UIT ZEELAND. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Gemengd Nieuws. troep, die eveneens van het Roomsch- Katholieke geloof was en bijzonder goed met pastoor Voogel kon opschieten. Die kapitein was een van de kopstukken van de expeditie, een man, niet alleen weten schappelijk uitmuntende, maar ook een veldsoldaat in zijn hart, rustig, dapper en overleggend, de goed gebleken theorie in het felste vuur welberaden in praktijk brengende en daarom na afloop van den veldtocht, volkomen verdiend, met het Ridderkruis van de Militaire Willems orde versierd. Welnu, als die kapitein, in vertrou welijke oogenblikken van pastoor Voo gel verhaalde, allerlei kleine trekjes van zijn gouden hart openbaarde, dan kon men niet. anders als groote hoogachting en warme genegenheid gevoelen voor den man, die zoo hoog de plaats wist te vervullen, die hem door zijn ambt was aangewezen Onze Pauselijke Gezant /.Excellentie Jhr. Mr. 0, Van Nispen tot Sevenaer, gevolmachtigd minister en gezant in tijdelijke missie hij Z H. den Paus, Is naar zijn standplaats Ie Rome vertrokken. Bij Kon. Besl. is aa.n den heer H. A Minderhoud, te Vrouwenpolder, op zijn verzoek met ingang van 1 Jan. 191(1, eervol ontslag verleend als opzichter van den rijkswaterstaat der 4de klasse. Mond- en Klauwzeer. Naar verluidt, is weldra te verwach ten de indiening van een wetsontwerp inzake bestrijding van het mond- en klauwzeer. Meelprijzen. Met ingang van 29 dezer zullen do prijzen van bloem en meel als volgt zijn geregeldbloem f 19.25 en meel f 16.50 per 100 K.G. De maximumbroodprijzen zullen zijngehuild 2.3, ongebuild 20 ct per K.G. Wrak binnengesleept. Dinsdagmorgen is te IJnmiden dooi den stoomtreiler Hercules' 'binnenge sleept de Deensche vischkotter Lodewijk 63, die op de Doggcrsbank was opgepikt. De Ned. Ambulance naar de Centralen. De Nederlandsche ambulance naar de Centrale Mogendheden is Dinsdagochtend 8 uur van het Centraal Station te Amster dam vertrokken. Benoemingen van het extraparlementair kabinet. „De Tijd" vermeldt weer krasse staal tjes van het negeeren van Katholieken hij de benoemingen. In Nijmegen benoemde de Minister van Justitie een niet-katholiek tot directeui der Rijkstuchtschool (katholieke vara tare). De secretaris van het Sociaal-Democra tisch Partijbestuur Van Kuijkhof word! door Minister Cort van der Linden be noemd tot arrondissements-schoolopzienei te Amsterdam. Zondert men Noord-Brabant en Lim burg uit, dan ziet het er in Nederland aldus uit: Districtsschoolopzieners niet-Kath. Katholieken Gelderland 3 0 Zuid-Holland 4 0 Noord-Holland 3 0 Zeeland 2 0 Utrecht 1 0 Friesland 2 0 Overijsel 2 "0 Groningen 2 0 Drente 1 0 20 0 Bij den dood van den katholieken dr Woltering, hoofdinspecteur der Volksge zondheid, kwam dit ambt aan dr. Van der Hagen, eveneens Katholiek. De katholieke arts Eykel, inspecteur in de Noordelijke Inspectie, is overge plaatst naar de Zuidelijke. Zijne plaats is nu ingenomen door dr. B. H. Stephan, geneesheer-directeur van het Burgerzie- kenhuis te Amsterdam, niet-katholiek. Het „Graag op baantjesboekje", dat in dertijd door „De Tijd" werd uitgegeven, vermeldt„de Centrale Gezondheidsraad werd door Kuyper in het leven geroepn; daar is de billijkheid tegenover de Katho- lieken in acht genomen". Zooals men ziet worden wjj er weei zoo zachtjesaan uitgedraaid, zou wijlen dr. Woltering gezegd hebben. De Katho lieken waren toch al te geweldig in de Staatsambten en betrekkingen vertegen woordigd Belasting op oorlogswinst. De heer Schaper heeft in zijn te Am sterdam gehouden Kerstrede meegedeeld, dat binnenkort een wetsontwerp is te wachten van de commissie in zake een belasting op de oorlogswinst (waarin ook de heer Schaper zitting heeft). Dit ont werp zal, naar de