UIT ZEELAND. Leger en V|oot Ingezonden Stukken. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. SPORT. Wegens mishandeling van den onbe- zoldigden rijksveldwachter Jansen van Roozendaal werd, ondanks zijn ontkente- nis, tegen P. S. uit Koudekerk© f 15 of 30 dagen gevorderd. In de laatste zaak werd tegen J. J. uit Middelburg wegens beleediging van twee agenten van po litie f 15 of 30 dagen gevorderd. Uitspraak 30 Juni. Goet Hier is een Urgentie-Raad opge richt. Het bestuur bestaat uit de dames: Mevrouw Van Heelde Bruijne te Goes, PresidenteMevrouw Van der Have- - Bakker te Goes, vice-PresidenteMevrouw Geill-Marcus te Krabbendijke, Secretaresse. Verplaatst met ingang van 1 Juli a. s. de adjunct-commies hij de post- en telegraphiedienst A. de Vries van Steen bergen naar het telegraafkantoor alhier. De commandant van de afd. Goes van den Vrijw. Landstorm heeft Vrijdag ter verlichting van de taak der tijdelijk hier gekantonneerde troepen, die zeer ver moeid waren, de diensten der afdeeling aangeboden. Deze werden dankbaar aan vaard, zoodat gisterenavond gepatrouil leerd werd en vannacht de wacht be trokken was door de mannen van de Goesche V. L. afdeeling. Men ziet, dat de V. L. geen onnutte instelling is, doch ook in tijd van vrede goede diensten ban bewijzen. Het behoeft geen betoog, dat de be wijzen van kameraadschap van de Goesche landstormers zeer gewaardeerd zijn geworden. (Z.) D© «net zakenverlo-f thuis zijnde landweerman jVVj. ide W. uit de Trompstraat alhier hield zich Zaterdagmorgen in een boomgaard in de G.ro-e onder 's Graven polder onledig met het schieten op spreeuwen, toen (hij door oen onverwachts afgaand hagelschut in ©en der beonen werd getroffen. De jonge man moest per kar huiswaarts gebracht worden. Dr. van der Harst verleende de eerste heelkundige hulp. In den loop van den dag verscheen ook een militaire arts ter assistentie. Geconstateerd werd, dat de W. verscheidene hagelkorrels in zijn rechterbeen 'had. De man lijdt nog al pijn. Overigens is de toestand niet on bevredigend. (Z.) Hedenmorgen had te Goes de be grafenis plaats van den beer G. H. van der Meer Mohr, die van 188.)1914 ont v&nger-griffier was van het waterschap ,,de Breede bewatering b westen Ierseke Tevens was hij on.vanger-gr.ffi r van d< buitenpolders van Nisse en Nisse-Stelle Bij de fami.ie s.oot zica op- he. kerk.iof aan het geheele bestuur van de Breede Watering, de waarn m nd omvanger gr fier, en de waterb. ambtenaar met de opzichters. De dijkgraaf van ,,de Breede Wate ring", de heer J. Oele Hz., herdacht in een korte rede de groo.e verdienste van den over.edene voor het waterschap. Do zooon dankte voor de belangstelling. (M. Ct.) Zondagmiddag had het dochtertje van den heer B,, terwijl zij1 op den Ouden Singel fietste en voor eien hondenkar wilde uitwijken, het ongeluk in de modders.oot terecht te komen. De heer H., die het ongeluk zag aankomen, wilde dit nog ver ijdelen, doch te laat, het meisje lag reeds in den modderpoel. De heer H. sprong haar dadelijk na, en mocht het genoegen smaken, haar op1 het droge te brengen, zoodat zij er met een bemodderd pak kleeren afkwam. Middelburg. Het Middelburgsch Muziek korps geeft Vrijdag a.s. weder een mu ziekuitvoering opi het Molenwater. Voor de rechtbank alhier wordt Vrij dag a.s. behandeld de zaak tegen den chauffeur van de auto, waarmede enke le weken geleden te Vlissingen een meisje werd overreden. Gedagvaard zijn een groot aantal getuigen a charge en a décharge, terwijl mr. J. Adriaanse in deze zaak als verdediger zal optreden. In de Zondagmorgen gehouden ver gadering van de afdeeling Midde.burg der S.D.A.P. werd besloten Woensdag a. s. de candidatuur van den heer mr. J. Adri aanse krachtig te