Laatste Berichten- Van het Oorlogsveld. Correspondentie. kerknieuws. onderwijs Rechtszaken. Leger en Viool. Marktberichten. Burgerlijke Stand. enz. 14 Februari 5 uur 's namiddags Berlijn. (Off.) Op het oostelijk, en Balkanoorlogstooneel niets bijzonders. Op het westelijk oorlogstooneel artillerie-ge vechten op een groot deel van het front. Ten Zuiden van de Somme wordt hard gevochten om een vooruitstekend stuk loopgraaf van onze stelling door de Duit schers wegens den uitgebreiden aanval daarop opgegeven. In Champagne zijn twee vijandelijke te genaanvallen afgeslagen. Ten noorden van 1a hu re ontnamen de Duitschers in storm aanval 700 M. stelling aan de Franschen. 'Laatstgenoemden lieten 7 officieren en 300 man in handen van den vijand. Ten zui den van Lusse veroverden de Duitschers door een mijn te doen springen een deel der vijandelijke stelling en bij Obersept veroverden zij een stuk loopgraaf over een breedte van 400 AL Hevige vijande lijke tegenaanvallen werden afgeslagen. Dnitsche vliegesKaders bestookten spoor wegetablissementen en troepenkampen aan het, noordelijk deel van het front. Parl|s. (01 f.) He minister van Marine meldt dat het oorlogsschip „Suffren" bet- welk door de Duitschers heette getorpe deerd te zijn, onbeschadigd te Toillon ligt. (Waarschijnlijk is liet door de Duit schers getorpedeerde Fransche schip nabij de Syrische kust de kleine krui ser „amirai ('barnier", die in de Syri sche wateren verbleef en waaromtrent men sinds 8 Februari niets heeft ver nomen. Red.) parijs. Officieel communiqué van 11 uur. In Artois hebben de Duitschers een reeks aanvallen gedaan; de eerste die in den ochtend gedaan weid ten westen van heuvel 140 verliep zonder resultaat. In den namiddag vielen de Duitschers na een hevig bombardement op vier ver schillende punten tegelijk aan. Op drie plaatsen werd de aanval door iartillerie en geweervuur tot staan gebracht. Bij den vierden 'kregen zij voet in de eerste linie van de ioopgraal ten westen van heuvel 140. Zij werden er echter onmiddellijk! weer uitgeworpen door een tegenaanval, waarbij hun zware verliezen werden toe gebracht. Een vijandelijke vliegmachine, die door een granaat getroffen was is in brand geraakt en ten oosten van,. Gi- venehy binnen de 'Fransche linies geval len. Êen aanval met handgranaten ten zuiden van Frise door de Duitschers on devnomen mislukte. De Franschen heb ben vijandelijke versterkingen ten oosten van Oise beschoten. De Dnitsche artille rie is buitengewoon actief opgetreden tus- sehen Soisso.ns en Rheims. Een Fran sche inlanterieaanval deed een door den vijand ontijdig ondernomen aanval mis lukken. De Franschen hebben daarbij krijgsge vangenen gemaakt. In Champagne slaagde de vijand er in na een gevecht voet te krijgen in de vooruitgeschoven loopgraven ten oosten van Lahure. Een vijandelijken aanval in den Boven-Elzas werd door de Fransche artillerie afgeslagon Londen. (Part.) Uit Petersburg wordt geseind dat aan liet. Oost-GaTicische en AVolhynische front, wederom talrijke Rus sische aanvallen plaats hebben welke ge paard gaan met een verhoogde bedrijvig heid der Russische, artillerie. Londen. (Part.) Begrijpelijkerwijze wordt hier mot groote voldoening kennis