BINNENLAND. UIT ZEELAND. Sociale Berichten. Landbouw en Veeteelt. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. ONDERWIJS KERKNIEUWS. regeering voor munitieaanmaak had over genomen. De fabriek is geheel afgebrand, met groote hoeveelheden katoen. Het vuur sloeg over naar den houttuin van de maatschappij Rifkin, de grootste van St. Petersburg. Ook hier werd alles ver woest. Te Moskon zijn twee mineraal- waterfabrieken afgebrand. In de pakhui zen daarvan was toevallig een groote hoe veelheid gummi van do fabriek Prowod- nik ondergebracht. Twintig wagons met ruwe suiker en twintig wagons graan gingen ook verloren. VKUKK\HiI»K STAT KV Een wolkbreuk h,eeft in West-Virginië een schade aangericht van circa 1 mil- lioen dollar. 'Er vielen 100 slachtoffers. BIMEUIG De Rumeensche posterijen zijn in de jaren 1914, 1915 en 1916 tezamen voor 5.100.000 lei opgelicht. FBJlKKBIJ K. Een reusachtige brand vernielde te Bor deaux vele pakhuizen en drie restauraties. De schade beloopt 5 millioen frcs. De opgebrachte visschersvaartuigen. Reuter seint uit Londen: Naar in gezaghebbende kringen verluidt schijnen er in Nederland wanbegrippen te bestaan omtrent het lol der beman ningen van Ilollandsche visschersvaartui gen, die voor het Britsche Prijshof zijn gebracht. Er bestaat bij Z. M. regeering geen enkel voornemen om hun den terugkeer naar Nederland te bemoeilijken en aan de be trokken officieren is last gegeven hun verlof te geven om te landen, wanneer dit hun terugkeer naar huis kan bespoe digen. Het opbrengen van visschersschepen. Waarschijnlijk zal in het begin van de volgende week de commissie uit de Reedersvereeniging voor de Nederland- sch© haringvisscherij opnieuw naar Lon den vertrekken o>m de onderhandelingen met de Engelsche autoriteiten voort te zetten en de belangen van de Neder- landsche visscherij te behartigen. Uitvoer van brood naar België. „Het Volk" verneemt dat tengevolge van de aanhouding der Nederlandsche schepen door de Engelsche regeering de uitvoer van brood naar België voor deze week verminderd is met 50 pet. en toe komende week volledig zal stop gezet worden. De aangehouden Nederlandsche schepen bevatten 50.000 ton tarwe en meel. De Engelsche regeering verdedigt haar houding door het feit, dat het graan en meel zou gekocht geworden zijn door fir ma's, die staan op do zwarte lijst. Restauratie stadhuis. De gemeenteraad van Bergen op Zoom heeft in beginsel het voorstel aangenomen om, nu men eenmaal aan de inwendige verbouwing van het stadhuis groote kosten besteedt, ook den voorgevel in den vroe- geren ouden stijl te herstellen. De kos ten daarvan worden op f8000flO.OOO geschat. Er bestaat daarenboven kans op een subsidie van Rijk en Provincie. ihr. L B. D. v d. Berch van Heemstede. Over het ontslag nemen als lid der Tweedte Kamer door Jhr. I. B. D1. van dfen Berch van Heemstede schrijft de N. Tilb. Crt. Jhr. van den Berch werd in 1891 tot lid' der Kamer voor Oosterhout gekozen. De verkiezing liep toen over de leger- Wet Bergansius, waarbij voorgesteld! werd de plaatsvervanging af te schaffen, Dr. Schaepman was hiervan onder de katho- ken de groote voorstander en met hem gingen in de Kamfer mr. Th. Bor- ret, afgevaardigde van Oosterhout en mr. Vos de Wael, afgevaardigde van Waalwijk. Er heeft, toen leen geweldige strijd' gewoed in het katholieke kamp en veel nadeel is toen toegebracht aan de christelijke staatkunde, die eenige. jaren terug werd gezlet. Hoe fel het toeging kan men opmaken uit het feit, dat^dr. Schaeptoan c.s. iu d© Maasbode werden uitgekreten als „Room- sche