ADoop Yerkoopinp, aanbestedingen enz, Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. 410e Staatsloterij. Land- en Tuinbouw. Correspondentie Journalistiek. Sociale Berichten. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Leger en Vloot. Burgerlijke Stand. Marktberichten- do Koningin te zien vóór zij' Stierf. tóe wensch is in vervulling gegaan: de Ko ningin heeft haar bezocht en den nacht daarop stierf de lijderes. De storm. Van het eiland Rottumer- oog is aan de N. W.-zijde een groot deel afgeslagen, zoodat het huis van den voogd van liet eiland veel dichter hij1 het strand is «ékomen. De motorboot „Pheda", welke werd ge- bruikt als regeerings vaartuig, en een ma- rinevlet zijn van het eiland weggeslagen en weggedreven. -Men heeft ze nog niet teruggevonden. Maandagnacht zijn te Vaals twee ont vluchte Russische 'krijgsgevangenen aan den draad dood gevonden. Het dlenstweigerjngsmanifust. Naar de N. R. Ct. verneemt, is met ingang van 20 Februari as. ontslagen de heer A. storm Jr., tijdelijk werkzaam bij den dienst der posterijen te Utrecht. Dit ontslag is een gevolg van de weigering óm zijn handteekeniug onder het dienst weigeringsmanifest terug te nemen. De watersn ood. Te Hol'ysloot kwa men een paar Burgerdammers met een schuit om menschen te redden. In een wo ning vonden zij een oude doove vrouw op zolder. Het mocht hun echter niet geluk ken, het vrouwtje mee te krijgen; zij: wilde er liever blijven. In een andere woning staat het vee in den ondergeloopen stal, de vrouw is ziek weggevoerd en hef lijk van den man, die daags voor den ramp overleed, ligt daar sedert en zal door mili tairen worden weggevoerd. j Egoïsme, (ik zucht). Hoe ver die bij hij den mensch kan gaan, moge blijken uit h,et eigenaardige feit, dat toen dezer dagen met macht en man werd gewerkt aan de versterking van den dijk,, die den wijden Wormerpolder in de Zaanstreek voor onder! oopen moet beschermen, er zoowaar boeren waren, die weigerden om hun paarden voor het vervoer van de noodige materialen af te staan, hoewel zij weten, dat als de dijk doorbreekt, zij reddeloos verloren zijn. De dood van Pégoud. In „Paris- Midi1' verhaalt Maurice de Waleffe nog de volgende bijzonderheden over den doudelijken val van den bekenden Fran- sclien vlieger Pegoud „Gilbert en Pégoud verdedigden de stad Belfort. Zoolang zij daar de wacht hielden heeft geen enkel vijandelijk vliegtuig over die plaats gevlogen. „De twee vliegkunstenaars legden inderdaad een buitengewone waakzaam heid aan den dag. Zoodra een zware Duitsche mroplane verscheen, vielen zij er op neer als een valk op een vette gans. De Duitschers waren altijd met huu beiden in hun vliegtoestellen. Zij echter waren steeds alleen, terzelfdertijd schutters en bestuurders. Gewapend met een vaststaande mitrailleuse, moesten zij mikken door hun apparaat een anderen stand te laten innemen, en zij schoten door hun eigen draaiende schroef zonder er zich om te bekommeren of hun kogels hun eigen vleugels schampten. „Pégoud had op die manier vijf of zes vliegmachines neergeschoten in zijn fantastische duels te midden van de wolken, toen hij gedood werd door een kogel in de aorta. Hij viel van een hoogte van 2500 meter. Bij de lijkschouwing bleek, dat zijn huid ongedeerd gebleven was. Inwendig waren alle organen en alle beenderen tot poeder verbrijzeld. Men moest hem opnieuw modelleeren als weeke was. Hij had een aantal goudstukken bij zich en verscheidene sleutels. De reinheid van zijn lichaam was bewonderenswaardig in een streek waar weinig waschgelegenheden zijn.'' L a c h k r u i d. Uit een Belgische sol datenkrant: Een soldaat stond 's nachts