X? Fill PLAN" W? V Prijsvermini Wissellooj Rechtszaken. Sociale Berichten. Landbouw en Veeteelt. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Leger en Vloot. Laatste Berichten Correspondentie Marktberichten- Burgerlijke Stand. ADVERTENTIE N. Firma AUG. VAN DYCK-PETIT Steenhouwerij. Hardsteen n» sluizen, bruggen gebouwen Grafmonumenten marmeren schoorsteenmantels Wat is de oorza Spek! Worst Reuzel en Vleesr J. EGBERTS - U' een Mei L Onder onze Katholieke stadgenooten is het populaire, hoogst interessante vlug schrift van het Centraal Bureau der K. S. A. verspreid, getiteld: De oorlog en de Goddelijke Voorzienigheid, liet is een kor te, duidelijke uiteenzetting van de troost volle leer der Katholieke Kerk over den oorlog in verhand met Gods aanbiddelijke leiding. Op de aanbeveling voor de benoe ming van een directeur van den gem. keuringsdienst te Deventer staat ook de heer dr. 1). Mol, chef van het rijksland bouwproefstation alhier. Middelburg. Hedennacht zijn de bewo ners wederom opgeschrikt door het brand alarm, daar ongeveer te half drie brand werd ontdekt in een bergplaats van vod den en lompen achter den winkel van den koopman J. Willemsen in de Vlis- singsche straat. Met twee slangen op do waterleiding werd het vuur aangetast en dan ook tot de bergplaats beperkt. Aan kwaadwilligheid valt in dezen, daar het gebouwtje rondom staat ingesloten niet te denken. Met den burgemeester waren meerdere andere autoriteiten hij den brand tegen woordig Tijdens het blusschen van den brand werd hedennacht een angstwekkend ge huil van een hond vernomen, het dier bleek in het water hij de stadsschuur te liggen en werd gered door personen, die zich op een vlot begaven. —De heer L. Mokveld, oorlogcorrespon dent van „De Tijd", zal in de boven zaal van het café „De Vriendschap alhier Dinsdag over zijn ervaringen in het oorlogsland komen spreken. Vlissingen Alhier kwamen Donderdag met de mailboot „Mecklenburg" mede 480 Duitschers en Oostenrijkers, die inet de „Galconda" van Madras op 24 November wegtrokken en die nu aan hun laatste station voor Duitschland waren. De reis van Indië was begunstigd ge weest door prachtig weder, maar de boot was veel te klein om allen te bevatten en het voedsel gaf veel stof tot klagen. In de kampen in Indië, waar mannen en vrouwen gescheiden werden, was het wel goed voor hen, die zelf voor hun eten zorgden, maar niet voor hen die het voedsel van het kamp moesten eten. De zendelingen vonden het het ergste, dat zij niet konden correspondeeren. Over den huidigen toestand in Indië wilden zij niet veel vertellen of konden dit niet, doordat zij te lang in de kampen hebben vertoefd. Hier werden zij opgewacht door col lega's uit Duitschland, die hen naar het vaderland zouden geleiden. Veel blijken van gelukkig wederzien werden gegeven. Na den consul te hebben opgezocht, die de passen afgaf, trokken allen naar den trein, waar hun door de goede zorgen van de Nederlandsche zending vcrsiuu peringen, koffie, bouillon of melk werd verstrekt en voor zoover noodig zelfs warme kleeren. Dit alles was natuurlijk zeer welkom, niet het minst hij de 200 kinderen, die mede kwamen; het was een treurig zicht: al die kleine stumpertjes. Een zestal der reizigers had in Enge land moeten achterblijven, daar