KAPITALEN BOEREN ADVERTENTIE N Grafmonumenten Groote SPEK!! Muziek. Rechtzaken. Welk weder zullen wij hebben Firma AUG. VAN DYCK-PETIT Steenhouwerij. lardsteen sluizen, bruggen» gebouwen marmeren schoorsteenmantels Openbare Verko Donderdag 2 Maa verkoope 17 PAARDI 33 stuks HOORbl Betaaldag 1 Septem een R. K. Schilders schen gezant, is de straf gebracht tot 3 maanden. Pater van Nijten, uit Leuven, tot 13 maanden. Pater Vermeulen, uit Brussel, tot 8 maanden. Pater Mertens, prefect van het College te Brussel, tol 1 jaar en 3000 mark boete. Pater v. Bambeke en Pater de Bruyn zijn uit de gevangenis teruggekeerd. Hoe de Duitsche keizer er uitziet. LONDEN, 27 Jan. De correspondent van de „Daily Mail", op 18 Januari uit Konstanlinopel te Nisj aangekomen, zag den keizer en woonde het banket van koning Ferdinand bij. Ilij kwam zeer onder den indruk van liet verschil ui hel voorkomen van den keizer sinds hij hem voor 'tlaatst zag nu aolit jaren geleden. Het haar en het Witte gelaat, waren als van een vermoeid en gebroken man. Om den hoest te ver lichten, gebruikte de keizer voorklurend den zakdoek, zelfs aan het banket, waai de keizer feitelijk niets at. Goes. De afdeeling Goes der Maat schappij tot Bevordering der Toonkunst gaf Woensdagavond j 1. in de Concertzaal der Sociëteit „Van Ongenuchten Vrij" een uitvoering voor gemengd koor met pianobegeleiding on der directie van den heer O. Lies. Ten cehoore werden gebracht„Chris- toforus" (Christusdrager) van Jos. Rhein berger (18391901) en „Das Feuerkreuz" van Max Brucli (geb. 1838), beide, vooral het laatste, werken, die aan de oplet tendheid en liet uithoudingsvermogen van koristen en solisten zeer liooge eischen stellen en ditmaal door de zwakke bezetting der partijen niet vol doende tot hun recht konden komen. In het eerste gedeelte van Christo- lorus (koor van Spottende Geister) ga ven de tenoren duidelijk blijk van ver moeidheid, wat des te merkbaarder was, wijl het tempo te langzaam was. So pranen en alten vielen niet altijd juist op tijd in. De aanpak der eerste noot bij het inzetten van een nieuw gedeelte was vaak wijfelend en het gewone ge brek bij gemengde koren, dat de dames zangeressen meer in de zaal keken dan in hun partij, deed zich ook hier voor en deed afbreuk aan het besliste, het afgeronde van den zang. De bassen vol deden ons nog het best. Bij al den lof, dien wij voor de leiding van den lieer Lies over hebben, mogen wij toch niet verzwijgen, dat het met zijn voet begeleiden van de maat de man doet het wellicht onbewust zeer hinderlijk klonk. Van de solisten was de eenige vreemde en wier naam alleen met volle letters op bet program prijkte, mejuf. Clasina van Starrenburg uit 's Gravenliage. Nu, wij wenschen de vorsteliike resi dentie geluk met liet bezit van zulk een zangeres. Zij is wel een van de beste sopranen, die wij hier in Toonkunst heb ben gehoord. Alleen haar naamgenoot Clasina van llouten-Sino kan zich met haar meten. Een machtig stemvolume, dat zij schier volkomen beheersch), gaf mej. Starren- burg te genieten en in de verschillende nuances die de partij, vooral in „Das Feuerkreuz" haar stem noodzaakte aan te nemen, in het hoog zoowel als in het laag register, klonk haar geluid even rein, even helder, even sympathiek tot de laatste noot in het slotkoor „Sei ge- grüsst, bekranztes Leben im befreiten Vaterland". Zelfs in het kleine korte „HoI'über"( Christoforus II) was het merk waardig te hooren hoe zij het crescendo en decrescendo in acht