ndaal, izerf No. 25. TWEEDE BLAD NIEUWE ZEEÜWSCHE COURANT Zaterdag 26 Februari 1916. d stoffen genood- lappij „De en. engen op it 7, Tel. 436. UIT ZEELAND. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Rechtszaken. Gemengd Nieuws. \<A rsoneel tegen PIJPERS. in gifting In hel BS, en Effectenzaken e s t i g d EST. EN. J. GROOT. SSING kening-Courant nte. 3 "Zo- opzegging 2 °/o 3 °l« Een kemphaantje. Rotterdam lieeft het geluk een anti papistisch kemphaantje te bezitten in den persoon van een zekeren, ds. Krop. Nu, lawaai maakt dominee genoeg, maar het is er mee als met het lawaai dier tonneliers de Bourgogne Beaucoup de bruit et peu de besogne. Te Middelburg trad dominee op Woens dagavond op voor de Confessioneel© Ver eeniging aldaar, met een rede, waarvan het verslag in de „Midd. Crt.' o.a. deze passage bevat: „Ln den loop zijner rede zeide spr. een paar maal, dat de kerk tot plicht heeft de regeering op haar fouten te wijzen en dit heeft zij o.a. gedaan bij het zenden van een gezant naar Rome, hij noemt dit een klap in het aangezicht van onze historie, van onzen naam van protestant Nederland." Ook hier heeft de antipapistische horzei dominee zoo gestoken, dat hij er heele- piaal door van streek is geraakt en even als Don Quichotte tegen windmolens vecht. Er is absoluut aan niemand een klap in het gezicht gegeven door het zenden van een afgezant naar het Vatikaan. De zeer kleine kudde van antipapistische heethoofden uitgezonderd, heeft geen en kel Protestantsche Nederlander die zen ding als een krenking zijner godsdienstige gevoelens opgevat. Allen begrijpen, dat Jhr. Van Nispen niet naar Rome is ge stuurd bij wijze van manifestatie tegen het Protestantisme; allen zien in, dat hij er niet is heengegaan als gezant hij den Paus in diens kwaliteit van zuiver godsdienstig hoofd der Roomsch Katholieke Kerk, maar als vertegenwoor diger der Nederlandsche regeering bij een Kerkvorst, die als gebiedende over twee honderd millioen geloovigen, onder allo natiën der wereld verspreid, een enor- men, niet te loochenen zedelijken invloed uitoefent, die van de allergrootste beteeke- nis zal zijn bij het sluiten van den vrede, wijl de verlangens en wenschen der oor logvoerenden elkaar bij zijn troon ont moeten. Dominee Krop moge hoog of laag sprin gen, er valt niets te veranderen aan het feit en gezaghebbende Protestanten, zoo hier als elders, erkennen het vol mondig dat de twee groote postula ten des Christendoms: het recht en de gerechtigheid, een schat, dien de diplo maten der Vredescongressen niet wisten te bewaren, veilig rusten in de hoede des Pausen. Wij raden dominee Krop aan zijn stu deerkamer op te zoeken en zich bij dam pende (koffie en lange pijp met het samen stellen zijner preeken onledig te houden, terwijl wij hem de navolgende woorden van den Anglikaanschen predikant New man Smyth uit diens artikel in de „Con structive Quaterly" ter overweging aan bieden; „De Kerk van Rome heeft een stem en kan die doen hooren zelfs te mid den van den storm des oorlogs. De Protestantsche kerken kunnen dat niet. De stem der Kerk van Rome is een stem „als de stem van vele wateren". er is niemand om de meening der pro testantsche kerken te vertolken, al zou den allen die willen hooren. Hun stem is als het gemurmel van loopende beek jes uit bronnen in de verte." Zoodra dominee Krop dit citaat goed heeft overwogen en terdege begrepen, mag hjj terugkomen om over het gezantschap bij den Paus te praten. Goes. Blijkens voorkomende advertentie in dit nummer zal de bekende Nederlandr sche Plantenboterfabriek in het begin der volgende week hier kookdemonstraties ko- !men geven met hare producten. De veilingsvereeniging „Zuid-Beve land" alhier komt den 29en Vebr. in algemeene vergadering hijeen. Blijkens de in dit nummer voorko mende advertentie zal het vergroote „Hó tel Centraal", wiensdubbele gevel zich sinds eenigen tijd zoo sierlijk, op pns Marktplein verheft, 3 Maart a.s. zijn nieuwe inrichtingen openstellen. Blijkens de in dit nummer voor' komende advertentie is de Tooneel uitvoering yan „Plus X" en St. Ja cobus 'Patronaat bepaald op 3 Maart a.s Middelburg. Op Woensdag 23 Maart ver gaderde alhier de R. K. Kiesveree- n i g i n g. De voorzitter, Mr. H. J. C. Grood, bracht het jaarverslag uit en wijd de daarbij eenige woorden van dank en waardeering aan het werken der propa- gandaclub „St. Paulus"; tevens wees hij op het belang der aanstaande Staten-ver- kiezingen. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat het batig sal do f 17.241/a bedroeg. In plaats van den heer Van Wijk, die naar Vlissingcn ver trokken is, werd de heer van den Bosch gekozen als bestuurslid der kiesvereeni- ging, terwijl als afgevaardigden voor de Centrale Kiesvereeniging in het district Middelburg gekozen werden de heeren Binnendijk en Turlings. De voorzitter deel de mede, dat hoogstwaarschijnlijk op- 7 Maart a. s. de heer Moerel uit Oudewater alls spreker zal optreden. Na de rond vraag, waarbij zich twee nieuwe leden opgaven sloot de voorzitter de vergade ring met christelijken groet. - Donateursavond R. K. Jon- gelingenvereeniging. Men schrijft ons: Ik zou, het volgende gaarne onder de aandacht van de Middelburgsehe lezers willen brengen. Op Zondag 27 Februari is het donateursavond der R. K. Jopge- lingenvereeniging, dat is een van de nood- akelijkste en schoonste instellingen in da parochie. En nu dunkt mjj zoo; en ik hoor het in den l'aatsiten tijd ook gedurig zeggen, ten eerste, dat er altijd vele goed- willigen geregeld komen uit sympathie voor deze goede vereeniging; ten tweede, dat er ook heel wat zijn, die nietslecht- willig zij:n, maar toch niet altijd present zijn; ten derde, dat er zoo enkele slecht- willigen zijn, die expres niet komen, die de zaal' en het spel niet mooi genoeg vinden en die liever in bioscopen en in kroegen cn niet ijij Roomschen zijn. Nu zou ik die tweede soort vooral willen aansporen om toch goed op te komen op Zondag 27 Februari om de goede zaak te steunen; ze zullen daarmee ook den ijverigen Directeur en de jongens genoe gen verschaffen. Een vriend van het patronaat. - Middelburg Vooruit. In het hotel „du Commerce" werd gisterenavond eene vergadering gehouden van boven staande vereeniging, onder voorzitterschap van den heer A. Jeronimus Jr. Spr. wijst op ,het belangrijke punt der agenda, name lijk de herziening van het reglement en vaststellen van de statuten. Spr. vindt het jammer, dat er zoo weinig leden zijn opgekomen; maar dankt den aan wezigen voor hun blijk van belangstel ling in de vereeniging. Door den penning meester, den heer L. J. Mes, werd het verslag over 1915 uitgebracht. De inkom sten bedroegen, het kassaldo medegeteld, f243.105, de uitgaven f35.70; alzoo een saldo van f206.405. De penningmeester eindigde met de wensch, dat het leden tal steeds moge toenemen en zoo een besluit genomen wordt weder contributie te innen, de leden met dezelfde opgewekt heid aan hunne verplichting zullen vol doen. Op advies der kascommissie werd de rekening goedgekeurd. De secretaris, de heer J. L. Diesch, bracht hierop een jaarverslag uit. Het tegenwoordig reglement blijft als huishoudelijk Teglement bestaan, behalve waar het in strijd is met de statuten, en zulks tot dat een nieuw is ontworpen en aangenomen. Van de heeren Fiegen «1 van der Jagt was bericht ingekomen, dat zij als be stuurslid bedankten. De