zij geen uitgangsbewijs bekwamen. Het duurde ge- ruimen tijd eer allen een pas hadden en het was dan ook 7.35 in plaats van 6.10 toen de trein naar Goch vertrok. Het deel voor Holland was reeds op ge wonen tijd vertrokken. Wederom is ingebroken, thans in het leegstaande strandpaviljoen, het is niet bekend of er wat is ontvreemd. Twee aangehouden mannen die men verdacht, konden hun alibi bewijzen en werden ■weder in vrijheid gesteld. Van Smit's scheepswerven te Lek- kerkerk is te water geladen de „Zeeuwsch Vlaanderen", bestemd voor den dienst op de Westerscheldo. De S t o r m. Aan de beschoeiing aan den Boulevard Bankert is over 5 meter door den storm vrij veel schade aangericht, de palen werden tegen den Boulevard geslagen. Het huisje voor de Volksbaden en meerdere lantaarns op den Boulevard werden stuk geslagen. De wegens verduistering en valsch- heid in geschrifte aangehouden vroegere hoofdagent van politie D. is naar Middel burg overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Kloetinge. De stemming voor den ge meenteraad zal plaats hebben 21 Jan. a.s Krabbendijke. Woensdagavond vergader de in de zaal van dhr. Otte alhier de leden van de vereeniging „Hulp in Neod De voorzitter opende de vergadering in tegen woordigheid van 31 leden, waarna de no tulen werden goedgekeurd. Tot commissa rissen werden gekozen met 28 stemmen dhr. M. Franke (aftr.) en dhr. K. v, d. Berge in de plaats van dhr. P. v. d. Plassche, welke is overleden. Tot secreta ris werd herkozen dhr. S. v. Baren (aftr.) met 28 stemmen. Uit het verslag bleek, dat in het afgeloopen jaar de vereeniging 52 leden telde met 96 verzekerde varkens, waarvan er 4 zijn gestorven. De ontvang sten aan contributie bedroeg f236.31, ren te f 32.77, saldo in kas op 1 Januari 1915 f 1197.26, totaal f 1436.31. De uitgaven bedroegen voor gestorven varkens f81.10; het inenten van 96 varkens f18; diverse uitgaven f29.79, totale uitgaven f 159.19, zoodat op 1 Januari 1916 in de kas aan wezig was f 1307.15. In het afgeloopen jaar zijn 3 nieuwe leden aangenomen, zoodat de nieuwe jaar gang begint met 55 leden, welke te zamen 101 varkens verzekerd hebben. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering gesloten en bleef men nog een gezellig uurtje onder het nuttigen van een oestertje bijeen I De Storm. Tijdens den hevigen storm, welke hier Donderdagavond en 1 nacht woedde, werd het water onrustba.- rend opgezweept. De dijken hebben ech ter, met uitzondering van die van den j Piéterspolder, weinig of niets geleden. De I motorschuit van dhr. J. v. d. Best uit i 's Gravenhage, welke hier geladen met 1 aardappelen in de haven lag, is met het achterschip op de kade geslagen terwijl het j voorschip in de haven zit, zoodat het j schip bij komenden vloed gedeeltelijk on derstroom! Terneuzen. De Raad der gemeente Neuzen besloot mej. Jansen als onder wijzeres aan school D eervol ontslag te verleenenden heer Huijssen een toelage van 1100 te geven; de jaarwedde van den heer Kok te verhoogen met f200 en eenzelfde verzoek van den heer Bakker aan te houden, en den heer Unger voor een jaar te benoemen lot leeraar aan de 11. B. School. (Z-) De Nederlandsche motorboot „An gelina" in 1910 te Hansweerd ge bouwd en behoorende aan dhr. J. van Rompu alhier, is