KERKNIEUWS. Rechtszaken. ONDERWIJS Landbouw en VeefeelF. Ingezonden Stukken. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. posterijen en Telegrafie. IQoop verkoopinp, aanbestedingen enz 411e Staatsloterij. Burgerlijke Stand. 4 materialen was gering, van vlas en tuin bouwproducten zeer gering, van hooi ech ter van beteekenis. De exploitatiekosten' bedroegen f 43669.981/2, de brutowinst (27714.37, de nettowinst £22559.63, met het saldo a.p. f 23073.73'/2- Hiervan krij gen .aandeelhouders 4 pCt. o£ f 10.00Q te samen, verder gaat de winst i\aar de verschillende fondsen en ten slotte blijft er een saldo om over te boeken ad f 1455.31i/2. Vlissingen. De mailboot „Koningin Wil- helmina" is gisterenavond eerst te 9 uur binnengekomen in plaats van 4 uur. Zij was op de kust van Engeland dom mist geruimen .tijd opgehouden en had toen het goede tij afgewacht om veilig over de gevaarlijke zóne bij Galloper te komen. Aan boord bevonden zich 56 rei nigers, onder wie 12 Duitsche vrouwen en kinderen. Daar geen trein meer ging, Ibleven allen hier overnachten. Ook, de inail van 700 zakken kon eerst heden morgen worden verder gevoerd. Zierikzee. Onder buitengewone belang stelling is Woensdagmiddag het stoffelijk omhulsel van den burgemeester mr. Din geman v. d. Vliet in den familiegraf kelder bijgezet. Tal van deputaties wa ren op den doodenakker aanwezig. Mr. A. J. F. Fokker, waarnemend burge meester en voorzitter van het waterschap Schouwen, schetste het groote verlies, hetwelk de gemeente en genoemd water schap geleden hadden. De heer Ham- macher, president-commissaris van de Insulaire Hypotheekbank, herdacht het geen de ontslapene voor genoemde bank geweest is en mr. van IJsselstein schil derde zijn trouwen vriend. De heer Van der Vliet bedankte na mens de familie voor de eer, zijn broe der bewezen. (N. R. 0.) '8 Heerenhoek. In de Woensdag gehou den vergadering van den geheelen Nieuwen West-Kraaiertpolder ('s Heer Arends fcerke en 's Heerenhoek) werd de heer J. J. de .lager te Nieuwdocp benoemd tol, vertegenwoordiger als lid .van den dijkraad voor het bestuur en beheer der Waterkoeling van den calamilieuzen pol der Borssele en zulks ter voorziening in de vacature ontstaan 'door het be danken als zoodanig, door den heer W. Kakebeeke te Goes. (Z.) In de Woensdag alhier gehouden vergadering van ingelanden van den Nieuwen West-Kraaiertpolder, werd da rekening over 1915 -16 vastgesteld jn ontvang op I3531.36V2 en jn uitgaaf op f 2835.431/2 en de begrooting voor 1916 17 111 ontvang en uitgaaf pp f 17255.27Va, terwijl het dijkgeschot be paald werd op f 10.50 per H.A. schot- bare gronden en op 19.75 per H.A. vroon. (Z.) In de Woensdag alhier gehouden vergadering van ingelanden van den Noord - K raaiert polder werd de rekening over 1915 16 vastgesteld in ontvang op f 3828.90i/2 en in uitgaat op f 3357.61 en de begrooting in ontvang en rutgaaf op £3532.53, terwijl het dijkgeschot be- pacht werd op f 11.50 per H.A. voor de schotbare gronden en f8.25 per H.A. vroon. (Z.) In de Woensdag alhier gehouden vergadering van ingelanden van den Zuid-Kraaiertpolder werd de rekening over 1915 16 vastgesteld in