steunen. Coalitiebroeders, denktdaar- aan en steunt de candidatuur van W. Melis nog krachtiger. In perceel Hofplein D 75, is vanaf heden gevestigd het veldpostkantoor num mer 12, vroeger gevestigd te 's-Hertogen- bosch, vandaar uit zal de distributie voor de militairen in Zeeland plaats hebben. Bij; de Vrijdag gehouden trekking van de 21ste Middelburgsche Paarden- verloting viel de hoofdprijs een Ulrechtsch wagentje met paard, op nummer 2760. De 10 overige paarden vielen op 2105, 2486, 3663, 37.84, 4791, 8977, 9352, 11066, 15316, 18641. De 18 veulens vielen op de nummers: 234, 3373, 5232, 5277, 544, 6)00, 7317, 9958, 10749, 11623, 12671. 13089, 14950, 15134, 16)16, 17508, 18286, 19413. De groote m-enwag-en viel op 46)9. (M. Ct,) Zaterdagmorgen is door de politie aangehouden de 19-jarige J. D., ver dacht van diefstal van zink op het sta tions-emplacement. Hij 'zette het op een loop-e-n, toen een rangeerder hem ontdekte en wierp den zak ,met zink weg. Vlissingen. Door de politie alhier is aangehouden een 64-jarige koopman uit Am-sterdam, wiens aanhouding gelast was door de- rechtbank te Amsterdam verdacht van frauduleus bankroet. De man is naar Amsterdam overgebracht. (Z.) .Een 33-jarige steendrukker, di-e met de mailboot der Zeeland, naar Engeland was gegaan, is daar niet toegelaten, om dat hij in Duitschland gewerkt hoeft. Hij vertoefde nu in Vlissingen zond-er middelen van bestaan en is door d-e politie naar Amsterdam voortgeholpen. Met de mailboot Koningin Wilhel- mina kwamen Zaterdag een 40-tal geïn terneerde burgers mede-, waaronder be halve een aantal Duitschers ook oen twin tigtal Ooste-nrijksche zeelieden, die bij flen aanvang van den oorlog gevangen geno men waren, vele dezer mannen waren van alles ontbloot. Een verzekerde ons, dat hij- in al dien tijd niet gerookt had lievende omstanders aangeboden, waren en sigaren -en sigaretten, door mensch- dan ook zeer welkom. Zondag kwam met de Prins Hendrik een 12-tal gevangenen mede, waaronder weder enkele zendelin gen uit Afrika en Indië. De la-dingme-ester der Staatsspoor A Geluk alhier wordt met ingang van 2 Juli overgeplaatst naar Middelburg. Zierikzee. Het verdwijn-en van ons stedenschoon. De Zier. Nieuws bode schrijft: ,,Hoe gaat Zierikzee- achteruit, óók in schoonheid 1 Oude huizen zij'n en worden verbouwd of afgebroken en erger nog men krijgt er voor in de plaats bouwsels, door den onkundige „modern" genoemd, door velen helaas no-g bewonderd; die huizen, die steeds meer en brutaler de stemmige- straten ontsieren, die de voorbijgangers aanblaffen, in hun on waardige leslijkheid. Ziet eens de afbeeldingen van onze voornaamste straten op- oude kopergra vures, op-, foto's zelfs, van twintig ja ren terug. Of roept ze in uw verbeel ding weer op-, die Meelstraat en Oude Haven, en zoov-eel andere straten nog! Dan zult -ge merken wat er verloren is gegaan, voor immer! Zeker, sommige steden zijn erger ver knoeid, als zij gedeeld hebben in den „vooruitgang." Vooruitgang in alles be halve in rust en in fijn gevoel. Doch niettemin is in Zierikzee bijzonder veel bedolven. Inwoners van Zierikzee en allen, dis onze stad liefhebben weer zijn drie gevels vrijwel ten doode opgeschreven, op de mooiste punten: Kraanplein en Havenp rk, waaronder twee deftigs, goed geproportioneerde-, goed onderhouden ge vels met enkele fijne - onderdeden. Gij, die de ou-de huizen neerhaalt en erger nog—er leelijke voor in de plaats stelt hoe zullen de komende geslacht- ten, met beteren smaak en beter inzicht over u richten?" D-e „Stct." bevat wijzigingen in dc Statuten van de N. V. Zeeuwsch'e Landbouwbank, alhier. Rilland-Bath. De Bath polders. In het jaarverslag voor de op 28 dezer te Goes te houden