AUTO PI ANO P Veilings-Vereeniging „Zuid-Beveland", A. S. J. Dekker fe Goes De Kruisbessen De Groote Oi NI Kieuwe Zeeuwsche Courant iiruisbessen. J. VAN VIJVEN Gz. AANBESTEDING. GEVRAAGD No. 63. Sociale Berichten. Marktberichten. FEUILLETON. Uit dagen van Strijd. Openbare Verkoopingen. Aanbestedingen. ADVERTENTIE N Algemeene Vergadering op Maandag 29 Mei a.s., aanbesteden: aan te besteden TE GOES. De eerste VEILING van KRUISBESSEN zal gehouden worden op DINSDAG 30 MEI a.s., des middags te 1 uur. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Veilingmeester- Administrateur, F. D0M1NICUS te Wemeldinge. Namens het Bestuur, F. KAKEBEEKE, Secretaris. HSF" De verkooping van Weiland in 's-üeer Abfskerke, geannonceerd tegen 30 Mei 1916, wordt UITGESTELD tot een later te publiceeren dag. Notaris PILAAR C. v. CASTEREN, Te koop bij inschrijving: Het gewas van 40.000 struiken Het plukken voor koopers- en het vervoer voor verkoopers rekening. EEN FLINKE Woensdag 7 Juni 1916, aanbesteden: een eerste lilas nieuwe DM HLfil Barouchette Tentwagen, Te koop bij Inschrijving 1. plm. 3000 Struiken, 2. plm. 467 Struiken, 3. plm. 815 Struiken 4. plm. 3200 Struiken, Bij eene benoem Losse Oorlogsberi Nieuw Namen. Deze week is de bot- vangst begonnen. De aanvoer is nog niet groot. De prijzen variëeren van 35 tot 40 ct.. per K.G. (Z. Koer.) De Rerum Novarum-herdenking te Rome. Den löden Mei is de 25-jarige herden king der Encycliek „Rerum Novarum" in de groote zaal der kanselarij te Rome op imposante wijze gevierd. Bij de plechtigheid waren tegenwoordig de kardinalen Vincent Vannutelli, Cassetta, Falconio, Gasquet en Lega en verschillen de bekende personen uit de Katholieke sociale actie. Z H. zond een telegram, dat door graaf 'della Torre werd voorgelezen en als volgt luidde: „De H. Vader herinnert aan het histo risch oogenblik, waarop de Kerk uit haar eeuwige leer de voor de nieuwe tijdein noodzakelijke onderrichtingen trok. de hui dige behoeften in de Encycliek „Rerum Novarum" uiteenzette, en, door den mond van Leo XIII z.g. de wetten der christe lijke sociologie verkondigde over den toe stand van dit overgroote deel der mensch- heid, waartoe ook de Goddelijke Werk man van Nazareth behoorde. Z. H., die door Zijn plichten van staat en uit per soonlijke overtuiging, de sociale zending van het Romeinsche pontificaat voortzet, ziet met voldoening den vruchtbaren weg van het Romeinsche licht, dat de weder- zijdsche betrekkingen voor het moreel en materieel welzijn der volkeren beschijnt. Hij verheugt zich, dat de militante Katho lieken, die met vredelievende doeleinden bijeengekomen zijn, deze christelijke fees ten vieren. De H. Vader ziet hierin een zekeren waarborg voor den positieven vooruitgang van de rechtvaardigheid en de liefde van Christus in de menschelijke maatschappij. De Paus voegt Zijn wenschen en toe juichingen bij de blijde verwachtingen van Zijn kinderen en schenkt allen die dezen verjaardag vieren den Apostolischen zegen." Daarna hield professor Baggiano een rede, waarin hij schilderde, hoe de groote geestelijke macht der aarde, het Pausdom, meer dan welke materieele kracht ook bijgedragen heeft tot het stoffelijk wel zijn der menschen. Hulst, 21 Mei 1916. Per 100 KG. Tarwe f 18.a f rogge f 16.a f 16.50 wintergerst f 18.a f zomergerst f 17,50 a f haver f 16 a f 17.