IOOL NE isverf ond. EN Gz, in Effecten. OES. De Groote Oorlog 'platen, leien, IERSEKE. I on d stoffen rij genood- No. 31. TWEEDE BLAD NIEUWE ZEEÜWSCHE COURANT Zaterdag 11 Maart IM1U EKKER, GOES. I P P E N. ine „SUCCES" IJK) end: brengen op BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. jfouw. roor Noord-Brabant ÏRNIT |H JE-ASBEST plafondbekleeding, nz. enz. £RNIT ;en en kleuren. Le- jierp concurreeren- [r de strengste keur. en inlichtingen. EH bespannen, klinkt iz Violen en Viool- prachtige kwaliteit en looveel verkocht. TELT DE 1 van te 's-Heerenhoek. gezonde kuikens. Igt prijzen. larkt 7, Tel. 436. evestigd: HEST. JOSEN. C. J. GROOT. BUISSING Rekening-Courant e rente. h" 3 -lo in opzegging 2 fiden 3 "TEN met en zonder tot de fijnste Goud en worden bruikbaar lidag, Woensdag, en Za- pam N. Z. 12. pr Mond- en Tandziekte. andarts, Middelburg. rm. tot5 uur nam. rm. tot 1 uur nam. 'f tf- De toestand Den hoofdschotel van het oorlogsnieuws leveit nog steeds Verdun. Uit de laatste berichten in ons vorig nummer bleek, dat de Duitschors westelijk van de Maas vooitrukken en ondanks bloedige ver liezen en verwoeden tegenstand voort durend terrein winnen. Thans hebben zij ook oostelijk van de Maas den ring om Verdun nauwer toegehaald. Immers, een telegram meldde cns gis terenmiddag BERLIJN (Officieel) Het pant serfort Vaux van destelling Verdun is in Duitse li ehan den gevallen. Ziedaar een wapenfeit, dat pleit voor de doortastendheid van de Duitschers die zoodra zij hun zware batterijen in de tweede stelling hadden staan, weer op nieuw de aanval zijn begonnen. Wat nu de betcekenis ervan betreft, die overschatte men niet. Ook de Duit schers z»lf doen dat niet De „Vossi-cho Zeitung" geeft aan Ver dun slechts de beteekc nis van een figuur op i en schaakbord en reeds een paar dagen geleden herinnerde de militaire medewet ker van de .Times" aan de ver klaring van lord Northcliffe, volgens welke de stelling der Fransi hen op den ri chter- uever van de Maas te Verdun door mi litaire autoriteiten van niet meerwaarde wordt geacht dan hun stelling in eenigen andeien sector van h-t front. Het is een off' n-ieve stelling waarvan de geallieer den bij het tot dusver gekoesterde plan van opmarsch artij hadden kunnen trek ken. Maar tegenover dat groote Duitsche offensief is zij niets dan een groot brng- gehonfd uat de geallieerden helpt, om den Duitschen opmar-ch te brek'ii en den vijand zware verliezen toe te voegen. Omdat de, openbare belangst lhng voor het oogtnblik op Verdun is samenge trokken, moet nmn echter niet veron derstellen, dat de Fransclnm die stelling langer zullen verdedigen dan met vrucht mogelijk is De foiten zijn dood en het werkelijke belang schuilt in het behoud van ei u onderbroken front, van het be twisten van eiken duim gronds, van het vorderen van een hoogcren prijs voor eiken met r, di'11 de vijand vooruitkomt en van de voortzetting van de verdedi ging in achterecnvo'gende stellingen tot de vijand uitgeput is en onze opgehoopte reserves met succes tussohciiheide kun nen komen De toestand is volkomen dui delijk Hei eenige gevaar is dat de open bare meening misleid wordt doordat men haar zegt, dat Verdun een onneembare vesting is. Volgens de Franschen is Joffre met opzet spaarzaam met infanterie omdat hij het oogenblik voor een teg moffen- sief nog niet gvkon <n acht Hij bepaalt zich daarom lot krachtige artilleristisch voorb' reide tegenaanvallen teneinde plaatselijk, tactisch dus, actieve verdedi ging te voeren. Joffre weigert „o üte que cofite" zich door den vijand, door politieke invloeden, do >r de publieke opinie of door wien ook uit zjjn tent te laten lokken. Hij zelf en niemand anders dan hij zal het oogenblik bepalen, waarop liij. zoodra de tegenpartij naar zijn in zicht voldoende is verzwakt, zijn grooto infanterie-reserve r zetWaarop hij den overweldigenden orkaan