BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. ,,0 ja; Iele Duitschers wachtten, ons op. Zij bleven op ons vuren tot wij vla,k bij hen waren, ion toen ze de bajonetten zagen, staken zij de handen omhoog en riepen om genade. Ik zag twteie broeders met de Duitschers vechten. De een werd ge dood en de Diuitschler die hem neerge schoten had, riep' „G'enado, kameraad!" toen hij zag, dat hij op het punt stond, aan do bajonet geregen te worden". Bij een kleine greep soldaten, die op draagbaren op het perron lagen te wach ten om vervoerd te worden, was er ook één, wiens hoofd, gezicht, armen en han den verbonden waren. Hij1 had ernstige brandwonden opgeloopen. Er lag 'daar een andier, die zei: ,,!k ben bijina 'tien m'aand'e'n lang in (te loop graven geweest en dat maakt iemand tot philosoof. Ik wind me om niets meer ,c»p. Ik zou juist. met. verlof gaan, tolen ik Vrijdag hij het bombardement werd gewond. Vier kameraden van mijn com pagnie zouden leerst gaan, en dan zou het mijn hemd. worden. Maar'een granaat heeft 'dat alles in de war gestuurd. Toch moet ik nog voor heel wat dankbaar zijn. De granaat. heeft mijn hoofd door elkaar ge schud, maar heeft, mijn oogen, ooren en mond niet geraakt, zoodat ik mei eigen lijk niet te beklagen heb. Alleen lijkt. 't. me, gjsof ik al de hoofdpijnen van heel Frankrijk heb". De nieuwe Belgische Legerwet. Het Belgische kabinet heeft te Havre een ministerraad gehouden om over liet wetsontwerp tot. oproeping van alle weer bare mannen tot 40 jaar toe te beraad slagen. De zittingen van den ministerraad zijn nu geëindigd. Het wetsontwerp, dat nu aan den Koning zal worden voorgelegd, heeft oenigo wijzigingen ondergaan, die vooral beoogen, in den kortst mogelijken tijd de nieuwe manschappen hijeen te brengen Zoo zal b.v. elk uitstel geweigerd wor den aan de ongehuwden van 25 lot 30 jaar. Duitsche deserteurs. Bij Overslag in Zefeoiwsch-Vlaanderen de- serteJel-de dezer dagen een heele wicht- post van elf man en kwam over de- Ne- derlandsche grens. Over het dteseïteeren der Duitschers schrijft men uil Hannover aan de V. ft. Ct. Tenslotte- zij opgemerkt, dat de deser tie onder de Duitschers in den laatsten tijd zeer toe-neemt. Lang'piet alle gevallen van desertie worden echter bekend. Op merkelijk is het, dat Duitsche deserteurs voor Lpm vertrek reels in het bezit ko men van adressen, waarzij' om werk kun nen aankloppen. Zoo ontmo'etten we er voor enkele dagen een tweetal, die 9ns vroegen naar die- woonplaats van een be kend aannemer, wiens adres hun reels in Duitschland was verstrekt onder 111e- dedeieling, dat daar werk voor hen te krijigen was. Opvordering van wagens in Vlaanderen. Men meldt ons uit Bouchautsche haven: Do Duitschers hebben in het Noorden van Vlaanderen alius boerenwagens en karren gerequireerd. Ze moeten naar da Kommandantur van Ertv-elde gebracht worden. Opvordering van graan in Vlaanderen. Men meldt ons uit St.-Kruis De Duitschers hebben overal 111 Vlaan deren kond gedaan, dat de vruchten van den nieuwen oogst in beslag zullen geno men worden, tegen contante betaling. Een klein gedeelte mag de landbouwer behouden voor veevoeder. Verscherping van toezicht. Men meldt van de Belgisch-Zeeuwsch© grens aan do N. R. Ct.: Sedert de laatste dagen is het toezicht langs de grens weder verscherpt. Kon men op verschillende gedeelten van we gen en dijken nog vrij in België zien, dit wordt nu zooveel (mogelijk belemmeifl. Hier en daar, waar de uitblik nog wat ruim was, zijn de Duitschers begonnen versperringen aan te brengen van groote takken, die a.ls /'en heg 111 een greppel worden geplant. Actie op zee. Men meldt uit. Oadzan l aan de N. H. Ct.In den nacht van Zaterdag op Zondag is er een levendige actie op do Noordzee waargenomen. Den, heelen nacht is er met zoeklicht