BINNENLAND. Sociale Berichten. UIT ZEELAND. Zomen-zitting van de Provinciale Staten van Zeeland. in Ooist-Afrika te hebben vermaakt aan kolonel Fitzgerald, zijn militairen secre taris, die rn-et hem op de „Hampshire" is omgekomen. Op liet vinden van zijn lijk is door de regeering een groote prijs gesteld. Z. K. H. Prins Hendrik. Volgens een telegram uit Zermatt (kan ton Wallis, Zwitserland) is Prins Hendrik daar 3 Juli aangekomen voor een lang durig verblijf. Dr. Kuyper. Dr. Kuyper is Dinsdag voor herstel van gezondheid naar Weisser Hirsch, bij Dresden, vertrokken. Oud-minister Talma. Het „N. v. d. II." verneemt, dat ds Talma, die thans in het Liaconessenhuis te Haarlem verpleegd wordt, nog niet betert. De patiënt is zwak en heeft veel rust noodig. Vorstelijk bezoek. H. Ai. de Koningin-AIoeder bracht Maan dagnamiddag pmf 4 uur een bezoek aan het R. K. Ziekenhuis te Voorburg. De eischen der socialisten. In de Dinsdag gehouden vergadering culeerde een schrijven van de Soc.-Dem.- van de Prov. Staten van Groningen cir fractie om in de vacature van Gedepu teerde Staten te kiezen den heer Rugge (S. D. A. P) Verkeer met Engeland. Het verkeer tusschen Engeland en het vasteland zal, volgens een bekendmaking van het Engelsche ministerie van oorlog, a,an een strengere controle worden onder- worpen, in het belaag, heet het, van de algemeene veiligheid. Noodelooze reizen worden daarom door het ministerie ontr raden. Jaarvergadering R. K. Volksbond te Vlts8ingen. 4 Juli hield de R.-K. Volksbond te Vlis- singen z'n jaarvergadering. Na met ge bed de vergadering geopend te hebben sprak de voorzitter 'n woord van wel kom aan de leden en den vertegenwoordi ger van den geestelijken adviseur, ka.pe Laan A'erwer. In 'I kort memoreerde de voorzitter 't werk van den Bond in 't af geloopen vereenigingsjaar en sprak de hoop uit, dat 't komende vereenigings jaar onder Gods zegen vruchtbaar moge zijn. N,a voorlezing van de notulen der laatste ledenvergadering en een verslag over de encycliekmeeting, werden met een toep-asselijk woord zes nieuwe leden geïnstalleerd. De tweede secretaris, de heer De Jonge, bracht een uitgebreid verslag uil, over 't hondsjaar en over de werkzaamheden der onderafdee.lingen. Plaatsruimte zou de redactie niet hebben om hierover breed voerig iets van te melden, daarom zij gezegd, dat 't verslag sprak van werk zaamheid zoowel van Hoofdbestuur als onderafdeelingen. 't Applaus der leden be wees de instemming met 't jaarverslag. 't Jaarverslag van den penningmeester gaf aan inkomsten f 548.47, aan uitga ven f 661.12, een nadeelig saldo- eventjes van f 112.65 (de Bondsfeestrjubilé's der on derafdeelingen waren hiervan meest de oorzaak). Totaal bleef in kas 1'537.73. 't Saldo van 't busje „Helpt Elkander" bedroeg f57.80. De reserve voor het Z. en O. fonds bedraagt thans f 399.86. De heeren F. van D-iarendonck en C, de Kort werden aangewezen tot nazien der bescheiden van den penningmeester. De aftredende bestuursleden de heeren Bodden, De Jonge, C. en F. van de Dood en J. Gelein werden herkozen. Tot centraal afgevaardigde werd geko zen de voorzitter Rodden en als diens plaatsvervanger C. v. d. Dood. De voorzitter sprak onder instemming der