UIT ZEELAND. Rechtzaken. Leger en Vloot. posterijen en Telegrafie. Landbouw en Veeteelt. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. 410e Staatsloterij. Burgerlijke Stand. mogen zij wel even na tafel een kijkje nemen in de cinema of andere verma kelijkheid, doch zeer vroeg komt de tech nische leider hen verzoeken naar kooi te gaan. Ook daarvoor zijn bijzondere maatregelen getroffen. Allen slapen in prima hotels, geheel afgezonderd van de andere gasten, opdat zij een volkomen ongestoorde nachtrust hebben. Anderhalf uur voor de afrit worden allen gewekt Een stevig ontbijt waarbij geklutste eieren en melk een der hoofdschotels vormen, gevolgd door broodjes met vleesch, geven de stevige boys goede kracht voor de taak die hen wacht. Doch behalve de voeding wordt zeer veel zorg besteed aan de spieren. Na aankomst aan het einddoel staan auto's gereed om de renners, zoo er geen baden aan het hotel zijn, onmiddellijk naar een badhuis te brengen. Ziet men hen daar van teiugkeeren, men zou die bestoven en soms door vallen bemorste renners niet herkennen. Des ochtends is de soig- neur reeds tijdig in het hotel om de spie ren door massage lenig te houden, kortom alle voorzorgsmaatregelen worden genomen om het uithoudingvermogen zijn hoogsten graad te djt-n bereiken. Biljartwedstrijd Middelburg Vlissingen. Voor de derde ronde werden door Vlis singen 3 partijen gewonnen, resp. met 150 tegen 142, 150 tegen 130 en 150 tegen 104. Middelburg won 2 partijen met 150 tegen 53 en 150 tegen 110. Middelburg behaalde den derden dag 681 punten en Vlissingen 613. De stand voor de drie van de vijf gespeelde ron den is voor Middelburg, totaal 1941 pun ten en voor Vlissingen 1872 punten- Voetbalwetstrijden te Heinkenszand.j Op 2 Februari speelden twee elflallen op het terrein van „Olympia" alhier en wel een elftal der Veldartillerie en een elftal Infanterie. Voor de rust was de stand 50 voor de Veldartillerie. Bij het einde was de stand 130 voor de „Veld." Op 3 Felu'. i speelden hat Heinkens- zandsch elftal der „Veld." tegen het elf tal der nesting uit Rilland. Bij de rust was de stand 42 voor de „Veld." Na de rust werd de kieper der „vesting" nog 5 maal verschalkt, zoodat het spel ein digde 'met 92 voor de „Veld." Goes. De Himarenners. Hoe men films en courantenberich ten maakt. Vreemde medicijn. Donderdagmorgen, ongeveer half tien, stonden op den 's Heer Hendrikskinderen- dijk, halverwege de Nieuwstraat en het Dammetje, een achttal in Zuid-Beveland- sehe dracht gekleede meisjes met een fiets aan de hand in afwachtende hou ding. Blijkbaar waren zij daar besteld voor een filmopname, wat bleek uit de aanwezigheid van een automobiel der Hi- macorporatie, die dien ochtend wat vroe ger uit Vlissingen was vertrokken en waaruil een deelgenoot der Bioscoop firma. Alberts Frères en een persfotograaf waren gestegen en die bezig waren hun toestellen te regelen. Gewacht werd op de Hima-renners met autogevolg. Zoodra dezen aankwamen werd halt geboden en de filmman begon renners en Goesche meisjes hun rol te leeren voor de filmop name. De meisjes moesten ter hoogte van de Nieuwstraat op hun fiets stappen en snel komen aanrijden naar het Dammetje. De wielrijders van den Himarit moesten de meisjes van den tegenoverge-stelden kant tegemoet rijden; zoodra zij elkaar ontmoetten moesten de meisjes met hand en zakdoek wuiven als ter verwelkoming der Himarijders en allen Ier wederzijd- sche begroeting afstijgen. Het ging mot deze mise-en-seène nog zoo vlug niet, want het gewone verkeer van boerenwa gens, karren enz. ging inmiddels zijn gang en het kostte niet weinig moeite den be stuurders dier voertuigen aan het ver stand te brengen, dat zij even moesten stilhouden en bezijden van den