van zijn „attaque générale" ontketent. Dit klinkt alles heel mooi, maar kan Joffre wel anders dan defensief optre den, als men het navolgende bericht leest „De Parijsche correspondent van de S colo erkent, volgens een telegram uit Lugano aan du Duitsche pers, dat de geallieerden met de uitrusting van hun artillerie nog niet klaar zijn. Pas over twee maanden zal Frankrijk over zoovele zware kanonnen beschik ken, dat de definitieve nederlaag van de Duitschers bezegeld zal zijn. Voorloopig zijn de Fransche kanonnen alleen vol doende voor de verded ging, in de toe komst zullen zij de overwinning verze keren." Men kan zich de komende dagen nog op heel wat verrassingen aangaande Ver dun voorbereiden. Losse Oorlogsberichten. Duitschlsnd en Portugal. De inbeslagneming der Duitsche sche pen in de havens van Portugal en deszelfs koloniën liet voorzien, dat het tusschen Duitschland en Portugal mis ging worden. Men seinde ons den 9en dezer, 's na middags BERLIJN (Officieel). De Duitsche ge zant te Lissabon heeft opdracht gekregen zijn paspoort te vragen. De Portugeesche gezant te Berlijn heeft zijn paspoort ont vangen. En in den avond van denzelfden dag ontvingen wij het draadbericht BERLIJN (Officieel). Duitschland heeft Portugal den oorlog ver klaard. (Laatstgenoemd land scheen zulks te verwachten, want het had in de laatste dagen zijn vuurtorens doen dooven en zijn oorlogsschepen langs de kust doen kruisen. Red.) Kardinaal Mercier. Kardinaal Mercier is in Mechelen te ruggekeerd, meldt een correspondent van „De Tijd". Er zijn aan de reis van den, kardinaal en zijn terugkeer in het bezette gebied incidenten verbonden, welke eerst na den oorlog kunnen worden opgehel derd. Strijd op den Balkan. Ln Grieksche politieke kringen is men overtuigd, dat de entente niet meer aan een ernstig krijgsbedrijf op den Balkan denkt. Veie uitgeweken inwoners van Sa- loniki keeren dan ook derwaarts terug. Luchtaanval op Ancona. Naar de Frankf. Ztg uit Weenen ver neemt hebben O. Tl, marine-vliegers een geslaagden aanval gedaan op Ancona, waar militaire gebouwen erg zijn bescha digd. Ook elders in de stad is zware schade aangericht. Do aanval is Woens dagmiddag geschied; vóór het eskader Ancona bereikte, was het gesignaleerd en zijn nadering door alarmschoten bekend gemaakt. Ondanks de heftige beschieting van het afweergeschut zijn alle vliegtuigen na degelijk volbrachten arbeid, ongedeerd teruggekeerd. De Zeppelin-aanval op Engeland. Een brokstuk van een Zeppelinschroef is in Kent gevonden. Blijkbaar is de schroef door geschutvuur geraakt. Nog vijf gewonden van den laatston Zeppelinaanva! zijn gestorven. In het geheel zijn er 52 gewonden. Duitsche schepen. KAAPSTAD'. Door de regeering van Lauremjo Marques werd Zaterdag beslag gelegd op de vier Duitsche sefhepen: „Admiral", „Kronprinz", „Essen" en „Hof". 400 officieren en matrozen wer den geïnterneerd. Afschuwelijk. Een Fransch officier, die uit Verdun teruggekeerd is, doet in de „Petit Pari- sien" de volgende mededeeling Het was tegen het aanbreken van den dag, vóór heuvel 288, te Vacherauville, tusschen twee heuvels in, in een soort dal. Wij bemerkten op een afstand van ongeveer 500 mieter een bruine plek, waar menschelijke gestalten uit opstaken. Het was een onbeduidende massa, maar twij fel was niet mogelijk, het was stellig de vijand, die zich voorbereidde voor een nieuwen aanval. Onze 75 kanonnen openden onmiddellijk het vuur en wij zagen tal van lichamen in de hoogte springen. Wel ontstonden er bij elk schot groote bressen in de bruine massa, maar de aanvaJskolonne scheen niet te bewegen. Er werden nog meer schoten afgevuurd, maar de Duitschers rukten niet voor waarts op, noch weken zij terug. Toen het goed licht was, werd dit geheimzin nige geval opgehelderd. De bruine massa, die onze artillerie beschoten had, bleek een massa lijken te zijn van Duitschers. Den