voor zijn kotje op schildwacht, 't Was volle maan en klaarlijk dag. Op een hoogte, terzijde, was een kijkpost opgericht, en een offi cier kwam buiten met een grooten ver rekijker, waardoor hij keek in de richting van den vijand. De soldaat, die 't zag, meende, dat hij zijn geweer schouderde en keek in dezelfde richting om te zien, waarop de officier mikte, En alsof het toevallig zoo zijn wilde, ging er juist een schot af in de nabijheid en een sterre vervloog in 't firmament. Jan doppie zei de soldaat, dat is ne schutterwaarom zendt men dezulke, die zelfs sterren naar beneden kunnen schieten, naar 't front niet! 400.000 kronen goudgeld naar Nederland. De Boedapestcr advocaat en vroegere afgevaardigde, dr. Julius Markbreit is naar wij vernemen in gezelschap van een dame aan de Hollandsche grens aangehouden en in Hannover geïnterneerd. Markbreit had getracht 400.000 kronen goudgeld naar Nederland over te brengen, om daar dit bedrag te verkoopen en zoodoende, tengevolge van het wissel koer-;, een groote winst te behalen. („De Tijd"). Verdraagzaamheid. De Domini- kanerpater L. J. Callewaert schrijft in „De Vlaainsche Stem"; „Wat wij van de Engelschen leeren kun nen?" Verdraagzaamheid, dit wil zeggen achting, waardeering, ik zeg niet aanvaar ding of ingenomenheid voor de gedach ten, meeningen, gevoelens, handelingen en personen, om reden van het greintje waar heid, dat onder elke dwaling steekt, en de goedgeloovigheid, die altijd waarschijnlijk is in elke ziel. Het is waar: de waarheid is en moet onverdraagzaam zijn, in zake beginselen, de katholieke waarheid vooral, die Gods veropenbaarde, onfaalbare waar waarheid is, maar de verdraagzaamheid weet met personen zoo te handelen, dat zij de waarheid dragelijk maakt, en niet de onbuigzame waarheid met persoon hjkheden verwart. Ik kan niet genoeg mijn bewondering meer schrijven over de ver draagzaamheid der Protestantsche gods dienst tegenover het katholiek geloof onzer Belgische vluchtelingen: en daardoor heb ben zij aan de kleinzielige politiekdoenerij van het vasteland eene harde les gespeeld. Die protestantsche verdraagzaamheid ging in vele gevallen over tot ingenomenheid met ons katholiek geloof, misschien wel omdat de protestanten den diepen ernst inzagen van ons geloof, en hun bewonde ring niet konden bedwingen. A d e 11 ij k e smokkelaars. De Bos sche rechtbank veroordeelde dezer dagen de gravin de W. de W. pit Geysteren (L.), wegens poging tot verboden uit voer, tot geldboeten van 22 en 66 gulden. Voor het tweede proces-verbaal had ze indertijd bijl verstek een maand gevange nisstraf gekregen, van welk verstekvon- nis ze in verzet was gekomen. 28 Januari 5 uur 's namiddags. Parijs. (Uificieel 3 uur hedennamidd- dag). fn Artois hebben wij in den loop van den nacht oostelijk van Neuville een rookwolk (verstikkende gassen?) uitgezon den. Ten westen van den weg Atrecht Lens zijn twee Duitsche aanvalspogingen afgeslagen. ïusschen Oise en Aisne lieeft onze artillerie een Duitsch dépot in de lucht doen vliegen. Berlijn. (Officieel). Westelijk oorlogs- tooneel. Bij Neuville is een handgranaten- aanval van de Franschen afgeslagen, zij leden daarbij groote verliezen. Een onzer muntrechters is nog, in han den van den vijand gebleven. Onze buit van 28 Januari is vermeerderd met 4 machinegeweren en 2 mijn werpers. De beschietingen van plaatsen achter ons front id oor de Franschen beantwoordden wij met beschietingen van Reims. Bij hoogte 285 bezetten onze troepen een vijandelijken mijmtrechter. Oostelijk oorlogstooneel. Aan weerszij den van de Widey, alsmede tusschen de Stochod en de Styr hadden kleine gevech ten