— erwten f33. a f 35.paardenboonen f22.— af- duivenboonen f a f witteboonen f a f brnineboonen f 35.— a f Lijnzaad f af-, aardappels f6.a f0. Koolzaad per zak van 106 L. f Aangevoeld 12 stuks rundvee, verkocht 9- Varkens 33, verkocht 25. Boter per kilo f 1.25 a f 0. Eieren per 26 stuks f 1.55. Op de veiling van de V. P. N. waren aan gevoerd ruim 27000 eieren. Prijs f6.60 per 100 stuks. (Zelandia.) Goes, 23 Mei 1916. Alleen tarwe ter markt, overige artikelen opgeruimd. Nieuwe Tarwe f 18,a f 18.50, Wintergerst f a f Zomergerst f a f Haver f—a falles per 100 K.G. Kookerwten fa fKroonerwten t a f Bruine Boonen f a f—alles per H.L. Mosterzaad f a f—pei 100 kilo Maanzaad f—,af Karwgzaad f -, alles per 50 kilo. Opgaaf van de maiktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks 7.a f0.Mid- denprys per 25 stuks f 1.75. Aan particu lieren f0. Boter per kilo f 1.10 af 1.30. Middenprijs pei halve kilo f0.58. Partluulieien f0. Afwijkende boter f 0.—. Aanvoer eieren 1025 stuks. Aanvoer boter 1477 pond. Boter niet opgeruimd, handel slap. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 2O710 eieren. Prijs f7.— a f0. per 100 stuks. 36) „Zondaar!" riep hij lwm toe, „zwijg! Durft gij' voor Gcki to verschijnen met een vloek op u/we tippen? Wat zal het zijn, indien .Hij u vloek! op Zijne beurt? Wat, indien Hij! ,ir uit dit voorbijgaand vuur in het (eeuwige zal nederpïoffen? O, mijne kinderen, mijne kinderen!' riep hijl, ide beide armen uitbreidend, als wil de hij' zijn weenende kudde omhelzen, en allen te gelijk aan zijn priesterlijk hart tegen het lijden beschermen, „ziet gij Idan niet, dat, gij allen hier sterven moet? - met vijanden daarbuiten, om Ui neer te schieten, met dood aanbren gende Vlammen hierbinnen, is alle hoop op het leven dwaasheid. Gij moet ster ven. Zoo beschikt het de mensch; maar God is barmhartig, Hij laat ui een keuze, in den geest, waarin gij den dood wilt ingaan. Gij kunt sterven, God lasterend als ide onboetvaardige moordenaar, en gij kunt ,ook, o, heerlijke gedachte! gij kunt ook sterven, zooals Jezus stierf met vre de in tiet hart, met een gebed voor uwe (doodsvijanden op de iipipen. Hebt mede- Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 23 Mei '1916. Aardbeien 128134, Asperges 60 62 ct. beiden per K.G. Aardappelen (muizen) 144 ct. per o liter. Komkom mers- 19 -21, Sla. 141/2, Bloemkool LII8V2 ct. heiden per stuk. Spinazie (oude) 68, Spinazie (jo-nge) 6080, Zu- ringe 1322 alles per ben. Molsla 47 -64, Snijsla 317, Kropverdunsel 25 30, Andijvie (moskuil) 27 -34, Postelein 4657 ct. Alles per mandje. Prei 2Va, Peen 1215, Rhaharber 47, Ramme nas 33V2, Radijs 11/2 Raapsteel U/22V2, Selderij 2l/a4, Pieterselie 31/29, Uien 561/2, Kervel 2 ct. al les per bo-s. Vlissingen, 23 Mei. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed: Zuring 1219, Spinazie 66—97 ct. beiden per mand. Kropverdunsel 4, Pos telein 4663, Kervel 46 ct. alles per kleine mand. Aardbeien 3039 ct. per klein rond mandje. Muizen fl.29, Po ters f 1.34, Peulen 65 ct. alles per vijfkop. Prei 91/2. Asperges 1726, Uien 6V28, Radijs 12, Ramenas 3, Rha harber 71/29V2, Selderie 8, Peen 13t/2 141/2, Pieterselie 21/2, Raapstelen 2 21/2 ct. alles per bos. Kropsla 11/2- 4, Bloemkool 61/226V2 beiden per stuk. Vlissingen, 23 Mei 1916. Boter per halve f 0.72a (0.75. Eieren 104 stuks f 6.60 a f 6.80 (Z Rotterdam, 23 Mei 1916. Veemarkt. Aangevoerd 78 paarden, 1 ezel, 1221 magere runderen, 725 vette run deren, 207 vette tn graskalveren, 976 nuch tere kalveren, schapen of lam., 0 varkens, 229 biggen, 10 bokken en 1 veulen. De prijzen waren: vette koeien le kw. 124 a 125 ct., 2e kw. 110 a 112 et., 3e kw. 92 a 100 ct.. ossen le kw.122 a 123 c., 2e kw. 108 a 110 c., 3e kw 90 a 98 ct., stieren le kw. 106 a 108 ct., 2e kw 92 a 96 3e kw. 80 a - ct., kalveren le kw. f 1.16 af 1.20,2e kw. f 1.— a f0.3e kw. f0.30 a f0.85, alles p. Kg. Handel in koeien, ossen, slieren en kalveren matig. Prijzen van mager vee waren Melkkoeien f230 a f425, kalf koeien f300 a f 460, stieren f120 a f885, pinken f 90 a f145, vaarzen f 120 af 185, werkpaarden 1 225 a f 300, slacht- paarden f 100 a f 150, hilten f 100a f 225, nuch tere kalveren f 9 a f 15, fokkalveren f 16 a f22, Biggen f 9afl4, graskalveren f a f Handel over 't algemeen matig. (Maasbode.) Oostburg, 24 Mei 1916. Oude Tarwe f a fNieuwe Tarwe f 18.— a f 18.25 per 100 K.G. Rogge per H.L, f0.—Nieuwe wintergerst fl8.5u a f 18.75, Zome. gerst f 18.50 a f 18.75, Haver f 16.50 a 117.per 100 K.G. Kookerwten f a f Paardeboonen f a f Maan zaad fbruine boonen f-.a f per 100 K.G. Oostburg, 24 Mei 1916. Eierveiling van de V.P.N. in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Officieele opgave van den Directeur der veiling. Aangevoerd-.71054 kipeieren van f6.75 tot f 6.92'; 5285 eendeneieren van f 6.62s tot f 6.75 102 ganzeneieren a f 10.90 tot f013 kalkoen- e eren a f7.90, 39 parelhoeneieren van f3.50, alles per 100 stuks. Verder 421';2K.G. Boter van f 1.00 af 1.15 de K.G. Jonge duiven a 15 ct. per stuk. Hanen, 70 tot 80 ct. Eenden 75 ct. alles per stuk. AMSTERDAM, 24 Mei 1916. De aardappelprijzen waren heden Zeeuwsche bonte f5.50 „5.80 Zeeuwbche blauwe f5.5G„5.7ü Zeeuwsclie bravo's f4.80 „5. red star f 4.80,0 Aanvoer 4 lading. Mei 25 Ierseke, woon- en winkelhuis, v. d. Kloes. 26 Ovezand, perceel bouwland, groot 0.77.60 H.A. v. d. Kloes. 30 Goes, weiland en gedeelte wegeling, Pilaar. 31 Kloetinge, vraclitrijdersinspan, Van Dissel. lijden met u zei ven, mijne kinderen; hebt medelijden met mij, die als herder voor uwe zielen bij God moet verantwoorden en sterft biddend voor uwe beulen. Bant allen haat uit uw hart. Herinnert u dat hetgeen .onze vijanden ons aandoen, door ons ook, als wij zondigen, Jezus is aan gedaan. Bidt voor die vijanden, zooals Hij er over geweend heeft, toen Hij tot delging uwer schuld Zijn bloed op het kruishout vergooi; knielt allen neder, ver wekt een oprecht be ruw met mij', opdat ik u, terwijl het nog tijd is, door Zijne kracht eu in Zijlaem naam de vergiffenis schenke, die pi veilig en vol hoop voor Zijnen rechterstoel zal doen staan". Helder, kalm en rustig klonk de stem van dien goeden herder, hier gekomen, om met zijne schapen