voorzitter bracht dank aan hetgeen deze heeren, inzonder heid ide heer Fiegen voor „Middelburg Vooruit" hebben gedaan. Overeenkomstig het voorstel van het bestuur en gezien de vastgestelde statuten, werden deze plaat sen niet vervuld. Herkozen werden als bestuurslid de heeren J. R. Haentjes Dekker, L. Leijdes- dorff, L. O. Van Straaten en E. P. Zandijk. Bij de rondvraag wees de heer Leijdes- dorff er op, dat vele personen denken geen lid te zijn, daar zij in een heeien tijd geen contributie betaald hebben; dit is een groote dwaling, ieder die bij den aanvang van den oorlog lid was, is dit nog. De tijdelijke reserve-officier van ge zondheid 2e kl. E. Doijer is overgeplaatst bij de verbandplaatsafd. te Middelburg. (M.C.) Bij nadere telling is gebleken, dat de collecte voor den watersnood Woens dag f 1550 heeft opgebracht. Vlissingen. Alhier kwamen gisteren met de mailboot „Oranje Nassau" o.a. aan 26 zeelieden, bijna allen Oostenrijkers, die reeds een week voor het uitbreken van den oorlog in Engeland werden geïn terneerd en die dus buiten hun schuld gedurende meer dan anderhalf jaar in gevangenschap hebben doorgebracht en eerst nu hun vrijheid herkregen. In de wachtkamer werden zij door „Het Sta- tionswerk" van versnaperingen en koffie voorzien. Ook kwamen met deze boot een drietal Belgische burgemeesters mede, onderweg naar België; hun werden di rect passen vewtrekt door den Duitschen consul. Onder de vermiste opvarenden van het s. s. „La Flandre" bevinden zich de derde stuurman L. G. Lemière; de 3e 'machinist P, G. de Coster en de 2e stuurman H. L. v. d. Wejjde, allen van Vlissingen. (Z.) Kapelle. Woensdagavond hield de fan fare „Ons Genoegen" haar jaarvergade- ring. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de ontvangsten hadden (bedragen over 1915 f243.92, de uitga ven f234.04, derhalve een goed slot van f 9.88. De aftredende bestuursleden de hee ren Wi. K. C. Sohrier en H. K. Kramer werden met algemeene instemming bij acclamatie herbenoemd.Daar ér verschik lende werkende leden der „fanfare" on der de wapenen zijn, is het te begrijpen, dat de muziek daaronder lijdt, doch la ten we hopen, dat de tijd spoedig moge aanbreken, dat allen weer .present kun nen zijn op de repetities en er dan even als voorheen in den winter een paar uitvoeringen kunnen plaats hebben. Schore. Naar we vernemen, bestaat bij het bestuur van de Breeds Watering b. w. Iersebe, het plan, op het eind© Van den Steenweg, aan den Sobeldedijik t© Scho re een tweede uitwateringssluis te ma ken. (M. C.) Hansweerd. De met stukgoed geladen stoomboot „Amstel 1" is in het Engelsche vaarwater op de Ooster-Sohelde gestrand. (M.C.) 's Heerenhoek. Over de plaatsing van de nieuwe brievenbus is men lrier alles behalve tevreden. Men leze het ingezon den stuk daarvoor in ons nummer van heden. Op de algemeene vergadering van de Vereeniging „Het Groene Kruis" afdeeling 's Heerenhoek en omgeving, te 's Heerenhoek op Zaterdag den 26 Fe bruari a.s., des avonds 7 uur in de zaal van den heer Jac. Clarijs te 's Heerenhoek, zal de navolgende agenda worden behan deld: 1. Notulen. 2. Rekening en verant woording penningmeester. 3. Jaarverslag. 4. Lezing van den heer J. \V, Vienings. 