D r o g e r ij en zal te Goes gevestigd worden. Voorts werd de commissie opgedragen in onderhandeling te treden met derden tot. aankoop van grond, machinerieën en verdere benoodigdheden en tevens ge machtigd personeel op te roepen, alles onder nadere goedkeuring van H.H. aan deelhouders. De commissie dacht binnen 6 weken daarmede gereed te zijn en als' dan de vergadering een afgerond .plan voor te leggen. Er zijn in deze X.Y. reeds 373 aandeelen geplaatst en waren nog verschillende toezeggingen, zooda.t ge rust mag aangenomen worden, dat de 400 zal overschreden worden, een kapi taal voldoende om het werk te beginnen. Het maximum-aandeelen is bij de statuten bepaald op 600 a f260. Zii, die dus in deze nieuwe onderneming nog aandee len wenschen, moeten zich haasten en kunnen zij zich daarvoor vervoegen bij den heer A. van der Have te Kapalle. Laten onze Roomsohe boeren nu nog eens flink uit den hoek komen, zij heb ben geld genoeg, en daardoor eens too1- nen, dat zij ook medeloven met het al gemeen belang door in eigen omgeving do industrie te steunen. Bovendien achten wij hot geen gewaag de zaak, hierin zijn kapitaal te beleg gen, daar bij geen groot succes de on derneming nog rendabel zal zijn. Het viel ons op, dat ter vergadering slechts één katholiek was. Alen klaagt zoo gaarne van Roomsche zijde, „wij worden overal buiten gehouden", maar het is maar al te dikwijls de waarheid, dat men zichzelf er buiten houdt. De aandeelen zijn van f250, dus kan door velen hierin deel genomen worden, en waar kan- men beter .zijn geld beleggen dan in ondernemingen in eigen omgeving AVij hebben dan ook de overtuiging, dat deze onderneming zoowel voor de aandeelhouders, fruittelers als voor de stad Goes een weldaad zal zijn. De zoon van de familie v. d. H., over wiens ongesteldheid en vervoer naar Middelburg wij in ons vorig nummer be lichtten, is inmiddels overleden. Een 'zware slag voor deze familie, die in wij den kring groote deelneming wekt. Het beroep door noodlijdend „Eupho- nia" gedaan op de kunstlievende stadge- nooten is niet jjdel gebleken. Behalve de onlangs vermelde groote gift van een om bekenden weldoener is aan extra bijdra gen en verhoogde contribution een kleinia f300 door het muziekgezelschap ontvan gen. Proficiat! D© heer T. van hier, die op zijn rijwiel gezeten, zich liet sleepen door den heer Af. van Wiolfaartsdijk, die een motorfiets hereed, geraakte op den weg tusschen Goes en Wolfaartsdijk zijn stuur kwijt en viel daardoor zoo, dat hij bewusteloos bleef liggen. Het be wustzijn keerde echter sposlig weer, waarop de heer T. met een rijtuig naar Goes werd teruggebracht. (M. C.) Middelburg, Het was Maandag 25 jaar geleden dat de heer J. van Kamer, com- missionnair in het hotel de „Nieuwe Doelen", als zoodanig in dienst trad. Bij monde van den heer AI. de Aliranda, voorzitter van de afdeeling van den Nederlandschen Hötelhoudersbond, werd gisterenavond den jubilaris het dooi den Bond voor zulk een gelegenheid beschikbaar gestelde getuigschrift uit gereikt, vervat in een fraaie lijst. Na mens de afd. werd hierbij ©en geschenk in enveloppe gevoegd. (Z.) - Vrijdagavond te acht uur geeft het Aliddelburgsch Aluziekkorps wederom een uitvoering op het Alolenwater. Maandagmiddag geraakte het vier jarig zoontje van van E., wonende Kor te Breestraat, alhier, al spelende in het natte dok. Reeds ©en paar maal was de kleine onder water gedompeld, toen de jeugdige werkman P. C. Marijs, wonende Schuitvlotstraat, zich, niettegenstaande hiji niet goed lean zwemmen, gekleed te water begaf en m'et inspanning van al le krachten het geluk mocht smaken het kind te ige-dden en aan andere aan te geven, waarop- het door een vrouiw naar huis werd gebracht. De kleine moest van daag het bed houden, de 'redder heeft geen last van het vrij frissche bad ondervon den. (Z.) Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg. In de Dinsdagmiddag gehouden vergade ring van do Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier waren aanwezig 8 leden Afwezig de heeren Boudewijnse, Bos man, Verhage en W. J. Sprenger. Door de afdeeling van Schuttevaer is d.d. 26 April j.l. aan de Kamer een schrij ven gericht van den volgenden inhoud: „Aangezien het meer en meer blijkt, dat in het Kanaal van Walcheren aan de Spoorzijde een geschikte laad- en los plaats ontbreekt, zoo nemen wij beleefd de vrijheid ,Uwe aandacht daar eens op te vestigen en U te vragen om bij de be voegde autoriteiten stappen te doen ter verkrijging daarvan. Met het oog op de op te richten beet wortelsuikerfabriek en de veranderingen, welke aan het stationsemplacement zul len worden .aangebracht, komt het ons voor, dat het juist nu de geschikste tijd is om hierover ter bevoegder plaatse te spreken. De doelmatigste plaats daarvoor zou o.i. zijn aan de Westzijde, dicht bij de Zwemschool. Van 12 belanghebbenden was een ver zoek van dezelfde strekking ingekomen. Naar aanleiding van deze verzoeken merkt de commissie voor de maand Alei, bestaande uit de heeren Ghijsen, Heijsc en AV. .1. Sprenger op, dat, waar uit de thans ingekomen verzoeken blijkt, dat een losc en laadsteiger aan de spoorzijde van het Kanaal voor alle handelaren van belang is. de commissie voorstelt aan den Mi nister van Waterstaat te verzoeten de verlangde werken uit ,te voeren. Het verzoek van ,den Nederlandschen Anli-Oorlograad, dat de Kamer hem fi- nantieel zal steunen o! de leden der Ka mer daartoe zal .opwekken, wil de com missie voor kennisgeving aannemen. Ten slotte had de commissie voor de maand Maart, bestaande uit de heeren Van Adrichem Boogaert, G. J. Sprengd en De Vos rapport uitgebracht over een verzoek van de Kamer te Nijmegen, om adhaesie te betuigen aan een adres aan de Tweede Kamer, om bij de behandeling der wet tot wijziging en aanvulling van het posttarief art. 19 betreffende de kos ten van inning van kwitanties niet onge,- wijzigd aan te nemen, daar naar de mee ning der Kamer eenige onbillijkheden in dat artikel voorkomen. Daar de commissie meent, dat de door Nijmegen gemaakte opmerkingen in hoofd zaak juist voorkomen, stelt zij voor de gevraagde adhaesie te betuigen. Jaarverslag. Alsnu was aan de orde de vaststelling van het jaarverslag over 1915. Bit dit verslag blijkt ten eerste, dat dit jaar aan de beurt van aftreding als leden der Kamer zijn de heeren: W. J. Sprenger, II. .Boasson, C. Boudewijnse, C. Al. Ghijsen, A. Schutte en A. J. Verhage. Verder ontleenen wij het volgende n,an de algemeene beschouwingen De nijverheid in Aliddelburg moest met buitengewone inspanning de belemme ringen overwinnen, die zij bij het ver schaffen van grondstoffen ondervond en alleen daardoor was het mogelijk de zaken gaande te houden. De werkloosheid, die in den aanvang van het jaar belangrijk was, nam gaandeweg af, zoodat deze tot normale grenzen werd teruggebracht. De rente was matig en het geld niet schaarsch. In weerwil van den ooflog verkeeren de landbouwers door dien toestand in gunstige omstandigheden, al worden ook door hen moeilijkheden