UIT ZEELAND Laatste Berichte Van het Oorlogsvel een laatst vaarwel toe aan den overle dene, onder de belofte, dat zij hem steeds in hun gebeden zullen herdenken. Nog werd het woord gevoerd door den heer Fleskens, als voorzitter der bevoor- radings commissie, en door den beer Frans van Cauwelaert. Door den oudsten zoon van den over ledene werd diep bedroefd dank gebracht aan de vele belangstellenden en den spre kers in het bijzonder. Onder diepen indruk van de droeve plechtigheid ging de stoet uiteen. Dr. D. Bos. t Namens H. M. de Koninging heeft Dinsdagnamiddag de kamerheer baron Taets van Amerongen ten huize aan het Sweelingsplein, waar het overleden kamerlid Dr. Bos woonde, een krans gebracht. Tweede Kamer. (Zitting van Dinsdag 9 Mei.) De voorzitter de heer Goeman Bor- gesius herdenkt de groote verdiensten van het overleden lid, Dr. Bos. Hij ver klaart zeker te zijn, dat het Nederland sche volk zal zorgen, dat de naam van den overledene in de geschiedenis in eere zal worden gehouden. Namens de regee ring sluit Minister Cort van der Linden zich bij de gebrachte hulde aan. Het amendement Snoeck Ilenkemans om de gemeentebesturen te verplichten aan de armenraden mededeeling te doen in zake de renten, wordt ingetrokken, nadat de minister in het ontwerp de bepaling heeft opgenomen, dat de armen raden op verzoek inlichtingen zullen kun nen bekomen omtrent bepaalde personen. Het amendement Rutgers, 0111 intrek king van de rente ook mogelijk te ma ken als de rentetrekker naar het bui tenland gaat, geregeld misbruik gaat maken van drank, of een ergerlijk le vensgedrag gaat leiden, wordt verwor pen met 39 tegen 13 stemmen. Het amendement Kooien, om het recht van beroep toe te kennen aan den bur gemeester voor alle beschikkingen in het gemeentebestuur, houdende toekenning of herziening van rente, wordt aange nomen met 37 tegen 21 stemmen. Van belang is nog het volgende Bij art. 54 stelt de heer Rutgers een amendement voor dat strekt om te be palen dat de wet niet in werking zal treden vóór art. 1 der Invaliditeitswet. De heer Rutgers licht onder luid tumult en gestommel zijn amendement toe. De Minister verklaart, dat indien de geachte afgevaardigde niet verklaard had dat het met dit amendement ernst was, hij het niet zou hebben gedacht. Spr. heeft verklaard de Invaliditeitswet zoo spoedig mogelijk te zullen voorbe reiden en zegt dat hij vertrouwen ver wacht. Spr. zal haar zoo spoedig moge lijk invoeren. De heer Rutgers repliceert. De heer Nolens (R. K.) wijst er op, dat er gevaar bestaat, dat er van de sociale wetten van dit Ministerie door de om standigheden niets zal terecht komen. Daarom heeft men haast gemaakt met dit ontwerp. Het amendement heeft slechts ten doel, dat met de Invaliditeits wet haast wordt gemaakt Het amendement wordt met 4220 stemmen verworpen. De eindstemming zal plaats hebben op een nader te bepalen datum. Bieraccijns. De commissie van rapporteurs der Tweede Kamer over het wetsontwerp betreflende den bieraccijns vertrok Dins dagmiddag naar Eindhoven tot het bren gen van het voorgenomen bezoek aan de bierbrouwerij de Haas aldaar. Heden (Woensdagavond) komt zij in het Tweede Kamergebouw bijeen in verband met de samenstelling van het voorloopig verslag. De mobiiisatiekosten. In het weekblad „Economisch-Stati- stische Berichten" (nummer van 26 April) komt een staaltje voor van de bedragen, die de verschillende neutrale landen tij dens de crisis hebben moeten leenen. Wij teekenen hieruit de volgende cij fers op Zweden 183 millioen mark. Noorwegen18 Denemarken 134 Zwitserland. 