leden z'n dank uit aan den aftreden,: den centraaJ-aigev. den heer W, J. Brandts (welke zich niet meer herkiesbaar ha.d gesteld), voor het gedurende elf jaar ver tegenwoordigen der afdeeling bij den Cen traden Raad. De heeren J. A. J. Geissen, J. L. Buis- ging en J. B. Tournoy werden benoemd als commissie voor 't o-rganiseeren van een kinderfeest voor de kinderen der bondsleden. De voorzitter allen bedankend voor de flinke wijze van vergaderen, sloot vervol gens met gebed deze goedgeslaagde jaar vergadering. Goes. De werkli ed© ave r jen i- ging ,,St. Jozef" vergaderde Zondag j 1. Een belangrijk besluit werd genomen met voorkennis en goedvinden van den geestelijken adviseur HoogEerudaken Éaede-, n 1om het ziekengeld te brengen van 11 op f 1.25 per lid en per dag. Bewijst deze verhooging ©ener zijds, dat de' financiëele toestand der vereeniging gunstig is, anderzijds pleit zij ook voor het beleid van het be stuur dat met de bestaande dure tijds omstandigheden, rekening houdt. Jammer, dat nog zoo vele R. K. jonge mannen geen lid zijn van „St. Jozef." Moet reeds hnu katholieke overtuiging hen trekken tot h u n eigen R o o m s c he ver- eenigingsleven, nu hel bewijs er is dat de Rooinsche vereenigingen ook o tl der stoffel ij k opzicht glansrijk de vergelijking met andere niet katho- Itek-evere-eniging-en kunnen doorstaan, roe pen wij met aandrang onze Goassche R K arbeiders van t8 jaar en daar boven toe: Sluit u aan bij „St Jozef" in uw -eigen, welbegrepen be lang. Vanmiddag om twaalf uur is het stoffelijk overschot van wijlen den oud notaris Pilaar in allen eenvoud op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld. Bij de -groeve werd niet gesproken. Onder degenen die den overledene de laatste eer belwezen, werden opgemerkt, de burgemeester, de gemeente secretaris, de kantonrechter en notaris Van Dissel. De heer Joha.n Pilaar, zoon des over ledenen, dankte voor de belangstelling. Dooi' het Bestuur der Afdeeling Goes v,an den Christelijken Typografen bond in Nederland is een schrijven ver zonden aan den Burgemeester dezer ge meente, betreffende het verkrijgen va,n meerdere goedkoope levensmiddelen, brandstoffen enz. Verder steunt dit be stuur liet schrijven van gelijke strekking dier Afd. Goes van de S. D. A. P. Het Rijkstelegraafkantoor alhier behandelde in de maand Juni Telegrammen verz. 1585, ontv. 1393, overgen. 2619 totaal 557Ü. Gesprekken: verz. 2160 ontv. 2534, overgen, 7358, Lokaalworden niet meer genoteerd. Totaal 12052. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid- en Noord-Beveland behandeld Kantoren. Verz Ontv. Tot Baarland 7 32 39 Borssele 51 61 115 Colijnsplaat 78 97 175 Driewegen 27 29 56 Ellewoutsdijk 27 31 58 's Gravenpolder 43 71 117 's Heer Arendskerke 13 77 120 's Heerenlioek 42 59 101 'sHeer Hendriksk 9 20 29 Heinkenszand 50 74 124 Hoedekenskerke 23 34 57 Kamperland 67 56 123 Kapelle 136 166 302 Kats 26 35 61 Kloetinge 51 90 141 Kortgene 73 91 164 Kruiningen 206 181 390 Kwadendamme 25 37 62 Nieuwdorp 34 60 94 Nisse 19 26 45 Oudelande 22 29 51 Ovezande 62 87 149 Rilland 276 297 573 Schore 61 70 131 Waarde 39 53 92 Wissenkerke 59 58 117 Wolfaartsdijk 80 114 194 Gesprekken. Kantoren. Verz. Ontv. Loc. Tot. Baarland 