ondervonden, b.v. met kunstmest, voederartikelen, werklie den enz. In het kort samengevat kan men dan ook zeggen, dat het jaar 1915 zeer gunstig is geweest. Ingevolge de Arbeidswet werden in 1915 uitgereikt 105 arbeidskaarten. Op 31 Dec. 1915 waren geldig 258 kaarten voor jon gens en 158 voor meisjes van 12 tot 17 jaar en 13 voor gehuwde vrouwen. Uit omliggende gemeenten waren al hier werkzaam 36 jongens en 20 meisjes. In verschillende inrichtingen waren 108 vrouwen boven 17 jaar werkzaam. Wegens overtreding der Arbeidswet werden in 1915 door de politie 6 processen-verhaal opgemaakt. In het algemeen is het jaar 1915 voor den winkelstand niet bepaald slecht ge weest. De bouwbedrijven hebben een ongunstig jaar ge-had; het jaar heelt zich gekien merkt door een bijzondere scbaarschta aan werk. In de meeste zaten is in de anders zoo drukke zomermaanden, vol gens den wintertijd gearbeid. Voor- en najaar brachten in de sei zoenbedrijven, met name in het behan gers- en schildersbedrijf iets meer leven, niettemin was vooral voor de schilders het jaar 1915 zeer ongunstig. De buitenlandsche handel beslaat uit sluitend uit aanvoer van hout. Bestoten werd conform de genoemde rapporten. Het verslag werd onveranderd vastgesteld. (Z.) Vlissingen. Ingekomen te helft van Juni: J. A. Smit, teekenaar, .Unster dan», Kasteelstr. 23; J. .1. Hageman, werkman, Middelburg, Kerkslr. 3, A. A. Ze-11-e, .machinist, Singapore, Badhuis str. 76; 1'. Schot, zonder, Tandjong Priok, van Dishoekstr. 25; I). Duurinek, schipper, lerseke-, Dijkstr. 20; miej. ,1. Bos, bufTetjuffr., Uithuizen, Boni. „de Ruijter" 2; .1. Th. PI eken pol, kellner, Almelo, Koningsweg 27; G. J. de Bok, beambte gain, mag., Beteringen, Groene- woud 12; A. J. Goosz-en, Inspecteur N. L., Harlingen, Nieuwedijk 11L. D. G. Küpper Klein, zonder, Dordt, SI. Beer 3; P. Lenaarts, kap. L. des lleils, Go rinchem. Grave str. 8; 1'. tl. Rinkel, korp. mariniers, Rotterdam Kanaalstr. 76; mej. Al. M. Chevalier, ass. apoth., Enkhuizen, Beul. BankerI 20; L. van Hiele, opz. Rijkswaterstaat, O.-Vossemeer, Bo-ul. „de Ruijter" 66; ft. Komdeur Huizeling, zonder, Groningen, Kanaalstr. 148; P. Kloosterman, machinist, Am sterdam', li. E'wo-udstr. 52; .1. E. Prins van Reenen, zonder, Helder, Kanaalstr. 128. Vier trokken: AAL Daalhuizen, -van Dijkstr. 3, naar Amsterdam; R. W. Wielix, Lampeenstr. 16, Rosmalen; 'f van War-hem Steenbekkers, Kanaalstr. 56, Hellevoet-sluis; .1. van den Driest, St. Jacobstr. 19, Aliddelburg; J. G. Eigenraam, R. Claeszensstraat 5, Am sterdam; D. Eland, Glacisstr. 78, Te- -teringen; wed. A. AV, RiemensBrouw,e- naar, Zeilmarkt 3, Rotterdam; C. de Yuijst, Dijkstr. 14, Oostburg; J. H. van Es, Biellamyparlc 29, Utrecht; M. Polak, Zeilmarkt 3, Rotterdam; J. Le- feber, Scharminkelstr. 20, O. en AA". Souburg; F. A. AViedlewskv, Groenewoud 17, Rotterdam; H. M. A. H. Knipper, Kaaskadestr. 2, Oisterwijk; A. L. Tax, Koudenhoek 20, Rotterdam-; wed. P. AI. Koelman van Dieren lonck, Groenewoud 17, Rotterdam; W. jeenink. Boni. „Evertsen" 30, Maastricht; A. Gunst. Lange Zclke 40, Aliddelburg; L. van den Eyk, Nieuwstraat 74. Yels.