Laatste Berichten Correspondentie. SPORT. Leger en Vloot. Wetenschap en Kunst journalistiek. Landbouw en Veeteelt den binnen te sleepen. Pe gewonde per sonen zijn te Haarlem in het ziekenhuis opgenomen. (Maasbode.) Het s t o o m t r am o ng elu k. Om trent de botsing tusschen twee tams der IJsselstoomtram onder Voorburg wordt nog vernomen, dat van een der in Sint Antonius Hoeve opgenomen militairen een voet werd verbrijzeld, zoodat dit li chaamsdeel hoogstwaarschijnlijk zal moe ten worden geamputeerd. liet groot aantal' kwetsuren aan voe ten of beenen moet daaraan zijn toe te schrijven, dat het platform van het. bal eon van een der wagens over dat van bet balcon van een anderen wagen schoof, terwijl beide balcons propvol met militai ren waren, die van verlof naar hun gaï nizoen terug keerden. Deze beide bal cons hebben dan ook van de botsing het meeste geleden. Verdere schade werd aan de beide wagens toegebracht, door dat de reizigers, die er zich 111 bevon den, er niet. uitkonden, en daarop de ruiten stuksloegen 0111 zoo naar buiten te komen. De locomotieven zijn er goed afgekomen. Do directie verzekerde, dat het onge luk geheel te wijten is aan het niet op volgen van haar instructies dooi' den ma chinist. Aan het verhaal van een ooggetuige, den militair H. V., die met een aantal andere militairen op1 het voorbalcon van den tweeden wagen had gestaan tijdens het ongeval, is nog het volgende ontleend.' Het was een propvolle tram en onder de reizigers bevonden zich zeer vele mili tairen (wien het volgens de nieuwe orders niet was veroorloofd per spoor te reizen), Het ongeval geschiedde even voorbij Voor burg op enkel spoor en dus niet op de zelfde plaats van het ongeval van onlangs Een hevige schok, een geweldig gekraak en gekerm. Een gevoelde zich beklemd zitten, doch slaagde er ten sjotte in, zich zelf los te werken. Zijn gelaat was met bloed beloopen en hij ontdekte, dat hij een gapende wond aan den rechterwang had bekomen. Hoewel hij bovendien nog pijn gevoelde op verschillende plaatsen van het lichaam, o. a. in het achterhoofd, begon hij onmiddellijk hulp te bieden. Men kwam handen te kort. en in den aanvang heersc-hte er groote verwarring Verschillende personen moesten worden uitgezaagd. Doktoren bevonden zich, naai hij meent, niet in den trein. Echter wa ren spoedig, een drietal uit den omtrek op de plaats des onheils aanwezig, dis dadelijk de voorloopige verbanden legden Volgens deze getuige zouden er in het geheel wel 44 a 45 gewonden zijn, waar van velen him weg konden vervolgen, of bij particulieren werden opgenomen, terwijl 10 min of meer ernstig werden ver wond. Zijn pakje goed en zijn cape was hij bij het ongeval kwijt geraakt. Tegen twaalf uur kwam hij in den Haag in zijn woning en gisterochtend had hij zich, evenals verschillende andere militairen, aan hel Militair Hospitaal ter geneeskundige be handeling aangemeld. Nog zij vermeld, dat zoowel Z. K. H. Prins Hendrik, als de inspecteur van den militairen geneeskundigen dienst, generaal majoor Quanjer, de gekwetsten hebben bezocht Vader meldt men: De toestand van de slachtoffers der trambotsing is over 't alge meen bevredigend. Van een moest een verbrijzeld heen geamputeerd worden, l'wee patiënten hebben het ziekenhuis ver laten. Een h and te eken i n-g. In de Haagsche Brieven van „De Gelderlander" lezen wij de volgende historie: „Het geviel dezer dagen, dat de heer Marchant, vóór de opening der Kamerzit ting zijn naam op de presentielijst plaat send, tot de voor hem zeer verrassende ontdekking kwam, dat het hoven zijb naam geplaatste volgnummer prijkte met den naam Bijleveld. Wat er op dit oogenblik omging in het hoofd van den geachten afgevaardigde van Deventer, vermag Ik niet weer te geven; maar wel was het - hem in één oogenblik