;n DVET! g IID voor ^ten, om open! Toes TWEEDE BLAD No. 89. NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 2d Juli 1916. rerkoop Penhouder. ling geven lachines. 18, Goes. CURE. van )E BESTE. IERBEEM, Goes. >ij inschrijving^ en TARWE, UIT ZEELAND. Laatste Berichten. |le provincie Zeeland Iiht ïuime verdienste, lals „bijartikel" [Boekh GERRETSEN, suwsche rg-Nlaatschappij 1824. |te Zierikzee, [jke voorwaarden als tegen eene en worden gaarne ver- Hordijk's Bank |o ES, voor Zuid-Beveland, en in werking [iet Filiaal (Lange Delft B 121, fldelburg, idige prijscourant. 50 cent per pond chAanbevelend, ïak le Ovezand lj. tten in te leveren voor 916, bij Wed J. DEKKER. Goes. De distributie der le vensmiddelen en de Midden stand. Over dit vraagstuk van zeer groot practisch belang had de Goesche mid- denstandsvereeniging „Handelsbelangen" alhier, met de afdeeling Goes van de R.- K. Middenstandsvereenigmg „De Hanze" eene vergadering belegd in „De Prins van Oranje", toegankelijk voor alle be langhebbenden. Deze vergadering, Woensdagavond j.l. gehouden, was zeer druk bezocht. Aan de bestuurstafel hadden de besturen van beide vereenigingen, voornoemd, plaats genomen. De heer J. M. de Jonge, voorzitter van „Handelsbelangen", opende de vergade ring, heette allen welkom, deelde medie, dat de heer Das uit Utrecht, hoofdbe stuurslid van den Middenstandsbond, ver hinderd was het woord te komen voeren en dat enkele heeren, waaronder de voor zitter van de Goesche Hanze, bericht had den gezonden deze vergadering niet te kunnen bijwonen. Daarna zette hij uiteen hoe op de jong ste algemeene vergadering van den Mid denstandsbond, 4 Juli te Utrecht gehou den, met leedwezen werd geconstateerd, dat in de kleinere plaatsen de distributie van regeerings-levensmiddelen veelal ge schiedt zonder dat de burgemeester ge noegzaam contact houdt met de winke liers, zoodat aan hunne belangen, waar zij bij den verkoop van regeerings-levens> middelen worden uitgeschakeld, geen ge ringe schade wordt toegebracht. Ook te Goes is dit 'het geval en voor den ne ringdoenden en hiandeldrijvendon midden stand een toestand geboren, die niet mag worden bestendigd. D.e toekomst van den Middenstand staat hier op het spei. Daar voor hebben wij te waken en om maat regelen ter verbetering te treffen is deze vergadering door de beide hier ter stede bestaande organisaties van .den midden stand belegd. Wiaar de verkoop van regeeringslevens- middelen door onoordeelkundige behande ling van niet met bet vak vertrouwde lieden, in stede van door de winkeliers, daarenboven nog leidt tot het verloren gaan der winst door te hooge onkosten enz., daar wordt een dubbel onrecht ge pleegd en meent spreker, dat de georga niseerde middenstand na de stemming de zer vergadering gehooid te hebben ais pleitbezorger van de winkeliers en ne ringdoenden van Goes dient op te tre den en sloot hij met een oprechten wensch voor den groei en den bloei van den Goeschen middenstand. (Applaus.) Daarna deed de voorzitter voorlezing van eene missive van het hoofdbestuur van den Middenstandsbond aan de af- deelingen, waarin werd medegedeeld, dat naar aanleiding van besprekingen dooö het Bondsbestuur met den Minister van Landbouw, Handel en Mijverheid gehou den, het bestuur de overtuiging had ge kregen, dat het geenszins de bedoeling der regeering is, bij de levensmiddelen distributie de winkeliers uit te schakelen. Indien dan ook in dit opzicht in de een of andere gemeente gegronde klachten rijzen, kunnen die, mits niet van par ticulieren maar van een georganiseerd lichaam komend, door middel van het Bureau van den Middenstand te Amster dam, dat die klachten naarstig onder zoekt, ter kennis van de regeering wor den gebracht. In dit verband werd later nog door den voorzitter de missive van den Minister van Landbouw enz. voorgelezen inzake de regeerings- of normaal-margarine, die 1 Augustus a.s. a f0.45 per pond uni form 'over het