gewerkt, waartusschen men vuurpijlen met verschillende kleu ren zag lichten, terwijl gedonder van ge schut werd vernomen. Soms was het schieten zeer hevig. Zondagochtend om streeks rijf uujr zagrmen een achttal oor iogsvaartuigen, vermoedelijk torpedoja gers, de haven van Zeebrugge binnen varen, kort na de binnenkomst zag men er yeer een de Noordzee op> stevenen. Alles duidde op een zeegevecht. (Zie onder laatste berichten van het oorlogsveld in dit nummer Red.) UUSIiANO. Afreden van R u s s i s c h e minis ters. KOPF.NHAGE, 23 Juli (Part.). Uil Pe trograd wordt geseind, dat de Russische minister van buitenlandsche zaken Sas- sonow op zijn verzoek eervol onlslag is verleend. Tot zijn opvolger is do voor zittor van den ministeraad Stnrmer be noemd. De Russische minister van land bouw is eveneens afgetreden. Vermoedelijk zal Graaf Bobrinsky tot zijn opvolger wor den benoemd. Eerste Kamer. In het voorloopig verslag der Eerste Kamer over de Ouderdomsrente wet werd door sommigen de wenschelijkheid geuit om te trachten tot overeenstemming te komen door verbetering der wetTalma. Onderscheidene leden waren tegen elk compromis. Vele leden hadden onover komelijke bezwaren tegen het ontwerp, omdat daarin gehuldigd wordt het begin sel staatspensionncering Ook werd dezer zijds gewezen op de bedenkelijke finan- tieele gevolgen, anderzijds werd het ontwerp verdedigd. De commissie van rapporteurs heeft, gelijk zij mededeelt, gemeend althans voorloopig geen gevolg te kunnen geven aan het verzoek om de regeering 0111 een onderhoud te verzoeken, teneinde te ver nemen op welke wijze men tot een com- promis zou kunnen geraken. Persgesprek met Dr. Kuijper. In een aan de N. Rott. Grt. gesein.t verslag van een persgesprek dat dr. Kuij per toestond aan een vertegenwoordiger der „Leipziger Abendzeitung" lezen we o.a. hoe de oud-minister klaagt over den 'economischen druk, dien Engeland op ons uitoefent, over de financieel.' lasten door de mobilisatie op ons volk gelegd enz. Ten opzichte van de mogelijkheid om een eind 'te maken aan den oorlog ei( Vredesbemiddeling Ie varkenen, meen I dr. Knijper, dat neutrale bemid kling na- deelig is z-oolang er geen zekerheid be staat dat aan beide strijdende partijen bemiddeling welk-oin zou zijn. Opmerkelijk vond dr. Kuijper het, dat in de Duitsche pers tjp weinig aandacht besteed wordt aan het feit, dat de N-e- 'derlandsche regeering bostoot tot de op richting van een gezantschapszetel hij den Heiligen Stoel. 'Nederland toch is van huis uit Calvinistisch gezind, ook in zijn politieke opvattingen. Daarom was er tot nu foe goea meerderheid voor de stichting van dit gezantschap. Wan neer thans alle partijgroepen in Neder land dit besluit goedkeuren, ook'ik, zei dr. K., verklaarde mij ermee ingeno- inen, dan is dit een zeer opmerkelijk verschijnsel. Engeland en onze visscherij. In den laatsten tijd worden tientallen, van visscners vaartuigen, met gevangen, haring aan boord, door de Engelsche ïegeering opgebracht naar Kirkwall of Lerwick; het aantal bedraagt thans on geveer zestig en de haring 'ligt in de havens fe bederven. Het opbrengen blijkt niet het gevolg te zijn van het visschen in verboden wateren, doch een uitvloei el van d? ult- hongeringstaktiek der geallieerden, die n.l. gevangen haring als contrabande blijken te beschouwen. Die beschouwing is echter volkomen onjuist. De haring, op Je vrije zee ge vangen ,komt pp de vrije markt, waar iedereen kan koopenzelfs is een be langrijk gedeelte van dp tie vangen haring in het. begin Van het. jaar bij voorbaat aan Engeland aangeboden; maar daarop heeft dat land zich zelfs niet verwaar fligd te antwoorden. Ook schijnt Engeland te hebben aan geboden 3 millioen gulden te betalen als wij onze haringvloot niet lieten uit varen. Terecht