te sterven, hoven hun snikken uit en zijne woorden vie len afe leen balsem in hun liart. Zij ge hoorzaamden oogemblikbelijk. Ieder geluid, iedere smartkreet werd onderdrukt en met liet aangezicht, op den grond, wachtten zij het woord, dat volgen zou.. Met stra lende oogen en de handen ten hemel opgeheven naar den hemel, die voor hem en de zijnen zoo nabij was, sprak hij liet „Ego. te absolve", .dat vergiffe nis, vrede en zaligheid aan allen bracht. Juni. 2 Ierseke, gedeelte binnendijkschen oes terput, Pilaar 16 Goes, kapitale hofstede in de ge meente Nisse, Mr. C. J. Boerlage en Pilaar. Juli. 20 Waarde, hoereninspan, Hollmann en Verhoek. Mei. 27 's-Heer Abtskerke, maken van 160 M. lengte klinkerbestrating, enz., Bur gemeester en Wethouders. Juni 1, Driewegen, vervoer van 200 M grint an Ellewoutsdijk en van 350 M-1 grint van Bovssele. Inl. burgemeester te Ovezand. 2 Ovezand, uitbreken 173 M. lengte straat, enz. Insclirijvingsbiljetten bij den Burgemeester. 7 Ierseke, leggen van 2550 M2 klin klinkerbesl rating, Gemeentebestuur Is Zaterdag a. s., 27 Mei, hopen S i J. v. d. DRIES en zijn Eohtgenoote M. REMIJN bun 25 j^rig Huwelijksfeest te hei- li denken. Ecu Vriend. Heinkenszand, 23 Mei 1916. 3®. IS des namiddags 4 uur, op liet „Slot Oostende" te Goes. De Agenda en de Rekening en Ver antwoording liggen tot en met 27 Mei ter inzage teil kantore van oiiderge- teekende, JOS. WITKAM, Directeur. Het Gemeentebestuur van Drie wegen zal Het vervoer van 200 M3. Grint van de haven van Ellewouts dijk en van 350 M3. Grint van de haven van Eorssele, beide naar de wegen onder Driewegen. Gesloten biljetten te zenden vóór den len Juni a.s., aan den Burgemeester van Driewegen te Ovezand, die tevens nadere inlichtingen verstrekt. HET GEMEENTEBESTUUR van Ovezand wenscht Het uitbreken van ongeveer 173 JV1. lengte Btraat, en die lengte bestraten met klinkers, mon sters ter secretarie aanwezig, benevens uitbreken van bet geheele Marktplein en dat opnieuw bestraten met de beste daaruit komende Straat keien. Zand en vervoer en opbergen oude keien, alles voor deii aannemer. Biljetten in te leveren hij den Burge meester te Ovezand, vóór 2 Juni a s. Een zacht „Amen", volgde uit dio tel benepen harten, en 'djan bijna .op' het zelfde .oogenblik klonk er een luide kreet huiten .de kerk, gevolgd door het open breken van deuren, een regen van i on- ken, veroorzaakt door/Jat de verbrande takkebosschen in het portaal werden om- vergestoioten, en zwart van den rook, met verzengde haren en baard, snelde Roger O'More als een verschijning de kerk in, midden -onder zijn volk. Een kreet van vreugde begroette hem, yVant zij allen dachten, jd,at hij redding moest aangebracht hebben. En, inderdaad, het Was wonder lijk fiat daar zoo onverwacht ver scheen. Ongewapend was hij door de En- gelsche so-ldaten lieengievlogen, die mee nend dat liij! mei de overigen in de kerk was, zoo door verslagenheid waren aan gegrepen, jdat zij liem balden laben gaan, zonder hem te deren. Toen zij een oogen blik later op hein wikten schieten weer hielden de oversten, wijl zij het beter oordeelden dat hiji ;?elf den dood in de vlammen zocht. Zoo kwam hiji binnen en riep