I UIT ZEELAND. Landbouw en Veeteelt Laatste Berichten. Middelburg, in appèl gekomen van het vonnis van den kantonrechter, waarbij hij wegens dronkenschap werd veroor deeld tot 7 dagen hechtenis, bevestiging geëischt. Uitspraak 23 Juni. Voor de rechtbank te Middelburg werden eergisteren weder tal van zaken betreffende poging tot verhorten uitvoer, verboden vervoer of verboden opslag van goederen behandeld De belangrijkste vraag die bij de be handeling dei- zaken naar voren kwam. was wel of Grauw lïjjinen of buiten de strook bedoeld in de algemeen© wel ligt. Er was namelijk een beklaagde die te Grauw een groote hoeveelheid zachte zeep en margarine in voorraad had. Deze zaak werd uitgesteld om deze kwestie nader te onderzoeken Een andere beklaagde uil Honlenisse afkomstig, thans landstormsoldaat, bad zeep enz. vervoerd, bij beriep er zich op dat hij een boekje had, dat geregeld door den ontvanger der rijks directe be lastingen werd gecontroleerd en afge stempeld, zulks in plaats van een pas of andere dekking der waren. Ook deze zaak werd uitgesteld. Xog noemen wij den beklaagde, die vol" mondig erkende 8 stukjes zeep, te sa men 8 H G. te hebben medegenomen aan boord van een schip om ze naar België mede te nemen voor zijn aan staande. Deze zorg voor zijn beminde zal hem, als 'de officier zijn zin krijgt tb of t> dagen kosten. Uitspraak 27 Juni a.s. Goes. Een uitvoerig verslag te geven van do door de rechtsche partijen al hier belegde openbare bijeenkomsten op Woensdag en Donderdag is, nu de stem bus reeds zal gesproken hebben als dit nummer in banden der lezers komt, over bodig. Het volgende moge hier dus volstaan. Woensdagavond in „De Prins van Oran je," spraken voor een groot en aandach tig gehoor de heeren Gerretson (Chr.- Jlist.j, ds. Van Lummel (Antirev.) en mr. dr. Jan v. Best, lid der Tw-eede Kamer (R.-K.). Het keurig gestyleerde betoog van eerstgenoemde werd nog overtroffen door bet. spontane van geestdrift voor de goede zaak tintelende woord der beide laatst genoemde sprekers. Alle drie zetten uit een hoe onze eigen partij, hoe het. land, ja zelfs hoe dit ministerie is gebaat, bij een in meerderheid rechtsche Eerste Ka mer, terwijl mr. dr. J. van Best nog in 't bijzonder de bedricgelijk© slaatspeiv- sioensleuze van links op de kaak stelde aan de band van een dien avond le, lerseke verspreid strooibiljet. Krachtig wekten de sprekers op tot een eendrachtig front maken onzerzijds voor hot behoud iter Rechtsche Staten en ©ener Rechtsche Eerste Kamer. Een krachtig en op ver zoek van den voorzitter, den heer Dek ker, luid herhaald applaus toonde hoe zeer de gesproken woorden in goede aarde vielen. Donderdagavond sprak mr. 'De Wilde, van 's Gravenhage, in het „Slot 'Oosten de" een kernachtige verkiezingsrede uit ten bate der rechtsche c.aiididaten en wees er op hoe de vrijzinnigheid meer en meer in 'I gedrang komt en de strijd ten slotte slechts gaat tusschen rechts en rood.' De telegrafisch -ingekomen resultaten van de verkiezing in Rotterdam kwajnen dit op gelukkige wijze bevestigen. Ofschoon van te voren was aangekon digd, dat debat zou worden gegeven en men de kopstukken van links daarvan in kennis had gesteld gaf zich niemand voor debat op. De toeloop was ook ditmaal zeer groot. Reide vergaderingen werden met gebed geopend en gesloten. Het presidium werd ook 'Donderdagavond waargenomen door den heer A. S. .1. Dekker. De bekende militaire kapel van Van der Glas heett Donderdagavond op de groot© markt alhier van half acht tot kwart voor tienen een concert ge geven. 