en Veeteelt Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. Correspondentie VISSCHERIJ Posterijen en Telegrafie. Sociale Berichten. KERKNIEUWS. ONDERWIJS SPORT. Burgerlijke Stand. Marktberichten. >en bericht van de i, wordt deze heden rbre'.tl morgen geen (Msb.) go week werd bij IC. ©en gedeelte der rwijl dez© afwezig ng aan do politie ierzoek in waarbij een Arnemuidscheix e houden die nog een der verdwenen maakte tegen hem reft de uitvaart en er v. d. Dries zie s in dil nummer. Vrijdag alhier ge- ran ingelanden van avenisse" is beslo- aaren van het wa- oeslag van 10 pet. (M. C.) j.l. vierde onder angstelling de lieer •en onderwijzersjubi- ,s hij werkzaam aan ichool alhier, n. Een vijftal huis- n de Nederlandsche ■ing wonen, hebbön aanzegging gekregen te verlaten en naar s muziekgezelschap g niet naar wensch. nkele leden als land- okken terwijl dezerj diens telijlke leden is ledental den laat- jroot was, kan men •n gevoelig verlies herdacht dhr. .1. W. op wlelken hjj1 voor Herwijs kwam. inkelier schrijft ons: jrgen van onzen Bnr- partiji regeeringsrïjst )0 K.G. a 20 ct. per Kruisstraat zijn 2 in burger de grens gemeente zal een g gebouwd worden ude baden. ning in Zeuuwsch- deren. commandant in Ziee- .dening uitgevaardigd, igt, dat liet in het gezondheid wenscho- kwatleirvoorziening in in West-Zeeuwsch en. paalt daaïom, dat de oners van perceelen eeuwscli Vlaanderen, uibak(ken) zijn voor- oinglaacht of deze in gebruik is (zijn) ken en dakgoten te te houden, alsmede genoeg ledige regen- >11 zoo noodig te her- herstellen. van deze verorde- estekl van een geld ie f 300 of eenia hech- ste een maand. M. lering van de Z. L. 'M. over wij in ons vorig •n ander meedeelden, een woord van hul- le nagedachtenis dei- van Oy-en en J. A. enbergh, namens de sie sprekende, deelde overleg een billijke notarissen is getrof- weigerein de nieuwe rden. De commissie iet met de veilingen ot loopt, en betreurt e maatregelen zullen omen. Als laatste po en geëisclit, dat met ■ling ingevoerd worde, uw tarief voorgesteld ssen, die dit aanvaar- teund worden, de an- missie gelooft, dat de itarissen een gunstig als het hoofdbestuur in kan rekenen. (Ap- gaf nu verslag van :eau (1915—1916). De ie zich hoofdzakelijk loven. In he.t afgeloo- adviezen verstrekt, .er Stevens dank was jeid in deze, deelde de wat verricht is in- ran dei consenten voor isvleesch. Z. L. M. door de itröle nagezien, wees ntvangsten f 22310.693 21.16. Goed slot alzoo Van practisch belang was wat Jhr. J. van Vredenburgh zeide over: De uitvoer verboden in verband met de teelt van consumptiegewassen in Zeeland voor 1917 Spr. wees er op, aldus schrijtt De Zeeuw", dat verschillende maat regelen gevaar opleveren voor den Zefiuwschen landbouw. Wenscht men in Zeeland voldoende levensmiddelen te heb ben, laat men ie dan koopen en op slaan, (baar men verbiede niet den uit voer.'Laat men niet wachten of er la- Ler nog iets noodig is en intusschen de verhouwers het risico laten dragen. Waar olm, zoo vraagt spr., staan wij aan deze behandeling bloot, 'en niet alle provin cies Spr. behandelde de uitvoerverboden voor aardappelen en vreest dat in 1917 inkrim- ping van dj© teelt van gewassen gecon- stateerd zal kunnen worden. Hij laakte de Pers,1) die de boeren scheldt en niet beklaagt, en zegt, dat de duurte der le vensmiddelen gevolg is van de groote knoeierijen, die ter gepleegd worden. Hij dringt daarom 'aan op het stellen van minimumprijzen en billijke maximumprij zen, en spoort