I De „St. Crt." van lieden bevat de sta- Buten 'der coöperatieve vereeniging „Cen traal Bureau voor den verkoop van Zeeuw- iche Oesters te Ierseke, opgericht door il. v. Harmeien en P. A. de Jong, beiden testerkweekers, resp. wonende te Ierseke n Tholen. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. Gemengd Nieuws. 410e Staatsloterij. POSTERIJEN Correspondentie. Landbouw en Veeteelt. Kunst en Letteren. KERKNIEUWS. Ingezonden! Stukken. Sociale Berichfen. Rechtzaken. Burgerlijke Stand. Petersburg. Goromykin is op zijn ver lonk wegens gezondheidsredenen ontheven Kan hef ambt van voorzitter van den Ministerraad en bevorderd tot geheimraad le klasse. Sturmer, lid van den Rijksraad, is benoemd tot minister-president. Konstantlnopel De Amerik lansehe ge zant Morgenthau is met cïen Balkantrein mol verlof naar Amerika via Berlijn ver trokken. Aan het station hebben verschil lende personen hem uitgeleide gedaan, Konstantlnopel. De troonopvolger heeft waaronder ook de Nederlandsche gezant, zich uit verdriet over zijn ziekte heden morgen om 7 uur in zijn paleis van het loven beroofd.' Het lijk wordt morgen in het graf van sultan Mahmoed bijgezet. Parijs. De express van Calais is bij Saint Donis gederailleerd. Voor zoover thans bekend is, zijn vier personen gedood en 15 gewond. Parils. De express passeerde in volle Vaart St. Denis. Toen ontspoorde de lo- -c.omotief en gingen 7 wagens door het in brand geraken der gastanks in de vlam men op. Aanstonds werd het reddingswerk aangevat. Tot heden zijn 10 personen ge- dool en 20 gewond, maar het juiste aan tal der slachtoffers is nog niet hekend. Den Haag. Wij vernemen, dal de heer Ti cul) zijn onslagaanvrage als minister van financiën schriftelijk hij II. M. de Koningin heeft ingediend. Amsterdam. De mail van West-Indië die 28 Januari van hier ging met het stoomschip „Frederik 'Hendrik" is in En geland vastgehouden. 2 Februari 5 uur 's namiddags Berlijn. (Off.) De vijandelijke artille rie ontwikkelde een groote activiteit in Champagne en de Vogezen. Lens werd opnieuw bescheten. Een groot Fransch vliegtuig werd neergeschoten. De inzitten den werden gekwetst en gevangen geno men. Op het Oostelijk oorlogstooneel werden sterke Russische afdeelingen door Dnit- sclie verkenningstroepen tusschen de Stok- hod en de Styr aangevallen en vernie tigd. Balkanoorlogstooneel. Onze vliegers namen in de havenwerken van Sa.loniki groole branden waar als effect der hom men door onze vliegtuigen geworpen. Berlijn. Het Wolffhureau bevestigt^ dat 29 Januari te Berlijn een telegram is ontvangen, waaruit bleek, dat het niet mogelijk was door mondelinge gedach- tenwissoling tusschen Bernstorff (Duitsoh gezant te Washington) en Lansing (mi nister van buitenlaadsche zaken der Ver- eetvigde Staten) tot een schikking te ko men. Thans is telegrafisch aan Bernstorff een aanwijzing gegeven, waarvan een de finitieve regeling als gevolg wordt Ver hoopt. Salonikl. Door de geallieerden werd hij Topsin een Duitseh vliegtuig tot een noodlanding gedwongenDe beide vliegers werden gevangen genomen. Petersburg. (Officieel). In de streek van Riga gedurende den geheelen dag levendig artilleriegevecht. In de buurt van Ogher ontwikkelde de vijand een hevig mitrailleur- en ge weervuur. 