ameri kaansche troepen bevolen, zich naar die Mexicaansche grens te begeven. N. R. Ct. Huldebetooging aan H. M. da Koningin. Naar men meldt, zou bij de Vereleniging voor den Volkszang liet voornemen be staan, op 31 Augustus' a.s. aan H. M. de Koningin, ter gelegenheid van Haren verjaardag voor het Paleis Huis ten Bosch des avon'ds een Imldehetoogiag aan be bie den, waaraan zouden deelnemten 15 zang- vereenigingen, vormende ongeveer 1000 koorleden, niet begeleiding van de Ja gei'kapel Welvaart in de hoofdstad. Naar aan de Vaderlander velze kerd Word ,is het belastbaar inkomen van Amsterdam's burgerij over 1916 meer dan 100 millioen grooter dan over 1915. Fijne zaden, vlas, suikerbieten en zaaiuien. Officii iel. Het ligt in hel voornemen van den minister van landbouw, zoodra het ontwerp ilistrilmliewi-t vvet zal zijn ge worden, te bevorderen, alat éen algemee n-P maatregel van bestuur wordt uitge vaardigd, waarbij wordt bepaald, dal, die verbouw van bruin ten g-eel mosterd-, ka nariezaad, karwijzaad, blauw-maanzaad, spinaziezaad, vlas, suikerbieten en zaai uien door voornoemden minister kan worden verboden, beperkt of niet dan voorwaardelijk worden toegestaan. Het. ligt verder in de bedoeling de teelt dezer gewassen, zoo noodig. te beperken tot den omvang-, w'elken zij gemiddeld in de jatten 1913, 1914 en 1915 had. Goes. Onze ouil stadgenoot nut. De Wilde, die hier nog niet. is vergelen en als politiek spreker menigmaal in den laatsten lijnl hier optrad, heeft dezier da gen te 's-Gravenhnge de spitsroeden der gemeenteraadsverkiezing (doorloop-en alt candidaaf der rechterzijde, ter vervulling van een zetel, opengeltoinen door liet ver trek van zijn vader, ide'n bekenden wet houder De Wilde naar de Gedeputeer de Staten. Hadden een paai- honderd rechtscJie kie zers meer gestemd jdan was hij tel* hij den eersten aanloop: gekomten, thans moet hij een herstemming doormaken maar heeft goede kans gekozen te worden. De Ilaagseho briefschrijver van ons' he kend Katholiek dagblad „De Tijd" dezer dagen over die raadsverkiezing schrijven de liet, zich al-dus over onzen stadge noot uit. „De liberalen zijn over het aanbevelen van den candidaal, als zoon van den Vader, niet erg .gesticht. Ik wil ze graag toegeven, dat een dergelijke erfopvolging niet ten allen tijde en zonder voorbe houd is aan 'te hevelen. De zoom te zijn van den vader, zegt soms zeer weinig. Dte jonge de Wilde heefl intusschen deze aanbeveling waarlijk 'niet noodig. Hij staat in wetenschappelijke ontwikkeling iioog'r dan de vader, is een bekwaam advocaat, een goed spreker 'en -een vlug schrijver, die in -die mate de aandacht trok. dat hij meer dan eenmaal reeds buiten Den Haag de candidaat zijner partij was Voor de Tweede Kamer. Hij- is -dan ook een overtuigd anti-revolution'nair, die zich nooit -geschaamd heeft Voor zijn begin selen uit te komen. Indien iemand re den zou Rebben te klagen, dat hij als zoon van zijn vader wordt aanbevolen, dan zou het de jonge de Wilde zijn, die genoeg in zijn mars heeft, om suo jure een plaats in den raad te vragen". Evenals elders in Zeeland rinkelden ook hier vannacht de vensterruiten en trilden de ramen. Waarschijnlijk het ge volg van geschutvuur of ontploffingen aan de Belgische kust. De appeistroopfabriek, waarvan de Naamlooze Vennootschap onlangs is op gericht en die gebouwd wordt tegenover het station alhier, zal 15 April 1917 geheel klaar moeten zijn voor het bedrijf. D® voorstelling in de Alhambra- bioscop© alhier gisterenavond gegeven was zeer interessant en naar vorm en inhoud zóó, dat o-.i. gerust een ieder, die zich of de zijnen een vacantiegenoegeii wil gunnen, er heen kan gaan. Vooral de in drie -artes verdeelde film: het kind uit. het eerste huwelijk, beschrijvende, hoe een jong meisje geleidelijk door hare stiefmoeder met dochters ais Asscliepoesier wordt gebruikt, totdat het kind, ten einde raad en na tal van kwellingen verduurd te hebben, haar toevlucht zoekt 'bij het graf harer moeder, waar zij bewusteloos ineenzink!, terwijl de Kerstsneeuw neder valt -en ten slotte door de oude huis houdster en haar jongen leermeester wordt gevonden en aan haar vader te ruggegeven, was zeer mooi. De komische films waren inderdaad hoogst lachverwekkend, maar misten ge lukkig de gevaarlijke platheid «elke vele dergelijke films ontsiert. De „autobus ondernemers" en de carieaturen van den New Yorkschen teekenaar muntten vooral uit. Ook prachtige natuuropnamen, o.a. van de Trolhattan watervallen vielen te bewonderen. In 'tkort geheel de voorstelling deed den naam der ondernemers eer aan. Voor den dienst in Nederlandsch- Indië is bestemd de heer L. A. van den Berge, alhier, voor candidaat-gezag- hebber hij het binnenlandsch bestuur. (Z.) Dinsdagmiddag half twee uur reed een tweewielig rijtuig met één paard he spannen door de 's Heer Hendrikskinder re.nst.raat. Ten gevolge van de gladheid