de landbouwers aan al tijd juiste opgaven te verstrekken. .Nadat de ihoeron Stevens, Bloemsma en Wielleman de aardappelkwestie juister voorgesteld en toegelicht hadden; de af gevaardigde van Hulst maatregelen tegen de inbeslagneming van rogge verzocht had; de heer Hanken op grond van een rechtskundig advies een nader onderzoek inzake beweerde onbillijke hooivorderingl verzocht had, hetwelk toegezegd werd, spraken de heeren I. G. J. Ivakebeeke en Lovink enkele sympathieke woorden, waarop de vergadering gesloten werd. r) De heer Vredenburgh is hier te zeer aan het generaliseeren geweest. Nog vo rige week namen wij uit ,,De Tijd" een artikel over, waarin tegen het schelden op de boeren wordt te velde getrokken. Red. N. Z. Crt. Gras- en Klaverzaad. De Min. van L. N. en H. maakt be kend, dat eventueel© aanvragen om ver gunning tot .uitvoer van inlandsch gras- en klaverzaad van den oogst 1916 vóór 1 Augustus a.s. bijl zijn departement moe ten worden ingediend. Med© wordt ter algemeene kennis gebracht, dat na ge noemden datum geen vergunningen tot uitvoer van gras- en klaverzaden meer zullen worden verleend, met uitzonde ring van het zaad van Westerwoldsch Rayigras en Van witte klaver. Hengstenkeuringen. De Minister van L., N. en II. heeft bepaald, dat de gewon© 'Rijksnajaars- keuringen van tot dekking bestemde hengsten in 1916 voor Zeeland gehou den zulten worden in de nnand Sep tember en wel op den 4-sn te Mid delburg, den 5en te 'Oostburg, den 6en te ICattendijke, den 7©n te Hulst, den Sen te Bergen op Zoom en den Dan te Zierikzee. Breda. De heer L. J. Staal heeft ont slag genomlsn als lid van den gemeente raad, zoodat thans naar aanleiding van het gemeenteraaidsconflict 5 leden 'hun ontslag hebben genomen. Leeuwarden. De 34-jarige koopman J. Z. is veroordeeld tot f75 boete subs. 50 dagen h. pilet berooving van hef recht om .gedurende 8 maanden een auto of motorrijtuig te bestuten wegens het aan rijden van de auto van Prins Hendrik. Amsterdam. D|e raad del' scheepvaart uitspraak doende inzake de ontploffing van de Rijndijk lieeft naar aanleiding van het vinden van stukken metaal op' het schip na'de ontploffing, die 'vóór de' ont ploffing er niet waren en welke stukken door den kapitein aan de Nederlandsche marine-autoriteiten ter hand gesteld na onderzoek bleken te behooren tot een. torpedo der torpedo fabriek'te Fiume-, als! zijn gevoelen te kennen gegeven, dat de ontploffing van de „Rijndijk" is teweeg gebracht door leen torpedo die in ruim 4 van het schip doordrong |ein tot explosie kwam. (Fiume is een Oostenrijksch-Hon- gaarscbe havenstad. Red.) Pu fte. Toten gisterenavond een Belgisch meisje die ovbr de grens was gekomen om boodschappen te doen, bij: haar terug- ke'er op herhaaldelijk geteep der grens wacht om halt te houden, voortliep', werd zij- [door eten schot in den mg getroft-e'n. Van het Oorlogsveld. 17 iuli 5 uur 's namiddags Berlijn. (Off.) Tussehen de zee en de Ancre voerden de Engelschen hun vuur op tot groote hevigheid en 5n het Somme- gebied was de artillerieactie over en waer zeer belangrijk. Partieele aanvallen van de Engelschen deden hen er in slagen verder Ovillers binnen te dringen. Hun aanvallen ten Zuiden van B.iaches mis lukten gedeeltelijk door ons spervuur of konden niet tot ontwikkeling komen. Het aantal gevangenen is gestegen tot 4 of- ficieren. en 366 man. Be op 15 Juli begonnen groote Fr.an- sc he aanval ten Oosten van de Maas werd heden voortgezet. Hierbij behaalde ae vijand geen