Boeren Inspan COLLECTES, I a de Hofstede, Bouwland, Weiland, 9 Paarden, 29 stuks Hoornvee, 30 Varkens, 9 PAARDEN, Rijtuigen 2 Woonhuizen, HENGSTEN, 3 KALFKOEIEN een kapitalen I ADVERTENTIE N. alle soorten TUINZADEN, E. VERBEEM GOES Openbare Verkooping Woonhuis, Schuur en Erf, met jonge uitmuntende Boomgaarden, en Bouw landen, Feuilleton. Uit dagen van Strijd. op Woensdag I Maart 1916, 130 Kippen en Hanen en 28 Loopeenden. Donderdag 9 Maart 1916, publiek verkoopen paarden, Rijtuigen, Stalhouderij-inventaris enz. Het Roode Kruis Comité West Zuid-Beveland TRANSPORTCOLONNE Dit in beslaat oil 6 tlnii EERSTE BLAI Donderdag 9 Maart 1916, publiek te verkoopen Woensdag 29 Maart 1916, Firma F. SANDIJCK, Goes. Firma F. SANDIJCK, Goes H.Ü. LANDBOUWERS. TE KOOP: P.VERMUE, TE KOOP een goed onderhouden Woon- en Winkelhuis, Een flink nieuw gebouwd Burgerwoonhuis Losse Oorlogsberich I I Heden overleed, na meermalen voorzien te zijn van de H. H. Sacra menten der Stervenden, onze gelief de Vader, Behuwd-en Grootvader, de Heer C0RNELIS RENTMEESTER, in den ouderdom van bijna 57 jaar. Uit aller naam, Wed. C. RENTMEESTER- Veemue. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Wolpliaartsdijk, 17 Februari 1916. GEVRAAGD: ter belegging van weiden, behoorende aan het landgoed „de Utrecht", te Esbeek (N.-B.). Inlichtingen te bekomen bij G. VAN LIERE, te Ovezand. RUIM VOORHANDEN bij C. v. CASTEREN, 's-Heerenhoek. VERKOOPT 12 witte of witgebloemde Kastranden voor 10 cent, Goud-, Koper- of Zilver brons 15 cent, Ledersmeer 15 cent, Lederappretuur 15 cent, Meubelpolitoer 15 cent, Karnemelkzeep 10 cent, Erdal, Manjefiek, Anker en andere Schoen- cream, Brasso, Sidol, roode en witte Boenwas, 4 groote Zakjes Blauw voor 10 cent, Schuurlinnen 3 cent per vel. Winkeliers flinke korting. op Woensdag 15 Maart 1916, des morgens te 10 uur, te Goes, in het koffiehuis „De Prins van Oranje" voor de Erfgen. van den heer J. Zandee en mej. F. Blok, ten overstaan van den Notaris PILAAR te Goes, van: bestaande uit: zeer gunstig gelegen nabij Goes, in den Goeschen rolder, samen groot 14 H.A. 48 Aren. b. zeer geschikt voor HOVENIERING, nabij Goes, in liakkershoek, groot 2 H.A. 12 A. 40 c.A. c. onder 's-Heer Hendrikskinderen, in den Goeschen Polder, nabij „de Oranjeboom" groot 2 H.A. 57 A.'80 c.A. Sub a en b te veilen in perceelen en combinatiën. Boekjes met kaart verkrijgbaar ten kantore van den Notaris vanaf 25 Fe bruari 1916. 16) Zooals gij zegt, Nelly, zooals gij zegt, mijn kind. Maar wie woet of wij ons nog niet vergissen aangaande het eigendoms recht van die menschen. Zie nog eens en zeg mij, zoo gij kunt, of zij op zijn Engelsch gekleed zijn of wel de Iersche kleederdracht hebben". „Neen, niet de Iersche dracht, groot vader. Ik zou haast zeggen, dat zij tot hel leger v vu den onderdrukker behooren, maar dat is bijna onmogelijk. Ha! nu komt een dame naar buiten, die zij te paard helpen, en een groote sterke man in militaire kleeding, stijgt ook te paard. Een half dozijln bedienden denk ik. of vrienden zijn insgelijks opgestegen en rij den n.ui met de overigen weg. Zij moe ten hier langs komen, grootvader, want ik zie geen anderen weg, waar paarden veilig kunnen loopen. Laat ons daarom op hen wachten bij die bank, en als zij dicht bijl zijn, zal ik hen ondervragen en zoo zij tot het veroveringsleger be hooren, hun ons bewijsschrift toonen. Zij zullen zeker voor dat gezag buigen en ons helpen om bezit te nemen van dat- De