vorigen avond was de kolonne in het ravijn tusschen de heuvels door ons vuur verrast en. geheel vernietigd en de doode lichamen waren zoo nauw tegen elkaar aangedrukt, dat de meeste over eind stonden. F It A tV K K IJ K. De jaarmarkt te Lyon. Het succes van de jaarmarkt te Lyon 'is zó ógroot, dat besloten is den duur te verlengen tot 20 Maart. Niet alleen zijn alle gebouwen ver huurd, maar men heeft ook nog het pa leis, het conservatorium, de beurs enz., ter beschikking van de exposanten moeten stellen. Eerste Kamer. Minister Pleyte toonde zich Woensdag in vrij hooge mate gebelgd ovtsr de scher pe rede, Dinsdag door den hear Van Kol (S. Di A. P.) over de Surinaamsche be- grooling uitgesproken. De Minister ontkende miet beslistheid dat hij. zijn ambtenaren maar hun gang zou laten gaan ten aanzien der kolonie. Voor alles nam hij de volle verant woordelijkheid op. zich. Het is echter niet in bet belang der kolonie steeds te blijvlen steunen op' het subsidie van het moederland. Zij moiet Jeeren de tiering naar da neringl te zet ten en zicih zelf te hielpen, o.a. door het heffen van, belastingen. De Surinaamsche begrooting: vïoeg gieen stemming; evenmin als de Curagaoschle. Bij de behandeling dezier laasta bracht de heer Van Kol' (Socialist) i n warme bewoordingen hulde aan de katholieke priestlers in de kolonie, die zooveel doen in het belang der eilandjan zoo wel' door bevordering der s t o f- f e 1 ij ke welvaart als do o r het verstrekken van voldoend on derwijs aan de bevolking. Hoofdstuk XI (Departement van Kolo niën) der Staatsbegrooting' bracht het in dertijd wegens ziektle van Minister Pleyte uitgestelde Oost-Indische diebat. Dit werd ingeluid door den hoer Van den Berg (A.-R.), die sprak over Indische rechtsbelangen. Daarbij pleitte spr. nog, in het be lang der ontwikkeling van Indië, het toe kennen van wettelijk© autonomie aan de Indische Gemeentebesturen. De dessabe- sturen wil' spr. in stand zien gehouden als onderdeelen dar gemeentebesturen. Ontevreden over Minister Pleyte bleek de heer Cremair. Deze verweet Z.Exe. onvastheid ten aanzien der mijnpolitiek, waarbij de Minister zich te veel' zou la ten dringen naar den kant der Staats exploitatie. Voorts drong sjar. aan op een reorga nisatie van het Indische legler door om-, vorming tot een milïtielegter. Terwijl' de heer Van Kol tien slotte! de groote lijnen uitstippelde voor bet be leid, dat z. i. ten aanzien van Indië moet worden gevolgd, in verband met :dlen groo- ten strijd die in de toekomst worden gestreden op en om dien Grooten Oceaan, tusschen Japan en Amerika. In de zitting van Donderdag sprak de heer Van Kol de hoop uit, dat de nieu we gouverneur-g'edeiraaT vooral zal letten op de economische ontwikkeling van In dië, op1 het geven van leiding aan de sociale strooming in de inlandsohe maat schappij, zoomede op positieverbetering van de ambtenaren bij het binhienl'andsch bestuur. Wanneer de minister geen toe zegging doet, omtrent dit laatste, zal spr. tegen ,dé begrooting stemmen. Wat den mijnbouiw aangaat, is spr. voorstander van staatsexploitatie. Dhr. Giefese wijst op het belang van een spoedige directe draadïooze verbin ding tusschen Nederland en Indië, Minister Pleyte deelt mede, dat de nieuwe gouverneur-gjeneiraaJ' verklaard heeft, zich geheel te kunnen vereenigen met de politiek, door den minister sinds 1913 gevoerd. De .wijziging in de mijnwet is glereed, waarbij de opsporing van fossiele brand stof den staat wordt voorbehouden, doch de exploitatie aan derden kan worden overgelaten. Het middel tot behoud van Indië, is de vrijzinnige inl'andsche politilek, gericht op den vooruitgang en de ontwikkeling van de inl'andsche bevolking'. Na re- en dupliek werd hoofdstuk XI der Staatsbegrooting z. h. st. aangenomen. Het wetsontwerp Melkvoorziening, da.t van Bestrijding Mond- en Klauwzeer en dat van Vergoeding