-n; A. Jacobs, A. Dekenstraat 7, Boksmeer. Belgische plechtigheid. De Belgische Herdenkingsbon I onder voor zitterschap van Baron Broqueville, waar van alhier een afdeeling bestaat, heeft als hulde- voor haar overleden secretaris den heer Basiel B-énéré, die omgekomen, is hij de ramp van de „Sussex", heden morgen een plechtig© Uitvaartdienst doen boude,n voor zijn ziel-erust in de St. Jacobuskerk alhier. De H. Mis werd op gedragen door den Z-aereanv. heer Aug. Bruynsaels, afgevaardigde voor Nederland van Zijne Eminentie Kardinaal Meivier De lijkrede werd uitgesproken door d-an Z-oeiearw. Pater Pr. .1. I1. Vullingsi, aalmoezenier der Belgen Je Middel-burg. Maandagavond werd alhier een vergadering gehouden van het Comité voor Vlissingen van het Nederlandsehte Roo-de Kruis, waarin door den secretaris den heer A. J. van Ockenburg, het jaarverslag over 1915 werd uitgebracht. Aan dit jaarverslag ontleenen wij het volgende: Op 31 December bedroeg liet aantal leden 171, waaronder een v-er- ceniging. De transportrolonnie, waarvan reeds in het vorige verslag de oprich- werd vermeld, ontving lessen van dr. A. van Alaanen, haren l-eider, en van den. heer G. J. Colder, officier van gezondheid der K. Ned. Marine, welke de -eerste cursussen der handleiding om vatte. Ten overstaan van het bestuur van het comité werd op 19 April door ge noemde doktoren en dooi- de artsen dr. C. A. Duijvis en dr. A. Staverman een examen afgenomen, naar aanleiding van welke de colonne werd samengesteld uit 4 ptoegeomman lanteu en 22 manschap pen. van wie 3 als reserve plo-egeom- mandanten werden aangewezen. Toen bleek dat uitbreiding der colonne wc-nschelijk was, werd in. Augustus ©en tweede cursus geopend met 34 leerlin gen. In November werd hierdoor na. ge houden examen de colonne met 31 manschappen versterkt, welke door her halingscursus verder worden geoefend. Nadat de- zieke Belgische vluchtelinge i liet noodziekenhuis verlaten hadden, werd dit door -het gemeentebestuur in hot be gin van dit jaar wed-er ter beschikking van bet comité gesteld, door het co mité op nieuw in gereedheid gebracht tot opname van 29 patiënten. Op de volgende dagen regelde het comité, ingevolge opdracht van het hoofdcomité, het vervoer van boot naar trein -en omgekeerd van Duitsoli on Engelschc zieke en invalide krijgsgevan genen of leden van hel. personeel van den geneeskundigen dienst van die lan den, die werden uitgewisseld16 Febr. (233), 17 Febr. (94); 28 Juni (392) en 30 Juni (186); 24 Augustus (285) en 26 Augustus (22); 6 October (127) en 8 October (30)6 D-ec-ember (73 militairen -en 14 Burgers) en 8 Decem ber (105). Ten slotte wordt nog gemeld, dat voorbereidingen getroffen zijn tot h -t openen van een cursus voor helpsters. Bioscoopbezoek door kin deren. De commissie van toezicht op het. lager onderwijs alhier heeft uitgegeven „eenwoord" aan de ouders overhel bios coop-bezoek, waarin wordt nagegaan hoe groot, het aantal kinderen is, dat geregeld de bioscopen bezoekt. De commissie is van oordeel, dat dit bezoek zeer slecht voor de kinderen is ©n daarom af te ra den. De commissie licht hare meening uitvoerig toe. (Msbode.) Zierikzee. In de Maandag 'alhier ge houden algemeene vergadering van het Waterschapsbestuur van Schouwen, her dacht, naar de Z. N. meldt, de voorzitter, Mr. A. J. IA Fokker, den ontslapen ont- vanger-grifiier Mr. D. van der vliet. Op voorstel van het Dagelijkscli Be stuur werd besloten de dijken van Schou wen te verhoogen en de daarvoor benoodigde gelden, ten bedrage van f 129190.te vinden door een buiten gewonen omslag. Op voorstel van liet Dagelijkscli Be stuur werd het salaris van den te be noemen ontvanger-griffier vastgesteld op f 2000. Aan hem zal worden toegevoegd een commies-griffier, waarvoor werd aange wezen de heer Van Dijk. De commies griffier zal ontvangen een jaarwedde van f800.- met twee driejaarlijksche ver hoogingen van f 100, zoodat het maxi mum tractement zal bedragen f 1000.