ontvang op f 4308.741/2 en in uitgaaf op f 3660.00V2 en de begrooting in ontvang en uitgaaf op f 7005.94, terwijl het dijkgeschot be paald werd op f12 per H.A. voor de sc.hotbare gronden en 17.20 per H.A. voor do vroonen. (Z.) In de Woensdag alhier gehouden vergadering van den West-Kraaiertpolder werd de rekening over 1915 16 vast gesteld in ontvang op f 5833.901/2 en in uitgaaf op f5150.74 en de begrooting voor 1916 17 in ontvang en uitgaaf'op f 13208.06, terwijl het dijkgeschot bepaald werd op f9 per H. A. voor de schot- bare gronden en f8 per H.A. voor de vroonen. (Z.) Hoedekenskerke. In de gisteren Donder dag gehouden vergadering van stenigt» rechtigde ingelanden ,van het waterschap Hoedekenskerke, waren 14 ingelanden ver tegenwoordigd, uitbrengende 17 stemmen. De rekening 19151916 werd goedge keurd in ontvang ad. fl5069.96V2 in uit gaaf ad. f 12657.641/2, dus met een goed slot. van f2412.32. Met algemeene stemmen werd besloten aan de N. V. Spoorweg Maatschij'. „Zuid Beveland" de gevraagde verhoogde subsidie thans ad. f0.40 per H. A. toe te staan, gedurende 20 achter eenvolgende jaren. Terneuzen. De heer S. de Leeuw, e»n uitgewekene uit Antwerplen, tandtechnii ker, tdie eerst te Rotterdam werkzaam was, en sedert den aanvang van het jaar hier, is Woensdagavond bij het ba den in do Wester Schelde verdronken Hij kon niet zwemmen, waagde zich te vier van den oever en verloor bet evenwicht, waarna hij door den stroom word mee gesleurd. De heer Iv. Balj©u, die daar ook gezwommen had, trachtte den drenkeling te reddenhij kon hem nogl een oogenblik aan zijn) zwembroek vastgrijpen, doch moest hem /weer loslaten, daar ook hij1 dreigde meegesleurd te worden. Het, lijk van de L„ die 22 jaar oud is, is nog niet gevonden. (M. Cf.) Door den Nieuw Neuzenpolder wierd besloten in plaats van de gevraagde 10 cent voor den verbindingsweg 4 cent per H. A. biji te dragen. i In plaats' van den lieer Dc Jonge word benoemd tot dijkgraaf de heer J0I1. Dek ker Az. Door den van Wijekhuijsepolder werd besloten in plaats van de gevraagde 10 cent per H. A. in den verbindingsweg 4 rent per H. A. bij te dragen. Verder wer besloted aann d'e ,Z. Vlaam- sche Tramwegmaatschappij gedurende 29 jar een gubsidie van f 125 te verleunen, indien in den polder een los- len laad plaats voor de tram Wordt, gemaakt. (M. Ct..) Gedurende de maand Maart werden in ile Arbeidsbeurs voor Zeeuwsch-Vlaan deren 12 werkloozen ingeschreven. Op 1 April bedroeg dit aantal 51. Biervliet. I11 de op 22 Mei gehouden vergadering van den Helenapolder alhier is besloten inzake den verbindingsweg een subsidie toe te staan Van 7 ct. per H. A. Gevraagsl was 10 ct per H. A Nabij de wijk Maagd van Gent is weer Jeen) Duitsch soldaat in burger kleeren naar Nederland gekomen St-Kruis. De Duitschers hebben een vijftal personen gevankelijk weggevoerd uit Sint-Laureijns. Bij deze was ook een moedei' met twee kinderen. Toen de Duit sche soldaten alles in orde brachten om de gevangenen weg te brengen, kwamen de twee kinderen slil door de poort en versperring op Nederlandsch grondgebied. Ze zijn 1111 .ondergebracht bij een fami lielid te Scho.ondijke. Retranchement. Opgepast! Een