UIT ZEELAND. Gemengd Nieuws. De nieuwe brug. De Dordrechtsche Courant meldt, dat het 'in het voornemen ligt om binnen af- zienbaren tijd de bestaand© spoorbrug over het Hollandsch Diep te verbreeden en geschikt te maken voor het verkeer voor personen en wagens. Buitengewoon Congres S. D. A. P. Zaterdagmiddag werd te Arnhem 't bui tengewoon congres der S. D. A. P. te 1 uur in het gebouw „Musis Sacrum" ge opend mei een rede van den voorzitter, den heer W. H. Vliegen, die de aanwezi gen, waaronder zich Camille lluysmans bevond, welkom heette en het doel van het congres uiteenzette. Hierna werd overgegaan tot de behande ling van de resolutie inzake de ontwer pen Ziektewet en Invaliditeitswet. Publicatie. De Burgemeester van Goes heeft met ingang van 11 Januari voor varkens- vleesch de navolgende prijzen Vastgesteld. Geen hooger prijs mag worden berekend. Overtreding hiervan zal streng worden gestraft. Maximumprijzen. Per pond (5 ons). Biefstuk, fricandeau en haas f0.5772 Rollade, magere stukken en lappen f 0.55 Vette lappen f 0.4-5 Doorregen lappen f0.50 Worst en gehakt f0.50 Carbonade en vleesch met been f0.50 Versch vet spek f0.4272 Versch doorregen spek f0.50 Gezouten of gerookt vet spek f 0.45 Gezouten of gerookt mager spek f0.50 Reuzel 'f 0.45 Gesmolten llenzel f0.55 Kluiven f0.15 Ook per ons (H.G.) verkrijgbaar zonder verhooging van prijs. De Burgemeester van Goes. Goes. De vierde voordracht over Ned-Indië door dhr. W. J. Giel ging ditmaal over 't leven van den Europe aan in Ned.-Indië. Op 40 millioen Aziaten \vonen in Indië maar 80000 Europeanen, die meerendeels op het zoo goed als geheel gecultiveerde Java wonen, i De heer Giel liet de ve-rgadering aan de hand van een serie mooie plaatjes het zoo geheel van onze Hollandsche ste den verschillend Indisch stedenaspeet ■zien, en hoe de Hollandsche manier van bouwen in de benedenstad van Batavia zich heeft gewroken op den gezondheids toestand der bewoners, zoodat die wijk is moeten verlaten worden. Nauwkeurig wijdde de heer Giel ons in het huishouden in van den in Indië levenden Europeaan, in zijn levenswijze, in de dagorde, in de verdeeling der woning, hij sprak ook over de verschillende bedienden den huis jongen, de kokkie, de baboe en wees op eenige schaduwzijden van het leven in Indië, dat minder huiselijk, minder vertrouwelijk is dan in Holland, terwijl de opvoeding der kinderen dikwijls te veel aan de baboe wordt overgelaten. De heer Giel verklaarde, dat men met matig te leven ook in het warme In dië gezond kan blijven en oud worden. Ook de voor- en nadeelen van het maken van een carrière in Indië hesprak de heer Giel en wees erop, dat onze Oost niet dient om sommige heeren in Holland couponnetjes te laten knippen; dat ook in de Oost hard moet worden gewerkt en het verlies van onze Oost een enorm verlies zou zijn voor han del en nijverheid hier, in 't moederland. Wat den levensstandaard betreft, voor minder dan f300 per maand raadt hij niemand aan in Indië een betrekking te aanvaarden. Wat het materieele aangaat blijkt de heer Giel uit een rijke levenservaring aangaande Oost-Indië te kunnen putten. Voor wat buiten de materie staat, blijkt de heer Giel minder oog te hebben ge had. Met name over het Christendom in Nedertandsch-Indië, dat o.a. door liet werk van tal van uitnemende Roomsch- Katholieke missionarissen aan zoovele duizenden