—. De heer Van Dijk zal onmiddellijk in het genot van het maximum gesteld worden. (MCt.) Van geachte zijde vernemen wij tot onze groote vreugde, dat pogingen in het werk worden gesteld tot oprichting eener Katholieke Kiesvereeniging. Als men nagaat, dat bij de jongste Staten verkiezing nog overigens brave Katho lieke menschen hebben gestemd op een liberaal, omdat liet „toch zoo'n goede, beste man" is, dan begrijpt men boe de politieke organisatie onzer R. K Staats burgers alhier broodnoodig is. En wat organisatie vermag, heeft de verkiezing ons op Zuid Beveland geleerd. Ovezand. Onze Ovezandsche lezers ma1 kien wij attent op de huldo aan hun oud1 doi'psgenoot, den heer B. G. Lumbers, door de coalitiepartijen gisteren te Goes gebracht. Alen zie onder Goes in dit nummer. lerseke. Maandag vergaderde de Raad. Tegenwoordig alle leden. Ingekomen stuk ken voor kennisgeving aangenomen, be halve een adres van vreemdelingenver keer. B. en AV. stellen voor hieraan deel te nemen. Evenwel doet zich het bezwaar voor, dat mie-n öf lid moet worden a f50 öf donateur a f5 per jaar. Dhr. W'illemsen doet liet voor stel o-iii een middenweg te zooken. Hij acht f 50 ook Je hoog -en. fö te laag. LI. en AAL nomen dit over en zullen een .onderzoek instellen. Vooral mof het -oog op onze belangen als merk waardige plaats is deze vereeniging voor vreemdelingenverkeer zeer aanbevelens waardig. AA'aar toch is (Je pester- en. mosselcultuur zoo goed te aanschouwen I Benoemd tot leden commissie wering van schoolverzuim de heeren: D. Bom, J. Geense, I. van Dijke, Al. C. v. d. Jagt en AAL Bruinzeel. Tot leden «der commissie voor de bezwaarschriften H. O. de heeren Bom AViltemse-n en AAtestdorp. De veronderstel ling is reeds uitgesproken dat de laatste commissie het dit jaar drukker zal heb ben 'dan de eerste. (Z.) Aan een gevaar ontsnapt. Veere. Toen de bemanning van den Schokker Ve '14, een vanhier afkomstig visischerschip, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op het Steendiep, gelegen 4 mijl Z. Z.-O. van AVestkapelle, waar het water een diepte heeft van 17 vaam, na een sleep van 2 uur het net ophaalde bleek dat daarin in plaats van visch een mijn was. Deze mijn kwam tot ontplof fing, maar gelukkig onder water anders was het schip zeker verloren geweest en de bemanning had groote kans gehad als slachtoffers van den oorlog te vallen. Thans was de schok ontzettend en spatte het water huizen hoog, waardoor het schip ernstig beschadigd werd en lek sloeg. Het is <len visschers gelukt het vaartuig toch in de haven van Veere terug te brengen, en de door een Bres- kenschen collega geboden hulp behoefde niet te worden aangenomen. Te zes uur in den morgen werd de haven bereikt, maar men kwam binnen met verlies van liet kort'gele den nieuw aangeschafte net ter waarde van ongeveer f 200. De man nen waren dus wel aan een groot ge vaar ontsnapt. (Maasbode.) Door de politie zijn op heeter- daad betrapt een drietal jongens, die lood stalen. Proces-verbaal is opgemaakt. (Z.) Oostburg. Bij K. B. is benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen alhier R. Gerritsen, thans ontvanger iderzelfde middelen te Atedemblik. Oostburg. In hetSint-Anlhonius-Gesticht is rn-en begonnen met d-en aanleg der centrale verwarming. Terneuzen. Door B. en AAL werd tot ambtenaar ter secretarie benoemd de heer J. Huijssen, die thans als zoodanig werk zaam is te Delft. (Z.) IJzendijke. Op Zondag a.s. zullen al hier demonstraties met de waterfiets