weg blij ven staan. Enfin na een paar mislukte repetities werd de begroetingsscène naar aller voldoening afgespeeld en zal de op name te Amsterdam in de Cinema wor den afgedraaid. Inmiddels bevatten verschillende bladen gisterenavond, o.a. de „N. Rott. Crt.", deze zinsnede in liun verslag over den Himarit „In Goes reden ons een achttal Zeeuw- sche schoonen per rijwiel tegemoet om de renners te ontvangen.' Dit nu is absoluut onwaar. Er werd niet tegemoet gereden. Alles was een van te voren opgemaakte vertooning. Ten slotte nog iets curieus. Terwijl wij de filmopname aan den 's Heer Hendriks- kinderendijk gade sloegen, zagen wij zoo waar uit #en der de Himarenners vergen zeilende auto's. Speenhof te voor schijn komen. Op onze verbaasde vraag aan een der leden van het Himagezelschap wat ter wereld de liedjeszanger Speen hof toch wel te maken kon hebben met een Sportrit van fietsrijders, werd ons geantwoord, dat deze heer diende om 's avonds het gezelschap wat op te fris- schen en op te monteren. Het antwoord nam onze verbazing niet weg. Want, zoo het waar is, dat de sport op uitnemende wijze zorgt voor wat de Ouden zoo juist noemden: „mens sana in corpore sano", „een gezonde geest in een gezond lichaam" blijft het ons een raadsel, hoe de op zijn zachtst gezegd ordinaire Speenhoflied jes tot verfrissching, tot reinmaking van den geest kunnen bijdragen. Het gaat ons nu met den Himarit als mei do Telegraaf- pudding, dezer dagen in „De Maasbode" zoo aardig uitgebeeld, wij kregen er een vreemden bijsmaak van, die ons liet ge recht minder deed apprecieeren dan anders wel het geval zou zijn geweest. Middelburg. De tooneel uitvoe ringen, Maandagavond en Woensdag avond alhier door den „S t. Petrus kring" gegeven, verliepen succesvol. Beide avonden was de zaal eivolook Maandagavond had het slechte weder de bezoekers blijkbaar niet afgeschrikt. Zelfs waren toen de Heinkenszandsche vrien den als naar gewoonte present, zeer ten genoege van den Kring. Dj verschillende tboncelstukken en voordrachten, waarover wij reeds in ons vorig verslag spraken, werden weder even verdienstelijk oor het voetlicht gebracht en oogstten een storm achtig welverdiend applaus. Er heerschte een echt genoeglijke stemming onder de aanwezigen, die nochtans nimmer de per ken der betamelijkheid overschreed. Het pianospel van den heer F. Planoke werd door deskundigen geroemd, zoodat alles tezamen de „St. Petruskring" alle eer heelt van de door hem op touw gezette tooneeluitvoeringen. Ook de Z.Eerw. heer pastoor gaf door een bezoek op -een der avonden van zijn belangstelling blijk. Donderdagmorgen is op de Markt alhier een oude man, H. 'Kosten, die Woensdag, na een operatie te hebben ondergaan, als hersteld was ontslagen ge worden, door een huurrijtuig aangereden waardoor hij kwam te vallen tegen een wagen aan. Omstanders droegen den aan heup en pols vrij ernstig gekneusden man naar de politiewacht. De man werd op last van den dokter naar het Gasthuis over gebracht. (Z.) Vlissingen Gisterenmiddag bracht de mailboot Meckelenburg een zeer groot deel van de bemanning van de mailboot Prinses Juliana mede. De aanblik van schipbreukelingen is altijd droevig, thans des te meer nu hel Vlissingers gold, voor een groot deel dus bekenden. Allen waren zeer onder den indruk van de doorstane gebeurtenissen, al was men blijde, dat geen menschenlevens te betreuren zijn. Het schip mag echter geruist als ver loren worden beschouwd, het ligt opi een klip in de buurt van Harwich en toen men het Woensdagmorgen verliet maakte het veel water, zoodat o.a. het logies niet te bereiken was, waardoor meer dere der mannen hun eigendommen in het geheel niet of slechts ten deele kon den redden. De kapitein, de beide