reeds ten zegen werd, over de prachtige onderwijsinrichtingen der zus ters Ursulinen in Noordwijk en Weltevre den, die zelfs tal van niet-Katholieke leer lingen tellen, over het college voor do Javanen in Moentilan, over de in geheel Indië bekende, ja, populaire pastoors Ver braak, Voogei, Le Cooq d'Armandville, Jonckbloedt enz. enz. hoorden wij niets, 'tls wel jammer, dat deze overigens in teressante lezingen in dit opzicht aan eenzijdigheid lahoreeren. Medegedeeld werd van de bestuurstafel, dat de onbekende milddadige gever we derom de noodige gelden had verstrekt voor nog een 5e lezing, die in de maand Februari zal worden gehouden, wederom in „De Prins van Oranje" en waarin zal worden behandeld ,,onze gezagsves- tiging in Nederl.-Indië en hoe de kolonie wordt bestuurd". De uitbetaling van de tractemen- ten van de Belgische staatsbeambten over de maand December zal, blijkens de V. C., té Goes plaats hebben op 11 Januari. Men schrijft ons uit Middelburg: De politie heeft Zaterdag gearresteerd L. J. v. d. W., bode bij het provinciaal bestuur, in wien men blijkbaar de stichter van de verschillende branden, welke hier de laatste weken zijn aangestoken en ook van die welke te Goes hebben plaats ge had, denkt gevonden te hebben. Ons is bekend dal v. d. W. 's avonds na zijin werk meermalen Go-es bezocht. De aange houdene staat bekend als een eerlijk en trouw ambtenaar en is ook voor het pu bliek, dat hij bij de griffie-ambtenaren moet aandienen steeds voorkomend én beleefd. Toch was het een groote gerust stelling voor de bewoners, dat bleek, dat. de politie meent den dader op bet spoor te zijn en velen hebben een gevoel van kalmte daardoor gekregen. Het verder ver loop der zaak zal moeten uitmaken ot de politie ijl dezen persoon werkelijk den dader heeft gevonden. He-t onderzoek wordt zooals te begrijpen is met kracht voortgezet. Zaterdag reeds is de verdachte naar Goes geweest en daar met enkele personen geconfronteerd. Nader vernemen we, dat v. d. W. voor den Officier van Justitie geleid is. Middelburg. Huid e b 1 ij k Pat e r V u 1 lings. Gistermiddag 4 uur had er in de „Bel gische Leeszaal, Koorkerkhof alhier een huldebetooging plaats ter eere van den Zeereerw. Pater Vullings, afgevaardigde van kardinaal Meroier voor de Belgische kolonie te Middelburg. De heer Tschoffen, procureur des ko- nings te Dinant en voorzitter van het comité der leesinrichting, nam eerst het Woord in het Fransoh en drukte in een treffende en diepdoordachte rede al zijn bewondering en dankbaarheid uit voor bet vele goede hier door Pater Vullings ge sticht: voor zijn milde hulp aan de ar men, voor zijn hartelijken troost aan do moedeloozen, voor de grenzelooze goed heid van zijn priesterhart en zijn warme liefde voer Koning en Vaderland. Als een blijk van diepe vereering en oprechte erkentelijkheid overhandigde de heer Tschoffen den held van het feest, „in naam van de Belgen te Middelburg", een zilveren horloge en een flinke som gelds, waarmee de verdien stehjke priester weer heel wat goeds zal kunnen doen. Nadat Pater Vullings, diep ontroerd, den heer Ts. boffen en de leden van het comité en ook de talrijke aanwezigen be dankt had voor de hulde hem gebracht en er had op gewezen, dat hij slechts zijn plicht deed en dus al di-en lof niet verdiende, sprak de heer Van Kerckho- ven hem toe in het Vlaamsoh, zijn moe