nam. De om vangrijke aria „Ave Maria, Königin" (Das Feuerkreuz) gaf haar ruimschoots gelegenheid haar vocale gaven op het schitterendst te ontplooien, wat dan ook onder zichtbaren indruk van het audi torium door haar werd volbracht. Wij wenschen deze begaafde zangeres toe dat zij met hare heerlijke stem nog vele triumfen moge vieren. Wij doen den overigen solisten, geno men uit de rangen der werkende leden van Toonkunst, geen onrecht, wanneer wij hen naast mej. Starrenburg plaatsen als sterren in vergelijking der zon. Waar mede allerminst gezegd is, dat zij hun taak niet naar best vermogen hebben volbracht. Het wil ons voorkomen, dat mejuffr J. II., die zoo ongekunsteld en toch met zooveel gevoel het „Traue nicht o König" zong, waarbij zij ons aan hare temperamentvol geluid herinnerde bij de kinderoperette die kort vóórSt Nicoiaas in V. O. V. werd ten gehoore gebracht, over stemmiddelen beschikt, die baarbij gezette studie tot een uitstekende Mez zosopraanzangeres kunnen vormen. De heeren solisten zijn hier oude be kenden, wier verdiensten wij reeds me nigmaal in onze muzikale verslagen naar voren brachten en wier bescheidenheid wij door een herhaald steken van de lof trompet slechts zouden krenken. Wij meenen echter den heer A K. Z. uit drukkelijk te moeten complimenteeren voor de uitstekende wijze waarop hij de ballade: „Du Heide wird mein Bette sein" in „Das Feuerkreuz" ten gehoore bracht alsmede voor zijn respectabel uit houdingsvermogen, want zoo iemand, dan was hem Woensdagavond wel het leeu wenaandeel der solo's toebedeeld. Moge hij een volgende maal ook door een rus- tigen stand deslichaams bij den zanger geven enkel mond en gelaat de indruk ken van het muziekwerk weer zijn hoorders niet afleiden in hun aandacht. En dan de immer vaardige, de immer artistiek spelende klaviervirtuoos, de heer A. A. Noske Hoe heeft hij weder om door zijn kunstvolle pianobegeleiding veel, zeer veel bijgedragen tot het succes van den avond en door zijn machtige instrumentale prestatie aangevuld wat aan het vocale gedeelte door de magere partijbezettingen ontbr.ik. Onze eindindruk? Niet onverdienste lijk, die uitvoering van 26 Januari, maar hoe jammer, dat het Nederlandse he lied, als een verstootene nog maar altijd tevergeefs aanklopt bij „Toonkunst" om toegang. En wij dachten aan de lezing van den heer Bernard Zweers, dezer da gen te Amsterdam gehouden over M u- ziek in het algemeen en Ne- derlandsche muziek in het bij- zonder en waarin hij aan het slot zijn toehoorders toeriep „Solozangers en Koorvereeniging moeten zooveel m o g e 1 ij k Ne derlandscli zingen" en „Gij Zonen van Üud-Holland Houdt Holland's taal in eer Als rijker, schooner weerklank Van 't rijk en schoon weleer". Moge Toonkunst, afdeeling Goes, dat begrijpen en het muziek- en zanglievende Goes een volgende maal ervaren, dat Toonkunst dit begrepen heeft. De rechtbank te Middelburg heeft he den veroordeeld wegens: Diefstal: P.J. D., 30 j en J. C. d. T.,31 j., beide boot werkers te Terneuzen, ieder 3 w. gev. straf. Medeplichtigheid aau diefstalS. P. v. d. H., 35 j., metselaarsknecht te Terneuzen, 10 d. gev.straf. Mishandeling A. E. G25 j., fabrieksarbeider te Sas van Gent, f5 b. s. 5 d. h.B. v. L 41 j., landbouwer te Wolphaartsdijk, f 1 b, 1 d. h. Poging tot omkooping: M. O. d. S.. huisvrouw van E. v. H., 40 j., veld- arbeidster te St. Kruis, f 15 b. s. 15 d. h. Jachtwetovertreding: L. R., 39 j., wagen maker te Koudekerke, tot 3 d. li. met bevestiging van liet vonnis van den kan tonrechter. Overtreding', trekhondenwet J. H. S., St. Jansteen, met vernietiging van liet vonnis van den Kantonrechter, veroordeeld tot 4 X D of 4 X 1 dag. VrijgesprokenP. V., 62 j., mossel- vissclier Clinge, beklaagd van poging tot omkooping. Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak welke heden, voor de rechtbankte Middelburg werd behandeld was die tegen J. C. de M.. schippersknecht te Terneuzen, thans gedetineerd, beklaagd van Iandlooperij te Terneuzen op 13 en 14 Januari j.l. Bekl. bekende; de eisch luidde 2 dagen hechtenis en 6 maanden opzending. De rechtbank wees direct von nis en veroordeelde bekl. overeenkomstig den eisch. Eveneens wegens Iandlooperij stond te recht P. W. D., geboren te Middelburg, thans zonder bekende woonplaats, gede tineerd te Middelburg. Bekl. bekende op 12, 13 en 14 Ja nuari zonder middelen van bestaan te Middelburg te hebben rondgezworven. De eisch luidde i2 dagen en zes maanden opzending. Het direct gewezbn vonnis luid de 2 dagen hechtenis en 1 jaar en 3 maanden opzending. Wegens diefstal stond terecht R. S., wonende te Rotterdam, thans gedetineerd, beklaagd van diefstal te Uilland-Bath. De eerste getuige, J. M. Hage, herbergier te Rilland-Bath, had op 26 December zijn broek op den zolder gehangen, den vol genden dag vermiste getuige geld uit zijn portemonnaie. Bekl. werd op zijn zolder in een kist gevonden. Bekl. heeft vroeger als vluchteling bij getuige in huis ge weest. Later is hem de toegang gewei gerd; door de deur is hij niet binnen kunnen komen. Ook vermiste bekl. spek en appels. Bekl. ontkende nu zich te hebben schul dig gemaakt aan inklimming; voor den rechter-eommissaris heeft hij anders ver klaard. Ook ontkent bekl. diefstal te heb ben gepleegd. Het geld, dat op hem be vonden werd was echter juist hetgeen getuige in zijn portemonnaie had; wel bekent bekl. spek en appels te hebben weggenomen. In een vraag van den verdediger, mr. P. J. van Bortel, bekent, getuige, dat bekl. verkeering heeft gehad met getuige's doch ter. De tweede getuige, J. Goossen, mili cien te Hoogerheide, schoonzoon van den eersten getuige, hoorde op 25 December een verdacht geluid op zolder, maar liet dit gaan; op 27 December vond hij bekl. in een kist. De officier van justitie .meende, Jat de diefstal van spek en appels zeker vast staat, maar ook den diefstal van geld acht spr. bewezen; en eischte drie maanden gevangenisstraf met aftrek. De verdediger meende, dat het opzet van bekl. om diefstal te plegen niet be wezen is en taoht zeker niet bewezen, dat bekl. inbraak pleegde. Hij vraagt vrij spraak of een clemente straf. Bekl. sprak met een Duitsohen tong val. Nogmaals stond terecht thans wegens huisvredebreuk ten huize van Hage in den nacht van 18 op 19 December. Ook toen bevond bekl. zich op den zolder. Bekl. had een speelgoedpistooltje in de hand, dat getuige Hage eerst voor een echt aanzag. Door militairen is bekl. verwijderd. Bekl. zegt, dat hij kwam om de doch ter te zien. De man is niet de. baas in huis, doch de vrouw. De president wil, dat wel gelooven, maar voor de wet is getuige de baas. Alsnu verscheen als beklaagde J. v. 