duidelijk, dat geen der hon derd mannen met eenig recht aanspraak kon maken op den naam Bijleveld en hier dus een eigenlijke schending van het par lementaire recht moest hebben plaats ge had. Vil is de naam van Bijleveld voor een ieder, die van dichtbij of slechts zeer in de verte met de Tweede Kamer iets uit staande heeft, geen onbekende klank. Ik ken Kameroverzichten, waarin, als de Kamer in avondvergadering het midder nachtelijk uur overschrijdt, steevast de opmerking voorkomt, dat Bijleveld van dit plechtige oogenblik den dan nog aanwe zigen leden kond deed door met een han- digen zwaai het blaadje van den scheur kalender af te scheuren. Bijleveld dan js het factotum der Tweede Kamer, de Kamerbewaarder, wiens onkreukbaarheid en stiptheid dank zij den Kameroverzichtschrijvers op het. Binnenhof en vei' daarbuiten zoo langzamerhand spreekwoordelijk is gewor den. Men begrijpt nu de ontsteltenis van den heer Marchant, toen hij den naam van dezen man zag prijken op de plaats, waar alleen zijn naam mag leekenen de gene, wien koning kiezer een plaats heeft aangewezen op het gestoelte der eere. De griffier wordt er bij geroepen, die het ernstige van den toestand terstond in zijn vollen omvang begrijpt. Bijleveld wordt ontboden, die piet de noodlottige letters voor oogen zijn moeizaam verkre gen reputatie ziet verdwijnen. Bij1 hoog en bij laag houdt hij zijn onschuld staande en bijna huilend van ontzetting eiseht hij een onderzoek. Dat wordt billijk geoor deeld en het duurt niet lang of een schrift kundige zit met een paar oude presentie lijsten vergelijkingen te maken, omdat men vermoedt, dat een dartel Kamerlid een ongepaste aardigheid heeft willen uithalen. Spoedig is de schriftkundige met zijn onderzoek gereed en heeft ontdekt, dat de schuldige isniet de heer Sannes, die, als ik mij goed herinner, door den heer Troelstra eens betiteld werd als het dartele veulennoch de heer Duijs, wiens rare sprongen de Kamer meermalen moch ten vermakennoch de heer Roodhuijzen, die graag voor geestig wil doorgaannoch de heer Kleerekoper, die veel houdt van een oproerige krabbelnoch zelfs de heer Koster, die zich wellicht als Benjamin eenige meerdere vrijheid zou kunnen ver oorloofd hebben. Maarde geachte af gevaardigde van Goes, de eerlijke, nauw gezette, korrekte, grijze heer Savornin Loh- man wordt met beslistheid als de schuldige aangewezen. Nieuwe ontzetting; 'tis haast ongeloof lijk en toch, het feit is niet te ontkennen. Nu wordt ook de heer Lohman ontboden en met de noodige omzichtigheid in ken nis gesteld van l\et zware vergrijp, waar aan hij zoo juist schuldig werd bevonden. De ontstelde oude heer staart op het pa pier, wrijft zich de pogen uit, kijkt, nog eens.... en moet schuld bekennen, 't Is zoo, 'tis zijn hand, maar hij begrijpt er niets van. De situatie begint eenigszins pijnlijk te worden, als hem plotseling pen licht op gaat. Even voor de heer Marchant binnen gekomen was, had hij een oogenblik met Bijleveld staan praten. Daarna 5e presen tielijst teekenende, was hem in een tijde lijke verstrooidheid de naam van den Ka merbewaarder aan de pen ontvloeid in plaats van zijn eigeó handteekening. De verklaring van den heer Lohman wordt aannemelijk bevonden en zijn ver ontschuldiging gaarne aanvaard. De grif fier is verheugd over de oplossing 'van het geval. Bijleveld krijgt zijn bezinning terug, nu zijn reputatie onverwrikt den sterken stoot heeft weerstaan. Alleen de heer Marchant gevoelt misschien een beetje spijt, dat de eer van de ontdekking der vreeselijke misdaad zoo ineens in het niet verzinkt." Kordaat. De Westlandsche Stoom tram liep stampvol, zoodat velen met ren staanplaatsje in het middenpad te vreden moesten zijn, want het liep tegen het uur, dat onze landsverdedigers weer in hun resp. broeikassen present