genomen van de verklaringen van de „Giornalei 'd' Italia" over de volkomen overeenstemming tussrhen de Italiaansche en Fransche staatsleden als gevolg van het bezoek van Briand aan Rome. Londen. De „Times" meldt ,uit Boe karest, dato 11 Februari, dat 25000 man Dnitsche troepen te Roesljock zijn aange komen, Waarschijnlijk bestemd voor Tur kije. Londen. Reulèr meldt uit Athene, dat de Bulgaren Fieri hebben bezat in Albanië, 25 K. Al. van Wallona verwijderd. New york. In telegrammen aan de b'.atea door cor.eipo, de.iien uit Wash'iig- ton verzonden, wordt de meening geuit, dat president Wilson waarschijnlijk; in oimlelooze moeilijkheden zal' worden ge wikkeld naar aanleiding van zijn. nota om trent den Duitschen duikbootenoorlog, welke nota juist werd gevolgd door de nota van Lansing aan de mogendheden betreffende de ontwapening van handels schepen. door den WelEerw. Heer Lips, kapelaan te Dongen, is' er van 5 tot 8 Febr. voor de militairen der 7e gemengde brigade een gesloten retraite gehouden te Sepipe (N.B.) 95 Militairen hebben aan deze re traite. deelgenomen. Deze retraite van hoofdzakelijk Amsterdamsche militairen is de eerste der IVe divisie. Heerlijke dagen hebben zij; in Sepipe doorgebracht! Treffend was het oogen- blik, toen Jezus in hun midden werd rondgedragen, zij aan Zijn II. Jlarl eer herstel brachten voor het vele kwaad, bijzonder in de mobilisatie bedreven, en zij! om kracht smeekten, ten einde in liét, leger o,ok als strijders voor Chris tus en zijn kerk pal te staan. Overgelukkig waren zij, toen de ma joor-aalmoezenier hun voorlezing deed van een schrijven van Z. D. II. Mgr. den Bisschop van Haarlem, die hen met hun daad van geloofsmoed gelukwCnsclite. Van 2528 Maart zal de 2e retraite! voor de R. K. Militairen der IVe Divisie plaats hebben. Ouders, spoort uwe zonen aan, opdat zij zich vroegtijdig aan hun nen aalmoezenier opgeven. En gij, oud- retraitanlen, maakt propaganda bij Uwe collega's; dit immers is de beste dank welke gij' uwen beminden .aalmoezenier en den Paters van het retraitehuis kunt brengen. (..De Tijd") Alen verzoekt ons te willen vermelden dat de Retraite van 6—9 Maart in liet Retraitehuis „De Thabor" te Rotterdam voltallig is en (lat eene nieuwe Retraite is ingelascht: 16—19 Maart Meisjes van den gewonen stand. Verg. f4.— Abonnementsgeld 1916 in dank ontvan gen van .1. v. A., HansweerdA. v. A. Oud Gastel; P. M. 'sHeerenhoek, J. T. C. Al. Hoofdplaat. de Administratie. Militaire Retraite. Dioor de ijverige bemoeiingen van den Zeer Eerw. Heer Som, majoor aalmoeze nier der IVe Divisie, hierin bijgestaan St-Jansteen. Onder leiding van de Eerw. Heeren geestelijken zal in de R. K. Jon gensschool alhier worden opgericht een patronaat teneinde de jeugd des' Zondags op aangename en leerzame wijze bijl el kaar le houden. Voorzeker een nuttige instelling welke bovendien ook noodig Was'. Een treffend gebed. De „Souvenir Normand" heeft den Heiligen Vader de teksten toegezonden van een aantal gebeden voor den vrede. Vooral hetgeen wij hier in de vertaling laten volgen verdient bijzonder de aan dacht. Het is gericht tot het II. Hart en geïnspireerd uit het testament van Wil lem den Veroveraar „Heer, maak van mij een