stuurlieden, do eerste machinist en een paar matroozen bleven achter om het schip te bewaken en verklaringen af te leggen. Wij vernamen nog van de mannen, dat het schip door „twee loggers naar Har wich is gesleept en dat daar een sleep boot langs zij kwam om de mailboot leeg te pompen, maar dit gelukte niet. De schipbreukelingen brachten den nacht op de sleepboot door. Over de behande ling in Engeland had men niets dan lof. In verband met loopende geruchten dat de op een mijn geloopen „Prinses Juliana" naar alle waarschijnlijkheid verloren zal zijn, hebben wij ons schrijft 'de Midd. Crt. - in verbinding gesteld met de Stoomv. Mij. „Zeeland", die ons mede deelde, dat zij in onderhandeling is met een bergingsmaatsehappij, die zal trach ten het schip at te brengen. Omdat het zand, waarop liet vaartuig zit, goed is, heeft men alle hoop op behoud. De „Ju liana" maakt echter nogal water; bij vloed komen de golven tot liet sloependek. Donderdag vertrok de mailboot „Oranje Nassau" in plaats van de „Prin ses Juliana". Kapelle. In de gehouden algemeene vergadering der handboogsociëteit L. E. E. werd besloten tot liet houden van een concours met de handboog op den vasten vogel op den tweeden Paasclidag a. s. Tot penningmeester werd bij acclamatie herbenoemd dhr. B. de Jonge. Schore. Dooi' den gemeente-veldwachter Hemmekam en den onbezoldigden rijks veldwachter Bakker is te lerseke aange houden en naar Middelburg overgebracht de vermoedelijke dader van den gedurende de kermis gepleegden rijwieldiefstal. h'einkenszand. Gisterenavond hield die t o o n e e 1 v e r e e n i g i n g „S t. B1 a- sius" alhier haar jaarvergadering. Uit het verslag bleek, dat de Vereeniging thans 12 leden teil. Dat over 1915 werd ontvangen f84.03, uitgegeven f29.79, al- zoo een batig slot van f54.24. Door om standigheden kon in 1915 geen uitvoering worden gegeven, zoodat die uitgesteld moest worden tot een nader te bepalen tijd. Hoedekenskerke. In de Woensdag ge houden algemeene vergadering van aan deelhouders in de weegbrug „de Concur rent" alhier, werd tot commissaris her benoemd dhr. P. Remijn te Baarland en als zoodanig benoemd in plaats van dhr. M. G. Verbeek Sr., die voor herbenoeming niet in aanmerking wenschte te komen, dhr. H. Driedijk, mede te Baarland woon achtig. De rekening en verantwoording van den penningmeester over 1915 werd goedgekeurd en het dividend over dat boekjaar na afschrijving op ruim '26 pCt. bepaald. Wemeldinge. Omhoog gevaren. Donderdagmorgen werd hier binnenge sleept het Rijnsleeps'ChiiP „Rhieinfeds", Schipper Braun, geladen met zand, be stemd voor België. Het schip was in de Wemeldingsche vallei omhoog gevaren en gebroken. De lading zal hier worden over geladen. (M. Crt.) Hansweerd. Te Antwerpen is sedert Woensdag de controle op inkomende en uitgaande schepen zeer verscherpt. De schepen worden langen tijd opgehouden. Zoo kwamen de passagiershooien Tel> graaf (van Rotterdam op Antwerpen) bei- do dagen met veel vertraging hier aan. De reden van hel verscherpt onderzoek kan men niet te weten konten. (N. R. Crt.) Westkapelle. Donderdagmorgen is al hier een mijn aangespoeld en tot ontploffing gekomen, die veel finan- cieele schade aan de gebouwen aanricht te. In de woning van den opzichter van den polder, werd een stuk bazaltsteein door het dak geworpen waardoor een lamp, die aan den zolder hing naar be neden kwam. Er zijn zeer veel ramen stuk geslagen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Veere. Als een bewijs, dat er dit jaar een druk gebruik gemaakt is van de weegbrug kan dienen, dat dit jaar aan do aandeelhouders 30 pet. dividend is uit gekeerd. (Z.) Koewacht. Door Z. I). II. den Bisschop van Breda is aan de Duitsche Gomman- dantur aangevraagd aan