plaats, waarbij wij gevangenen maak ten en materiaal veroverden. Van het overige front geen nieuws. Londen, <pe „Daily Mail" verneemt uit Rome, dat üurazzo niet in handen der Oostenrijkers zal geraken. Rome. fn den gisteren gehouden mi nisterraad werd, naar men verneemt, be sloten Valona tot bet laatste te verdedi gen. De daarvoor noodige maatregelen zijn reeds genomen. Rome. (Officieel). De vijand heeft het offensief bij Görz gestaakt. De Italianen handhaven zich in de posities, die zij bezet hebben en hebben een vijandelijke troepenmacht, die oprukte naar de Izon- sobrug ten noordwesten van Görz krach tig under vuur genomen. Op het Karstpla- teau heeft een Italiaansehe afdeeling bij verrassing de versterkte kerk San Mar- tino bezet. 5e klasse. Trekking van 27 Jan. f 1000: 7542 11006 16925 20299 f 400: 9239 15696 f 200: 1506 4892 13992 20088 f 100: 210 1953 4821 5083 5507 6369 9867 12211 14485 17920 20231 70: 2829 2814 4006 16454 16478 Nieten: 1463 2805 4059 4064 4134 9232 9234 9515 10389 10482 12601 12618 16482 16484 18852 In verhand met de circulaire der Re geering inzake het bepalen van den aan- tvezigen voorraad aardappelen in ons land, zijn voor Oostelijk Zee uwsch-Vlaanderen aangesteld om daar de voorraden vast te stellen Voor Zaamslag: M. de Footer aldaar; voor Philippine A. Zeegers, aldaar; voor Hoek, Jac. Schede; voor Axel, M. Bak ker; voor Sas van Geilt, C. de Ridder; voor St. Jansteen, Th. Voet; voor Graauw P. M. Staal; voor Terneuzen, M. v. d. Houwe en Jac. Bedel aldaar; voor Bosch- kapelle en Stoppeldijk, A. Dees te Zaam slag; voor Hengstdijk en Ossenisse, A. v. Overdulve te Zaamslag; voor Koe wacht, Overslag en Zuiddorpe, A. Die- leman te Axel; voor Westdorpe, P. Cort- vriendt te Sluiskil; voor Ciinge en Hulst, F. Daalman te Hulst; voor Hontenisse, J. Asselman en cJ. v. Bentegem aldaar. Correspondent Ovezand. Toen uw verslag Tooneelavond half zeven van avond ons bereikte, was het door een ander ingezonden verslag reeds gedrukt. Red. Bij het dagblad „De Telegraaf" heeft zich een conflict tusschen directie en re dacteuren voorgedaan, waaruit blijkt dat de vrijheid en het recht waarvoor het blad herhaaldelijk zeide in de bres re springen, ia eigen boezem zoo goed als met werden «eteld. Immers verschillende verdienstelijke leden der redactie ziin oo straat gezet, omdat zij weigerden zich te schikken naar de grillen van een paar niet-professionels die hij het blad de la kens kwamen uitdeelen. Alle bladen staan vol over het Tele- graafschandaal, want voor zoover de bui tenwereld er mede heeft te maken, is gebleken. Ie. dat de hoofdredacteur, de heer Schroder, vrijwel als een non-valeur be handeld wordt; 2e. dat niet de directie maar de geld schieter van het blad, do heer H. M. C. lioldert, oppermachtig heerscht, en een regime van willekeur heeft ingevoerd, dat zelfs leidt tot ontslag van bekwame re dactielodenper telefoon; 3e. dat de leiding van de redactie voor een groot gedeelte door den heer H. M. C. lioldert in handen is gegeven van den vroegeren Beriijnschen correspondent, den heer Simons, dien hij zelf vroeger her haaldelijk heett gebrandmerkt als „onbe trouwbaar en gevaarlijk," dien hij ver dacht „naar Nederland gekomen te zijn om Duitsche belangen te behartigen", en van wien wij vernamen dat hij in Augus tus 1914 uit Berlijn naar Amsterdam was gekomen, „vergezeld van twee ambtena ren, werkzaam bij het Ministerie van Bui- tenl. Zaken te Berlijn," die in opdracht hadden „een voorstel te doen tot het plaatsen van artikelen oï mededeelingen, waarin het Duitsche standpunt zou worden verdedigd." Dit voorstel werd toen door den heer H. M. C. Boldert