No. 2. TWEEDE BLAD NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Dinsdag 4 Januari 1916. BINNENLAND. KERKNIEUWS. UIT ZEELAND Scheepvaartberichten. Gemengd Nieuws. Het onderzoek der mails voor de neutralen. De „Daily News" schrijft: Een nieuwsagentschap te Washington deelt mede, dat de regeering der Ver- eenigde Staten een protest tegen het aanhouden der Amerikaansche mail van en naar Nederland voorbereidt. „Wij weten niet hoe het zit met de mails naar de Vereenigde Staren, maar de andere helft van de bewering wordt zeer treffend toegelicht door de mede- deeling, die gisteravond door het pers bureau is verspreid. Daaruit blijkt n.l. dat, dankzij de waakzaamheid der marine, ongeveer vijf en-vijftig zakken rubber, te zamen inhoudende 4000 Eng. pond, die zich tusschen de postpakketten aan boord van de „Oscar II" niet meer of minder dan Henry Ford's beroemde vredes arke bevonden en bestemd wa ren voor een bekend vijandelijk agent in Zweden, aangehouden zijn. „De moraal van dit voorval is duide- lijk. „Als oorlogscontrabande naar Duitsch- land kan geconsigneerd worden via Zwe den, dan kan zij evengoed en zelfs nog beter per post via Nederland ge stuurd worden. Het is daarom noodza kelijk, de voor Europa bestemde mail nauwkeurig te doorzoeken, zelfs al wordt de aflevering hierdoor vertraagd. Vau bevoegde zijde wordt medege deeld, dat thans alle voor Nederland bestemde mails, welke door Engeland waren aangehouden, hier te lande zijn ontvangen. De Nederlandsche gezant te Parijs. De Nederlandsche gezant te Parijs heeft een lange verklaring gepubliceerd over de arrestatie van den hoofdredacteur van „De Telegraaf" en over de maatregelen, door de Nederlandsche regeering geno men, om de neutraliteit te beschermen en te handhaven. Verschillende Fransche bladen bestrij den deze verklaringen. Hef Kamerlid Hugenholtz. Het lid der Tweede kamer, de heer F. W. N. Hugenholtz, is benoemd tot ambtenaar bij den reclasseeringsdienst. Hiermede aanvaardt hij een bezoldigde Staatsbetrekking, zoodat hij als Kamerlid moet aftreden. Hij is echter herkiesbaar; in ieder geval moet er in het district Westellingwerf een verkiezing p laats hebben. „Tel" Generaal B. R. F. van Vlijmen. Naar wij met leedwezen vornemen is generaal B. R. F. van Vlijmen, lid der Tweede Kamer, ernstig ongesteld. Reeds sedert een paar weken heeft hij de Kamerzittingen niet kunnen bijwonen. („De Tijd"). Naklank op de begrooting. De Kameroverzichtschrijver W. van „De Tijd" schrijft: Met de oorlogsb-egrooting is nu de be handeling van de heele Staatsbegrooting afgedaan. Ongelukken zijn er niet bij voor gekomen, maar wie zich herinnert, wat er over het beleid van de Ministers van Oor log en Marine, van Koloniën en Land bouw is te doen geweest, die zal gaarne toegeven, dat alleen om de buitengewone omstandigheden enkele dezer 'ministeri- eele levens zijn geprolongeerd en dat onze Haags-che-Brievenschrijver hoe langer zoo meer gelijk krijgt, die meent, om na her stel der normale verhoudingen, het heele Ministerie zoo gauw mogelijk op te doeken. Wat er dan ook van de groote taak van dit Ministerie moet terecht komen, be grijpt op dit oogenblik zeker niemand. Reeds 25 Januari komt de Kamer terug. Allerlei werk, dat is blijven liggen en nieuw werk, dat reeds .is voorbereid, komt dan het eerste aan de orde. Waar dan de tijd vandaan moet komen voor de concentratie-ideaien, is nog een raad sel. Het oude jaar sluit met een leelijk deficit van het zittend Kabinet; wat zal het nieuwe jaar brengen? En zal het Kabinet er zelfs in slagen, om ons land tot het einde toe buiten den wreeden krijg te