werktuig van uwen vrede, „Mocht ik daar, waar de haat heerscht, de liefde brengen, „Mocht ik daar, waar de zonde heerscht, de vergeving brengen, „Mocht ik daar, waar de tweedracht heerscht, de eenheid brengen, „Mocht ik daar, waar de dwaling heerscht, de waarheid brengen, „Mocht ik daar, waar de twijfel heerscht, liet geloof brengen, „Mocht ik daar, waar de duisternissen heersehen, het licht brengen, Mocht ik daar, waar de droefheid heerscht, de vreugde brengen, „O Heer, geef, dat ik niet zoozeer zoeke getroost te worden dan te troosten begrepen te worden dan te begrijpen, bemind te worden dan te beminnen want door te geven ontvangt men, door zich zelf te verloochenen hervindt men zich zelf, door te vergeven wordt men vergeven, door te sterven staat men op ten eeuwigen leven!' Het heeft den H. Vader behaagd dit in zijn eenvoud zoo roerende gebedje bijzonder aan te bevelen en Z. H. sprak de hoop uit, dat het in de harten van alle menschen weerklank mocht vinden en de uitdrukking zou worden van hot algemeen gevoel. (Maasbode) Geslaagd voor 3en stuurman de heeren J. Jasperse en K. Heeres, leerlingen der „De Rojjterschool" te Vlissingen. (lp- de voordracht voor onderwijzeres le Waarde zijn geplaatst, de volgende dames: ll. Joh. W. K. de Jager van Waarde, tijdelijk le Roosendaal; 2. J. AI v'an Westenbriigge te Poortvliet en A van den Ende te Goes. (M. CL) Door Burg. en Weth. v'an Hulst is be noemd tot tijd. onderwijzeres' aan de o.l. school aldaar, zulks in plaats van den benoemden onderwijzer G. Eggermont te Zupdert,, die eerst 1 Mei a.s. in functie kan treden, mej. Lombaart, onderwijze res te Zuidzande. (M. Ct.) Kantongerecht te Goes. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegensovertreding Leer plichtwet: J. T. te Kloetinge Ï2 1>. s. 2 d. h., le herhaling: J. \V, te Schore f3 b. s. 2 d. h., J. AI. te Wolphaartsdjjk, J. M. te Wemeldinge, AL G. te Kloetinge, allen f4 b. s. 3d. h., 2e herhaling: J. H. te Kloetinge f7 b. s. 5 d. li.; jn het veld poging doen om wild te bemach tigen: A. R. te Ellewoutsdijk, J. AL te Oudelande fl b. s. ld. h.; niet be letten dat hond wild opspoort: J. V. te Borssele f3 b. s. 3 d. h.; vervoeren van wild buiten openbare wegen en voetpa den: P. M. te Ierseke f2 b. s. ,2 d. h., uitl. 'haas of f0.50 b. s. 1 d. h.; bui ten openbare wegen en voetpaden zich met wildstrik bevinden: B:. v. L. te Kloe tinge f2 b. s. 1 w. tuchtsch., wildstrik verbeurd; verwekken van nachtrumoer H. L. v. A. te Goes f2 b. s. 1 w. tuöhtscli., A. d. L. te Geersdijk f2 b. s. ,2 d. h., L. B., aldaar, £2 b. s. 2 d. h.; zonder vergunning vee laten loopen op weiland: J. I A. (te Hoedekejiskerk» f10 b. s. 5 d. h.overtreding Arbeidswet: A. II. te Rilland-Ra t.h 3 maal f 1 b. s. 3 maal 1 d. h., C. II. te AVemeldinge 5 maal f0.50 b. s. 5 maal 1 d. h.; in kwali teit met verlof sterken drank aanwezig hebbenC. d. Y. jhvr. va,n C. B. te Schore f 15 b. s. 10 d. li.wielen van voer tuig niet reinigenJ. H. Mz. te Wjssen- kerke, terug aan ouders; trek- en waak hond op openbaren weg los laten loopten: P. F. d. J. te Goes fl b. s. 1 d. h.j op openbare plaats zijn gevoeg doenWj. K. v. V., G. d. D. te Goes, ieder fl b. s. ld. h.; zonder vergunning vuur werk