'De muzikale prestatie liet als van ouds niets te wenschen over, wel de aandacht van het publiek, want het was om de tent rumoeriger dan anders. Middelburg. Gisterenavond heeft op de Miarkt een muziekuitvoering plaats g<*- !had door het muziekkorps hehoorende hij de infanterie, die hier hedennacht is ingekwartierd geweest. Zooals te be grijpen is trok dit zéér veel belangstel lenden, vooral militairen en niet minder de jeugd Het programma van het 1ste Zon dag avond Concert, te geven door het Af id delburgSch Muziekkorps, directeur de heer Jan Merkte, Qp 18 Juni, des avonds t© 71/2 uur, luidt a lis volgt: 1. Le. Régiment de Sambre et. Mouse, March© Rauski2. Ouverture van de ope rette Le \Iariag© aux Lanternes, Offen bach; 3. a. Air, uit de f> dur Suite, Bach, h Draehidium, Chopin; 4. Polonaise op 40, No. I, Chopin; ft. Nonvegischer KünstlercarnavalSvendsen; 15, Holland- lielgië, Marsch, Morks; 7. Andante Sos- tenuto, Lignini; 8, Frühlingswalzer, Jes set 9. Kukokania Estapo, Afrikaansch Intermezzo uit de operette .„Grigri", Lincke; Fantasie uit de operette „Pupp chen", Gilbert. De heer A. J. Kuipers herdacht. onder vele blijken van belangstelling, zijn 40-jarig jubileum bjj de Staatsspoor. Van het spoorwegpersoneel ontving hij een zeer mooien leuningstoel, verder een kostbaar rookstel, bloemen enz. terwijl tal van personen hem kwamen gel uk wenschen. Vlissingen Met de mailboot „Prins Ben drik" kwamen Dinsdag alhier o.a. aan een 30-tal Duitsrhe zendelingen, die door collega's uit hun vaderland alhier wer den afgehaald Verder waren er nog een 16-tal andere geïnterneerde burgers aan boord. De gemeenteraad heeft gisteren geen besluit genomen inzake het verleunen van een jaarlijksche bijdrage voor dp kosten va 11 de afschaffing der tollen op Waf- cheren. De meerderheid is, zooals uit de discussies bleek, van oordeel, dat het belang dal Vlissingen hij die afschaffing heeft van te weinig belang is, om een, uitgave van 8 cent per inwoner en per jaar te rechtvaardigen. Bij de rondvraag werd van verschillende kanten aangedrongen op het instellen van -een commissie voor de levensmiddelen voorziening, waarbij verzekerd werd, dat dit niet moest beschouwd worden aks i-en motie van «fkeuring tegenover den burgemeester. De burgemeester had geen bezwaar tegen het instellen van zulk een commissie. Hansweerd, Voor e.en zeer druk hezoch te vergadering der rechtsche partijen sprak Woensdagavond alhier, de lieer A. van Haeringen, van Den Haag, over: „De Statenverkiezingen." Op duidelijke en overtuigende wijze toonde hij aan, dat. het rechtse h blijven der Eerste Kamer was in 't he lang van het Volksonderwijs, van de nationale verdediging en van de 'sociale wetgeving. Van de gelegenheid lol debat weid ge bruik gemaakt door dhr. v. d. Voorde, van Rotterdam, voorz. van hel Ned. Werkliedenverbond eu lid van den hond van Staatspensioneering, welke door dhr. van Haeringen breedvoerig werd beant woord. Spreker legde er tenslotte den nadruk op, hij de stemming a.s. Vrijdag niet to vragen naar personen, maar naar be ginselen en le kiezen do rechtsche candidaten. (Z.) Oudelande. Woensdagavond trad in de. dorpsherberg voor een stampvolle zaal alhier de heer .1. Dorhoul, uit Enkhuizen op, bestuurslid van den Bond voor Staatspensioneering, namens den Vrijzin nigen Bond le Goes in overleg met de afdeeling alhier van den Bond voor Staatspensioneering. De voorzitter iter af deeling sprak een inleidend woord, waarna de spreker de geschiedenis van de wet-Talma" uiteenzette, een bondige be schouwing len beste gal' over hel Staats pensioen en in .verband daarmee op omzetting der Eerste Kamer in linkschen geest aandrong. De heer .1. Ruijse, uit Goes, trad met den spreker in debat en trachtte de voordeden van de wet Talma tegenover liet Staatspensioen met voorbeelden aan te toonen, terwijl hij de politiek van links, zoowel in 1913 als 1111 wraakte, als een misleidende, waarbij de werkman het loodje legt. De