schrijft de '„Nieuwe Ct." „Niet genoeg, dat onze handel aan banden is gelegd, dat van onze econo- 'misc.he onafhankelijkheid telkens weer iets verloren gaat, wij moeten .ons hu ook nog laten welgevallen dat men ons voorsteltdoe afstand van uw recht tegen een fooi!" Nader melden de bladen, dat Vrijdag avond een commissie uit de IJmuidw reeders een drietal met mr. H. Andreae te Haarlem naar Londen is ver trokken, teneinde te trachten de zaken daar te regelen. Het voornaamste is na tuurlijk de treiters weer los te krijgen, teneinde ze opnieuw in, de vaart te kun 'nen brengen. Ook heeft in. Den Haag een protest- vergadering plaats gehad van haringree- ders, die een motie aannam, welke naar onze en naar de Engelsche regeering is Verzonden. Men meldt ons uit Hoek van Holland: Alhier is binnengekomen de-stoomtraw ler" Ylaar.lingen 108 Eendracht 5", schipper J. de Jong, die op 19 Juni(?) des morgens 8 uur door een onderzeeër in de Noordzee beschoten is. Daar de officieren Diuitsch sp'raken vermoedt men, dat de onderzeeër van Dmitsche nationa liteit was. Goes. De raad dezer gemeente zal Vrij dagavond 8 uur a.s. bijeenkomen ter be handeling van de volgende agenda: 1. Ingekomen slokken. 2. Aanvragen 0111 afschrijving van be lasting. 3. Wijziging der gemeentebogrooting voor 1918. 4. Verzoek van mej. ,T. de Graaf 0111 eervol ontslag als onderwijzeres in de handwerken aan de 0. L. School voor M. U. I.. O., en zulks mei ingang van 1 September 1916. 5. Rapport betreffende verbetering van de zwemplaats in de haven en liet ver nieuwen van urinoirs. 6. Aanbieding der gemeente rekening over 1915. 7. Benoeming van twee leden voor het college van zetters wegens periodieke af treding van de heeren D. Dekker en .1. F. van der Leeuw. 8. 'Voorstel tot vaststelling eener veror dening ter verdeeling van de gemeente in twee stemdistricten. 9. Voorstel tot het aangaan eener geld- leening ten behoeve van de gemeente- gasfabriek. 10. Voorloopige vaststelling van pen sioensgrondslagen van gemeente-ambtena ren in verband niet de bepalingen der pensioenwet voor de gemeente-ambtenaren 1913. 11. Voorstel inzake eene nieuwe regeling tot het verkenen van een duurte-toeslag; aan personeel in dienst der gemeente. 12. Vaststelling van het le suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag dienst 1918. (Januari lot en met April). Zuinigheid in de gemeen! e- administrati e. Men liet ons do ken nisgeving voor de raadsvergadering van a.s. Vrijdag zien, 4 bladzijden papier klein folioformaat met een groote enveloppe 0111 liet. er in Ie sluiten. De kennisge ving plus agenda vult, met een beetje goeden wil niet meer dan I bladzijde van een octavovelletje postpapier, d.w.z. een driemaal kleinere oppervlakte dan hier is gebruikt, terwijl het aanhangende, totaal onbedrukte blancovel, overbodig is. Waar toe dient die overdaad in een lijd nu het papier zoo- enorm in prijs is geste gen? Of komen de woorden „zuinigheid" en „overleg" niet voor in de vocabulaire van de gemeente administratie? Juist om de verwijten te ontgaan: „daar zijn de belastingbetalers goed voor", of: „het is goed riemen snijden van een andermans leer" moest in zulke zaken het gemeente' bestuur het voorbeeld geven. Onze adjunct-archivaris schrijft ons over de restauratie van het huis „D ©Hop e" bij de havenbrug het vol gende: Het was een goede gedachte van ons gemeentebestuur, om liet schoon© geveltje van het huis, bewoond door den binnenhavenmeiester, te doen restauree- ren. Deze restauratie loont «fel jde moeite. Velen zulten met mij wel eens gedacht hebbenhoe kwam, daar toch een huis met zoo'n aardig geveltje te staan. Het gelukte me den stichtings brief van bovengenoemd huis te vinden. 