Notaris E. C. VAN DISSEL, te Goes, zal des voormiddags om 9'/> uur, te Kloetinge, ten verzoeke van den heer W. van Liere Czte Kloetinge, op de door hem bewoonde hofstede, aan den Achterweg, om contant geld, PUBLIEK VERKOOPEN: bestaande in als vos Merrie (veulendra- gend), 5 jaar, vos Merrie (veulendragend) 5 jaar, bruine Merrie (veulendragend), 13 jaar, vos Merrie, 14 jaar, vos-bles Ruin, 3 jaar, bruine Merrie, 3 jaar, bruine Merrie, 2 jaar, bruine Merrie, 1 jaar en bruine Merrie, 1 jaar. als 11 baatgevende Melk koeien, 3 Kalfvaarzen, 6 Wei vaarzen, 3 Weiossen, 6 Vaarskalveren. als 4 drachtige Zeugen, 18 groote en kleinere Varkens en 8 Speenvarkens. Voorts nogUtrechtsch Wagentje, 2 Menwagens met ijzeren Assen en Rongen, Driewielskar, Zaaimachine, Maaimachine en Slijpsteen, Hooihark, Cultivator, Schuivelploeg, 3 Sacks-, 2 Coks-, 2 Zaai- en 1 Aardappelploegen, 8 ijzeren Eggen in soort, Kettingegge, Rolblok, Molbord, Sleepbord, Sleep eggen, Sleper, 2 Rolslepers, Stroo-, Peeën- en Windmolens, Zwingen, Boom gaard-, Schuur- en Voorladders, Mest-, Peeèn- en Schuifplanken, Hekkens, He- vies, Klaverruiters, Zaaddorschzeil, 2 Wagenzeilen, 4 Graar.zeeften, Aard- appelzeeft, Meelkist, Vorken, Rijven, Griepen, Zolder- en Stalgereedschappen, 5 Waterbakken en Goten, droge- en groene Musterd, Hooi, Pulp, 25000 KG. Beestenpeeën, Reepen, Pleien, Harnas. Melkontroomer (Mays), Victoriakarn, Teeltuin, Melkgerei, Kachel, Kookka chel, Fornuis, 2 Spekstanders, Tafel, Stoe len, eenige Meubilaire Goederen, enz. De melklijsten liggen ter inzage bij den verkooper. Met den verkoop van het Beestiaal wordt te half een begonnen. Op de hofstede is een bergplaats voor fietsen, doch geen stalling. Muziek is verboden. gene, wat als ons eigendom is aange geven. Ik ben blijde een vrouw bij hen te zien, dit zal' mij het spreken vergemak kelijken". Zoo redenee rende, geleidde Nelly haren grootvader naar de rotsbank, die op 't pad vooruitsprong -en het zoo nauw maakte, dat het slechts voor een ruiter te gelijk doorgang aanbood. Daar1 wachtte zij met bleek gelaat en zenuwachtige gejaagdheid de aankomst a£ van het gezelschap waar van zij gevoelde dat wellicht het lot van lord Netterville en haar zelve afhing. Hoofdstuk VI. Het gezelschap van den toren kwam middelerwijl in snellen draf aangereden, on Nelly, behoedzaam uit hare schuil plaats naar beneden ziende, bemerkte dat zij reeds den voet van den heuvel be reikt hadden, waarop zij zicli bevond. He da.me, die blijkbaar nog jong was en hoewel in Puiiteinsche kleederdrac-ht ge stoken, volstrekt geen Puxiteinsch uiter lijk had, reed vooraan, tusschen den man van krijgshaftig uiterlijk, dien wij reeds aanduidden, en een jeugdiger per soon insgelijks als krijgsman toegerust, terwijl een aantal bedienden de achter hoede vormde. Toen het pad zich begon te vernauwen, dreef de dame haar paard vooruit als wilde zij deu weg aanwijzen Bij akte, den 25 Januari 1916 voor den ondergeteekeude verleden, is op gericht de Coöperatieve Kolenvereeniging „ONDERLING BELANG", Gevestigd te Nieuwdorp, gemeente 's Heer Arendskerke. De akte is in haar geheel geplaatst in het bijvoegsel tot de Nederlandsehe Staatscourant van den 19 Februari 1916, no. 42, onder het doorloopend nummer 4164. JOH. PILAAR, Notaris. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des voorm. om 10l/2 uur te Wemeldinge, aan de stalhouderij, P. H. J. DE GROENE, wegens opheffing der stal houderij, om contant geid, bestaande in: mak bij spoor, boot, tram en auto, als bruine Merrie (veulendragend) 8 jaar, vos-Ruin, 3 jaar, bruine Merrie, 10 jaar, bruine Ruin, 9' jaar, bruine Ruin, 15 jaar, bruine Merrie, 15 jaar, bruine Mer rie, 15 jaar, zwarte Ruin, 12 jaar, bruine Merrie, 12 jaar. waaronder Brik voor 12 personen, een dito voor 10 personen (beide met zomer en win- terkap en zoo goed als nieuw), Brik voor 4 personen (koetsierszitting onder de kap), 2 Landauers, 1 Calèche, Vigi lant (voor 1 en 2 paarden), Tentwagen (voor 1 en 2 paarden met bok en kat tenbak), Tilbury, Veerwagen (2 jaar nieuw), 3 Menwagens met ijzeren assen en rongen, Boomwagen, tevens Bak- wagen, 3 Sacks-, 1 Zeeuwsche-, 1 Moor- en 1 Meedekploegen, 1 Vorentrekker- Aardappelploeg, Eggen in soort, waar onder Beitelegge, Handblok, 3 stel Grint- planken, 2 Sleepborden, Griepen, Schop pen, Pleien, Reepen, Voorladders, Zwin gen, Pongerboomen, ijzeren Damhek, Kiekenren, een partij Wagen- en Rij- tuigharnas, waaronder 1 span Engelsch tuig met nikkel gemonteerd, Rijzadel, Paardendekens en Kleeden. V o o r t s Hooi, Stroo, 1000 K.G. gedroogde Pulp, Beestenpeeën, groene Musterd, 5 H.L. Zetaardappelen, (Eigenheimers), 10 H.L. Zetaardappelen (blauwe) enz. enz. Met den verkoop van paarden en rijtuigen wordt om 12'/2 uur des namiddags begonnen. Geen muziek, geen stalling. Bergplaats voor fietsen. en Nelly kon een harer volgelingen hoo ien zeggen, dat zij voorzichtig rijden moest tot zij den hoek bijl de rots was omgeslagen, juist het punt, waar het meis je nu met haren grootvader zat. De waarschuwing kwam echter te laat. Het geluid kon nauwelijks de oorcn der da me bereikt hebben, toen zij reeds rond den rotshoek was gesneld en haar paard, toch al wild en schichtig, bij het onver wachte gezicht van Nelly en haar groot vader aan het steigeren ging. Zoo het pad niet plotseling wat breeder was ge worden zou het zeker ongelukkig met haar zijn afgeloopen, en toch Nelly vrees- do ieder oogenblik paard en berijdster van do helling, die daar zoo steil was, naar beneden te zien storten, wijl het wilde dier onophoudelijk achteruit drong. De dame evenwel was hel beest goed meester en spoedig moest het bukken voor haar krachtige hand; liet gelukte haar in vollen galop te komen en zoo snelde zij in vliegende vaart langs het pad den heuvel af. Haro gezellen bereikten nu de plaats waar Nelly met angstig kloppend hart het voorval had aangezien en de jongste van de twee was op het puint zijn paard in vollen draf te brengen, toen de oudste hem zeide dit niet te doen. „Laat haar gaan, Ormistonl Laat kaar beveelt inet den grootst mogelijken aandrang de welke thans allerwege in Zeeland gehouden worden door de afdeelingen van i Zeeuwsche Landbouw Maatschappij, in de belangstelling der ingezetenen i Nog slechts een matig bedrag aan giften werd door het Provinciaal Comit ontvangen, een zeer gering percentage van hetgeen van elders aan de Algemeen. "Vereenigde Commissie werd toegezonden. Door den jongsteu storm werd nieuwe schade toegebracht en nog valt niet t overzien welk bedrag noodig zal zijn, om de gevolgen der Zuiderzeeramp te lenigen Moge een ieder dan in den zak tasten, opdat Zeeland's bijdrage tot eer strekkt aan de provincie en liare bevolking. Namens het Provinciaal Comité, E. A. O. DE CASEMBROOT, Voorzitte: J. F. VAN DEINSE, Secretaris-Penningmeestei weascht te Kapelle-Biezelinge eeta te vormen. Zij die genegen zijn zicli hierbij aan te sluiten en dei 