anti-revolutionnaix-en Twee dlier Roomschle anti-revolutionnai- ren" werden bijt de verkiezing uitgewor pen, n.l. de heieren Borret en Vos de Wael. De eerste werd vervangen door dten heer vtan dfen' Berch van Heemstede, d» tweede door wijlen den heer Willem Mutsaers. De geschiedenis heeft dr. Schaepman c.s. in het gelijk gesteld. Minister Posthuma heeft den bur gemeesters medegedeeld, dat bij de regeling van den graanoogst 1916 het uitvoerverbod uit de gemeenten van in- landsche rogge en roggemeel blijft gehand haafd en wordt uitgebreid tot inlandsche tarwe, gerst en haver. Gedenksteen op Talma's graf. Reeds spoedig na. het verscheiden van Dg'. Talma, weid in de kringen van „Patrimonium" en van het Christelijk Nationaal Vakverbond het denkbeeld be sproken om de nagedachtenis van den ontslapene te ©eren door bet plaatsen van ©en gedenksteen op het graf te Bennebroek. Na overleg met de familie, had Za terdag 5 Augustus 1.1. een samenkomst plaats van de dagelijksche besturen van het Verbond „Patrimonium" en van het Chr. Nat. Vakverbond, waarin besloten werd aan de Afldeelingen van beide Bonden het verzoek te richten om on der hun leden voor gemeld doel bij dragen te verzamelen, welke evenwel niet meer dan 25 cents per lid zullen mogen bedragen. Deze laatste bepaling werd gemaakt om de deelneming onder de leden zoo algemeen mogelijk te doen zijn. (Z.) Goes. Toen Donderdagavond de Goe- sche Padvinders aan liet oefenen waren op het voetballerrein aan den Pölder- schen weg alhier, zouden een paar Pad vinders slootje gaan springen, toen op eens de jongeheer Van Reede er in sprong. Door den leider Van der Leeuw werd hij bij zijn kraag gegrepen en op het droge gebracht. Hij kwam niet een bemodderd pak en den schrik vrij. In het nieuwe kerkgebouw der Geref. Kerk te Kapelle-Biezelinge zal eerlang ook een nieuw pijporgel worden geplaatst, waarvan de vervaardiging is opgedragen aan den heer A. S. ,1. Dek ker, orgeifabrikant alhier. („St.") Niettegenstaande de groote moeie- lijkheden, die de mobilisatie der vele muzikanten van „Euphonia" voor het houden der repetition en uitvoeringen met zich brengt, houdt het wakkere he stuur toch voet bij stuk feu is thans in de gelegenheid om, behalve het do nateursconcert op Zondagavond, ook een volksconcert in do kiosk - op de Groote Markt aanstaanden Zaterdagavond te geven. Woensdagavond hebben eenige veldartilleristen de 'sHeer 'Hendrikskin- derenstraat in rep en roer gebracht. Ze kwamen met een wagen met geperst hooi langs de kade, raden op verkeerde of onduidelijke aanwijzing den Molen dijk op, bemerkten de vergissing, duw den den wagen terug en laveerden nu het z.g. Breetje op. Door aanraking met het hoekhuis van dhr. de J. geraakten een paai- blokken 'hooi van den wagen, van den fruitwinkel van dhr. de J. werd het zonnescherm totaal afgerukt en be schadigd, terwijl op verschillende plaat sen hooi verloren werd. Even later waren 'de veldartilleristein- stukrijders aan den hooibouw op straat. Officieren namen de schade' op. En het publiek had den mond vol over het geval. (Z.) Voor die op 17 en 18 Augustus a.s. in Zuid-Beveland ié houden excursie der Nederlandsche Pomologische Vereeni- ging hebben zich negentig deelnemer*; aan gemeld'. Den eersten dag zullen bezocht won den kweekerijen en boomgaarden te Ka- pelle, Ierseke, Wilhelminadorp (Zee- lands Proeftuin) en den tweeden dag kweekerijen en boomgaarden te 's-Heer Arend'skerke, Oudelande, Elllewoutsdijk en Kwadfendamme. Middelburg. Alhier is aangehouden 'A. T., een 50-jarige kleermaker, die reeds driemaal wegens landlooperij