Laatste Berichten KERKNIEUWS ONDERWIJS UIT DE PERS. Sociale Berichten. Boekennieuws. POSTERIJEN SPORT. Rechtzaken. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Landbouw en Veeteelt Boefjes. Twee meisjes van 11 en 14 jaar werden te Vlaardirigen betrapt, op het plegen van inbraak in een pand, waarvan de bewoonster afwezig was. Bij onderzoek bleek, dat zij zich aan derge lijke inbraken meerdere malen had schul dig gemaakt. Jaloerseh. De verpleegster schreef een brief voor een gewonden soldaat. „Ik wou graag, dat u er nog iets in zette", sprak de krijgsman aarzelend. „En wat dan'? „Ik hoop, d~t u er niet boos om zult zijn. Zet n er dan in: De verpleegsters in dit hospitaal zijn allen dames op leef- tijd". „Maar dat is niet waar", zei 't jonge zustertje. „Dat weet ik wel, zuster, maar 't zal mijn vrouw geruststellen Ze was altijd een beetje aan den ialoerschen kant". Hand. Rooverbende. Bij Grevenmacher een plaatsje dicht bij de Duitsch-Luxem- burgsclie grens, is een groot onderaardsch roovershol ontdekt, dat als een vesting gebouwd was Vele van diefstal afkomsti- stige voorwerpen werden er gevonden. Het onderzoek beloofd interessante ont hullingen op te leveren. Scheepsongeluk op de Noord- zee. De trawler „Zaanstroom II", brachl Zondag te Ymuiden binnen, de volledi ge bemanning van het Zweedsche stoom schip „Export", dat geladen met col es, op 160 mijl van Ymuiden met openg'e scheurd dek en totaal ontredderd, zin kende werd aangetroffen. De bemanning stond uit 10 mannen en 2 vrouwen. Van de „Zaanstroom" we,rd de sl'oep aan splinters geslagen, zoodat de uitgeputte bemanning, met de vanglijn aan boord gehaald moest worden. Twee etmaal had men gepompt en de „Zaanstroom" kwam jujst op tijd, daar hal schip tot aan het dek gezonken was De bemanning der „Zaanstroom" hielp de -stakkers aan kleeren, daar alles ver loren was gegaan. („De Tijd".) Gevluchte soldaten. Zaterdag zijn te Enschedé twee Russische soldaten aangekomen, die gevlucht waren uit hel gevangenkamp te Recklinghausen. Een bloemtuil van 2000 f r a. n- kien. Bij gelegenheid eener weldadigheids- voorstelling voor het Roode Kruis te So fia, had de prima-donna van het Natio naal Theater na het zingen van een va derlandlievend lied een bloemtuil ontvan gen. Zij wendde zich dadelijk tot het pu bliek met het verzoek, dat de geschon ken bloemen verkocht zouden worden ten bate van de Builgaarsche soldaten, die tegen de Engelsdh-Fransche troepen voch ten. De bloemtuil werd het eigendom van den vroegeren minis ter-president en par tijleider Geschow voor de prijs van 2000 francs. Kerstklokken. De Amsterdamsche correspondent van „De Maasbode" schrijft; Vrijdagavond hebben de zuivere meta len stemmen onzer stadscarillons de wij ding van bet .naderend Kerstfeest uitge zongen over de- donkere huizencomplexen der stad, welke somber lagen in den Kerstnacht onder de regenzware luchten en honderden hebben weer de geboden gelegenheid dankbaar aanvaard om de wij ding in zich te doen doordringen van het piëteitvol spel, dat een vrome stemming doet opbloeien in de toegankelijke harten. Uit het feit, dat de talrijke hoorders en hoorsters zich niet lieten afschrikken door 't onaangename weder moge wel blijken, hoe dierbaar de kerstklokken den Amsterdammers reeds geworden zijn, De heer J. W. Meyll, carillonneur van Xijk-erk, bespeelde van 89 uur het klok kenspel van den Oude Kerk-toren, waar na van 9 tot 10 uur de heer J. Vicent bet carillon van het Paleis op den Dam bespeelde. De firma Goldschmeding had de at tentie ,op den Dam het program, van bet portret van den heer Vincent voorzien, te doen ronddeelen. Bieide carillonneurs mochten na afloop van da bespeling, den