AUTOP1AMO A. S. J. Dekker te Goes B O J\ T i No. 152. DONDERDAG 30 DECEMBER 1915, ADVERTENTIE H Rechtszaken. feuilleton. Uit dagen van Strijd. De verkooping van den kapi talen Boereilinspail voor de erf genamen van dhr. M. GUILJ AM, op de Hofstede in den Zuid- na Kraayertpolder, gemeente 's Heer if) ei NieUWiaar. Arendskerke, zal p'aats hebben Woensdag 23 Februari 1916 II a i) x e h a n k. Correspondentschap „Goes en O." van 27 tot 30 December geslo ten (wegens vacantie). verkoopen E. VERBEEM Vermicelli a 22 ct. p. pond. (OCCASION). Skunk, Aiaskavosstellen, Eoodvos, .Blauwvos, Jfetit-Gris, Moldassen, Steenmarter, Mollen enz. BLOEMENMAGAZIJN LANGE NOORDSTRAAT, Hulst 9 Mistletoe Kerstboomen. C. GUYOT. TE KOOF: 200 KILO DIK VET SPEK. Te koop bij inschrijving 53 zeer mooie Oime- en Esscheboomen. Pil romer bestaat uit 6 Mi\m EERSTE BLAD. KERSTMIS Boter per kilo f 1.40 a f 0. Eieren per '26 stuks fl.70. Op de veiling van de V.P.N. waren aan gevoerd ruim 2000 eieren. Prijs f8.per 100 stuks. (Zelandia.) Goes, '21 Dec. 1915. Goede aanvoer en tamelijke kooplust. Tarwe veel onverkochl. Nieuwe Tarwe f 11,75 a f 12.25, Wintergerst f 14.a f Zomergerst f a f Haver f 12.- a f 12.50, alles per 100 K.G. Kookerwten f'24.a f25.Kroonerwten f 19.a f 22.Bruine Boonen f 18.— a f24,—, alles per H.L. Mosterzaad fa fpei 100 kilo Maanzaad f a f Karwljzaad f—-, alles per 50 kilo. Opgaaf van de maiktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks 17.a f7.50, Mid deriprijs per 25 stuks fl.80. Aan particu lieren f0.— Boter per kilo f 1.52 a f 1.62. Middenprijs per halve kilo f0.78. Particulieren f0.82. Aanvoer eieren 210 stuks. Aanvoer boter 610 pond. Dierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 2222 eieren. Prijs f7.60 a f0. per 100 stuks. Aardappelen bonte f3.25 a f3.40, blauwe f0. a f0.eigenheimers f2.40 a f2.50. Ylissingen, '21 Dec. 1915. Boter per halve f0.— a f0.85. Eieren 104 stuks f7.20 a f8.32 (Z.) Veilingsvereeniging „Zuid Beveland". Goes ,21 Dec. Groote veiling. Woldragers f4.50, Zure Bellefleur, 2de soort f 7.20, per 100 K.G. Kleine veiling. Peren: Gieser Wildeman 36 ct., Woldragers 45 ct., Josephine de Ma lines 1516 ct., Dajenne d'Alencon 18— 19 ct., Bergamotte d'Esperen 68 ct., President Orsuau 16 ct., Comptesse de Paris 2223 ct., Pondsperen 45 ct., Bezy de Chamonthel 3 ct., alles per K.G. Appels: Bismarck 1112 ct., Zure Bellefleur 6Jj) ct., Goud Reinet 611 ct., Court Pendu 5-7 ct., Reine d' Or 46 ct., Paradijs 45 ct., Salomé 6 ct., Grimes Golden Pipping 56 ct., Bouw- mans, reines 68 ct.. Rusters 4 ct.. Zoete Campagne 56 ct., Pomme d' Oranje 3 5 ct., alles per K.G. Diversen: Fazanten f 0.95 per stuk, spruiten 89 ct., per K.G., bloemkool 89 ct., witte kool 35 ct. ,roode kool 24 ct., alles per stuk. Handel vlug. Veilingsver. „Goes en Omstreken." Goes ,21 Dec. 1915. Peren: Weidrager 45 ct., Gieser Wildeman, 45 ct., Jodenpeer 4 ct., Pondspeer 5 ct., alles per K.G. Appels: Goud Reinet 101 2ct., Bel lefleur 58 ct., Courtpendu 3-5 ct., Pom me d' Oranje 45 ct., Ruster 56 ct., Ermgaard 67 ct., Winter Paradijs 57 ct., Zoete Campagne 56 ct., alles per K.G. Diversen: Honing 