verkocht aan een re-e- derij in Noorwegen. Bouchautsche Haven. Voor de arbeiders, uit België, die-bij de Nederlandsche land bouwers werken of in de fabrieken, is een nieuwe regeling getroffen omtrent liet paspoortenstelsel. Ze zullen voortaan niet meer dagelijks of wekelijks over mo gen gaan, doch slechts twee maal per maand. \\'e vernemen, dat de bietencam pagne aan de fabriek te Moerbeke, die vroeger onder beheer stond van den heer Lippens, die thans in Duitschland gevan gen zit, dezer dagen geëindigd zal zijn. St-Kruis. De Duitschers hebben be volen, dat de geheele strook grond, tus schen de electrische versperring en de Leopoldvaart behoorende tot hel gebied der gemeenten Maldeghem en St. Lau- reyns moet ontruimd worden door de burgerbevolking. IJzendijke. Over de ontsnapping van den Belgischen stoomtrammachinist, die hij Veldzicht over de grens wist te komen, kunnen wij nog het volgende melden. Vooraf ga, dat het geheele personeel der stoomtramlijn EeclooWatervliet om welke redenen is ons onbekend dien dag door de Duitschers zou worden ge- arresteerd. Toen onze machinist mei zijn tram te Eecloo aankwam, vernam hij, dat Duitsche soldaten zich naar zijn woning hadden begeven. De tram moest nog het laat ste traject afleggen: Eecloo—grens. De machinist werd in 't vertrek niet gehin derd. Met welke gevoelens hij dezen tocht deed, laat zich begrijpen. Toen de tram juist aan de grens stopte, stonden daar officieren en militairen, die onmiddellijk op den conducteur toe vlogen. Een grenswacht had de poort in de draadversperring geopend, om twee wa gons visch, welke op Nederlandsch ge bied stonden en naar België moesten door te laten. De machinist sprong snel van de locomotief en rende de poort door. Hij was vrij. Een Duitsche Feld- webel riep hem bijna smeekend toe: „J. kom terug, er zal u geen kwaad geschie den en ik word anders gestraft". De gevluchte gaf natuurlijk aan deze uitnoo- tliging geen gehoor, blij als hij was, nog juist bijtijds aan de gevangenneming te zijn ontsnapt. Oud-Vossemeer. In de vergadering van het spoorweg-comité alhier, met de in gelanden en de aanwezige gemeenteraad, werd de beslissing aangehouden omtrent de locaalspoor en overbrugging. Ingelan den zullen nu in een afzonderlijke ver gadering op 26 Januari worden opgeroe pen om in deze te beslissen terwijl ook de gemeenteraad intusschen een beslis sing zal nemen. (Z. N.) Besmettelijke ziekten. In de week van 5—11 Januari zijn do volgende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheids raad gekomen Roodvonk: 7 gevallen le Neuzen, 5 te Zaamslag, 2 te Hoek, 2 te Stavenisse, en voorts een geval in elk der volgende gemeentenMiddelburg, Koudekerke, Oost burg, Philippine en Westkapelle. Diphterilis6 gevallen te Wissenkerke, 2 gevallen te Biervliet en een geval in elk 'der volgende gemeenten: Groede, IJzendijke, Kruiningen, Vlissingen en Zie rikzee. (M- Crt') Te Delft zijn tot politie-agent be noemd C. Wisse Jz. van Kattendijke en J. Molhoek te Wilhclminadorp. (M. Ct.) De rechtbank te Middeltburg heeft he den veroordeeld wegens Diefstal: J. M. R., 19 j., schaapherder, gedetineerd 3 m. gev.