dertaal. Spr. stond er op den „priester, weldoener van ieder en van allen, be last met een hooge godsdienstige, maat schappelijke en vaderlandslievende zen ding" te huldigen en te danken voor zijn heerlijk streven, voor al "het edel moedige werk dat hij verrichtte en de onschatbare diensten die hij bewees als priester, als mensch, als vaderlander Spreker herinnerde met dankbare woor den aan den ruimen werkkring van Pater Vullings, aan de gewetensvolle wijze waar mee hij zijn heilige taak volbrengt, aan al de werken die hij tot stand bracht en inzonderheid aan het laatste „de Lees zaal", -een tehuis voor Belgen, dat vo rige week werd geopend. Spreker werd geestdriftig .toegejuicht. Met hartelijke dankbetuiging en een op roep tot samenwerking en vertrouwen in de toekomst besloot Pater Vullings de vergadering. Zaterdagavond is het paard van een der rijtuigen, die op het uitgaan van een kinderbal in de Concertzaal ston den te wachten, geschrokken en er be stond groot gevaar, dat het dier door een ruit zou loopen of op hol zou slaan. Aan het vlug en praclisch optreden van den koetsier Wielemaker, zoon van den stalhouder van dien naam, is het te dan ken, dat niet erger is gebeurd. Op zij'n raad werd het paard direct uitgespannen en op last van de politie werd het onrus tige dier zonder rijtuig naar den stal gebracht. Bevolking. In de tweede helft van de maand December zijn in deze gemeente Ingekomen: Me.j 11. P. Mondsmerk, pleegzuster, Lange Noordstraat C 33/4 uit Leiden; P. Stamperius, Noordsingel' S 179, Vlis- singen; mej. A. M. en E. J. S. Poleij, Singel S 47a, 's-Gravenhage; W. Haak, banketbakker, Langedelft I 28, Rotterdam; L. Verstraat®, bankwerker, Schuiffelstr. IC 193, Amsterdam; mej. A. L. C. Washau- sen, verpleegster, Langeviele IC 205/6, Rotterdam; mej. M. A. E. Zintel, verpleeg ster, Langeviele IC 205/6, Engeland; mej II. A. H. van Vel-sen, kinderjuffrouw, Seis- dam Q 25, 's-Gravenhage; P. J. C. Ultée, agent Rijksverzekeringbank, Rotterdam- sche kade O 249, Terneuzen; D. J. van Rootselaar, werkman, Cellebroershof E 123, Terneuzen; .1. A. Pieter.se van Wijck, part. detective, Veersche singel S 24, Am sterdam; A. IC. de Jong, leeraar Rijks proefstation, Kortedelft F 20, Koudeker- ke; mej. M- S. Bourdrez, Koningstr. E 255, Soest; A. Kloeke, Dam Z.Z. G 31 2, Zierikzee; V. J. J. Galle, koetsiersknecht, Hofplein E 294, Zierikzee; J. II. Jaspar, mijnwerker, Pluimstraat E 222, Heerlen (L.); J. van Kleunen, agent van politie, St. Janstraat II 203a, ICattendijke; mej. T. J. H. Schmidt, geb. Mos, Langedelft H 11, Vlissingen. Vertrokken: W. Heeröldt van Lange Singelstraat N 192 naar Breda; A. Wolf, Veersche Sin gel S 24, Koudekerk©mej. J. J. Freken- horst, Teermagazijnstraat P 36, Amers foort; P. Schout, Seisweg R 126, Grjjlps- kerke; mej. M. C. Lenselink, Lange Sin gel-straat N 192, Bloemendaal; mej. A. G. J. Neelmeijer, Molenwater M 264 den Haag; H. M. Merk, Vlissingsche str. 1 175, Rotterdam; Mej. J. E. van Soeren, Lange Noordstraat L 130, Bodegraven; C. de Broekert, Achter de Houttuinen Q 148, Dordrecht; H. J. Overduin, Nieuwe Haven, 1 107, Heteren (Geld.); M. A. van der Lijke, Loskade P 249, Haarlem; A. J. Bongers, Zuiidsingell' E 48, Amsterdam; A. Gunst, Achtersingel Q 141, Vlissingen; mej. J. M. Bongers, Zuidsingel E 48, Amsterdam; H. de Kok, Segéerssingeï V 87, Nieuw en St. Joosland; L. van