houden? Veronderstel eens, dat dit Kabinet zelfs in dit opzicht mislukt. Wat zal dan de historie over uw Kabi net oordeelen, o Minister Cort v. d. d. Linden! Nieuwjaarsdag ten Hove. Men meldt uit Den Haag, dd. 1 Jan.: H. M. de Koningin ontving heden, in tegenwoordigheid van den Prins en het Prinsesje, Nieuwjaars-felicitaties van de voorzitters van de heide Kamers, van ministers en verdere autoriteiten en de leden harer hofhouding. Alle bezoekers waren in burgerkleeding, daar de receptie geen officieel karakter droeg. Hedenochtend hadden de Koningin en de Prins een Nieuwjaars-visitie gebracht bij de Koningin-Moeder, die in den loop van den dag haar eigen hofhouding ont ving ter aafibieding van gelukwensch-en. Ook' de ministers Loudon en Cort van der Linden hielden Nieuwjaars-receptie. Aardappelenexport. Door de Vereenïging van Ex porteurs van Veenkoloniale Aardappelen, gevestigd te Groningen, is aan den Minister van Landbouw enz telegrafisch het verzoek gericht direct de grenzen open te stellen, daar nog eenige miliioenen hectoliters aardappelen voor export beschikbaar zijn. Als reden wordt o.m. opgegeven, „dat door het uitvoerverbod van aardappe len aan tallooze exporteurs, commissio nairs, sorteerders, verladers enz. groote schade wordt berokkend, waardoor vele werklieden bij dezen tak van nijverheid broodeloos zijn geworden". De stranding van de Ecuador. Lloyds meldde uit Southend dat het Ne derlandsche stoomschip „Ecuador", waar van eerder gerapporteerd is, dat het op een mijn geloopen en op Brakesand aan den grond zat, Zondagochtend o-p een mijl ten Z.O. van Southend voor anker lag. Er waren vier sleepbooten bij. Het schip helde met den boeg voorover en had slagzijde aan stuurboord. (N. R. Crt.) 2'/i-iarig Priesterjubilea in het Bisdom Haariem. Den 16en Februari a.s. ho-p-en de vol gende weleenv. heeren hun 12V2-jari'gj priesterjubileum te vieren: J. A. Annegarn, kapelaan 'sGravenhage (H. Jozef); (vroeger te Middelburg) H. W. van Beek, kapelaan 's Gravenhage (H. Jacobus); H. Bilars, kapelaan Delft (H. Hippolytus); J. H. Bitter, kapelaan Sehe- veningen (H. Antonius Abt); W. H. de Groot, kapelaan RoelofarendsveenTh. P. J. M. Hofman, kapelaan Amsterdam (0. L. Vr. Onbe-vl. Ontv.); A. H. M. J. Ho- mulle, prof. Seminarie Hageveld; F. H. Kimman, kapelaan 's Gravenhage (Allerh. Hart); B. A. Lasan-ce^ kapelaan Lisse; B. van Leeuwen, kapelaan Rotterdam (H. Barbara); G. Leeuwen, kapelaan Rotter dam (H. Barbara); A. J. J. Leu- sen, kapelaan Leiden (0. L. Vrouw He melvaart); J. M. Lu-cassen, kapelaan Am sterdam (H. Willibrordus-buiten); H. J. Maas, kapelaan 'sGravenhage (H. Jaco bus); Q. J. te Meij, kapelaan Zaandam; J. C. J. Melchers, rector Naaldwijk; F. J. van Nes, kapelaan Noordwij-k; J. Nolet, kapelaan Rotterdam (O. L. Vrouw van Lourdes); N. H. M. van Reijsen, rector Rotterdam (H. Sacramentskapel); P. Roo- vers, kapelaan Rotterdam (H. Barbara); J. A. Ruhe, kapelaan 'sGravenhage (H. Jo zef); J. van Veen, kapelaan Leiden (H. Petrus); C. M. Wouterlood, kapelaan Am sterdam (H. Willibrordus-buiten); J. F. V. M. Zandvliet, kapelaan Amsterdam- (H. H. Petrus en Paulus). (De Tijd). Hoofdplaat.Onder grooten toelooop had Nieuwsjaarsavond de sluiting der Hernieu wing van de H. Missie plaats. Eiken avond was er plaatsgebrek door den stroom van volk. 1 Goes. R.