36 31 07 Borssele 106 75 15 196 Colijnsplaat 146 103 21 270 Driewegen 53 44 97 Ellewoutsdijk 29 24 53 s-Gravenpolder 77 78 1 156 s-Heer Arendskerke 86 78 164 's-Heerenhoek 68 61 129 Heinkenszand 53 29 82 Hoedekenskerke 40 42 82 Kats 30 15 45 Kamperland 82 43 125 Kapelle 306 164 4 474 Kortgene 206 148 20 374 Kruiningen 273 271 6 550 Kwadendamme 48 31 79 Nieuwdorp 99 113 13 225 Nisse 29 50 1 80 Oudelande 29 7 36 Ovezande 67 49 116 Rilland 262 196 13 471 Schore 126 76 202 Waarde 102 57 159 Wissenkerke 84 51 1 136 Wolfaartsdijk 70 41 4 115 (Z.) Middelburg. Bevolking In Je laat ste helft van de toaanid Juni zijn,-in d-e-ze gemeente Ingekomen: H. Proos, kantoorbediende, Seisdum Q 23, nit. Rotterdam; F. A. Roosendaal, D-am Z.Z. G. 97, Sluis; mej. M F. den Hamer, geb. Cornelis, Stijfselweg S 92i. uit Schoondijke; J. Julianus, wagenlich ter, Vlissingsch wagenp-lein Q 123, O. en W. Souburg; mej. M. G. Meeuse, ver pleegster, Noordpoortplein M 292, 's Gravenhage; H. B. Woltering, schrijver Post en Tel., Korte Noordstraat E 13, VlissingenW. Tichelman, tandarts, Sta tionsstraat. P 44 g1., Valburg (G mej. wed. L. de Nood, huishoudster, Seissin gel R 202, Rotterdam; A. J. Fanoy.i Lan ge Burgh B 16, Amsterdam; W. Vermeu len, kantoorbediende, Kinderdijk P 94, Axel; P. Post, Uiterweer, Luit. ter zee 2e klasse, Loskade P 266, Helder; mej wed. A. Visser, Vee-rsche. weg S 251a, Rotterdam; mej. T. Teijh, geb: de Vis ser, Schuitvlotstraat N 169, Amsterdam C. Gleram, voermausknecht, Penning hoeksingel L 38, O. en AV. Souburg; C. Van der Lugt, grossier, Kinderdijk, P 113. O. en W Souburg. Vertrokken: Mej. wed. J. L. Hulsenboom, Korte St. Pieterstraat A 82, Gouda; H. Hart- hoorn, Korte Geere K 369a, O. en W. Souburg; G. van Hoiifum, Korle Delft G 13, 's-Gravenhage; J. Geldof, Klein Vlaan deren M 186, St. Laurens; A. H van der Aa, Langedelft B 155, Almelo; mej. F. Bt Bleumérs, Langedelft B 155, 's-Gra- venhagemej. E. Janssen, Langedelft. B 155, Vlissingen; J. AV A Trouwborst, Balans E 109, Valkenburg (L.); A. Lui ten, Markt K 8, Rhede-n; C. Boogerd, Korte Noordstraat E 11. Zierikzee; AV. Crucq, Noordsingel S 195, O. en AV. Sou burg; 'mej. Wed. M. L. Polak, Lange Noordstraat C 24, Amsterdam; mej. M. Lems, Pottenmarkt K 411'12, Vlissin gen; A. Simonse, Seisstraat M 60, Vlis singen; mr. AI. Van To,ulon van der Koog, Rouaansche kaai G 133, Haarlem; N. Bachrach, Teermagazijnstraat. P 23, ,'s- Gravenhage; mej. .1. A. van Holthuijizen, Langeviel© K 233, Amsterdam; mevr. wed. J. Morks, LangedJelfl H 21b, 's- Gravenhage; G. L. van Doorn, Koren dijk P 59, Breda. (M. C.) Maandagavond gal de Belgische Her denkingsbon.l, aflee-ling Vlissingen- Af'd- delburg -een liefdaligheidsfeest in het Schuttershof ten voordeel© van het Bel gisch kl-eelingswerk alhier. Dil feest is uitstekend geslaagd en hel overt.ilrijkia publiek heeft genoten van de keurige vertolking van liet blijspel en het too- neelspel. Het, laatste getiteld „Voor de Vrijheid", geeft een episode weer uit de naanvang van den oorlog en speelt ouder de Boschkansers (België). Da schrijver, de heer A. Hans, heelt alle eer van zijn werk. De dilettant-too-neelspelers en vooral speelsters hebben zich uitstekend