in woner onzer gemeente kreeg van den Kan tonrechter le Oostburg f25 boete wegens te dicht bij de grens komen zonder pas. Eede. De levensmiddelen in de ge meente Eede worden hoe langer hoe duur der, nut er slrong de hand aan gehouden wondt, dat niet. meer "dan bel noodza kelijke ingevoerd wordt. Het smokkelen in onze gemeente, die vlak biji de grens ligt, blijft, zoodoende geheel uitgesloten, IJz-endijke. We vernemen dat alhier met. Pinksteren een groot fietsfeesl. zul gehouden worden. Oostburg. I11 de Stcrt. 121 is de akte van oprichting opgenomen van de Naam- loove vennootschap Eierveiling Avicultura alhier. Waterlandkerkje. Tusschen Waterland- Onrleman en St. Marguerite bleef een 30 jarige Belg des avonds aan de electriseho draadversperring dood. Hulst. Te Batavia is voor drukker zetter aan de Landsdrukkerij aangesteld dhr. J. A. Smit, geboortig van hier. Nieuw-Namen. I11 den Prosperpolder deed een Duitseh vliegtuig leene noodt landing. Daar het beschoten werd door de Nederlanders, heblven zij1 bel. vliegtuig vernield, dat echter .op Belgisch gebied was. Sluiskil. Naar de Alidd. Crt. verneemt, bestaat er zeer groote kans, dat alhiejt een scheepswerf wordt gevestigd, en wel op pen daarvoor zeer gunstig gelegen terrein namelijk ,op het eiland tusschen/ de twee vaarwaters, die daar in het ka naal zijn. Kalender der Week. Van 28 Vlei tot 4 Juni 1916 Zondag 28 Mei. Vijfde Zondag 11a Baschen V (bi. 752), D (bl. 802); ge dachtenis v. d. H. Augustinus V (bl. 1681), D (bl. 1219). De gebeden na de stille H. Mis op bl. 120. Vóór de Hoog mis zegening met wijwater V (bl. 10), It (bl. 69); 11a de Hoogmis gebed voor de Koningin V (bl. 53), D (lil. 122). Vespers op bl. 805. Maandag 29 Mei Groole Litanie V (bl. 757). D (bl 57). II Maria Mag dalene de Pazzi V (bl 1685 en 1120), D (bl. 1220 en 248); 2de gebed en laatste Evangelie y. d. Kruisdagen V (bl. 769 en 770), D (bl. 806 en 807); 3de gebed „Concede" V (bl. 736), D (bl. 105). [Of welMis v. d. Kruisdagen V (bl. 768), D (bl. 806); gedachtenis v. d. H Maria Magdalena de Pazzi (bl. 1685 en 1123), D (bl. 1220 en 249) 3de gebed „Conede" V (bl. 736) D (bl. 105). Kleur der H. Mis paars. Dinsdag 30 Mei. Groote Litanie. H. Felix V (bl. 1686 en 1025) D (bl 1221, 204 en 172); 2de gebed v. d. Kruis dagen V (bl. 76), D (bl. 806); 3de gebed „Concede" V (bl. 736), D (hl. 105). Woensdag 31 Mei. Groote Litanie. H Angela de Merici V (bl. 1686 en 1120), I) (bl. 1221 en 248); 2de gebed v. d. Zondag Y (bl. 753), D (bl. 802)ge dachtenis v. d. H. Petronilla V (bl. 1687 en 1125), D (bl. 1221 en 248); 4de gebed v. d. Kruisdagen V (bl. 769), D (bl. 806). Laatste Evangelie v. d. Vigilie v. 's Heeren Hemelvaart V (bl. 774), D (bl. 809). [Of wel: Mis v. d. Vigilie v. 