aandeelhoudersvergade ring van de N. V. Landbouwmaatschappij de Bathpolders, brengen commissarissen hulde aan de nagedachtenis van den pre sident-commissaris, de heer J. E. Mulock Houwer, overleden op 20 Mei 1916. Commissarissen stellen voor van 't winst ander goed te keuren en van het winst saldo ad f 184285.65 te bestemmen als volgt: Voor de- reserve, vólgens art. 30 der statuten f 4000intrekking van de restecrend© 5 winstbewijzen, volgens de beslissing van verleden jaar f6250; en voor bijzondere reserv-e tegenover nader te betalen belastingen f 40.000 en nader vast te stellen suppletoir dijkgeschot ter verder voorziening van ©en doel der dij ken met betonwerken f 20.000. Na deze afschrijvingen blijft te verdee- len een winstcijfer, dat een uitkeering toelaat van 131/,, pet. No-g wordt door commissarissen mede gedeeld, dat in verband m-et d-e tijdsom standigheden de onderhandelingen stil staan m-et het bestuur der domeinen en derden -o-v-er de gezamenlijke bedijking van gronden ten zuiden van den spoor- wegdam. I In het jaarverslag van den directeur wordt ten aanzien van den toestand van den grond, medegedeeld, dat ook dit voorjaar weder kon worden geconsta teerd, dat een groot gedeelte van West hof en een gedeelte van Middenhof nog lang niet hersteld is, maar toch ook te gelijkertijd, dat de toestand verbetert. Veel stormschade werd niet veroorzaakt; al leen op 13 Januari 1916 aan het uit einde van den havendam pij de Ratte- kade; die havendam heeft bij stormweer steeds veel te verduren en het dijkbe stuur heeft daarom besloten een beton- verdediging aan te brengen, waarvan de kosten zijn geraamd op f 2700 tot f 3000. Ge-middel-d waren in den zomer onge veer 200 personen -en in den winter 115 werkzaam, aan arbeidsloon werd uitbetaald f 67222.77. D-e- Joonstandaari ging in dez-e omgeving aanzienlijk naar boven. De winst op de cultuur gemaakt was voor den Zuid-Bathpolder f 98994.11, voor Middenhof f 87942.59V2, voor Westhof f 83775.77!/2, waarbij ko-mt me-erder© op brengst producten '1914 dan volgens schatting op 31 Maart 1915 f2351.16 en waarvan afgaat nad-eelig saldo van riet -en biezen f29.98, zoo-dat blijft f 273033.66. Op den veestapel werden de volgende winsten behaald: paarden f3435.30, var kens f783.34, schapen f 2887.61 Va en rundvee f 3471.291/2 of totaal f 10577.55. Op -de balans wordt de veestapel ge schat op een waarde van f 79728 en de aanwezige voederartikelen en producten stroo en mest, gewassen te velde en hulp- meststoffen voor den nieuwen oogst te samen op f 56270.08. Het aandeelenkapitaal is f 600.000. De Bathpolders staan aangegeven voor een waar-de van .f57200 en de beionverd-edi- ging voor f89500. Biervliet. De 83-jarige landbouwer B. kreeg een slag van een paard, met het gevolg, ;dat hij twee ribben brak. Aardenburg. Tol dijkgraaf van den Dio- medepolder is benoemd dhr. F. van Cad- z-and, alhier. Breskens. Het schip „Maasstad II", schipper A. de Boer kreeg de vorige week averij in de haven, waardoor een lek in het schip kwam. Het schip was met kolen geladen voor den Kolen bond te IGroede. Koewacht. Aan de grens breken de D-uitschers een tweetal boerenwoningen af. Alhier bleef een koe van den land bouwer A- M. aan de electrische ver sperring hangen. Het dier was onmid dellijk dood. -De wielrijdersclub „D-e Adelaar" werd deze week na een 10-jarig bestaan ontbonden. Stoppeldijk. Het 8-jarig zoontje van den landbouwer L. te Pauluspolder ,had het ongeluk -den voet te .snijden aan een rosmolen. Het kind werd naar het Liefde huis ,te Hulst overgebracht. Graauw. -Op 16 "Juli zal de fietsclub Prins Hendrik haar HM/g-jarig bestaan her denken. -Bij di-e gelegenheid zal een luis terrijk fietsfeest gehouden worden. Hontenisse. -D-e