lark" intoor daal, No. 152. TWEEDE BLAD NIEUWE ZEEÜWSCHE COURANT Zaterdag 25 December 1915. BOTER, Id. URG. pasgele- oor elke ling MAN. 7, Tel. 436. OP: I L O SPEK. BUITENLAMP. BINNENLAND. uTt zeeland. d e 1 b u r g. en muizen, lelburg. erkbanken, (i enz enz. ILBURG. r, per stuk ptuks f3.90. f2.75. liding 10 cent Ivikmaarsche zifting In hef iEffectenzaken *99 9 icfd ibevelendi K* tigd: T. GROOT. SING ning-Courant te. ider Provisie ipzegging 2'/, 3 iger, Middelburg. Johannesburg. (V. D.) Eenige dui zenden Boeren verzamelden zich aan het station om De Wet vaarwel' te zeggen toen hij naar zijjn farm vertrok. De menigte zong eerst „God save the King" en daarna „Het Volkslied". 3 LI1XKM BlIttG. De uitslag der gehouden Kamerver kiezing is als volgt: rechts 25 zetels (de partij verliest 2 en wint 7), de vrij zinnigen (liberalen, socialisten en onaf- hankelijken) kregen 27 zetels (verlies 7 en winst 2), de meerderheid van de vrijzin nigen is gedaald van 12 tot 2. SI-A1ÏJK Het parlement wordt de volgende week ontbonden. De regeering heeft besloteu do troepen ,uit Marokko gedeeltelijk terug te nemen om de begrooting te verlichten. scisnixAViK In Skandinavië teisteren hevi ge sneeuwstormen het land. De ver keerswegen worden belommerd. In De nemarken moesten de spoorwegdiensten op vele .punten gestaakt worden. De snel trein uit Stockholm had vijf uur, dio uit Christiamia 7 uur vertraging. Eerste Kamer. D.e Eerste Kamer der Staten-Generaal is thans bijeengeroepen op Dinsdag den 28 December a. s., des namiddags tg 2 uur. Het mond- en klauwzeer in de Tweede Kamer. Woensdag werd in de Tweede KameT behandeld de motie Teenstra- W ij- kerslooth, luidende: „De Kamer, over wegende, dat de bestrijding van hel mond en klauwzeer door het zoogenaamd af- maak-systeem thans geen aanbeveling ver dient, gaat over tot de orde van den dag." Men tent de geschiedenis. Er zijn twee systemen ter bestrijding dezer ellendige ziekte: doorzieken of afmaken. Over de resultaten van de systemen zijn de des kundigen verdeeld. Minister Posthumu. in navolging van zijn voorgangers, kiest voor het afmaaksysteem. In één jaar werd voor niet minder dan 8 millioen gulden van de weelde onzer weiden vermoord. En nog helpt het niet afdoende en al weer zijn er deskundigen die zeggen, dat het nooit zal helpen, zoolang Nederland nog ligt tusschen mond- en klauwzeer besmette veel grootere rijten. De heer Teeustra (V. D.) bleef niet .al leen staan bij de bestrijding van het af maaksysteem, als middel ter wering van de gevreesde veeziekte. De interpellant vond een krachtig medestander in den mede-onderleekcnaar zijner motie, den heer de Wijkerslooth (R. K.). Deze wees er op, dat het afmake.i schat ten gelds kost, en 'dat het resultaat er van allerminst evenredig is aan de hooge kosten. De Minister is er, betoogde hij voorts, niet in geslaagd het bewijs te leveren, dat afmaken het eenige doeltref fende middel zou zijn. Voorbehoedmid delen als tanine, looizuur en serum, om het vee onvatbaar voor besmetting te ma ten, heeft Z.Exc. zelfs niet beproefd en uit ervaring weet spreker., dat daar mede prachtige resultaten zijn bereikt. Ter wijl het afmaaksysteem. voor de hoeren groote schade en een ontmoedigenden in vloed meebrengt. Spr. gaf daarom, de voorkeur aan doorzieken, gepaard aan doelmatige isolatie .en de toepassing van preventieve middelen. Een ander geluid deed alleen de heer Van Foreest (V. L.) hooren. Deze, die voorzitter is van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw, ad viseerde namens het volkomen homogene Hoofdbestuur dier maatschappij tot ver werping der motie-Teenstra en de Wij kerslooth, en diende op zijn beurt oen motie in, bevattende de uitspraak, dat onder de gegeven omstandigheden voor- loopig