heer Schaper eraan toevoegde, eenige millioenen afhalen van degenen, die extra-winsten hebben ge maakt. Minister Pleyte. De Minnister van Koloniën, mr. Pleyte, vertoeft te St Moritz in Zwitserland. Volgens de jongste berichten bevindt de Minister zich wel. Een vorstelijke gift van een Prins der Kerk. Door Z, D. H. Mgr. Gallier, Bisschop van Haarlem, is een som van duizend gulden geschonken, als bijdrage in de kosten van aankoop der diamantslijperij „Elise" te Amsterdam, en de verbouwing en meubileering van dat perceel tol een patronaatsgebouw voor meisjes van geheel Amsterdam en wel voor meisjes, welke b.v. op haar tiende jaar nog niet zijn aangenomen, of die om andere redenen, (huishoudelijke of familie-verhoudingen enz.) 0]> geen ander patronaat een plaats kunnen vinden. Bijtijds de plaat gepoetst? In liet Voorloopig Verslag, Hoofdstuk X, was gezegd, dat een cursus in tuin bouwkunde geen subsidie zou bobben gekregen, omdat hij gehouden werd in een R, K. Patronaatsgehouw. Mr. Aalberse besprak het bijna onge- loofelijke feit in de Kamer. Het gold Voorburg. De afgevaardigde noemde met name als in deze zaak betrokken den Rijks tuinbouwleeraar Claassen. De Minister zegde een onderzoek toe. Maar nu lezen wij in de „Sb-Ct." Bij Kon. besluit is aan den Rijkstuin- bouwleeraar C. H. Claassen, te Boskoop op diens vezoek, met 16 Januari 1916, eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleond. 't Is jammer, dat 't eervol ontslag werd verleendvooral eer liet geval onderzocht is. Wij hopen echter, dat het onderzoek toch zal doorgaan, want in 't vervolg blijkt de zaak juist, moet zoo iets onmogelijk zijn. Vermelden wij nog, dat de officiëele Commissie tot het afnemen der Examens in liet Teekenen, in haar verslag, het bestuur van het Rotterdamsclie Patro naat „St. Joseph" dank zegt voor d>' welwillendheid, waarmede het dat ge bouw voor de akte exames afstond. Dat klinkt anders! (De Tijd) Goes. R. K. Tooneel. Onder leiding van den Weleerw. heer v. d. Eem, den volijverigen en sympathieken directeur van het St. Jacobuspatronaat, zal begin Februari 1916 door de beschermelingen van het Patronaat een tooneelvoorslelling worden gegeven. Opgevoerd zullen worden de kluchtspe len „Incognito" en „Zoek". De voorstel ling zal gratis toegankelijk zijn voor de donateurs van het patronaat en voor dn ouders van de patronaatsbeschermelingen De overige bezoekers zullen een kleinen entreeprijs moeten betalen. Tegen Vastenavond zal door het Patro naat en de Propagandachib „Pius X", mede onder leiding van den Weleerw. heei v. d. Eem voornoemd, een groole uitvoe ring worden gegeven, waarop voor hel voetlicht zal worden gebracht het praeh tige tooneelstuk ,„De held der Eucharistie" (met muziek) van Dr. J. E. II. Meuten, een drama, in drie bedrijven. Wij brengen gaarne aan de activiteit van kapelaan v. d. Eem tot het inburge ren van hel R. K. tooneel onder onze geloofsgenooten een woord van oprechte hulde en vormen de beste wenschen voor het welslagen van beide uitvoeringen. Naar „De Zeeuw" mededeelt, is het met ons torenuurwerk en carillon weer een echte Janboel. De gebreken worden niet of slecht verholpen en den carillon- neur is het vrijwel onmogelijk het ca rillon te bespelen. Volkomen gaan wij accoord met het geen het geacht antirevolutionair orgaan schrijft „Het is zeer te wenschen, dat vanwege autoriteiten onverwijld flink ingegrepen wordt in dezen warboel en den betrokken werklieden uf contractanten als „uurwerk verzorgers, stadssmid etc. eens kort en goed op hun tekort gewezen wordt. Wel licht is 'tden klokkenist dan nog mogelijk, de in onze stad bijna traditioneele be speling van 't klokkenspel in den oude jaarsnacht, welke we verleden jaar ook hebben moeten missen, te geven. Het