5. Rondvraag. Nisse. Dinsdagavond hield de vereeni ging „Het Groene Kruis." alhier haar jaar- vergadering. Uit het verslag bleek dat de vereeniging thans 93 leden telt. De inkomsten over 1915 bedroegen f 158.80V2 en de uitgaven f 128.78V2 alzoo een goed slot van f30.02. Het verplegingsmateriaal was in orde bevonden;verschillende arti kelen waren aangeschaft. Besloten werd om f 60 uit te trekken voor aan te koopen materiaal. De vergadering was slecht be zocht. Tholen. We lezen in de „V. C.": Bij den gemeenteraad te Tho'en is ingekomen een schrijven van den minister van wa terstaat, waarhij hij meldt, dat hij de plannen der overbrugging van de Een dracht, benevens het stichten van een lokaalspoor, steunt en daaraan 1/3 der kosten door een rijkssubsidie zal voor stellen te verleenen, daarbij intrekkende zijn schrijven van 15 Mei 1914, waarbij in uitzicht werd gesteld een gelijks sub sidie als de gemeente geeft voor de over brugging der Eendracht. Met drie stemmen tegen werd door den gemeentel aad te Tho'en besloten deel te nemen in het aandeelenkapitaal tegen een jaarlijfcsche betaling van 45 cent per inwoner gedurende 50 jaren. De „St. Crt." van heden bevat de acte van oprichting der N. V. Waterlei ding-maatschappij Tholen te Tholen. Het maatschappelijk kapitaal der ven nootschap bedraagt f500.000, verdeeld in 300 aandeelen op naam, elk groot f 1000. (M. C.) Sas van Gent. Met ingang van 1 Maart is aan L. W. G. Hoefnagels, alhier, op verzoek eervol ontslag verleend als voor zitter der pl. "commissie voor de onge vallenverzekering te Asten. (Z.) Koewacht Van den 84-jai ïgen heer Aug. IJsebaert, gemeente-ontvanger alhier is een ontslag-aanvrage bij het bestuur der gemeente ingekomentegen 1 April e.k. hoopt de heer IJ. zijn betrekking, die door hem bijna een halve eeuw is waar genomen, om ouderdomsredenen neer te leggeD. (M. Ct) St. Jansteen. Op de plaats dood. De ongeveer 70 jarige C Janssens kwam Woensdagnamiddag tengevolge van de gladheid zoo ongelukkig te valleD, dat de man op de plaats dood bleef. Oostburg. Donderdagavond gaf het muziekgezelschap eene uitvoering in het café „De Eenhoorn", dat vrij goed be zocht was. Na afloop werd een bal gege ven, dat echter door ongeregeldheden in de zaal vanwege een twist moest ge staakt worden. Het bestuur vaa Volksonderwijs heeft het noodig geoordeeld een tweetal lezin gen te toen houden over het Openbaar Onderwijs, n.l. eene te Groede en eene te Oostburg. Of hierdoor de vooruitgang van het Rizonder Onderwijs zal' vermin deren in Zeeuwseh-Vlaanderen, valt sterk te betwijfelen. Integendeel! Uit goede bron vernemen we dat na den oorlog weer aan een tweetal R. K. Bizondere Scholen in twee voorname plaatsen van het Cad- zandsche land zal begonnen worden te bouwen. De Stafmuziek van het 3e Reg. Infanterie zal op 26 Febr. a.s. een con cert geven te Zuidzande en op1 29 Febr. een uitvoering in de graanbeurs te Oost burg. De uitvoering ten bate van het Belgisch Roode Kruis in de graanbeurs te Oostburg, bracht netto 1133.47. Door den ontvanger der registratie te Ooslburg zullen deze Zaterdag 26 Febr. de inbeslaggenomen goederen der smok kelaars verkocht worden. Een drietal avonden verspreidde het gaslicht in de woonkamers der ingezetenen een zeer onaangenamen geur. Vooral was dit 'merkbaar bij' staand licht. De oor zaak was: te zoeken in de onvoldoende zuivering bij: gebrek aan ij'zeraarde. We vernemen, dat een partij' dier grondstof in België aangekocht is, doch niet over de grens mag komen. Inmiddels is 'n partij Ivan een andere fabriek aangekomen om het gas te ontdoen van de stinkendd nevenproducten. Groede. In den laatsten tijd begint er leven in onze gemeente te komen. Door aanleg van een tramlijn door de kom zal het geheel uit zijn isolement geno men worden. Door liet nieuwe post- en telefoonkantoor met spreekcel hebben we uitgebreide relaties naar alle zijden ge kregen. Thans -zijn er plannen voor een nieuwe gasfabriek in wording. De gemeen teraad heeft in beginsel .besloten te zor gen voor meer moderne verlichting. E;r zullen plannen gemaakt worden voor een gasfabriek door de Maatschappij tot Ex ploitatie van gemeentebedrijven