naar een rijkswerkinrichting werd opgezonden, en nu zich ook aan landlooperij schuldig maakte. (Z.) De politie alhier heeft, proces verbaal opgemaakt tegen 1'. ,v. M. en zijn zoon, die tegen den wil van de in het zelfde pand wonende buren, in diens vertrek waren en daar mishandeling pleegden Ook is proces verbaal opgemaakt tegen L. F., die op het terrein van het con cours hippique verleden week een agent sloeg, dlie hem gelastte zich.te verwijderen. Schore. Het gevaarlijk spel van vuurtje- stoken, blijkt ook hier bij de jeugd in zwang te zijn. Nadat Donder lag eanigo kinderen een tijd lang miet een lorrie van de stoomtram Vlak©Hanswieerd hadden gespeeld en dit beu .begon te vervelen, staken zij droog gras onder de lorrie aan. Gelukkig kwamen, eenige vol wassen personen spoedig aan deze ge vaarlijke baldadigheid een einde maken door den beginnendien brand te dooven. Hedenmorgen viel een span paar den van dhr. Verstraten hij de Schors- brug in het kanaal. Een der paarden verdronk, terwijl het andere door spoe dige hulp kon worden gered. Stoppeldijk. Da R. K. Prankbedrijdings vereeniging alhier, hoopt 27 Aug. a.s. tiaar tienjarig bestaan to vieren pret een algemeene H. Communie der leden, een plechtig lof en een openluchthijeenkomsit waarin een toepasselijk© toespraak zal worden gehouden Sas van Gent. Aan den draad. Hier is ©en 30-jarige vrouw aan de elec- trische draadversperring doodgebleven. Hulst. De uitvoer van brood naar België is vanaf Donderdag tot op een derde 'verminderd, terwijl Zaterdag 12 de zer alle uitvoerconsenten van brood tot nader 'order worden ingetrokken. Terneuzen. In de Woensdag gehouden vergadering der Middenstandsciedietbank „Neuzen en Omstreken" kon door het Bestuur gewezen worden op de groote beteekenis dezer instelling voor onze woonplaats, wijl de omzet verre d© ver wachting overtreft. Op voorstel van het Bestuur werd het salaris van den directeur bepaald op f 1000 en werd verder f 500 uitge trokken voor huur. In een volgende vergadering zal ge handeld moeten worden over een tege moetkoming aan de Commissarissen voor hun moeite en verantwoordelijke positie. (Z.) St-Jansteen. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen in de ge meente St. Jansteen, dhr. P. J. J. Vael, ter vervanging van dhr. P. C. van Gassen, die ontslag heeft genomen. (Z.) Bredasche Katholiekendag. Waar koop ik een kaart voor den katholiekendag? hooren wij vragen. Over de gratiskaarten is reeds bericht. De gratiskaarten, vollen toegang gevende tot de afdeelingsvergaderingen, de 11. Mis, en den optocht, zijn verkrijgbaar hij de secretarissen der verschillende katho lieke vereenigingen. Maar de toegangskaarten tot de slot vergadering Wie naar den katholiekendag gaat, wil toch immers op de eerst" plaats de slot vergadering bijwonen, waar Z. D'. H. de Bisschop tegenwoordig is en hel slot woord spreekt, waar de hoofdredevo?- ring van den flag wordt gehouden. Kaarten voor deze bijeenkomst werden voorheen op verschillende plaatsen ver kocht, met het gevolg, dat niemand 'do juiste plaats kende. Daarom is nu besloten de kaarten overal, in alle plaatsten, in alle parochiën beschikbaar te stellen bij de kosters. Waar gij dus, een kaart kunt. koopen voor den 'katholiekendag, een kaart, die, behalve tot de slotvergadering ook toe gang geelt tot de afdeelingsvergaderingen;? Rij den koster. Wij voegen er den goeden raad hij, dat gij het koopen van deze kaart niet te lang moet uitstellen, want ofschoon de kerk te Roosendaal groot is, ze was den vorigen keer gevuld. En toen hadden ,1e vrouwen ,^een toegang. Er zullen nu stellig mieer kaarten worden aangevraagd, dan er plaatsen zijn. Zoodra. het getal beschikbare plaatsen verkocht is, zet het bestuur den ver koop stop. Z L. NI. Blijkens de „Zier. Nieuws!)