BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. iiuxkii li a«. Het nieuwe kabinet is een coalitie- ministerie, waarin de partijen onge veer naarmate van hun sterkte vertegen woordigd zijn. He eerste ministers Thorn en Moutrier zijn liberaal, Kauffman en Lefort Katholiek en dr Weiter sociaal democraat. LUXEMBURG, 27 Febr. (W.B.) De Ka mer sprak met 39 tegen één stem, haar vertrouwen uit in het ministerie. ijf leden onthielden zich. Nieuwe brug Hollandsch Diep. Naar wij vernemen heeft het Tweede Kamerlid voor Oostburg. de civielin- genieur Jlir. de Muralt, te 's-Gravenbage een plan opgemaakt tot bet maken van een tweede brug over het Hollandsch diep. Deze brug is niet ontworpen naast de bestaande, maar over de bestaande brug, op de pijlers van de bestaande brug. De bedoeling van den ontwerper is, het goederenvervoer over de nieuwe brug boven de oude brug te doen plaats hebben. De aansluitende banen zijn op afdoen de wijze geprojecteerd. De ontwerper is van meening dat de bestaande pijlers de beide bruggen kunnen dragen. Bo vendien geeft hij ook een versterking van deze laatsten aan. De heer De Muralt is niet van plan zijn ontwerp te publiceeren vóór dat de kosten bekend zijn van den aanleg van een nieuwe brug naast de oude brug, zooals die door anderen reeds is voor gesteld. De kiezerslijst en de dienstplicht. Volgens de bepalingen der kieswet, mogen, zooals bekend, miliciens geen kie/.er zijn, en zoo zijn dan ook de Ge mobiliseerde miliciens in de uitoefening van hun kiesrecht geschorst. Landweer- plichtigen mogen echter hun kiesrecht wel uitoefenen. Met 1 Januari zijn we derom tal van miliciens naar de landweer overgegaan. Naar ons bekend is, zijn echter door meerdere korpscommandan- ten, die vroeger zelf opgaven, welke personen geschorst moesten worden, deze overgangen niet bekend gemaakt aan de betrokken gemeentebesturen en blijven daardoor die personen geschorst, terwijl zij wettelijk recht hebben om mede te stemmen. Wellicht is in deze alsnog door een verzoek aan den minis ter van oorlog wijziging te brengen. Goes. Onderscheiding. De heer M. A. Stieger, die ruim een kwarteeuw het voorzitterschap bekleedde der Ver- eeniging van den H. Vincentius a Paulo alhier, is op zijn 80en verjaardag begiftigd door Z. II. den Paus mot hot eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". De heer J. Buijse, hoofdredacteur van het antirevolutionaire dagblad „De Zeeuw" viert morgen (Dinsdag) 29 Fe bruari zijn GOen verjaardag. Wij meenen dit feit niet onopgemerkt te moeten voor- hijgaan. Immers, de sympathieke jubilaris geniet in alle kringen onzer stad en ver daar huiten achting en waardeering. Schier 30 jaren voert hij den commando staf van de redactie van het invloedrijk antirevolutionair orgaan. Journalist in merg en been, is hij niet alleen ten volle op de hoogte van zijn taak en de schrijver van tal van pittige artikelen, maar is hij ook uitstekend vertrouwd met de politieke verhoudingen en stroomin gen, zoodat hij zonder op den voorgrond ie treden, de eigenlijke leider is der anti revolutionaire partij in een aanzienlijk deel van ons gewest. Deze stoere, maar bescheiden werker paste altijd op zich- zelven het Schriftuurwoord toe: ,,Ik moet minder worden, hij daarentegen groeien", en zoo werd door menigeen de lauwer geplukt van den boom, dien do heer Buijse had geplant, zag zich menigeen op het gestoelte der eere geplaatst door