'Zuid-Oostelijk van Sc.hloss Kokkcnhu sen, stroomopwaarts van Friedrichstadt, poogden een troep Duitschers in witte boerenkielen gekleed, het ijs van de Dwina te breken, doch hij werd door ons vuur uiteengedreven. In de streek van het dorp Godoet- sisc-hki, oostelijk van Swentziany, heb ben Russische aviateurs vijandelijke con- vooien en een 'trein beschoten. Bij het Marotsche-meer hebben de Duitschers pro jectielen van groot kaliber, die een eigen aardige lucht verspreidden, op ons afge schoten. In Galieië aan de Strypa werkte onze artillerie met goed succes en sloeg bij een bosch in de streek ten noordoosten van Boesehatscfae een jianval van den vijand af. Petersburg. (Officieel.) In den Kauka- sus zetten de Russische troepen de ver Volging van den vijand voort, in de buurt van Tortoem en Khyss. Londen. (Officieel.) Onze artillerie be schoot heden op verscheidene punten de Duitsche stellingen tusschen de Aisne en de Somme. In de streek van den weg van Wulverghen en Menin hadden artillerie gevechten plaats, j.' In het Duitsche legerbericht wordt me degedeeld, dat zij ook eenige Engelsohe soldaten gevangen hadden genomen. Dit was een patrouille van 5 man, waarvan 2 weder ontsnapt zijn. Roms. (Officieel.) In het. dal van de Knven-Cerdevole, in de streek van Lo pnia Longo levendig artilleriegevecht, l In het Plezzo-bekken trachtten vijan Helijke afdeelingen de Italiaansohe steUin- Ten ten zuiden van den Monte Rombon te naderen, doch zij werden afgeslagen. Ten zuiden vian de Isonzo werd het spoorwegstation en het Moraro-district door de vijandelijke artillerie beschoten, waarbij eenige burgers werden gedood. Ongerust. Men is te IJmuiden on gerust omtrent het l'ot van een IJmuider stoomtrawler, omdat door een andere trawler het lijk van een der opvarenden van 'eerstbedoeld schip is aangebracht. 5e klasse 10 lijst. Trekking van 1 Febr. f 2000: 11262 f 1000: 741 863 4788 6413 14546 400: 9137 12820 f 200: 79 1078 5954 6656 f 100: 1871 2623 3272 4711 9994 10950 12905 11824 15316 f 70: 1467 9186 9213 10428 10453 18807 Nieten: 1471 1477 4015 4042 4075 4084 4097 4120 4123 5060 9193 10386 10400 10431 10445 10493 10495 12620 13100 13102 13110 13111 13117 13120 16486 18877 5e kl., 11e lijst. Trekking 2 Febr. f 1000: 12005 20424 f 400: 3994 12280 12873 14391 f 200: 4380 8739 14636 18227 20714 f 100: 2105 5468 7599 8372 10847 11259 14098 15727 15760 20631 f 70: 1441 4023 4131 9196 9222 10426 Nieten: 441 1474 1482 4020 4043 4067 4073 4074 4081 4112 9181 9189 9195 9200 9225 9226 9235 10381 10420 10470 10471 1260G 13092 13113 13127 16451 16495 18851 18864 18871 18878 Verplaatst met ingang van heden de klerk C. P. J. Brackx van Amsterdam naar Wemeldinge. Abonnementsgeld 1916 in dank ont vangen van N. W.J. v. 't W. 's Heeren- hoek; Wed. A. K. J. B. Cz.E. J. d. J. HeinkenszandC. R. Wolfaartsdftk J. J.jG. L.R. G. v. N. Vlissingen P. K. NisseC. J. R. Ovezand. De Ad'ministratie. POLITIE. Gev'ond ie n Voorwerpen. Aan het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen, omtrent de na volgende voorweip n, d e in de maand Januari 1916 gevonden zijn, als' volgt: 1 Portemonnaie waarin eenig gold, 1 Sleutel, 1 grijze Blouse, 1 gouden Ze gelring, 1 nikkelen Horlogeketting. 1 bikkelen Sigarettendoos, 1 Rozenkrans. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOORN. Goes, 1 Februari 1916. Aan het jaarverslag van de Onder linge Paarden Verzekering Maatschappijl, gevestigd te Schoondijke onüëenen wij het volgende: Aan contributie werd het le halfjaar van 1915 ontvangen 1 pet, van het verzekerde bedrag is' f 16725.32 en biet 2e halfjaar f 11350.121/2- De 93 doode paarden brachten op f 4488.75. De onvoorziene uitgaven bedroegen f2159.44. Aan doode paarden werd het le halfjaar uitgekeerd f 19047.82 en het 2e halfjaar f 12733.23. De totale ontvang sten beliepen f40401.51 en de uitgaven f 33940.99. Op de Boerenleenbank stond 1 Jan. 1916 f 2061.25, op prolongatie f4000 en in kas was f339.27. Het aantal leden bedroeg 406. (M. Ct.) SPORT. Middelburg. Biljarten. In