afsteken: W;. M. L. te Goes f0.50 b. s. 1 w. tuchtsch., A. F. P. te Goes f2 b. s. 2d. li.; 'savonds rijden zon der licht: D. L. te AVaarde fl b. ,s. 1 w. tuchtsch.; 'savonds fietsen zonder lantaarnN. H. te Goes f 1 b. s. 1 w. tuchtsch., J. II. te AVemeldinge, J. F., B'. D. te Kapelle, I. S. te Heinkenszand £2 b. s. 2 <d. h., A. A. de W|. te Goes fl b. s. 1 d. li., fl. d. W. te Goes fl b. s. 1 w. tuchtsch.; overtreding aanva- ringsreglemontW. G. te Halsteren f 10 b. s. 10 d. li.; botvissciherij uitoefenen in verboden tijd: E. W. te Baarland f3 b. s. 2 d. "h., uitl. net of f0.50 b. s. ld. h.; Schelde bevisschen zonder con sent P. v. S. te Jerseke f 1 b. ,s. 1 d. h.; dronkenschap: A. L. te Baarland, J. P. AAL te RiHand-Rath, ieder f2 b. n. 2 d. li., C. R. te 's Heer Hendrikskinderen f3 b. s. 3 d. h., H. S. te Hansweerd f3 b. s. 2 d. h., P. F. te Hansweerd 2 maal gepl. 2 maal f5 b. s. 2 maal 3 d. h. Vrijgesproken, beklaagd als fietser vei ligheid van verkeer in g'eVaar brengen: J. M. te Nisse. Tegen C. E. T. v. S., den Belgischen Stuurman, die Vrijdag voor de rechtbank te Middelburg terecht heeft gestaan we gens' overtreding van. art. 100 W. v. S., is naar wij' vernemen een jaar gevange nisstraf gevorderd. Rechtbank te Middelburg. In hel openbaar stonden terecht C. de L., geboren te Kapelle-Biezelinge en Th. W., geboren te Helleyoetsluis, beiden zon der bekende woon- of verblijfplaats, be klaagd van landlooperij te Middelburg op 28, 29 en 30 Januari. De eiscli luidde tegen bekl., die be kenden, voor De L. 3 dagen hechtenis en 3 jaar opzending en voor W. 12 da gen hechtenis. De tweede bekl. zou ook gaarne wor den opgezonden De rechtbank deed direct uitspraak en veroordeelde beiden tot 3 dagen hechte nis en 3 jaar opzending. De volgende bekl. R. G., wonende te Oostburg, thans gedetineerd, beklaagd van oplichting. De eerste getuige L. C. Koene, herber gier uil IJzendijke, heeft bekl. hij zich op logies had; bekl. gaf zich voor als boomenkoopman en zeide reeds bij een ander gelogeerd te hebben. Dit bleek den volgenden morgen niet waar le zijn; toen getuige hem hierover onderhield, is bekl. bet zelf gaan onder zoeken en niet meer teruggekeerd, hij betaalde nooit. Bekl. zegt zoo gehandeld te hebben omdat hij geen geld bad. Getuige verklaart nog bekl. te hebben vertrouwd, omdat bij zeide boomenkoop man te zijn. De tweede getuige, f. de Jonge, rij wielhandelaar te Oostburg, heeft bekl. een rijwiel verhuurd, dat hij later bij de marechaussées terug zag. Bekl. buurde wel meer een rijwiel voor langeren tijd. De derde getuige, E. de Baa.rdemaker, herbergier te IJzendijke, heeft het rijwiel van bekl. in pand gekregen voor gemaakte vertering en geleend geld. Het O. Af. eischte voor het eerste feit vrijspraak, voor het tweede feit, Verduiste ring, vier maanden met aftrek voorarrest De verdediger, mr. F. B. Evers, sloot zich. wat betreft het eerste bij het re quisitoir van den officier van justitie aan AVat betreft het tweede feit, meent, plei ter, dat. liet niet vast staat, dat de fiets in pand werd gegeven en ook niet, dat hij, waar het rijwiel nog slechts vier dagen to IJzendijke stond, het niet zou terug halen. Pleiter meent, dat bekl. ook voor dit feit moet