toedoen van den hoer Buijse. Daarom mogen op een dag als dezen, de groote en vele verdiensten van den heer Buijse wel eens op den kandelaar worden gezet, dat zal hem, bij wien het Soli Deo gloria zoo diep zit ingeworteld, niet ijdel maken. Trouwens die verdiensten zijn er en zij werden van hooger hand erkend door de verheffing van den heer Buijse, eenige jaren terug, bij zijn zilveren amhtsjuhilé tot Bidder in de orde van Oranje Nassau. Ook de Katholieken van Zeeland mogen den heer Buijse erkentelijk zijn, wijl hij met zijn broeden blik en ruime opvatting zooveel gedaan heeft om het, antipapisme bij de andersdenkenden in Zeeland uit te roeien. Lag het aan hem, dat leelijke uitwas, dat de coalitie zooveel schade doet, zou reeds geheel en al verdwenen zijn. Moge de heer Buijse nog jaren lang zijn beste krachten blijven wijden aan zijn blad en aan zijn partij en zoo ook voor ons een waardevol bondgenoot blijven in den strijd tegen de verontkerstening der maatschappij. Goes. De eerste kookdemon stratie, georganiseerd door de „Neder- landscbe Plantenboterfabriek te Amster dam" liad liedennamiddag plaats in de Concertzaal van V. O. V. waar aan keu rig gedekte en met bloemen versierde tafels den belangstellenden gelegenheid werd gegeven verschillende met „B. U. K." (Pluntenvet) en „Klappa" (Planten boter) bereide spijzen vleezen, groenten, gebak enz. te proeven. Bij tusschenpoo- zen werd ten uitleg gegeven over den aard, herkomst en bereiding der produc ten van de Nederlandsche Plantenboter fabriek. Bij het heengaan werd ieder dei- bezoeksters een monster „Klappa" en „B. U. K." met een Receptenboek mede gegeven Volgens dit boek („Uitgezochte Recepten door mevrouw J. M. J. Cate- nius v. d. Meijden") is B. U. K. een ge garandeerd zuiver plantenvet dat uit sluitend uit het vruchtvleescli van de cocosnoot wordt gemaakt, terwijl „Klap pa" uit „B. U. K." wordt bereid door dit vet te verboteren met de aromatische bestanddeelen van goed gepasteuriseerde melk onder toevoeging van de fijnste tafelolie. De voedingswaarde van beide producten evenaart die van 'rundvet en roomboter, daarbij is het plantenvet wa- tervrij, sist dus niet in de pan en is daardoor veel goedkooper in het gebruik wijl men er ongeveer een vijfde deel minder van behoeft te nemen dan van andere vetten. De fabricatie van B. U. K. en Klappa geschiedt geheel machinaal, zonder dat iemand met de handen er aankomt. Bij twijfel aan de streng hygiënische zuiver heid dezer producten behoeft men slechts de geperforeerde contrölestrook, die in ieder pak aanwezig is naar de fabriek op te sturen. Het boek bevat achteraan verschillende tevredenheidsbetuigingen over het gebruik van „B.U.K." en Klappa. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat is bepaald, dat de inge nieur van den Rijkswaterstaat der 3de klasse L. M. de Xerée tot Rabberich, tot 1 Mei a. s. gesteld onder de bevelen van den hoofd-ingenieur directeur in de 11de directie, ook na dien datum onder diens bevelen werkzaam zal zijn, teneinde te worden toegevoegd aan den ingenieur in hel arrondissement does, aanvankelijk ter standplaats Goes. De heer ,1. Kruijsse, opzichter bij do Waterleiding, is, blijkens de ,,'G. C.", met 1 Maart benoemd tot opzichter- teekenaar bij het Rijksbureau voor Drink watervoorziening te 's-Gravenhage. Middelburg. Wij herinneren eraan, dat Dinsdag a.s. van half elf tot 5 uur en van halt zeven tot 9 