plaat.» hebben, opgeluisterd door mu ziek. Aardenburg. De hoklei-sv-ere.emging al hier zal op 25 Juni a.s. haar 50jarig bestaan vieren. Eij die gelegenheid zal de vereeniging ©e-n nieuw vaandel krijgen. Tevens (beeft 'een groot boldersfeest plaats, opgeluisterd door muziek. firoede. Dinsdagmorgen j.l. zijn de les s-ui aan de t). L. School weer begonnen. Bet onderwijs lag van 1 April tot dien dag stil. Terneuzen. Door dhr. K. Kramer alhier is aangekocht de gatfelscho-ener „Reinke" uit Groningen. Provinciale Staten. (Z o ui e r z i 11 i n g- 1916.) Op iele agenda van de -op- 4 Juli a.s. te openen zomerzitting van do Staten van Zeeland komen de volgende punten voor; onderzoek van de geloofsbrievie-n van de hij Ie periodieke aftreding in Juni j.l. hoikozon en nieuwgckoz'en leien; inge komen stukken; verslag yan den toestand der provincie over 1915; ve'rschillendte mededeelingen van filed. Staten; benoe ming van idie leden van Ged. Staten ten gevolge van ide periodieke aftreding van de heeren J. A. van Rompu, J. H. Blum J. C. van Niftrik en van het buiten- gewoon lil der Ged. Staten. Vervolgens voorstellen van Ge l. Staten tot aanhouding van een verzoek van den Alg. N-ederl. AVi-elrijdeüsbond, om aanvul ling van het reglement op de wtegen en voetpadenvan een verzotek van het Dag. Bestuur van het waterschap voor de- uit watering sloor de Sluis in de Piet om wijziging van het waterschap van een verzoek van het Genietente-bestuur van Ouwerkerk 0111 subsidie voor de- verbete ring van iele haven te A'iane; van hel van het verzoek van het bestuur der ver eeniging „ide Ambachtsschool" te Middel burg, om- gen buitengewoon subsidie voor 1916 van f1000; van het verzoek van het bestuur 'der Provinciale vte'rleeniging tot bestrijding der tuberculose om sub sidie van het onderzoek naar de wen- scbelijkheid en mogelijkheid .van een Pro vincialen dienst voor de keuring van levensmiddelen jen andere waren. Vorder tot wijziging van idte verordening tot rege ling van de jaarwedden van de ambte naren en bedienden ter provinciale griffie en dat tot toekenning van eten jaarlijksch© toelage tol wederopzegging, voorloopig voor vijf jaar van f 600, aan den eervol ontslagen bode ter Provinciale griffie L. .1. van der AA'eel, welkte voorstellen reeds zijn gepubliceerd. A'ervolgens de voorstellen tot toeken ning van een subsidie van f 100 aan de gemeente Veere in do kosten van hare huishouding voor 1916; tot verhooging van het aan id-e Zeevaartschool te Vlissingen toegekende subsidie; tot afwijzing van liet Verzoek van bet. bestuur der ver- ceniging voor Handelsonderwijs te Mid delburg om subsidie voor eenc op- te richten handélsdagschooltot. verhooging van bet maximum van het subsidie voor den avondcursus in handelsonderwijs te Ie Middelburg en tot afwijzing van hel verzoek van het bestuur ider Ambachts- teekenschool voor Noord-Beveland te Kort- gene om subsidie. Dan volgen de reeds gepubliceerde voor stellen tot toekenning van een subsidie ten behoeve van onderwijzers aan land en tuinbouwcursussen in Zeeland, tot af wijzing van verzoek om subsidie voor de tooneelschool en tot bet voeren van ©en* rechtsgeding. Ged. Staten stellen vervolgens voor aan de gemeente Vrouwepolder een renteloos voorschot toe tei kennen van f 14159 voor w-cgsverhetering en zooals reeds gemeld tot wijziging van de voorwaaiden voor den aanleg van den tramweg Knocks— Breskeus. Verder tot velrleenen van eatn1'- subsidie van f70 voor de jaren 1917 tot 1919 Voorden wagendienst