van hun taak gekweten en de Belgische Vak vereenigingen te Vlissingen komen dank toe voor haar medewerking. De schrijver werd gehuldigd in een kernachtige- toespraak door den voorzitter van den Herdeukingsbond, den heer Van- keickhove en enkele dames met fraaie bouquetten. De heer Vankerekhov-e had tu sche-n de opvoering van de twee toonaelstuk- ken gelegenheid gevonden het doel van den Rerdenkingsbond eersl in het Fransch en daarna in het Vlaamisch uiteen te zetten. Hedenmorgen omstreeks vijf uur zou de schoenmaker de R. uil de Lange Noordstraat alhier aan hel werk gaan en had een petroleumlampje aan gestoken om- enkele gereedschappen van een kast te nemen. Hierbij- kwam de R. te vallen en ontstond een begin van brand. Een paar doozen verbrandden; door de "bewoners en een buurman met emmers water en door de politie mej een minimax werd hef vuur in den aanvang gestuit. Gisterenavond is een boerenmeisje dat voor den regen hard naar huis liep, in de Langend-elft in'een plas gevallen en met bel hoofd op een sto-ep terecht gekomen. Half Versuft werd zij bij een der omwonenden binnengebracht en door een juist in de buurt zijnd-en dokter werd een wonde aan hel hoofd geconstateerd, na een uurtje kon het meisje voetje voor voetje huiswaarts kee-r-en. Een glazenwasscher is gisteren middag op den Dam alhier achterover van -een ladder gevallen. De voelen ble ven tusschen een paar sporten hangen en het hoofd van den man kwam tegen een ijzeren hek aan, waardoor een bloe dende wonde ontstond. Binnengebracht in de- woning, waarvoor hij stond te werken werd door een dokter een ver band gelegd en "de jnan p-er rijtuig huis waarts gebracht. Vlissingen. Morgenmiddag houdt de ge meenteraad een spoedeischende vergade ring, waarin mededeelingen zullen worden gedaan en stukken worden overgelegd, terwijl het voornaamste punt zal zijn de bespreking van de lev^nsmiddelenvoor ziening en het niet handhaven van de maximumprijzen, waarvoor door vijf le den deze vergadering is aangevraagd. - De heer G. van den Bos, opzichter van weg en werken hij' de Staatsspoor tee A'alkenhurg, wordt met ingang van 1 Augustus a.s. overgeplaatst naar Vlis singen. (M. Ct.) De wagen van de Yolkswasscherij- lid Vlissingen is Maandag op- den Nien wen Vlissingsche-n weg hij1 het uitwijken voor een anderen wagen met een der wielen in de tramrails gekomen en om gevallen. Het paard zette de reis op eigen gelegenheid voorl, maar werd spoe dig tot staan gebracht. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. (M. Cl.) De „Koningin AVilhelmina" van do Maatschappij! Zeeland is Dinsdagavond te 10.15 uit Engeland alhier aangekomen. Door den directeur-generaal der iS.S. is de hoofdconducteur le klasse P. Vos, .alhier, eervol vermeld wegens betoonde eerlijkheid. Zierikzee. Zaterdagnamiddag werd aan mr. A. J. F. Fokke-r, waarnemend bur gemeester, het door ongeveer 500 inge zetenen geteekend adres aangeboden, I waarbij hem verzocht werd terug t-e komen op hel door hem genomen be sluit zich niet voor het burgemeesters ambt te dezer stede beschikbaar te stellen. De heer Fokker heeft aan de deputatie, die het adres aanbood en toelichtte, geantwoord, dat het tot hem gerichte verzoek door hem