s.preker weersprak een en ander krachtig en dikte zijn beschouwingen nog wat aan, waarop den debater nog tien minuten voor repliek werd toegestaan. Het debat werd beiderzijds met waardeering voor wederzijdscli standpunt beëindigd, de voorzitter dankte dan ook aan het eind Spreker en Debater voor hetgeen t.pn gehoore was gebracht (Z.) Heinkenszand. Alhier is Woensdag avond een vrijzinnige kiesvereeniging op gericht met aanvankelijk 20 leden. Daar het bestuur dezer vereeniging het niet wenschelijk acht zich bekend te maken, kunnen geen namen gepubliceerd worden. (Z.) Wi88enkerke. Dinsdagavond stelde een jongen zich zoodanig met een mes te weer, dat hij 4 personen verwondde, een enkele zelfs zeer ernstig. De dader werd direct gearresteerd (Z.) Souburg. Alhier heefl een vechtpartij plaats gehad tusschen soldaten. Een dertigtal soldaten vervolgden een collega, tegen wien zij een wrok haddendeze vluchtte iu een huis, dat daarop belegerd werd en waarbij ruiten en deur werden vernield Verschillende, militairen liepen hij de vechtpartij gevoelige klappen en verwondingen op. Vad Hulst. In „Het Wapen van Zeeland" alhier hield voor een goed gevulde zaal de heer J. W. Vienings, uil Goes, Donder dagavond een verkiezingsrede, waarin hij. jnet klem, van redenen het vooze en degradeerende, dat in staatspensioen zit aantoonde, vergeleken met wat de srf- ciale verzekering van Talma den arbei der biedl. 'Ook 0111 den a nticleriealeii stroom te keeren, wekte hij zijn hoorders op toch trouw te stemmen op de recht1- sche candidaten, ten einde Zeeland te doen iteelen in het schoon© werkbe houd der Bechtsehe Eerste Kamer. Met een gloedvolle peroratie stoot hij zijn met groote aandacht aangehoorde en met luid applaus bekrachtigde rede. Voor debat bood zich niemand aan. Aardenburg. Spie 1111 a g e Men schrijft aan de „Aiiddelburgsche t'rt.", dato- 14 Juni: '1. Was vandaag de dag, dat bij Mid delburg (België) brood en verschillende artikelen over id© grens gfevoterd mochten wortien. Was de- controle tot. heden niet Streng, wedd zelfs toegelaten dat de men- schen over (den draad een praatje moch ten maken, 'zonder Duilsehe soldaten hij zich te hebben, heiden was praten streng Verboden, en werden alle ingevoerde goe deren nauwkeurig onderzocht. De reden daarvan was, dat juist, de hand was ge legd op een Belgische vrouw, die voor dé geallieerden spionnagediensten tracht te te Idoen. In haar bezit werd een stuk gevonden, houdende aanwijzing van de versterkingen hij Knock©, welk stuk ze op het. paint was over den draad te gooi en, bestemd voor op Ilollandsrhen kant staande wachters, 11e vrouw is onder sterk geleide naar Brugge vervoerd. Stukken voor de Provinciale Staten van Zeeland. Verschenen zijn sde volgende voorstel len van Ged. Blaten, welke in de op 4 Juli a„ s. te openen zomerzitting der; Stalen van Zeeland zullen worden be handeld. In verhand met de vele len drukke werkzaamheden van den heer H. J. G. Hartman achten Ged. Staten de tijd gekomen, 0111 hem een rangsveïhoo- ging en vermeerdering van jaarwedde toe ti" kennen. I11 een voorstel tot wijzi ging van de verordening op de jaarwed den wordt de bevoegdheid gegeven om aan den waarnemenden griffier belast, den titel van referendaris te verleenen, welke rang ook aan andere I'rovinciale Griffies voorkomt; vertier wordt aan de toekenning van <lien rang een Iractem'ents- verhooging van ten minste f 500 en ten hoogste f 1000 verhonden. Als de Staten zich met hun voorstel kunnen veroeni- gen, dan ligt het in het. voornemen van Ged. Staten, aan den heer Hartman met. ingang van t Januari 191fi de volle ver hooging van f 1000 toe te kennen, waar toe zijn langdurig© diensttijd alleszins aan leiding geeft. Verder stellen Ged. voor in de vcror dening nog