55 ct. per 1/2 K.G., patrijzen 40 ct., hazen f 195f'2.30, bloemkool 45 ct., witte kool 34 ct., rapen 1 ct. alles per K.G., bruine boonen 21 ct. per liter. Wegens Kerstdag Zaterdag geen vei ling. Rotterdam, 21 Dee. 1914. Veemarkt. Aangevoerd 107 paarden, ezel, 1685 magere runderen, 76'2 vette run deren, 286 vette en graskalveren, 426 nuch tere kalveren, 2 schapen of lam., - varkens, 243 biggen, 25 bokken en 4 veulens. De pryzeu warenvette koeien le kw 98 a 104 ct., 2 kw. 94 a 96 ct., 3e kw. 88 a ct. ossen le kw. 96 a 102 c., 2e kw. 92 a 94 c., 3e kw. 86 ct stieren le kw. 86 a 88 ct., 2e kw 82 a 3e kw. 78 ct., kalveren le kw. fl.SOafO. 2e kw. f 1.15 a f 1.20,3e kw. f 1.05, alles per Kg. Handel in koeien, ossen en stieren matig, in kalveren goed. Prijzen van mager vee waren Melkkoeien f220 a f370, kalf koeien f250 a f 385, stieren f140 a f380, pinken f95 a f135, vaarzen f 110 af 185, werkpaarden 1100 a f 400, slacht- paarden f95 a f 170, hitten f 85 a 1 '210, nuch tere, kalveren f8 a f 15, fokkalveren f 16 a f '28, Biggen f 10 a f 16, graskalveren f 54 a f 95 Handel over 't algemeen matig. (Maasbode.) Oostburg, 22 Dec. 1915. Eierveiling van de V.P.N. in Westelijk- Zeeuwsch-Vlaanderen. Officieele opgave van den Directeur der veiling. Aangevoerd: 6427 kipeieren waarvan de helft verkocht a f 6.85 en de rest ingehouden op f 6.80; 383 eendeneieren van f7.0 ganzeneieren a ftot f0kalkoen- eieren a f0.parelhoeneieren van f 1. alles per 100 stuks. Verder 214'/.. K.G. Boter van f 1.32af 1.41 de K.G. Jonge duiven 17V3 ct. per stuk. woning en vroeg hem binnen te komen, daar zij wat goeds had. Ondanks ge tuige het afraadde, ging P. naar binnen en volgde hij ook. Beklaagde haalde toen van haar bed een kruik met een kous er om en die kruik bevatte oude klare. P. dronk 7 borrels en getuige 2, zij be taalden 45 cent. Bekl. ontkende ooit een kruik en een flesch te hebben gehad, waarop de Kanton rechter vroeg of dit dan soms een warm waterkruik voor de kouden voeten was? Bekl. zeide nog, dat P. haar wou over halen gestolen kippen te koopen; maar zij hebben. De zaak moest verder worden uitge steld tot 8 Januari, dan zal Pieterse wor den gehoord. KASTNER'S beroemde (kunstspel) voor Zeeland alleen verkrijgbaar bij Op Maandag 27 Dec. 1915 hopen i onze geliefde ouders C. BAL eu CORNELIA VAN GESSEL, hunne vijf en twintigjarige echtver- eeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen- Hoedekenskerke, Dec. '15. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 21 Dec. Goud Reinette 7 ct., Zure Bellefleur 61/29V2 ct, Zoete idem 6 ct., Goud Pipping 6V2 ct., Campagne 51/26 ct., roode ribbing öi/g ct., Belle de France 51/2 ct., Grauwzoet 8V2 ct., Bergamotten 4 öVz ct„ Kleiperen 45 ct., Gieser Wildeman 5 ct., Francois Borgia 4Va ct., uien 8 ct., spruiten 1120 ct., peen 35 ct., karoten 2Va3t/a ct„ rapen 1 ct„ koolrapen 2 ct., witlof 2832 ct., alles per K.G., bloemkool 312 ct., roode kool 2—5 ct., savoye kool 15 ct., boeren kool V2-1'/a ct., andijvie Va -2 ct., alles per stuk, spinazie 1628 ct., molsla 72 77 ct., zuring 6 ct., veldsla 16—18 ct., ;dles per mand, peen 4 ct„ prei 46 ct., rapen 