-straf, mei aftrek van het voorarrest; P. C. de V., 32 j„ veldarheider, te St. Jansteen, f20 b. s 12 d. h.; verduistering en poging tot om- kooping: J. P. v. d. V., 44 j., zonder vas te woonplaats, f20 b. s. 10 d. h.; Op zettelijk belemmeren van een ambtenaar J. B. de R„ 20 j., vlasarbeider, te St. Jansteen, f 10 b. s. 10 d. h.; dierenmis handeling: P. C. R., 19 j., landbouwers knecht. te Wouw, 3 m. gev.-straf; brand stichting: C. K„ 23 j„ letterzetter, le Vlis singen, gedetineerd, 1 j. gev.-strafdrank- wetovertreding.- M. K., 71 j„ wed. A. de E., Krabbendijke, f3 b. s. 2 d. h„ met vernietiging van het vonnis waarvan hoo- ger beroep; wederspannigheidA. E. H., 39 j.. koopman, te Cadzand. 14 d. gev.- straf. Vrijgesproken werd W. C„ 39 jland bouwer te Cortgene, beklaagd van weder spannigheid. (Slot in volgend nummer. Red.) Sluiskil. In de hier gehouden vergade ring van afgevaardigden van de Besturen der Maria-Vereenigingen in Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen zijn gekozen tot Bestuur van de Afdeeling O Z. VI. van don Bredaschen Maria-bond de dames: A. HamelinkKramer te Terneuzen, pre sidente, A. Imandtv. Besouw te Sluis kil, secretaresse penningmeesteresse, H. de Gier—Snels te Boschkapelle, R. Col- sen te Clinge en J. v. Waes te West- dorpe. Geestelijk adviseur der Afdeeling is de Weleerw. Heer G. Corsmit, kape laan te Graauw. Ovezand. Wij ontvangen heden de tele grafische mededecling, dat de ZeerEenv. heer Bergansius, pastoor alhier, benoemd is tot geestelijk adviseur van den R. K. Dioeesanen Land- en Tuinbouwbond, af deeling Ovezand. Zondag a. s. is er vergadering van de afdeeling Ovezand van den L. T. B. Men zie de desbetreffende advertentie in dit nummer. In de vergadering van hel Hoofdbestuur van den R. K. Boerenbond van Doste lijk Zeeuwsch Vlaanderen zijn de hoeren P. S. v. dole le Groenendijk en de Deckere te Nieuw-Namen gekozen resp. als afgevaardigde en plaatsvervanger voor de te stichten Coöperatieve Superphos- phaatfabriek, en de heer De Deckere te vens als afgevaardigde van dien Bon.l voor de commissie ter verbetering der Zeeuwschc Varkenstokkerij'. In Oostelijk Zeeuwsch-VIaanderen is er nog zeer veel vraag naar gerst tegen nog steeds stijgenden prijs. I Er wordt tot f 15.75 per 100 K.G. be taald, een partij van zeer intërieuze kwa liteit werd deze week van de hand ge daan tegen 11.25. Suikerbieten worden er gecontracteerd lot f25.50 a f26, te leveren aan hel water. In verband met dezen dubbelen prijs van gewone jaren wordt er zeer hooge huur geboden \oor het bietenland. Zoo werd niet minder dan f 225 ge boden per gemet, terwijl de verhuurder alleen de voorjaarswerkzaamheden te ver richten had, 'I land werd niet gegund Kalender der Week. Van 16 tot 23 Jan. 1916. Zondag 16 Jan. Tweede Zondag na Drie koningen V (hl. 191), D (hl. 391); ge dachtenis v. d. II. Marcellus V (bi. 1473), D (hl. 1076); 3de gebed v. d. H. Maagd V (bi. 188), 1) (hl. 371). De gebeden na de stille H. Mis op hl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater V (hl. 10), D (hl. 69); na de Hoogmis gebed voor de Koningin V (hl. 53), D (hl. 122). Vespers op bl. 391. Maandag 17 Jan. 11. Antonius V (hl. 1475 en 1099), D (bl. 1077 en 235). Dinsdag 18 Jan. Sint-Petrus Stoel te Rome V (bl. 1175), I) (hl. 1078); gedach tenis v. d. II. Paulus V (bl. 1177), D (bl. 1077) en v. d. H. Prisca V (bl. 1478), D (bl. 1079). Woensdag 19 Jan. 11. H."Marius enz. V (bl. 1183), D (bl. 1084); gedachtenis v. d. II. ('anutus V (bl. 1181), I) (1)1. 