dank van velejn inoogsten. Mooie Kerstgave. Het talrijk ge huwd personeel en de kostwinners iq dienst van De Wit Co's Dekenfahrie- ken te Helmond -ontving Vrijdag als Kerst- gave de som van f 25 per persoon. (Msbode.) Den Haag. Van bevoegde zijde wordt Vernomen, dat op het stoomschip „Nieuw- Amsterdam" te Falmouth de mail, bestaan de uit 600 zakken, van boord is gehaald. Dok van het stoomschip „Christian Ni cholson" is door de Engelschen 40 zak ken Hollandsohe mail van boord gehaald Den Haa$. Wegens de aanhoudende stijging der graanprijzen is de regeering genoodzaakt binnenkort de prijzen van het regeeringsmeel eenigszins te verhoo gen. Den HaaS. De nog in observatie zijnde 's leden der bemanning van den logger .Katwijk" zullen op last van -den offi cier van justitie voor een jaar als proef naar het krankzinnigengesticht te Medem- bhk worden gezonden. Aan de Boudhautsche haven zijn twee Duitsehe soldaten die wilden deserteereti aan de electrischen draad blijven han gen en op slag gedood. Van het Oorlogsveld. 27 December 5 uur 's namiddags. Berlijn. (Ol'f.) W e s t e 1 ijle 0 o r 1 o g s tooneel. Een door de Franschen ten Noord-Oosten van onze stellingen dooi een ontploffing gemabkte trechter werd door ons bezet. Een door den vijand veroorzaakte ontploffing bij de Combres- hoogte richtte weinig schade aan. Londen. De schade in deze 16 oor logsmaanden aan de Engelsc-he koopvaar dijvloot toegebracht, bedraagt 2732000 pond sterling of f 32.784.000. Londen. (Off.) El' was eenige activiteit in het werken met mijnen zuidelijk van het Kanaal Van la BaSsee. Een mijn van den vijand ontplofte, doch heeft onze loop graven :niet beschadigd. Onze artillerie ten noorden van de Somme is met succes opgetreden tegen de stallingen van den vijand ten oosten van Albert. Op andere punten bij tusschenpoozen artillerie-ge vechten van weinig beteekenis, Parijs. (Off.) Communiqué van gisteren avond 11 uur. De Fransohe artillerie is in Artois ten zuiden Van Bailleul en ten zuiden van Atreeht zeer actief opgetreden en had suc ces in Champagne, waar arbeidende troe pen uiteengedreven werden. Een góed- gemikt schot deed een munitie-depot in Woeuvre in de lucht vliegen. Een Fran- sche batterij trof een munitie-trein die bij het station Haohimette in de Vogezen stilstond. Door waarnemers werd gecon stateerd dat een lievige ontploffing plaats had. Parijs. (Off.) De gevechten over het geheele front Van het Sandjaklsger heb ben geen -enkel resultaat voor den vij'and opgeleverd. De vijand viel onze troepen aan in de richting van Mutsjude, doch werd overal na een levendig gevecht te ruggeslagen. Rome. (Oil.) Artillerie-activiteit voor al in de Guidicaria-vallei. De toestand is overigens ongewijzigd. Pater H J G. van den Boogaard S J. f In de pastorie aan den Westzeedijk te Rotterdam is Zondagnacht overleden de Zeereerw. pater II. .1. G. van den Boogaard S.J., sinds 1911 aan de Ignatiuskerk al daar werkzaam en oud-provinciaal der orde. Hoofdplaat. In de R. K. Kerk is .Vrij dagavond de Hernieuwing der II. Missie begonnen door -de Zeereerw. Paters Re demptoristen Doens en Beyssens. St-Jansteen. Dhr. 'Ch. Stickers onder wijzer aan de R. K. School ie Sint-Ja» steen is in gelijke betrekking benoemd te Eindhoven Oostburg. Tot onderwijzer in vakteeke- nen en .smeden aan de Ambachtsschool is benoemd dhr. .1. Harlaar te Rotterdam.. Terneuzen. Te 's Bosch slaagde voor Akte Nederlandsch M. O. de Eerw. Pater P. J. M. Kerkers O. Cap. uit het Capu- cijnenklooster te Sluiskil. Middelburg. Voor vak j. slaagden te Rotterdam dhrn. H. Toussaint, H. Goe- öenmoed, .1. Woelders, C. Kooiman, F. Van Makkelenburg en H. Sasburg, allen alhier. Examen vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek. Rotterdam, 23 Dec. (Nam. Geëx. G maon. enndidaten. Geslaagd de lieeren J. L J. Basting, J. Kiphurst. A. M van Weele, A. Bertram, J. J. Poldermans, C. v. d. Abeele, allen Middelburg. Rotterdam 24 Dec. (Voorm.) Geiix. 