van de straat en van te snel rijden kwam het paard te vallen, waardoor de viet inzittenden min ,ot' meer ter aarde negen. Spoedig was het dier weer overeind en hel tuig voorloopig hersteld, zoodat men do reis in de richting 'sll. Hendrikskinderen kon vervolgen. (Z.) Middelburg. Morgen (Donderdag) avond, wordt door het muziekkorps der militaire wielrijders een uitvoering gegeven in de Kiosk op de Markt, welke uitvoering te acht uur aanvangt. Op 16 Augustus 1891 trad de heer J. van Sehaik als schilder in dienst van gemeentewerken alhier en herdenkt dus heden zijn 25-jarig jubileum als zooda nig. Namens burgemeester en wethouders werd den jubilaris hedenmorgen hij monde van den heer P. 0. de Does4 hoofdopzich ter bij fabricage,- een enveloppe met in houd overhandigd, terwijl spreker daarbij ook de gelukwenschen aanbood van don gemeente-bouwmeester, die afwezig is en van liet overige personeel van de Stads schuur. Er is hier hedennacht door zeer velen weder een ontzettend leven gehoord Ramen rinkelden in vele dee'.en der stad en maakten de bewoners wakker. Alen vermoedt, dat. men niet. niet gewoon ka nonvuur, doch met het ontploffen van bommen te doen had. Vlissingen D© mailboot „Koningin Re. geniest" van de Zeeland, vertrok helen- morgen naar Rotterdam om te dokken en o.a. door het innemen van vaten ge reed to worden gemaakt voor het in dienst komen in plaats v'in de veron gelukte „Koningin Wilhelmina." Rij de stoomvaartmaatschappij „Zee land" alhier, zijn vijf machinisten, die wei gerden in dezen gevaarlijken tijd verder te I varen, tegen 1 October ontslagen, terwijl een groot aantal leden van het stokers personeel tegen 15 September om de zelfde reden is ontslagen. Dinsdagavond zijn in de Aagje De kenstraat een militaire vrachtauto- en een auto van den autoverhuurder Wijtenburg met elkaar in botsing gekomen. De mi litaire auto kwam er zonder beschadi ging af, 'doch 'de andere auto sloeg om I en werd ernstig beschadigd. De inzitten den, een familie uil Breda, moesten zich I met veel moeite uit. de auto werken, maar wonder hoven wonder had sleehls een der reizigers een onbeduidende wonde aan het gelaat. In een ingezonden st.uk in de „Vlis singsoho courant" bespreekt een inzen der, die zich „Paras" teekent, dit ontslag en schrijft o.a.: „Wat ik nu 't treurigst vind, is, dat onder dat personeel menschen zijn met 20 en meer dienstjaren, menschen hoven de 45 en 50 jaar. Zullen deze wel ander werk vinden. Het jongere personeel, och dat zal wel gaan. Maar voor juist (leze mannen, die de Maatschappij reeds zoo vele jaren dienden, ziet 't er diep treurig I uit. Waarom ik nu deze regelen gaarne I zag opgenomen? Opdat. Vlissingen wete, I opdat het gepubliceerd zij, dat liet perso neel der „Zeeland" en niet de „Zeeland" alleen getroffen wordt." Zondagnacht is op straat aan getroffen een jonge man, die bij on derzoek bleek van uitputting in elkaai gezakt te zijn, waarom hij naar het po litie-bureau werd overgebracht, waar hij dadelijk na zijn aankomst ©en bloedspu wing kreeg. Bij onderzoek hl-eek omtrent dezie-n jon gen man, een Nederlander van geboorte, dat* hij jaren in Buitscliland was werk zaam geweest als hotelbediende. Begin Februari van dit jaar werd hij bij het opladen van een koffer op een rijtuig, door dezen koffer, die van hel rijtuig adel, -getroffen, waardoor hij een rib brak. Hij werd daarop opgenomen in 'een ziekenhuis pn korten tijd later daar uit ontslagen en als „lastiger Auslander" naar de gevangenis overgebracht. Be man heeft eenige maanden in de gevangenis doorgebracht, zonder in ver hoor te zijn genomen en is dezer dagen op- last van dp politie over de grenzen gezet. In Rotterdam aangekomen heeft hij ge tracht daar werk te liekomen, wat hem evenwel niet gelukt is, waarna hij naai Vlissingen is gegaan, omdat men hem gezegd had, dat hij hier wel werk zon kunnen vinden Zondag nu heeft hij hier den gpliee- len dag rondgeloopen zonder voeding, daar bij niets meer bezat, waarna hij van honger, mede in verband met zijn niet volkomen genezing, door luitpiutting in el kaar is gezakt. (Z.l Zierikzee. Bij K. B. is aan C. A. H. Waghto op zijn verzoek eervol ontslag ver leend uit zijn betrekking van lid van den Voogdijraad, alhier, onder dankbe tuiging voor de bewezen diensten. lerseke. De dienstdoende commies Wijsbeek die een mosselboot moest vei zegelen, had het ongeluk met zijn been in een slagrijf te vallen. De punt drong ongeveer 5 centimeter in zijn been. n'J moest zich direct onder geneeskundig» behandeling stellen. Het ongeluk had plaats op V.E. 101, „Helena Wilhelmina eigenaar D. J. Sinke. (Z.) Niet minder dan 3035 mossel- booten varen tegenwoordig wekelijks op België. Het is voor ons dorp een groot geluk, dat die handel niet gestoord wordt, want was dit het geval dan zou er enorme werkloosheid heerschen, daar niet

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2