kosten Uitvoerconsenten werden eveneens z. h. st. aangenomen. Tweede Kamer. Vermoedelijk komt de Tweede Kamer de volgende week bijeen ter behandeling van het Leeningsontwerp. Democratische diplomatie? Het N. v. d. D. heeft uit de Staats almanak nageteld, dat Nederland door a d e 11 ij k e diplomaten vertegenwoordigd is in de volgende zestien staten: Vereenigde Staten, België, Brazilië, Chi na, Duitsche rijk, Frankrijk, Griekenland, Engeland, Italië, Japan, Oostenrijk-Hon- garije, Portugal, Roemenië, Turkije, Zwe den en Zwitserland. Door n i e t-ad e 11 ij k e n in vijf sta ten: Argentijnsche republiek, Egypte, Ma rokko, Siam en Spanje. Duurtetoeslag. De gezamenlijke Ministers hebben een wetsvoorstel bij de Tweede Kamer inge diend, waarin 2 millioen wordt aange vraagd om voor het loopende jaar aan de lagere ambtenaren een extra uitkoering te doen in geld boven hun salaris. Deze uitkeering wordt „duurtetoeslag" ge noemd en wordt slechts voor eenmaal toegekend en wel in termijnen en op dagen, die niet samenvallen met de gei- wone traktementsuitkeering. Alleen ge huwde ambtenaren zullen daarvan profi- teeren en zij die kinderen onder de 16 jaar hebben krijgen nog iets boven de ge stelde maxima. Het maximum-salaris, dat de grens uitmaakt voor de toekenning van „duurtetoeslag", wisselt naar de klassen der gemeenten. In de grootste gemeenten krijgen zij die meer dan f 12,00.sala ris genieten, geen toeslag. Voor de klein ste gemeenten is het maximum f 900. Ook bijzondere onderwijzers komen voor den „duurtetoeslag" in aanmerking, even als zij, die zijdelings in Staatsdienst zijn, zooals b.v. ambtenaren van Rijksverzeke ringsbank, Rijkspostspaarbank en ver schillende Staatsbedrijven. De geloofswaardigheid van De Teh graaf. „De Telegraaf" melhle dozer dagen dat de heer Van Term, hoofdredacteur v'. d. „L'imburgsche Koerier" en luitenant- kwartiermeaster bij do Limburgsicih© Ja gers, onlangs door Duitsche ofiïc'e.en in oen auto zou zijn afgehaald en naar Has selt gebracht, waar h,ij aan eon diner met hooggeplaatste Duitsche officieren een toost zo.u hebben uitgebracht op Keizer Wilhelm1. Thans meldt de heer Van Term aa,n het „Handelsblad", dat hij sinds zJijin officierschap niet buitenslands is ge weest, 'sn zijn leven lang nog nooit eeu toost op eenig vreemd staatshoofd heeft gehouden. Goes. In de vergadering van het Plaat selijk Comité der K. S. A. alhier, Don derdagavond gehouden, bracht de voor zitter, mr. J. Stieger, naar aanleiding van de ontslagname des heeren Kosters Sr. als lid van het comité (reeds vroeger had hij als voorzitter bedankt) een woord van hulde voor het vele goede, dat de heer Kosters, die sinds de oprichting van het comité als voorzitter werkzaam was, voor de K. S. A. heeft gedaan en wensch- te hem een voorspoedige gezondheid toe. toe. De heer L. B. Mudde, secretaris, bracht het jaarverslag der vereeniging.uit, waaruit bleek, dat het comité het werk der K. S. A. steeds krachtig blijft ter hand ne men, terwijl de heer P. van Hest, penning meester, de jaarrekening ter tafel bracht, die bleek te sluiten met een gunstig saldo van f 9.305. De voorzitter, die periodiek aftredend was, werd bij acclamatie herkozen. Besloten werd den „Volkszangavond" Uit te stellen tot het aanstaande naseizoen. In aansluiting met een met het Centraal Bureau gevoerde correspondentie werd het beter geacht, de R. K. Propagandaclub „Pius X", die zoowel een sociaal als een politiek karakter draagt, geen deel te doen uitmaken van het Plaatselijk Comité. Met voldoening werd geconstateerd, dat de circulaire inzake het toomeloos siga- rettenro'oken der jeugd, vruchten had ge dragen. Verschillende leden- gaven nog opmer kingen ten beste van buishoudelijken aard. De vergadering was vrijwel voltallig. De hoogeerw. heer deken was wegens lichte ongesteldheid, de weleerwaarde heer ka pelaan door ambtsbezigheden verhinderd de vergadering bij te wonen. De vereeniging Ambachtsschool ver gadert Maandag 13 Maart a. s. Bij de familie alhier is bericht ont vangen, dat het lijk van den sedert 16 Februari j. 1. vermisten landweersol daat J. A. van Riet Gz. Woensdag in het kanaal van Werkendam is opgevischt. Er worden hij de autoriteiten pogingen in bet werk gesteld, om het stoffelijk over schot van den jongeman hier te doen ter aarde bestellen. (Z.) Middelburg. Lezing Moe rel voor de R.