20 Maart 18,51 kwam er een verzoek in bij het gemeentebestuur, 0111 een huis te mogen bouwen bij de stadspoort aan de haven. Het gemeente-bestuur gelastte Directeuren (de toenmalige "bouwcommis sie uit den raad) met de stadsfabriek (den gemeente-bouwmeester) om ook den dijkgraaf over dit verzoek te hooron, want een verzoek om een huis te mo gen bouwen tegen een waterkeerenden dijk was voorwaar een gewichtig werk. Op het verzoek werd na gezamenlijk over leg gepleegd te hebben, gunstig geadvi seerd, maar Directeuren stonden (lit ver zoek zóó maar niet toe. Zo gevoelden het gewicht hunner betrekking, ze zou den zeer voorzichtig zijn met den bouw. Ze bepaalden dal genoemd huis hecht en sterk moest gebouwd worden, tot in file kleinste bijzonderheden wordt de- voorgevel beschreven in maten, hout en steensoorten enz. Uit deze opsomming blijkt, dat het een stevig huis moest worden en tevens sierlijk. De toenmalige ontwerpers' hebben eer van hun werk gehad, want na 2"2 eeuw achtte cte tegenwoordige gemeente-bouwmeester het huis belangrijk genoeg om' te doen res- taureeren. Bij gunstig weer hoopt „Hosanna." morgen (Dinsdag) te 81/4 uur nam. een uitvoering te geven 111 de muziektent op de markt. Middelburg. In de feestcommissie vooï het 25-j,arig bestaan van Merliaburgum heeft, ook zitting de heer H. de Blouw, als vertegenwoordiger der Centrale .'Sport- vereeniging. Vrijdagavond a.s. muziekuitvoering op' Jiet. Molenwater door het Middelhurgsch muziekkorps. - De politie heeft veel last van aan giften van rijwieldiefstallen, waarvan het onderzoek uitwijst, dat er van geen dief stal sprake is, maar dat een of ander bij vergissing op een verkeerd stalen ros is gaan stappen. Het geeft onnoodige moeite aan velen. Het was .gisterenavond weder ont zettend druk in het Schuttershof waar het tweede Zondagavondconc-ert, dat verleden week moest worden uitgesteld, plaats had. Het applaus, waaraan het op deze concer ten nooit, ontbreekt, bereikte ditmaal zijn; hoogtepunt. 11a Cleopatra-solo voor cornet, a piston. De hij het Middelburgse!) Mu ziekkorps geëngageerde Belg, die dil in strument bespeelt, verdient dan ook ten volle deze waardeering en bewijst een goed zoon van zijn vaderland te zijn, waai de harmonie on fanfaremuziek zoo'n hoog© trap hebben bereikt. Er was dan ook geen ontkomen aan een gedeeltelijke herhaling van dit nummer. Het weer was uitstekend. Vlissingen Door het. bestuur van de Coöperatieve winkel vereteniging „Eigen Hulp" is een adres laan den burgemeester verzonden, waarin het. haar blijdschap uitdrukt over het. instellen van een tevens- middelen commissie. maar waarbij het er tevens op' wijst, dat' de samenstelling dier com'missie ©enigszins anders is dan in andere plaatsen. Er wordt op gewezen, dat het gewenscht is, dat alle groepen van belanghebbenden in die commissie Ver tegenwoordigd zijn en waar de verbruik- coöperaties reeds zooveel in het belang eener goede' distributie h'ebben gedaan, vprzoekt het bestuur ook de coöperaties een vertegenwoordiger in d© commissie te geven. De mailboot „Koningin Wilhel mina" bracht Vrijdagavond j.l. weder een 40-ta,l geïnterneerde burgers mede, bijna alle Duitschers. Het trof ons, dat er zooveel jonge mannen .onder waren, nauwelijks de kinderschoenen ontwassen. Bij navraag bleek ons, dat dit jongens van visschersbooten waren, die op 14 en 15-jarigen leeftijd bij het begin van den oorlog waren geïnterneerd, eigen- gen lijk nog vóór de oorlog verklaard was, en juist dit laatste is oorzaak dat zij thans worden vrijgelaten, want liet. waren over hel algemeen krachtige jon gelui, die zeker niet lang in Duitsch land zullen zijn of zij worden opge roepen. Een vrij lang onderhoud hadden wij met den ©enigen Oostenrijker, die zich onder de geïnterneerden bevond, ook nog een jonge man, die echter door een lichaamsgebrek ongeschikt is voor den militairen