zal voorzeker genoemden titularis, die 't werk £ls 't ware belangeloos doet, niet aan lust en ijver ontbreken, ook nu het oude eu eigenaardige gebruik te be stendigen. Bovendien is 't o.i. ook B en W'. en zeer velen van de inwoners niet ganscbelijk onverschillig, dat een instru ment, waaraan nog kort geleden f 3100 verwerkt werd, opnieuw wordt ver waarloosd. Ons dunkt, dat Goes, waar 't bij de oplevende belangstelling, die er in ons land is, mee kan bogen op oen carillon en wellicht nog wel roemen op de bijzon derheid, dat hier 't eerst van heel '1 land zulk een instrument was (reeds in 1624), alles behoort te doen, om het oud-Hol- landsche instrument in eere te houden." Vleeschprijzen. Naar verluidt, zulten de officiëele varkensvleeschprijzen met ingang van 3 Januari door den bur gemeester als volgt gewijzigd worden. (Tusschen haakjes vermelden we achter elk artikel den thans nog geldenden prijs) Rollade f0.575 per pond (f0.65); magere lappen f0.55 (fO.GO); doorregen lappen f0.50 (f0.575); vette lappen en worst f0.50 (f 0.57s)carbonade en vleesch met been f0.50 (f0.575); versch vet spek f0.45 (f0.50); versch doorregen spek f0.50 (f0.575); gezouten of- gerookt vet spek f0.475 (f0.50); gezouten of gerookt mager spek f 0.525 (f 0.575); reuzel1 f0.47;> (f0.525); kluiven f0.40, alles per 1/2 K.G. De heer A. F. Lasonder, gemeente*- geneesheer alhier, zal, naar wij vernemen, op 1 Januari a.s. den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst dezer gemeente als zoodanig trad. - V redes speld. Ook in deze ge meente hebben zich eenige dames be langloos belast met den verkoop van de vredesspeld, waarvan de opbrengst ten bate komt van het R. K. Sanatorium „Dekkerswald". Naar men ons mededeel de, zijn de dames over den verkoop al hier zeer tevreden. "De speld beeldt uit een duif met een olijftak in den bek en daaronder het woord: „vrede". Geslaagd voor surnumerair der Re gistratie en Domeinen onze vroegere stad genoot dhr. N. F. Viel.s, thans te Zuid- horn. Middelburg. De Belgische vereeniging ,.L' Union Beige" hield ter viering van haar eenjarig bestaan, Dinsdagavond een feestvergadering in haar lokaal, waarin door den heer Marcel Baelde, penning meester der vereeniging en voorzitter van het Belgisch Komiteit, een gloedvolle rede hield over „het vaderland" (België). De waarlijk schoone rede, waarvan go lioole opname voel te veel plaats zou vorderen, werd herhaaldelijk toegejuicht, en niet minder de woorden van den 011 snl-generaal, die „de E endracht" dank bracht voor liet beleggen van deze bijeen komst en den heer Baelde voor zijn schoo 11e, vaderlandschlievende rede, terwijl hij schetste wat allen moeten doen 0111 België grootcr en rijker da.n voorheen le doen herleven. Met het spelen van de Belgische en Nederlandsche volksliederen en die der geallieerden en het door den heer Metz zingen van een vaderlandslievend Fransch en een Vlaamsch lied. werd het samen zijn besloten. Het onderzoek inzake den brand in het pakhuis van den heer P. aan het Kerspel op Vrijdag j.l. heeft als ver moedelijke oorzaak vastgesteld het achte loos wegwerpen van een branden luci fer door een der knechts. Proces-verbaal is opgemaakt. (Z Maandagavond tusschen kwart over elf en half twaalf werd door een lui tenant der infanterie een begin van brand ontdekt in perceel D 65 aan den Blin denhoek, bewoond door de familie M. De officier sloeg een ruit in van het raam, waarachter de brand woedde en wekte de burgers. Deze, daarbij krachtig geholpen door den luitenant, wisten het vuur in den aanvang te stuiten. Maar toch waren reeds een stoel, drie gordijnen en een deel van het behang verbrand en had het plafond schade bekomen, terwijl een drietal ruiten waren gesprongen. Ge dachl wordt aan opzettelijke