HulstNieuw- Namen, en tot verkoop van grond langs den weg OostburgZuidzande aan de A'cilingsonlderneming Avicultura te Oosf- burg. Da reeds gepubliceerde voorstellen, inzake ide aanlegplaats te Camperland en inzake de kosten voor het in zeeweren- den staat brengen van den noordelijken dijk van het Rijksafwateringskanaal in den Ser-Lippenspoid-er. Ged. Staten stellen verder voor de ge-Vraagde medewerking t.e verlee-nen om te komen tot afschaffing van de tollen op- AValcheren, terwijl ver volgens aan de orde komen de bekende voorstellen inzake het vereenigen van :1e Openbare leeszaal te Middelburg met de Provinciale Bibliotheek, tot. afwijzing van h-et. verzoek om subsidie voor het bu reau van advies voor den middenstand, en tot verhoog ing der subsidie, jian de gemeente Philippine v-oor i;le kosten Van verloskundige hulp. A'ervolgens een voor stel tot afwijzing van het verzoek van het bestuur der R.K. Militairen vereeni ging te- Terneuzen om een jaarlijksch sub sidie v-oor een op- te richten Militair Tehuis; venter de voorstellen inzake d Vereeniging „Groenteproeftuin Eteveland," inzake het orediet. voor bevordering-, een aanmoediging van de verbetering der Ipaar denfokkerij, en tot toekenning van e'ane subsidie van f159 v-oor 1916 aan de Pro vinciale commissie voor de verbetering van het varkensras in Zeeland. Vender stellen Ged. Staten voor «en duurte-toeslag te vcrleenen uit de Pro vincial e kas voor ito v-erp'leging van arme krankzinnigen, tot. liet aangaan van eene geklleening van ten hoogste f360.000, tol goedkeuring der rekening en verantwoor ding der Provinciale inkomsten en uit gaven over 1914; tot wijziging van de begrooting voor 1916, tot vaststellen tlep begrooting voor 1917 en der reeds ver melde opcenten op de rijksbelastingen. ATan de nog niet gepubliceerde voor stellen zijn thans nog enjdele in druk verschenen, van w'elke wij de belangrijk ste hieronder Jatien volgen Door den directeur der N. Veilings onderneming „Aviculura" te Oostburg is verzocht, -om aan Ide maatschappij- te vter koop-en een gedeelte Van het perceel no. 1707 der gemeente Oostburg, gelegen langs den weg van Oostburg naar Zuidzande, lang 6 M. en hre-ed 1.25 AI., hetwelk in eigendom aan de Provincie behoort. Ged. Staten stellen voor de koopsom te bepalen op f 2.50 per M2. Inzake het bek'ewd-e adres van de ver eeniging tot bevordering van ALreemdelin- genverkéer in A\falcheren, inzake de af schaffing van de tollen op Walcheren, meenen Ged. Staten te mogen verwachten, dat het adres, de vrucht van ©en dooi den adressant op het getouw gezette en door vele autoriteiten in geheel AValehr ren gesteund)© beweging, om ook hier lot afschaffing der tollen te geraken, met be langstelling en ingenomenheid door de trov. Staten zal worden begroet. Uit het Statenbesluit van 23 November 1906, waarbij liet heffen van tol op de wegen hij de Provincie in onderhoud werd afge schaft, bleek, dat de Staten tolheffingen niet meer van onzen tijd achten, wolk standpunt zich eveneens uitte in de her haaldelijk aan de besluiten tot hot verlee- nen van voorschotten uit de Provinciale fondsen voor de verbetering van wegen verbonden voorwaarde, dat op den be trokken weg geen tol zou mogen worden geheven. Dat voorts het streven van de adresseerende vereeniging in AAralcheren schier allerwege bijval vindt niet alleen docli ook financieel wordt gesteund, blijkt uit verschillende ontvangen adressen en uit berichten van het bestuur van den

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2