Es, Lange Giststraat F 193, Ierseke; J. A. Boel, Rouaansch© kaai G 139, 's-Graven- hage; 1'. Geldof, Rouaansche kaai G 139, Goes. In de Langeviele had Zaterdag morgen een kleine jongen de baldadigheid de kraan van een melkkan open te draaien, waardoor een liter of vijf melk verloren ging. De benadeeld© boer greep den jon gen en bracht hem bij de politie, die (Z.) - Een melkoorloj. Alhier is thans ook een melkoorlog uitgebroken. De boe ren die aan fabrieken of .slijters leveren, hebben besloten don prijs te verhoogen met 1 cent en te brengen op 8 cent per liter. De fabrikanten meenen dezen prijs niet te kunnen geven althans niet voor de melk die bestemd is voor do boter fahrikatie. De boeren dreigen nu met uit voer der melk naar Holland, waar hun reeds 87a cent moet geboden zijn. Vlissingen. In de tweede helft van)de maand December zijn ingekomen C. Hcylieer, stoker, Glacisstr. 182, van Grand Rapids; mej. D. A. E. Petit, huishoudster, Emmastr. 14, 's Hage; M. Kcekes, constructeur, A. Dekenstr, 47, Helmond; wed. M. J. WitteZuurveld, pensionhoudster, Walstraat 106, Rotter dam; wed. J. C. Zuurveld—de Vlieger, zonder, Walstraat 106, Rotterdam; L J. van GelderBoels, zonder, C Buskenstr. 3 Nw. Helvoet; C. W. Warger, machinist, Bellamypark 21,Roosendaal; A. van Ege- raat, smid, Molenstr. 25, Bergen op Zoom; D. P. Liebers, herbergier, Wagenaarstr. 5. Biervliet; A. de Groot -Hartog, zonder Boulev. de Ruijter 44, Haarlem; D. Hei boer,bakker, L. Zelke 5, Kloetinge. Vertrokken C. D. Smit, van Lange Zelke 45 naar O. en W. Souburg; wed. C H. C. Baels Stornebrink, Badhuisstr. 16, Rotterdam; G. Zuidema, Groenewoud 3, Westkapelle; P. Stamperius. Koudekerksche weg 71, Middelburg; P. B. Botbijl, Mar,niersplein 3, Dordrecht; F. Sab, Breeslop 3, Heel; C. D. van Cleemputte, Midden Reduit 178, Utrecht; C. .1. Jongepier, Prinsen- boschje 10, Amsterdam; G. M. Vermeu len—Janssens, Vlamingstr. 12, Rotterdam A. van Stralen—de Bolster, Palingstraat 8, Leiderdorp; H. Stok, Beursplein 5 Rotterdam; J. A. de Visser, Badhuisstr, 6, Dinteloord. De voortrein 314 waarover in ons vorig nummer sprake was, zal naar men ons meldt, alleen loopen op dagen van strenge koude, wijl de aanzienlijke lengte van den gewonen trein, 314 liet alsdan moeilijk maakt alle compartimen ten genoegzaam te verwarmen. Vrijdagavond is een gecombineerde vergadering gehouden van verschillende afdeelingen van werklieden-organisaties van de Kon. Manisch, „de Schelde." Wij vernemen, zegt de Vliss. Crt., dat op deze vergadering algemeen de wen- schelijkheid werd betoogd om te -trach ten een loonsverhooging van ongeveer 15 pet. te verkrijgen en dat in deze richting de noodige stappen zullen worden gedaan. Kloetinge. In de Donderdag gehouden raadsvergadering werd benoemd tot on derwijzeres mej. Schijf te Waarde. De raad besloot na eenige bespreking de benoe ming van een onderwijzer aan te houden op grond van onvoldoende keuze (er wa ren drie mannelijke sollicitanten). Na her ziening van de salarisregeling der onder wijzers (_mede naar aanleiding van een ingekomen verzoek om verhooging van jaarwedden) zal een nieuwe oproeping plaats hebben. Voorts besloot de raad, mede naar aanleiding van een ingekomen verzoek, waarin gewezen werd op de on- doelmatige gemeente-telefoon, gegadigden op te roepen, die genegen zijn, de telefoon, alsmede de publieke spreekcel