-K. Leesbibliotheek, J. M. J. Goes. ;0p het afgeloopen jaar kan door den directeur en bibliothecaris sen van bovenstaande inrichting met vol doening worden teruggezien. Het aantal ter lezing verschafte boeken bedroeg dit jaar circa 5000, waarvan ongèveer 600 exemplaren gratis uitgeleend werden. Met het oog op de enorme eischen, welke tegenwoordig gesteld worden aan de hy giëne, werd dit jaar 'n aanvang gemaakt met de wekeljjksche desinfectatie (ont smetting) der teruggenomen boekdoelen. Verder werd dit ja,ar 'n nieuwe catalo gus samengesteld, waarin de boeken vol gens inhoud en volgens schrijver alpha- betisch !in groepen staan gerangschikt; tevens werd deze catalogus verrijkt met eenige honderden der nieuwste werken. Het gevolg hiervan was, dat noodzakelijk de boekenkasten moesten vergroot wor den, iets waaraan pp p-ractische wijze gevolg is gegeven. Voortdurend in den loop van het jaar werd gezorgd v-oor nieuwe omslagen om de boeken, iets waar aan de bibliotheek voor geen gering deel zijn frischheid te danken heeft. Voor dit alles mag 'n woord van hulde aan den voiijverigen directeur en bibliothecarissen, waarvan speciaal de heer Th. Mudde zich zeer verdienstelijk maakt, niet onthouden worden. We willen tevens hopen, dat de Katho lieken van Goes zullen weten te waar- deeren het groote voordeel van 'n eigen goede Leesinrichting en hiervan uiting zullen geven door hun gewaardeerden steun, -een steun, die juist nu zoo zeer noodig is, nu de bibliotheek zich zulke enorme uitgaven heeft moeten getroosten, 'n steun echter, die door zeer vele Ka tholieken nog maar voortdurend onthou den wordt. Ten slotte verzocht men ons mede te deelen, dat vanaf 1 Januari 1916 den vluchtelingen geen gratis boeken meer ver strekt kunnen worden. De bibliotheek is van Paschen tot Al lerheiligen geopend des Zondags van 11.3012 u., en, van Allerheiligen tot 'Paschen van 12 u.1 u. Het Rijkstelegraafkantoor alhier behandelde in de maand December: Telegrammen verz. 1457, ontv. 1104, overgen. 2517, totaal 5078. Gesprekkenverz. 1807, ontv. 1772, overgen, 8589. Lokaal 3308. Totaal 12168. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid-Beveland behandeld Kantoren. Baarland Borssele Colijnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk 's Gravenpolder 'sHeer Arendskerke 's Heerenhoek 's Heer Hendriksk. Heinkenszand Hoedekenskerke Kamperland Kapelle Kats Kloetinge Kortgene Kruiningen Kwadendamme Nieuwdorp Nisse Oudelande Ovezande Rilland Schore Waarde Wissenkerke Wolfaartsdijk Gesprekken. Verz. Ontv. Tot. 22 39 61 53 87 140 41 87 129 12 24 36 46 55 101 38 72 110 94 98 192 42 58 100 8 25 33 61 104 165 11 34 45 73 74 147 104 139 243 21 49 70 50 91 141 105 96 201 268 203 471 17 34 51 32 64 96 37 49 86 23 4 27 28 50 78 188 228 416 52 58 110 14 31 45 43 62 105 73 105 178 Kantoren. Baarland Borssele Colijnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk 's-Gravenpolder s-Heer Arendskerke 92 's-Heerenhoek Heinkenszand Hoedekenskerke Kats Kamperland Kapelle Kortgene Kruiningen Kwadendamme Nieuwdorp Nisse Oudelande Ovezande Rilland Schore Waarde Wissenkerke Wolfaartsdijk Verz. Ontv. Loc. Tot. 37 26 63 144 92 20 256 144 84 1 2z9 64 li >3 167 130 83 213 74 80 154 94 186 65 30 95 32 21 53 43 20 63 18 25 43 83 67 150 308 204 512 236 118 21 375 423 30 253 170 20 75 37 23 82 10 60 20 155 100 27 63 4 90 172 239 122 361 161 143 304 149 61 159 79 228 27 88 41 9 209 Middelburg. Stoeiende jongens kwamen Zaterdagavond in de Langedelft met een der groote ruiten van den winkel van de firma Vroom en Dreesman in aanraking, waardoor de ruit brak. De Oudejaarsavond is hier rustig voorbijgegaan, de Nieuwjaarsavond ech ter minder; het was vooral in de Lange delft en in Jde 'Stationstraat en omge ving van beide straten vrij rumoerig. Een paar maal moest dan ook de politie han delend optreden. Ten eerste toen te on geveer half zeven in het café van M aan den Dam ruzie ontstond