brandstich ting van buiten af. (Z.) Maandagnacht kwamen een inspecteur en een agent van politie in de Molstraat, waar een vijftal jonge mannen aan het vechten waren. Twee hunner lagen op den grond. Toen de politiemannen deze twee wilden arresleeren trachtlen de drie anderen dil te beletten en zag de inspec teur zich genoodzaakt den sabel te trek ken en hetzelfde aan den agent te gelas ten. Nadat een paar klappen waren uit gedeeld hield het verzet op en konden de beide arrestanten naar hel politie bureau worden overgebracht. (Z.) Bij beschikking van den Minister van Financiën is ingetrokken de aanwij zing van mej. Mr. A Bolle als tusschen- persoon ingevolge de Invaliditeitswet voor de gemeente Middelburg (Rente district Vlissingen). Wij herinneren er de houders van broodkaarten aan, dat uitsluitend mor gen in de trouwzaal op hel stadhuis ge legenheid bestaat lot het inleveren der kaarten over December en het afhalen der kaarten voor Januari len wel tus schen half elf en vijf uur en tusschen half zeven en negen uur. Vlissingen. De sneltrein Amsterdam— Vlissingen kwa.ni hier Maandagavond met twee uur vertraging aan. Oorzaak hiervan was een langdurig oponthoud hij de brug van Culemborg. Schore. Heden is in de Schelde onder deze gemeente opgevischt een llollandsche roeiboot waarin een ketting met 2 slo ten lag. De hoot is onder politie-toezicht gesteld. Dieven hebben in den loop dezer week alhier wederom hun slag geslagen, nl. 2 rijwielen zijn ontvreemd. Van den dief of dieven geen spoor le vinden. (M. CL) lerseke. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag 1.1. zijn in een boomgaard in den Burenpolder eenige vvuehtbooiiien ver nield Men ziet daarin een wraakneming naar aanleiding der weigering 0111 dans muziek le mogen geven. (M. Ct.) Rilland-Bath. Maandagvoormiddag hield do Algemeene Broodcommissie alhier hare jaarlijksche vergadering. Lit liet verslag van den Secretaris-penningmeester bleek, dat het afgeloopen jaar voor de Commis sie 1096 K.G. brood was gebakken, hetgeen werd verdeeld over 25 gezinnen. Ont vangen was f305.70 en uitgegeven f 191.12 zoodat nog in kas is f 114.58. De volgen de week zal met lijsten bij de ingezetenen worden rondgegaan, en met de Jjroodbe- d-eeling weer' een aanvang worden ge maakt. (Z.) Maanuagvoormiddag vermiste de her bergier II. aan het station alhier, eenig geld uit zijn portemonnaie. Een onderzoek werd ingesteld en het huis afgezocht, 0111 dat men vermoedde, dat er de laatste nach ten geluid op den zolder was gehoord. Na lang zoeken kwam uit een groote kist welke op den zolder stond een mansper soon te voorschijn. De man werd bij de politie gebracht, die een onderzoek in- stelde, waaruit bleek dat de persoon een Duitsch deserteur was, genaamd B. S„ die reeds drie dagen op den zolder had vertoefd, en had geleefd van appelen en rauw spek. Hij was over een afdak door een raam naar binnen geklommen. Ook het geld, dat II. vermiste werd op hem gevonden. De verdachte werd naar Mid dolburg overgebracht. iZ.) Krabbendijke. Din.-dagavond werd door den Burgemeester een door hein benoem do commissie van toezicht op de naleving der maximum-prijzen „geïnstalleerd." De commissie, bestaande uil de dames Mevr. Geill, mevr. .1. Vogelaar jm mej. A. van den Boomgaard, en de heeren .1 de Koning, I) Jacobusse en 1'. Schou wen&ar koos tol haar voorzitter dhr. II. Jacobusse en lol secretaresse mevr Geill. Westkapelle. Ma andagnachl is alhier af gebrand de schuur van Anilries v. Rooijen, staande aan zijn vergunning, welke voor liet vuur grootendeels is gespaard ge bleven. Het militaire bureau, dal hierin onder gebracht was, heeft men moeten ontrui men, doch hel kan weder betrokken wor den. Overigens is er veel waterschade ver oorzaakt. Tengevolge