Nelly, huiten staat haar te- zien in den verblindenden rookwolk, die hem, en allen omhulde. Zij. lag nog aan den voet |des altaars, half dood van de hitte en iden schrik. Doch het geluid zijner stem scheen haar in het leven terug te KASTNER'S beroemde (kunstspel) voor Zeeland alleen verkrijgbaar bij Kiespijntinctuur, Kies pijn watjes, Kiespijnpoeders, Hoofdpijnpoeders, Hoofdpijn pastilles, Hoofdpijnstiften, Hoofdpijn Eau de Cologne, Odol Tandpoeder en Odol Mondwater. Vei krijgbaar hij 5 •s-HEERENHOEK" in den Zimmermanpolder, gemeente Rilland Inlichtingen bij den heer W. F. K. LENSHOEK te Kloetinge, en den opzich ter C. SENTZE in genoemden polder. Inschrijvingsbiljetten worden ingewacht hij genoemden heer LENSHOEK vóór of op Zateideg 27 Mei e. k., des avonds zeven uur. FIRMA GOES. roepen, en met pein kreet als een vet- heugd kind, stond zij half op. Hij hoor de dat geluid en liep er op' af. Een oogen blik later had hij haar in zijne armen, wikkelde haar in zijn dikken jas, en allen toeroepend hem te volgen en aaneenge sloten hei blijven, snelde hij achter hel altaar om. Een half uur te voren was lit de heetste en gevaarlijkste plaats in de kerk geweest, pan,ar O'Mobe had zijn plan plotseling, maar goed gemaakt. Het grootste gevaar heston 1 nu daarin, dat het dak naar beneden z.oiu vallen. Op len grond had het vuur de licht ont- brandhare stoffen spoedig verslonden en Roger de nog smeulende takken en hout blokken ter zijde schoppend, baande zich een weg naar de eenig© plaats waar langs ontsnappen mogelijk was. De" bodem zonk laar aanmerkelijk beneden do gewone op pervlakte en een hoop brandend brem uiteen werpend, bracht O'More een ope ning in dien muur te voorschijn, die recht uit liep en toegang gaf tot de klippen. Met Nelly op de armen, als ware zij een 'kind geweest, vnelde hij' dooi' het gat heen en kwam veilig bluvtcn. Het volk zag dit. en met een wilden schreeuw van hoop stormde het voorwaarts Doch als zij zoo deden, begon het dak over te hel len. Zijl zagen heL en verblind door doods- Het Gemeentebestuur van Ierseke zal op des namiddags te 3'/2 uur Het leggen van plm. 2550 M'2, Klinkerbestrating. Inlichtingen worden op aanvrage ver strekt door den Gemeente-opzichter. Bestek en voorwaarden liggen ter secretarie ter inzage. Ierseke, 19 Mei 1916. Het Gemeentebestuur voornoemd, J. SINKE JzBurgemeester. P. DE VEIJ, Secretaris. TE KOOP Berlinzilver gemonteerd, en een bij JAC. BRANDWIJK, Rotterdam (Charlois) Zuidhoek, 131 a contant van den heer J. A. TRIMPE BURGER te Kloetinge, te Kloetinge, als aan: aan het Scliuurstoepje, iu Werfhoek bij de hofstede van Zandee en aan plm. 783 struiken aan den Berg. in den boomgaard aan het spoor bij de leiding in de Notenweide. in den Kersen boomgaard aan het witte hekken bij de leiding. Insclirijvingsbiljetten in te leveren vóór of op 27 Mei I9i6, ten kantore van No I taris VAN DISSEL te Goes, alwaar nadere inlichtingen zijn te bekomen. angst drongen zij zoo op elkander, dat. zij Iden weg versperden en den uitgang on mogelijk maakten. Te midden dezer verwarring viel er een vonkenregen van den zolder, flu volgde er een kreet, waarin zich angst doodsschrik mengden, daarna