18-jarigen leeftijd bereikt hebben, worden verzocht ten spoedigst De Groote Oor zich schriftelijk of mondeling op te geven bij den leider W. F. PFEIFFER, Med. docts. Arts Kapelle-Biezelinge, 21 Februari 1916. Abonnementsprijs p. 3maandeil Afzonderlijke nummers 5 cerl Advertentiën worden ingewacl half drie en Vrijdag vóór ec De abonné's op dit blad, in li directie uitgereikte polis, zijn, daarvoor vastgestelde Verze GRATIS verzekerd tegen on; De Notaris II. R. STRUVE te Mid- delburg, is voornemens op des namiddags 2 uur, op de bovenzaal der Sociëteit „De Vergenoeging", te Middelburg, te Veere en Middelburg, gedreven door den heer STOMPS, op erfpachtsgronden ter grootte van 12.23.60 Hectaren. Specifieke omschrijving der op de per ceelen aanwezige boomen en planten met nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris. Bezichtiging Dinsdag en Woensdag 7 en 8 Maart van 1012 en van 24 uur, op vertoon van een toegangsbewijs uiedt aldaar verkrijgbaar. De Notarissen E. C. VAN DISSEL en J. PILAAR te Goes, zullen op des voorm. om 11 uur, te Krabbendijke, in de herberg van OTTE, publiek verkoopen Schuren, Varkenshok, Tuin, Goomjaard en Erf te Krabbendijke, op het dorp, wijk A 18 en 19, groot 34 A. 62 cA. Te aanvaarden 1 Mei 1916. Inlichtingen te bekomen hij genoemde Notarissen. SCHRIJFPAPIEREN ENVEL0PPES, INKTEN, BUREAU-ARTIKELEN, „SWAN" VULPENHOUDERS EN INKT. DOOZEN LUXE-POST. gaan Zij weet wat zij doet, mijn dochter lluth, en als gij haai- achterop rijdt, zult gij haar paard neig woedender maken". Na dio beslissende woorden had de jonkman Orimston geen andere keuze dan rustig' te blijven. Hij hield zij|n paard in, naast dat van den ouden krijger en wachtte zoo geduldig als hij kon de te rugkomst der dame af. De uitkomst be wees de waarheid van de woorden des vaders. Nauwelijks had zij de vlakte be reikt, of zij hield haar paard in, wend de voor het nog haar doel kon gissen en galoppeerde zoo snel het heuvelpad weer op, dat het beest bijna buiten adem was, toen het de hoogte bereikt had. Van allen angst te haren opzichte be vrijd, stortte nu de oude officier valn Cromwell, want als zoodanig duidde hem zijne kleeding aan, al zijn toorn uit op degenen, die de onschuldige oorzaak van hel ongeval waren. De oude man cn het jeugdige meisje waren de eenige schul digen, zoodat de storm in volle kracht over hen losbarstte. Zij stonden in de bocht door de rotsen gevormd en daar Neily door een onwillekeurige beweging van vrouwelijke vreesachtigheid, achter haren grootvader was gestaan, was lord lord Netterville voor een oogenblik de hoofdpersoon in den groep. Ueheel tot zich zeiven gebracht doordat hij. zich zoo leveren alle soorten Drukwerken aai concurreeiende prijzen binden uwe Illustraties in plaatsen zonder prijsverliooging uw Ad' vertentiën in alle bladen. nemen abonnementen aan op alle Tijd' schriften liebben voorhanden vele soorten Schrijf papieren, Enveloppes, Schrijf bloes, Bureau artikelen, Soeiv necken Briefordners. groot, grof e:< zeer kort. Benevens rekening laatste helft van Maarl, bj Landbouwer. BIEAELINGE Te bezichlisen iederen werkdag. met B A K K E R IJ waarin dubbele Heeteluchtoven, ook voor andere be drijven zeer geschikt. met Bloementuintje, aan de Oud ömgel G 96. Te bevragen bij Gebr. NOORDHOEK Goes. van aangezicht tot aangezicht tegenove: zijne doodsvijanden bevond, stond hij daal met vlammend oog, de lange grijze haren» over de schouders en een edele houdinjjl in het