1083 én 178); 3de gebed v. d. H. Maagd V (bl. 188), 1) (hl. 371). Donderdag 20 Jan. II. 11. Fabianus en Sebastianus V (hl. 1487), I) (bl. 1085). Vrijdag 21 Jan. 11. Agnes V (bl. 1189), D (bl. 1086). Zaterdag 22 Jan. 11. H. Vincentius en Anastasius V (hl. 1192 en 1039) D (hl. 1089 en 188); 2de gebed v. d. H. Maagd V (hl. 188), D (bl. 371); 3de gebed Voor de Kerk V (hl. 188), D (7)1. 101); 4de ge bed voor den Paus V (bl. 188), D (bl. 102). De gewone orde der H. Mis, die iederen dag terugkeert, begint op biz. V 11, D 71. De bladzijden met V geteekend verwij zen naar het „Volksmisboek" en de blad zijden met D geteekend naar het „Mis- en Vesperboek" van Desclée. Zondag 16 Jan. Tweede Zondag na Drie koningen, Epistel: Rom. XII 6—16. Evan gelie: Joan. II 111. De nieuwe bisschop van Doornik,'mgr De Croy, is den 9en Januari j.l. in de kathedraal van Doornik door kardinaal Mercier tot bisschop gewijd. De hulp-bisschop van den kardinaal en de bisschop van Luik as sisteerden. Goes. Er blijkt alhier behoefte te be staan aan een eenvoudige industrie- en huishoudschool voor meisjes. Om tot de oprichting van een zoodanige school te komen zullen binnenkort besprekingen gehouden worden. (Z.) De heer J. ("h. Groole, sergeant bij de hospitaal-comp. te Neuzen in garni zoen ontving gisteren de medaille in brons van de Turklsche Roode Halve Maan, met brevet in het (Turksch en afschrift van een schrijven van het hoofdbestuur van de Turksche Roode Halve Maan. Hem werd deze onderscheiding ver leend in verhand met de diensten door hem verricht als lid van de Nederland sche ambulance onder leiding van dr. G. \V. S. Lingbeek, die tijdens den Ral- kan-oorlog in 19121913 in Konstanti- nopel werkzaam was. (Tern. Ct.) De storm van Donderdag. De berichten, die kort voor het ter perse gaan van dit nummer ons telefonisch bereiken over de ernstige, stormschade in ons land op vele plaatsen aangericht, zijn zoo uitgebreid, dat wij ons tot .een korte samenvatting moeten bepalen, hetgeen dan tevens aanvult wal wij hierover onder binnenland reeds hebben genoteerd. In Noord-Holland zijn te Monniken dam, Volendam, Durgerdam, Broek en Waterland, Anna Panlowna enz. de zee dijken bezweken en de polders over stroomd, terwijl op sommige plaatsen, b.v. in Volendam het water tot aan de zolders der woningen reikt. Veel vee is verdron ken. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats, wijl overal de bevolking tijdig door klokgelui kon worden gewaarschuwd. De forten bij Durgerdam en Nieuwen- dam moesten ontruimd worden. De toe stand te Naarden is kritiek, hoewel het water thans zakt. Muiden is geheel ge ïsoleerd, ook telefonisch en telegra fisch. Noordwijk en Hoofddorp zijn telefo nisch en telegrafisch van de buitenwereld afgesloten. Vele stoomtramverbindingen en de ver schillende sloombootverbindingen op de Zuiderzee moesten gestaakt worden. Te Schiermonnikoog sloeg de strand- houlevard weg over -een lengte van 200 M. Aa.n den zeedijk bij Edarn wordt druk meegewerkt door militairen. De spoorwegverbinding tusschen Rot terdam en Dordrecht zal de eerste drie dagen nog niet hersteld zijn, daar hij IJsselmonde de spoordam over een lengte