voordeel, doch Verloor op enkele plaatsen terrein. Op het overige deel van dit front viel niets belangrijks voor. Een Fransche aanval, aansluitend aan, mijnontploffingen ten noorden van Ouldè- chies werd afgeslagen. Aan de Ohambres- hoogten lieten wij met succes een mijn ontploffen. [Eery Duitsche patrouille bij 'Lomfroicourt m Lotharingen bracht ge vangen binnen. Behalve de .op 15 Juli vermelde vij andelijke vliegtuigen werden nog 2 Fran sche neergeschoten, een zuidelijk van de Somme en een bij D-roslincourt. Op het Oostelijk front hebben de Rus sen westelijk en zuidelijk van Riga en aan bet Dwinafront hun aanvallen op de legergroep van Von Hindenburg met he vig vuur ingeleid. Bij Oatharinaho-f, zui delijk van. Riga, viel de vijand met veel sterkere troepenmacht aan en ontwikkel den zich overal hevige gevechten. Bij de legergroep van den Prins van Beieren niets nieuws. Bij de legergroep van Von Linsi-ngen werd een Russische aanval ten zuiden van Lutzt door een 'Duitschen tegenaan val gestuit. Ter versterking der verdere linie zijn de Duitsche troepen zonder te worden lastig gevallen, ach tor de Lypa teruggebracht. Op 'andere plaatsen zijn Russische aan vallen afgeslagen. Rij de overige legergroepen en aan den Balkan niets nieuws. Konsfantinopel. (Officieel.) Bij hel Irak- front en in Perzië geen verandering. Aan hel Kaukasiseh front leverden in de buurt van het centrum onze troepen eenige suc cesvolle gevechten. Op het centrum had den achterhoedegevechten plaats, die nu ■en dan werden gestaakt. De plaatselijke gevechten houden pan. Ten noorden van Tsjorsroek zijn alle op onzen linkervleugel ondernomen vijan delijke aanvallen mislukt. De Russen le den aanzienlijke verliezen. Een vijande lijk bataljon werd door ons omsingeld en .Jjijna geheel vernietigd. Sommer, eigenaar van groote slachte rijen te Keulen, is tot twee jaren ge vangenisstraf, 20.000 mark boete en 5 jaren eerverlies veroordeeld, wegens handelen in strijd met de levensmiddel- wet. Hij li ad groote hoeveelheden vleesch, die hij van de stad had ontvangen ten verkoop aan de inwoners van Keulen, naar buiten af verkocht om hoogere prij zen te krijgen. De eisch was 4 jaren ge vangenis én 21.000 mk. boete (N.R. Ct.). Correspondent St. Jansteen. Het bericht van het feest zelf in het eerste nummer na 5 Sept. a.s. zal ons aange naam zijn. Red. Mosselen. Gedurende de week vain 7 14 Juni werden in d-e haven van Philippine ge lost ongeveer 475 ton mosselen en ver handeld a fl per ton. Naar Gent weiden p-er schip vervoerd 2000 ton m-osselen en daar verkocht a f 1.25 per ton. Ongeveer 1000 K.G. garnalen werden verzonden a 22 cent per K.G. (M. C.) Verplaatst de telegrafist J. G. Pal man, van Neuzen naar Goes. (M. Ct.) Landbouworganisatie. Ossenisse. Gisterennamiddag werd er ten huize van den herbergier L. G. Hermans alhier, door ©en prdpagan lis' een voordracht gehouden ove' volks organisatie van de Roomsch-Katholie- ken landbouwarbeiders. Met gloedvolle woorden toonde spreker aan, die zeide zelf Jandbouwarbeider te zijn, dat de organisatie van den arbeider niet iets nieuws was van den tegenwoordigen lijd, doch reeds voor honderden jaren bestaan had onder de Roomsch-lvatho- lieken, hoe de organisatie, in de ge schiedenis bekend als de gilden, allengs vei'slapt was, totdat zij eindelijk in de groote Fransche revolutie geheel was te niet gegaan. Hij liet het verschil) uitkomen dat er bestond in 'do organi satie aan socialistische en aan Roomsch- Katholieke zijde. Hij zeide, dat elk per soon op zich zelf geen verbetering kon teweeg brengen, en dat men zich daar om moest vereenigen. De bond bestaat reeds uit ettelijke duizenden leden. Hij zeide dat men nu niet moest denken dat men zoo- maar dadelijk een rijks daalder meer loon zou "krijgen. 