moest worden voortgegaan met het afmaaksysteem, doch hij veranderde om standigheden en in ieder geval vóór het aanbreken van den weide tijd oen nadere beslissing moet worden genomen. De Minister iiet zich niet overtuigen 'door de veelvuldige aanvallen op het door hem verdedigde systeem, en bleef daar aan met kracht vasthouden. Dat het afmaaksysteem zoo duur is in de toepassing, is vooral het gevolg van de taJrijke wetsovertredingen door de boeren. Zoo heeft de ziekte te Delft 21/2 millioen gekost en dat zij daar zulk een groot© uitbreiding kreeg, is te wijten aan het feit, dat een boer drie weken lang het voorkomen ervan bijl zijn vee ver zweeg. Als het afmaaksysteem zou moeten wor den prijsgegeven, zou Z.Exc. niet de ver antwoordelijkheid willen aanvaarden voor de melk-voorziening en voor de distri butie van kaas en boter; en zouden we in 1916 volop in het mond- en klauwzeer zitten. Spr. wilde daarom de motie-Teenstra zien „afgemaakt"; de motie-van Foreest gunde hij het leven. De Kamer besliste evenwel anders. De motie-Teenstra en de Wijkerslooth, werd aangenomen met 35 tegen 30 stem men. Van Rechts waren alleen de heeren Van Sasse van IJsselt en Fruytier (R. K.) tegen; van Links stemden alleen voor de heeren Koster (V. D;.), Knobel (V. L.), Teen stra (V. D.), Ter Laan (Den Haag), (S. D. A. P.), de Beaufort (V. L,), Gerhard (S. D.A.P.), Rink (Ü.L.), Lieftinck (U. L/) en Borgesius (U. L.). In de avondvergadering van Woensdag werd het z.g. smokkelaarswetje aangeno- no-men. Alleen de heer Juten bepleitte voor de smokkelaars verzachtende omstan digheden. De heer Treub, minister van financiën nam een amendement Lohman over om de regeerings-abonnementen (eenige hon derdtallen) op de „Gazette de Hollande", een Fransch-Êngelsch-Hollandsch blad, dat niet altijd even neutraal is, op te zeggen. De Kamer werkte ook gisteren met spoed, maar of zij vóór Kerstmis klaar komt, staat te bezien. Het bier opgeslagen. Naar wij vernemen, hebben de groote bierbrouwerijen hier te lande een trust gevormd met het doel om met ingang van 1 Januari a.s. den prijs van het bier op te slaan. Er zal nauwkeurig controle worden ge houden of 'de heeren caféhouders door een kleiner glas te geven den ouden prijs handhaven, wat de trusthee-ren niet zul len toelaten. Over den maatregel moet onder de café houders nog .al ontstemming bestaan, daar zij nu voor een glas gerste in plaats van 10 cent 11 cent zullen moeten vra gen, hetgeen voor een afrekening aan het buffet nog al moeilijkheden zal brengen. (Maasbode.) VLIELAND. Op de Vliehorst is een stoomschip gestrand. Er hangt een zware mist. 'Nadere bijzonderheden ontbreken nog. De hoofdredacteur van „De Telegraaf". Naar de „N. R. Ct." verneemt is dein- vrijheidsstelling van den heer J. C. Schrö- der hiervan het gevolg, dat hij blijkens het gerechtelijk onderzoek niet meer verantwoordelijk moet worden geacht voorden verderen inhoud van „De Tele graaf". Het v. 1. Kamerlid Driou heeft den minister van Justitie gevraagd of de invrijheidsstelling van dhr. Schröber door het O. M is gevorderd op last van den minister en zoo ja, op welken grond. Goes. Met jngang van 1 Januari a.s. is eervol ontslag verleend aan C. Roe- lands alhier als tijdelijk onderwijzer aan de M. U. L. O. school. Benoemd met ingang van 1 Januari a.s. tot werkmau aan de gemeente-reini ging C. de Looff en J. Rijn beiden alhier. De heer P. C. de Jonge, van hier, thans te Utrecht, is door den Mi nister van Binnenlandsohe Zaken bij' het Centraal Laboratorium voor de Volksge zondheid aldaar voor het heele jaar 1916 benoemd tot analist. (Z.) Middelburg. Tot agent van politie derde klasse alhier is met ingang van 27 Do cember door den burgemeester benoemd de heer J. van Kleunen, milicien der