de socië teit Tuin Noordbolwerk alhier, wordt thans een vijfdaagsche wedstrijd gespeeld tusschen vijf h-eeren uit Vlissingen en vijf uit Middelburg. Er worden eiken dag vijf partijen gespeeld van 150 punten cadre 35 c.M. De eerste dag, Dinsdag, won Vlissingen 3 van do vijf partijen en wel met 150 tegen 101, 150 tegen 57 en 150 tegen 116. Middelburg won er twee, 150 tegen 71 en 150 tegen 123. Vlissingen behaalde 644 en Middelburg 574 punten. De hoogste serie was voor Vlissingen 25 en voor Middelburg 21 caramboles. De Hima rit. De z.g. 11 imarondrit per velo door ons land begon Zondagavond vanuit Amsterdam met als deelnemers de heeren Jan van Gent, Franssen, Van Nek, Do Roos, Straat, BJekemolen, v. d. Wiel en Dickentman. Ze werden voorafgegaan door een auto met Adler (den organisator) en Jaap Eden, en gevolgd door een aan tal persauto's. De toc-ht ging den eersten dag van Amsterdam over Haarlem, Velzen, Enk huizenStavoren, met Groningen als eindpunt (240 K.M.) De slechte Wegen veroorzaakten hier en daar nog al wat oponthoud door lekke handen enz. Maandag ging het beter on werd ge reden van Groningen naar Enschede, Dins dag van Enschede naar 's Hertogenbosch. Vandaag gaat de tocht naar Vlissin- gen. Morgen (Donderdag) van Vlissingen naar Rotterdam en zoo naar Amsterdam terug. Als kranige prestatie van Blekemolen werd aangemerkt, dat hij met een 30 K.M. vaartje achter een auto peddelde, de handen in de 'broekzakken en een praatje houdende met de inzittenden der auto. Jan Morks. Zaterdagavond heeft te Dordrecht een Kunstavond plaats gehad ter opening van do tentoonstelling van Belgiö's sohoonie kunsten. In de „Dordreohtsche Cou rant" vinden wij daarvan een zeer waar- deerend verslag, waarin over bet deel, dat de heer Jan Morks uit Middel- b u r g voor zijne rekening' genomen had wordt gemeld: „Het door den heer Jef Jrldels vertolkte „Levenslied" en „Doe wel", beide mooi van inhoud, werden goed voorgedragen. Het accompagnement op het orgel door den componist, den heer Jan Morks, harmonieerde uitstekend met het zwaar orgaan van den solist en het hartelijk applaus voor heide artisten was dan ook volkomen op zijn plaats". De orkestvereeniging „Symphonie" te Goes is door aankoop in het bezit gekomen eener zeer goed voorziene muziekbiblio theek van eene liquideerende zusterver- eeniging in Noord-Brabant. Daar de aan- koopsprijs een derde- bedraagt van de waarde, die de bibliotheek beeft (er zijn prachtige werken onder, b.v. een sympho nie van Mozart enz.) mag hier van een Waar buitenkansje worden gesproken en de Symphonie met deze aanwinst worden gelukgevenscht. Pater P. A. Wolters S.J. f In het huis van de bijkerk der Eerw Paters Jezuiëten te Oosterhout is na een zeer korte ongesteldheid in den ouderdom van 57 jaren overleden de Zeereerwaarde Pater P. A. Wolters. S. J. broeder van Mère Agnes, overste van het St. Jacibusgesticht te Goes, die nu binnen weinige maanden ten tweeden male een broeder-priester door den dood komt te verliezen. Tot de sprekers, die in deze maand in de St. WiUibrorduskerk te 's Graven- hage een apolegetischen cursus zullen ge ven behoort, ook de weleerwaarde heer J. A n n e g a r n, vroeger kapelaan te Middel burg, thans kapelaan der St.. Jozefkerk te 's Gravenhage. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Antwoord aan de; Kwadendamsche Tooneel- vereenlging. Mijnheer de Redacteur, Gelieve het volgende te plaatsen als antwoord aan de Kwadendamsche Too- neelvereeniging. Bij voorbaat onzen op rechten dank. Dat uw ingezonden stuk ons verwon derde, behoeft geen betoog; dat zoo iets ook al in de pers werd behandeld, spijt ons. Wij voelen ons echter gedrongen langs denzelfden weg 't misverstand weg te nemen. Ons doel was geenszins juist uwe leden te weren. Zoo na uw afwijzing nog per sonen toegang verkregen, dan was dat öf omdat zij reeds een plaats besproken hadden, öf omdat zij zich tegen den wil der controlecommissie toch toegang ver schaften zonder entrée te betalen. Een volgenden keer is ons plan een bepaald aantal kaarten uit te reiken. Zoo u zich dan tijdig van kaarten voorziet, zult u geen afwijzing te vreezen hebben, zooals verleden week velen (ook uit eigen dorp) met u. Wij zijn overtuigd, dat u na lezing hiervan, alle kwade vermoedens ver van u zult afwerpen. Met ware hoogachting teekenen wij na mens „Onderling Kunstgenot" Het Bestuur. Drankbestr ij ding. Het herbergwezen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen aan „De Tijd". Wie het. land van Hulst doorreist, dien zal ongetwijfeld opvallen het ontzaglijk aantal drankgelegenheden, welke dit mooie land ontsieren. Ja ontsieren. Want in onzen tijd van streven naar verbetering,, naar ophefting en ontwikkeling zijn de kroegen even zoo vele hinderpalen. Wij hebben natuurlijk nio't op' het. 't oog die inrichtingen, welke door hun ligging en velerlei comfort een noodzakelijken schakel vormen in 'theden- daagsch leven, maar wèl die hokjes en krotjes, die den argeloozen voorbijganger aangrijnzen als een voortdurende verlei ding tot het drankkwaad. En met deze parasieten is Zeeuwsch-Vlaanderen over dekt. Gemeente, waar 40, 50, ja ,meer pro cent der huizen prijken met het bekende opschrift: „Verlof" zijn geen zeldzaamhe den en zelfs in de meest achterafgelegen uithoeken 10, 15 kroegen vlak bij en naast elkaar aan te treffen is niets bijzonders In een parochie, die we niet zullen noemen, zagen we naast elkaar in één (straat: 6 kroegen; 1 huis, 1 kroeg 1 huis, 13 kroegen. Dat is dus op' 22 huizen 19 kroegen. Een pastoor gaf ons, ter kenschetsing van den toestand, de verzekering, dat in zijn parochie van pl1. m. 250 huizen minstens 100 kroegen te veel waren. Zoo zouden wij' kunnen voortgaan met cijfers en feiten, doch meenen, dat bovenstaande voldoende is om te bewijzen, dat de toe stand vreeselijk is. Die grenst eenvoudig aan 't ongelooflijke. De vraag rijst: Vinden al' die herber giers in 'hun bedrijf een bestaan? Geens zins, doch dit is ook niet noodig, want voor meer dan 95 pCt. van deze is de kroeg slechts bijzaak. Bakker en herber gier, schoenmaker en herbergier, brieven besteller en herbergier, boer en herber gier. Alle mogelijke en onmogelijke com binatiën treft men er aan. Maar met dat alles bestaat een reusachtige bron van verleiding, waarin velen ondergaan Hier wordt niet gedronken, maar gez De gelegenheid maakt den dief. In de week, als de luidjes in hun gewonen doen zijn, Wordt zoo verzekerde men ons de kroeg weinig bezocht, maar 's Zondags, als Ze „in 't. dorp" komen, zooveel te meer. Natuurlijk wordt dan een „pint" gedronken, doch alvorens aan alle kennissen en familieleden, die „nen estaminet" houden de penning gegund is, worden zeer vel'e pinten door 't keel gat gejaagd. Vraag niet naar 't aantal dat op zoo'n Zondag zelfs door brave, nut tige en vooral' matige menschen verzwol gen wordt, 't Komt er op' een dozijn meer of minder niet aan en we zouden in de Verzoeking komen niet te tellen bij pin ten, maar bij1 emmers'. Verschillenden, beter in staat tot oor- deelen dan wij', verzekerden ons, dat het uitsluitend een bierkwaad is, waaronder Z. VI. gebukt gaat en dat het gebruik van jenever betrekkelijk gering is'. Op hun gezag nemen wij dit aan, ofschoon wij; redenen hebben om te vermoeden, dat