moes ten zijn. Een paar jongelui, die volgens du aiidoren„'em half om hadden", maak ten het aldus verhaalt het „\ad." een jongedame, die ook moest staan vrij lastig. Plotseling keert de/.e 'zich om en geeft den vrij post igen een draai om zijn ooren die klonk. Luid applaus; de geka stijde schuifelt aclueruit en de juffer had verder geen last van hem. Bij haar terechtwijzing voegde du dame de woor den: „Wij hebben thuis een cafe; ik weet hoe het hoort." Een aangeschoten s m o k k e 1 a a r. Te Glanerburg heeft Zaterdagoch tend de schildwacht een smokkelaar aan geschoten. Deze wist nog bijtijds op Duitsch grondgebied te komen, waar hij bleef liggen. Later werd hij' naar het zie kenhuis te Gronau vervoerd. Haas boven baas De provinciaal van een der Nederlandschu broedercon gregaties kwam de vorige week te Keulen aan. Hij vroeg iets aan een perronwach ter en deze verwees hem naar een Schutzman. Nu kende onze Nederlandsche provin ciaal heel weinig van Duitsche uniformen. Hij zag iets blinken en vroeg )een uni formdrager Verzeih'! Sind Sie Schutzman? Ich? vroeg de ander en verontwaar digd liet hij volgen: Nein, ich bin Haupl- mannl Ah so! zei de provinciaal, ietwat verbouwereerd: ich bin Oberst. (Maasbode.) Toch geschore nl De scène speelt zich af op de brug over de Maas tus schen Rémy en Nennig, waarover de grens loopt tusschen Duitschland en Luxemburg. Handelende personen: pen Lupcemburgsoh barbier en een Duitsche klant. Sedert men sch-enheu^enis heeft de eerste veel Duit sche scheerklanten. De pasmoeilijkheden deden zich echter ook hier gelden. Maar van barbier verandert men niet zoo gauw en toen de baarden steeds stoppeliger werden, zon men op een mid del om toch door den Luxemburgschen barbier geschoren te worden. Gemakka lijker gezegd dan gedaan. De wacht was niet te vermurwen om een van beide partijen zonder pas. door te laten. Toen kwam men op de goede gedachte om beiden tot aan de grens: te gaan en zich daar te laten scheren. En zoo gebeurt 't nu-, dat midden op de brug een stoel gereed staat vaor de klanten, die op de grens en op de brug onder het wakend oog van de wachtpost geholpen worden. Kijklustig publiek ontbreekt natuurlijk evenmin. Hand. Washington. Lansing heeft Page, Ame- rikaansch gezant te Londen, last gege ven zich te vergewissen of de Fransche en Engelsche regeeringen toestaan, dat Amerika melk verzendt voor de zuigelin gen in Duitschland en Oostenrijk. Tokio De Japansche stoomvaartmaat schappijen hebben besloten om de Kaap de Goede Hoop te varen inplaats van door het Suezkanaal. Londen. Alle bladen meiden, dat de meerderheid der ministers in beginsel heeft besloten tot gedwongen in dienst neming van de ongehuwde mannen. Den Haag. Van het stoomschip Fri- sla" van de „Kon. Holl. Lloyd", dat 22 dezer van Amsterdam naar Zuid-Amerika vertrok is bij Falmouth de post door de Engelsche autoriteiten aangehouden. Van de aangehouden mail van de „Nieuvv- Amsterdam" is een gedeelte per scheeps gelegenheid van de maatsoh. „Neder land" hier te lande aangekomen. Den Haag. Door de Tweede Kamer is de begrooting yan Suriname aange nomen, nadat Minister Rambonnet zich verzet had tegen de motie der oom missie van rapporteurs, die den minis ter van koloniën een deuk gaf, welke motie de minister niet in 's lands be lang achtte. Na verklaard te hebben, dat hij1 voor de kolonie alleen door verande ring van bestuur heil verwacht en overleg met den gouverneur van Suriname had toegezegd, alsmede zoo noodig een sup- jjletoire begrooting, trok dhr. Fork zijn mo tie in. Den Haag. De heer Duymaer van van Twist heeft in de Tweede Kamer aan den minister van Landbouw de vraag gesteld of het Waar is, dat deze ondanks het door de Kamer aangenomen votum tot staking van het afmaaksysteem in zake de bestrijding van mond- en klauw zeer, toch met de toepassing va.n dat systeem blijft doorgaan. Nabij Krailo zijn gisterenavond om 9 uur twee militairen van Katwijk en gelegerd te Laren door de Gooisrhe stoom tram overreden en gedood. Van het Oorlogsveld. 