gansche land zal worden verkocht en die door middel der winkeliers kan worden betrokken, die ze zelf krijgen a f 0.39 per pond. De voorzitter zei daarop, dat het be stuur eene motie had klaar liggen, die hij .aanstonds na de gedachtenwisseling in beihandeling zou geven. Nu had een vrij uitvoerige gedachten- wisseling plaats, waaraan verschillende personen uit de vergadering deelnamen. Veel werd geredetwist over de vraag of het verkoopen van regeeringsrijst de moei te wel loonde, gommigen meenden van niet, anderen van wel, zich grondend op het feit, dat per 100 pond f 1.76 bruto winst kan worden gemaakt, die natuurlijk door in wegen enz. vermindert, maar toch nooit zóó klein wordt, dat men maar, naar beweerd werd, (4 ct. per pond ver dient. Algemeen was men van oordeel, dat het aanbeveling zou verdienen, den win keliers te vergunnen naast de regeerings rijst de daarvan gemakkelijk te onder scheiden Javarjjst te verkoopen. Zoowel van de bestuurstafel als uit de vergadering werd er de aandacht op gevestigd van hoeveel belang het is, dat de klandizie van een winkelier niet ver loopt en dat jhet daarom alleen reeds aan te raden is den verkoop van re- geeringslevensmiddelen niet te weigeren, ook al zou de winst daarop behaald niet zoo schitterend zijn. Beter een cent winst dan niets en een verloopen winkel. Ook wercl een lans gebroken voor de kolenhandelaren, wier belangen niet wei nig in het gedrang dreigen te bomen en door het bestuur de verzekering gege ven, dat ook voor de belangen dier hande laren zou worden opgekomen. Herhaaldelijk werd van de Bestuurs tafel opgemerkt, dat het hier niet zóó zeer de zaak was zich ia allerlei de tailkwesties te verdiepen maar eeu krach tig geluid te geven van sympathie met het streven der beide middanstandsveir- eenigingen, opdat wanneer hare bestu ren straks bij den burgemeester aanklop pen, zij weten, dat gansch de Goesche middenstand achter hen staat. Van uit de vergadering werd door sommigen met een korter of langer woord hu,n éyym- pathie te bennen gegeven mlet de actie van het bestuur, en er werd nog op aangedrongen den burgemeester ernstig té interpelleeren over het passeeren der winkeliers, die reeds op zoo zware las ten staan en op nog zwaardere zullen komen te staan en de wenschelijkhietid te betoogen, dat Z. Edelachtbare de winkeliers tezamen roept, om met hen te bespreken op welke wijze het best de verkoop van de thans bestaande of nog in te voeren regeeringslevensmddde- len en andere artikelen zal worden ge regeld. Toestanden als thans op een ge meente in Zeeland bestaan, waar zelfs van gemeentewege sajet wordt verkocht, deugen niet. Ten slotte werd na voorlezing zon der hoofdelijke .stemming de navolgende ■motie aangenomen, die liet bestuur zeide, zoo spoedig mogelijk den burgemeeste|r te zullen beteekenen en in een conferen tie met Z. Edelachtbare mondeling te zullen toelichten. De vereeniging „Handelsbelangen" te Goes en da afdeeling Goes van de R. K. Middenstands vereeniging „De Hanze", in buitengewone algemeen© vergadering bijeen; Spreken die wenschelijkheid uit, dat de heer Burgemeester der gemeente Goes bij de distrihu,ti© der verschillende levensbehoeften rekening houide met de belangen der winkeliers hier ter stede. Zij dringen er op aan, dat de win keliers in de gelegenheid worden gen steld de verschillende Tegeeringsartikelen te distribueeren. Goes, 26 Juli 1916. De wensch van sommigen tot ver scherping of uitbreiding der motie, werd door de belofte van den voorzitter on dervangen, om de motie zoo uitvoerig mogelijk toe te iichteu an zoo beslist mogelijk te zullen optreden in het be lang van de winkeliers. Niets toieer aan de prde zijde sloot de voorzitter onder dank aan de pers en aan de verdere aanwezigen voor hun tegenwoordigheid, de vergadering. Naar wij vernemen .heeft een depu tatie uit de hesturen vau „Handelsbe langen en „D.e Hanze", Donderdag een conferentie gehad miet den .heer