infanterie, in. garnizoen te Kruiningen. De heer L. K. van der Harst herdacht Donderdag den dag, waarop hij vóór 40 jaar de apothekersloopbaan begon. Van zijn collega's ontving hij een bloemenhulde en van andere zijde tal van geluk wensohen. (Z.) Tijdens de openbare civiele te rechtzitting der arrondissements-rechtbank te Middelburg is de heer mr. H. Pleijte Donderdag j.I. als griffier dier rechtbank geïnstalleerd. In een volkslogement glhier ver toefde sinds eenige dagen een zieke zwer ver, die geen geld meer had om het logies te betalen. Gisterenavond deed de logementhouder hem per handwagen naar het politiebureau brengen, daar de man niet loopen kon door rheumatiek. De po litie bracht den man per brancard naar het Gasthuis waar de ongelukkige werd opgenomen. Zij', die met de Kerstdagen een uurtje kunnen afzonderen voor een bezoek aan de tentoonstelling van werken van Leo Gestel in de sociëteit St. Joris, zullen zich den gang daarheen niet beklagen en dragen tevens een steentje bij voor den steun aan de Belgische slachtoffers van den oorlog. Vlissingen. Hedenmiddag te half drie kwam de „Mecklenburg" met Duitsche geïnterneerden aan, terwijl op gewonen tijd de „Prinses Juliana" arriveerde. Tot secretaris van het Werk- loozenfonds en tot correspondent van de Arbeidsbeurs is benoemd de heer D. A. Dronkers, commies ter gemeente-secreta rie. De vacatures zijn ontstaan door het vertrek van den heer mr. dr. J. F. Vee- ren. (Z.) De heer J. H. Dommisse, lid van den raad, zal eerlang onze gemeente ver laten, er ontstaat dan een rechtsche va cature in 'het tweede district, terwijl er nog steeds een vacature is in het eerste district door het vertrek vau deu heer G. J. van den Broek, vrijzinnig-democraat. Zaterdag en Zondag zal geen mail boot van hier en Zondag en Maandag geen mailboot van Engeland vertrekken. Bet Deensche .stoomschip „E. T Mygaard", dat van de werf der firma Jan Smit Czn. te Alblasserdam is te wa ter gelaten zal naar Vlissingen worden gesleept, teneinde aan de werf der Kon Maatsch. „de Schelde" van machines en ketels te worden voorzien. (M. C'L) Aangenomen werd door de Tweedo Kamer het wetsontwerp tot afwijking van de regeling van art. 241 gemeentewet om trent de plaatselijke belastingen voor Vlis singen. Door de politie zijn een drietal jon gens aangehouden die zich schuldig maak ten aan het wegnemen van denneboomp- jes uit een plantsoen hier ter stede, welke denneboompjes -zij' zich voorstelden bij! het a.s. Kerstfeest te gebruiken. Nog is door do politie aangehouden een militair, die van een ander militair uit een der kazernes een horloge had gestolen, welk horloge bij een goudsmid hier ter stede in beslag is genomen,, waar het reeds verkocht was geworden (VI. Ct.) Met Mailboot Mecklenburg worden heden (Vrijdag) een aantal Duitsche ge ïnterneerde Burgers uit Engeland te Vlis singen verwacht. Zierikzee. De heer D. C. van der Kreke, door de arrondissements-rechtbank be noemd tot beëedigd klerk ter griffie, is door mr. J. P. Cau, in die betrekking beëedigd. (Z.) Schore. In de gemeenteraadsvergadering| van Donderdagvoormiddag is met algem. stemmen tot secretaris der gemeente Sdhore benoemd, de heer Chr. Gl'erum Jansz., thans volontair dipr gemeentg Hein kenszand. In het „Vad." lezen we nog omtrent het ongeval het 5-jarig kleindoch tertje van den landbouwer C. B. over komen: Het kind stak spelenderwijs haar handje in den rosmolen, waarin veevoe der werd gesneden. Onmiddellijk trachtten de grootvader en een der knechts het handje, dat vastge grepen werd, te bevrijden, doch draaiden in hun zenuwachtigheid den molen ver keerd. Heel kalm gaf de kleine aanwij'- zingen hoe de molen teruggedraaid moest worden. Zij) schreide niet, evenmin toen even later bleek, dat haar