." is Woens dag te Goes een buitengewone verga dering gehouden v.an het hoofdbestuur van de Zeeuwsche Landbouw-Maatschap pij en wel op verzoek van de afdeeling Zie- rikzee, namens welke waren afgevaardigd de heeren J. W. van Oeveren en C. van Westen Pzn. Door bedoelde afdeeling was het volgen de voorstel ingediend „De Z. L. M., in samenwerking met, de andere maatschappijen op het gebied ■van landbouw en veeteelt in Nederland, daartoe door haar uitgenoodigd, richt tot de Ttegeering het eerbiedige doch drin gende verzoek, wanneer in de economi sche zelfstandigheid van den landbouwer van hoogerhand zal worden ingegrepen, dit d,an eerst te doen na gemeenschap pelijk overleg tusschen Regeering en minstens twee leden uit 'tHoofdbestuur van iedere Landbouw-Maatschappij op 'n gemeenschappelijke vergadering door de Regeering uit te schrijven. Die orga nisatie, later beter te regelen, wordt zooi spoedig mogelijk in het leven geroepen, opdat binnen acht dagen of vroeger de Commissie een audiëntie aanvrage bij Z.Ex. den Minister van Landbouw om haar wenschen kenbaar te maken als de wenschen van den georganiseerdem landbouw van Nederland. Den Minister te verzoeken can haver en gerst vrij te laten in den handel. Om consenten voor eventueelen uitvoer v,an vee of land bouwproducten alleen en uitsluitend te verstrekken aan de georganiseerde Land bouw-Maatschappijen, om pro rata ieders hoeveelheid te verdeelen en hun de ver plichting op te leggen op dezelfde wijze voor het benoodigde voor binnen- landsch gebruik zorg te dragen. Om de consenten voor uitvoer van zaaigranen eveneens uitsluitend te geven aan de georganiseerde Landbouw-Maatschappijen in Nederland, op gelijke wijze, opdat de bezitters van goedgekeurd graan, peul vrucht, zaad of pootgoed, daarin een tegemoetkoming vinden voor linn zorgen en kosten. Iedere 14 dagen wordt te Goes een vergadering gehouden van het Hoofdbestuur, waarbij tegenwoordig kan zijn een afgevaardigde van iedere Af deeling, om de wenschen der Afdeeling aan het. uitvoerend deel van liet Hoofd bestuur voor te leggen, te bespreken en zoo mogelijk in vervulling te brengen. Zoodra overeenstemming jn gemeen schappelijk optreden van de Landbouw- Maatschappijen js verkregen, 't daarheen te leiden, dat een bezoldigd Centraal Bestuur wordt benoemd, welks zetel in Den Haag moet zijn om te waken voor de belangen van landbouw en veeteelt, om ten allen tijde gereed te zijn die belangen bij de Regeering te bepleiten". Den HaajJ Pogingen, door onze regee- ring aangewend om langs deplomatieken weg geneesmiddelen uit D'uitschland te verkrijgen tegen den Idaar bestemden prijs, moeten naar men in welingelichte kringen verneemt, als mislukt beschouwd worden. Den Haaj. Bij' ministerieeel besluit is herhaald dat op> militairen, die bezwaren hebben tegen inenting, geen dwang mag worden uitgeoefend, noch afkeuring over zoodanige weigering mag worden te ken nen gegeven. Dordrechf. Voor het oog van een toe schouwer, die tevergeefs reddingspogin gen in het werk stelde, zijn gisteren 3 jongens, van 17, 16 en 15 jaar bij1 het zwemmen verdronken, daar zij in een draaikolk terecht kwamen. Maassluis. De visschersvaartuigen VI. 212 „Vrede" van de Vlaardingsche ree- derij: Visscherij „Vrede" en VI. 177, J. H. van de reeederij firma v. d. Burg aldaar, zijn blijkens een nu pas inge komen bericht van 29 Juli naar Enge