niet aanvaard, omdat hij pro-Fransch was, maar een goed jaar later kreeg do heer Simons, 'dio de hoeren met het Duitsche aanbod naar „De Telegraaf" had gebracht, ondanks het feit dat de heer H. M. C. Holdert nog altijd pro-Fransch was of althans deed, een post van het grootste vertrouwen aan „De Telegraaf", een post die hem do bevoegdheid gaf om in te grijpen in het werk van het redactie-personeel, en hun lot in zijine handen stelde. „Wat nu het doei van den heer Holdert gejvpe^ mag weze.n .zegt „De Maasbode" met zjjn id schijn pro-geallieerde, doch in ieder geval sterk anti-nationale actio, is nu nog een .groot raadsel. Wellicht is de paradoxale verklaring van „Het Vaderland" de juiste. vl Reeds tijdens de hevige campagne van ie „/Telegraaf", die zich zoo anti-Duitscii voordeed, heeft men meermalen de op merking gemaakt, dat de methode van de „Telegraaf", mocht ze slagen, tot een averechtsoh doel voerde, numelijk tot een oorlog met 'Engeland. Welnu, de hypothese, dat Duitsch goud deze campagne heeft gevoed, zooals „Het Vaderland" gist, komt ons in het ge heel niet onaannemelijk voor". De „Telegraaf", d.w.z. de heer Holdert vraagt nu een eereraad om de zaak -uit te maken. i i Het Vaderland houdt het er voor, dat de (Bchijubare) anti-Dnituche campagne van „De Telegraafin den grond der zaak een pro-Duit- sche is, bestemd om een conflict uit te lokken tusschen Engeland en ons land. Gelukkig dat wij «ulks nu weten, want „un homine averti en vaut deux", een gewaarschuwd man telt voor twee, zegt de Franschman Red. N. Z. Crt. Jaarvergadering St Rafaêl". Woensdagavond hield de Roomsche Spoor- en Tramwegv ereeniging in 'tSt. Vincentiushuis te Middelburg haar jaarvergadering. Te kwart voor acht opende de voorzit ter met den Christenlijken groet de goed bezochte vergadering, en sprak den wensch uitdat de leden dit jaar trouw zouden samenwerken in de organisatie! Na 't lezen der notulen, zong men te zaam het bondslied. De secretaris bracht het jaarverslag uit, hetwelk met instemming werd begroet. Na 'n woord van dank van den voorzitter fian den secretaris, lichtte de penningmees ter het financieel verslag toe van 1915. Inkomsten waren f 224.77, terwijl het jaar sloot met 'n voordeelig saldo van f 51.68. Vervolgens besprak hij de bestuurs-circu- laire omtrent het vrijwillig verhoogen dei- contributie. 't Gevolg daarvan was, dat vele leden hun contributie aanmerkelijk 'verhoogden. De heeren v. d. Lint en Cremers werden aangewezen om de be scheiden van den pennigmeester na te zien. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden Bodden en Stokx bij ac clamatie herkozen. Verslag werd uitgebracht omtrent de vergadering gehouden op 5 Januari te Utrecht van den R. v. A., naar aanleiding hiervan werd besloten om voor 't bestuur 2 abonnementen bij te bestellen op „de R. K. Vakbeweging." Öoor den secretaris werd besproken de dekencoöperatie. De volgende voorstellen werden alsnu aangenomen: Het jaarver slag zal in druk verschijnen; aan 2 per sonen die nog niet aan 'n retraite hebben deelgenomen zal dit jaar de halve ver goeding gegeven worden voor 't meemaken eener retraite! A'an de R. D. V. commis sie zal alsnog gevraagd worden, om op te nemen in hun voorstellen het aanstel len van le machinisten in, de gasiabriekén; enkele voorstellen omtrent vervangings diensten en vergoeding uitbetalen zullen aan 't Hoofdbestuur worden gezonden. On ze trammannen hadden ook div. voorstel len, waarop ook de volle aandacht van ons H. B. en andere zal gevraagd worden. Nog zij medegedeeld, dat het hoofd bestuur v. d. Volksbond te Vlissingen be richt had gezonden van verhindering en dat de