lichaam, door de ontberingen ver rnagerd en verbleekt. Zijne kleeding, 4 Iersche dracht, deed den oujden volgeli»! van Cromwell hein voor een inboorlin: aanzien en hij sprak hem dan ook o[ dien verachtenden toon aan, dien de E» gelschen in die dagen altijd aansloegei tegen den ongelukkigen overwonnen Cell „Hoe nu, Iersche liond, durfdet gij wagen, gij en die meid daar bij u, on onzen weg te begaan en zoo het leve» van Gcds uitverkorenen in gevaar I» stellen? Maak plaats en laat ons doo» zoo gij niet wilt dat ik met u doe, af ik deed in de slag van Eredagh, waai mijn zwaard van den opgang der zona» tot beuren ondergang de wraak des Hee' ren deed nederkomen op een afgodisd en godslasterend volk." Lord Netterville had zich gedurende dien uitval midden op het pad geplaatst zoodat de spreker niet kon doorrijde9 zonder eenig ongeval, en met flikkerend i, oog voegde hij hem toe: (Wordt vervolgd.) Jaaroverzicht van den Oc 14 Februari 1915. De trekken na een overwinning Hindenburg in Oost-Pruisen ond. verliezen naar Soewalki terug. 15 Februari. Nederland z Duitschland een protestnota n. leiding der Duitsche verklarinJ Februari, dat de Engelsche wat, oorlogsgebied worden beschouwt De Duitscliers zijn in opmai| noorden van den Weichsel. 17 Fe bru ari. De Oostenrr zetten wederom Czernowitz. De Duitsche marine-luchtsche] en L 4 vergaan. Het offensief der Fransclien ii pagne neemt een aanvang. 24—27 Februari. Succes J sen bij Przasnyscde opmarsch c sellers' in Noord-Polen en die der rijkers in Zuid-Oost Galicië wordt' Actie der Duitschers op het West? (Fransche bron.) Het Parijsche communiqué van dagavond meldt: De Duitsche aanval ten Noord] Verdun, ontwikkelde zich, gelij wacht werd, in een zeergrooten ren slag, die lieden met aangr hevigheid voortduurde, en wa n: troepen, krachtig weerstand bo den vijand buitengewoon zware zen toebrachten. Het bombardement zonder op] der zware kanonnen, waarop v even groote hevigheid antwo(| strekte zich uit over een front kilometer van Malancourt tot lie van Etain. De Duitsche infanterie die zee was en behoorde tot zeven versclj legers, ondernam in den loop v dag een reeks .aanvallen tussche bant-sur-Mere en Ornes. De vijand was in weerwil van pogingen niet in staat jons uit he llaumont te verdrijven. Onze tegenaanvallen op de Dui ten Oosten van het Caures-woud. den er in Wavrille binnen te e en deden liet vijandelijk olfensie| lukken in het Caures-woud. wf wij het grootste gedeelte bezet' een reeks van bloedige aanvallen De vijandelijke aanvallen ten N< van Ornes op onze Herbelois lini den door tegenaanvallen tot stad bracht. Er hadden geen in fan til vechten plaats op den linkeroevl] Maas of tusschen Ornes en Fromj De vijand viel gisterenavond ter Oosten van Carspach in liet woi Zuid-Westen van Altkirch in den aan en kreeg vasten voet in de v, geschoven loopgraven, waaruit middellijk door een tegenaanval \J ven werd. Onze artillerie sloeg verscheiden! sen in de vijandelijke loopgraven front van Steenstraete in België e nielde de verdedigingswerken oj Vauolere-plateau ten Noorden v; Aisne. (Duitsche bron). BERLIJN, 24 Februari. (K.N.) J Morath schrijft in het „Berl. Tag Het succes, dat onze partieele op» in den laatsten tijd op het Weste behaalden, wordt overtroffen doi gisteren gemelde succes Noordelij verdun. Reeds sedert de gevechte de Marne heeft in Duitschland di de hoop bestaan om dit voornitsti

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 4