handje totaal in stukken was geknepen. (Z.) Hansweerd. Bij K. B. zijn resp. met ingang van 1 Jan. 1916 en 1 Maart 1916, C. P. Kramer te Hansweerd en J. Kool te Tiel benoemd tot machinist-electricien bij de Rijkselectriciteitswerken te Hansweerd. Krabbendijke. Daar eindelijk de roosters zijn aangekomen voor de cichorei- ofBit- terpeefabriek alhier, zijn heden de vuren aangemaakt, zoodat -men nu spoedig met wa-sschen en drogen een aanvang zal kupn-en maken. Het steken van de pee, waarvan er nog maar weinig zijn uitgedaan (begin Maart is Vroeg genoeg), bejpoft dezea 'winter aa'n menigen werkman nog een aardige verdienste te Jrezorgen. De heer K. Brants van Goes, hoopt Woensdagavond een lezing te houden voor de militairen over: „'Jongensleven". Rilland. Door de zorgen van den heer Burgemeester dezer gemeente zijn thans ook alhier van regeeringswege, tegen ma tigen prijs, dagelijks versch-e en inge legde groenten verkrijgbaar. Belanghebben den kunnen zich hiervoor aanmelden bij den heer A. Augustijn te Bath, en bij de Wed. Augustijn te Rilland. (Z.) Heinkenszand. Donderdagavond hield] de Vereeninging ter verbete ring van het geitenras „Door veredeling verbetering", al hier haar jaarvergadering. Uit het ver slag van den Secretaris bleek, dat do yeïeeniging thans 78 leden en 3 dona teurs telt. -Dat op de tentoO|nstelling in 1915 te 's Heerenhoek gehouden, 7 van de 11 -geiten der Vereeniging werden be kroond, wat een succes voor de Vereeni ging is, ön dat de heer D. v. 't Hof werd benoemd tot bestuurslid der Pro vinciale Vereeniging. Uit het verslag van den Penningmeester bleek, dat was ont vangen f87.14 i©n uitgegeven f78.87. Al zoo ei en goed s'.ot van f8.27. Als Secro taris werd gekozen dhr. C. Nijsse Gz., in de plaats van dhr. D. v. 't Hof, dia zich niet herkiesbaar stelde. Tot bestuurs lid en boete werden respectievelijk her kozen de heeren W. Wouters en P. de Jonge. Daar zich voor de melkcontróle niemand der aanwezigen beschikbaar stel de, zal nog een vergadering noodig zijn waar dan tevens besprekingen zullen wor den gehouden over kring- of plaatselijke tentoonstelling te Heinkenszand in 1916 Wegens gebrek aan deelname, werd alhier in die Donderdag gehouden algie- meene vergadering van de Vereen, ter bevorderingder algemeeneont wikkeling besloten de Vereen, te ont binden. 'De voorzitter moedigde de laatst overgebleven leden aan hun bei gonnen studiën voort te zetten waarbij hun van verschillende zijden steun werd toegezegd. 's Heer Abtskerke. De gemeenteveld wachter A. Rottier is met 1 Januari 1916 in onze gemeente 25 jaren in dienst als zoodanig. Waar hij zijn diensten tot al gemeene tevredenheid verricht en in deni omgang zeer welwillend is, zal deze dag wel niet ongemerkt voorbijgaan. '8 Heer Hendrikskinderen. De wegwer ker der Staatsspoor, dhr. J. Joziasse al hier, is jmet ingang van 26 dezer over- geplaatst naar Krabbendijke, terwijl zijn echtgenoote met ingang van denzelfden datum is benoemd tot wachteres. Aan beiden is aangewezen wachtpost 25 te Krabbendijke. NisseIn de Woensdag gehouden ge meenteraadsvergadering was het lid D. de Winter afwezig. Het nieuwgekozen lid H. Dane werd geïnstalleerd. Suppletoir kohier hondenbelasting werd opgemaakt op f 11, idem H, O. op £48.28. Een wijziging in de verordening van het brandwezen werd goedgevonden. Tot het geven van herhalings-ondervvijs wordt met 1 Januari a.s. aan den hoofd onderwijzer toegevoegd de onderwijzer J. A. R. Bommeljé. De begröoting 1915 werd gewijzigd tot een bedrag van f 22.55, te vinden uit den post voor onvoorziene uitgaven. Een rooilijn werd vastgesteld voor een te bouwen woonhuis van Iz. Jansen. Het landbouwverslag over 1914 werd uitge bracht. Als 2e afgevaardigde voor de Water leiding 'werd benoemd