Geestelijke adviseur niet aanwezig was. Op 'teini der geanimeeide vergadering werd gezongen: „Aan U o Koning der Eeuwen." Kalender der Week. Van 30 Jan. tot G Febr. 1916. Zondag 30 Jan. Vierde Zondag na Drie koningen V (bi. 201), D (bl. 398); ge dachtenis v. d. H. Martina V (bl. 1510 en 1106), D (bl. 1103 en 240); 3de gebed V. d. H. Maagd V (bl. 188), IJ (bl. 371). De gebeden na de stille H. Mis op bl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater V (bl. 10), D (bl. 69); na de Hoogmis gebed voor de Koningin V (bl. 53), D (bl. 122). f Vespers op bl. 399. Maandag 31 Jan. H. Petrus Nolascus V (bl. 1510 en 1091), D (bl. 1104 en 230). Dinsdag 1 Febr. H. Ignatius V (bl. 1512), D (bl. 1105). Woensdag 2 Febr. O. L. Vrouw Licht mis V (bl. 1515 en 1523), D (bl. 1106 en 1112). Donderdag 3 Febr. H. Blasius V (bl. 1528 en 1007), D (bl. 1116 en 175); 2de gebed voor de Overledenen V (bl. 1323), D (bl. 1490); 3de gebed „A cunctis" V (bl. 215), D (bl. 103). Vrijdag 4 Febr. H. Andreas Corsini V (bl. 1528 en 1065), D (bl. 1116 en 212). [01 wel: Mis v. h. 11. Bart V (bi. 1688), D (bl. 1006)]. Zaterdag 5 Febr. B. Agatha V (bl. 1529) D (bl. 1118); 2de gebed voor den Paus V (bl. 156), 1) (bl. 102). De gewone orde der B. Mis, die iederen dag terugkeert, begint op biz. V 11, D 71. De bladzijden met V geteekend verwij zen naar het „Volksmisboek" en de blad zijden met D geteekend naar het „Mis- en Vesperboek" van Desclée. Zondag 30 Januari. Vierde Zondag na Driekoningen EpistelRom. XIII 810. Matth. VIII 23—27. Hansweerd. Naar wij vernemen zal bij inwijding van het nieuwe kerkorgel te verrichten door den Boogeerw. heer deken J. M. J. Baede, pastoor te Goes, op Zondag, Septuagesima a.s. dat instrument worden bespeeld door den ZeerEerw. heer Chs. J)e Meulder, pastoor te Ierseke. Ook ligt het in de bedoeling alsdan door een kna penkoor eenige liederen ten gehoore te brengen. Retraten te houden in het St. Gerardushuls te Seppe. Maand Februari. Van 1 5 Febr. Jongedames van den Middenstand. Dinsdagavond tot Vrijdag middag. Vergoeding f6. Van 5 8 Febr. Militairen. Zaterdag avond tot Dinsdagmorgen 6.30 uur. Ver goeding f4. Van 19 22 Febr. Militairen Zaterdag avond tot Dinsdagmorgen 6.30 uur. Ver goeding f4. Van 23 26 Februari voor vrouwen en meisjes. Biezelinge. Geslaagd aan de Veeartse nijschool te Utrecht als onderwijzer-hoef smid in de practijk, onze dorpsgenoot dhr. P. A. Bjutler Pz. Door Burg. en Weth. van Middelburg is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan school C mejuffrouw A. M. de Jong te Vlissingen. (M. Ct.) Aan de T. H. S. te Delft is geslaagd voor ingenieur de heer J. J. 1. Sprenger 'van Middelburg. (M. Ct.) Hulp Aalmoezeniers. Het aantal hulp-aalmoezeniers voor den tijd van oorlog aan te stellen bij het leger te velde, is door H. M. de Koningin bepaald op 24. Zij worden in rang gelijkgesteld met kapitein of eerste luitenant, al naar ge lang zij al dan niet pastoor zijn. De aanstelling is een persoonlijkezij blijft ook bij verplaatsing naar een an dere parochie van kracht, ook bij be noeming tot pastoor, met welke de be noeming tot kapitein gepaard gaat. De officiersuniform zal zijn van nage noeg zwart laken met zwarte knoopen riesterboord met collaar en omliggenden raag. Een kruisbeeld kan desgewenscht om den hals worden gedragen. De benoeming gaat eerst in bij oorlog de onderscheidingsteekenen mogen vóór dien tijd dus niet worden gedragen. gJi'Als tegemoetkoming in de kosten van uitrusting waartoe een volledig mis- siekolfertje behoort wordt hun een bedrag ineens van f250 toegelegd. Biezelinge. Door \V. BierensDe Kaan, architect alhier, werd Woensdag te Din- teloord aanbesteed: Het bouwen van een model landbouwschuui met wagenhuis voor den heer P. M. Sneep aldaar. Inge schreven werd door: A. v. 