de katholieken van deze gemeente een vierlal weken ver lof te geven, gebruik te maken -van hun kerk op Belgisch grondgebied wijl als dan hun houten hulpkerk op Neder- landsch grondgebied zal voltooid zijn. Zoo dit verzoek niet toegestaan kan wor den, is verlof gevraagd om stoelen, Iveel den, klokken, misgewaden enz. naar I lollandsch grondgebied te mogen over brengen. Op verschillende plaatsen van gene zijde van de grens wordt druk ge werkt aan den tweeden draad, die weldra voltooid zal zijn. Alles wat in den weg staal wordt opgeruimd. Ook worden overal de hagen afgekapt. Bij den Kruisstraatschen dijk wordt een soort van kazerne ge bouwd. Alles wijst er op, dat de Duitschers voortaan een erg streng toezicht op, de grens zullen uitoefenen, zoodat het niet gemakkelijk meer zal gaan brieven of vlas over le smokkelen. Boschkapelle. Het driejarig zoontje van den heer W. viel deze week in een sloot, waar het voor dood werd uitgehaald, na langdurige behandeling begon het teekëns van leven te geven, en thans is liet bui ten gevaar. De geneesheer moest ook zijn zorgen besteden aan de moeder van het knaapje, zoozeer was deze geschrokken. (M. Cl.) IJzendijke. De bevolking bestond op 31 Dec. 1914 uit 1366 m. en 1339 vr„ samen samen 2705 inwoners. Zij vermeerderde door geboorte met 15 m. en 27 vr., door vestiging met 275 m. en 204 vrsamen 290 m. en 231 vr. Zij verminderde door overlijden met 16 m. en 21 vr door ver trek met 141 m. en 96 vr., samen 157 m. en 117 vr. De vermeerdering bedraagt dus 133 m. en 114 vr., of de totale be volking op 31 Dec. 1915 1499 m en 1453 v., samen 2952 inwoners. Do rechtbank te Middelburg hoeft he den veroordeeld wegens Mishandeling: P. de P. 16 jaar, werkman Oostburg f 7 1). subs, twee weken tuchtschool; Dief stal en hluisvredebreuk: .R. S. 27 jaar kellner te Botterdam gedetineerd 3 maan den gevangenisstraf met aftrek van hel voorarrest en drie dagen gevangenisstraf. Diefstal: J. v. 'tW. 43 jaar werkman te Hoedekenskerke gedetineerd 3 maanden gevangenisstraf met aftrok voorarrest. Beleediging van een ambtenaar: G. B. L. v. I). 36 jaar, werkman te Sas van Gent, f 10 h. subs. 10 dagen hechtenis. Om- kooping en poging tot verboden uitvoer: J. M. P„ 19 jaar, schaapherder te Zierik- zee thans gedetineerd 14 dagen gevan genisstraf. Vernieling: L. V. 36 jaar veldarbeid er te Goes f 10 h. subs. 10 dagen hechtenis. II. d. T. 18 jaar oesterwerker en A. v. d. B-. 18 jaar smidsknecht ieder f 15 b. subs. 15 dagen hechtenis. Open bare schennis der eerbaarheid: T. J. S. 31 jaar sjouwerman te Hansweerd f 7 h. subs. 7 dagen hechteinis. Overtreding van het reglement op de wegen en voet paden in Zeeland: \Y. C. Pzn. 58 jaap landbouwer te Ritthem met bevestiging van het vonnis waarvan beroep1 veroor deeld tot f3 li. subs. 2 dagen hechtenis; A. K. 38 jaar veehouder te Vlissingen niet vernietiging van liet vonnis waarvan beroep vrijgesproken. (Slot in volgend nummer). Verlof in verband met heerschend mond en klauwzeer. De opperbevelhebber van lan 1- en zee macht. heeft bepaald, dat aan zoons of betrekkingen van bewoners van hoeven of boerderijen, hesmet door mond- en klauw zeer, op verzoek van den burgemeester geen periodiek verlof mag worden ver leend alvorens ontsmetting heeft plaats gehad. Tot reserve-tweede-luitenant bij het reserve-personeel der landmacht zijn be noemd de vaandrigs, M. Oele en A. J. Dominions, Uieiden van het 1.4e regiment infanterie. Goes. In 1916 worden 12 plaatsen als surnumerair der posterijen en telegrafie, waaronder één voor eene vrouwelijke can- didaat, beschikbaar gesteld voor hen, die in het bezit zijn van een einddiploma van eene Hoogere burgerschool, Gymna sium of daarmede gelijkgestelde inrich ting van onderwijs. Aanmelding behoort te geschieden hij het Hoofdbestuur der posterijen en tele grafie te 's-Gravenhage vóór 1 Septem ber e. k. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den directeur van het post- of telegraafkan toor te dezer plaatse. Bevorderd tot commies der Posterijen en Telegrafie 2e klasse de heer C. J. W. Fagginger Auer van Middelburg, thans tijdelijk te Breda. Verplaatst met ingang van heden de klerk der Posterijen en Telegrafie le kl. niejuffr. H. M. S. de Hoog (o v.) van Amsterdam (bijkantoor van Eeghenstraat) naar Hulst. (M. Ct.) Suikerfabriek te Middelburg In de heden te Goes gehoudeu alge meene vergadering der coöperatieve vereeniging suikerfabriek „Z e e 1 a n d" werd met algemeene stemmen besloten tot den bouw eener fabriek te Middelburg over te gaan en het bestuur opgedragen alle daartoe strekkende nadere voorstel len uit te werken en in te dienen. Het bestuur w e r d i n z ij n g e- heel herkozen en werden benoemd de heeren L. de Hullu, Schoondijke, J. B. Becu, Groede, E. C. Martens, Aarden- burg, A. H. de Milliano, Waterlandkerkje. Machtiging werd verleend om benoodigd terrein te koopen. Er zijn nu reeds 2500 aandeden graio- Suen, en het bestuur deelde mee, dat reeds f 50.000 aan obligatiën is geplaatst. Kalender der Week. Van 6 tot 13 Februari 1916. Zondag 6 Febr. Vijfde Zondag na Drie koningen V (hl. 204), D (bl. 399); gedach tenis v. d. H. Titus V (bl. 1532 en 1065), D hl. 1120 en 212) en v. .1. H. Dorothea V (bl. 1533 en 1112), D (hl. 1120 en 243). De gebeden na de stille 11. Mis op hl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wij water V (hl. 10), D (hl. 69); na de Hoog mis gebed voor de Koningin V (hl. 53). D (hl. 122). Vespers op hl. 401. Maandag 7 Febr. H. Bomuahlns V (bl 1533 en 1099), I) (hl. 1121 en 235). Dinsdag 8 Febr. II. Joannes de Matheo V (bl. 1534 en 1086), D (bl. 1121 en 227). Woensdag 9 Febr. H. Cyrillus Van Alex andria V (I>1. 1534 en 1080), D (hl. 1122 en 222); .gedachtenis v. d. II. Apollonia V (lil. 1535 en 1106), D (hl. 1122 en 240). Donderdag 10 Febr. II. Scholast rca V (bl. 1536 en 1120), I) (hl. 1122 en 248). Vrijdag 11 Febr. Feest d. verschijning dei' Onheil. Maagd V (bl. 1536), D (hl. 1124). Zaterdag 12 Febr. De Zeven 11. II. Stich ters der Sen ieten V (hl. 1541), 11 (hl. 1129); 2de .gebed voor den Paus V hl. 156), (hl. 102). De gewone orde der II. Mis, die iederen dag terugkeert, begint op biz. V 11, D 71. De bladzijden met V geteekend verwij zen naar het „Volksmisboek" en de blad zijden met D geteekend naar liet „Mis- en Vesperboek" van Desclée. Zondag 6 Febr. Vijfde Zon lag na Drie koningen. Epistel: Koloss. Ill 12 17. Evangelie: Matth. XIII "24 - 30. Geslaagd op het machinist-examen voor diploma A, Noordzij te Vlissingen. Het vergelijkend examen voor kom mies der dir. bel. te Arnhem te houden zal niet op "3 April, maar op 20 Maart a. s. aanvangen. Heinkenszand. Benoemd tot onderwijzer aan de openb. lagere school te Wolferts- dijk dhr. M. de Vos, tijdelijk onderwijzer aan de o. 1. school alhier. (Z.) Katholiek Hoogleeraar Naar wij vernemen is er ernslig sprake van, dat binnenkort tot hoogleeraar in de Staathuishoudkunde aan de Technische Hoogesehooï te Delft zal worden be noemd de weleerw. zeergel. pater mr. dr. Ch. Raaijmakers S. J„ als opvolger van prof. Van Bloin, die onlangs tot hoog leeraar i,n hetzelfde vak te Leiden is henoemd. („De Tijd.") Sluiskil. Naar wij uit de beste bron vernemen, is Ijet tot stand komen eener B. K. lagere school alhier verzekerd. Indien geene buitengewone omstandig heden zulks verhinderen, zal zij in het aanstaande najaar worden geopend. De gemeenteraad van Amsterdam be noemde tot onderwijzer aan school 25 den heer W. K. Hack te Middelburg. Uitvoer