land opgebracht. II Aug. 5 uur 's namiddags. Berlijn. Volgens bericht uit kringen die in nauwe verbinding staan met den senator oud-minister van buitenlandsche zaken Piohon lo Parijs zullen de Fran- sche en Engelsche gezanten te Athene spoedig worden teruggeroepen. De Fransche gezant. Gnillemin is reeds met verlof vertrokken, doch men be schouwt dit als een voorwendsel. Parijs. (Officieel.) Avondcommuniqué van 10 Aug. De dag was rustig. Slechts ten noorden van de Somme en in de streek van Thiaumont had een hevige beschieting plaats. Het slechte weer be lemmert. de operaties. Parijs, (Part.) Uit Saloniki wordt aan de „Figaro" gemeld, dat. de desertiën in het Bulgaarsche leger voortduren. De vo rige week beliepen zij duizend. De deser teurs verklaren ontevreden te zijn over den langen duur van den oorlog en de onmogelijkheid den oogst binnen te halen. Londen. (Officieel.) De toestand is on veranderd. Vijandelijke afdeelingen, die ten zuiden van Martinpuieh oprukten, werden teruggeslagen. Petersburg. (Officieel.) Aan de Sereth bij de dorpen Nethpintsie en Nossovtsje worden verwoede gevechten geleverd. De Duitschers en Oostenrijkers deden op het. bij deze dorpen door ons bezette, bosch een reeks tegenaanvallen. Tot nog loe hebben wij 20 officieren en '1300 soldaten gevangen gpmaakt. Onze troepen maakten eenige vorde ringen in westelijke richting aan den spoorweg MonasterziskaNizniow. Z<e doorwaadden op verscheidene plaatsen de Zlota Lipa, daar alle bruggen door den vijand vernield waren. Petersburg. Te Rotstijl is een munitie fabriek in de lucht gevlogen; 30 man nen en 20 vrouwen zijn gedood, 14 zwaar en 58 personen licht gewond. Petersburg. Volgens berichten uit Tur kije heerscht daar zoowel onder militairen als onder burgers cholera en zijn reeds honderden slachtoffers gevallen. Den Haaj. (Officieel Belgisch commu niqué). Binds Donderdagmorgen hebben onze stukken van alle grootte met. succes de vernieling der Duitsche werken in de omgeving van Dixmuiden ondernomen. H. Hvaeinthus V (hl. 1920 en 1087), D (bl.' 1343 en 227), v. h. Oct. v. O. L. Vr. V. (bl. 1911), D (hl. 1339) en v. h. Oct. v. d. H. Laiirentius V (bl. 1921), D (bl. 1344). Vrijdag 18 Aug Mis v h. Octaaf v O. L. Vr. V (bl. 1910), D (bl. 1339); gedachtenis v. d. 11. Agapitus V (bl. 1923), D (bl. 1346); .3de gebed v. d. H. Geest V (hl. 1165), D (hl. 1458 en 831). Zaterdag 19 Aug. Mis1 als gister; 2de gebed v. d- H. Geest. V (bl. HG5), D' (bl. 1458 en 831); 3de gebed voor de Kerk V (bl. 1®8). D (bl. 101); 4de gebed voor den Paus V (bl. 12915), D1 (bl. 102). N. Van Dinsdag tot en met Za terdag Praefatie v. d. H. Maagd V (bl. 35), D (bi. 99). De gewone orde der H. Mis, die iederen dag terugkeert, begint op biz. V 11, D 71. De bladzijden met V geteekend verwij zen naar het „Volksmisboek" en de blad zijden met D geteekend naar het „Mis- en Vesperboek" van Desclée. Zondag 13 Aug. Negende Zondag na Pinksteren, Epistel: Cor. X 613. Evan gelie: Luc. XIX 4147. Kerklijst van 's-Heerenhoek. 9e Zondag na Pinksteren. Zondag, 's Middags te I1/2 uur cate chismus, te 21/2 uur de Vespers met ro zenhoedje voor den vrede. Wegens de vacantie der scholen deze week geen catechismus. Eiken morgen te 5 uur wordt de H. Communie uitgereikt. Tijdens de vacantie wordt eiken mor gen de H. Mis van 8 uur gezongen. De ouders worden dringend verzocht tijdens de vacantie nog meer dan anders te zorgen, dat de kinderen geregeld do H. Mis bijwonen en de H. Communie ontvangen. Maandag is geboden vasten- en o'nthou- dingsdag. Dinsdag feest van Maria's ojineming ten Hemel, te vieren als Zondag. De H. Missen ,a.ls op Zondag. Volgens de regels van het Broederschap der gedu rige aanbidding zal dien dag na de Hoog mis processie worden gehouden met het Allerheiligste. Woensdag feest v. d. 11. Joachim. Va der der H. Maagd. Donderdag feest v. d. H. Jeroen, pastoor van Noordwijk. Zaterdagmiddag van 47 uur gelegen heid om te biechten, en te 7 uur Maria- lof met rozenhoedje en het gebed voor den vrede. Heinkenszand. 