6 mann. candidaten. Geslaagd de hoeren W. Luteijn, W. D. Postma. G. Burger, L. Terreman. W. Straks, P. van Thuijl, allen Middelburg. Mercurius-examens. Geslaagd voor examen boekhouden mej P J. F. M. van Dieren te Middel burg en de lieer W. A. v. Houte te Vrouwepoider voor Hoog-Duitsche han delscorrespondentie mej JE. G. de Ruijter te Vlissingen en de heer D. Ludikhuize te Middelburg. Geslaagd voor Hoog-Duitsche en En- gelsche handelscorrespondentie de lieer J. J. Krijt te Vlissingen (M. Ct.) Haat. „Friesch Diadblad" schrijft: 't Geval van de „Baralong", al is 'tnog niet tot den einde toe onderzocht, toont weer opnieuw, hoe de haat, de duivel- sche haat, steeds meer de harten inneemt en iade mensehelijk gevoel tot zwijgen breng t. Vijf Amerikaansche burgers hebben voor hun consul verklaard, hoe zij er oog getuigen v.an zijn geweest, dat Engelsche schepelingen de bemanning van een Duit sche duikboot, die zich wilde overgeven, in koelen bloede desondanks neerschie ten bleef, tot de laatste was omgeko men. Het moet nog nader onderzocht. Blijkt het zoo, en d:e beschuldiging lijkt helaas I maar al te sterk gegrond, dan is 'teen bewijs te meer, dat de oorlog ons christelijk, laten we zeggen ons ge doopt Europa, hoe langer hoe meer in elk opzicht in den afgrond sleept. De stembusstrijd van 1916 heeft onlangs „De Tijd" een hoofdartikel in de pen gegevenover de Statenver kiezingen in 1916 die hun invloed zullen doen gelden op de verkiezing van 17 leden der Eerste Kamer die datzelfde jaar zullen moeten worden gekozen. Het blad spoort de Kiesvereenigingen aan, alle zeilen bij te zetten en schrijft o.m, Men denke er ook wel aan, dat na de eerste aanneming van de Grondwets herziening, de Eerste Kamer ontbonden wordt en er dus in alle Provinciale Sta ten leden der Eerste Kamer gekozen moeten worden. Dit geldt met name voor Zeeland, voor welke provincie dit jaar geen Eerste Kamerlid aftreedt, tenzij bij de ontbinding. De hoofdstrijd zal ge streden worden in Zuid-Holland, Gel derland en Overijsel, waar te zamen 7 leden moeten aftreden. Worden deze 7 alle aan Links toebedeeld, dan wordt de verhouding in de Eerste Kamer van 81 Rechts en 19 Links: 24 Rechts en 26 Links. Bestaat hiervoor gevaar Zeer zeker in Overijsel, waar van de 47 Sta tenleden er 24 rechts en 23 Links zijn. Al treedt voor deze provincie alleen de heer van der Lande af, mocht de Eeiste Kamer ontbonden worden, dan zal in drie zetels mot ten worden voor zien. In Gelderland staat de verhouding in de stalen van 86 Rechts en 26 Links en zouden dus 6 zetels moeten over gaan. Veel kans bestaat bier gelukkig niet op, doch men bereide zich voor op vermeerdering van eigen zetels. In Zuid- Holland is de verhouding 48 Rechts en 84 Links en zouden dus 8 zetels moeten omgaan. Dit gebeurt nu wel niet zoo lieel een voudig, doch men onderschatte het ge vaar toch evenmin. Er zijn heel wat twijfelachtige dis'rieten, en men kan zich verzekerd houden, dat de Concen tratie alle krachten zul inspannen ten einde de Kamer „om" te zetten. Zuid- llolland vaardigt immers 10 leden af naar de Eerste Kamer; komt er Kamer ontbinding, dan zou, zelfs al verloren wij geen enkelen zetel in alle andere provincies, toch Zuid Holland alleen al de Kamermeerderheid naar Links kunnen doen zwenken. Daar moet dus onze ver dediging het sterkst zijn, en er is geen enkele reden, waarom men er nu niet reeds mee zou beginnen R K. Volksbond