burge meester en hem de motie der vergadering van Woensdagavond met de aoadig© toelichting voorgelegd. Z. Edelachtbare verklaarde .zijn volle aandacht aan de inde motie vervatte desiderata te zullen blijven schenken en gapsch niet onwil- lig te zijn de winkeliers bij de distri butie van levensïniddelen te erkennen, daar dit in de toekomst toch wel niet anders mogelijk zal' blijken te zijn. Z. Edelachtbare is ten dien einde reeds bezig met het inrichten van een zeker systeem; waarvan hij zich een goeden uitslag belooft. Moge de actie onzer stedelijke mid- denStaindsvereenigingen, aan wier initia tief in doze zaak voorzeker een woord van lof toekomt, niet vruchteloos blij ken te zijn geweest. Omtrent de in dit nummer voor komende advertentie van de Oliefabriek Delft met betrekking tot het schapen vleesch dient nog gemeld, dat de directie dier fabriek zich bereid verklaart om op verzoek van H.H. burgemeesters en le vensmiddelencommissies bak- en braad- proeven te houden, teneinde de bereiding van schapenvleesch aan te toonen. Een officier der intendance, die voor hooivoorziening hier vertoefde en in „Hotel Centraal" logeerde, had, terwijl hij naar Noord-Beveland wilde gaan, het ongeluk, aan het Cortgeensche veer op de glibberige steenglooiing uit te glijden en te vallen, zoodat zijn linker knieschijf ontzet werd. Naar hier teruggebracht, achtte dr. Lasonder het geraden den pa tient naar .het hospitaal te Middelburg te doen vervoeren, wat dan ook hedenmor gen te 11 uur per auto geschiedde. Dit voorval lokte begrijpelijkerwijze rondom „Centraal" een nieuwsgierige menigte. Donderdagavond half negen verga derde de Bouwvereeniging „Help U Zei- ven" in Café Boudeling alhier. De no tulen werden zonder op- of aanmerking door den voorzitter voor goed geteekend. Eveneens de halfjaarlijksche rekening. Het bestuur werd gemachtigd tot verdere medewerking aan de adhaesie-betuiging inzake de levensmiddelenvoorziening. Ook werd ter tafel gebracht de indeeling der jaarrekening, die, na eenige bespreking, in de oude volgorde zal blijven. Nadat nog enkele vragen door verschillende le den werden gedaan, sloot de voorzitter onder dank aan de opgekomen leden, de vergadering. Donderdagavond Vergaderde de werk- liedenvereeniging „Eigen; Hulp". Door deï| penningmeester werd een driemaande- lijksch verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat was ontvangen in de afgeloopen drie maanden f 516.57 en uitgegeven f 679.44, algoo een nadeelig saldo van f 162.87, waardoor de kas, die opi 1 April f 6270.865 bezat, thans op 15864 996 werd terugge bracht. Voor de reservekas werd ontvan gen f88.14 en jjitgegeven f24.10, alzoo een goed slot van f 64JM. waardoor het totaal van de reserve werd f 407.145. Aan ziekengeld werd uitgekeerd f540.50, terwijl voor f24.10 melk aan zieke leden werd verstrekt. Tot bestuurslid in de vacature P. Non- nekes werd gekozen C. M. Meijler. Het aantal leden bedraagt thans 335. Benoemd met 16 Aug. a. s. tot agent van politie alhier, Marinus Meijaard, thans agent van politie 3e klasse te 's Graven- hage. Uitgesproken d.d. 26 Juli hiet fail lissement van W. IC. Kioevoets, koop man alhier. Kech ter-Commissaris mr. Zijlstra. Curator mr. H. C. J. Groot te Middelburg. (Z.) Middelburg. Het was voor vielen gis terenavond een groot® tegenvaller, toen zij; naar de Alarkt waren gegaan om de taptoe bij te wonen, die het mili tair muziekkorps de laatste Donderdagen steeds gegeven heeft. Ditmaal had ,do taptoe echter niet plaats, zij was af gelast. Vlissingen. Met de mailboot „Prins Hendrik" kwam Donderdag o-.a. weder een 18-tal geïnterneerde l>,uitschers en Oostenrijkers mede. Een der Dwitschers deelde miede, dat hij zich gedurende 16 maanden in het kamp als een oud© ge bogen man heeft voorgedaan en daarom eindelijk isi losgelaten, ofschoon hij nog maar 39 jaar is, hij wilde met allie geweld voor zijn vaderland gaan vech ten. Ontzettende verhalen deed de