Jn érnstige overweging zou genomen worden. (Z. N.) Kruiningen. Van de alhier beschik baar gestelde Regeeringsrijst is door de ingezetenen een ruim gebruik gemaakt. Te Kruiningen. en te Ilansweerd werden ieder zes balen uitgewogen. (AI. Ct.) Colijnsplaat M. Noordij-kef Over den overleden notaris alhier lezen wijl in „Zeeuw" en „Standaard." Hiji was geboren te Clpes, genoot lager onderwijs op tie Chr. School, Wijngaard-- straat, hoofd de heer Brouwer, doorliep de vijf klassen der H. R. S., en slaagde na eenige jaren voor 't examen van cart didaat notaris, waartoe hij zijn oplading genoten had ten kantore van notaris v. d. Bossche, waar hij werkzaam was van 1869 Jot 1878. In laatstgenoemd; jaar werd hij door den gemeenteraad van Krabben dijke benoemd lol gemeente-secretaris al daar, ook vervulde bij er eenige jagen het ambt van ouderling in de Ned,'He<rv. KerkIn 1890 werd hij. ter vervanging van notaris Huvers, die naar Middelburg vertrok, benoe-mld tot notaris te ('olijn^- plnat. Van 1891 lot 1913 was hij' lid der Staten van Zeeland voor het kiesdistrict Goes, en de laatste jaren zjjns levens tevens lid van den gemeenteraad te Cor 1 qïnsplaat.. De overledene-, wiens onkreukbare trouwen nauwgezette plichtsbetrachting aleer achting afdwong, behoorde lot de antirevolutionaire partij-. Bescheiden als hij was Irad hij nimmer opi den voor grond en vervulde het mandaat als Staj- tenlid, met groote getrouwheid, al was hem .persoonlijk -ge-en leed, dat hij in 1913 -niet herkozen werd. A'oor de partij), wier beginselen hij- hartelijk lief had, was zij» aftreden wel een verlies, en daarovej droeg ook hij leed, Hengstdijk. Bij de stemming voor een lid van den gemeenteraad 'bekwam A. v. Hvfte 36 stemmen, .1. de Maagd 29, Aug. de Bakker 11 en J. Scheers 6, zoo.lat tusschen de twee -eerstgenoemd™ herstemming moet plaats hebben. 4 stem men van onwaarde. (M. Breskens. Hier is nabij de haven een groot R K. Alilitair Tehuis opgericht. CM- Ct) Vergadering van Dinsdag 4 Juli, des avonds te half acht. Voorzitter mr. H. J. Dijckmeester, Co-mL missaris der Koningin in Zeeland. Aanwezig 41 leden, afwezig de lieer AVondergem. De voorzitter opent de zitting in naam der Koningin en stelt, aan de orde het onderzoek "der geloofsbrieven van de bij de periodieke aftreding in Juni j.l. herko zen en nieuw gekozen leden. Tot heil doen van dit onderzoek benoemt de voor zitter twee commissies. De eerste be staande uit de heeren Dieleman, Van Teij- lingen en IJsebaert, krijgt te onderzoe ken cle brieven van de in de districten Zierikzee, Goes en Sluis gekozen leden en de tweede commissie, bestaande uit de heeren Fruijti-er, Dekker en Rleiker, die v-a,n de 1-edeu gekozen in de districten Aliddelburg, Vlissingen, Tholeii en Hulst. Gedurende hef onderzoek wordt de zit ting geschorst Na terugkeer der commissies wordt de zitting heropend -en wordt bij monde respectievelijk van de heeren Dietema-n en Fruijtier rapport uitgebracht en tot. toelating van alle leden geadviseerd. De tweede commissie merkt op, naar aan leiding v-a-n h-et bezwaar in het derde stemdistrict te Aliddelburg gemaakt, naar aanleiding van de weigering van den voor zitter o-m a,an een drietal ki-ezers een, nieuwe