te Utrecht, die met succes hare gasfabrieken te Oost burg en Aardenburg exploiteert. Mocht men niet tot overeenstemming kunnen ko men, dan zou getracht worden verbinding te krijgen met de gasfabriek te Oosthurg. De hoofdelijke omslag onzer gemeen te is met 20 püt. verhoogd en gebracht van f5000 op f6000. Tot tijdelijk wethouder is' benoemd dhr. J. de Vlieger Retranchement. Door de soldaten is een duif uit Bel'gië gevangen. Ze had een briefje aan den poot met boodschap voor de Dmitsehers. De duif is naar het Bu reau te Oostburg gebracht, vamvaalr ze wordt opgezonden naar het Postduiven- station. Ossenisse. Van het rijtuig van een land bouwer alhier, die uit de kerk naar huis. reed, brak een der «draagriemen, waar door het met de 5 inzittende personen achterover viel. Gelukkig waren aan de achterzijde van het rijtuig opstappen, want anders was het nog verder gevallen, waar door het paard, dat nu stil bleef staan, het rijtuig tegen het lijf zou gekregen hebben, en waarschijnlijk dit had stuk geslagen, waardoor de inzittenden _groot gevaar hadden geloopen. Nu kwamen zij met den schrik vrij; en konden met een ander rijtuig, dat gehaald ivas, hun thuis reis voortzetten. In de wekelijksohe opgave van het aantal gevallen van besmettelijke ziekten van 1622 Febr. worden voor Zeeland vermeld roodvonk te Goes 4, Groede 2, Neu zen 6, Poortvliet 1, Stavenisse 4; diphteritis Je 'Groede 1, Kruiningen 2, Neuzen .2, Vlissingen 2 en Zierikzee 1. Kalender der Week. Van 27 Febr. tot 5 Maart 1916. Zondag 27 Febr. Sexagesima V (bl. 221), D (bl. 409); 2de gebed „A cunctis" V (bl. 215), D (bl. 103); 3de gebed naar keuze. De gebeden na de stille H. Mis op blz. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater V (bl. 10), D (hl. 69); na de Hoogmis gebed voor de Koningin V (bl. 53), D (bl. 122). VeSpers op bl. 413. Maandag 28 Febr. Mis als gister; 2de gebed voor de Overledenen V (bl. 1323), D (bl. 1490); 3de gebed „A cunctis" V (bl. 1291), D (bl. 103). Gewone Praefatie. Dinsdag 29 Febr. Alles als Zondag, maar gewone Praefatie. Woensdag 1 Maart. H. Suitbertus V (bl. 6* en 1065), D (bl. 43* en 212). Donderdag 2 Maart. Mis, als Zondag; 2de en 3de gebed als "Maandag. Vrijdag 3 Maart. Alles hls Zondag, maar gewone Praefatie. [Of wel: Mis v. h. H. Hart V (bl. 1688), D (bl. 1006)1. Zaterdag 4 Maart. H. Casimirus V (bl. 1554 en 1086), 1) (bl. 1137 en 227); ge- dachte-iis v. d. H'. Lucius V (bl. 1554 en. 1007), D (bl. 1137 en 175); 3de gebed „A cunctis" V (bl. 1291) I) (bl. 103); 4de gebed Voor den Paus V (bl. 737), D (bl. 102). De gewone orde der H. Mis, die iederen dag terugkeert, begint op blz. V 11, D 71. De bladzijden met V geteekend verwij zen naar het „Volksmisboek" en de blad zijden met D geteekend naar het „Mis- en Vesperboek" van Desclée. Zondag 27 Februari. „Sexagesima" Epistel Cor. XI 19—33 en XII 1—9. Evangelie: Luc. VIII 415. De Biecht. I11 Serie XI no. 5 van „Geloof en Wetenschap, studiën voor onzen tijd", zet de Franciskanerpater Companus aan de hand der H. Schrift en de over levering uiteen, dat de Biecht niet een kerkelijke instelling is of „een uitvinding van de heerschzucht der priesters", maar een sacrament door Christus ingesteld ten geestelijken bate des men- schen, eene instelling, gekend en gebrui kelijk reeds in de eerste eeuwen des Christendoms als het noodzakelijk middel om na het Doopsel vergiffenis van zonden te erlangen. Welk weder zullen wij hebben Verwachting tot den avond van 26 Febr.: Meest matige, Oostelijke tot Zuid-Ooste lijken windbetrokken of zwaarbewolkt, wellicht sneeuw- ot regenbuien. Aanvankelijk lichte vorst, om het vriespunt overdag. Wij wenschen deze studie in handen van allen, die in het katholiek geloof be lang stellen. Goes. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Hervormde School (Nieuwstraat) alhier, de heer G. J. van de Wende te Deventer. (Z.) Benoemd tot onderwijzer (no. 4). aan de Hollandsch-Chineesche School te Magelang (Java) dhr. S. Griede, hoofd der Ger. Schooi te Hoek bij1 Terneuzen. Geslaagd voor machinist (voorloopig diploma) D. Hoogeveen, W. de Bruin en H. Dijkstra, allen te Vlissingen. (Z.) Geslaagd te 's Gravenhage voor het Ma chinisten-examen, voorloopig diploma de heeren: P. J. de Greeuw, Vlissingen; A. J. Vertinde, Vlissingen; W. C. J. F. Damme, Vlissingen en W|. F. J. Snijders, Middel burg. Geslaagd te Leiden voor het docto raal examen in de Wis- en Natuurkunde dhr. K. Spruit te Middelburg. De rechtbank te Middelburg heeft he den veroordeeld wegens vernieling: Z. IC., 16 j„ landbouwers knecht te Koudekerk©, f5 b. s. 1 week tuchtschool; C. P. Th. de R., 19 j., werk man te Vlissingen, f 10 b. s. 10 d. "h., met bekrachtiging van het vonnis waar tegen verzet was aangeteekend oplichting: A. J., 18 j. en C. R„ 23 j., veldarbeiders te Westdorpe, ieder 1 w. gev.straf; P. S., 41 'j„ koopman te Rot terdam, 3 mnd. gev.straf; strooperij in vereeniging: T. M. L. v. d. V., 32 j., huisvrouw van A. C. v. P. en A. C. v. P., 33 j., veldarbeider, beiden te Zuiddorpe, ieder f5 b>. s. 5 d. h. mishandeling: J. v. D„ 51 j., schip persknecht, zonder bekende woonplaats, f 10 b. s. 10 d. h.fF. P., 25 j., schoen maker te Heinkenszand, f20 b. s. 20 d. d.; H. V., 19 j., landbouwersknecht en H. C., 20 j., veldarbeider, beiden te West- kapelle, ieder 1 mnd. gev.straf; niet voldoen aan een ambtelijk bevel: J. E. v. D., 23 j„ landbouwer te Axel, £10 b. s. 10 d. h.; verboden uitvoer: J. Z„ 39 j., mossel- schipper te lerseke, f5 b. s. 5 d. h. A. v. R„ 23 j„ schipper te Ninove (België), met bekrachtiging van het vonnis waar tegen verzet, 14 d. gev.straf; beschadiging: J. L. Jz., 23 j„ arbeider, en J. L. Lzn., 26 j„ slager, beiden te Westkapelle, ieder f 10 b. s. 10 d. h. verduistering: II. H. G. H. W„ 32 j., huisvrouw van J. O. te Vlissingen, voor waardelijk veroordeeld tot f 10 1). s. 10 d. h.; vrijgesproken: J.'K„ 20 j„ smidsknecht te Noordgouwe, beklaagd van misha- deling. (Slot lin volgend nummer.) Het Openb. M. bij het gerechtshof te 's Gravenhage eisclite vier jaar gevan genisstraf tegen J. B. Jz., arbeider te St. Maai tensdijk, wegens brandstichting in de schuur zijns vaders. De rechtbank te Zierikzee had twee jaar opgelegd. Uitspraak over acht dageu. Arr. Rechtbank te Zierikzee. Door deze rechtbank zijn Dinsdag veroordeeld wegens verboden uitvoer van vet: P. J. II., 30 j., Boschkapelle, tot f 25 b. s. 30 d. h„ met verbeurdverklaring van 64 in beslag genomen vaten met vet; mishan deling J. A. v. d. V., 28j., schipper, St. Filipsiand, tot f5 b. s. 1 w. h.huis vredebreuk en vernieling: H. N, 23 j., werkman, St. Maartensdijk, tot 14 d. gev mishandeling: J. P. Wz., 20 j., veldar beider, St. Maartensdijk, tot 1 m. gev. mishandeling en wederspannigheidW. P. Cz., 52 j., veldarbeider, St. Maartens dijk, tot i m. gev.; diefstal: M. C. B. J. Nzn., 16 j., boerenknecht, Poortvliet, L. B. Azn., 20 j veldarbeider, Scherpenis- se, ieder tot f 5 b. s. 1 w. li. Vrijgesproken: C. C. van A., 16 j., veldarbeider, Poortvliet, en J. B. Az., 24 j veldarbeider, Scherpenisse, beklaagd geweest van diefstal. (M. Ct.) Amsterdam bedreigd 7 Woensdagavond kwam het verontrusten de bericht binnen, dat voor den dijk in Wa terland, die den IJ polder en Amsterdam beschermt, ernstig gevaar dreigde, doch waaraan door militairen uit Buiksloot in- I

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 5