uur in de trouw kamer op het Stadhuis (ingang Markt) ge legenheid bestaat tot het inleveren der fn-oodkaarten over Februari en het in ontvangst nemen van die voor Maart. Na dien tijd worden geen kaarten moer verstrekt. Door een inspecteur van politie werd gisterenmiddag op den Dam hevig verzet ondervonden hij de arrestatie van een dronken man. Twee agenten en oen militair moesten te hulp komen om den woesteling naar het bureau over te bron- gen. De Mecklenburg op een mijn geloopen. De booten der maatschappij Zeeland", die g-edurenden den oorlog bijna onaf gebroken den post- en passagiersdienst op Engeland hebben volgehouden, zijn tot voor een maand zeer gelukig geweest, mede omdat door het volgen van een an dere route de mijnenvelden werden ont- loopen en ook cle Duilsche duikbooten de Zeeland-booten met rust lieten. Thans is hierin verandering geko-men. Op 1 Februari word de „Prinses Juliana" ge troffen en ofschoon gelukkig passagiers en bemanning gered werden, zit de boot nog steeds op een klip en is over het al of niet behouden ervan niets met ze kerheid te zeggen. Thans is Zondagmorgen d e m a i 1- b o o t „M e o k 1 -e n b u r g", die van Til- bury Docks naar hier kwam, ongeveer de zeilde plaats op cc n m ij n g e 1 o o- pen en gezonken, zoodat het schip direct verloren is. Gelukkig kon hij dit bericht aan de directie direct worden me degedeeld, dat alle passagiers en leden der bemanning respectievelijk 22 en on geveer 50, zijn gered. Dat dit mogelijk kan zijn is op te maken uit de mede- deeling, dat ook de mail van boord is gehaald, hetgeen er op wijst, dat er tusschen liet stooten tegen de mijn en het zinken van het schip toch eenige tijd moet zijn verloopen. Volgens de berichten zijn de geredden opgenomen door een drietal Nederland sche booten, waarvan een de Wester- dijk" van de Holland-Amerika lijn onder weg was naar Rotterdam, terwijl de beide andere uitvarende booten zijn, die de opgenomen personen in Engeland zul len landen. Door dit ongeluk is de maatschappij uu twee harer drie nieuwste hooien kwijt, ten minste als de pogingen om de „Prin ses Juliana" af te brengen geen succes hebben, en rest haar als eenige schroef- boot de „Oranje Nassau". Met de rader- booten acht men het gevaar nog grooter. Heden (Maandag) zou de „Mecklenburg" weder moeten vertrekken, thans zal ech ter geen boot vertrekken en het gerucht loopt, dat de dienst geheel zal worden stop gezet. Nader seint men ons heden namiddag: Alle passagiers en bemanning van de „Mecklenburg" zijn, volgons een bij de directie der „Zeeland" ontvangen tele gram, te Deal in Kent geladen. Naar wij vernemen zullen bij de stoomvaartmaatschappij „Zeeland" onge veer een dertigtal personen worden ont slagen, de werklieden boven de 65 jaar en liet varende personeel vanaf GO jaar. Aan allen zal echter een wekelijksc.be toelage of pensioen worden toegekend. Ook moet aan verschillende klerken der Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" zijn aangezegd, dat zij naar een andere be trekking moeten omzien. De heer P. A. Praag, klerk-telegrafist bij do Maatschappij lot Exploitatie van Staatsspoorwegen alhier, is met ingang van 1 Maart a.s benoemt tot adjunct- commies. (M. Cl.) De heer A. Luitwieler, ambtenaar bij de Staatsspoor alhier, heeft zijn 25- jarig jubileum als zoodanig herdacht. Bij zijn komst op het bureau vond hij zijn werktafel smaakvol versierd. Ilij ontving dien