146 Griekenland 147 Samen 691 Daar tegenover: Nederland 823 mil lioen mark. Hier is echter de Indische leening onder begrepen. Na aftrek van deze blijft nog over 719 millioen mark. Ons land, met ruim 8 millioen inwo ners, heeft dus voor mobilisatieuitgaven en andere crisiskosten meer moeten lee nen dan de vijf genoemde landen, met in totaal ruim 19 millioen inwoners, tezamen. De redactie van „Econ.-Stat. Berichten" wijst er dan ook terecht op, „hoe groote lasten aan ons land, ook in vergelijking met de andere neutralen door den oorlog zijn opgelegd". (Z. K.) De heer ,1. Wilmink, directeur van den Kon. Hol!. Lloyd, bevond zich Dinsdag te 's Gravenhage en bezocht eenige auto riteiten. Een interview met oud-minister Treub. De „N. Züricher Ztg" plubliceert 'n persgesprek tusschen den oud-minister Treub en een Ilongaarschen journalist Uit den inhoud blijkt, dat Treub de meening is toegedaan, dat het einde van den oorlog veel sneller nadert dan velen verwachten. Men verwacht nog één groot offensief van de geallieerden en dit op zijn laatst tegen het midden van den zomer. Een werkloosheid van de legers van beide partijen, welke tot. den herfst zou voortduren, en welke zich weer spiegelt in talrijke kleine gevechten van localebeteekenis achtmen buitengesloten. Ook van een derden winterveldtocht spreken slechts weinig personen. Minister Treub gelooft niet aan een zóó krachtig succes van het offensief der Entente, dat daarvan een bevrijding van Noord Frankrijk en van België het gevolg zou kunnen zijn. Aan het herstel van België's onafhankelijkheid en de ontruiming van het in Noord Frankrijk bezette gebied twijfelt Treub niet, doch eerst bij het sluiten van den vrede, nadat Duitschland de zekerheid verkregen zal hebben, dat het al zijn kolonies terug zal krijgen, zal de oplossing van deze vraagstukken ver kregen kunnen worden Een verandering van de Europeesche landkaart zal uit sluitend in het Oosten en op den Balkan plaats hebben. Een en ander zal binnen 2 a 3 maanden zoo duidelijk te consta- teeren zijn, dat niemand meer de hoop kan koesteren, dat er nog een verschui ving van den toestand ten zijnen gunste kan plaats hebben. Dan zal ook het psychologische moment gekomen zijn voor alle strijdende partijen, om de wa penen neer te leggen. Juist omdat het einde van den oorlog zeer nabij schijnt is Treub overtuigd, dat Nederland niet in den oorlog zal worden betrokken en in staat zal zijn, om zijn neutraliteit tot het einde toe te bewaren. (Maasbode.) De Tubintiapuzzle. Eerst zouden we een vergoeding voor de „Tubantia" krijgen in den vorm van een groot schip der Hamburg-Amerika- lijn. Het „Handelsblad" kwam met, dat verblijdende nieuws aandragen. En nu? Nu krijgen wij niets Men leze onderstaand draadbericht, hedennamiddag ontvangen. BERLIJN, liet Wolffbureau meldt: Van vergoeding voor de „Tubantia" met een Duitsch schip kan geen sprake zijn, daar de „Tubantia" niet door de Duitschers is getorpedeerd. De regeering te Berlijn erkent thans wel, dat de „Sussex" door een Dnitsche duikboot is getorpedeerd. (Zie verder Laatste