'Bers, Steen bergen, f 19300P. Reijnders, Fijnaart, f17407; P. C. Vriens, Klundert, f17103; W. A- de Vries, Dinteloord, f17000; P. Vriens, idem, f17100; Th. Commissaris, idem, f16730; B. Smits, idem, f16320; L. D. de Rooij, idem, f16173. 1 biljet van onwaarde. Bovengenoemde bedragen zijn zonder leverantie van de waalsteen, de dakbedekking, de grondwer ken en de automatische drinkwatervoor ziening. 's Gravenpolder. Donderdag werd ten overstaan van notaris H. W. Neervoort aldaar in het openbaar verkocht: a. een woonhuis met schuur en erf in de gemeente 's Gravenpolder, groot 2 A. 27 c.A. Kooper werd de heer L. W. oWutersen, landbouwer aldaar, voor f820, onverminderd f50 voor bijzondere en 81/2 pCt. voor gewone onkosten; b. een huis (onbewoonbaar verklaard) met erf in de gemeente 's Hcerenhoek, groot 1 A. 5 c.A. Kooper werd de heer Jan Spruit, rietdekker te 's Heerenhoefc, voor f580, .onverminderd f25 voor bij zondere en 8^/2 pCt. voor gewone onkos ten. Terneuzen. In do vergadering van B. en W. werd in verband met verschillende in schrijvingen besloten; het maken van een betonmuur niet te gunnen, doch de inge zonden constructies te doen onderzoeken; de gunning van de straatklinkers aan le houden tot na afloop van een onderzoek aan do steenbakkerij van den laagsten inschrijver te Arnhem. Gegund werd de levering van de riool buizen en do comenttegels aan de Atij „De Hoop", respectievelijk voor f 1200 en £832. (Z.) Heinkenszand. Donderdagmiddag werd voor dhr. E. Verdonok alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis met schuur Hiervoor waren slechts twee inschrijven, n.l. C. Kijk alhier voor f3065 en A. Janssen te Nisse voor f2930. Gegund aan Janssen. (Z.) Stoppeldijk. Bij de verkooping door No taris Van der Moer te Terneuzen van de onroerende goederen, nagelaten aan dc erven van Jac. v. Leuven, werd geboden voor Koop 1, het huis te Terneuzen, f 3490. Koop II, bouw- en weiland te Stop peldijk, groot 3 gemet 185 roeden, f550. KoopIII, perceel dijk te Stoppeldijk, groot 1 g 165 r. f203. Koop IV., bouwland te Stoppeldijk, groot 3 g. 123 r. f710. Koop V. bouw- en weiland te Bosch- kapelle, groot 5 g. 215 r. f330. Koop VI. bouwland te Boschkapeile, groot 6 g. 209 r. f 325. Bij koop II tot en met VI zijn dp geboden sommen bedoeld per gemet. Er werd niets gegund, en er zal op nieuw worden geveild. GOES. Gehuwd: 27, Jacob Johannes Dronkers, 26 j. jm. te Middelburg en Cornelia Adriana van Zweeden, 26 j. jd te Goes; Christiaan Kok, 25 j. jm te Leiden en Tannetje Kopmels, 20 j jd. te Goes. MIDDELBURG. Ondertrouwd: G. Rin kei, jm. 23 j. en L. Vinke, dj. 22 j Getrouwd: M. Vader, jm. 24 j. en M Verdow, jd. 23 j. Bevallen: A. AL Kloet, geb. van Blerl z.; L. C. W. Goeman, geb. Maas, 1 A. de Bree, geb. Theune, z.D. .Moer land, geb. Wesdorp, d. Overleden: E. Spruit, 66 j. vr. v. 1 Francois (St. Laurens).; C. P. Gilde, j., m. v. D. Holm. Zierikzee, 27 Jan. 1916 Tarwe f 13 50 a f 13.75, Haver f 13.' a f 13.25, Wintergerst f 14.a f 15.5' Zomergerst fa fChevalw f 16 a f 16.25. per 100 K.G.Rogg' f 0.a fBruine Boonen f20.' a f22.50, Witte boonen fa f— Kookerwtenf 21.af 22.Kroonerwte f a f Schokkers f 21 af 21.&1 Aardappelen f3.a f3.25 per HX Karwij f af Ajuin f 0.af0- per 50 K.G. Koolzaad fa f— Zierikzee, 20 Jan. 1916. Boter f 0.75 a f0.85, rekeDpr. f 0.80, '/i K.G. Eieren f 1.375af 1.50 kleine Eier f0.Eendeieren f0.a f0.— per stuk. Aanvoer Boter 27 K.G. Aanvoer Eie 275 stuks.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 6