van den brand is een koe in de schuur omgekomenver moedelijk is het lieest door den rook ge stikt. (Z.) Souburg. Het Bestuur' der vereeniging „het Groene Kruis" beslool met alge meene stemmen iiet voorstel der Tuber culose Commissie te Vlissingen ruin le nemen, waarbij de Tuberculose-Enquetrice van Vlissingen geregeld te Souburg zal komen met het doel de lijders in hunne woningen te bezoeken en hij te staan met hygiënische raadgevingen. Het con sultatie-bureau te Vlissingen staat voor (1e inwoners van Souburg open 1 maal per week. Donderdags van 21/g3' uur gra tis. De verbintenis begint 1 Januari 1916 (Z.) Dhr. Wisseling zal 1 Jan. 1916 als raadslid ontslag nemen. (Z.) Bruinisse. Terwijl Zondagavond de bc woners naar de kerk waren is ingebro ken in de 'woning van den heer I, H. Alles was overhoop gehaald en doorzocht, terwijl uit het kabinet een som zilver geld word tvernvist. Tot heden is de da der onbekend. Terneuzen. De .rolbrug over het bin ncnsluishoofd van de Middensc.hutssluis alhier is weder voor het verkeer open gesteld. De heer .1 J. Htiyssen, commies ter secretarie alhier, heeft zijn benoeming tol ambtenaar ter secretarie le Axel niet aan genomen. (M. Ct.) Door den Minister van Landbouw enz. is de aanwijzing van den lieer D Buijze, arts te Neuzen, als deskundige belast met het onderzoek van het ge zichts- en gehoororgaan ingevolge dn Schepenwet ingetrokken, en is in zijn plaats aangewezen de heer A Spruiten- burg, arls alhier. Deze lieeg' zal voor het instellen van hel betreffende onderzoek zitting houden pile werkdagen des voormiddags van 89 11. en des namiddags van 121 uur te zijnen huize alhier. Groede. Watersoh ap G roede en Baanst. In de Dinsdag gehouden bui tengewone vergadering van stembevoeg de ingelanden van hel waterschap Groe de en Raanst alhier, welke gehouden werd naar aanleiding van het verzoek om eer vol ontslag wegens gezondheidsredenen van den ontvanger-griffier, den heer J. L. Boone, werd op voorstel van den dijk graaf dezen ambtenaar op de meest eer volle wijze zijn ontslag verleend. Met leed wezen ziet het bestuur dezen accuraten ambtenaar heengaan. Steeds was hij voor de ingelanden bereid lot helpen en tol hel geven van inlichtingen. Niemand kwam ooit tevergeefs. In zijne plaats werd benoemd de heer J. I'. Cijsouw. (M. Ct.) Blijkens de Staatscourant is ontheven van zijn beheer, de belastingontvanger te 'sGravenpolder J. P. Bakker, die tijde lijk heiast is mei de waarneming van de betrekking van adjunct-inspecteur aan de inspectie der invoerrechten 011 accijnzen te Amsterdam. Herbenoemd lot burgemeester van SI. Annaland A. .1. Bierens; van Kaltendijke A. Lindeman van Bloemen wauiiders. Naar wij vernemen is aan den heer E. Ceulenaere, burgemeester van Phi lippine en aan zijn zoon hel verblijf in Zeeland ontzegd. „De Telegraaf" voegt bij dat bericht, dat deze maatregel in verband staat met. een vermoeden van smokkelen van ben zine. Hut K-rstmisoctaaf, d.w.z. de 8 dagen van Kerstmis tot Nieuw jaar, is niet alleen gewijd aan de vie ring van het Geboortefeest des Heeren. maar ook aan de gedachtenis van ver schillende heiligen, wier feest voor hel geloovig gemoed een bijzondere heteeke- nis erlangt door de afstraling van hel Goddelijk licht uit de kribbe van Bethle hem. Op 26 December viert de Kerk de ge dachtenis van den heiligen martelaar Ste phanus, den diaken, die de hemelen ge opend zag en Christus, zetelende aan de rechterhand Gods. Op 27 December stelt de Kerk den apostel der liefde, Johannes, aan onze vereering en navolging voor. Den 28en December viert de Kerk mei gewijde gevoelens van droefheid en vre-ug de de gedachtenis der heilige onsehui dige kleinen, die op Herodes' moordda dig hevel gedood werden en zoodoende de