't \V„ arbeider te Hoedekenskefke, thans gedetineerd, beklaagd van diefstal van een zakje met geld uit een kabinet in Se woning van .1. van den Dries te Jvwa- dendamme. Getuige van den Dries heeft den diefstal van f57.50 ontdekt. Bekl. ont kent den diefstal te hebben gepleegd, waar op hem voorgelezen wordt, dat hij. voor den rechtercommissaris beken t dreeft in dronkenschap den dielstal te hebben ge pleegd. Bekl. zegt, dan heb ik het zeker „bekaaid" verstaan. Dit acht de presi dent onaannemelijk. De officier wijst erop, dat bekl. bekend beeft voor de politie en voor den rechter commissaris. Spr. eischl 3 maanden met aftrek. De verdediger mr. H. J. Zaaijer, refe reerde zich aan de uitspraak der recht bank. Bekl. vroeg zelf zijn onmiddellijke invrijheidstelling; hetgeen de rechtbank weigerde. De volgende zaak was die tegen W. C., landbouwer te Rjtthem, die door den Kan tonrechter te Middelburg wegens over treding van het Reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland, was veroordeeld tot f3 of 2 dagen. Als gemachtigde van bekl trad op mr R. Cleveringa. Getuige burgemeester K. Allaart, heeft de weg niet in orde bevonden; hij ver klaart, dat. het niet waar is, dat bekl. den weg met in orde heeft kunnen maken. De boeren zijn niet zorgzaam voor de wegen, daar er te weinig, eigenbelang voor hen bij is. De weg was niet to hard en zeker niet vier weken lang. De officier sloot zich hierbij aan en vroeg bevestiging van het vonnis van den Kan tonrechter. De gemachtigde wees er op, dat de hersehouw niet binnen den tijd, daarvoor in het reglement bepaald, heeft plaats gehad, en de weg dus reeds weder stuk gereden kon zijn, daar er veel zware wagens overkomen. Hij vraagt ontslag van rechtsvervolging. De burgemeester nogmaals gehoord, zegt, dat eerst genomen wordt de 14 dagen beroepsdagen en dan de 14 dagen voor den hersehouw. De officier meent dat hierdoor bewezen is, dat de termijn goed is genomen. De gemachtigde blijft dit ontkennen. De volgende bekl. was A. K„ veehou: der te Vlissingcn, die door den Kanton rechter was ontslagen van rechtsvervol ging, toen hij beklaagd was van eenzelfde overtreding als de vorige bekl. Van dit vonnis was de ambtenaar van het O. M. in appèl gekomen. Burgemeester Allaart verklaarde, dat een deel van het bij hekl. in onderhoud zijnde wegsgedeelte niet in orde was. Bekl. ontkende dit, waarop over deze kweste een. heele discussie ontstond en de burgemeester een kaart overlegde. De officier vroeg vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter en ver oordeeling van bekl. lot [3 boete of 2 dagen hechtenis. Wegens poging om 5 K.G. rijst en evenveel tarwebloem uit te voeren, ten tweede wegens poging tot omkooping van den commies Vervont, door hemt 7 francs aan te bieden en ten slotte wegens bet opgeven van een valschen naam. werd tegen J. M. R., geboren te Zierikzee, thans zonder bekende woonplaats gede tineerd te Middelburgurg een week ge vangenisstraf geëischt. Wegens beleediging van den commies I. J. van der Hagen, werd tegen A. B. L. v. D. te Sas van Gent, f7 of 7 dagen gevorderd. Bekl. ontkende het tegen den commies te hebben gehad. Voortgezet werd de zaak tegen A. v. H. uit Clinge, beklaagd van mishandeling van G. do Klerk te Hoek. De eisch luidde f 10 of 10 dagen. Wegens vernieling van een ruit. in het weeshuis te Goes, werd tegen I,. V. uit Goes 14 dagen gevangenisstraf geëischt, daar hij recidivist is. Tegen M. d. F. en A. v. d. B., beiden te lerseke, werd wegens vernieling f 25 of 25 dagen geëischt. Tegen F. J. S. uit Ran&weerd, wegens openbare schennis der eerbaarheid f 10 of 10 dagen. Uitspraak 4 Februari. Raad van beroep. (Ongevallenverzekering). In de Donderdag gehouden openbare te rechtzitting van dien raad had de uit spraak plaats inzake P. Z. te Goes, waar bij de beslissing der