dag vele stoffelijke blijken van belangstelling, w.o. ook van do directie der Staatsspoor. (V. Ut.) Zaterdag had in de eerste binnen haven een ongeluk plaats met doodelijken afloop. De werkman L. bezig zijnde een aakschip te lossen, viel door uitglijding over boord en werd, na 20 minuten onder het schip .gelegen te hebben, levenloos opgehaald. (M. Ct.) Door den minister van Waterstaat is benoemd lot buitengewoon opzichter V. Amandio, alhier, hij de werken tot verbetering van den Rijksweg op Walche ren. Zienkzee. In eone vergadering gehouden Zaterdagavond alhier en belegd door de voorloopige commissie, is besloten lot stichting der coöperatieve arbeidersver- brniksvereeniging, genaamd „De Dage raad", met aanvankelijk 210 leden. Het doel is te vestigen een kruidenierswinkel met bakkerij. Van Zierikzee uit worden ook de omliggende dorpen bediend. In liet bestuur hebben zitting de heeren: P. A. Perrels, .1. Wiggens, J. Catshoek te Zierikzee, H. van der Doe, ürei- schor; H. Hoogerhuis, Ouwerkerk, G. Dalebout, Noordgouwe en 'Ros te Brou wershaven. fd. Ct.) Kapelle. Vrijdagavond hield de Roe- renlcenbnnk haar jaarvergadering. De voorz. II. Blok opent; wijst als secreta ris aan den kassier WR. C. Schrier. De ontvangsten bedragen f 86352.92. Aan spaargelden was ontvangen f 18107.83. Aan voorschot terug betaalu £2130. Van de Centrale bank ontvangen f 24558.53(4. Van loden in loopende rekening f40179.22. Aan rente van voorschotten 1" 192.031/2. Aan rente in loopende .rekening 1714.39. Aan provisie onkosten van voorschotten f9.48. Aan die in loopende rekening f27.92 aan diverse f9.50. Uitgegeven aan terug betaald spaargeld f 11465.65 aan voorschot 18160 In loopende rekening aan do Cenlr. bank f36961.34 aan leden f28599.47. Aan rente voor spaargeld f562.03. Aan rente in loopende rekening f 267.74 aan provisie en onkosten in loo pende rekening 132.04 aan den kassier f 100 aan diverse uitgaven f33.21. Het salaris van den kassier wordt we derom vastgesteld op f 100. De voorzitter van liet bestuur II. Illok wordt met groole meerderheid herbe noemd alkmede P. Staal en J. Tolle naar, als plaatsvervangende bestuurs leden. Tot lid van den raad van toezicht va cature II. I'. Ganseman, wordt gekozen H Toolens. Art. 7-, 14 en 15 wordt ge wijzigd: liet bestuur wordt gemachtigd deu rentevoet te verhoogen of te ver lagen naar omstandigheden, sleeds in ver band met de centrale. Ook wordt toe gestaan f 10000 crediet tc geven aan één lid en in plaats van f 1000 zoo noodig f2000 op te nemen voor ieder lid. Het aantal leden is toegenomen niet 11, zoodat dit nu 67 bedraagt; dat der deel nemers in de spaarbank met 23, zoodat dit is gestegen tot 73. De rente zal dit jaar behoudens wijzi ging 3 ten honderd bedragen voor spaar gelden en 41/2 voor voorschotten. Tegen woordig waren 47 leden. De voorzitter urukt den wensch uit, dat de Yereeuiging meer moge worden een Leenbank en niet enkel blijlee te zijn een spaarbank. (Z.) Nis.se. Vrijdagavond hield de Weerbaar- heidsvereeniging haar jaarvergadering. Uit liet verslag bleek dat tiet ledental 41 bedraagt. De ontvangsten over 1915 waren f 19.19 en de uitgaven 17.54 alzoo een goed slot van f 11.65. Een voorstel om van dit bedrag f7.50 te schenken als subsidie aan de schietvereeniging werd aangenomen. Herkozen werd als penning meester C'. J. Bos. Aanwezig waren 12 leden. (Z.) Vrijdag hield do schietvereeniging „Pro Patria" haar jaarvergadering. De secretaris deelde mee, dat de vereeniging 24 leden telt (12 waren op de vergadering aanwezig). Van den penningmeester boor den we (lat de ontvangsten over 1915 bedroegen f 18.30 en de uitgaven f 29.49*.'2 zoodat er een tekort is van ill .19V2- Besloten werd het tekort om te slaan over de leden. Herkozen werd als secre taris M. Jansen. Voorts werd nog be sloten een aanvraag te richten tot den militairen bevelhebber 0111 weer schiet oefeningen te mogen houden. (Z.) 