man van de neerslachtigheid onder de En- gelschien en van de angst voor de Zep pelins in Londen. Onder de passagiers bevonden zich ook een zestal afgemonsterde zeelieden. Een van hen vertelde in Londen bij de Towerbridge ©en Buitschie U-boot, die opgebracht is, te hebben zien liggen en di© nu voor ziea jrence te bezich tigen is; duizenden stonden te wachten om dezen vernieler te bekijken. De arbeiders van de gasfa briek alhier helmen allen loonsverlioo- ging gekregen; de stokers en de ma chinisten fü.50 per week mieer ©n de overige arbeiders 1 oent per uur moer. De gewone toeslag blijft ook nog. (Z.) Nadat Dinsdag de grootouders van den 16-jarigen W. A. van Orsouw hier waren geweest om de identiteit van Het Ijjk vast te stellen, is Donderdag morgen het stoffelijk overschot van den 16-jarigen messroomjongen van het stoom schip „Maas" pp de algemeene begraaf plaats aan den schoot der aarde toever trouwd. De heer Gasinet, waterschout al hier, die de zorg voor de begrafenis op zich had genomen, sprak aan de geopende groeve enkele woorden, waarin hij het droeve einde van dit jeugdig leven her dacht. Van de reederij was geen ver tegenwoordiger aanwezig, wel was door haar een krans gezonden. (Z.) Het veili ngconflict. Mem seinde ons hedennamiddag Heden werd de tweede veiling niet ge houden. Alles werd op de gemeente lijke veiling geveild. De afgevaardigden van hen, die de tweede veiling orga niseerden, zullen een conferentie hebben met de levensmiddelencommissie, ten einde tot oplossing van het conflict te geraken. Bij de heden bier gehouden schiet oefeningen zijn verschillende ruiten, ge broken. Het geheele personeel van ,\Veg en Werken der Staatsspoor van de stations Vlissingen tot Goes, kwam ten huize van zijnen opzichter, den heer v. Dijk, alhier, te samen om afscheid te nemen. De heer v. Dijk wordt op 1 Augustus a.s. naar Veendam verplaatst. Het personeel ziet noode zjjnen superieur gaan. Tot herinne ring aan de goede verstandhouding die tusschen den opzichter en 't personeel be stond, bood het gezamenlijk personeel hem een prachtigen bureaustoel aan, die dank baar werd aanvaard. Menige toast werd op den scheidenden opzichter uitgebracht Hem werd toegewenscht eenzelfde pret tige samenwerking op zijn nieuwe stand plaats. (M. C.) Kapelle. Het echtpaar P. Vermaas en vrouw vierden deze week hun gouden bruiloft. Door het muziekgezelschapi werd hier 's avonds een serenade gebracht, wat heel wat menschen op de been bracht. Eerstdaags zal begonnen worden met 'de groote verbouwing, die het station ondergaan moet. Wjjl er hier geen wo ning disponibel is, gaat de stationschef tijdelijk in Goes wonen. Biezelinge. Woensdagavond werd ons dorp plotseling verrast door de vroolijke tonen van de fanfare „Ons Genoegen" van Kapelle. In een oogenblik was als het ware het heele dorp op de been, zelfs ouden van dagen, die haast niet meer konden loopen zag men naar buiten suk kelen. En toen het korps op het marktplein eenige opgewekte marsehen ten beste, gaf, was het een drukte van belang. Uit een en ander bleek, dat zooïn muzikaal be zoek ten zeerste in den smaak valt; nog laat hoorde men zingen: leve „Ons Ge noegen". Rilland-Bath. Woensdagnacht werd door de militaire wacht op "den spooidam een verdacht persoon aangehouden, die voor gaf verdwaald te zijn. De politie werd gewaarschuwd en de verdachte werd door den gemeente-veld wachter een verhoor afgenomen, waar op hij" bekende; dat hij op weg was om te smokkelen, maar eerst had uitgekeken of er geen onraad was. De Omgeving werd afgezocht en ongerfeer 80 K.G. vet (B.u.k.) verpakt in 10 kistjes, gevonden. De .per soon C. B. bekende toen, dat hij behulp- zaam was geweest om het vet naar de grens te vervoeren. (Z.) Waarde. Onze vroegere dorpsgenoot de heer W. Geleedst, thans adjunct- commies' le klas teAmersfoort, is benoemd tot Gemeente-secretaris van Vreeswijk. (Z.) 