B. V. B. werd vernie tigd en aan klager werd toegezegd een rente van f 0.52V2 per werkdag. Aan C. H. Rotterdam werd toegekend een rente tan f0.65 per werkdag. De beslissingder R. V. 11. werd vernietigd inzake de gemeente Jv. en de premie be paald op f3.32 en de intrest op f0.25. De onderneming van de firma W. te Hulst werd niet verzekeringsplichtig ver klaard. De vorderingen werden ontzegd aan D. W. N. Middelburg, P. C. G. Middelburg, de wed. II. te Aardenburg, T. V. cchtg. J. v. B. Vlissingen, P. K. Goes, N. S. wed. M. W:. Krabbendijfce, A. f'. wed. B. L. IJzienidijlfee. Niet-ontvankelijk in hun beroep werden verklaard P. J. v. d R. H. Oostburg en de gemeente K. Aan B. H. J. wed. J. J. C. Middelburg werd met vernietiging der beslissing der li. V. B. de ouderdomsrente toegekend. Veilingsvereentging „Walcheren". In de Dinsdagmiddag in hel Schutters hof gehouden algemeene vergadering van bovengenoemde vereeniging, heette de.' voorzitter, de lieer Jan Polderdijk, de aanwezige leden welkom en wenschto al len een gelukkig jaar 1916 toe voor Tien en hunne gezinnen. Ook voor de vereeni ging hoopt spreker op een goed jaar. Het jaarverslag van den secretaris, den heer R. E. Hattink, werd voor kennisge ving aangenomen. De heer J. K. Mesu, penningmeester, deed vervolgens rekening en verantwoor ding, waaruit blijkt, dat ontvangen werd. f4513.935 en uitgegeven f 4130.40, alzoo een batig slot van t'383.535. De commissie van onderzoek had ver slag uitgebracht, waaruit blijkt, dal de boeken van den administrateur en de rekening van den penningmeester gecon troleerd werden en in orde bevonden. De rekening werd hierop goedgekeurd Het bestuur stelde voor evenals andere jaren den veilingmeester een gratificatie toe te kennen van f30 en met hel oog op het. 10-jarig bestaan der vereeniging aan ieder lid van hel personeel een gra tificatie van fö (oe te kennen. Zonder stemming werd hiertoe besloten. Onder de 'ingekomen stukken was er een van den Walc-herseben TelorsWond, betreffende regeling van de jiiandenkwes- tie. Ten eerste stelde de Bond voor, dat de Veilingsveiveniging zelf manden aan schaft en dat leveranciers en kooplieden ieder een bepaald percentage betalen. Eeu tweede voorstel was om te bepalen, dat manden vóór de volgende veiling weer terug moeten zijn. Voldoen "de kooplieden hier niet aan, dan verbeuren zij 10 pCt. van het statiegeld. Na 9 dagen wordt de mand bet. eigendom van den koopman en verbeurt hij het statiegeld en ook de 10 pCt. Een derde voorstel was om te bepalen, dat 2 pCt. yan het statiegeld ingehou den wordt als de manden niet binnen 8 dagen worden ingeleverd. Al deze voorstellen acht het bestuur zéér in het naideel van de kooplieden en. .adviseerde daarom ze niet aan te nemen. Niemand verdedigde de voorstellen, die daardoor als verworpen werden be schouwd. Alsnu werd overgegaan tot het ver kiezen va,n vier bestuursleden wegens pe riodiek aftreden van de heeren M. P. Mathijsse en F. A. Hansen, het bedanken van den heer J. Stomps en he.t over lijden van den heer J. Louwerse. De heer Hansen had bericht gezonden niet voor een herbenoeming in aanmer king 'te willen komen. Door den Telersbond waren candidaat gesteld de heeren A. Abrahams©, C. Lou werse Az. en P. Ton Jr. De Koopnianshond nam deze heide laat ste Ciandidaten over en voegde er aan toe de heeren A. van Oosten en B. M. Bakker. De heer Bakker verklaarde om, rede nen van persoonlijken aard niet in aan merking te willen komen. Uitgebracht werden. 