bij zich aan huis te nemen. (G. C.) Kruiningen De stemming voor de ver kiezing van 2 leden voor den Raad (va cature Wondergem en v. cl. Ende) zal plaats hebben op '28 Januari. Wemeldinge. Vrijdagavond hield de Ko- lenvereeniging „Helpt Elkander", haar al gemeen© jaarvergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat in 't afgeloopen boekjaar waren aangekocht 1454 ILL. kachelkolen, 4398 II.L. eier kolen en 85Ü H.L. nootjeskolen, welke aan de leden werden geleverd tegen 1 1.15 en f 1.50 per H.L. De ontvangsten bedroe gen f 11229.86 en de uitgaven f 10146.76, zoodat meer ontvangen dan uitgegeven was 1 1083.10. De aftredende voorzitter Jac. Wabeke Az. wenscht© niet meer in aanmerking le komen, aangezien de werk zaamheden aan dit ambt verbonden hij niet naar behooren kon vervallen. In zijn plaats werd gekozen dhr. Arnoud Vleugel Cz., terwijl de aftredende commissarissen L. Mieras en H. Pieterse heiden werden herkozen. Het ledental klom tot 227, ter wijl 'de vereeniging 3 leden door den dood ontvallen waren. Door het bestuur zal getracht worden weer op gewonen tijd de voorjaarskolen aan de leclen te leveren. Het vervoeren en oplossen werd wederom gegund aan*Joh. Leenders© en M. Traas. Daarna werd de vergadering welke door 92 leden was bezocht gesloten. (Z.) Veere. Vrijdagmiddag sloegen twee paar paarden van den stalhouder Gastel, 'ter wijl men op de Sluis de wagens aan 't laden was, op hol. Het eerste span ging in volle vaart van den hoogen sluisoprit, doch door verkeerde zwenking kwam de wagen terecht tegen een lantaarnpaal en vervolgens in een doornhaag waarbij oen der paarden kwam te vallen, en waar door het nog al enkele wouden bekwam. De knecht h;ul nog bijtijds van den wa gen kunnen springen. Hierop kwam de tweede wagen, waarop zich nog steeds de voerman bevond, denzelfden weg langs en ging het door Veere, over de kade tot tegenover den Campveersehen torenwal, waar ze na verscheidene mislukte jmgin gen om ze te grijpen eindelijk tot. staan werden gebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De materieele schade wa.s tamelijk groot. (Z.) Sas van Gent. Do heer J. V. Oole, lid van den gemeenteraad alhier, en expe diteur, is Donderdag te Gent, waar hij voor zaken vertoefde, plotseling overle den in den ouderdom van 74 jaar. (Z.) Oostburg. Dr. De Jaegher van Aarden- burg, zal te Oostburg een Franscben cur sus in ziekenverpleging geven, die zoowel door Nederlanders als door 'Belgen *kan bijgewoond worden. (Z.) St-Jansteen. Den laatsten lijd hoort men in deze streek weer van diefstallen. Zoo werd Vrijdagnacht hij den vlashandelaar F. Poppe alhier ongeveer 900 Irs. zilver gestolen. De dieven waren door een keldervenster binnengedrongen en hebben liet gestolone van onder de bedstede gehaald. Een doosje met enkele gouden sieraden, hetwelk in oen kastje stond, bleet onaangeroerd. Denzellden nacht is ook eenig wasch- goed, hetwelk buiten te drogen hing, bij dhr. K. gestolen. Van een en ander is bij de politie aangifte gedaan. Ossenisse. Zondagnamiddag ten 5 uur had in het café can den heer J. Rade makers een algemeene vergadering van de leden der Varkensverzekering-vereeni ging „St. Antonius Abt" plaats. Aanwezig waren 20 van de 47 leden. Na opening der vergadering werd op voorstel van bet bestuur besloten de uit- keering hij sterfgevallen en het inkoom- geld op hetzelfde