-K, Ki es vereenig.ing. Voor een klein, maar aandachtig gehoor sprak op Dinsdag 7 Maart de heer Moerel uit Oudewater in de groote zaal van het Vincentiushuis te Middelburg. Alle eer waarde heeren geestelijken der parochie' woonden deze vergadering bij. 'tWas wer kelijk een genot den begaafden spreker te hooren, die op zeer onderhoudendiei wijze ongeveer twee uren de aanwezigen! boeide. jHij begon met zijn teleoirs,telling en( verwondering uit te spreken over de ge ringe opkomst. In grootmoeders tijd, al dus de spreker, waren de maatschappe lijke toestanden geheel anders dan nu. Wanneer toen de vader des huisgezi.no van het werk thuis kwam, zette grootmoe de pantoffels reeds klaar, schoof den ge- makkelijken stoel wat dichter hij den 'haard, en men bekommerde zich ver der niet om 'tgeon er buitenshuis ge beurde. De oude, eenvoudige huiselijkheid trok meer; die uitloopérs waren de bes ten niet. En grootmoeder had gelijk. Ze wist wel, dat zij, die hun vermaak thuis niet vonden, het zochten op plaatsen die het licht schuwden, in krotten an holen. Want slechte mensohen en afvalligen zijn er altijd geweest. Doch als diezelfde groot moeder "nu in het volle leven zou rond zien, wat ,zou ze verwonderd haar han den in elkaar slaan en uitroepen„Maar wat is dat veranderd!"Vroeger en thans!Vroeger klapwiekte vroolijk de leeuwerik omhoog ien zijn jubellied werd beschouwd als een lofzang ter eere van iden Allerhoogste; en de schoone lelie, men noemde ze een kostbaar geschenk van den Schepper. En t.hans? Ook nu verkondigt geheel de natuur de groot heid en almacht van den Scheppér. Doch do modernen denken daar niet aan, dat is te oudbakken. Nu viert het ongeloof openlijk hoogtij; in publieke straten hij het volle (daglicht, bij electriscihe schitte ring in zalen, op podiums, in bioscopen walgt het ongeloof en zedenbederf ons tegen. De zonde en ongerechtigheid zijn ten troon verheven en dreigen de gc- heele maatschappij te overweldigen. En de argeloozen, de braven, die zich in het verderfelijke gewoel der wereld wagen, zij worden besmet en verpest, en als zij niet willen meedoen uitgelachen en bespot. Zouden dan nu de rollen moeten worden omgekeerd? 'Zouden de braven zich np moeten verbergen zooals vroe ger de slechten dat deden en die geheale maatschappij ten prooi geven aan Satan? Dat nooitEn als grootmoeder in zoa'n tijd geleefd 'bad, zou ze 's avonds tot haar man gezegd hebben: „Ga op ter vergadering, om openlijk te getuigen, dat er ook nog brave, geloovige mannen zijn, Welk weder zullen wij hebben Verwachting tot den avond van II Maart In het Noorden matige noord oostelijke tot oostelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt met kans op sneeuw, temperatuur om het vriespunt. In het Zuiden zwakke tot matigen veranderlijken wind. Betrokken tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk regen ofsneeuw- buien. Iets zachter. die fier en vrij hun beginselen belijden en voor de rechten van Christus' Kerk opkomen. Ga, want ze hebben u noodig, Paus, Bisschoppen en Priesters roepen u. Ga, en wees een katholiek van de daad, de jeugd heeft uw goed voorbeeld noodig, om later zelf niet ten onder ta gaan. En hoe heerlijk schoon is de open lijke getuigenis van het Christelijk ge loof; hoe schril steekt daarbij af de hou ding van hen, die in een hotel gekomen, glurend in de richting van den kelner kijken, opdat deze toch