tusschen twee matrozen, welke ruzie op straat werd voortgezet en daar ontaardde in een vecht partij, waarbij de eene matroos, zekere H., door een zestal personen werd mis handeld. Aan de vechtpartij werd door een inspecteur van politie een einde gemaakt en H., die eenigszins bloedde, naar het politiebureau gebracht. Ook H.'s vadeï liep toen mede naar het bureau. Daar laatstgenoemde dronken was, werd hij in arrest gesteld. Ongeveer een uur later arresteerden twee agenten zekeren B-. G., die ondei den invloed van sterken drank verkeerde en die de orde verstoorde in de Station straat. Deze arrestant ging eerst gewillig mede, maar begon zich in de Bellinkstraaf hevig te verzetten, welk verzet hij ook op het bureau tegen meerdere politie mannen voortzette. Hij werd tot Zondag morgen in arrest gehouden en tegen hem werd verbaal wegens dronkenschap en wegens wederspannigheid opgemaakt. Te half één ontmoetten een inspecteur en een agent J. G., de broeder van B. G., in de Oude Kerkstraat, deze was ook onder den invloed van sterken drank en bloedde bovendien hevig uit zijn rech ter pols. Op het politiebureau verbond de inspecteur hem en werd ook deze man ter ontnuchtering opgesloten. Het café van M. werd op last van den commissaris gesloten. De electrische tram Middelburg— Vlissingen heeft Zondagmiddag weder ge durende ruim een uur niet kunnen rijden, daar een defect was ontstaan aan den draad nabij de Keersluis; ook de tram- dienst naar het station Vlissingen was zoo lang gestremd. Men verzoekt ons te melden, dat thans de heer J. R. Domenie, alhier, de eenige tusschenpersoon hier ter stede is voor het verkrijgen van ouderdoms rente. Met militaire eer is Vrijdag op de R.-K. begraafplaats ter aarde besteld hef stoffelijk overschot van den 24-jarigen mi licien-soldaat W. de Weerd, alhier in gar nizoen, afkomstig uit Hees bij Nijmegen, Aan het graf werd niet gesproken. Daartoe in de gelegenheid gesteld door de milde gaven van de Nederland sche dames en heeren, werd door en kele Belgische dames Woensdag in het Vincentinshuis aan 219 Belgische kinderen een Kerstfeest bereid. De kleinen ontvin gen versnaperingen, speelgoed en de ar men ook ldeedingstukken. Vlissingen. De politie heeft aangehouden een 15-jarigen jongen, die zich gedurende drie maanden schuldig maakte aan ver duistering van gelden ten nadeele vaq zijn patroon tot een gezamenlijk bedrag van f 180. De jongen kocht voor het geld sigaretten, snoepgoed en geschenken voot een meisje met wie hij ook menigmaal de bioscoop bezocht. Donderdagnacht is ingebroken in het kantoor van den gemeente-havenmeesteï aan de binnenhaven en in den oudejaars nacht in het kantoor van de bakkerij de Broederband, In beide gevallen wer den ruiten ingedrukt. De politie onderzoekt de zaakj- Zierikzee. De staking der sigarenmakers alhier, vanaf 17 Mei des vorigen jaars durende, zal vermoedelijk Dinsdag a.s, als geëindigd beschouwd kunnen worden, niet -alleen tot tevredenheid der werk lieden, maar ook tot die van patroons en velen die er geheel buiten staan. (M. Ct.) Heinkenszand. Als ambtenaar ter secre tarie alhier is -benoemd 'dhr. L. Lam- brechtse van Rilland'-Bath, in de vacature ontstaan door de jienoeming tot secre taris te Schore van dhr. Chr. Glerum. Hengstdijk. De noodbrug over de Haaf, voor de tram WalsoordenSelzaete is op- ruimd, dewijl1 de naastliggende betonbrug in gebruik is geno-men. De waterlo-sSing der polders op- de Haaf is daardoor heel' wat gebeterd, wat zeer noodig was- bij den grooten regenval' in den laatsten tijd. IJzendijke. Zaternamiddag werd een 70- jarige Belg alhier door d-e tram, die naai Schoondijke reed, overreden. Hiji was on middellijk dood. Nader vernemen we omtrent het onge luk met do tram te IJzendijke, dat de over- redene d-e Belgische vluchteling Leo- da Vleeschhauwer, koopman te- Caprijcke (B.) was. 