Tlienst.. Hij had tien jaar in Engeland gewoond en was 21 maan den geïnterneerd geweest op 7 verschil lende plaatsen, de ergste tijd was g,> weest de zes maanden, die hij bij Wight op een schip gevangen zat zon der iels anders te zien dan het schip. De boot kwam te ongeveer kwart voor zeven binnen en vertrokken de reizigers met den trein van 7.48. Ook nu was het damescomité weer daar om hun ververschingen aan te bieden en verdere hulp. Dat deze op prijs wordt gesteld blijkt uit brieven en briefkaarten, die de dames van vroe gere passanten ontvangen en waarvan ö.a. een luidde, dat de schrijver er van al hier weder eensvoor het eerst „een mensch" had gezien (Z.) De mailboot Prins Hendrik bracht Zondag j.l. 27 reizigers voor Goch mede, meerendeels weder geïnterneerden, on der wie vele. Polen. Twee asthmaleiders werden door leden van de transportco lonne van het Ned. Roode Kruis naar de wachtkamer en na het in orde bren gen van hun passen naar den trein ge bracht. Daar de boot reeds te half vier binnen jvas, werd de aangeboden koffie niet zooals anders haastig aan den trein genuttigd maar rustig zittende in de wachtkamer-tweede-klasse, behalve de twee zieken, die twee uur in den trein hebben moeten wachten, voordat deze ver trok. Naar wij vernemen, komen nu de eerst-volgende reizen geen geïnterneer den mede. Naar wij vernemen is Zaterdag alhier gerapporteerd, dat gezien is, dat een goederenstoomboot geëscorteerd door enkele torpedobooten, een onder zeeër en een vliegmachinei naar Zeebrug ge Kverd opgebracht.., Nationaliteit of naam van bet. schip' kon niet worden vastge steld, alleen werd ontwaard, dal de hoot een schoorsteen had met witten band, - Vrijdag kwam een 15-jarig meisje in overspannen toestand op het politie bureau alhier binnen en deed aangifte, dat zij door livee soldaten was aangerand en mishandeld. Dadelijk werd een onderzoek ingesteld, hetgeen des nachts leidde tot de aanhouding der beide onverlaten. Het meisje is blijkbaar achterlijk; het kwam dikwijls in de kazerne om eten en was bij de soldaten gopd bekend. 1Z De burgemeester van Vlissingen heeft een groentenliandelaar, die ondanks hij tegen billijke prijzen op de gemeentelijke groentenveiling kocht, verre hoven de ma ximumprijzen zijn waren van de hand deed, gestraft, dnor hem voor driemaal den toegang tot de veiling te ontzeggen. (Z.) De groentenhandelaren te Vlissingen kochten op de gemeentelijke veiling de peen voor t cent per bos en de bloem kool voor drie cent per stuk en verkoce pen ze tegen de maximumprijzen van respectievelijk 6 en 12 cent. (Z.) In de week van 15 tot 21 Juli wer den hier 796 zeebaden genomen, waar van 230 door dames en 586 door heeren. De temperatuur van het zeewater varieer de van 59 tot 63 graden. (VI. Crt.j Wij vernemen, dat de eerstvolgend? uitwisseling v,an Engelsche en Duitsche invalide krijgsgevangenen begin Augustus zal plaats hebben en vermoedelijk niet meer over Vlissingen, docli over Hoek van Holland. (VI. Crt.) Een zekere 11. J. B. van hier is te Rotterdam in de Wijde Broederstraat be. roofd van f 25. Een 42-jarige vrouw J, v. P. is in verband met dezen diefstal aangehouden. Heinkenszand. Zondag j.l. vond een zoon van den klompenmaker Bordui, al hier, tusschen Ovezand en lleinkenszand ©en portefeuille met bankpapier. 