worden Vrijgesproken. Na re- en dupliek werd het onderzoek gesloten. De 78-jarige A. M. S., wed. \V„ te Kuitaart moest terecht staan, beklaagd van diefstal van ongeveer 5 K.G. bruino boonen ten nadeele van P. F. de Waal. De vrouw was niet verschenen. Na voorlezing ,van de bekentenis van bekl. voor den reohter-commissaris werd haar voorwaardelijke veroordeeling tot fl'O tot 10 dagen gevorderd, met een proeftijd van 2 jaar. AVel verschenen was S. P. v. d. H. uit Terneuzen, die bekende een wiel en een as van een kruiwagen, die aan de gemeente toebehoorden, te hébben ont vreemd; hij had de bedoeling de voor werpen terug te geven. De eisch luidde één week gevangenisstraf. Terecht stonden vervolgens C. B., vrouw V. en A. de BI., beiden wonende te Ril- land-Bath. De eerste getuige P. A. Diaensen, ver klaarde, Üa.t op 2 Januari ruzie ontstond tusschen zijn vrouw en de bekl. over bet plaatsen van een tobbe onder een afvoerbuis. De eerste bekl. sloeg de Vrouw met een stukje buis, en de tweede bekl. sloeg getuige met een schop. Beide beklaagden ontkenden te hebben geslagen Getuige ontkent het eerst te zijn be gonnen of iemand te hebben mishandeld. De tweede getuige H. P. Burg, matroos der marine, heeft de mishandeling gezien door bekl. De laatste getuige, J. Edelenbos, even eens marine-matroos, verklaart juist an ders als zijn collega, en verklaart, dat békl. niet. sioagen. Hoe Daensen verwond geraakte weet deze getuige niet. De officier gelooft wel, dat Daensen en zijn vrouw aanleiding gaven, maar a,cht toch de mishandeling bewezen en eischt tegen de eerste bekl. f7 of 7 da gen en tegen den tweeden f 15 of 15 dagen. Wegens mishandeling van Wi. Reijn- houdt werd tegen J. M. te Nieuwland bij verstek f 10 of 10 dagen gevorderd. Ook was niet verschenen L. de J. uit Sliedrecht, tegen wien f25 of 40 d. werd gevorderd wegens vernieling van ruiten in de woning van Van Santen te Hans weerd en mishandeling van P. Zegers. Ten slotte werd ook bij verstek tegen B. G. te Aliddelburg wegens wederspan- nigheid tegen de agenten Aloerland en Bekke op 1 Januari j.l., en mishandeling van Moerland, één week gevangenisstraf geëischt. Nog werd behandeld de zaak tegen G. E. T. v. 36 jaar, stuurman, geboren te Gent, wonende te Vlissingen, thans ge detineerd, beklaagd van overtreding van art. 100 van het Wetboek van Straf recht (spionnage.) Op vordering van den officier van justi tie en met het oog op de mogelijkheid van het in gevaar brengen van de veilig heid Van den staat bij openbare behan deling, besloot de rechtbank dezte zaak Tnet gesloten deuren te behandelen. De Pandhuis wet. De kanton rechter te Aliddelburg veroordeelde de pandhuishoudster A. 11. P. uit Vlissingen, die reeds vroeger tot drie maanden hech tenis was veroordeeld en tegen wie Za terdag j.l. 41/2 maand hechtenis was ge vorderd, tot 12 boetes van f 10 of 12 maal 10 d. h. en wegens een andere overtreding nog eens tot f25 b. of 30 d. h. Hoog water op Walcheren. De kantonrechter te Middelburg heeft uit spraak gedaan in de zaken tegen een drietal landbouwers, die de aan hun onderhoud toevertrouwde sprinken niet behoorlijk hebben uitgediept, waar door zij de goede afwatering tegen werkten. De kantonrechter