een kra kenrl geluid en een zware val en ein delijk een stilte veel verschrikkelijker nog «lan die angstkreet, een spookachtigs, doodsche stilte, alleen verbroken door hel knetteren en sissen van vlammen op óe klip en van de zee daaronder, en alles was voorbij. XII. Toen O'More Nelly van den mantel ont deed, waarin hiji haar door de vlammen J gedragen had, lag zij daar zoo Week en zoo stil, dat iiij voor eeh oogenblik J meende» dat zij dood was, doch. de frissóW lucht deed haar spoedig bijkomen en oogen openen, waarin de schrik zel's nog maanden achtereen stond te le#, vestigde zij' die» op Roger en vroeg te® fluisterend„Waar zijn do overigen, óe I priester en de andere gteloovigen Waar >- zijn zij'?" (Wordt vervolgd.) Abonnementsprijs p. 3 ml Afzonderlijke nummers Advertentiën worden ii half drie en Vrijdag vó De abonné's op dit blad, directie uitgereikte polis, daarvoor vastgestelde GRATIS verzekerd tegei Door toevloed van zijn wij genoodzaakt ge achiliende berichten tot nummer te moeten vert Dezer dagen bevatte „De I bericht, dat tot directeur vl en Telegraafkantoor te Ai| noernd is de directeur van 1 toor in Sluis (Zeeuwsch-Vlaa; Onwillekeurig kwam ons d terstand der Katholieken bij het Land van Cadzand voi In ons gewest zijn vijf gro- waar een directeur aan vi Het volgende graag-op-bl doet ons duidelijk zien, ho' lieken als directeur vertegenw Din Oostburg Breskens Sluis Aardenburg IJzendijke Kath. 0 0 O 0 0 0 Nu zijn de plaatsen IJzer en Aardenburg overwegend Rc dat de achterstand wel wat f wordt. Daardoor zeker, of lie\ vooral, is ook het minder per overal niet-Katholiek. Zou het geen tijd worden, ture te Sluis met een Room vuld werd Wij gelooven van wel. Een redevoering van Gi Met groote voortvarendheid Engelsohe zijde het antwoord de verklaringen door den Duit kanselier tegenover den Amei journalist Wiegapd afgelegd, Maasbode" De officieuse „Westminster wjjdt een uitvoerige besprekin interview en in jhet Lagerhui-1 Edward Grey zelf een rede woording van de verklaringen v inann ILollweg gehouden, en van zijn kanjt de- belangrijke polemiek tusschen de leidende oorlogvoerende partijen voortg Om 't antwoord yan Grey eeren, herinneren wij er aan, dj »der verklaringen van den rijk bestond in de verklaring, dat 11 hog steeds Jjereid was tot vr] handelingen, mits de tegenstai PiP' den bodem der feiten pü; rekening hielden met de oo Alaar wij! voegden er dadelijk jiat dit juist niet van de enten 'wachten was. Grey heeft dit Woensdag in (lan ook met nadruk onderstee willigen van die voorwaarde, zj gelijk staan met 'n erkennen val land als overwinnaar. En -Tui! noch de toestand, zooals die zid Ver ontwikkeld heeft, noch bel zicht voor de naaste toekomsll ste reden. Integendeel, de stanj ken is op 't oogenblik voor d' landen het gunstigst en daarm men |dUs in Diuitschlahd rekanii den. Zoo loopt men weer rond in hopigen ,,'dwaal-cirkel", waarvar schil van opvattingen omtrent tairen toestand het middenpui Duitsehland aclit zich den meer hetgeen het met zijin wapens gebracht heeft, de entente achl meeraere-in-verwachting, de zek winnares yan de toekomst.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 4