Vlissingen. Donderdag 23 December hield de R. K. Volksbond een algemeene vergadering. Alhoewel slecht weer, was de opkomst van de leden, naar verhouding van anders, neg al goed (bravo voor de Souburgers l) In zijn openingswoord hekelde wnd. voor zitter de houding van de directie van liet concertgebouw, die zoo slecht zorgt voor vergaderlokaal, (bijna geen zitplaai- sen, geen kachel aan enzEen tiental nieuwe leden werden aangenomen. De penningmeester bracht halfjaarlijksche verslag uit, inkomsten f 2'25uitgaven 244.295, is nadeelig saldo dus. Totaal vermogen thans f631.10, 't verslag „busje helpt elkander" gaf aan een totaal bezit van f61.08. Enkele vragen werden om trent de uitgaven gesteld. De wnd. voor zitter vroeg om deze te behandelen bij de eerstvolgende begrootingDe heeren E. Ebert en J. v. Dierendonck werden benoemd om de boeken van den penning meester na te zien. Tot bestuurslid werd gekozen de heer J. Gelein Jz., t bestuur z d nu zoo spoedig mogelijk de div. functie regelen. Daar de Volksbonden zelf niet mede werkten ter verkrijging van Regeerings- visch kon het bestuur niet op zich nemen om deze zaak zelf ''ter hand te nemen. Aangenomen werd het voorstel om stap pen te doen bij B. en W. om alsnog van gemeentewege „regeeringsvisch" be schikbaar te stellen' Wnd. voorzitter deed mededeeling van gevoerde onderhandelingen met verschil lende raadsleden omtrent „Levensmid delen voorziening". Meer dan eens heb ben we B. en W. onze diensten aange boden in deze I Maar men schijnt alles zelf te willen regelen. Daarom gaat het in Vlissingnn zoo miserabel. Aan 't einde der vergadering hield de wnd. voorzitter een lezing over „Een blauwe vaan?" 't Alcoholisme en een bestrijding werden in grove trekken behandeld. Spr. hoopte dat, waar zoovele kleine plaatsjes in Zeeland een Roomsehe drank ver. hebben, eens in Vlissingen moge totstandkomen een Kruisverbond en Mariavereeniging en dat dan eventueel de volksbonden daarin ook in groote getale plaats nemen om mee te maken den strijd tegen den drank duivel Dhr. de Vries bracht een woord van hulde aan spreker voor de gehouden rede en bedankte onder instemming der vergaderden het bestuur voor de goi de organisatie van het zilveren bondsfeest dat Z'-o uitstekend is geslaagd. Wnd. voorzit) er sloot met gebed de vergadering. Mannenadel. De December-aflevering brengt ons het vervolg op het artikel: „Waarom zoo te gen het Leven"? dat zich waardig bij het voorgaande aansluit. Verblijdend is het feit, dat deze artikelen met anderen vermeerderd in brochure-formaat uitgege ven, in zeer wijden kring zullen verspreid worden. In de artikelen: „Wie zou" (een woord ten voordeele van het Volkszangorgel) en „Een debat over tooneelcensuur in Am sterdam's gemeenteraad", wordt het zoek licht scherp gelicht op woord en theorie der mannen, die in liberale bandeloosheid over zedelijkheid hunne wijsheid uitkra men. Verder verdienen vermelding de over planting van Eer en Deugd naar Brazi lië en de propagandarede van baron Van Wijnbergen te Roosendaal. Prachtig wordt onder de rubriek „Van Hier en Ginds" Speenhof weer aan de kaak gesteld als propagandistisch bederver van den volkszang. Hoe schitterend steekt tegen deze beweging de kloeke daad af der arbeiders van Oudenbosch, die zich in Seppe's retraitenhuis verbonden en de 'daad bij het woord voegden om onzedige taal niet meer in hun bijzijn te dulden. Als bewijs van de mannelijke durf van Voor Eer en Deugd, nog de medede©- ling, dat deze vereeniging een nieuw week blad. sedert 16 November deed verschij nen „Tooneel en Bioscoop", eene R.-K. Sociale Actie van de beste soort. R. v. A„ R.-K. Pr. „Het Meisjespatronaa t", tijd schrift gewijd aan de belangen van de R.