Berichten.) Standen-vertegenwoordiging. Het Centrum meldt, (lat Zaterdag j.l. een vergadering heeft plaats gehad van verschillende vooraanstaande personen, tot eonslil.ueering eener vereeniging, genaamd It. K. Vereeniging Ons Politiek Recht. Do vereeniging stelt zich (en doel: in do publiekrechterlijke lichamen een bil lijke vertegenwoordiging van de maat schappelijke standen tja bevorderen. Op een nader te. honden vergadering zal een bestuur gekozen woi"d|en. Naar kle Stand, vernee ml, heefi dr. G. F. G-eztello Meerburg, geneesheer-directeur der stichting Vrederust te Bergen op Zoom, ontslag aangevraagd liegen 1 Sept. Passtoors als Propagandist. Een katholiek propagandist schrijft aan Dc Tijd". De dood van den heer Passtoors heeft in alle kringen van het katholieke Neder land groote ontroering verwekt. En geen wonder. Als leider der katholieke arbeiders, als goede vriend en raadgever van hen, die met harden handenarbeid hun brood moeten verdienen, stelde hij zich niet, geleid vooral door zijn godsdienstige over tuiging, fel en vijandig tegenover hen, die als werkgevers helaas door zoovele arbeiders en dikwerf ook door eigen schuld der eersten, als vijanden der laat- sten werden beschouwd. Neen, hoewel, als het noodig was, zich vierkant plaatsende tegen onbillijke eischen stellende en voor arbeiders nood- leniging onwillige werkgevers, wist hij ook, dat met een kalm, bezadigd en ge moedelijk woord, met een beroep op eerlijkheids- en rechtvaardigheidsgevoel veel meer te bereiken was, dan zich te stellen op het onzalig standpunt van den klassenstrijd. En zoo bereikte hij veel, oneindig veol maer met deze stille middelen dan de openbaarheid bekend maakte, het be kende agitatiemiddel als lokaas voor de arbeiders, door de S. D. A. P. zoo dik werf en met graagte toegepast. En daarom was hij ook de verklaarde vijand van de laatste. Zij vreesde hem, maar voornamelijk ook om zijn propa gandistische kracht. Want propagandist eerste klasse was hij niet alleen, maar is hij altijd gebleven. Voor elke goede propaganda klopte zijn hart levendig met luide slagen. Toen de Algemeene R. K. Propaganda- club te Amsterdam hare actie voerde tegen de schandaalcolportage op straat, tegen den vuilhandel e.dmochten de Amsterdammers meermalen betuigingen van zijn levendige belangstelling en warme syinpatie ondervinden. „Kerels", zoo zei hij eens bij zijn be zoek te Amsterdam tot een der be stuurders, „wat voeren jelui een heerlijke actie! Eiken avond zie ik de bladen in, wat jelui weer hebben uitgehaald, en dan zeg ik tegen mijn vrouwZie eens, hoe die Amsterdamsehe jongens weer bezig zijn. Ik zou wel zoo naar Amster dam willen vliegen". En met een „Houd je haaks, kerel, doe mijn groeten aan de propagandisten", en met een stevigen handdruk en jovialen groet nam hij af scheid. In den verkiezingsstrijd, drie koeren achtereen, mocht ik met hem medewer ken. En als ik dan de katheder betrad klonk het bemoedigend: „Vooruit, jong, d'rop los". En zijn oogen glinsterden, als hij mij daar zag staan, in mijn jonge kracht die hij helaas in jden strijd voor de goede zaak zoo vroeg had ingeboet. Dan kwam hij zoo echt hartelijk naar je toe en kon je zoo dankbaar en voldaan tegenlachen en toespreken: „Best geweest hoor, als ik je als propagandist zoo hoor word ik jaloersch, Heerlijk hé. dat