le wijzigen de salariecringl der boden, hel. minimum te brengen op f 600 en heli maximum op1 f 1000 voor hen, die geen vrije, woning, vuur en licht ge nieten, en voor hen, die dit wel genieten le handhaven op f 850. Verder stellen (led. voor den bode, die tevens toezicht houdt op de gebouwen der Provincie, te noemen kamerbewaar der, en voor dezen en de boden ee.n uniform in te voeren, voor eerstgonoem- den facultatief. (led. Staten stollen voor aan de ver eeniging Openbare leeszaal en biblio theek te Middelburg mede te doelen, dat de Provinciale Staten niet bereid zijn een commissie aan te wijzen tol het houden van besprekingen over 'een mo gelijke vereeniging van die Provinciale Bibliotheek met de Openbare Leeszaal. Ged. meenen, dat heide instellingen te zeer in aard verschillen, dan dat uit bei der vereeniging iets andei's dan een zeer tweeslachtig geheel zou kunnen ontstaan. (led. Staten stellen voor afwijzend te beschikken op een verzoek van hel hoofd bestuur van liet Ned. Tooneelvterbond 0111 een jaarlijksch subsidie pit de Provin ciale Kas, ten behoeve van te door dit verbond in stand gehouden wordende tooneelschool. Ook stellen Ged. Staten voor afwijzend te beschikken op een verzoek van „Han delsbelang" te Aliddelburg om een sub sidie van f230 voor het jaar 1916 vool' het „Bureau van Advies voor den Han deldrij'venden Middenstand in de Provin cie Zeeland". Ofschoon liet Rijk een subsidie geeft van fllftO, kunnen Ged. Staten geen vrij heid vinden voor te stellen het verzoek in te willigen. Vooreerst zou daardoor de Provinciale bemoeienis zich wederom over een nieuwen kring van belangen uitbreiden, hetgeen met het oog op de Pro vinciale belangen niet raadzaam schijnt. Verder meenen Ged. Staten, dat de werk kring van het bureau alle raden heeft, 0111 te verlangen, dat de raadzoék'enden allereerst de kosten dragen. Voorts vreezen zij, dat het bureau, zoo niet uitsluitend, dan toch grooteodeels aan den middenstand te Middelburg zal ten goede komen. Verder stellen Ged. Staten voor afwijzend te beschikken op het verzoek om subsidie „Groentenp'roef- tuin Zuid-Beveland". Ged wijzen erop1, dat. de lvgrooting ook zonder deze sub sidie sluitend wordt, gemaakt en dat de belanghebbenden slechts f UK) bijdra gen op' een begrooting van f3100 Ged. Staten stellen voor aan den met ingang van 1 Juni j.l. eervol ontslagen, bode Ier Provinciale Griffie L. J. van der Weel een toelage tot wedpropzeggens toe te kennen van f600, aanvankelijk voor een tijdvak van vijf jaar. De omstandigheden welke van der Weel verhinderden, van 8 Januari tot 3 April, zijn dienst te verrichten, maakten het onraadzaam hem verder als bode werk zaam tje doen zijn. Hel komt Ged. ©oh ter hard voor een beambte, die gedu rende een tiental jaren de Provincie ijve rig gediend tieeft. en zeker niet met zijn wil gebracht, js in de omstandigheden, welke tot zijn ontslag aanleiding hebben geven, broodeloos te maken. (Wordt vervolgd.) Besmettelijke ziekten Van 7 13 Juni zijn de navolgende be smettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad ge komen: Roodvonk: 2 gevallen te Poortvliet en 1 te Sluis. Diphteritis: 1 geval Ie Groeide. (M. Cf). De St.ct. van 15 Juni bevat ide gewij zigde statuten der vereeniging van bur gemeesters, secretarissen en ontvangers in Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen, thans genaamdVereeniging van burgemeesters en secretarissen in Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen, gevestigd Ie geuzen. Tengevolge van hel. ruwe weder van de laatste dagen zijin Woensdag: aan hol strand te Cadzand twee mijnen aange spoeld. Ze worden voorloopig door mili tairen bewaakt (M. Cl.) KERKNIEUWS Kalender der Week. Van 18 lol 25 Juni 1916. Zondag 18 Juni l'eest der