gemeenteraad zal een leening aangaan van f45000. Hulst. -Alhier wordt aangedrongen pp een -uniforme regeling der Zondagsche winkelsluiting. v -Op Maandag 3 Juli zal het nieuwe Veilingsgebouw der V.P.N. aanbesteed worden. Te Hulst is 10000 K.G. regeerings- meel voor de bakkers aangekomen. Het bestuur van het Waterschap Absdial-e, Riet en Wulfsdijk zal een 1-eening aangaan .van f2000 en van f 10000. -D-e besturen van de polders Clinge, St. Jansteen en Nieuw-Beoosten Koewacht besloten -ge-en subsidie te verleen-en voor den bekenden Verbindingsweg. In de gehouden vergadering van de bouwvereeni-ging Gcmeenlebelang te Hulst is tot voorzitter benoemd de lieer F. van Waesberghe, tot vice-voorzitter de heer Th. Fassaert, tot secretaris d-e heer Jos. Maertens, tot penningmeester L. Jan- sens en tot bestuursleden B. Renting, A. v. d. Walle en H. Wauters. (M. Ct.). Cacizanti. Vrijdagavond omstreeks tien uur bewogen zich twee vliegmachines boven Zeeuwsch-Vlaandei-en. Nu en dan was er een zoeklicht van te zien. Het geronk der motoren was- duidelijk te hooren. Sas van Gent. Een sociale maat regel! De ambtenaren van de Coö peratieve Suikerfabriek hebben (10 pet. loonsverhooging gehad. St-Jansteen. D-ezen Maandag werd alhier de Belgische school geopend. Dhr. J. v. d Goiore is herbenoemd als dijkgraaf van den St. Jansteen- polder. lizendijke. D-e vlasfabriek alhier is reeds in werking. Met don vlasoogst zul len meerdere fabrieken geopend worden o.a. 3 te Aardenburg, 1 te Sluis, 1 te G.roede -en 1 te Axel. Er zal zoowel vlas uit het overige deel van Nederland als uit -de eigen streek verwerkt worden. Ossenisse. Vrijdagavond om 7 uur trok een onweer over diezc gemeente. Er werd slechts éénmaal bliksem ge-zien, .onmid dellijk door ,een donderslag gevolgd. Of schoon -dit onweer dus zoo kort mogelijk duurde, eischte het toch evlenw-el een pffer. Een koe -die in eenie- weide- zich in de nabijheid van een prikkeldraadafshriting bevond, werd -dooidelijk getroffen -en viel -den kop door dien -draad. Hot dier was verzekerd. Verschillende personen uit dlc-ze- ge meente, -die in Duitschland werkten, zijn van -daar huiswaarts gekeerd. Wel weid er veel geld verdiend, en kon men een p-aar mooie centen overleggen, doch met al die verdiensten kon men zicli ge-em voldoende voedsel verschaffen. Ze zijn nu van plan in Holland te gaan werken. Hoofdplaat. De duif, die te Hoofdplaat is gevangen, is door een soldaat afge haald en naar het Bataljons-bureau te Oostbur-g gebracht. Nieuw Namen. Nabij-de-Hellestraat wte-rd een Duitsch soldaat door zijne- makkers doodgeschoten, toen hij tusschen de leer- ste en tweede versperring zich bevond om te vluchten. Schoondijke. Voor den veldarbeid wor den thans hoog-e lo-onen uitbetaald. ïn de bieten wordt dpor een volwassene 3 tot 4 gulden verdiend. Kinderen van tien tot veertien jaar krijgen f2 per dag. PROVINCIALE STATEN. Blijkens een voorstel van Ged. Staten hebben zij- hun standpunt verlaten om voor een weg, waarvoor reeds eenmaal een renteloos voorschot werd gegeven nog maals een voorschot le verstrekken. Thans vraagt Ide gemeente Vrouwepolder een voorschot voor het bestraten van flen Gapdngschen grindweg. Ged. Staten stel len voor dit te verl-eenen, verminderd met het bedrag dat hij de begrinting in 1864 als renteloos voorschot werd gegeven, len in het vervolg ,{>ok zoo te handelen. Zij wijzen erop-, dat het oude stelsel zieer gewenschte wegsverbet-ering tegen hield. Nog stellen Ged. Staten voor aan het krankzinnigengesticht Coudewa.ter te Ros malen en aan de Vereeniging tot Chris telijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland een duurtetoeslag van f 40 te ge ven voor ieder daar verpleegd wordend armlastig