-K. Meisjespatronaten in Nederland. Den len Januari a.s. doet dit nieuwe tijdschrift zijn intrede. Het is de vrucht der werkzaamheid van het 26 Juli 1915 opgerichte „Centraal Comité tot beharti ging van de belangen der R.-K. Meisjes patronaten in Nederland" en hiermede is een nieuwe gids verkregen bij1 de lei ding en vorming van de meisjes uit de volksklasse tot degelijke Katholieke huis vrouwen. Het tijdschrift, dat zoowel in- als uitwendig uitnemend is verzorgd, ver schijnt om de twee maanden. Hoofdredac teur is kapelaan D: Huurdeman te Arn hem, terwijl voor het bisdom Haarlem pater R. C. H. Bouters te Leiden en mej. B. Sondermeijer te Rotterdam van de redactie deel uitmaken. Het tijdschrift wordt gedrukt bij de fir ma Van Mastrigt en Verhoeven te Arnhem. Het hulptelegraaf- en hulptelefoon kantoor te Kruiuingen is van 29 Dec. af op werkdagen opengesteld van 8 tot 12 uur voorm., alsmede van 2 tot 5 en 7 tot 9 uur nam. (St. Ct.) Benoemd met ingang van 1 Jan. 1916 tot kantoorknecht te Goes de brieven besteller S. Geluk aldaar. (M.C.) Goes Zaterdag len Kerstdag speelde alhier aan den Polderschen weg „Zee land-Vooruit" 'n vriendschapp'elijken wed strijd tegen „"Klein Zieelandia" uit Mid delburg. „Zeeland-Vooruit" wist te win nen met 80. Zondag, 2en Kerstdag, zou „Zeeland- Vooruit" een wedstrijd gespeeld hebben tegen „D*. O. S. IC. O." uit Bergen op Zoom. Daar de Bergenaren niet opkwamen kon de wedstrijd niet doorgaan. De voetbalvereeniging „M. V. V". O." uit Middelburg speelde Zaterdag te Rotterdam tegen „Xerxes" en won met 50. Zon dag speelde hetzelfde elftal te Dordrecht tegen „D. F, C." welke vereeniging won met 110. Raad van Beroep. 0 nge vall en verzekering) In de heden te Middelburg gehouden openbare terechtzitting van dien raad had de uitspraak plaats inzake de Centrale Werkgevers Risico Bank te Amsterdam (partij van rechtswege J. S. Souburg! waarbij de beslissing werd vernietigd en aan S. werd toegekend, met ingang van 20 September 1915 een rente van f 0.07 per werkdag. De beslissing der bank inzake E. J. S te St. Jansteen werd vernietigd en de premie vastgesteld op fl.53 en den in trest op f0.04. De vorderingen werden ontzegd en de beslissing der Bank bevestigd inzake J. H. Nieuwdorp, J. H. Terneuzen, A. van G. Koewacht, P'h. v. G. huisvrouw C. L. R. Koewacht, J. A. echtgenoote J. M. V. 't V. Oudelande, C. R. echtgenoote P. G. St. Maartensdijk', J. de J. Middelburg, C. L. Groede, M. v. d. S. eohtg. P. M. P. Heinkenszand. De beslissing der bank werd vernietigd en aan J. F. Borssele met ingang van 31 Maart 1915 de ouderdomsrente toegekend. GOES. Geboren: 25, Dirk Christiaan, z. v. Christiaan Kloosterman en Josina Jacoba Stokmans. Overleden: 25, Francina Blok, 61 j., wed. van Jacob Zandee. Rotterdam, 27 Dec. Binnenlandsche granen. Geen aanvoer en geen noteering. Buitenlandsche granen. Maïs. La Plata, dsp. f236 k f234, witte platta Natal disp. f 255, witte La Plata disp- f241. Eieren. Zeeuwsche f7 a f8, Over- maassche f8 a f8.75. Varkens. Aanvoer 921 stuks. Prijs 41 a 46 ct. Lichte voor export 32 a 38 ct. Aardappelen: Brielsche kralen f 3.20 a f 3.40, Zeeuwsche blauwe f 3.30 a f3.60, Zeeuwsche eigenheimers f2.90 a f3.10, Zeeuwsche bonte f3.40 h f3.60, Zeeuwsche bravo's f3.30 a f3.60, Spui- sche eigenheimers f3.10 k f3.30, Red Star f2.60 a f2.80, Poters f2.20 a f2.50. Weinig aanvoer, weinig vraag. Vlas. Aanvoer 2123 steen blauw. Prijs f5.50 a f7.25 per steen; 2400 steen Gron. prijs f6 a f7; 2981 steen Holl. geel, prijs f7 N f7.40; 1080 steen half ge zwingeld Gron. Ajuin. Geen aanvoer wegens de feest- dagen. Mond- en Klauwzeer De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, heeft