pro pagandawerk Maar wie hem in de verkiezinlisdagen van 1913 zag, moest wel zien, dat Passtoors te veel had ingeboet. Hij was op. Den laalsten Zondag vóór de verkie zingen sprak ik met hem in drie verga deringen, alleen in zijn gezelschap. D< kiezers wilden hem zien en waren met een enkel woord van hem tevreden. Docli toen 's Maandags de dag vóél de verkiezingen de groote vergadering te Beverwijk zou plaats hebben, waar hij voor 't laatst nog eens het woord zou voeren, moest hij op hevel van den dokter daarvan afzien. En wie hem dan ook dien Maandag zag, moest erkennen, dal zijn lieve vrouw volkomen gelijk had, toen zij tot mij zei „Neen mijnheer, Willem gaat niet mee hoor; hij zou gaan, als de dokter en ik niet wijzer waren". Toen reeds drukte zijn ondermijnde gezondheid hem neer. doch wij allen hoopten, dat een verblijf in het heerlijke Ginneken hem zou op knappen. Het heeft echter niet zoo moge zijn. De goede God beschikte anders en nam dit welbestede leven tot Zich. Thans is Passtoors niet meer, maar zijn nagedachtenis zal voortleven in de harten van allen, die liefde voelen en pal staan voor de roomsche zaak, als de propagandist bij uitnemendheid. Goes. De Stoomboot: eederjj voorheen .1. en A. v. <1. Schuijt zal zich bij nader inzien loch na a r den pas ingevoerdem Zomertijd regelen. De uren van vertrek van de stoomboot „Admiraal de Buijter" blijven dus onveranderd. De moeilijkheden, welke het gelij zal veroorzaken, zijn wei te overwinnen. (7,.) Op Donderdag 18 Mei zal een bui tengewone algemeene vergadering plaats hobiren van het. Waterschap De Breede Watering bewesten lersek-:-. Op den weg naar Wolfaartsdijk niet ver van de z.g.n. Planken Tent is Dinsdagnamiddag circa half vier door het schrikken van liet paard van een motorfiets een Utrechtsch wagentje van M. Janse van Oud Sabbinge tegen een telegraafpaal geslagen, en zwaar bescha digd, terwijl het paard, dat zich wist los te rukken, met gescheurd tuig voort holde en dicht bij Wolfaartsdijk werd tot staan gebracht. Van de inzittenden, M. Janse en zijn vrouw, werd laatstgenoemde door glas scherven van de verbrijzelde voorruit aan de hand verwond. Met behulp van eenige gedienstige lieden werd het wa gentje zoo goed en kwaad als 't kon onder aan den dijk gezet, en konden A. Janse en diens vrouw met het gerij van P. Blok huiswaarts keeren. Middelburg. Maandag j. 1. hiejd de Centrale R. K. K i e s vereeniging hare jaarvergadering in liet Vincentius huis te Vlissingen. Met den Christelijke» groet opende de voorzitter de WelEdel Gestr. lieer Mr. II. C. J. Groot, de vergadering en heette de vele aanwezigen hartelijk welkom, in liet bijzonder den pasbenoemden afgevaardigde voor Middel- aelburg, dhr. Binnendijk. Notulen en jaarverslagen van Secr. en Penningm. werden onveranderd goedge keurd. Er was een batig saldo van f 23.07. Uit een en ander bleek dat in het af geloopen jaar door de Centrale met veel succes was gewei kt. De door het bestuur voorgestelde reglementswijzigingen wer den met algemeene stemmen aangeno men. Daar elk jaar het gelieele bestuur moet aftreden had er een bestuursver kiezing plaats, welke tot uitslag had, dat de aftredende leden Mr. II. C. J. Groot, J. C. Droog en Jos. J. Klijberg, resp. voorz., secr. en penn., met op 1 na algemeene stemmen werden herkozen. Als afgevaardigde