's Heer Abtskerke. De raad vergaderde 26 'dezer met alle leden. Een reclame in zake zijnen aanslag op het suppl. kohier van den hoofdei, omslag over 1915 van M. Kribbe werd afgewezen. Een verzoek om een voetpad onder Baarsdorp' op te heffen werd in beginsel aangenomen. Ten slotte werd opgemaakt het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1916 tot een bedrag van f1750. Hoedekenskerke. In de Vrijdagmiddag gehouden raadszitting waren de heeren M. G. Verbeek, .T. Jasperse en A. Wal raven afwezig, de laatste met kennisge ving. Mededeeling werd gedaan, dat een adres van 19 ingezetenen was ingekomen, ten einde de beffing van hoofdelijken omslag voor liet vervolg te regelen naar de aan slagen in de rijksimkomstenbelasting; het welk wordl gesteld in handen van B. en W. 0111 advies. Het verslag van den toestand der ge meente over 1915 wordt den raad aan geboden. Een door B. en W. voorgestelde wijzi ging begrooting 1915 en 1916 wordt zon der verdere discussie of hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Voor het bouwen van een huis in den Oud-Vreelandpolder werd 0011 roolijn vast gesteld. Ovezand. De 7i)eto verjaardag Van den heer li. (i. Lamberts, oud-hoof I der school alhier, is onder talrijke blijken van belangstelling gevierd. Tot laat in den avond kwamen vrienden don jubilaris bezoeken en geheel den dag door bracht de post (1e schriftelijke blijken van be langstelling in zijn leest. lerseke. In de Vrijdagavond alhier ge houden vergadering der Groene Kruisver- ceniging „Ziekenzorg" werd verslag uit gebracht over den staat en de verrichtin gen der vereeniging en rekening en verant woording gedaan. De rekening werd on gewijzigd goedgekeurd. De ontvangsten be droegen in totaal f461.38 en bestonden uit goed slot 1914 f 236.76, contributie f215.75, rente van kasgeld 18.87. De uitgaven beliepen 1243.53(4; dus goed slot over 1915 f217.84(4. Als Versterkend voedsel werd verstrekt 1170 L. melk en 718 eieren, de laatste alle aan ééén patiënt. Het ge'.al leden, dat steeds dalende is, bedroeg 121. Er werd door 42 patiënten gebruik gemaakt van het verplegingsmateriëel. (M. C 's Heerenhoek. Vergadering Afd. G r. K r 11 i s. Voor de opening der goed bezochte vergadering wenscht de secre taris in een inleidend woord den nieu wen voorzitter: dhr. D. v. d. Dries te, introdiiceerenDe Voorz. daarna het woord nemend, dankt voor die introduc tie, en verzekerde den leien, dat hij lie ver een ander in zijn plaats had gekozen gezien, doch gezwicht was door zijn ver kiezing met algemeenc stommen min één. Spr. opent daarna cle verg. 011 verklaart als voorz. zijn uiterste best te zullen doen voor de vereeniging. (applaus). Notulen gelezen 011 goedgekeurd. Bekening en ver antwoording door den Penningmeester uit gebracht, werd door eone commissie van 2 leden gecontroleerd en in orde bevonden. Penningmeester en commissie ontvingen den dank van den Voorzitter. Hel