's Hee ren Hemelvaart V (bl 772 en 752), D (bl. 809); gedachtenis v. d. If Angela de Merici V (bl. 1686), D (bl. 1221 en v. d. H. Pe[roni!la V (bl 1687 en 1125), D (bl. 1221 en 248); 4de gebed v. d. Kruisdagen V (bl. 769), I) (bl. 806).] Donderdag 1 Juni. Feest van O. 11. Hemelvaart V (bl. 775), D (bl. 811). Vespers op bl. 815. Vrijdag 2 Juni Van liet Octaaf Mis als gister; gedachtenis v. d. If. II. Marcel li nus enz. V (bl. 1693), 1) (bl. 1222 en 1172); 3de gebol „Concede" V (bl. 736), D*(bl. 105). Zaterdag 3 Juni Van het Octaaf. Mis als Donderdag; 2de gebed „Concede" V (bl. 736), D (bl, 105); 3de- gebed voor Kerk of Paus V (hl. 736 ot 737), D (bl. 101 of 102). N. II. Tot en met Woensdag Praefatio v. Pa.schen V (bl. 31), D (bl. 96), daarna v. Hemels v a a r t sd a g V (bl 321, D (bl. 97). De gewone orde der H. Mis, die ie deren dag terugkeert, begint op biz. V 11, D 71. De bladzijden met V geteekend verwij zen naar het „Volksmisboek" en de blad zijden met D geteekend naar het „Mis- en Vesperboek" van Desclée. Zondag 28 Mei. öe Zondag 11a Paschen, ook genoemd Dominica „Vocem", Epis tel: II Jac. I 2227, Evangelie Joh. XVI 23- 30. Kerklij8t 's Heerenhoek. 5e Zondag na Paschen. Zondag: 'smiddags te I's uur cate chismus, te 2Vs uur Vespers met rozen hoedje en hel gebed voor den vrede. Onmiddellijk na de Vespers de maan delijksche recollectie. Eiken dag der week de gewone Cafe chismus. Eiken ilag, behalve Donderdag, wordt, fe 5 uur de H. communie uil gereikt. Maandag, Dinsdag en Woensdag te 7 uur Alarialof, Woensdagavond met preek tot. sluiting der Meimaand. Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn Kruisdagen. Vóór de II. Mis van 8 uur processie, waaronder de Litanie van alle Heiligen wordt gezongen. Z. Doorl. Hoogw. tie Bisschop heeft krachtens pauselijke volmacht op die dagen in de vasten- en onthoudingswet gedispenseerd, maar herinnert de geloovigen er aan, dat zij die dispensatie moeten vergoeden door goede werken en aalmoezen. Dinsdag is de 8e der negen Dinsdagen róór het feest van den 11. Antonius. Donderdag feest van 's Heeren Hemel vaart te vieren als Zondag. De H. Missen als op Zondag. Onder de H. Missen collecte voor de Militaiienver- cenigingen, welke collecle, 0111 de bij zondere behoeften tijdens de mobilisatie, bijzonder wordt aanbevolen, 's Middags te 21/2 uur vespers met rozenhoedje en bet gebed voor den vrede. Na de ves- eprs vergadering der relatrioen voor de retraite penning. Vrijdag de le der maand Juni. De geheele Junimaand is bijzonder toegewijd aan de vereeling van het H. Hart. 's Avonds te 7 uur lof met preek. Zaterdag begint de Novene vóór het Pinksterfeest. Na de H. Missen wordt gebeden het gebed: Kont', Heilige Geest, 's Middags van 4 7 uur gelegenheid om te biechten. Te 7 uur lof met rozen hoedje en het gebed voor den vrede. Donderdag was bet 55 jaren geleden, dat de Zeere-erw. heer J. B. Panken, pastoor te Lage Zwaluwe, het H. Pries terschap ontving. Pastoor Pauken is bij deze gelegenheid door Z. II. den Paus benoemd tot Eere- Kamerheer. Op 29 Juni zal Mgr. Panken 35 jaar pastoor te Lage-Zwaluwe zijn. Oostburg. Zondag hielden de leden dor R. K. Militaire Yereeniging en van „Credo Pugno" bun maandelijksche II. Communie. Reeds eenige dagen hadden zij er zich op voorbereid door de ijverige zorgen van den Directeur, Kapelaan Goetstouwers. Zaterdagavond nog hield de Majoor Aalmoezenier een korte toe spraak en spoorde allen aan getrouw tc beantwoorden aan dc goede leiding die zij bier genoten. 