'Zuidzande. Onder deze gemeente ge raakte einde der vorige week een hard hoorige vrouiw -onder de aankomende tram OostburgCadzand, met het gevolg, daf haar beide beenen werden herbrijzeld. Na in een café verbonden te zijn, werd de 70-jarige vrouw naar Oostburg overge bracht, waar zij! kort naar aankomst oveï- lëed. Ossenisse. S t o r m. In den in den nacht van Zaterdag opi Zondag gewoed hebbe- benden storm is het vaartuig „De drie gebroeders", schipper P. de Legger, van Dordrecht, liggende met suikerpeeën ge laden vóór het Zeedorp- alhier, door Let overslaande water vastgeloopen. Tevenp is het roer stukgeslagen en de roeiboot verbrijzeld, terwijl een gedeelte der dek- luiken weggedreven zijn, en de lier is stukgedraai-d. Koewacht. Door het R. K. Kerkbestuur is onder goedkeuring van Z. D. H. den den Bisschop- van Breda besloten onmid dellijk over te gaan tot het bouwen van nieuwe houten hulpkerk op Nedarlandseh grondgebied. De kerk zal komen bij, het voor eenige jaren( aangelegde pie.uwe kerk hof. Biervliet. Uit Watervliet wordt gemeld: In geheel Vlaanderen is het dekken van merriën door de Duitschers verboden. Biervliet. In geheel Vlaanderen is het dekken van merriën door de Duitschers verboden. Waterlandkerkje. In de naburige grens gemeenten WaterlandOudeman en St. Marguérite is sinds de laatste maand geen petroleum meer verkrijgbaar geweest. De bevolking behelpt zich met vetkaarsen en vetpitten. Sas van Gent. Bij familieleden kwam bericht in, dat te Seraing overleden is dhr. M. Greiner, directeur der groote Cockerill-fabriek. Hij heeft steeds gewei gerd Voor de Duitschers te werken. Sas van Gent. Deze week is het den Duitschers gelukt de Electrische brug bij Selzaete te herstellen, zoodat een goede weg van Antwerpen naar Ostende open- komt. Cadzand. Zaterdag bewogen zich op groote hoogte een 7-tal vliegmachines bo ven Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. in Zui delijke richting. Philippine. Van Kerstmis tot Nieuwjaar heeft te Gent in de groote zalen van „Den Rooden Hoed" een bloemententoon stelling plaats gehad ten voordeele der krijgsgevangenen in Duitsehlaad. Aardenburg. Ret „Getrouwe Mal- deghem," dat tot heden tweemaal per week verscheen, zal voortaan gewoon als weekblad verschijnen. D-e redacteur van dat blad zit nog steeds in Duitschland als burgerlijk krijgsgevangenen. Thans wordt het blad geredigeerd door een zijner zonen. Sluis. Deze week vernamen we, dat twee inwoners der Belgische- gemeente Wevelghem in Engeland gefusileerd zijn wegens spionnage. Beuchautsche Haven. Uit de Komman- dantur Ertvelde vernemen we, dat voor taan de nog in België verblijvende be dienden van post, telegrafie en zeewezen door de Duitschers zullen betaald worden. Smokkelarij in Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar aanleiding Van het „Telegraaf"- geschrijf over smokkelarij in Zeeuwsch- Vlaanderen, verzocht onze medewerker eenige inlichtingen hieromtrent aan den hoofdambtenaar der douane, voor zooverre deze daarover kon spreken in zijn ambt. Hij zeide, dat deze berichten zeer sterk overdreven zijin en de „Te legraaf op dit gebied door de meesten niet „au sérieux" genomen wordt. Te Westkapelle is op Nieuwjaarsavond een schuurtje, waarin van verschillende personen goederen geborgen worden, door brand vernield. Zoowel bij dezen brand als bij dien welke op Maandag 27 Dec. woedde, denkt men aan