patiënt. De lokaalspoorweg op Tholen. Omtrent dit groote werk, waarvan door de maatschappij de oprichtingsakte Woens dag te Utrecht werd gepasseerd en wij reeds in een vorig nummer h-e-t voor naamste konden mededeelen, zij nog dit, aan „De Zeeuw" ontleend, vermeld: De gemeenten en polders van West- Brabant moeten instaan voor een be drag aan aandeelen van f 570.000 en de Suikerindustrie in deze streek voor f350.000. Th-olen moet voor zijn polders, ter op pervlakte van ongeveer 10.000 H.A., f 1.75 p-er H.A. per jaar garandeeren, geduren de 50 jaar vast. D-e aldus verkregen som men zullen dan in een obligatiele-ening worden omgezet. De gemeenten op1 het eiland nemen aandeelen. De S.S. neemt f970.000 v-oor yij'n re kening en Rijk en Provincie zullen de rest moeten doen. Ook de brug over de Eendracht komt er; zij zal tegelijkertijd spoor- en voet brug zijn. De lijnen van den nieuwen Thoolsehen- West-Brabantschen spoorweg zijn aldus geprojecteerd Van Prov. Steiger bij Stavenisse naar St. Annaland, dan met een groote bocht naar St. Maartensdijk, verder langs Scher- pe-nisse, Poortvliet, Oud-Vossemeer naar Tholen. D:a,n via Halsteren naar Ber gen op Zoom. Bij Halsteren zal een tak loope-n via Steenbergen, Dinteloord, Stampersgat, Fijnaart en Klundert naar Moerdijk bij Lage Zwaluwe. De lijn zal een lengte hebben van 50 K.M. in West-Brabant en 32 K.M. op Tholen. De S.S. treedt straks op als exploitant van de lijnen, en wel als ©enig' aandeelhouder van de N. V., ge lijk dit 't g-eval zal zijn bij de- Zuid- Bevelandsche Mij. Te Goes, Stationsweg en Klo-etingsche weg, zijn d-e technische en administratieve bureaux der Maat schappijen gevestigd. Bij de lunch is door alle voorname aanzitten-den het woord gevoerd, aller eerst door den president der tafel, dr. Jenny Weijerman, den grooten voorwer ker op economisch gebied in Zeeland. Uit aller woorden bleek met welk een opgewektheid men zijn schouder zet on der het nieuwe belangrijke werk. Ook Jhr. Lobman, TVeede Kamerlid voor Goes, behoorde tot de genoodigden, die het woord voerden. N. B. Bij d-e- in -o-ns vorig nummer vermeld© lijst van commissarissen behoort ook Dir. J. van Vredonburgh te Tholen. Door den vice-admiraal, commandant in Zeeland, is het verblijf in Zeeland ontzegd aan de volgende personen wonende en ge boren te Eede. wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel: Catharina Moe- laert, geboren 22 September 1896; Ma- 1-ania de Vleescbhouwer, geboren 29 Mei 1853, huisvrouw van Karei Johannes Mo-e- 1-aert en Adolf de Vreezo, veldarbeider, geboren 9 Juli 1897. Nog werd uitgewe zen Pieter de Meester, commissionnair te Hoek, geboren aldaar 14 Juli 1890, wegens poging tot verspieding. De vice-admiraal, commandant in Zeeland, heeft bet verblijf in zijn ambts gebied ontzegd aan Cornells Minicus Mar- cusse ,broodbakkersknechl", geboren 18 April 1897 1e Axel, wonende aldaar. Bij Kon. besluit van 16 dezer is, met ingang van 1 Juli, op zijn verzoek eer vol ontslag verleend aan A. Th. A. Wagtho, te Middelburg-, als secretaris van den Armenraad. Te V-eere is in het Schotsche Huis van Albert Oc-bs een tentoonstelling van schilderijen geopend. Er zijn w-erken van Jan H-eyss-o, \V. Vaarz-on Morel, P. Tholen en mrvr. L. van Dam van Iss-elt. Bij Kon. besl. is met 1 Juli 1916 aan J. J. J. Sipsma, te Emmen, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als plaats vervangend voorzitter der plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering te Ierseke, en is als zoodanig benoemd C. W. van Oeveren te Ierseke. Zaterdagmiddag werd te Schors de reserve 2e-luit-enant Van der Made, ge detacheerd bij de vesting-artillerie, voor het front van den troep beJ-edigd. (M.C.) ••••MltMtlHHUHNWlui 9 