's Heerenhoek. Dinsdag j.l. vergaderde de Vereeniging tot Veredeling van het geitenras „Eendracht maakt macht" voor 's Heerenhoek en Omstreken in het lokaal van den heer C. Geus. De voorzitter opende de vergadering en betreurde het, dat de leden jh zoo een gering getal aanwezig waren. De notulen werden door den secretaris voorgelezen en goedgekeurd eu uit het gehouden jaarverslag bleek, dat het aantal leden was geklommen tot 50. Volgens bescheiden meening van den secretaris is dit grootelijks te danken aan de ge- houden kringtentoonstelling en aan de lezing met lichtbeelden, die de belang stelling der geitenfokkerij hebben wakker geschud en het nut daarvan hebben aan getoond. Er werden dit jaar 2 bestuurs- cri 2 algemeene vergaderingen gehouden. Ook werd deelgenomen aan de Kringvergade ring te Nisse en eveneens aan den pro vincialen Bond te Middelburg. Er werden 59 geiten gedekt en klachten over den bok werden niet vernomen, wel klaagde de secretaris over het slechte terugbezorgen en invullen der dekbewij- zen, wat de administratie zeer bemoei lijkt. Er werd een woord van dank gebracht aan den bokhouder voor de accurate bij houding zijner boeken en vooral voor de goede verzorging van den bok, aangezien het dier bij hem een prachtexemplaar js geworden. De penningmeester bracht verslag uit van den financiëelen toestand, waaruit bleek, dat er voor het eerst sedert het bestaan der vereeniging een batig saldo aanwezig was. Verder werd tot bestuurslid herkozen B. Rijk en gekozen M. Grimminck, wegens aftreding van den heer Ch. Serarens. Voor de standplaats van den bok was bij de aanbesteding slechts één liefhebber, zoodat hij weder op zijn ouden stal blijft, met dat verschil dat er tien gulden meer moet betaald worden. Ook werd nog goed gekeurd, dat jonge geiten aan niet-leden mogen verkocht worden, waarop door den voorzitter de vergadering werd gesloten. Nisse. In de Woensdag gehouden gemeenteraadsvergadering waren allte le den aanwezig. Op de voordracht voor zetter werden geplaatst de aftredendm n.l. J. Kabboord en Jobs'. Jansen be nevens A. de Blaeij en C. Wattel'. De gemeente-rekening over 1915 werd aan geboden en voorloopig vastgesteld in ontvang op f 16301.87 en in uitgaaf op f 15436. 95 Va niiet eeu goed slot vau f 864.911/2. De .rekening over 1915 van het burgerlijk armbestuur werd goedge keurd met een ontvaugst van f2605.75V2 en een uitgaaf van f 1699.641/2, alzoo een goed slot van f906.11. Daarna sluiting. (Z.) Meliskerke. Woensdagvoormiddag kwa men een 15-tal veerenwagentjes, welke 'n pleizierreisje maakten, met de schoolkin deren van de O. L. school te Koudekerke op 'het dorp. Na een oogenblik stil' ge staan te hebben, zouden zij voort rij den naar ZoiUtelande. Op eems deed zich een incident voor, doordat het -paaixl, van den voerman Jan Verhage schich tig weid en op hol sloeg, met het gevolg dat het wagentje met de daar op zittende kinderen omsloeg. Gelukkig werd 'het paard spoedig tot staan ge bracht. Persoo'Uljjke ongelukken hadden niet plaats, alleen is het wagentje zeer gehavend. De kinderen werden op de andere wagentjes geplaatst en konden zoo de reis verder medemaken. (Z.) In de jongste vergadering van den raad werd mej'. Bongers benoemd tot leerares in het Duitsch. Het voor stel werd aangenomen om den heer Ten Bruggencate het onderwijs in de aar drijkskunde op te dragen, tegen een vast gesteld salaris. Het voorstel tot onteige ning der gronden voor de volkshuisvesting werd verworpen. (Z.) Terneuzen. In de Woensdagavond ge houden vergadering der Levensmiddelen- commissie, werd door den voorzitter het voorstel ter sprake gebracht, steen kolen aan te koopen en deze te dis- Welk weder zullen wij hebben? Verwachting tot den avond van 29 Juli: Zwakke tot matigen, Noordwestelijke tot Noordelijken wind; nevelig tot lichtbewolkt- weinig of geen regen. Weinig verandering van temperatuur. tribueeren onder de ingezetenen. Dit voorstel werd van verschillend© zijden besproton ©n ten slotte besloten