'Men heeft niet alleen rechten maar ook plichten te vervullen. Bij zonder-en na druk legde hij er op, dat voor ver schillende categorieën van personen in de laatste jaren veel- gedaan was, maar voor den landbouwwe-rkman weinig of niets'. Ook hesprak hij ariikel 13 der schoolpiichtwet, dat aan de kinderen 6 weken kmdbouwverlof toestaat, waardoor deze zoover in kennis ten achter Ko men te staan bij andere "werkmanskinde ren. De verdiensten der kinders kunnen voor den landbouwwe-rkman niet gemist worden. Zijn© red© die 1(4 uur duurde w-erd door d-e aanwezigen stilzwijgend aangehoord. Van het aangeboden debat of gelegenheid om vragen te stellen weid ge-en gebruik gemaakt. Heinkenszand. UitvaaTt van Rec tor J. v. d. Drie s. f. Vrijdagavond kwam met den trein van 6 uur liet stoffelijk overschot van den weleerw. heer J. v. d. Dries, in leven rector 1e Amsterdam, aan het station 's Heer Arendskerke aan, tot waarheen liet van Amsterdam uit begeleid was door den weleerw. lieer J. W. Witlox, vriend van den overledene en medebewoner van het St. Johannesgesticht, waarvan de over ledene rector was. Het lijk werd afgehaald door den Zeer- eerw. herder der parochie Heinkenszand, J. J. A. M. Krook, het kerk- en armbe stuur en de familie van den overledene. Toen men Heinkenszand had bereikt, werd de lijkstoet onder het gelui der klokken aan den ingang der kerk dooi de geestelijkheid van het dekenaat Mid delburg ontvangen, waarna te ongeveer 7 uur de Metten werden gezongen. Agens was de weleerw. pastoor Krook, geas sisteerd door de weleerw. pastoors J. Nieuwendijk van Kwadendamme en A. D. C. Schellart van 's Heerenhoek. Als cantores fungeerden de weleerw. kape laans J. Sommer >en M. v. d. Eem. Na afloop werd de lijkkist geopend, om aan familieleden en geloovigen ge legenheid te geven een laatsten groet te brengen aan den vereerden bloedverwant en dorpsgenoot. Het lijk was nog in ze-er* goeden staat. Zaterdagmorgen vingen om 9 uur de Lauden aan, waarbij pastoor Nieuwen dijk agens was, gevolgd door de plechtige H. Mis van Requiem, die werd opgedra gen door ilen zeereerw. heer J. M. J. Baede, .deken van Goes, met assistentie van de weleerw. pastoors Nieuwendijk en Schellarl, als diaken en sub-diaken. Na voorlezing van epistel en evange lie deelde de diaken mede, dat de over ledene zijn verlangen had te kennen ge geven, vóór hij' stierf, dat men voor hem geen lijkrede' zou houden, maar hem zou aanbevelen in de gebeden zijner nabe staanden en vrienden. Alle aanwezigen ontvingen het bid prentje van den overledene, dat hoogst eenvoudig, op diens verlangen slechts de gebeden der Kerk bevatten, die spreken van boetvaardigheid en het vertrouwen op Gods barmhartigheid. Het zangkoor voerde inmiddels op ver dienstelijke wijze de requiemmis van Hal- Ier uit. Na afloop van den H. dienst werd de absoule bij de baar verricht door den weleerw. heer Willox, waarna, de lijk stoet zich opnieuw formeerde en zich in beweging zette naar het eenvoudige, vreed zame kerkhof achter de pastorietuin. Juist jn zijn eenvoud maakte die stoet van .vrome landlieden, al biddende de lijk baar volgende van een hunner dorpsge- nooten, die den priesterlijken stand met zooveel eere bekleedde, een