1 Na de 11. Mis, Zondagmorgen, waar onder allen godvruchtig communiceer den, werden zij onthaald op een heerlijk ontbijt hun door den Directeur aangeboden. Dat de goede stemming er in was blijkt wel uit de getuigenis van een hunner: „Door zulk een oefe ning wordt hel „mobilisatiekruis" al tijd heel wat verlicht!" De rechtbank te Middelburg heeft he den veroordeeld wegens: Vernieling: V.L. de R. 16 jaar,, veldarbeider te Zuiddorp'e, f 5 boete subs, een week tuchtsschool. Ver duistering: H A. Th. N 17 jaar, bankwer ker te Middelburg gedetineerd, 9 maan den voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. .Mishandeling C. R. 15 jaar loopjongen te Middelburg, f 10 boete subs, twee weken tuchtschool; J. M., 25 jaar, sjouwerman te Nieuw en St. Joosland, een week gevangenisstraf M. W. 28 jaar huisvrouw van C. D. te Terneuzen f 10 boete subls. 10 dagen gevangenisstraf. Diefstal: J C. S. 31 jaa.r4 stoelenmatter en A. D. 31 jaar, velda.r- arbeider, beiden te Biervliet, ieder tot) 3 dagen gevangenisstraf. Eenvoudige bte- leediging: G. L. B. 24 jaar, kommie*? der Rijks belastingen Ie Hansweerd en G. U. 34 jaar, kommies te water te Zie rikzee, ieder tot f5 boete subs. 5 d'. hechtenis; .C B. 33 jaar, slager te Goes fö boete subs. 5 dagen hechtenis. Bö- leediging van een ambtenaar: C. v. d. J. 24 jaar, bakkersknecht te Jersekie f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; A. J. 65 jaar werkman te Middelburg f 15 b. subs. 15 dagen hechtenis. Verboden neder- lage van goederen: 1. C. 58 jaar winke lier te Oostburg eu Ch. L. de B. 40 jaar, herbergier te Oostburg ieder f3 b. subs. 3, dagen hechtenis. In de zaak tegen AL T. A. 73 jaar, vrouw van J. M. te Hansweerd, beklaagd van drankwet- overtreding, gelastte de rle."htbank her vatting van het onderzoek op 9 Juni a.s. (Wordt vervolgd in volgend nummer.) Goes De heer Hub. Pennings alhier is tot Jijdelijk onderwijzer benoemd nan de R.-K. ^school te Hansweerd. Als no. 1 op de voordracht voor hoofd der (openbare lagere school te Tholen komt voor de heer L. K. v. Dijk, thans waarnemend hoofd der school. (Z.) Geslaagd voor machinist diploma B de beer T. ,C. G. l/enz, leerling der „De Ruyterschool te Vlissingen. Mei den bouw eener R.-K. bizondere jongensschool te Sluiskil is een begin gemaakt. Verwacht wordt, dat zij in het komende najaar kan worden geopend. (Al. Ct.) I11 enkele partijen vlas 111 Zeeuwsch- Vlaanderen, Oostelijk dtjel is de ziekte het. „vuur" geconstateerd. 1 I11 het Land van Cadzand, waai' groole partijen vlas slaan, begint er relais han del in deze vrucht te komen, vooral ten gevolge van hol. intrekken van het, uit voerverbod uit. Zeeuwsch Vlaanderen. Vele landbouwers, die boog gepacht heb ben, beginnen 1111 weer hoop te krijgen om veel geld te maken. De vrucht staat tot lieden overal bijzonder goed. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer do Redacteur, Eenige malen is in Goes verkrijgbaar geweest, dal heerlijke en gobdkoo- pe volksvoedselregeeringsharing of z.g. Z ui derzeeb okk ing. Ik weet namens velen te spreklen als ik den wensch uitdruk dat. meerder» malen dan (tot nu toe de gelegenheid wordt, geboden tot het koopen van deze v 0 o d z a. 111 e toespijs (die voor vellen 's middags het stukje spek of vleesch dat. niet meer betaald ka.11 worden, vervangt.) Zeker zal de Edelachtbare Heer Bur gemeester door het lifeer dan tot nu toe verschaffen van deze bokking den dank verwerven van de bevolking, waarvan Ier zijn, die reikhalzend uitzien naar nieu wen aanvoer. Met dank voor de plaatsing, U w trouwe loze r. Een door eenige leden van liet, Plaal.-e- lijk Steuncomité aan ons, zoowel aan de andere Goesehe bladen gezonden inge zonden sink, moeten wij, wegens de om vangrijkheid tot onzen spijt, tot bet vol gend nummer uitstellen. - Red. Den Haag. De Eerste Kamer nam aan het. wetsontwerp betreffende de oorlogs- molestverzekering en den duurtetoeslag. Den Haag. In de Tweede Kamer ant woordde de minister, dat tot geen gedeel telijke demobilisatie kan worden overge gaan en de regeering met. het oog op de toekomst de beschikking moet blijven houden over de spoorwegen. De heer Schaper heef! tot de regeering eenige vragen gericht in verband met het rust houden van minister Posthuma, of geen minister aft interim aan bet dep. van landbouw behoorde benoemd te wor den, hoe flians de zaken aan dat de- parielment worden geregeld en wie er de leiding beeft en of soms personen buiten het departement reehtstreeksehen invloed op den gang van zaken aan het departement van landbouw uitoefenen. 26 Mei 5 uur 's namiddags Berlijn. (Off.) Links van de Maas is een aanval door de Tureo's op hoogte 304 ondernomen afgeslagen. Aan den 0 as te lijken oever van de Maas zijn onze troepen met succes over het ravijn van Thiaumont voortgetrokken en hebben den vijand zuidelijk van het fort Douaumont teruggedreven600 gevangenen werden gemaakt. In de stieek noordwestelijk van Reims deden de Franschen vergeefsehe aan vallen. Op het oostelijk en balkanoor logstooneel geen nieuws. Parijs. Avondcommuniqué. Aan den linkeroever van de Maas nam de actie van van de vijandelijke artillerie tegen heuvel ,304 in kracht toe. Aan den rechteroever van de Maas deden de Duitschers te vijf uur, na een krachtige beschieting, een reeks aanvallen tusschen het Haudremont-boseh en de hoeve Thiaumont, welke echter alle werden afgeslagen, behalve op één punt, waar vijandelijke afdeelingen een stuk loopgraaf veroverden. Het hevige artilleriegevecht in de streek van Douaumont duurt voort. In een lucht gevecht schoot een Fransche vlieger ten noorden van Vaux een fokker naar bene den. Jn hel district. Etain had een ont moeting plaats tusschen twee luchteska ders, 'waarbij twee vijandelijke vliegtuigen zwaar werden beschadigd en gedwongen werden te landen. Londen. Rapport van veldmaar schalk Haig. Gisternacht levendigs activiteit met mijnen 111 den saillant van Loos, met goed resultaat voor de Engel- schen. Heden op verschillende punten we derzijdse he artillerie-actie. Londen. Ter vergelding van den aan val op Port Said lieten vier Engelscha vliegtuigen 40 bommen y allen op de vooruitgeschoven posten van den vijand, waardoor de vijandelijke watertanks wer den vernield en zijn plannen geheel in wanorde werden gebracht. Het waren, naar het schijnt, Duit schers, die den 18en klei uit de lucht bommen lieten vallen