naar de vergadering van den Algemeenen Bond van R. K. Kiesvereenigingen in Nederland, welke op 27 Mei a s. te Utrecht zal worden ©houden, werd benoemd de WeldelGestr. fieer Mr. II C J. Groot. Aan het verzoek van de R. K. Kies- vereeniging te O. en W. Souburg om tot de Centrale te worden toegelaten, werd gaarne voldaan. Den Secr. werd opgedragen haar dit mede te deelen. De agenda voor de vergadering van den Algem. Bond gaf aanleiding tot een gezellige gedachten wisseling Het groote nut van zoo'n be spreking kwam hierbij duidelijk aan het licht. Den afgevaardigde werden verschil lende aanwijzigingen gegeven, hoe zich ten opzichte der gedane voorstellen te gedragen, met dien verstande evenwel dat hem geen bindend mandaat were medegegeven Met een aansporing aan de leden der Centrale om deel te nemen aan de op Woensdag 10 Mei as. te houden A. R partijdag en met den Christelijken groet sloot de Voorzitter deze drukbezocht' en belangrijke vergadering. Dinsdag is te dezer stede de ten toonstelling geopend welke deze week in het Schuttershof aldaar plaats vindt van het Tuberculose Museum van de Ned Vereeniging tot bestrijding der tuber culose. Prov, Statenverkiezing, Maandag zijn door de Centrale Anlirev Kiesvereon. officieel lot candidaten gesteld, voor de a.s. Provinciale Statenverkiezing voor hel district AI id del b it r g de af tre dende heeren J. II. Blum, W. Melis Pz. en Mr. A. A. de Veer, en voor hel district Vlissingen de aftredende heeren H. F„ Gerlaeh van SI. Joosland en G. v. (1. Putte. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op Ie circulaire, door een com missie uil hol. bestuur „Fit liet Volk Voor hel. Volk" verspreid, en waarin aan gedrongen wordt op hel meer dan vorigr jaren algemeen versieren van de gevels, waarvoor floor fle, welwillende medewet' king van den heer W. Chr. Xoske, plan ten tegen verminderde prijzen beschikt baar worden gesteld. Ook beslaat gele geilheid zich op te geven voor deelname aan den wedstrijd waarvoor in September prijzen worden uitgeloofd. Er is zeker alle reden voor een ieder, die daarvoor in de gelegenheid is. de commissie in dezen te steunen. Vlissingen. De heer J. Kopmels, machi nist le klasse bij de Staatsspoor alhier, herdacht Dinsdag den dag waarop hij vóór 35 jaar bij de Staatsspoor in dienst trad. (VI. Crt.) De brievenbesteller S. Heringa te Leeuwarden is met ingang van 16 Mei a.s. benoemd tot conducteur der brieven malen 3e kl. en geplaats op het spoor wegpostkantoor no. 2 standplaats Vlis singen. De afdeeling Vlissingen van den Ned. R. K. Zeeliedenbond houdt einde Mei haar jaarvergadering. Zierikzee. In de Liberale Kiesvereeni- ging voor Serooskerke en Omstreken zijn tot candidaten gesteld voor de Provinciale Staten in het district Zierikzee. de aftre dende leden de heeren mr. D. van dei- Vliet en B, Giljam en in plaats van den heer J. A. de Bruijne, die niet meer in aanmeiking wenscht te komen, de lieer J. W. van Oeveren. Kruidingen. Op eene door de Dorpsver- eeniging gebonden vergadering is beslo ten de werktijden voor den arbeid op liet veld aldus te regelen voormiddag van half zeven tot twaalf unr en namid dag van half twee tot zeven uur. iM. Ct.) Hoedekenskerke. In de Maandag gehou den raadszitting waren alle leden aan wezig. Aan Jobs. Lucasse werd op diens verzoek met ingang van