treffenden indruk en was geheel in overeenstemming met het bescheiden eenvoudig karakter van den overledene. Als vanzelf drong zich hier op aan den geest het zinrijke woord van Vondel: „Al wie in ootmoed wordt herboren Is van het hemelsche geslacht." Toen de eenvoudige zwarte kist, waarop een zilveren plaat niet -den naam des overledenen, ju de groeve was neergela ten, werden de laatste ceremoniën en de schoone gebeden van het begrafenisritueel verricht en gesproken doo-r den weleerw. heer Witlox. Zoo verbeidt thans in de schaduw van liet kerkgebouw, waarin hij als pasgebo ren kind het H. Doopsel ontving, het stoffelijk overschot van rector v. d. Dries den dag der opstanding. Verder in weidscbe huldehetoogingen te treden van de verdiensten des over ledenen zou niet in overeenstemming zijn met zijn uitdrukkelijk uitgesproken verlan gen. Toch meenen wij tot troost van zijn familie, vrienden en dorpsgenooten goed te doen met hier af te drukken, wat te Amsterdam hij de uitvaartdienst voor rec tor v. d. Dries door den pastoor der St. Willebrorduskerk, mgr. Van Zanten, is gesproken, volgens liet verslag van „De Maasbode" „Wij staan zoo zei-de de gewijde redenaar wederom' aan de doodsbaar van.©en 'priester, di<e ,geen lange levens taak zich zag toebedeeld, die niet de grens des levens heeft bereikt, doch een priester, Idie z'eggen kon: „In het midden mijner dagen ga ik naar de p'ooïjten des grafs. Veel werd van hem nog gehoopt en hij hoopte ook zelf nog veel van zijn leven en zijln arbeid. De overledene was weinig bekend, al leen in den kring va.n zijn vrienden en kennissen. Hier in d'e stad kenden hem alleen de E'erw. Zusters van het St. Jo- annes-gesticlit, die dikwijls zijn opwekkend woord mochten vernemlan, en zijn lee- lingen. Doch anders zag men hem slechts zwijgzaam door de straten gaan. De idierbare d ood© heeft als zijn wensch te kennen gegeven, dat geen lijkrede aan zij'n baar zou gehouden worden [ein dien w-ensch wil ik ook -eerbiedigen, maar enkel ieleh woord valn stichting' wil ik spreken. Het is leen Gode welgevallig werk van zijn bezittingen te o-fieren, maar er is een offer dat grootier is dan tijdelijke goederen. 'Dat is het offer van onzen geest en dat heeft de overledene met blijdschap' gegeven. Ret II. Priesterschap was aanstonds zijln heilig streven. Met ijver volbracht hij zijln studiën en was een voorbeeld voor zijln medestudenten, Spr. schetste vervolgisns den door ziekte bemoeilijkten levensloop van den werk- zamen priester. Als rector van het St. Joaimesgesticht wijdde liij cle laatste jaren van zijn leven aan de verdediging van ons H. Geloof en bestreed zijne belagers. Hij kon dit niet met zijn woord, doch deed het sche-rper nog met de pen. Zijn gezondheid verbeterde en de hoop- groeide in hem dat bijl nog leans 'aan het hoofd van een parochie als herder zou kunnen staan. Dat was zijln blij vooruit zicht. Een lichte verkoudheid deed een longontsteking bij hem ontstaan en spoe dig was zijn toestand zoo ernstig, dat hem ide laatste Genademiddelen moesten worden toegediend. lederen morgen ont vang hij het H. Sacrament en klaagde dan aan den bezo-ek'enden priester zijn le-ëd, dat bijl het H. Misoffer niet meer kon opdragen. Met volle onderwerping heeft hij' ten laatste zijn ziel aan God teruggegevlen. Wij moeten, aldus besloot spr. uit zijn werkzaam en deugdzaam leven leering trekken voor ons jself. Laat ons zij'n voorbeeld van werzaamhleid en onderwer ping aan Gods H. Wil navolgen. Algemeene