II. Drie vuldigheid V (bl. 835), 1) (bl. 853): 2de gebed v. d. Zondag (bl. 8141, D (bl. 857). lie gebeden na de stille II Mis op hl. 120. Vóór de Hoogmis zegening mei wijwater V (hl. 10), D (bi. 69); 11a de Hoogmis gebed voor de Koningin V (lil 53), 1) (til. 122). V espera np hl. 856. Maandag 19 Juni H. Juliana de Fnl- ronieri (hl. 1729 en 1120), D (bl. 1239 en 248); gedachtenis v d. H. II. Gervasins en Prolasins V (hl. 1730), I) (bl. 1239 en 194). Dinsdag 20 Juni. 11 Silverius V (hl. 1732 en 1002), 1) (bl. 1240 en 172); 2de gebed voor de overled uien (hl. 1323), D (hl. 1490); 3de gebed „A cunctis" V (hl. 849), D (bl. 103) Woensdag 21 Juni II Engelniundns V (hl. 20*'), f) (bl. 87*:; gedachtenis v. d. 11 Alovsius v. Gonzaga V (hl. 1734), I> (bl. 1241). Donderdag 22 Juni. 11. Sacramentsdag (hl. 851), 1) (bl. 861). Vrijdag 23 Juni. Van het Octaaf Mis (bl. 851), 1) (bl. 861); 2de gebed en laatste Evangelie, d. Vigilie v. d. II. Joannes den Dooper V (hl. 1743 en 17IU. D (hl. 1243); 3de gebed „Con cede" V (bl. 736), 1) (hl. 105) Zaterdag 24 Juni. Geboorte v. d. II. Joannes den Dooper V (bl. 1747), D I hl. 1245); 2de gebed v. li. Octaaf v. II Sacramentsdag V (lil. 87)2), D (hl. 861). X II. Vrijdag en Zaterdag Praefatie v Kerslmis V (hl. 28), I) (hl. 94). De gewone orde der H. Mis, die iederen dag terugkeert, begint op biz. V 11, D 71. De bladzijden met V geteekend verwij zen naar hel „Volksmisboek" en de blad zijden met D geteekend naar het „Mis- en Vesperboek" van Desclée. Zondag 18 Juni. Peest dei II Drie vuldigheid. Epistel: Hom XI 3336. Evangelie: Matth XXVIII 1820 Kerklijst 's-Huorenhoek le Zondag 11.-1 Pinksteren, leest der Vilei-heiligste l>r>"enhei I 's Middags te 11,8 uur catechismus, te 2',a uur Yes pers met rozenhoedje en het gebed voor den vrede Eiken dag der week, behalve Don derdag, de gewone catechismus. Eiken dag, behalve Donderdag, wordt te 5 uur de H. Communie uitgereikt. Woensdag: leest van den H Alovsius, patroon der jeugd. Donderdag: H. Sacramentsdag. De II. Missen als op Zondag. Volgens de regels van de Broederschap dar gedurige aanbidding zal na de Hoogmis het II. Sacrament pi© 'hlig in processie door de kerk worden gedragen. On Ier de H. Missen collecte voor de sieraden der kerk. 'sAIiddags te 2(2 uur Vespers met rozenhoedje. Vrijdag's avonds te 7 uur lof met preek ter oei© van het H. Hart van Jezus. Zaterdag: feest van den H. Joannes den Dooper: dag van devotie. 'sAIiddags. van 47 uur gelegenheid om te biech ten. Te 7 uur Marialof met rozenhoedje en het gebed voor'den vrede OndertrouwdAlarinus Vreeke en Mar- gnret.hu. Jobina de Hond. De gewone jaarlijksch© collecte, ten behoeve van het. Fonds tot aanmoediging en ondersteu ning \an den ge wapenden dienst in de Nederlanden, zal in 's Heerenhoek aan de huizen der ingezetenen gehouden worden op Alaandag 19 Juni De geloovigen worden er aan herinnerd, dat zij geen aalmoezen mogen geven aan vreemdelingen, die een collecte houden zonder aanbevelingsbrief van den Bis schop. Geen zelateurs of zelalrioan mogen rondgaan zonder toestemming van den pastoor ONPERWUS De arbeiders-remmer iter Staatsspoor J. Staats en P. Bonman te Vlissingen zijn hij het onlangs gehouden examen ge slaagd voor aspirant-conducteur. De aspirant conducteur der Staatsspoor S. R ten Gate te Vlissingen is bij het laatst gehouden examen geslaagd voor conducteur 2e klasse. (AI. Ct.) Door den Raad der gemeente Philip pine werd op 13 Juni j.l tot onderwij zer aan de o.l. school benoemd de heer C. Baart van Hontenis'se. (AI, R. K Lyceum te Breda Naar Imi „R. v. N.-Br." verneem hebben de vroeger bekend gemaakte voornemens 0111 te Breda, een katholieke inrichting van middelbaar onderwijs' op te richten thans in zooverre vasten vorm aangenomen, dat een comité ui t gen 0 ©dip) is zich Ie vormen om plannen te ont werpen tot hel slichten van een r.