van 80 M. is weggeslagen. De verbinding van Holland met het Noorden via Zwolle over den Centraat spoorweg is verbroken, wijl hij Nijkerk een gedeelte van den dijk is doorgebro ken. Ook de verbinding tusschen Hattem en Kampen is verbroken. Zoo ook tus schen Den Helder en Schagen. De tramver binding tusschen Amsterdam en hel Gooi is verbroken. Ook uit Friesland komen berichten van hooge waterstanden en doorbraken, voor al rondom Heerenveen. Zoo is de dijk! van het Tjeukermeer doorgebroken. Veel land is onder geloopen en vee klein vee is verdronken. De bootdienst Lemmer Amsterdam is gestaakt. Op vele plaatsen moest de bevolking in overhaaste vlucht liet veeg© lijf tedden.i have en goed ten prooi der golven achter latend. Westkapelle Aan den zeedijk heeft de Noordwesterstorm geduchte schade aan gericht. Gelukkig dat het in het z.g. „doode tij" was. Toch stond het water tot hij de rails op de kruin van den dijk. Alle dijkwerkers zijn ter herstelling op geroepen. Maassluis. Van den logger Sch. 380 die vanmorgen hier binnenkwam is een man over boord geslagen en verdronken. Washington. Eenige senatoren eisch- ten, dat Amerika zou ingrijpen wegens den moord op- Amerikanen door Mexi- kaansche legerbenden. Dientengevolge hebben Amerikaansche troepen de Mexi- caansche generaals Arnolda en Rodrigu ez die die moorden hadden doen be drijven, gevangen genomen en fusileerd. New Vork. Te El Paso in Texas is de ex-president van Mexiko, Hnerta, overle den. Van het Oorlogsveld. 14 Januari 5 uur 's namiddags Weenen. (Off.). De hoofdstad van Montenegro, Cettinje, is in han den der O o s t e n r ij k e r s. De Oosten- rijksehe troepen rukten gisterenmiddag, den vijand achteivolgende, de stad binnen. De residentie des konings in ongedeerd. De bevolking houdt zich kalm. Berlijn. (Off.). Op het Westerfront we gens den storm alleen activiteit der artille rie en enkele mijngeveehten. Van de andere fronten geen nieuws. loyuu) uuubuuiuuiuijuu uinq Kortgene Woensdagavond werden alhier in „Hotel Graaf van Buuren" ten overstaan van Notaris Noordijke te ('olijnsplaat, in het openhaar verkocht de volgende hui zen met derzelver erven te Kortgene, aankomende dhr. J. .1. Hendrikse te Zie- rikzee, als: 1. een woonhuis en erl aan den molen weg, bewoond door Jan Flipse. 2. twee naast elkander staande huizen aan den Kaaidijk, bewoond door de wed. C. Moerman en L. van Gilst. Koopers werdenvan koop 1P. Kra mer c.s. voor f750; van koop 2, M. de Looft' voor f 1525. Onkosten 8% pet. De koopers wonen te Kortgene. (Z.) Abonnementsgeld 1916 in dank ontvan gen van: V. E., Middelburg; Wed. M. R, Ove zand; .1. F. M„ P. II d. H., Groede; J. B. K., Hansweerd; .1. 11. Jzn., Bors- sele; L. U., 's HeerenhoekJ. W., Kwa derudamme; W. v. E., .1. K„ Ovezand; L. M. J. v. K„ Goes; J. S. 's lieer Arends- 'kerke; .1. P., Ovezand; J. v. d. P., Oost- burg; A. A. W. v. \V„ Hoofdplaat; P. v. cl. W„ Groede; J. M„ 'sHeerenhoek; .1. V„ Kwadendamme. le kwartaal 1916P. d. P., Nisse. De Administratie. Middelburg, 13 Jan. 1916. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer zeer gering, handel redeftjk. Tarwe 50 cent hooger. Overigens onveranderd. Nieuwe tarwe f 12.50 a f 13.50, Zomergerst f 13.50 a f 11.50, per 100 kilo. Paardeboonen f 19.50 a f 19.Kroon erwten f22.a f24.