om te informeeren jiaar den prijs der steenkolen, blijkt dan dat op goedkoop© wijze een groote hoeveelheid kan wor den aangekocht, zullen zij die daarvan gebruik wenschm teahaten, goedkoop© kolen Kuinnem bekomien. Daarna werd nog gesproken over de melk- en vleeschvoorziening. (Z.) Thoien. Locaalspoorweg Tho- 1 e nW e s t-B r a b a nt Naar we uit vertrouwbare bron ver nemen zal, behalve het bureau te Goes, met ingang van half Aug. a. s. nog een opzichter-teetonaar met standplaats te Bergen op Zoom werkzaam gesteld wor den bij het gereed maken van de spoor wegplannen. (M. Ct.) Nieuw-Namen. De Duitschers hebben van een landbouwer een paard en een hondenkar in beslag genomen wegens het te vroeg uitrijden. D© boer kreeg 120 mark boete. Door de kommiezen is aan de grens een 100 K.G. vet in beslag genomen in den Prosperpolder. Koewacht. Het aantal leden van de geitenfokvereeniging „St. Isidorus" be draagt volgens bet jaarverslag thans 98. Hulst. Langs den openbaren weg werd hier onbeheerd gevonden een damesfiets. Hoofdplaat. We vernemen, dat dhr. C. Hoogerwerf, benoemd kommies met in gang van 1 Augustus a.s., thans soldaat- koanmies te Koewacht, tot standplaats is aangewezen Velden bij Venlo. Stoppeldijk. P'hr. P. CastenmHler van alhier is te Ede heëedigd als reserve! 2e luitenant. Westdorpe. In de omstreken en onder onze gemeente breidt zich de gevreesd© aardappelziekte hoe langer hoe meer nit. St-Kruis. D'eze week moest een land bouwer nabij de Vaart te Sint-Laureijns tusschen de draden zijn dieren naar Ne derland brengen en zijn huis ontruimen. In de Donderdag alhier ge houden buitengewone vergadering van stembevoegde ingelanden van het water schap Grooten Boom en Goodsvliet is met alle uitgebrachte stemmen text ont vanger-griffier van dat waterschapi be noemd de heer J. J. van der Hooft, secretaris van St. Kruis te Aardenburg. (M. Ct.) Waterlandkerkje. Nabij de steenwegen ■aan het Goed Leven en St.-Marguérite zetten d© Duitschers hooge schuttingenl van riet en hagedoorn om het uitzicht in België te belemmeren. Sluis. We vernemen, dat er pogingen worden aangewend om op 15 Augustus deu Katholiekendag voor het Bisdom Bre da, waartoe Zeeuwsch-Vlaanderen kerke lijk behoort, een extra-tram, boot en Dein te doen gaan naar Roosendaal. Ook dames zullen dit jaar op den Room- schen Schonwdag van harte welkom zijn. Hopen we, dat het land van Cadzand een flink contingent voor dien dag le vert. Ieder Katholiek van de daad make hier propaganda voorl Woensdag is door de marechaussee alhier een persoon aangehouden die zes tien jaar geleden door de rechtbank te Middelburg werd veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en wiens aanhou ding werd verzocht. (VI. Crt.) Goes. Veil ings verebn i gi n g „Z,u id-B©ve 1 and" 'te Goes. Met in- gjang jvan; 1 Augustus a.s. wordt geveild: des Dinsdags te 1(4 uur n.m., des Don derdags te I1/2 uur n.m., des Zaterdags t© I1/2 uur n.m'. De veiling van uitslui tend minderwaardig en afgevallen fruit^ kal Donderdags gehouden worden. Breda. Hedenmiddag bij de viering van den legerdag van de vereeniging „Ons Leger", is de militaire tweedekker, die op 't terrein van de Chassee-kazeme zou dalen, over den kop geslagen. De beide inzittenden, luitenant Hecking-Colenbran- der en luitenant Wallast kregen den mo tor op 't lichaam en werden zeer ernstig en bloedend verwond. Nadere berichten ontbreken. Amsterdam. Het „Handelsblad" ver neemt, dat bij vele bakkers de voorraad! wit meel op raakt. Bij enkelen zal d© voorraad reeds hedenavond verbruikt zijn. Amsterdam. Het „Handelsblad" ver neemt, dat met het oog op de steeds grooter wordende moeielijkheden onder vonden bij de exploitatie door de twee groote spoorwegmaatschappijen S,S. en H.IJ.S.M. en het steeds toenemend ver,- keer op de gemeenschappelijke lijnen, een nauwere aaneensluiting der beid© maat schappijen wordt overwogen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 5