verboden. Bij Kon. Besluit is verboden de uitvoer van oud-papier en papierafval, alsmede van spurriezaad. Londen. De Times verneemt uit Ottawa, dal de gebouwen van 't parlement inbrand staan en dat men vreest dat het beroem de bouwwerk geheel verloren zal zijn. De brand brak uit tijdens de Parle- mentszitting. De minister van Landbouw bekwam ernstige brandwonden. Hevige ontploffingen werden gehoord. Men ge- looll hier te doen te hebben met bet werk v an pro-Duitstehers. Later werd gemeld, dat de brandweer het vuur wist meester te worden. Do aangerichte schade beloopt 5 millioen dol lar. (Sinds 1858 is Ottawa in Ontario de zetelstad der regeering van do „Domi nion of Canada". Behalve het beroem de parlementsgebouw bezit de stad een universiteit, een observatorium eon kathedraal (Notie Dame) eu meerdere musea. In 1900 legde een reusachtige brand een aanzienlijk deel der stad in de asch. - Red. „N. Z. Crt."). Harlingen. Aan „De Telegraaf" wordt gemeld, dat een roeiboot van de sleep boot „Voorwaarts" met 3 personen erin, sinds Donderdagavond 6 uur vermist wordt. 4 Februari 5 uur 's namiddags. Berlijn. Op 31 Januari on 1 Februari boorde een Duitsche onderzeeër in de Theemsmonding een Engelse!» gewapenda bewakingsstoomboot, benevens 1 Belgi schen en 3 Engelsche treilers in den grond. Bellijn. (Off.) Westelijk oorlogstooneel. Een ten noorden van Hullu dooi- ons bezette trechter werd door een Engelsche mijnontploffing vernield. Bij Loo,s en Neu- ville hadden hevige granaten,gevechten) plaats. De vijandelijke artillerie ontwik kelde op verschillende pïaatsen van het front, bijzonder in de Argonnen, een he vige activiteit. Ten westen'van Marle viel een IJransch vliegtuig onbeschadigd in onze handen. Parijs. (Officieel). Avondcommnniqué Ten noorden van de Aisne wer den marcheerende troepen beschoten. In de Argonnc mijngevechten. Wij deden negen mijnen ontploffen; het graafwerk van den vijand werd op ver schillende punten beschadigd. Een aan- valspoging van den vijand werd onmid dellijk door ons verijdeld. Londen. Legerbericht.) Hevig homhar- dement in de richting van Loos. Wij beant woorden 'tvuur met succes. Eenige mijn- acties bij de redoute Hohenzollern en tus- schen de redoute op den weg van La Bas- sée werden door ons gevoerd. Weenen. Ilet. (oorlogsperskwarti©r spreekt het bericht van de „Daily Tele^ gravph", dat generaal Becir en majoor Lompai' vermoord zouden zijn, tegen. Petersburg. (Officieel.) Wij blijven i vor deringen maken aan hot. Kaukasisch front. In een stelling van de vijandelijke achter hoede vonden wij meer dan 95 lijken van Askari's. Bij de vervolging van den vijand hebben wij opnieuw eenige hon derden runderen buitgemaakt. Salon'kl. Vliegtuigen van de geal lieerden hebben 181 bommen op de vijandelijke kampen op Petritsj laten val len, waardoor 26 branden ontstonden. De aanval had om drie uur 's middags plaats in tegenstelling niet de nachtelijke ope raties der Duitschers. Alle machines zijn behouden teruggekeerd. 5e klasse, 12e lijst. Trekking 3 Febr. f 1000: 6207 12417 18859 16118 f 400: 3912 8231 f 200: 4871 7854 15088 f 100: 1145 2679 4518 11002 12124 13131 15211 18863 f 70: 9203 12604 13090 13129 18850 18853 Nieten: 1447 2801 2810 2824 3903 4004 4039 4051 4054 4078 4103 4126 4127 9211 9221 9525 10424 12603 12632 13106 13126 16483 18845 18866 18891 Van 3 en 4 Febr. GOES. Huw. aangifte: 3, Pieter Frederik Schijf, 22 j. jm. te Ovezande en Mar- ga.retha Schrijver, 19 j. jd. te Goes. Geboren: 3, Joost, z. v. Adriaan Fraanje en Petronella, de Meij. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. J. Ru ben, jm. '23 j. en A. H. Bos, jd. 20 j.; J. E. Buijs, jm. 22 j. en A. C. Steijn, jd.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2