'Door heni werd aangifte gedaan, zoodat, de verliezer vermoedelijk maar een paar dagen in 011. gerustheid zal verkeeren, alvorens hij we der in hel bezit, van zijn eigendom is, Zaterdag j.l. hield de handboogsch'ut- terij „Soranus" alhier haar jaarlijksch concours. Deelgenomen werd door 59 schutters van 13 verschillende sociëtei- ten. De prijzen waren als vólgtt e klep f 11.80 door A. v. Gelsland van „St. Jan" te St. Jansteen; 2e klep f5.90 door F. v. Loenhout van „Victoria" te Kwaden damme; 3e klep f2.95 door A. Vermeulen van „Soranus" te Heinkenszandle zij vogel f 7.3711 door J. v. d Bulk van „Vrije Schutters" te 's Heerenhoek2e zij- vogel f 7.371/2 aan L. Rijk van „Willem Tell II" te Ovezand; l,e kal f2.95 doorlO, v. d. Dries van „Eensgezindheid" te 's Heerenhoek'2e kal f2.95 door I. Slab. bekoom van „Soranus" te Heinkenszand; 3e kal f2.95 door P. Stouthamer van „"Zorgvliet" te'Ellewoutsdijk,; 4e kal f2.9ö door A. Rijk van „Diana" 1e 's Heeren hoek; 5e kal f2.95 door A. Remijn van „Willem Tell" te Ovezand; 6e kal f2.95 door C. Remijn van „Eensgezindheid" te 's Heerenhoek. Hoedekenskerke. in do Vrijdag gehouden raadszitting waren de heeren M. G. Ver beek, W. Groenewegp en J. Jasperse, de tweede met kennisgeving, afwezig. De gem.-rekening 1915 werd aangeboden in ontvang ad f 16101.52, in uitgaaf ad f 15915.801/2, dus met een goed slot van f 185.71i/2. Tol. commissie belast met het onder zoek dier rekening werden door den voor zittel' aangewezen de heeren .1. v. d. Lin de -en A. 9en Dekker, die in een vol gende vergadering verslag van hunne be vinding zullen doen. De rekening van bel burgerlijk arm bestuur 1915 werd goedgekeurd in ont vang ad f 8594.051/2, in uitgaaf ad f 6748.341 o, dus niet een goed slot van f 1845.71. Besloten werd 'een stukje gemeente grond, achter de openbare lagere school, 'I welk met 1 Januari 1917 uit de pacht is, wederom voor 7 jaar publiek .bij in-' schrijving te verpachten. Driewegen. De raad vergaderde Zater dag 22 Juli. Present 6 leden; afwezig M. de Dreu Op de voordracht voor zet ters werden geplaatst: 1. 0. van Strien; 2. W. Nieuwenhuize3. J. de Muijnck; 4. A. Lansen. No 1 en 2 aftredend. De onderwijzeres Mej. C. A. van Karssen werd eervol ontslag verleend met 29 Juli 1916. De gemeenterekening over 1915 weid voorloopig vastgesteld in ontvang op f 15235,25 en in uitgaaf op f 15231,30, al zoo met een goed slot van f3.9ó. Baarland. Tot lid van de com. v. schat ting voor de rijks inkomstenbelasting werd benoemd de hloer G. de Jager, zulks in de plaats van den heer J. de Jager, die als zoodanig ontslag genomen had. (Z.i Waarde. In de Vrijdagnamiddag gehou den gemeenteraadszitting werden de af tredende leden de heeren J. L. Overtook en C. Bal op de voordracht van zettere geplaatst. Ook werd besloten de Yate ge leidelijk te dempen, tegen stemde de toer Overbeek. Op advies van het 'lioofdbe stuur der Posterijen en Telegraphie werd met algemeene stemmen besloten met in gang van 1 Januari 1916 de jaarwedde van den kantoorhouder der telephoon te verhoogen met f50. De rekening der ge meente 1915 werd voorloopig vastgesteld in ontvang op f 21539.661/2, in uitgaaf op f 20780,601/2, het batig slot op f759.26, Aan den Inspecteur der Posterijen en Tele-1 graphie te .Middelburg zal worden voor gesteld de uren van openstelling van tot hulptelegraaf- en hiilptelephoonkantoor P bepalen van 81, 231/2, 67', j uur. Rilland Bath. Door de commiezen t Bath is in beslag genomen van het schip „Deo Gloria" uit Neuzen ©enige fe' sc'hen slaolie, een hoeveelheid groene j zeep, Sunlightzeep, peekoffie, s'accharine en pefroleum. Het in beslag genomenen is ovete' geven aan den burgemeester. Het schip had bestemming naar Boom (België (M. Ct.) St-Jansteen. De landbouwer J. St. red dezer dagen met zijne drie zusters uit 0111 een broeder, eeu tachtiger, te ga*111 bezoeken, de vier reisgenooten waren sa men, goed geteld, 326 jaar oud. Een an dere broer, eveneens een tachtiger, reed niet mede. Het zestal nadert, samen 501 jaar. (Zelandin. Oostburg. Een grenswacht is bij - Kruis met. kien electrischen draad in aai" raking gekomen en Vrijdagnacht overleden (Z.) Alhier is eene fruitveiling opgericht dje in September zal geopend worden

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2