stemkaart te g-even, dat de wet aan het stembureau wel d-e- bevoegdheid geeft om een kaart 1-e verstrekken als de identiteit v-an den kiezer vaststaat, maar niet verplicht en dat het dus ge heel aan het. stembureau is, overgelaten al .of niet een kaart te verstrekken. De vergadering besloot overeenkomstig de rapporten zonder discussie- o-f stem ming Jot de toel-aliug der gekozenen. Deze werden daarop door den griffier binnengeleid en l-egden in hand-en van den voorzitter de bij de wet voorgeschre ven eeden af. Hierna, sprak de voorzitter als volgt: Het oogenblik, waarin de State-n der Provincie, na. de bij de wet bevolen- periodieke aftreding, wederom zitting ne men, blijft voor het gewest van hij zondere beteekeois. Een nieuw tijdvak in het bestuur der Provincie zet zich in. Het vooruitzicht andermaal eenige ja ren met kracht Zeeland's welvaart en voortgaanden bloei te kunnen, bevorde ren, stemt de -oudere leden tot. vernieuw de belangstelling en zij, die vo-or het eerst hun intrede in deze vergaderzaal doen, brengen opgewekte verwachtingen mede en verlangen het hun toevertrouwd mandaat te aanvaarden. Maar vooraf wenscht gij, mijne heeren, met uw voor zitter hen te herdenken, die hier nie-t, meer worden -aangetroffen en die eten dank dor Provincie door langen of korten arbeid zich hebben waardig gemaakt- Den 'Sisten Mei 1916 overleed mr. Dia- geman van der Vliet, burgemeester van Zierikzee en lid der Staten vanaf 1910. Een langdurig met moed gedragen lijden nam hem weg, nog in de kracht van, -het leven. In hem is heengegaan een man v.an onkreukbare eerlijkheid, van nauwgezette plichtsbetrachting, van bij zondere toewijding aan de algemeene be langen. in uw vergadering voerd-e mr, A'an der Vliet zelden h-et woord, maar wanneer hij het. rle-ed, dan bleek telkens weer zijn streven om voor een .vraagstuk een praktische, afdoende oplossing te vinden. Zijne nagedachtenis zal bij U al len in eere blijven. De heeren J. A. Ne-et-e-son, IE A. v-a,n Dalsum en .1. A. de Bruijne stelden zich niet beschikbaar. Ook de lieer AV. Ka kebeeke keerde niet. in de Staten terug. Ik vertrouw in Uw geest te spreken», waar ik njet waardeeriug gewaag van hetgeen door hen in hel. belang van de Provincie is verricht. Ik wensch de her kozen en nieuw gekozen leden geluk met hunne benoeming en verzoek hun de pre sentielijst te teekenen en zitting te ne men. Vervolgens werd niededeeling gedaan v-an de ingekomen slukken, waaronder Koninklijke goedkeuring van enkele be1 sluiten der Statenhet verslag van de Maatschap-pij tot. Exploitatie van Staats spoorwegen en een dankbetuiging van de vaste arbeiders op de Provinciale wei- gen voor den toegek-enden duurtetoesl-ag op hunne, jaarwedde. No-g was ingekomen een adres van de kapiteins, machinisten, conducteurs en stuurlieden -enz., alten behoorende tot het personeel van den Provincialen staoni- bootdieinst op- de AAtesterschPlde. Zij ver zoeken in dat adres hun alsnog een duur te toe-slag toe- te kenn-en, omdat vleten hunner niet dce-ten in den toie-gekenden duurtet.oeslag. Zij wijken er op-, dat zij onder geld zorgen gehukt gaan en dat. het leven Vooral te Vlissingen, erg duur is. D-aai1, pm Verzoeken zij gedurende