bedrag te bepalen als het vorige jaar, doch de contributie te brengen van 15 op 10 cent per maand. Daarna werd overgegaan tot het voor lezen der rekening van liet afgeloopen jaar. De staat der rekening was als volgt: Totaal der ontvangsten over 1915 f852.07. Totaal der Uitgaven f93.78. Zoo dat er een goed slot is van f 758.29, het welk in een spaarbankboekje der Boeren leenbank is ingeschreven. De rekening werd nagezien door de heeren P. Hermans, P. J. B. Voet en Joos de Bruijn, die dezelve in orde bevon- Niets meer te behandelen zijnde werd de vergadering na rondvraag gesloten. De uitbetaling van de tractementen van de Belgische staatsbeambten over de maand December heelt als volgt plaats: Oostburg Dinsdag 11 Januari; Sas van Gent Woensdag 12 Januari en Vlissingen en Hulst Donderdag 13 Januari. Smokkelaar doodgeschoten. Een smokkelaar, weduwnaar en vader van negen kinderen, is in den Oudejaarsnacht le Zevenaar door militairen, na vruchte- looze waarschuwing, neergeschoten. Twee kameraden werden aangeschoten. Verdronken. Uit het Eindhovensche Kanaal te Stratum is het lijk van de dienstbode Josephine Timmermans uit Woensel opgehaald. In verband hiermede heeft de maréchaussee een jongmensch in bewaring gesteld. Aan de grens Dij Luijksgestel is een 23-jarige Belg met den electrischen draad in aanraking gekomen en gedood. Lijk gevischt. Te Breda is uit den TramsingèT opgehaald het lijk van W. G., die sedert begin December werd vermist Doodgeschoten. Over de misdaad te Oldendiever vinden wij nog het vol gende in de „Ass. Crt.": Nieuwjaarsavond is II. Winter, een zeer oppassend werkman, doodgestoken. Hij was de kostwinner voor zijn vrouw en voor zijn hoogbejaarde ouders. Naar we vernemen, kwamen '.s avonds laat nog eenige Nieuwjaarsvierders aan de deur; daar het gezin van W. zich reeds te bed had begeven, werden ze niet binnen gelaten. Zeker vreezende voor beschadi ging is W. naar buiten gegaan, met het treurige gevolg, dat hij daar met een mes doodelijk is getroffen. De dader is onbe kend; als vermoedelijke dader is J. V. in hechtenis genomen. Een R. K. Kerk afgebrand. Do kapel voor de Katholieke krijgsgevan genen jn het Sennel'ager (Westfalen) is, naar' het „Hbl." meldt, Donderdagavond geheel in vlammen opgegaan. Er kon nieta worden gered. Van brandstichting moet geen sprake zijn. De kerk bood plaats aan circa 4000 personen. Idylle. Men schrijft aan de Msb.: 't Gebeurde dezer dagen in het schil derachtige „villa"-dorp Rijswijk. Mevrouw had steenkolen besteld; de kolenmannen gingen door de keuken met 'n 'half mud beladen, om hun vracht naar het kolen hok te brengen. Eensklaps begaf zich de vloer onder hen en beide mannen ver dwenen in de diepte. Ze stonden tot aan de kin in 't moeras. Men had vergeten den bodem aan te vullen; balkjes onder den vloer had men onnoodig geoordeeld 'n Keuken is immers niet berekend om 't gewicht van twee mannen te torsen Prima geldbelegging 1 Re Nieuwjaarsstonn, die Engeland en Wales geteisterd heeft en Zondag nog voortduurde heeft verschillende menschen het leven gekost. Bjjj Swansea zijn Zater dag drie man van oen reddingboot ver dronken en te Hull is de kapitein van een stoomschip door den storm in de haven geworpen en verdronken. Te Brad ford is een jongen binnenshuis gedood door een groot steenen kruis, dat door hel dak van het gebouw, waarin hij- zich bevond, van