I Juli a.s. eervol ontslag verleend als grafdelver, en wer den B. en W. gemachtigd sollicitanten naar deze betrekking op ie roepen. Diens jaarwedde werd op f 50 bepaald. Tevens werd besloten een afzonderlijken lijkdie- naar aan te stellen tegen een belooning van f 1.50 per begrafenis Met algemeene stemmen werd besloten de subsidie aan de N. V. Spoorwegmaatschappij „Zuid- Beveland" te verlioogen en overeenkom stig het aangevraagde bedrag deze vast te stellen op f251.80 per jaar, gedurende 20 jaren (e voldoen. Naar aanleiding van een verzoek van Jae. Walraven om ver hooging zijner jaarwedde als hulp, tele- fraaf- en telephoon kantoorhouder te wadendamme, werd op voorstel van B. en W. besloten, diens jaarwedde met ingang van 1 Januari 1917 met f25 te verlioogen en mitsdien te brengen op f85 's jaars. Oudelande. Rij de verkiezing voor een lid van- den gemeenteraad, werden uitge bracht 143 stemmen, waarvan 139 geldige. Dhr. Rakker verkreeg 77 st. en dhr. Ha,li- hoorn 62 st.; zoodal gekozen is dhr. Rakker. (Z.) lerseke. Maa n lag vergadeide do gemeen teraad. Afwezig de heer T. C'upery. Ingekomen was van Ged. Staten dat besluit van den Raad om hel, tractement van burgemeester en secretaris op f 1325 to brengen is goedgekeurd, tevens is goed gekeurd verhooging maximum hoofd, om slag, voornemen verkoop oud-gemeen te huis en gemeenterekening 1914. Kasopname 30 Maarl gehouden bracht aan den dag dal in kas was 5093.31. Kohier hondenbelasting 1916 bedraagt over 90 honden £268,50. 8traa.thelast.ing wordt betaald voor 761 perceelen, te sa men metende 5407 meier en opbrengen de f 1081.40. Dau kwam aan de oid-e het adres van de Tuin- en Land- bouwvereeniging verzoekende den. .ge meenteraad om in overeenstemming te komen met de Breede Wat. bew. lerseke inzake verharding Ouden Dijk. De bur gemeester geelt na lezing van het. adres een geschiedkundig overzicht over deze kwestie en schuift do schuld op de Uree- de Wat. bew. lerseke. De gemeente ler seke is niet behandeld als 'I behoord» en dit is de schuld van oude lang ver stelen kwesties. Het voorstel van Van Hai-melen om toe te geven wordt verworpen met 8 tegen 2 stemmen. Alsnu stelt dhr. Wiltemsen voor, dat B. en \Yof hebben die er geen zin.in, dal. dan een commissie uit. den raad be noemd worde, die overleg pleegt met den Olzende- en den Molenpolder. A I d u s w o r d t beslot e n. Dus nu zullen R. en W. overleg plegen met de beide lie- trokken polderbesturen om tot eigen aan leg (e geraken, en het adres wordt ge- renvoyeerd naar R. en W. Het is lang zamerhand 9 uur geworden. Dé verga dering is tot 'lieden loe vruchtbaar aan bespreking en arm aan besluiten gebleven. Beslolen wordt om de Spoorwegmij. Zliid-Beveland, indien de lijn over Ier seko loopt en indien er aansluiting op de treinen komt, de verlangde subsidie le geven. Dhr. I. Willemsen dringt nog aan op bevordering van deze zaak, go- zien de belangen voor onze gemeente. Naar de eerste vergadering der Maatschap pij worden afgevaardigd burgemeester en wethouders. De gasprijzen worden verhoogd van 10 en 11 op 13 en 14 ets., resp. voor meier en piunigas. Ook wordt nog besloten om de Langeviele lot Wellewegsche vale. om de opril aan den Havendijk en een ge deelte der haven le bestraten met, klinkers. Hel verdere gedeelte dor agenda kon wegens hef. vergevorderde