inter mezzo, dat een niet-lid in de verg. aan wezig, gesteld werd voor de keuze: „loc- treding als lid" of „verwijdering", leidde lot toetreding van hem... en nog van een drietal, die ook bleken zonder brui loftskleed alias, als niet-lid onder onze gasjen te zitten. De secretaris bracht daarna zijn jaar verslag uit, waaruit we onkel memoree- ren: cene welverdiende huldiging ge bracht aan onzen oud-voorzitter dhr. X. Pols ,die het Eerelidmaatschap hem aan geboden in een dankbaar gestemd schrij ven had aanvaard; en hot hilariteit ver wekkende zinnetje: „In de bestuursvica- ture is voorzien; ik mag niet zeggen werd gestemd, maar moet naar waarheid getuigen, werd door de politie uit den hoed gebaald: dhr. 11. v. 'I Veer, die - nomen zit omen menige „veer" heeft moeten laten." Bij rondvraag kun nen wij bet punt in kwestie, door den Voorzitter terecht „woordenzifter^" ge noemd, stil in den doofpot laten uitdoovein. Nu was aan cle orde het groole aan- trekkingspemt van den avondde lezing van dhr. J. \Y. Viewing®. Ingeleid door den Voorz. als een spreker van de bo venste plank, verzocht hij de vergade ring door een aandachtig gehoor al het nul te trekken uit deze lezing: „Over ziekte, enz. De .[spreker, sympathiek in zijn ver schijning, als in zijn optreden en in zijn stem, (verslaggever dezes is overtuigd de de bescheidenheid van spr. niet te kwet sen, dewijl het A. M. D. G. diep in diens hart geworteld is.) Spr. ving aan met te zeggen„Waar reeds zoo menig maal een geroutineerd spreker, die zich heeft, ingewerkt in zijn stof, voor onze verg. was opgetreden, daar was hij (nóch geneesheer nóch deskundige zijnde) wel wat huiveriig over het onderwerp,.ziekte" te spreken. Zijn sympathie echter voor hot Gr. Kruis (hij zelf verklaarde lid te zijn der afd. floes) had hem over allo bezwaren doen heenstappen,, en in ©ene eenvoudige causerie zou hij1 trachten den leden van hot Qr. Kruis eenige verkla ringen te geven van ziekte; oorzakdt, verschijnselen en technische termen (door hun eigenaardige stadhuiswoorden of te wel „vloeken" genoemd, die men zoo her haaldelijk tegenkomt en die dan toch zeker door Gr. Krui sleden moeten getoond wor den om anderen voor te lichten). Geen dorre lezing, maar een prettige causerie, een „spelend leeren" was ze, zijne aan afwisseling zoo rijke en van grondige ken nis getuigende rede wetenschappelijke stof, gekneed in populairen vorm en toe bereid met een aromatisch sausje (citaten uit Bilderdijk en de Genestet): En hel aandachtig luisterend gehoor, zal het ze ker dien spreker hij de gratie Gods thans nazeggen: „Ziekte eenvoudig woord, doch wat een ontzaglijk gezichtsveld breidt zich hier voor ons geestesoog uit." Spr. behandelde achtereenvolgensWat is ziekte? Verdeeling! Chirurgijns uit den ouden tijd! Genees- en heelmeesters' Ge schiedkundige bijzonderheden. Genezing!: De dood! Schijndood Maar waar zal ik eindigen, 'lis nog slechts het le ge deelte, plaatsruimte dwingt mij kort to zijn. 2e deelt omvatte in 't bijzonder tuber culose en tering. Verspreiding, besmet ting. voorbehoeding, bestrijding. Wat een rijkdom van onderwerpen, die alle op (le meest populaire wijze behandeld verdien. Het 3e gedeelte eindelijk liep over de ziekenverpleging, de groote en schoonje vrucht des Christendoms. De ziekenhuizen (reeds in de middeleeuwen, bij de kruis tochten bestaande, en dan vele Klooster orden ingesteld.) Ziekenverpleging in djo