opzettelijke brand stichting. Door Gedeputeerde Staten van Zee land is aan de heeren A. F. Hanssens te Stavenisse, lid- en J. J. de Jager te 's- Heer Arendskerke, plaatsvervangend lid van de Commisssie van Beroep- in het 7e tienddistrict ,als zoodanig eervol ontslag verleend, daar de werkzaamheden van de Tiendcommissie in het genoemde districl zijn afgeloopen. Verordening. De Commandant in Zeeland heeft o.m bepaald Het is verboden te bevaren: a. het watergebied ingesloten door de Kust van Zeeuwsch-Vlaanderen, de lijn welke ;de hooge lichten van Nieuwesluis en Kaapduinen verbindt, en d-e zuidkant van -de Walvischstaart, tenzij het vaartuig is een stoomvaartuig en voorzien van een Nederlandschen loods. Hiervan zijin uitge zonderd, de vaartuigen bestemd voor, of vertrekkende van Cadzand, aan welke- ver gund is deze havea binnen te loop-en. of te verlaten, waarbij zij- zich niet zullen mogen bevinden beoosten de gebroken lijn, die gevormd wordt, door de lijn welke het badhuis .Cadzand met de licht boei No. 2 van de Wielingen verbindt en het verlengde der lijn die genoemde licht boei met de ,Westzifde van het huizen complex Wielingensiuis verbindt. b. het Oostgat, de Deurloo, de Galgeput en de Sandij-ngeul van i/3 uur na zons ondergang, of indien d,e zon yxoeger dan 5.30 u. ondergaat, vanaf 6 u. 's avonds, tot 1/2 uur voor zonsopkomst, of indien de zon later dan 6.30 uur opkomt, tot 6 uur 's morgens. Ingeval van zeegevaar, rekening houdende met de grootte van het vaartuig, een en ander ter beoordee ling Van den met de controle belasten Zeeofficier, is h-et vergund, het Oostgat, de Deurloo en de Galgeput binnen te loopen, en te ankeren benoorden de lijn die de spitse ton Nb- 6a yan het Oostgat met de lichtboei nabij den Nolledijk ver bindt. Vaartuigen, welke in dit geval ver- fceeren, zullen duidelijk de voorgeschreven lichten toonen, en ingeval van aanroepen, aanfluiten waaronder wordt verstaan het geven van herhaalde korte stooten op d-e stoomfluit, beschijning met zoeklicht, of het hooren van een schot onmiddellijk! ten anker komen. c. Het watergebied der Schelde ingeslo ten tusschen de lijn Hooge licht Nieuwe sluisHooge licht Kaapduinen en de lijn tiansweerd-Walsoorden van 91/4 uur 's avonds tot i/3 uur voor zonsopkomst, of indien de zon "later dan 6.80 uur op komt, tot 6 uur 's morgens, waarbijl wordt aangeteekend, dat gedurende den tijd, dat de vaart op dit gedeelte verboden is, te Terneuz-en en te Hansw-eerd als regel niet kan worden geschut. d. het watergebied der Schelde beoos ten de lijn Hansweerd-Walsoorden vanaf 1/2 uur na zonsondergang tot 1/2 uur voor zonsopkomst. e. het watergebied der Oo-sterschelde bewesten de lij-nwelk© den lichttoren West-Schouwen, met den toren van Oost- kapelle verbindt. Levend begraven. Het 12-jarig zoontje van de Wed. Hars t-e Emm-en speelde met een drietal andere jongens in de Emmer Dennen. Zijl hadden een wo ning onder den grond gemaakt. Plotseling stortte het zand in met het treurig ge-volg, dat een der kinderen onder het zand werd bedolven. Eenigen tijd daarna werd hij- levenloos uit het _gat gehaald. Tel. V reeselij-'K ongeval. Op de fabriek van de firma A. v. d. Heuvel te Geldrop had eergisteravond een zeer "ernstig onge luk. plaats. De werkman E. Vermeeren, afkomstig uit Tilburg, werd iu een spinnerij- door den riem eener machine gegrepen en ver schillende keeren rondgeslingerd, waarbij hij telkens tegen het plafond werd gesla gen. Hij b-rafc' een arm -en beide beenan en werd in zeer ernstigen toestand naar het gasthuis vervoerd.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1916 | | pagina 5