1 Va3 ct., schorseneer 8 ct., radijs 3 ct., selderij 11/22Va ct., pieterselie 27 ct. alles per bos. 4) „Genegen in ieder geval, dat weet God,' sprak Grannie ernstig; „maar waarom zal ik niet eens met u meegaan, (mijn liefste? Zeker, mevrouw is mevrouw; maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan, en zijt gij niet de dochter van den man, dien ik aan deze borst heb groot gebracht Waarom nu niet gelijk met u „Wel, het is nu een kwade tijd van het jaar voor u, te koud pn te nat, en daarbij wij zullen slechts één bediende meenemen, dus een man," zei Nelly, die veel bekoring gevoelde 0111 te lachen om den blinden ijver, waarmede Grannie mei haar zestig jaren en neergebogen gestalte jZich aanhoud om den post van |keukenmeid te vervullen in de wildernis. „Het zou niet goed zijn," vervolgde zij liefderijk, „nu onze beschikkingen te veranderen, maar wij zullen zien wat wij doen kunnen als de lento komt. In dien lijd moet gij maar dikwijls naar het kasteel gaan 0111 mijn moeder wat bezig te houden, belooft gij mij dat, Grannie? 01 zij zal eenzaam Kantongerecht te Middelburg. Voor het Kantongerecht werd Zaterdag nog behandeld de zaak tegen vrouw P. te Middelburg, die in verzet was gekomen van het verstekvonnis, waarbij zij wegens overtreding dor drankwet was veroordeeld tot tweemaal f20 boete. De inspecteur van politie, A. P. H. van den Dolder, deelde als getuige mede, dat hij op 12 Augustus j.l. met zijn col lega Schrcuder en twee rijksveldwachters binnenviel in de woning van P. aan den Nicuwlandschen weg, waar noch vergun ning, noch verlof is. Het was getuige bekend, dat de tweede getuige, A. Over- einde, bouwkundige te Rotterdam, zich naar het perceel begeven had. Toen de politiemannen binnenkwamen had getuige Overeinde een glas bier voor zich; glas en fleschje werden in beslag genomen en bij een kast werd nog een aantal fleschjcs bier, limonade enz. aangetrof- I fen en in beslag genomen. Bokl. bekende, dat Overeinde in haar woning is geweest en haar zoon hem een fleschje bier gaf; maar er is geen geld gevraagd, dat gaf de bezoeker vrijwillig. Getuige Overeinde verklaarde, dat hij op den bewusten avond het perceel bin nentrad; hij kwam in een woonvertrek en zeide: „O, neem me niet kwalijk, ik dacht in een café te zijn", waarop hij weot niet door wie gezegd werd: je kunt wel een glas bier krijgen. Ge tuige is toen aan de tafel gaan zitten en een jongen, die later bleek een zoon van bekl. te zijn, bracht hem een flesch je bier en een glas. Toen hij vroeg wat het kostte, luidde het antwoord: vijf cent. Getuige gaf den jongen een dubbeltje, deze gaf het aan beklaagde en deze gaf vijf cent terug, welke de jongen echter van getuige mocht behouden. Toen kwam de politie binnen. Getuige van den Dolder, daarnaar ge vraagd, verklaarde nog, dat bekl. reeds lang onder verdenking stond de drank wet te overtreden en dat hij haar pas weer betrapt heeft. De ambtenaar van het O. M. vroeg be krachtiging van het verstekvonnis. Direct daarop moest dezelfde vrouw nog eens terecht staan voor een nieuw feit, namelijk het verkoopen van sterken drank op 1 November j.l. Als getuigen waren