Missiegebieden (De held van Haïti). Wijk verpleging (Liefdezusters, diaconessen enz.) Verpleging thuis, (Weg met de pronkkamer in twee kamer-woningen; weg vooral met de bedstedendie poffertjes- kramers.) I. uc h t, licht en reinheid, de eerste vereischtenSanatoria's. Met een eenig mooi slótwoord eindigde spr. zijne leerrijke causerie. Jammer, in-jam- mer, dat niet alle 177 leden aanwezig waren, om te genieten van, en.thuis 111 eigen kring te benutten zoo'11 practisch onderwerp. De dank van den voorzitter werd door een warm applaus der vergade ring stevig onderstreept. Groede. Donderdagavond gat de staf muziek on Ier leiding van den kapelmees ter, van hel 3e rog. int', alhier een uit voering in de zaal van den heer Luleijn. Het was voor muziekliefhebbers oen ge nolvolle avond. Axel. Vrijdagmiddag werd alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van (len heer 1). J. Oggel, oud burgemeester van Axel en oud-lid van de Provinciale Stalen van Zeeland. I11 de Vrijdag gehouden raadsverga dering was ingekomen een kennisgeving van W. Dekker dat bij zijn benoeming als lid van de commissie tol wering van schoolverzuim niet aannam, in diens plaats werd "benoemd J. Nijssen. Besloten werd afwijzend te beschikken op eon. request, waarin verzocht was, de salarissen der onderwijzers aan de open bare lagere srholen le verhoogen. (M. C.) Hansweerd. Alhier is voor de slacht oilers van den watersnood f292.60 bij eengebracht. Middelburg Heden vergaderde de af deel i 11 g Middelburg der Zeeuw- s c h e L a n d b ©u w m a a t s c h a p p ij. Het omvangrijk verslag dier vergadering moet wegens plaatsgebrek tot een volgend nummer worden uitgesteld. Driewegen. De raad vergaderde 26 de zer met alle leden. In de begrooting van 1915 werden enkele af- 0,11 overschrijvingen gedaan. Eene aangevraagde wijziging in de armenbegrooting over 1915 werd goed- gekeurd. Het kohier hondenbelasting dienst 1916 werd opgemaakt op f83. De jaarwedde van den telephoonhouder werd gebracht van 1' 85 op f 100, en die voor het schoonhouden der school van f 75 op f 100. Ten slotte werden de gewone grati ficatie aan de politie verleend voor in 1915 bewezen diensten. Den Haag. Wegens voorloopige sta king van (len stoombootdienst der Maat schappij „Zeeland": Ylissingen Enge land en vice-versa zal de post Van Ne derland naar en over Engeland met in gang van 6 Maart a.s. worden vervoerd met (Ie passagiersschepen dor Batavierlij.i, die Maandag, Woensdag en Zaterdag van ieder week '3 avonds 12 uur van Bot terdam naar Londen vertrekken. Amsterdam. De conferentie, Zaterdag ten huize van dr. ICuyper gehouden, door hem met de 5 heeren der brochure, heeft tot resultaat gehad, dat hot geschil aan een commissie van arbitrage zal worden voorgelegd. Beiderzijds wenscht men in verband met den stembusstrijd van 1917, dat de anti revolutionaire partij een verbetering zal ondergaan. Voor de a.s. Statenverkiezin gen zal in nauwe aaneensluiting worden samengewerkt. 28 Februari 5 uur 's namiddags. Parijs. (Officioel communiqué van lie dennamiddag 3 uur). In Champagne, in de streek van Na- varin, is het den 'Duitsehers bij over rompeling gehikt op eenige punten der vooruitgeschoven Fransche linie in de loopgraven binnen te dringen. Ten noor den van Verdun wordt het bombar dement met hevigheid voortgezet voor al in den sector van het midden en den

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2