dit betrekkelijk gering gebruik in vol strekten zin allesbehalve klein zal zijn. Immers', het trok onze aandacht, dat naast het opschrift: Verlof, zo ovaak pa radeerteen ander:„Vergunningvoor loge ment". Op hokjes en krotjes, waarin men nauwelijks rechtop kan staan; in dorpjes en uithoeken, waar jaarlijks geen twee vreemdelingen logeeren! De lezer, vooral de Zeeitwsch-Vlaam- sch'e, zou in dit artikeltje een hatelijkheid kunnen zien aan 't adres van het gewest, dat hem door geboorte en inwoning als anderszins lief is. Niets ligt minder in onze bedoeling. Drankbestrijdingszaken de den ons een dag of tien hier vertoeven en ofschoon de waarschijnlijkheid bestaat, dat wij do zaken wat veel door een drankbe- strijdersbril hekeken, niemand kan ons beschuldigen van overdrijving. Integedeel onze schets blijft ver beneden de werke lijkheid. Maar wij achten ons verplicht andermaal de noodklok te trekken voor bet gevaar, dat dit mooie hoekje van ons vaderland is binnengeslopen. Want mooi is Zeeuwsch-Vlaanderen. Een ijverige, gewillige, goedige bevolking, kostbare grond en verschillende andere rijke bronnen van bestaan I Wat kon hier teen geestelijke en maatschappelijke wel vaart beerschen, die nu verzwolgen wordt door 'een reusachtigen bierstroom. Hoe jammer, dat de bevolking niet inziet, dat zij haren welstand ten offer brengt aan dien van enkelen, welke uitstekende zaken maken en kapitalen opstapelen van hun zuurverdiende penningen. Een ding verheugt ons. Het daghet in 't Zuiden. De verschijnselen wljizen erop, dat men gaat ontwaken. De Roomsche drankbestrijding heeft er haar intrede ge daan en reeds vasten voet gekregen. Een «eresaluut mag hier daarom gebracht aan diegenen onder de Zeeuwsch-Vlaa-msche priesterschap, die met behulp' van eenige weinige flinke mannen dit succes wis ten te bewerken. Vooroordeel, tegenwer king -en verdachtmaking schrikken haar niet af,, omdat zij' ervan doordrongen zijn, dat de- toekomst van Zeeuwsch-Vlaanderen besloten ligt in een krachtig, goed geor ganiseerde Roomsche drankbestrijding. Moge deze .alom groeien en bloeien in Vlaanderen. De rechtbank te Middelburg behan dolde Dinsdag weder een 20-tal zaken be trekking hebbende op poging tot overtre ding van het uitvoerverbod. De zwaartste straf was die tegen M. f'- P- schipper te Clinge, die te Hansweerd inet zijn schip werd uitgeklaard voor Bel gië en bij wien toen aan boord verborgen werden gevonden 22 bussen met petro leum en 15 bussen lerpetijn en -een kleino hoeveelheid sunlig'ht zeep. Beklaagde zegt, dat hij de waren naar Walzoorden wilde brengen, en hij verborgen had, omdat hij anders plaats had aan boord. De officier wees er op, dat hekl. Vroe ger verklaard heeft de waren mede naar België te willen nemen, hij was te Hans- weerd om zijn .schip te doen uitklaren, dus gelooft de officier niets van het bren gen der waren naar Walzoorden. Hij eischtè drie maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. II. J. C. Groot, zei- de, dat als zo-o'n zware straf wordt opge legd toch z-eker bet bewijs geleverd moet zijn en dit is hier niet het geval. De verklaring van bekl. tegenover de com miezen heeft geen waar.le, nu hij er hier op terug komt. Zijn th ins ge 'e ei lezing is aannemelijk, omdat zijn vader e Nieuw Namen woont en de waren voor dezen bestemd waren. Pleiter ontkent dat Hans- weerd de laatste haven is op Neder- landsch grondgebied, men passeert nog andere en bovendien is er te Rilland Bath een oorlogschip gestationeerd. Bekl. was nog niet uitgeklaard en lag stil met zijn schip aan den wal, dus kan er van vervoeren geen sprake geweest zijn op dat oogenblik. Het wettig