29 December 5 uur 's namiddags Parijs. (Officieel Avondcommuniqué.) Onze artillerie heeft hij Steenstraete een munitiedepót in de lucht laten vliegen Het station van Lens en de sector Angres werden door ons hevig beschoten. Onze beschieting van een bosch in de omgeving van Reims veroorzaakte een grooten brand. Onze artillerie in Lotharingen heeft met goed .gevolg de vijandelijke versterkingen gebombardeerd. In de Vogezen hevig artillerieduet. Ee nige loopgraven aan den Hartmannswei- lerkopf, die de vijand tusschen Rehfelsen en Hirstein nog bezet hield, werden door ons veroverd, waarbij wij 100 krijgsge vangenen maakten. Londen. (Bericht van 28 Dec. van het Engelsche front in Frankrijk). Gister avond lieten wij een mijln ontploffen bij Fricourt, waardoor de Duitschers groote schade leden. De kanonnade der Duitschers was he den heviger den gewoonlijk, voorname lijk ten zuiden Van het kanaal van La Bassée, bij Armentières en bij: Yperen. Het vuur werd door onze artillerie krach tig beantwoord, terwijl werd geconstateerd dat goede resultaten bereikt werden. Petersburg. (Officieel.) In de buurt van Riga ten zuiden van het Babitmeer tracht ten de Diuitschers onze loopgraven te na deren. Door ons vuur werden zij even wel verdreven. Een deel wist echter tot voor onze draadversperringen te komen, zij werden echter, na ontdekt te zijn, teruggedrongen. Aan het overige gedeel te van het front tot aan de Pripet ge woon kanonvuur. Ten zuiden van de Pri pet en in Gaticië aanhoudende gevechten, die op sommige gedeelten zeer hardnek kig zijn. Aan het Kaukasische front geen ver andering. Teheran. (Perzië). De Itussen hebben Kasban bezet en rukken op1 naar Ispa han. Aan het gebouw van het Provin ciaal Bestuur te Middelburg werd heden (Woensdag) aanbesteed het gedeeltelijk graven van een fundeeringsput en het maken van een dijk ten behoeve van den bouw van de derde schutsluis te Wemel dinge, behoorende tot de werken vooi den bouw van derde schutsluizen in het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweerd en Wemeldinge. Raming f 132.000. In geschreven werd voor gebruik van Neder landsche portlaudcement uit de fabriek Vijlen Vaals en voor vrijblijvend gebruik. Inschrijvers waren: J. Th. Stuij en J. J. van der Wies te Utrecht voor f 164.000 en f162.000; J. Versnoep te Gouderak en II. Zanen te Ammerstol voor f 161.000 en f159.840; D. Stuij:, utrecht, en A. van de Leur te Oude Rijn voor f 158.500 en f157.900; A. van der Straaten Jr. te Hansweérd f158.100 en f157.900; H. J. te Siepe, Winterswijk, f 156.800 en f 156.600W. Blankenvoort, Haarlem, f 155.300 en f 153.800; Naaml. Venn, voor heen W. Arents te Millingen voor beide gevallen f153.000 en J. Lindenbergh Cz. te Wemeldinge f 145.100 en f 144.700. Notaris H. J. van Nouhuijs te Zierik- zee verkocht aldaar Maandag in het open baar bouw- en weilanden, als: 1.42.40 H.A. weiland te Zonnemaire voor f 1175 nan den heer K. Ganzeman, aldaar qq.; I.64.60 H.A. bouwland te Noordwelle, vooi f 651 aan den heer F. Beye te Haam stede; 1.37.80 H.A. weiland te Kerkwerve, voor f700 aan den heer C. van dei Weele te Duivendijke; 93 A. weiland al daar, voor f 675 aan den heer J. Beye te Haamstede; 2.92.10 H.A. weiland al daar, voor f 527 aan den heer J. Lege- mate te Kerkwerve; 2.18.40 H.A. bouw en weiland aldaar, voor f553 aan den heer M. Legemate aldaar qq.; 2.66.70 H.A. weiland aldaar voor f773, aan den heer N. Ringelberg te Zierikzee. Alles per gemet. (M. Ct.) Abonnementsgeld over 1916 in dank ontvangen van: J v. A Breda A. O 's Heer Arends- kerke; J.S, J