gedagvaard L. Pie terse en zijn huishoudster. Eerstgenoemde was niet verschenen, en de tweede getuige zeide, dat hij niet komen wilde waarop de Kantonrechter zeide ,hem dan te zul len doen vervolgen en wel te zullen ma ken, dat hij komt. De tweede getuige verklaarde op den bewusten dag met Pieterse uit Nieuwland te zijn gekomen, bekl. stond voor haar Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij het overlijden van onzen 11 nig geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer MARINUS GROENE WEGÉ, betuigen wij onzen har- telijken dank. W. C. GROENEWEGE en Familie. Hoedekenskerke, 21 Dec. 1915. DIAKENEN der Ned. Herv. Ge meente alhier geven hiermede kennis van hun voornemen om a.s. len Kerst dag, des ochtends na de morgengods dienstoefening hunne jaarlijksche Kerst- of Sleecollecte te houden langs de huizen der ingezetenen. De opbrengst dezer collecte dient uit sluitend tot aankoop van kleedingstuk- keil en deksel ten behoeve hunner armen. Ook worden gaarne gedragen kleeren in ontvangst genomen. Met vrijmoedigheid bevelen zij deze collecte aan. Namens diakenen, W. F. DEN HERDER, Voorzitter. H. P. VAN DER HELL, Secretaris. Goes, 22 Dec. 1915. Notaris PILAAR. De Correspondent P. v. HEST Kerstkransjes 8 ct. Kleingoed 7 Ijswafels lp Frou Frou lp JuliaDawafels ip Krugersprits lp Zandsprits IP Banket lp Bitterkoekjes lp Deciekoekjes 6 Deci met suiker op 7 n Aanbevelend, per ons Het zenden van kaartjes op NIEUW JAARSDAG wordt steeds minder. E11 geen wonder. Het is omslachtig en velen nemen van zulke kaartjes geen notitie. Daarentegen is racer en meer in zwang gekomen het plaatsen van zijn naam ouder een algemeene advertentie Evenals andere jaren zal daartoe ook w eer in de „Nieuwe Zeeuwsche Courant gelegenheid bestaan. In het eerste nommer van het jaar 1916 zal daarom de volgende ad verten tie voorkomen „Door de ondergeteekenden wordt) bij gelegenheid van het Nieuwjaar, aan hunne vrienden, bekenden of begunstigers hun gelukwensch aangebode n." De gelegenheid wordt geopend om daaronder de namen van personen, iirma's enz. te doen plaatsen, tegen betaling van 10 CENT PER NAAM EN PER REGEL a CONTANT. Wie echter de voorkeur geeft aan bet plaatsen van een eigen, afzonderlijke ADVERTENTIE als NIEUWJAARSWENSCH, vindt ook daartoe gelegenheid in het zelfde nommer van 1 Januari a.s., tegen den prijs van f0,30 (f0,25 bij vooruit betaling), voor een advertentie van hoog stens 6 regels. Meer regels worden tegen den gewonen prijs berekend, ifcjs' Opgaven èn van namen én van genoemde advertentiën worden liefst ten spoedigste ingewacht en moe teil in eik geval uiterlijk WOENSDAG 29 DECEMBER in ons bezit zijn. DE ADMINISTRATIE. De Notaris PILAAR te Goes, zal des middags te 12 uur te Nisse, aan het huis bewoond geweest door A. Veiisluijs, Eikenh. Kabinet, Statenbijbel met 100 platen, Tafels, Stoelen, Spiegels, Klokken, Lampen, Bed, Kleer- en Meelkisten, Kachel, Spekstande, Kruiwagen, Arbei dersgereedschap, Glas-, Blik- en Aarde werk, enz. Goes, verkoopt Een Reiziger biedt zijn collectie BONTSTELLEN en BONTEN te koop aan, zooals Ook enkele Bonten vanaf f7.50 enz., voor zeer