uur niet n.l'gc werkt worflen. Borssele. In len pacht van Maandag op Dinsdag is in de soldatoncanline alh>r ingebroken. De dief heeft wit. oen lade een bedrag van .ongeveer twaalf gulden aan kleingeld ontvreemd benevens eenige stukken kwatta. Aan fle politie is aangifte gedaan van den diefstal. (M. ft.) Breskens. Als blijk van goedkeuring en tevredenheid is de bronzen eerepenning voor menschljevenfl hulpbetoon- pn een loffelijk getuigschrift toegekend aan D. \V. Riomchier, havenmeester bij flen Rijkswa terstaat alhier, wégens (le door hem mol levensgevaar verrichte redding van een kind uit liet water van de haven van l'rk op 25 Juni 1915. (M. Cl.) Sas van Gent. Vrijdag kwamen bij liet belastingkantoor alhier een tweetal Rijn- schepen aan, waarvan de kapiteins geen lust betoonden den inhoud hunner sche pen aan het onderzoek der douane te laten onderwerpen. De schippers tracht ten met woorden en daden de rijksamb tenaren de uitoefening hunner functie te beletten. Zelfs kwam liet tot een handgemeen. Het behoeft geen betoog, dat een en ander voor de schippers hoogst onaangename gevolgen kan heb ben. Hunne schepen zullen natuurlijk voorloopig de grens niet overgaan. De lading zal worden onderzocht. Te dien einde is één der schepen naar Ter Neu zen gesleept, terwijl liet andere alhier aan een grondig onderzoek wordt onder worpen. (Z. Koer.) De brood u itvoe r. Naar wij vernemen, is ten stadhuize alhier bericht ingekomen van de Fleskens-commissie, dat de brooduitvoer als voorbeen kan worden hervat. (Z. Koer.) Oostburg. Dhr. E. van den Bossche is benoemd met ingang van 16 Mei tot rijksklerk te Leiden. De eerste steen van liet, Veilings- gebouw der V. F. N. zal gelegd worden op Donderdag a.s om half drie door het zoontje van wijlen J. Goovaert teGrocde, die bij zijn leven zoo ijverig werkte aan de totstandkoming der veiling. Uzendijke We vernemen, dat in onze gemeente een groote vlasfabriek zal ge bouwd worden. Hengstdijk. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen in deze ac me en te dhr. A. C. Hermans, ter vervanging van den lieer J. Staes, die overleden is. Ilzendijke. Het „Emmabloempje" brac,lit alhier f76,60 op. Bevolking. De „St. Ct." no. 107 geeft liet bevolkingscijfer van iedere ge meente der provincie Zeeland op 1 Janu ari 1916. Zeeland telde toen 120.671 mannen en 121.464 vrouwen, of totaal 242.135 inwoners. Middelburg telde op genoemden datum 18.694 inwoners; Vlissingen 21.973 Terneuzen 9.578; Goes 7.676; Zierikzee 6.908 en Axel 5,228. (M. Ct.) Zeeuwsche Bond van R. K. Kiesvereenigingen Wij ontvingen het verblijdend bericht dat ook de Centrale R. K. Kiesvereeni- jing in het distriet Oostburg in principe neel't besloten zicli bij den Zeeuwschei) bond van R K. Kiesvereenigingen aan te sluiten. Hiermede is de Provinciale Bond een feit; alleen de aansluiting der Katho lieken op Schouwen en Tholen is nog noodig ter vervolmaking. Eerlang kan de definitieve oprichtingsvergadering van den Bond worden tegemoet ge: pen wij daarover spoedig oi nader te kunnen berichten. Naar de Midd. Crt. vernee tegen het einde dezer maand machines der Zeeuwsch-Vlaand wee Mij in gebruik worden Vooral op het traject IJzendijke dijke is dit hoog noodig, daar d< dikwijls defect zijn. De hoogs l-a.a n geslag Op de lijst van hoogstaan in de Rijks directe belastinge