het lid A. v. d. Poest Clement. (Z.) Baarland. Op de algemeene vergadering der vereeniging „Landbouwbelang" bleek, dat de vereeniging thans 94 leden telt, waarvan 24 tegenwoordig waren, en dat in 1915 waren aangekocht voor de leden 74.300 K.G. kunstmeststoffen. De reke ning wees in ontvangsten aan f7449.08, in uitgaaf, f 7457.21 ys, zoodat er een te kort is van f8.13V2. Besloten werd om aan hot huldeblijk voor den afgetreden In specteur van den Landbouw niet mee te doen. Voor de misschien op te lich ten coöperatieve meststoffenfabriek, wer den door sommige leden nog eenige aan- deelen toegezegd. De aftredende Voor zitter, de heer A. Burger, werd met bijna algemeene stemmen herkozen. (Z.) Op de jaarvergadering van het steenkolenfonds „Ons Maatschap pelijk belang" waren van de 108 leden die de vereeniging telt, 35 leden tegen woordig. Over 1915 is ontvangen £3508.78V2; uitgaven £3550.841/2, zoodat in kas f 42.06 te kort is. Er zijn evenwel nog ongeveer 493 H.L. kolen in reserve, een waarde vertegenwoordigende van plm. f 790. Er is f 500 geleend, zoodat er voor de vereeniging toch nog een te-goed over blijft. In het Bestuur wordeu gekozen de hee ren: J. J. Hoogvliet en C. Haasdonk, als secretaris en commissaris. De aftredende functionarissen de heeren P. Leijls en P. Elenbaas Joz.z. wenschen geen herbe noeming. Tot bode werd herbenoemd de hoer P. Braam, op het oude salaris van f48 'sjaars. De kolen, afgehaald aan de opslag plaats, zullen voortaan in de eigen zakken der afhalers moeten worden vervoerd. Wie dus kolen haalt, brengt zijn zakken mee. (Z.) De plaatsing van een publieke tele foon op de haven alhier wordt overwogen. Hoogstwaarschijnlijk zal de aansluiting naar Hoedekenskerke 'geschieden. (Z.) Veere. Door belanghebbenden worden pogingen in het werk gesteld om tusschen Veere en Serooskerke een steenen weg te verkrijgen in plaats van de nu bestaan de grintweg. Nog deze week zal daartoe een vergadering worden belegd, en de finantiëele medewerking der betrokken ge meenten worden gevraagd. Iets dat door zeer velen zal worden toegejuicht. (Z.) Terneuzen. Vernietigd het faillissement C. Michielsen, grossier in koloniale waren. Sluis. Door den Commissaris der Konin gin js benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen jn de gemeente Sluis dhr. J. de Hullu, ter vervanging van dhr. H. C. Bakker, die overleden is. (Z.) Koewacht. Woensdagavond werd ten huize van den heer Ch. Swarteleé eens algemeene vergadering genhouden van de eere-, contribueerende- en werkende 1<A den der F a 11 f a r e m a a t s c h a p1 p ij. De penningmeester, de heer H. Plasscihaert, deed rekening en verantwoording over het het laatst verloopen die'nstjaar. Daaruit bleek, dat de ontvangsten bedroegen met het batig saldo van vorige jare'nij f 186.18 ien de uitgaven f99.51; zoodat in kas is £86.67. Besloten werd de con tributie over 1916 te stellen op f 2 per persoon en op Dinsdag 18 Januari een teerdag te houden, echter dit jaar zonder muziek, en slechts na den middag bij. elkaar te komen. Bovendien zal aan de contribueerende leden uit de kas een toe gangskaart verstrekt worden voor het con cert, dat binnenkort ten voordeel® van' d-e St. Yincentiusvereeniging zal gehou den worden. Wijl' verschillende werkende leden onder de wapenen zijn, kimnen de gewone wekelijksche -repities niet meert plaats hebben. Besloten wordt aan de overblijvende leden les in de muziek te Ossenisse. Vergadering van den raad der gemeente op Woensdag 22 Decem ber 1915, des vöormiddags 9 uur. Afwezig de heer P. J. Adriaansens. Na opening door den voorzitter werden de notulen der vorige vergadering door den secretaris voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken Schrijven van den heer C J. Asselman dat hij tegen 15 December ontslag neemt als lid van het Burgerlijk Armbestuur. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten hem dit eervol te verleenen, met dankbetuiging voor de bewezen diensten. Schrijven van Gedeputeerde Staten dat zij de geldleening ter voorziening van kasgeld goedkeuren. Schrijven van Gedeputeerde Staten omtrent de geldleening ten behoeve van een nieuw torenuurwerk op de Roonoch- Katholieke kerk alhier. Gedeputeerde Staten zouden willen dat het uurwerk eigendom der gemeente bleef, dat het tegen brandgevaar verzekerd werd en dat het zoo noodig gerepareerd werd. De raad besloot aan Gedeputeerde Sta ten voor te stellen het uurwerk aan het Roomsch-Katholiek kerkbestuur van St. Willibrordus te schenken, onder beding dat het niet mag vervreemd of belast worden, daar 't niet opgaat voor '11 anders uurwerk te zorgen, en de verzekering en reparatie of hernieuwing aan dat be stuur op te dragen. Alles voor een tijd vak van 60 jaren. Wijziging begrooting dienst 1915. Wegens de plaatsvervai ging, tenge volge van ziekte van het hoofd der school, zou er een leening moeten worden aan gegaan om dien plaatsvervanger te kun nen betalen Gedeputeerde Staten heb ben daartegen geen bezwaar, wat zij ook volgens den raad niet kunnen, daar zij geen ander middel weten om aan geld te komen. Daar de begrooting echter reeds is opgemaakt en de goedkeuring weg was toen die post kon worden opgemaakt, werd besloten dien op de begrooting van het dienstjaar 1917 te brengen. Benoeming van leden der commissie tot wering van schoolverzuim, wegens perio dieke aftreding van de lieeren L. G. Her mans, Schuurman en J. A. M Burm. Tot leden van het stembureau werden aangewezen de heeren L. G. Hermans en P. A. Warrens. Herkozen werden met algemeene (6) stemmen de heeren L. G. Hermans en Schuurman. De heer J. A. Burm met 5 stemmen, terwijl de heer P. A. Warrens 1 stem verkreeg. Benoeming tot lid van h-t Burgerlijk Armbestuur wegens bedanken vau den heer C. J. Asselmau. De voordracht be staat uit de heeren Jac. Verdurmen en Jus. Kins. Stembureau de heeren L. G. Herman en P. A. Warrens. De heer Jac. Verdurmen werdt gekozen met 4 stem- men.De heer Jos.Kins bekwam 2 stemmen. Bij de rondvraag niemand meer iets in het belang der gemeente te zeggen hebbende, wordt de openbare vergadering door den vooizitter gesloten, en overge gaan tot een met gesloten deuren ter behandeling van het suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen in de gemeente Sluis de heer J. de Hullu, ter vervanging van den heer H. C. Bakker, die overleden is. Door deu vice-admiraal, commandant in Zeeland, is aan de navolgende per sonen indertijd uitgezet uit het in staat van beleg verklaarde gebied van Zeeland voorwaardelijk vergunning verleend weder in zijn gezagsgebied terug te keeren: D Bonemie, Eede; J. van Pluijmbroek, Rot terdam; E. van Langenhove, Koewacht; R. J. E. van de Borghe, Tilburg; A. Hel- lenbosch, Sas van Gent; F. de Mul, Phi lippine; C. van Vooren, Sas van Gent; F. Bocklam, F. de Bruijn, K. D'haen, allen uit Hulst; J. Vincke, Clinge; E. L Dorsselaer, St. Jansteen; C. Bogaert, Clin ge; en Cyrille B-aysse, IJzendijke. Keuring jaarklasse 1916. De zittingen van de keuringsraden in deze Provincie voor de keuring van de landstormplichtigen van de jaarklasse 1916 zullen worden gehouden als volgt: le Keuringsraad te Serooskerke (W.) in de School: Dinsdag 11 Januari te 10 uren des voor middags voor Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Grijpskerke, St.-Laurens, Mel'is- kerke, Oo-stkapelle, Serooskerke (W.), Vee re, Vrouwenpolder, Westkapelle en Zou telande; te IJzendijke in de school: Woens dag 12 Januari te 2.30 uren nam. voor

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 5