O., 'sHutrunhoekA. R., Nieuwdoip; J. v. d. D. Amsterdam; J. G.. Wateringen M. W., Kwadendamme P. v. M SluisWed. E. J. B., Water landkerkje E. R., J. R„ J. B. üz., A. B. Lz., A. d. J. AzW'd. C A. R., Óve- zandC v. D., J. G., BaarlandC. G., Driewegen; J. D„ 's Heer Abtskeike;L. C. Tz., L. M., B. V., HeinkenszandE. V., KapelleM d. J., Kwadendamme A V., NisseM. BRillandC. B Sclioie; J. C., Ovezand;E J. v. H Aar- denburg A. R. Pz Ovezand J. F. d. B Hansweerd; C L,Ginneken; J. v d. K Oostburg Til. v. V., Goes. Voor le kw. 1916: W. J. d. J., M. C., J. d J., J. F, Kwadendamme; A. v, d. M.. Vlissingen. L. V Hoofdplaat. De in uw b' zit zijnde polis is nog geldunde. De Administratie Voetbal. Zondag speelden op hunne terreinen te Hulst de V. V. F. D. tegen Wilheliniria uit Axel en Seolto tegen Sparta van Neuzen. Wilhelmina won van F. D. met 7—1 en Sparta van Seolto met 7—0. (M. Ct.) De luit. ter zee le kt. F. M. Fra-ns- sen van de Putte, wordt 3 Jan. geplaatst a., b. Ilr. Ms. „Heemskerk"; de luit. t. z. W. C. C'anters 10 Jan. a. b. Hr. Ms. „Noord-Brabant". Landstorm. De landstormplichtigen der Jaarklasse 1912, wier geslachtsnamen beginnen met de letters A. tot en met J., zullen wor den indienstgesteldin de provincie Drente op Donderdag 3 Februari 1916 en in alle overige provinciën op Dinsdag 1 en Woensdag 2 Februari 1916. Vandaag (Woensdag) was het de laatste dag van de tentoonstelling van teekenin- gen van Leo Gestel te Middelburg. De verzameling gaat nog niet dadelijk naar Indië, zooals eerst het plan was. ze gaat eerst naar Goes en dan naar Vlissing. n. (M. Ct. Een serum tegen den kinkhoest. WEENEN, 25 December. (W.B.) De „Nene Freie Presse" verneemt uit Bue- nos-Ayres: De leider van het Bacteriologisch Instituut te Buenos-Ayres, Dr. Rudolf Kraus, ontdekte een serum tegen dun kinkhoest, waardoor zijn vroegere stu diën te Weenun met succes bekroond worden. (Maasbode.) De heer J. F. H. A. Later, waarnemend hoofdredacteur van het dagblad De Lo comotief, en bevorens redacteur van De Goesche Courant, is benoemd tot hoofdredacteur van het Bata via a s c h Nieuwsblad en volgt te gen den len of 15en Januari 1916 zijn nieuwe bestemming. (Z.) Mond- en Klauwzeer. Nu het afmaaksysteem door de Tweede Kamer is veroordeeld en voortaan het z.g. uitzieken zal worden toegepast als middel om het mond- en klauwzeer te bestrijden, zijn de boeren en veehouders meer dan anders geroepen om zelf krach tig mede te helpen tot wering va.n die lastige en gevaarlijke ziekte onder hun vee. En daar voorkomen altijd beter is dan genezen, zoo zij er hier aan herinnerd dat de beste voorbehoeding, die de be smetting voorkomt, door den veehouder zelf kaii worden aangewend. Bepaaldelijk ten tijde, dat de ziekte reeds van elders dreigt, kan hij zorgen, dat geen hesmet vee in zijn stal of weide komt; dat geen personen, die de ziekte onder hun vee hebben, of wegens hun bedrijf alom veehouderijen en markten bezoeken, zich bij zijn vee of op zijn hoeve ophouden; da.t geenerlei voorwer pen, waarmede de smetstof gemakkelijk ka-n worden aangebracht, in zijn bedrijf komen; da.t pok hij zelf en zijn personeel zich onthouden ,van het bezoeken van plaatsen, vanwaar zij de smetstof mee naar huis ,kunnen nemen, aan handen, bovenkleed-eren, schoeisel enz.; dat ten slotte, waar .noodig, reeds uit voorzorg ontsmettingsmiddelen worden .aangewend. De verwekker van 't mond- en klauwzeer gevonden. Men schrijft aan Het Centrum: Dr Heinrich Stauffacher te Frauenfeld (Zwit serland) deelde in het „Zeitschrift fiir wissenschaftliehe Zoologie" mede, dat het hem gelukt is, den verwekker van het mond- en klauwzeer te ontdekken. Hij behoort, volgens hem, niet tot de bac teriën, maar tot de protozoën. De uitvinder heeft hem genoemd: Aph- thomonas Infestans. Toen deze geleerde