gereduceerde prijzen. Te zien moigen Donderdag a. s. van 11 tot 5 eu van 7 tot 9 uur Hotel „de Korenbeurs", Groote Markt, Goes. Vrije bezichtiging zonder verplichting tot koopen. Alles met 3 Korting. MIDDELBURG. Met de a.s. Kerstdagen ruim voorzien van en Beleefd aanbevelend, eu droevig zijn, mijn arme moeder, en niets- zal haar in die droefheid meer troo sten dan met u te spreken over degenen, die zij weet dat aan u even dierbaar I zijn als aan haar. En nu moet ik gaan. Ik kon niet vertrekken zonder u nog eens gezien te heuben en dus ging ik stil weg, terwijl bijna allen nog sliepen; nu staat de zon reeds lang aan den hemel en op het kasteel zullen zij naaar mij zoeken. Vaarwel, dierbare Grannie; vaarwel!" Snikkend alsof haar het hart van droef heid zou breken, sloeg Nelly hare armen om de oude vrouw, maar Grannie, met een kreet van smart en liefde en tevens ont trok zich aan hare omhelzing en wierp zich voor hare voeten. Nelly nam haar behoedzaam op, zette haar nogmaals pp den stoel, en zonder haar nog een enkel woord van troost te durven toespreken, snelde zij uit de hut en sloot de deur achter zich toe. II. Da zon had nu de laatste overblijfselen van den nevel verdreven en goot hare stra len op de altijd groene hellingen waarlangs Nelly zich heen spoedde, om het kasteel te hereiken. Ze was een echte type van lersche schoonheid, de dochter van lord Netterville, en men kon het haar niet aanzien dat hare voorvaderen Norman diürs en geen Kelten geweest waren. De ravenzwarte haren, de donkerblauwe oo gen, overschaduwd door lange zijden wim pers, gaven haar het (karakteristiek, aanzien der dochteren van 't groene Erin, maar meer dan hare lichamelijke schoonheid, waren het hare lieftalligheid en zachtaar digheid, die haar bemind maakten hij ieder die haar kende. Mug en gemakke lijk staple zij langs het steile pad voort en bereikte weldra het platvorm; waarop het kasteel zich verhief. Ommuurd en van wallen voorzien aan de zuid- en de westzijde, die zeer gemakkelijk te ge naken waren, was 'Netterville geheel van verdedigingswerken ontbloot aan de Zijde waar Nelly het nu naderde; zeker wijl bouwmeesters en bewoners den diepen stroom en de vallei daar heneden als vol doende bescherming tegen hunne vijanden rekenden. De groote poort aan de oost zijde stond open en van de plaats waar zij zich bevond, kon Nelly ziein, dat de toebereidselen voor haar naderende reis bijna gereed waren. Een paar flinke vu rige paarden waren gezadeld en opgetuigd om een langen weg at te leggen, en werden door een stalknaap heen en weer geleid. Kleine groepjes leren, treurende onderdanen van de iamilie, stonden hier en daar op de terrassen te wachten (ge trouw als zij waren en zijn tot het laatste toe) om nog eens een blik op te vangen of een woord te hooren van hun afgezetten meester en erfdochter. Wat meer op den achtergrond zwierven als valken rondom hun prooi, eenige tientallen van die onver murwbare rondhoofden, dienstmannen van hem in wiens Voordeel deze verbanning geschiedde, daar geplaatst om het ver trek af te wachten en te bespoedigen, indien er eenige wederstand geboden, werd Een uitdrukking