103 stemmen, van onwaarde waren 10 stemmen. Gekozen werden de heeren Louwerse met. 92, Ton met 80, Miathijsse met 76 en Van Oosten met 50 stemmen. Tot leden van de commissie van on derzoek werden bij acclamatie herkozien de heeren P. Vader Hz., C. 8. Schout en R. E. Hattink. Alsnu was aan de orde een voorstel van eenige leden om te bepalen, dat bij de kleine veilingen bij afkeuren van een koop, een commissie van drie personen, de „waar zal keuren en de kooper het recht heeft voor dien prijs te koopen, onverminderd de boete die op knoeien slaat. Het bestuur stelde voor dit zbO' te le zen, dat bij afkeuren de kooper het recht heeft met 15 pCt. korting te nemen. De eerstbedoelde voorstellers namen hun voorstel terug. Dat van het bestuur werd zonder stemming aangenomen. Eveneens werd zonder stemming aan genomen, dat indien een partij grooter is dan opgegeven, de kooper verplicht is de overmaat aan. te nemen. Minder ging het bestuur mede met een voorstel om bij inhouden van goederen niet 2V2 pCt., doch slechts 1 pCt. te be rekenen aan den inbrenger. Het bestuur meent, dat dan de berg plaats te klein zal worden. De heer C. Polderman meent, dat het juist de veiling zal bevorderen door meer inbreng 'door "de telers. De heer Polderman trok na eenige dis cussie het voorstel voor percentageverla ging hi. Het bestuur stelde eenige .wijzigingen I Verwachting tot den avond van 29 Jan. Zwakke (tot matige winden uit Zuidelijke richtingen. Nevelig tot zwaarbewolkte lucht. Wellicht eenige regen. Iets zachter. voor in het tarief van verpakkingsmate riaal, waardoor de prijzen vervallen voor b'oterkorf, paardenmand, bennetjes, heng selmand, oorkorf, waardoor de in die manden aangevoerde producten met de manden zullen worden verkocht- De veilingsmeester, de heer Leijnse, lichtte dit. voorstel nader loe en wees erop, dat het bergen van fruit in aardap pelzakken zéér af te raden is. De bedoeling zou zijn een en ander 'met 1 Mei in te voeren. Dit „werd aangenomen. Voor de eierkistjes stelt liet bestuur voor 75 cent statiegeld te berekenen, tot mi toe kwamen die op de lijst niet voor. Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag nam de heer J. de Klerk het woord 0111 er op te wijzen, dal buiten de schuld van het personeel toch nog wel manden in verkeerde han den komen. De goede brengen de manden dan weer mede, anderen overschilderen het nummer en verliezen dus geen man den. Hij zou het overschilderen willen verbieden. De veilingmeester erkent, dat deze fout voorkomt en er mensehen zijn, die de nummers overschilderen Na uitvoerige discussie over deze kwes tie constateerde de voorzitter, dat. de man- denkwestie niet geheel in het reine is, jnaar ook niet. makkelijk in het peine te brengen is. Daar staande de vergadering geen voor- Stellen mogen worden ingediend, althans niet in stemming kunnen komen, zal het, bestuur de.kwestie overwegen. De heer Gastei merkte op, dat de man den in Goes direct worden betaald en later de Inzender verplicht is ze 'terug te knopen. De heer Vader zegt. dat in Goes bijna uitsluitend fruit wordt verkocht. De administrateur zegt, dat er in Goes evengoed geklaagd wordt als hier. De voorzitter meent, dat er wel overal klachten zullen zijn. De heer Osté meent, dat men dit jaar de zaak zou kunnen laten, en het vol gend jaar geen overschilderde manden meer aan moet nemen. Het bestuur zal de kwestie overwegen. Ook werd nog besproken de wensche- lijkheid 0111 do partijen te wegen als ze op de veiling komen, meer