veroor deelde twee hunner ieder tot f5 b. s. 10 d. li. en de derde, die commissaris is van dien Polder AValcberen, hetgeen hem door den ambtenaar van het O. M. ook reeds onder het oog is gebracht, tot £10 b. s. 20 d. li. Men meldt uit Den Haag Aan niet-beroepsmilitairen bedrijfslei ders kan ingeval van drukke werkzaam heden, tusschen 15 Maart en ,15 Juni bijzonder verlof verleend worden, van hoogstens 24 dagen. De officier van gezondheid tweede klasse bij de zeemacht R. L. H. .1. Rijf- kogel geplaatst te Vlissingen, wordt 15 dezer overgeplaatst in de rol .van Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis en ver vangen door den officier van gezond heid G. J. Colder. IJzendijke, 12 Febr. 1916. Ter graanmarkt van heden was de aan voer ruim met veel handel. Tarwe 50 cent hooger; gerst 25 ct lager. Jarige tarwe f a f nieuwe tarwe f 15.a f 15.50. nieuwe wintergerst f 15.a f 15.75, nieuwe zomergerst f15.— a f15 50, haver f 14.25 a f 14.50, paardenboonen f 18.— a f20.groene erwten f21.a f22. kroonerwten f23.a f24.bruineboonen f—per 100 kilo. Tholen. 12 Febr. 1915. Tarwe f 14.a f 15.gerst f 14.a f 16. haver f18.— a f 14.rogge f 11.af 12. karwei .f 14.a f 15.alles per 100 K.G., bruineboonen f20.a f25.witteboonen f21.—j a f24.—kt. erwten f20.a f24.—, aardappelen f2.a f2.50, ajuin f 5.— a f7. alles per H.L. (M. Ct.) Rotterdam, 14 Februari. Binnenlandsche granen: Tarwe ruim ter markt, hooger verkocht f 14.50 h f 15.Gerst, tamelijk aanbod, f 15.25 ii f 16.Chevalier f 16.— k f 17.25; Haver ruim aanbod, prijshoudend verkocht f 14.25 a f 14.75; Bruine boonen vast ge stemd, hooger betaald. Buitenlandsche granen: Maïs, La Plata loco f358. Eieren. Zeeuwsche [6.25 a f6.75 p. 100 stuks. Overmaassche f6.50 a f7.25. V a r k e 11 s. Aanvoer 862 stuks, prijs 49 a 53 ct., lichte voor export 36 a 40 Ct. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f3.50 a f3.70; Zeeuwsche eigenheimers f2.90 a f3.ZeeujWsohe bonte f3.60 a f3.70; Zeeuwsche bravo's f3.30 a f3.50; Spmastóhe eigenheimers f3.10 a £3.30; Poters f2.20 a f2.40; Red-Star f2.60 a 2.80. Tamelijke aanvoer, veel vraag. Vlas. Aanvoer 6166 steen blauw, prijs 120 li 145 stuivers; 522 steen wit, prijs 100 a 120 stuivers; 725 steen Gron., prijs 120 a 145 stuivers; 1600 steen Holl. geel, prjjs 120 a 145 stuivers; 1990 steen half gezw. blauw, prijs 50 ii 60 stuivers. Zeeuwsche ajuin. Aanvoer 3000 H.L., prijs f8 per 60 K.G. GOES. Huw. aangifte: 11, Tidde Jan Stikkens, 36 j. jm. te Emmen, onlangs te Amsterdam en Quirina. Cornelia Jacoba van der Afeer Mohr, 24 j. jd. te Goes. Huw. afk.12, Marinus Arnoldi, 33 j., jm. te Goes en Maria AVilhelmina Le Cointre, 34 j. jd. te Koudekerke; Janus Marinus Pieper, 42 j., wedn. van Kla- zina Bliek te Kattendijke en Cornelia Ge- lok, 46 j. jd. te Goes. Geboren: 12, Jannetje Sara, d. v. Sa muel AVisse en Neeltje Pieternella de Ja ger; 14, Gerarda AVilhelmina, d. v. Pieter Roose en Christina van Leussen. Overleden: 10, Anton Battes, 64 j., geh. «met Anne Maria Altmann; Maria Pro voost, 81 j., wed. laatst van Willem de Konter; 11, Alaria, 4 mnd., d. v. Janus Snoek en Adriana Jacoba Botbijl; 13, Apolonia. van 'tWesteinde, 76 j., wed. van Jozef Nicolaas Werri; 13, Jacobus' (Bookelaar, 