Kindercommunie. Ingievolge het uitdrukkelijk verlangen van Z. IJ. Paus Bewsdictus XV gelasten Wij hij ide-zien alle Weleerwaarde Pastoors, Yilsmêdie diegenen, der Weleerwaarde Rec toren, in wier gestichten kinderen wor den opgevoed, te zorgen, dat op Zondag 30 Juli a.s. in hunne klerken en' kapellen een algemeene Kinder-Communie plaats h-ebba, terwijl Wij aan die plechtigheid Verbinden alle voorrechten, die reeds vroeger aan plechtige Kinder-Communiën door Ons werdien verleend. Gegeven te Haarlem1, den.8 Juli 1916. f AUGUSTINUS JOSEPHUS, Bisschop' Van Haarlem. (St. Bavo.) Nisse. De h-eer J. C. Kloosterman, al hier, onderwijzer a,an de Chr. school te Heinkenszand, is geslaagd voor de akte Schoolraad te Utrecht. Zierikzee. De gemeenteraad verleend© Zaterdag j.l. eervol ontslag aan den heer L. A. de Vos, onderwijzer aan schopl A, al bier. Ten overstaan van de commissie van de Leidsche. kweekschool voor bewaar- schoolho-uderessen werd het diploma, als hoofdonderwijzeres o-.a. uitgereikt aan rriefj. M- Reedeker van Vlissingen. (M. Gt.) -Op de voordracht ter benoeming, vanj een onderwijzer aan de openbare school tweede klasse aan de Zwetstraat te 's Gra- venhage komt als no. 1 voor de heer J. G. Hamakers te Vlissingen. (M. Ct.) Geslaagd voor Engelsch© handelscorres pondentie de heer D'. Smit te Vlissingen. Tot Ide -eerste klasse van de H. B-. school te Vlissingen zijin toegelaten: J. A. Abrahamse, Aa. P. Adriaansen, J. F. E. Block, Pa. H. L. van den Boer, Ga. M. van Bree-n, G. A. Demoor, A. C. Diebra, A. J. Engering, Wa. B. Fulton, W. J. Haaze, Ja. B. Hemmekam, J. J. van den Heuvel, J. Huso'n, C. A. iB-, Klij'n, M. J. Kol©, L. d-e Koning, J. Kopipejan, L. Kopipejan, Ec. Ji. C. de Lange, J. D. de Lege, S. B. van der Linden, P. H. C. Mos, P. L. de Munck, A. J. van Nop-pen, A. P. Osté, Tha. M. A. van der Poll, G. J. E. Raguet, A. de Rij'cke, L. A. Roos, A. Aa. Schenk, J. A. So-rel, T. van -der Stray's', K. Tol, Ca. Fa. Volmer, en Ja. Ra. van der Zlee-, Voorwaardelijk werdien toegelaten twee en afgewezen twee candidaten. (M. Ct.) Toegelaten tot Ide le klasse van de R. H. B. S. te Bergen op! Zoom' J. J. Mol Az. van Waarde. (M. Ct.) Rijks H. B. S Zierikzee. Toegelaten tot de 1ste klasse, zonder examen: H. P. van Staalen, D-reischor; M. J. Steendijk, Stavlenisse; J. A. P. Bïjlo, Dreischor; J. M. van d-e Zande, Ellemeet; A. van der Cingel, Noordgouwte; M. J. Doeleman fen M. Beije, Dreischor; M. van de Veld©, B-rainisse; H. van de Stoloe, SirjanslandJ. T. Gaanderse len R. Gast, Brouwershaven; M. d'e Bruine, Ouwer- kei'k; A. S. C. Staart, M. J. Blom; Haam stede-; C. W. van Merle, E. E. Vleugels Schutter, Oosteriand; J. W. Wi'ebols, J. C. Risch, E. Labzowski, J. yan D-am-me, A. J. van der Klo-oster, A. M- Smits, J. J. V-erliage-, Bruinisste-; H. C. Sevenhuseyn, Brouwershaven, M. Klok. Na examen: A. RibhenS, C. yan der Vliet, J. Houdkamp-, G. Honig en H. y. Dijke. t 2 moeten herexamen doen in enkele vakken. 4e klasse: 1 eandidaat afgewezen. _(Z. N.). Voetbal. Goes Zondag speelde alhier aan den Poldiersehen weg Zeeland Voor uit II" een vrlendschappelijken voetbal wedstrijd tegen „Olympia," van Hein- kenskand. Stand 'bij de rust 20 in het voordeel van „Zeeland Vooruit II". Stand bij het einde 2—1 voor laatst genoemde vereeniging. Heinkenszand. Zaterdag speelde de R. K. Voetbal vereeniging „Olympia" op haar terrein alhier een wedstrijd tegen. „Eendracht -maakt macht" uit 's Heer- Ai-endskeirke. Bij de rust was de stand 30 voor „Olympia" en bij het einde 50 in bet voordeel van Olympia."'' Te Am-sterdam hadden Zaterdag groote sportfeest-en plaats in het stadion. Zij werden -opgeluisterd' door het bezoek der Koningin. Van 15—17 Juli. GOES. Huw. afk.: 15, Hendrik Antonïe Frederikus Harmsen, 28 j. jm. te 's Gra- venhage en Antonia Frederika Lammer- dina Harmsen, 25 j. jd. te Goes, onlangs te Klundert. Geboren: 17, Philippus, z. v. Philippus Wessels en Maria Cornelia Lamain. 