voor al niet zal merken, dat men het II. Kruisteeken maakt voor het eten. Neen, dat was an ders in grootmoeders tijd. Wij willen evenals in dien tijd den godsdienst terugbrengen in de maatschappij. Te lang 'hebben we ons schuchter verborgen bij den haard, terwijl het onkruid onge stoord opgroeide en van buiten onze hui zen binnendrong. Wij willen een wetge ving gegrondvest op de oude trouwe tien geboden. Wie die verwerpt, spot met trouw, oprechtheid en eerlijkheidhij spo't niet de heiligste huwelijksbeloften, gedaan aan uen voet van het altaar. Waarom zou hij ook anders doen? Vele winke liers zijn er nog, die zeggen„Ik ben toch goed Roomsch, ik ga ter kerk, geef aan dit en (dat, doch dat publiekelijke schaadt mijn zaken". Spreker noemt dat zakenmenschen uit grootjes tijd. De heele wereld weet toch, dat ze Katholiek zijn, en wanneer ze komen stemmen en alleen in het stemhokje staan, weten de link- sche heeren toch ,wel, hoe er gestemd wordt. Men kan zich dus gerust prin cipieel toonen. Wie zonder schetteren! flink voor zijn beginselen uitkomt, wordt door een ieder, ook door de tegenstan ders, gerespecteerd. De linkscheo zijn in dat opzicht flinker. En zouden wij ons dan schamen voor onze- "heerlijke begin selen, gegrondvest op Gods Woord? Ver volgens behandelde de spreker het bij zonder onderwijs en wees op de 'kort zichtigheid van hen, die meenen, dat het bijzonder onderwijs achter staat bij het openbare. Na de pauze zette hij op glasheldere wijze uiteen, hoe wij in de sociale kwestie met vertrouwen op onze rechtsche voor mannen kunnen rekenen. Qok te Vlis- singen werden daags te voren de laatste twee punten besproken, zoodat we, om iiiet in herhaling te vallen, hierbij be knopt kunnen zijn. Met nadruk wees de spreker op het. belang dér aanstaande verkiezingen voor de Provinciale Staten. Het is noodig als dan tot den 'iaatsten man ter stembus te komen, opdat de Eerste Kamer, welke door de Provinciale Staten gekozen wordt, het bolwerk blijve voor rechts. De voorzitter der R.-K. Kiesvereeni- ging, Mr. 'H. J. C. Groot, dankte den spreker in welgekozen bewoordingen, hoopte, dat door middel van de aan wezigen de overtuigende woorden van den spreker ook zouden doordringen tot de afwezigen en riep den heer Moerel een „tot weerziens" toe. De vergadering werd daarna met den Ghristelijken groet gesloten. Vlissingen. Maildienst hervat. Men seint ons: Zaterdag 18 Maart a. s. wordt de Mail dienst der Stoomvaartmaatschappij „Zee land" hervat en wordt weer viermaal per week in beide richtingen gevaren, namelijk Maandag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag van Vlissingen en Dinsdag, Don derdag, Zaterdag en Zondag van Engeland. Tentoonstelling van R. K. Lectuur. De R. K. Propagandaclub „St. Thomas van Aquino" alhier had het p'an gemaakt den Katholieken van Vlis singen en omstreken eens nader bekend te maken met de groote verscheidenheid van R. K. lectuur, die er in ons land bestaat. Zij heeft daarom een tentoon stelling georganiseerd omvattende R. K. politieke, sociale, godsdienstige en uit- spanninglectuur. Op de tentoonstelling, welke gehouden wordt van Zondag 12 tot en met Woens dag 15 Maart in het Vincentiushuis, Grave- straat, worden geëxposeerd de uitgaven der grootste R. K. uitgaven hier te lande. Waar in Zeeland dit de eerste maal is dat een dergelijke tentoonstelling wordt gehouden, vertrouwt de R. K. prop. club dat vele katholieken van in en buiten Vlissingen eens een kijkje komen nemen. De toegang tot de tentoonstelling is gra tis en voor iedereen. De tentoonstelling is geopend: Zondag van 125.30; Maandag en Dinsdag van 59 en Woensdag van 48. In verband met de wijziging in de verzending der post tusschen Neder land en Engeland, is het Zeepostkantoor verplaatst van Vlissingen naar Rotterdam Delftsche Poort. (VI. Crt.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 5