tot het bestuur van het Ned. Landbouv-Comité het volgend schrij ven gericht: Het zal uw Comité niet zij!n ontgaan, dat den 22sten December 1.1. in de Tweede Kamer der Staten-Generaal de navolgende motie is aangenomen „De Kamer, overwegende, dat de bestrijding van het mond- en klauwzeer door het z.g'. afmaak systeem thans geen aanbeveling ver dient, gaat over tot de orde van den dag." Door te voldoen aan de, door aan neming van deze motie, aan mij kenbaar gemaakte meening, zal de bestrijding van bet mond- en klauwzeer voor het grooter deel komen te rusten op de landbouwers zelf. Ik acht het daarom mijïi plicht u te verzoeken deze .aangelegenheid onder de aandacht der belanghebbenden te bren gen, opdat door hen kan worden nagegaan wat in -elk bijzonder geval en wat in elke gemeente moet worden verricht, waar on verhoopt het mond- en klauwzeer moch! uitbreken. In verband met de noodzakelijke voor bereiding tot strijd acht ik het in bet be lang van de veehouder niet geraden van gedragslijn te veranderen, alvorens hun de gelegenhed te geven de noodige maat regelen te itreffen. De aandacht zal daarbij in hooge mate moeten worden geschonken aan de iso- leering -der besmette erven en hoeven, en de zorg van de smetstof binnen de grenzen van het terrein te houden, een taak, die door gebrek aan personeel voor het veeartsenijkundig Staatstoezicht niet uitvoerbaar is, maar die door de belang hebbenden met ernst opgevat en met in spanning van alle 'krachten naar jk hoop, kan worden volbracht. Evenals to-t dusverre, zal voor zooveel mogelijk door inspectie worden getracht nalatigen in het doen van de tijdige aan gifte, bedoeld in art. 13 van de wet, en. er voorts voor worden gewaakt dat artikel 14, houdende verplichting tot afzondering van zieke dieren, behoorlijk wordt nage leefd. Waar zulks noodig is zullen zij, die alle voorzorgen tegen besmetting nemen met alle middelen die de Wet biedt, wor den beschermd tegen de gevaren,- welke hen bedreigen van de zijde van hen, die door nalatigheid zorgeloosheid of .onver schilligheid de verbreiding van ziekte in de hand werken. Maatregelen die het ver keer en den handel tot de kleinst mogelijke afmetingen terug brengen, zullen zeer waarschijnlijk meer dan tot nu toe nood zakelijk blijken. Bij de thans gevolgde wijiz,e van bestrijding is slechts bij uitzondering tot dergelijke hinderlijke maatregelen over gegaan, omdat de strijd in de eerste plaats gericht was op 'de uitroeiing van den besmettingshaard. Wordt deze echter in stand gehouden, dan zijn de gevaren, die daaruit voortvloeien, belangrijk grooter; men denke slechts aan het algemeen be kende „vluchten" met vee om, de gevol gen van de ziekte te ontkomen, wanneer in de omgeving het mond- en klauwzeer uitbreekt. Het 'gevaar voor besmetting van markt- en handelswee zal dan niet anders dan door sluiting van markten in de be smette gebieden kunnen worden voorko men. Ik vertrouw, da.t uw comité den weg zal vinden om veehouders, nu zij in de naaste toekomst waarschijnlijk zullen wor den geplaatst voor een taak, die inder daad veel van hen eischt, op te wekken tot krachtigen arbeid. Van mijn zijde, zal dan door -een strenge toepassing en hand having van al de bepalingen, die de Wet mij ter voorkoming van verbreiding van het mond- en klauwzeer in de hand geeft, elk ernstig streven hunnerzijds krachtig worden gesteund. Door het bestuur van het Ned. Land bouw Comité is dit schrijven ter kennis gebracht van de besturen van alle pre vinciale en gewestelijke landbouwniaat- schappijen, vereenigingen en bonden en van 'de besturen der rundvee stamboeken.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3