speciaal als men een vorige maal gewezen is op on dermaat. Hot bleek, dat bet. wel eens voorgekomen is,, dat op de veiling ar tikelen verdwenen door oneerlijke men schen en de ondermaat dus niet de schuld van den inzender is. Er is gelegenheid alles te laten wegen, maar tegen 5 cent per colli. Men vindt het gewenschi die 5 cent af te (schaffen voor hen, die, van ondermaat verdacht worden en de vol gende maal laten wegen, af te schaffen De heer Ton bepleitte de wenschelijk hoid, dat de telers die nu voor export werken en nu door middel der verzend- vereenigingen uitvoeren, eens een deel hunner waren naar de veiling brengen om te trachten te komen tot. het ideaal, dat men zich. hij de oprichting der vei ling voorstelde, Middelburg te maken tot een centrum van .groothandel. Het bestuur zal deze kwestie overwe gen. De vergadering werd hierop gesloten. De Belgische beetwortelsuikerfabri- kanten zullen op behoorlijke aanvragen, uit Nederland in België mogen invoeren een maximum van 90 miilioen K.G. beet wortelen, mits zij een gelijke hoeveelheid, gebaseerd op ©en cijfer van 50 pCt. der suiker voor het binnenland, ter beschik king stellen voor de Ned. suikerbehoefte, evenals de Nederlandsche suikerindustrie dit in suiker heeft te doen en welke bieten door de Nederlandsche beetwortel suikerfabrikanten zullen moeten worden overgenomen van de Belgische fabrikan ten tegen betaling van f20 per 1000 kilo, onder verplichting voor de Nederlandsche fabrikanten, die liieten te verwerken op suiker geheel, dus 100 pot., bestemd Voor de binnenlandsche consumptie tegen den den den Minister vastgesteldon prijs. (Z.) Stationstraat 19. 21. Tel. Int. 146. BERGEN-0P-Z00M. Zandsfeenen, SHJpsteenen, Trottoirbanden, Straatkelen, enz. Groot Magazjjn van in alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEN EN ZUILEN ENZ. Buitenlandsch Spe Gerookt f 0.9 Gezouten (blank) f 0.9» gpjp- Per origineel© kist a f 0.86 per K.G. Netto con Gesmolten Reuzel ,,pi in vaatjes van 25 K.G. f 0.8' in bussen van 10 en 14 KG f Gezouten Krabbetjes f 0.55 Rundvet, Zult, Rookworst, I Rookvleesch, Ham, e „Af Utrecht" onbekend re f °/0 korting. VAN EEN De Deurwaarders HOLJ VERHOEK, te Goes, zullei des morgens om 9 uur, tc van den heer L. NI. de Vos, sele, op de door hem aldaa hofstede, ais bruine veulei oud 4 jr., (no. boek B.), vos ven rie, 8 jr., (no. 584 staniboe veulendr. Merrie, 3 jr., (no. veulendr. Merrie, oud 4 jr stamboek B.), vos Merrie 1031 stamboek A.), vos He| (no. 2171), bruine veulend jr., bruine Merrie 4 j„ (klepp Ruin, 8 jr., vos Merrie, Merrie, 2 jr., liere Merrie lieren Ruin, 1 jr., vos Hengst, lenboek Ruin 1 Merrie, 1 jr., bruinen R VOORTS als 6 Melkkoeie 3 rekening in M en een halfjarig tweejarige Vaarzen, 13 anc Vaarzen, 2 tweejarige Os: jarige Ossen, 1 Vaars en e< Stierkalf 8 vette Varkens, 100 Hanen en 5 Eenden; BENEVENS Thoolsche Kar, 3 Menwa wielskar, Veewagen, Zaaima appelrooier, Wiedmachine om aardappels aan te hale chine en Slijpsteen, Windir steen, Geeselsteen met molen (moes en stukken), (schapenstukken), Stroosnij Sacksploegen, Eggen in si bord, Sleper, 4 Graanzee zeil, Bascule, verplaatsbaa] hok voor 60 Kippen, 2 Hai Beestenpeeen, Harnassemen Koe- en Paardenbakken, W Goten, Gereedschap, Melkg Roombussen, Fornuis met nuis (120 L.), enz., enz. Geen muziek en geen Bergplaats voor Fiets Tegen half Februari gevn 3 a 4 jaar bij het vak, me inwoning, bij M. VAN STF Ove?and.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2