een kerktoren kwam vallen. Het opgemaakte spaarpotj e. Werklieden van de gasfabriek te Groningen hadden sedert eenige jaren de gewoonte om iedere week 'n dubbeltje of meer in 't spaar potje te doen, dal een hunner kameraads voor hen bewaarde. Zulks met de bedoe ling om voor het. opgepotte geld tegen de Kerstdagen spek voor den winter in te slaan. Altijd werd het potje door den schat bewaarder eerlijk beheerd, zoodat hij ie ders vertrouwen had. Het getal iideggers nam jaar op jaar toe en dit jaar waren er niet minder dan 70 gezinnen, die bij dezen gasfabriek-bankier waren aangeslo ten. Een tram-ongeluk Men bericht uit Hilversum: Zondagmiddag tegen twaalven liep over den Laarderweg te Hilversum een jonge vrouw, met een kind op den arm. De Gooisehe stoomtram, op weg naar Laren, naderde. Toen sprong de vrouw op het hooge talud naast den weg, legde liet kind neer tusschen het hakhout, en wierp zich voor de locomotief, die in middels luid schellende in volle vaart tot op eenige meters afstand was gekomen. De machine was niet meer te houden Nabij wonenden wierpen een laken en een deken over het deerlijk verminkte lijk. Slechts eenige weken te voren had zich een spoorwegbeambte, toen een trein Hilversum binnen stoomde, op gelijke wijze van het leven beroofd in een aanval van zwaarmoedigheid, zei men, wegens moeilijkheden in den dienst. God zij hun armen zielen genadig! zegt „De Tijd". Maar waar moet het heen, als de zelfmoorden, gelijk de statistieken uitwijzen, steeds toenemen, als meerderen zij 't dan in zwaar verdriet of onbe raden en dolzinnig of met koude hope loosheid, zoo stoutmoedig Gods rechten zich aanmatigen en eigen eeuwigheid in 't gruwelijkste gevaar stellen! Men is begonnen in ongeloovige hoogere standen den zelfmoord als een recht van den mensch te gaan beschouwen, nu volgen de man en de vrouw uit liet volk. Jammer genoeg voor de inleggers, zijn des bankiers zaken fout gegaan. Toen zij den 'dag voor het Kerstfeest kwamen, werd hun medegedeeld door den ontrou wen kassier, dat de kas leeg was. Waar het. geld gebleven was kon hij niet ver tellen, maar Dij kon geen cent terug geven. Een bedrag van f 450 is weg. De be drogenen hebben de zaak in handen der politie gegeven, toen ook de man binnen den hem gestelden termijn van vier da gen 'niet met het geld over de brug kwam. Men zegt, dat hij al eenige jaren te weinig in kas had, maar telken jare het gat wist te stoppen door te leenen van iemand, die nui weigerde weer bij1 te staan. (Prov. G. Ct.) Een oude koster. Te Tilburg is op 101-jarigen leeftijd overleden de heer De Kanter, die gedurende 75 jaren koster in de R.-K. Kerk le Goirle was geweest. liet weder. De afgeloopen maand December is algemeen zacht en regenrijk geweest. De temperatuur was gemiddeld ongeveer 2 graden boven normaal en daal de alleen van den 21en 'tot den 23en over een groot deel van ons land des nachts meer dan 1 gr. heneden het vries punt. De regenhoeveelheid bedroeg ge middeld ongeveer het dubbele van de nor male maandsom en was het grootst in Zee land: Bruinisse had totaal 189 m.M. neer slag, slechts enkele droge dagen kwamen voor. Gedurende een groot deel van de maand kwamen stormachtige winden voor. Het geheel aantal uren met zonneschijn te De Bildt bedroeg 26, tegen 35 uur normaal, in December. (Z.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 2