bewijs is vol gens verdediger niet geleverd, maar als de rechtbank' aanneemt van wel, dan is er toch zeker reden om bekl. een boete op te leggen, want de misdaad die hij begaan heeft is heusc-h niet zoo ernstig. De officier wees er in zijn repliek o.a. op, dat de verdedigers steeds met het zelfde komen over Hansweerd, en hij steeds moet vastleggen, dat als men be zig i s met goederen te vervoeren bestemd voor het buitenland, er steeds sprake is van uitvoer. Deze man laadde de waren te Wemeldinge en was te Hansweerd dus aan vervoeren. Spr. vindt het last bezor gen aan het O. M. om steeds hetzelfde te berde te brengen. De verdediger kwam op voor het recht van de advocaten om te zeggen, wat zij in het belang van hun Client achtten, de rechtbank kan er al of niet mede meegaan, maar het onbeperkt recht van spreken moet gewaarborgd blijven. (Z.) Verder werd nog een maand ge- eis'cht tegen de schippers A. C. en J. M. die een vrij groote hoeveelheid petrole um en zeep uitvoerden. De overige eisoh-en waren kleinere ge vangenisstraffen of geldboetes. (Z.) Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft met vernietiging van het verstek-arrest op nieuwe rechtsgronden J. B. slagers knecht te Heinkenszand, veroordeeld tot een maand gevangenisstraf wegens wederspannigheid Van 1 2 Febr. GOES. Geboren: 1, Klaas, z. v. Jan Cornelis Pik en Cornelia Verbuig; 2, Jo- nardusi Hubertus van Domme en Bartha hanna Maria Louisa, d. v. Johannes Leo- Margaretha Maria Pennings. MIDDELBURG. Bevallen: E. A. H. Ho- melherg, geb. Disse, z. Van 19 Jan.1 Febr. VLISSINGEN. BevallenU. J. de Rid der, geb. Corné, z.; H. J. van der Hoek geb. Prince, z.; A. van der Weele, geb. De Ridder, z.; J. Daane, geb. Jacobse, d. Overleden: B. van Dierendonck, wed. van B. Henning, 86 j.; L. E. De Lee, 9 m., z.; J. E. Boone, 17 m., d. Van 1531 Januari. KRABBENDIJKE. Geboren: 20, Marl- nuis; z. v. Huibrecht Meeuwsen en Apol'o- nia Maas; 22, Cornelis, z. v. Pi-eter van Weele en Celia van den Berge; 24, Paur lus, z. V. Kornelis Leendert van Iwaarden en Jakoba Johanna Schuiling. Over -de maand Januari. OVEZAND. Gehuwd: 28, Stoffel Gijzel, 24 j. jm. te Kapelle en Klazina Otte, 22 j. j-d. Geboren: 18, Maria Klazina, d. v. Cor nelis Rijk en Antonia Raas; 20, Paulus, z. v. Simon Hendrik Bakker en Geer- truid Harthoorn; 20, Henriette, d. v. Tho mas Runia en Henriette Suwerink; 25 Johanna, d. v. Anthonij Koens en Tan netje Meulblok. Overleden: 20, Jan Bries', 76 j.; 23, Ca- tharina Pieterse, 71 j.; 31, Johanna Boon man, 49 j. NISSE. Geboren: 7, Bastiaan, z. yan Jan Vermuie en Catharina Remeijn; 23, Leendert, z. v. Michiel Anthonie Zonne- vijlle -en Prina Wisse. Overleden: 17, Jannetje Meeuwse, 63 j.; 27, Jan Nieuwenhuijse, 78 j. DRIEWEGEN. Geboren: 20, Jacob z. v. Jan Hannewijk en Adriana Johanna Nijsse. BORSSELE. Ondertrouwd: 29, Simon Smits, 30 j. jim. en PieternelLa v. d. Dries, 29 j. jd. te 'sHeer Arendskerke. Geboren: 4, Anthonia, d. v. Cornelis Leijs en Geertrui Hoek; 8, Pieter, z. v Marinus Krijger en Johanna van Houten; 21, Leendert, z. v. Willem Wagenaar en Catharina Riemens; 25, Geerart, z. v. Frans Walhout en Neeltje Dronkers; 28, Wilhelmina, d. v. Gijsbertus van Vulpen en Jannigje Ravenhorst. Overleden: 19, Jlarthina de Witte, 68 j., echtgenoot© van Gerard Imanse. (Z.) 's GRAVENPOLDER. Geboren15, Cor nelis, z. v. Frans Cornelis de Jonge en Johanna Ars; 16, Pieter, z. v. Johannes Schijf en Jannetje Fierloos; 19, Laurens Cornelis, z. v. Leunus Straub en Wille- mina. van den Berg; 20, Johannes, z. v. Pieter Hoekman en Anthonia Hardenberg. (ZO.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 3