eersten waren die hun bloed stortten voor 's Heeren Naam. Heden, den 29en December, gedenkt de Kerk den H. Thomas Beckel, aartsbis schop van Kantelberg, een geloofs en vrijheidsheld, niel in den zin als een Washington, een Simon Bolivar, die voor staatkundige vrijheid streden, maar een kampioen voor de vrijheid der Kerk, (lie geen dwang van monarchen duldt, maar alleen zich buigt voor God den Heer. Onder de regeering van Hendrik II van Engeland, die de rechten der Kerk ten bate der koninklijke macht inkortte, lie kleedde Thomas Beckel den primaatzetel van Kantelberg. Toen hij nog in de we reld leefde in hooge staatsambten, had hij meer aan wereldsche grootheid dan aan de belangen zijner ziel gedacht, doch priester en bisschop geworden, ver anderde hij geheel van gedrag en koning Hendrik, die meende in hem een wil lig werktuig voor zijn heerschzuchtige plannen te hebben gevonden, vergiste zich deerlijk. Onverschrokken stond Tho mas op de bres voor de verdediging der kerkelijke vrijheid en achtte daarvoor geen otfers te zwaar, zelfs niel de ver banning uit zijn vaderland. Door zijn streng en ingetogen leven, zijn liefde voor de armen en ongelukkigen was hij een sieraad van den Engelschen clerus. Paus Alexander III en Lodewijk Vil van Frankrijk trachtten den Engelschen vorst en Thomas met elkander te ver zoenen, wat gelukte, doch slechts in schijn. Immers, Eduard bleef legen Tho mas, die inmiddels onder het gejubel des volks in Kantelberg was teruggekeerd, wrokken en drukte tegenover zijn 0111 geving den wensch uit, dat hij van „dien heersehzuchtigen priester" mocht worden verlost. - Vier ridders hadden de snoodheid hun vorst hierin ter wille te zijn. Zij reis den naar Kantelberg en overvielen den heiligen aartsbisschop, die zijn toevlucht had gezocht bij het altaar in zijn ka thedrale kerk en sloegen hem dood 11170). Deze moord verwekte algemeen afgrij zen in de Christenheid. De schuldige vorst ging later als boeteling op het graf van zijn slachtoffer Gods erbarming in roepen en dal graf werd ook een wijd vermaarde bedevaartsplek. Hendrik VIII, bloediger gedachtenis, liel den 11 Thomas wegens „hoogver raad" aanklagen, diens graf openen en de gewijde assche van den roemrijken bloedgetuige in den wind verstrooien. Het geen niet beletten kon, dat de gedachtenis aan den Heiligen Thomas in zegening voortleeft in de Kerk, die hem telken ja.re op den 29en December met heilige bewondering en fierheid gedenkl. Benoemd lol tijdelijk onderwijzeres aan de ('hr. Burgerschool te Middelburg, mej. E. Tichelman te Vlissingen. Geslaagd voor de acte Engelsrh M. O. mej. I. .1. E. van Dissel le Deventer Geslaagd le 'sGravenhage op hel examen M.O. Staatsinrichting voor school- acte de heer A. Veenstra te Vlissingen; T r a w 1 e r verg a a 11. Door den [Jmuider stoomtrawler „Acacia" IJmui- den 126 zijn gisterenmiddag le IJmuiden aangebracht acht overlevenden van den stoomtrawler „Erin" IJmuiden 88. Laatst genoemd vaartuig heeft op de visscherij zijnde, benoorden Borkum een mijn in de netten opgehaald, welke tegen hel voorschip ontplofte en drie matrozen op slag doodde. De schipper, de stuurman en een matroos, die aan dek stonden, wei den door weggeslingerde stukken ijzer zwaar gewond. De ongekwetsten hebben daarna een sloep overboord gezet, toen bleek dat de „Erin" drijvende bleef. Voor af had men door onophoudelijk fluiten de aandacht weten te trekken van den stoom trawler „Acacia," welke in de nabijheid visschende was. Deze kwam ter hulp snellen en pikle de sloep met de achl inzittenden op. Eater kwam de trawler „Clyvia" opdagen, welke nu zal traeh ten de zwaarbeschadigde, doch nog steeds drijvende „Erin" op te pikken en te IJmui

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2