d-e-n oorlogs toestand e-en iduurtetoeslag te m-oge-n ont vangen. Overeenkomstig het voorstel vaa den voorzitter, wordt het adres in handjen van Ged. Staten gesteld om prae-advies. A'ervolgens wordt, overgelegd het vier slag van den toestand der Provincie over 1915. Verschillende medede-elingen worden na mens. G-e-1. Staten door den voorzitter ge daan, waaronder ©en betreffen 1» de electri- iteitsvoo.zjening in de Provincie. Du voor zitter deelt m-ede, dat naar aanleiding van hel. credi-e-t van f2500, dat door die Slaten is verleend om een onderzoek naar de wijze v-an voorziening in de be hoefte aan ©lectriciteit .voor licht en kracht in de Provincie, door Ged. Staten het onderzoek is .opgedragen aan prof f'. Ate-ltman te Dialft, die, d.d. -25 Mei j.l. zijn rapport, heeft ingezonden, welk rap port thans in onderzoek is bij Ged. Star tem. Aan de orde ware-n thans de reeds vroeger vermelde voorstellen tot aan houding van verschillende- verzoeken len van het onderzoek inzake de keuring op levensmiddelen en ook de ovterige voor stelten om bepaalde beslissingen tie ne.- mem. Deze- voorstellen werden alle na,ar de afde-elingen Verwezen. Bij enkel© dezer voprstell'en werden nog nader ingekomen verzoeken overge legd. O.a. bij: (dal inzake- -h-et brengen van verbetering- in den zeewierenden staat van de vroeg-e-r genoemde poldiers in Ooste lijk Zeeuwsch-ATaa.nderen. In dit ver zoek, ingezonden door de besturen dier p-olders Ser Lippens en Nieuw Othe.ue, -wordt -een amde-re wijze dan door Ged. Staten is voorgesteld, wen scheiijker ge acht en wordt, gevraagd, de behandeling der kwestie tot de najaarszitting te ver dagen. Bij heit voorstel om geen .subsidie te geven voor h-et It. K. Militair Tphuis te Terneuz-en, wordt nog overgelegd een tweede, verzoek van het, bleistuur der R. K. Militairen-vereeniging te Terneuzen, waarin nogmaals om subsidie wordt ge vraagd en -een jjader advies van B. en W. van Terneuz-en, om de subsidie wel tie geven Op- voorstel van den. voorzitter werd tenslotte besloten, om, overeenkomstig de bepalingen de-r wet, AVoensidagmorgen te 10 uur weder in openbiare vergadering bij-eein te- komen om over te jgaan tot de verkiezing van 1-ede,n van Ged. Staten -ei het trekken der a£deelin-g|ein. D-e vergadering wordt, vervolgens door den voorzitter gesloten. Vergadering van AA'oensdagmorgen te tien uur. \roorzitter de heer mr. H. J. D-ijckmee-d- ter, commissaris der Koningin. Aanwezig 41 leden, afwezig de heer AVondergem. Na resumtie der notulen der vergade ring .van Dinsdagavond en de niededeeling ovter de afwezige leden, is a,an de orde de verkiezing van drie, leden van Ged. Staten, wegens periodieke- aftreding van de heeren J. A. van Ro-mlpiu, J. H. Blum en .1, G. van Niftrik. Tot leden van het stembureau worden dooi den voorzitter benoemd de heeren van Dam, Duvekot, van de Putte- en Du- moteijn. Eerst wordt gestemd over de vaca ture van Romp». De heer van Rompu wordt herkozen met 35 stemmen, tegen 6 stemmen in blanco. De herkozene ver klaar! de benoeming te aanvaarden onder dankzegging aan de leden vo-or het in hem gestelde vertrouwen. A'oor de vacature Blum, worden uit-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2