'MIDDELBURG. Bevallen: P. D. E. van Houwelingen, geb. Hartog, d.; J. P. van den Berge, geb. Oversluijs, z.; A. J. Griep, geb. Outermans, z.; J. P. Flipse, geb. Bosdijk, M. F. Ilmer ,geb. de Baare, z.; C. Snijders, geb. Prinse, z.; M. J. de Vuijst, geb. de Ridder, z. Overleden: C. van den Hoek, 44 j., vr. v. H. J. Snoep; C. Gijsen, 88 j., wedn. v. A. C. Speek. Van 11—15 Juli 1916. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. J. Castenmiller 27 j. jm. en A. M. Fas- saert 27j. jd.; P. N. Leesberg 28j. jm. en M. J. Warre-n 27 j. jd.P. A. van der Staal 38 j. wedr. en H. Frö- berg 41 j. jd.; F. H. Leesberg 25j jm-. -en F. Kofce-laar 23 j. jd.M. Prin ce 24j. jm. en P. d-e- Zwart 22j. jd.; P. Huiszoon 25 j. jm. en W. J. Smal- ie-gange, 28 j. jd.C. Botbijl 24 j. jd. en P. R. van ïie Velde 24 j. jd. GetrouwdK. F. J. H. A. R. Le- fèvre, jm. 25j. en E, A. B-eija 25j. jd.; A. Meert, wedr. 53 j. met P. d-e Kam 41 j. jd.; M. A. Ratelband 21 j. jm. en M. Stroo 21 j. jd. Bevall-en: „W. L. Gesne, geb. van der Heijden, z.; 'P. J. Rouw, geb. de Wek ker, d.; M. Job se, geb. vau Zweden, d.; J. M. J. 'de Jonge, geb. Danck- aerts1, z. Overleden: E. van de Wijngaiert, wed. van J. J. Machgeels: 75 j.D|. Hoveijn, wed. van 1. J. Simonse 72j.; D'. Kui ken, ongeh. zoon, 21 j. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 15 Juli 19-16. Groote veiling. Geveild werden '2500 K. 'G. zwarte bessen. Prijs f29 per 100 K.G. Kleine veiling. Kruisbessen 9, Madeleine (afval) 56, id. (geplukt) 1820, Witte bes-sen 67, Kersen 1423 ct. .alles per K.G. Per ziken 67 ct. per stuk. Aardappelen 66 ct. per K.G. Bloemkool 69 ct. per stuk. (Z.) IJzendjJke, 15 Juli 1916. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering en de omzet eveneens, bij onver anderde prtizen. Koolzaad bleef, wegens te hooge vraagprijzen onverkocht. Nieuwe rogge f a f nieuwe tarwe f22.— a f22.25, nieuwe wintergerst f20.50 a f20.75, nieuwe zomergerst f—a f haver f 17.75 a f 18.paardenboonen f a f—groene erwten fa f— kroonerwten fa f—bruineboonen ta fper 100 kilo. (M.C.) Rotterdam, 17 Juli 1916. Binnenlandsche granen. Tarwe, Gerst en Wmtergorst aanvoer onbeduidend, tot nieuwen oogst geen. no- teering. Buitenlandsclie granen. Mais geen noteering. Ei-er en. Zeeuwsche f6.75 a f7.25, Overmaassche f7 a f7.50 per 100 stuks. Varkens. Aanvoer 721 stuks. Prijs 41 a 46 ct. Lichte voor export 51 k 54 ct. (Aardappelen. iWestl. Schoolmees- Sters (zand) if 1.75 a f2, idem (klei) f 1.25 a f 1.50, Westl. Dukes of Yorkis f 1.60 a f 1.75, alles per kin; Andijker muizen 2.75 a f 3 per H.L. Tamelijk© aan voer, tamelijke vraag. Vlas geenj aanvoer. AMSTERDAM, 17 Juli 1916. De aardappelprijzen waren heden Andgker muizen, groot, p. mud f 2.20 a f 2.30 klein f 1.60 a f2.20 Andjjker blauwe f5.20af0. Andyker bonte f 5.1)0 a f 5.5.0 Langedijker muizen f2.20 a f4.20 Schoolmeesters f3.40 a f4.00 Westlandsohe mvizen f0.afO. Westlandsche ronde f 0.a f 0. Friesche muizen f2.60af3.— Aanvoer 7 ladingen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 3