op El Arisja. Londen. Het Italiannsche stoomschip „Eriole" is "door een onderzeeër in den grond geboord. Washington. Bezoekers van hel Witte Huis hebben over de positie van presi dent Wilson beraadslaagd. Ten opzichte van de vredesvoorstellen neemt de pre sident een neutrale houding aan. Wil son kan eerst bemiddelend optreden, wanneer tusschen de oorlog voerenden overeenstemming bestaat over de voor waarden waarop men onderhandelingen kan openen. Verplaatst met ingang van 1 Juni a.s. de haofdbesteller I'. J. Bokma van het Spoorwegpostkantoor No. 2 (stand plaats Amsterdam) naar Goes (post kantoor). (Mid. Crt.) Ovezand. Heden werd door notaris v d. ICloes tc Ellewoutsdijk, in de herberg van 0. Rijk alhier, publiek verkocht voor dhr. Jacob de .Tonge tc Goirle, een per ceel bouwland, groot 0.77.60 H.A. Kooper 0. van Romortel te Ovezand, voor f 1210 per 39.24 H.A., plus 8y2 pet. onkosten. Nis8e. Voor levering van 350 M3. grint (ten behoeve der gemetente Nisse) fran co wal Hoedekenskerke werd ingeschre ven door W. Borsje te Papendrecht, a f2.60 per M3. Voor het vervoer van genoemd» hoe veelheid naar de wegen onder Niss»| werd ingeschreven door J. Sandee te Oulde- llanide a fl.69 per AI3.; J. Ziuidhof, Kwa- dendamme a f2 per M3M. de Pree, Hoedekenskerke a f2.05 pier M3. De levering der grint werd niet. gegund wel het. vervoer der grint aan J. .San dee te Oudelanide. lerseke. Bij de Woensdag door notaris van der Kloes van Ellewoutsdijk alhier (gehouden verkooping van het woon- en winkelhuis van Mejwed. v. d. Werke, werd kooper de heer P. Verwijs voor f1251. Be bij'behoorende huisjes voor f556 aan 'J. v. d. Jagt (Z.) 5de kl. 8sle lijst. Trekking 25 Mei. 1100002102 f 1000: 1797 3849 14149 17746 f 4005849 7704 13409 14946 16480 19937 f 200: 4917 8696 9097 16346 18894 19513 f 100: 831 3292 4274 4496 7728 8536 12891 16182 18784 19880 20250 f 7035 937 1303 5479 6558 12608 12655 15025 17632 Nieten: 1 29 31 39 43 88 947 1295 1435 5378 5430 5433 5470 7151 7158 9036 12614 12657 12660 1ÓO10 15024 15038 18380 18398 18898 Van 25 en 26 Mei. GOES. Huw. aangifte: 25, (ternelis 'Melio, 22 j. jm. te Goes en Elizabeth Meeuwse, 22 j. jd. Ie Goes, onlangs te Kloetinge. Geboren: 24, Pieter Cornells, z v. Elizias Kerkhove 011 Geerlruida Wille- boer; 25, Abraham Hendrik, z. v. Pieter Schrier eu Jannetje Bolle; 26, Pieter, z v. Marinus Cornells Baarends en Jannetje Johanna Verbeem. Overleden: 26, Hendrik Gunst, 70 j, gehuwd met Dina Lauwerens. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. J- Kar reman, jm. 23 j. en D. M Kooman. jd. 24 j.; A. C. Vader, jm. 23 j. en P 6. J. Arnoldus, jd. 24 j.; S. B. Suurland, jm. 27 j. en G. A. van Éeden, jd 29 j-i A. de Rijeke, wedn. 60 j. en S. V Wisse, wed. 54 j. Gehuwd: H. Schut, jm. 28 j. en AI. Leijdekkers, jd. 20 j.; P M. Francooy, jm. 29 j. en F. C. Nederhard, jd. 2a J. Smoordijk, jm. 23 j. en J BaaijenS, jd. 20 j. Bevallen: Al. A. R. Snouck Hürgronje, geb. Dijckmeester, d. Overleden Joh. Meijer, 64 j 111. v. re de Rijke; M. Berger, 1 mnd„ d.; A Thomassen, 65 j„ ongeh.; A. van der eel> 83 j., wedn. v. A. van Hoeve.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2