76 j., geh. met Martina Franse; 12, Jacoba Francina de Jonge, 22 j., ongeh. Van 1214 Febr. MIDDELBURG. Bevallen: AI. J. Frede- riks, geb. Hagenaar, d. M. J. Bernhart, geb. Lottel, d.; M. de Kok, geb. Maas, z.; A. J. Al. Sies, geb. AAHttentrop, z.; E. Barentsen, geb. Jongepier, d.; H. E. M. Geurts, geb. Depaiepe, d. Overleden: Joh. van den Broeke, 42 j., man v. C. Christiaanse; C. H. Dhont, 63 j., ongeil. VLISSINGEN. Ondertrouwd: 1.. C. Don- ssn, wedr. 47 j. en A. M. C. Huijisman, wed. 38 j.; J. de Pagter, jm. 29 j'. en M. Af. Fritz, jd. 28 j.; C. Olijslager, jm. 24 j. en J. C'. van Biemen, jd. 23 j.; K. Loggers, jm. 26 j. en G. RidderhoT, jd. 27 j.; A. P. F. van Tlijen, jm. 32 j. en Al. E. van Rooi}, jd. 28 j.; P. J. Quite, jm. 22 j. en A. Schink, jd. 20 j. GetrouwdP. Julianus, wedr. 52 j. en A. Boel©, jd. 38 j.; C-. Roza, jm. 20 j. en AI. L. Slook; jd. 22 j.; F. Vanbarcy, jm. 25 j. en J. AV. Al. van der Leur, jd. 19 j. Bevallen: 0. Gunst, geb. de Keijlzer, z.; E. Huijisman, geb. van de Dood, d.; S. H. van Splunder, geb. Kort, d.C. van Reizen, geb. Crucq. d.; G. Luwema, geb. Gerritsen, z. Overleden: J. AL van Beek, z, 5 maan den; AV. Koster, d. 10 maanden; J. Ha- vers, man van AV. C. Herber, 29 jaar; A. Mem meester, vrouw* van AI. Bronke, 81 jaar. KRUININGEN. Gehuwd: Cornelis van Casteren, 50 j., wedn. en Jannetje Beu lens, 44 j. wed.; Jan Kriekaard, 25 j. jm. en Pieternella Kuzee, 23 j. jd. Geboren: Jozef Johannes Maria, z. v. Peter Antoon Hubert Janssen en Geertrui- da AVilhelmina Johanna Oostmeijer; Fran- ciscus, z. v. Leander Smet en Martha Amelia Schenkers; Jan, z. v. Abraham le Clercq en Pieternella de Jong; Thedora Suzanna, d. v. Hendrikus Gerardus van Laak en Carolina van den Heuvel uit Dordrecht. Overleden: Helena Brandt, 80 j., wed. van Adriaan Westdorp. (Kr. Crt.) SCHORE. Gehuwd: Gregorius Aloijsius van den Bergen, 32 j. jm. en Josephina Petronella van Assche, 19 j. jd. GeborenFrn.niyoise Elisabeth, d. v. Adriaan Pieter Neeteson en Cornelia Catharina Dieleman; Johannes Abraham, z. v. Jan Molhoek en Catharina Elizabeth Jozina. Duininck; Matthijs, z. v. Johannis Weststrate en Magdalena Ijeendertse. (Kr. C.) Heinkenszand. Zaterdag werd alhier door dhr. J. v. Boven aanbesteed het, bouwen van een woonhuis. Ingeschreven werd door J. de Atol Voor f 2347 en door J. Weststrate voor f2292. De gunning is aangehouden. Kruiningen. De levering van den be- noodigden steenslag alhier is opgedragen aan Van Doom's Bouwmateriaalhandel te Krabbendijke. Aan dezelfde firma is ook opgedragen de levering van benoodigde grintzand en grint te Goes, en van 't beton- materiaal voor den Kazernebouw te Roo sendaal. (Z.) Goes. Vrijdag werden door not. Pilaar- publiek verkocht: lo. weiland in Goes en 's Heer Hendrikskinderen, Krommen Poelweg, nabij wachtpost 43, groot 2.25.35 H.A., aan dhr. Jacobus Blok Jacszn. te Rilland, voor f2320 per H.A., of f5228.12; 2o. weiland in Goes, Krommen Poelweg, nabij het Station, groot 2.06.70 H.A., aan dhrn. L. Schouten te 's Gravenpolder en J. Huige te Nieuwdorp, voor f 2526 per H.A. of f5221.24; 3o. bouwland, in Kloe tinge, aan den 's Gravenpolderschen straat-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 3