— Tuinboonen f 17 a f 18, Witte boonen f' 22.50 a f24.50, Ronde bruine boonen f21.a f23, Lange dito f23.a f24.alles per mud. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.77V, a f 0.82',2, voor particulieren f0.85 per kilo. Eieren 16.voor particulieren f 6.40 per 100 stuks. Noteering van denmarktzetter der 1 a n d b. ver. Boter f 0.77'/« af 0.82' voor particulieren f0.85 per kilo. Eieren f 6.voor particulieren f 6.40 per 100 stuks. Zierikzee, 13 Jan. 1916 Tarwe f 13.a f 13.25, Haver f 12.50 a f 13.Wintergerst f 14.a f 14.50 Zomergerst fa f Chevaliei f 15a f 15.75. per 100 K.G.Rogge f 0.a fBruine Boonen f22. af24.Witte boonen fa f Kookerwten f 20.— a 122.Kroonerwten f a f Schokkers 21— af 22 50, Aardappelen f 3.a f 3.25 per H.L. Karwij f a f Ajuin f 0.— a f 4.50 per 50 K.G. Koolzaad f af Zierikzee, 13 Jan. 1916. Boter f 0.75 a f 0.85, rekenpr. f 0.80, per '/j K.G. Eieren f 1.375af 1.50 kleine Eieren fl.Eendeieren f0.a f0.per 25 stuk. Aanvoer Boter 30 K.G. Aanvoer Eieren 275 stuks. Van 13 en 14 Jan. GOES. Huw. aangifte: 13, Jacob Johan nes Dronkers, 26 j. jm. te Middelburg en Cornelia Adriana van Zweeden, 26 j. jd. te Goes. Gehuwd: 13, .Tacobus Pieter Sandee, 20 j. jm. te Goes en Maria Molhoek, 18 j., jd. te 's Heer Arendskerke. Geboren: 14, Jacobus Johannes, z. v. Leendert Korstanje en Henderika Mans bergen; Antcnie, z. v. Antonie Verrijzer en Pieternella van Hoorn. MIDDELBURG. Ondertrouwd: M. Vader, jm. 21 j, en E. Verdouw, jd. 23 j.; .1. ,1. Dronkers, jm. 26 j. en C. A. van Zweeden, jd. 26 j. Bevallen: C. J. P. La Brnyeere, geb. Vermeulen, z. Overleden: P. Breel, 89 j., wedn. v. C. Maas, eerder van Jac. Cornelisse. Voor de vele bewijzen van deelneming, bij het overlijden van onze geliefde Moeder en Grootmoeder betuigen wij hierdoor onzen hartelijken dank. Namens de familie, P. WOLF. Goes, Januari 1916. Stationstraat 19. 21. Tel. Int. 146. BERGEN-0P-Z00M. Zandsteenen, SlIJpaleenen, Trottoirbanden, Straatkeien, enz. Groot Magazgn van In alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEN EN ZUILEN ENZ. - - s t~F?GeiPQRp De meesten onzer houden zing, maar offeren dikwijl, nachtrust, spijsvertering en aan op. Het is niet altijd goed om' i gebruiken bij het eerste teeke Jen. Een verkeerde gewoonte! oorzaak van zijn. Houdt daan gij voorkomt dikwijls den oo uw maag, ingewanden, geest om rast vragen, geeft hun plaats van medicijnen. Maar als gij u dof, slaper, achtig blijft voelen, als gij lijd pijn, duizeligheid, rugpijn ei nissen, vragen uw nieren dienen zij behandeld le wore] ter's Rugpijn Nieren Pillen, daarvan en een eenvoudig rast, slaap en voldoende 1 ning, en door het vermijden inspanning, zorgen en buiten) kimt gij spoedig uw normale herkrijgen, en hebt gij min aan medicijnen. Het is niet moeilijk om geneesmiddel te wennen, rr Pillen werken spoedig en he dig om haar altijd te blijv Te Goes verkrijgb. bij Paauw Co.; te Middelb Joh. de Roos, Vlasmarkt zending geschiedt franco van postwissel k f 1.75 f 10- zen. Eid Foster's ren Pill elke dq voorzie venstaa merk. VAN Vraagt volledige PrijJ SPEK-ENVETHANj gevraagd. Bij voorkeur ieniil sioen heeft. FRANSEN VAK A, ZOON, Goes. Met 1 Mei a. s. gevraagd, bij A, VAN Kruiningen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2