den paj-asiet gekweekt had, heeft hij daar mede den heer Guhler, districtsveearts te Frauenfeld een onderhuidsch-e inspui ting 'laten verrichten bij een koe. Den vierden dag daarna vertoonden zich bij het proefdier de typische verschijnselen van het mond- en klauwzeer: koorts (40,lo) zeer sterk speekselen, gebrek aan eet lust en blaren op de tong, aan den bin nenkant van de bovenlip en op het slijm vlies van de wangen. Vervolgens werd uit een versche blaar de inhoud gehaald en gebracht op den voedingsbodem, eD twee dagen later wemelde het daar van dezelfde diertjes, die de reincultuur be vatte. Over deze gewichtige ontdekking nu is op de vergadering, te Utrecht gehouden den 18den December 1.1. en uitgeschreven door de Maatschappij tot bevordering der Veeartsenijkunde in Nederland, ter bespre king van maatregelen ter bestrijding van mond- en klauwzeer in het geheel niet gesproken. Hetgeen mij ten eenenmale onbegrijpelijk voorkomt. Nu immers de verwekker van het mond- en klauwzeer gevonden is, bestaat er een ernstige reden te meer, om ten minste niet alle zieke dieren af te maken, daar er anders voor deskundigen geen gelegenheid bestaat proeven te nemen in d-e richting van Dr. Stauffacher en men zoodoende wellicht het oogenblik vertraagt, waarop een se rum of ontstof als voorbehoedmiddel ge vonden is. Afd. Oostburg V. P N Te 'Oostburg werd Maandag onder voor zitterschap van den heer D. II. van Zuijen een vergadering gehouden van de afdee- ling der V. P. N. van. dien naam, welkje vergadering door meer dan 100 leden, onder wie een drietal boerinnen, werd bijgewoond. De rekening over 1915 sloot met een batig saldo van 1154.801/2 bij' een ont vang van 1 238.231/2. In 't jaarverslag van den secretaris wer den herdacht de gewezen bestuursleden, de heer Vorsterman van Oyen Thz., dia door vertrek en de heer J. B. Govaert, die door overlijden, de vereeniging ontvielen De heer Van Zuijten werd als bestuurs lid bij acclamatie herkozen, terwijl 00b de heeren J. de Smit en Hamelijnck op die wijze, nadat het huis-houdelijfc regle ment de noodige wijziging had ondergaan, gekozen werden. Uit hei verslag der eierveiling, dooi den zeer verdienstelijken directeur aan de vergadering uitgebracht bleek dat, waar in 'tjaar dor oprichting 648.000 eieren werden geveild met een opbrengst van plm. f28000, het aantal verkochte eieren over 1915 tot 92 Dec. j.l. was gestegen tot 1.840.980 met een opbrengst van meer dan f 110410, gemiddeld _6 cent per ei netto; laagste prijs was 13.45, hoogste f'9.321/2 per 100; boter werd tot genoem den datum in 1915 geveild 11141 K.G. met een opbrengst van plm. f 14589, of gemiddeld circa fl.30 per K.G. Over 't. algemeen zijn de geldelijke re sultaten schitterend, zoodat het bestuui met vrijmoedigheid durfde komen met do nadere plannen voor stichting van een eigen veilingsgebouw, groote dank werd uitgesproken aan 't gemeentebestuur van Oostburg voor 't welwillend afstaan van 't beursgebouw, waar de veiling evenwel hoe langer zoo belangrijker wordt, veroor zaakt het gebruikt der beurs op den duur moeilijkheden en blijkt bet onmogelijk do veiling op den duur gjdaar te houden; de nadere plannen dan werden eenigszins meer breedvoerig uiteengezet; waar circa f 15000 noodig 'zal zijn is besloten een naamlooze vennootschap te stichten met aandeelen van f 25 voor welke alleen de leden der afdeeling gerechtigd zij-n in te schrijvenhet bestuur had reeds voor f3600 aandeelen geteekend, terwijl staan de de vergadering door aanwezige leden zoodanig werd ingeteekend, dat reeds de f 1000 bereikt werd. De tot standkoming van 't gebouw is derhalve verzekerd, daai voorzeker onder de meer dan 200 overige leden nog wel liefhebbers zullen gevon den worden. (M. Ct.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3