land komen voor de heeren j herfs, 11. V. AHaart. mr. J. mr F. N. v. d. Bilt, mr. J. pot ten Cate, H. Boasso-n, M. son, jhr. P. J. Boogaert, C. Bc II \Y. .1. Callenfels, mr. P. J. jhr. mr. E. A. 0. de Caseml P. Bieloman, P. Dumon Tak, Dijckmeester, mr. J. A. Fokk G hij sen, 11. C. Ghijsen, E. W. nu- J. J. Heyse, dr. II. v P. Keg, dr. J. C. Kinderma.nl v. d. Loijé, T. II de Moeste Mijnlieff, G. Plankeel, M. P. jhr. mr. A. v. Reigersberg Vei D, Sc boute, mr. J. Smit, jhr. i Snouck Hurgronje, mr. F. J. I mr. G. .T. Sprenger, W. T. Spl W. Verbuist, mr. M. .1. de Wil .1 A. Zip, allen Ie Middelburg J A. A. v. Doorn van Koudeker A. Duyvis, 11. f'. Hogerzeil, Jae .1. v. Raalte, .1. Siegers, .1. 1'. L. .1. Kils van Waveren, allei singeil; J. B de Beaufort, M. A. Dekker, S. Dekker, E. f'. L. Diivekot ('z„ I. D. Fransen Ie, ,1. /V. v. Heel, .1. C. H. W. Kakebeeke, AL V. Lindhou Lucasse, .1. E. Massee, .1. Pilaar, J. M. Pilaar, .1. M. 1 J. Witkam, allen te Goes; T. le Aagtekerke, P. S. Rnteux W. Souburg, jhr. A. M. v. Doorn| Gerlaeh van St. Joosland, mr. .1. .1. v. d Harst, allen te Ivo A. de Kam, A. L. .1. v. Hooi J. A. A. v. Teylingen to Oo mr. P. .1. v. d. Feen te Don W. AI. Hoegen van Hoogelande I kerke; mr. .1. Pel te Biggekerl Virnly te AVestkapelle; M. vat einde, J. L. de Jager en C. te 'slleer ArendskerkePh. I W. F. K. Lenshoek, A, Af, Pem becke, .1. A. Trimpc Burger, aller tinge; J. L. F. A. de Groof Kolff van Oisterwijk lo Kruini D. G. Dianekaerts en L. v. Oc Korlgene; .1. Kakebeeke, J. Vo;| P. Vogelaar te Krabbendijk Yereeke en S. Wisse te Kapell Klos, J. de Ivoeijer, .1. v. d. 1 1 Willemsen te lerseke; L. Lin nn 1'. 'Lindenbergh te Wemelcj Lindonbergh ie AYoJphaartsdijk wenhuijze te Rilland-Bath; J. le Ileinkenszand; A, C. Lenser] de Meijer, J. A. v. Rompu, P. Yekle, G. Wioland, allen te Ne Dieleman Wz., P. .1. v. Dixhoort Feijter, F. v. Hoeve, A, Koste le Axel; D. Dekker Fzn., .1. I Pz. en A, Tollenaar, allen te Z; Dinsdag 16 dezer bezoekt missavis der Koningin de gemeentll dorpe, Overslag, Westdorpe en Gent. Oostburg, 10 Mc' Oude Tnrwe f a f Nieuv 118 50 a f19.per 100 K.G. Rogge O.—, Nieuwe wintergerst f 18.50 Zomergerst f 18.50 a f 18.90, Haver 117.50 per 100 K.G. Kookerwten f-Paardeboonen fa f.- zaad flimine bnonen f per 100 K.G. Tessel. Op de Vliehors zijm tv seis gevonden, betaalbaar bij eer sche Bank, groot f1800 en f250. vermoedelijk afkomstig van tpassag de „Sussex." Amsterdam. Het stoomschip tersz. Doen van (de Kon. Nied wordt opgelegd. 10 Mei S uur 's namiddags Berlijn. (Wolft). Nedcrlnndsch bladen hebben medegedeeld, dat d de, door bet verlies van liet Ne, sche schip „Tubantia" geleden, een Duitsch schip, in waarde oi aan do „Tubantia" gelijk, zon vergoed. Dit bericht is blijk haai. spreid om het vermoeden te v dat de „Tubantia" door Dnitsche krachten, in tegenstelling mei d> de'Duitsch© regeering afgelegde ve; gen van hel tegendeel, zou zijn ven Daar nu fle „Tubantia" niet doi Duitschen aanval is vernietigd kr van vergoeding van Dnitsche zijd, sprake zijn. (Men zie ook bet telegram oud nenlanil in dit nummer. Re Berlijn. (w ollf.) Aangaand© Vlo sex i}s men lol de bevinding geJ dat de meening, als zou dit schi andere dan Duitsche strijdkracht©! getorpedeerd, niet kan worden

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2