-k, lyceum. Een lyceum, dat is een Hooger; Burgerschool, een gymnasium en een handelsschool (m. o.j tegelijk. Z. I). H. de Bisschop van Breda heett als zijn vertegenwoordiger in het comité benoemd den hoogeer w. hen Vicaris-Generaal Mgr. J. van. Oers; de namen der overige leden zullen eersl daags worden beeknsi gemaakt. Stand fnrit en warmoezerijgewassen. Aan hel. in do St. DCrt. opgenomen overzicht betreffende den stand van het fruit en van de wavmoezerijgewassen on 'der glas en in de open lucht op 1 Juni •ontleenen wij hel volgende: De vooruitzichten van den fruitoogst blij hen algemeen belangrijk beneden die van het vorig jaar. De stand ,der kersen blijkt niet zon gunstig te zijn als zich tijdens den bloei liet aanzien. De Jïngelsche kro zen zijn ten Idee)© 0. a. in Zeeland als mislukt le beschouwen; iets beter is het gesteld met de andere pruimen, he halve in Zeeland. aVn appels is «le stand vrij goed. Dporeengenomen zijn d'e vooruitzichten omtrent. Ide appels heter dan (lie voor de peren De stand van vroege kersen is in Zee land vrij slecht tof. matig; late kersen staan op.Z. Beveland vrij goed; druiven onder glas op Walcheren zeer goed. Kas perziken vrij goed, behalve in Zeeland vrij slecht tot matig. Dnoreengenoinen is die stand dor ver schillende warmoezerijigalwassen zeer be vredigend. Komkommers staan op Walcheren goed tot zeer goed; meloenen vrij goed tuinhoonen op Z.-Buiveland vrjji goed tol goe.lwortelen Vrij' goed tot goed in Zee land; asperges zeer goed op Walcheren aarbeien zeer goed in Zeeland. (M. 0t.\ Kunstmest. D11 Kunstmest-com missie maakt bekend- dat haar ter oore is gekomen, dat van verschillende zijden pogingen in het werk worden gesteld bestellers van fhi lisalpeter te bewegen tol verkoop aan I derden van de door hen uit de stoom j schepen „Andijk" en „Riouw" alsnog te ontvangen partijen; dat zij zich derhalve nogmaals genood zaakl ziet alle bestellers uitdrukkelijk te waarschuwen tegen het plegen van handelingen, die in strijd zijn met het bestelterscontract van Augustus 1916 17 zullen geschieden. De Kunstmestcommissie maakt bekend, dat, indien liet stoomschip „Riouw" na den 20sIpii dezer le Amsterdam mocht aankomen, niet meer zal worden over gegaan tot de verdeeling der met dit stoomschip te verwachten lading chilisal peter. (AI. Ct.) Bij de gister te G roede gehouden stemming voor een lid van den gemeen teraad aldaar is gekozen de heer J. B Becu Sr. met 198 stemmen. Op den heer J. B. Becu Isz. wapen 148 stemmen uil gebracht, terwijl 4 stemmen van 011 waarde waren. (AI. C Te Oud-Vossemeer werd in Jan. jl. door de vergadering van ingelanden van hel waterschap besloten een maximum- bijdrage van f 1.75 per jaar aan de op Ie richten N V. Spoorwegmaatschappij Tholeri Ie verleenen gedurende 50 jaren. (AI. C.) Deventer. Alle van elders hier inge brachte groenten zijn in beslag genomen Arnhem. Aan liet gemeente-slachthuis is een ernstige fraude ontdekt, waarbij liooge ambtenaren zijn betrokken. Een hunner is reeds gearresteerd. Met on derzoek duurt voort. Den Haag. De heer van der Molen betoogde in de Tweede Kamer door tk niededeelingen der regeering over (if levensmwldèien-schaarschte niet tevreden le zijn gesteld, wijl de minister gea waarborg heeft gegeven, dat. iiiet tr tweedemale een dergelijke toestand k« intreden en hij zich te veel heeft In roepen op de geringe medewerking ilöi' gemeentebesturen. S-Hertogenbosch Volgens een uit Den Haag ontvangen bericht, heeft minister van landbouw alle liurgcnie* ters telegrafisch verzocht den voorn" aardapelen in 'hunne gemeenten aanweï'H te doen opnomen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2