'Benoemd tot onderwijze res ban de R, K. School alhier Mej. M. J. v. d. Dries' alhier, zulks in de plaats van Mej. A. M. Keiser die als zoodanig is benoemd aan de R. K. Zusterschool te Hulst. Geslaagd te 's Gravenhage voor acte Fransch 1. o. ,V\P. Calliber te Oost en W. Souburg. Geslaagd voor handteekenen 1.0. P Kasberg te Middelburg. Geslaagd voor het Machinistexamen diploma A de 'heeren J. Kooijman en J. .1. Engelse, beiden te Vlissingen. Voor het. inachinistenexamen slaagden de heeren ,1. Q. de Jonge te Middelburg en J. M. van den Berg te Vlissingen» oor het. examen handteekenen 1.0. slaagde de lwvr H. .van Laar te Mid delburg. 1 Kalender der Week. Van 13 tot 20 Augustus 1916 Zondag 13 Aug. Negende Zondag na Pinksteren V (bl. 891), D' (bl. 895); gedachtenis v. d. H. Wjgberlus V '(bl. 31* en 1087), D' (bl. 117* en -227) en v. d. H. H. Hippolytus enz. V (bi. 31* en 1905), D' (bl. 1336). 'De gebeden na de stille H. Mis op bl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater V (bl. 10), 11' (bl. 69)na de Hoogmis gebed voor de Koningin V (bl. 53), D (bl. 122). Vespers pp hl. 898. Maandag 11 Aug. H. Werenfridus Y (hl 32* en 1091), D (bl. 118* en 230); 2de, gebed en laatst© Evangelie v. d. Vigilie v. O. L. Vr. Hemelvaart V (bl. 1906 en 1908), D (bl. 1337 en 149); gedachtenis v. d. If. Eusebius V (bl. 1906), D (bl. 1337). [Of wel: Mis v. d. Vigilie v. O. L. Vr. Hemelvaart V (bi. 1905), Dl (bl. 1337); gedachtenis v. d. II. Werenfri dus! V (bl. 32* en 1092), D (bl. 118* en 232) en v. d. II. Eusebius V (bl. 1906), D (bl. 1337)]. Kleur der H. Mis paars. Dinsdag 15 Aug. Feest v. O. L. Vr. Hemelvaart (bl. 1910), D (bl. 1339). Vespers pp bl. 1342. Woensdag 16 Aug. H Joachim V (bl. 1916), P (bl. 1029). Donderdag 17 Aug. II. Jeroen V (bl. 32*), D (bi. 119*); gedachtenis v- d. De heer I. D. Verhage, te Ylissingen komt voor op de voordracht ter benoe ming van een onderwijzer bij het open haar lager onderwijs Ie 's Gravenhage. (M. Ct.) Bij Kon. Besl. zijn voor het. tijdvak van 1 Sept. 191631 Aug. 1917 be noemd lot leeraar aan de R. II. B. S. te Goes de heeren E. J. Poll en dr. J. Vermeulen, thans tijdelijk id., terwijl voor hetzelfde tijdvak aan bovengenoem de school is benoemd tot leeraar, de heer dr. J. van Bruggen te Goes. Bij Kon. Besl. is voor liet tijdvak van 1 Sept. 1916 tot en met (51 Aug. 1917 benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Zierikzee de lieer J. G. 'Roest Crol- lius, tijdelijk leeraar aan die school. Benoemd tot leeraar aan de R. H. B S. te Middelburg de heer C. A. W. van der Corput, thans tijdelijk leeraar; voor een jaar A. F. L. Troll, tijdelijk id. Geslaagd voor acte Fransch L. 0. de heer J. Waverijn te Kruiningen, voor de acte Engelsch L. O. de dames M. J. Diominicus' te Goes en M. Verhaga te Ylissingenvoor schoonschrijven M. 0. de heer S. Visser te Tholen; voor haw teekenen L. .0 de heeren P. C. de Kluij- ver en H. van Laar, beiden alhier. De heer P. P. Sonke te Kruiningen verwierf aan de Boogere Landbouwschool te Wageningen het einddiploma voor In disch landbouwkundige. (M. Ct.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2