Roomsch-Katholieke kiezers in het J J district Middelburg, helpt Woens- dag a. s. krachtig mede om de Zeeuwsche Staten, die gelukkig rechtsch zijn, nog steviger te be- S vestigen. Gij kunt dit door allen 2 zonder uitzondering te gaan stem- 2 2 men op I W. MELIS. •IMUIMimiMWMNMUl' (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Aan de huisvaders der gemobiliseerden. Geachte R-eda.ctiel Gaarne had. ik een plaatsje voor liet onderstaande. Daar -e-r dikwijls door on ze gemobihseerden geklaagd wordt -over lage vergoeding, kunnen wij het volgende m-ee-d-eelen „De Minister heeft in de 2e Kamer bepaald, dat -de toelagen voo-r gemobili seerd-en met fO.50 kunnen worden ver hoogd". Verder wordt Wel eens geklaagd ovo de lage inkwarti-eringsgel-den. Hieromtrent zeide d-e Minister „Ik ben bereid een faooger bedrag dan f0.80 p-er dag toe te staan, indien de Burgemeester dit wenschelijk acht". Elk betrokken© vervoege zich dus bij' de militaire -en burgerlijke overheid hier omtrent. Dankend voor de ruimte-, UEd. dw. dn., Een ge m o b i 1 i s e e r d e. Breskens, 26 Juni 1916. Den Haaj. De Hooge Raad verwierp het cassatieberoep van G. K., commies hij 's Rijks 'belastingen te Zoeterwoude, die was veroordeeld tot 2 jaar gevan genisstraf wegens het aannemen van -een belofte van een gift van f 10.000 ten -einde in strijd m-et zijn plicht als ambtenaar inlichtingen te verschaffen en consent te verleen-en tot uitvoer van 375 vaten lijnolie over Rilland-Balh naar Antwerpen. Den Haag. De min. v. landbouw verzoekt den burgemeester d-e opbrengst van geheel den rogg-eoogsl in hun ge meente op te koop-en. D-e prijs is vast gesteld -op 19.10 per ILL. bij natnra gewicht van 70 K.G. per H.L. fen bij gezonde kwaliteit der rogge. D-e is- g-eering schenkt haar aandacht aan de vraag, op welke wijze het best in de behoefte aan veevoeder bij de land bouwers di-e hun rogge aan het rijk zullen verkocht hebben, zal kunnen wor den voorzien. Oegstjeest Hier heeft zich een ge val van nekkramp voor gedaan. Haarlem. Een -spoorwegklerk die wagons noteerde, is door een trein ge grepen en gedood. 26 Juni 5 uur 's namiddags. Berlijn. (Off.) T 'en westen van den Morthomme- mislukte een vijandelijks aanval. Rechts van d-e Maas eindigde ©en vijandelijke aanval op o-nz-e stelling bij de Kalte- Erd© in een volledig échec. Bij de- legergroep van Von Linsingen duren t-e-n westen van Sokal en bij Satirzy de- voor ons succesvolle ge vechten voort. Het aantal gevang-enen sinds 16 Juni steeg tot 61 officieren en 11097 man en de buit tot 2 kanon nen .en '54 machinegeweren. Rome. (Bericht van den opperbevel hebber). D-e vijand is er niet in geslaagd onze verdedigingswerken te bestormen en moest voor -den krachtigen drang van ons offensief, dat verscheidene (la gen duurde, terugtrekken. Wij heroverden het kruispunt van -de wegen van ie Mandarielle d-e stellingen Chastel Gom- berto- van de Melette, de versterkte punten Longara, Gallio, Asiago, Che suna en -de Monle- Chengio. Wij blij ven belangrijke vorderingen mak-en en achtervolgen den vijand op de hielen. Sofia. (26 Juni). Eo-n delegatie van Rijksdagleden kwam gisterenavond half zeven uit Duitschland hier aan. Koewacht. Hier kwamen 2 Duiteche landstormers op N-ederlandsch .gebied. Sas van Genf. "Een Wurtembergsck soldaat te 'Selza-et© die naar het ooste lijk front moest vertrekken, verliet zijn po-st, zwom over het kanaal en kwam op Nederlandsch grondgebied. Heinkenszand. Zondag jl. speelde „Olympia" -een vriendschappelijken wed strijd tegen de voetbalviereeniging ,>y' tease" van Kruining-en. Stand bij do- rust 10 voor „Viltess-e." Stand dij het einde 30 in 't voordeel van „Vite-sse".

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2