van haal en verach ting verscheen een oogenblik op Nelly's gelaat bij den aanblik van die mannen, gekomen om haar van haar wettig erf deel te verdrijven; maar zij overwon zich zelve en voortdurend blikte zij voor zich uit en liet nog eens hare oogen dwalen over den stroom en de vallei aan 'haren voet. Juist op dat oogenblik klopte haar iemand op den schouder en zich snel omwendende stond zij tegenover een vrouw, blijkbaar slechts een paar jaren ouder dan zij zeil, maar met een gelaat dat hoewel schoon, duidelijk verried wat lage hartstochten in heuren boezem woon den. „Wat wilt gij van mij?" sprak Nelly verwonderd over het vrije van die han deling en zonder eenigszins de persoon bij J. PIETERSE, Slager, Middelburg. Kapoeustraat. te kennen, die haar dus bejegend had. „Ik ken u niet, wat wilt gij?" „O, weinig ot niets," sprak (Ie andere op schellen toon, „weinig of niets, mijn jonge, trotsche meesteres, die erfgenaam van het huis van Netterville geweest zijt ik dacht alleen dat gij mij misschien wel zoudt kunnen zeggen ot, de oude mevrouw na u in ballingschap zal gaan. „Zij daar", ging zij voort, op de soldaten wijzend, „zij daar vertelden mij dat het zoo was, en inderdaad voor zoover ik zie, heeft slechts een der paarden een dameszadel op. Zij zal zeker gaan?" „Ik heb u reeds gezegd," antwoordde Nelly koeltjes-, „dat ik u niet ken, en waar schijnlijk zal dit met mijn moeder ook het geval zijn. Waarom vraagt gij mij dit?" „Waarom? omdat ik het hoop," ant woordde het vrouwmensch, met zulk een uitdrukking van haat in hare oogen, dat Nelly onwillekeurig terugtrad, „omdat ik het hoop, en dan wellicht als zij zon der dak en broodeloos is, zal zij zich dien kouden Decembernaclit herinneren, toen zij mij van hare deur verdreef, en slechts vergunde te slapen op een der stroohoopen in de vallei." (Wordt vervolgd.) van den heer JACs. NIEUVVENrlUlJaE Pz. te Goes, om contant geld onder 's-Gra- venpolder, in Zwake, nabij de hofstede van den heer C. Blok: Perc. 1 (bij den dam) 8 Olmen, perc. 2 6 Olmen, perc. 3, 9 Esscheu, perc. 4, 15 Esscheu en perc. 5, 15 Olmen Iiischrijvmgsbiljetteu, afzonderlijk of in combinatiën in te leveren vóór ot' op 4 Januari I9lb nm. 3 uur, ten kantore van Notaris E. G. VAN DlöSEL te Goes. Inlichtingen zijn te bekomen bij den eigenaar, dhr. G. BLUK en genoemden Notaris. Abonnementsprijs p. 3 maanden vool Afzonderlijke nummers 5 cent, dij Advertentiën worden ingewacht oJ half drie en Vrijdag vóór een uij De abonné's op dit blad, in het bi directie uitgereikte polis, zijn, ove daarvoor vastgestelde Verzekerii GRATIS verzekerd tegen ongeluk Zooals het vorig jaar, stellen wij oo weer onze postabonné's in de gelegen het abonnementsgeld over 1916 ineens vooruitbetaling te voldoen. De prijs w dus voordeeliger, en is vastgesteld op f i, voor een abonnement GEDURENDE GEHEELE JAAR. Verschillende bladen hebben hun abi mentsprijs tegen I Jan. a. s. moeten vei gen. Door verschillende omstandig! gedwongen, zullen wij ook hun voorl moeten volgen. Zij, die echter een g jaar vooruit betalen, vallen in ieder voor 1916 bulten deze verhooging en zc dus met een vooruitbetaling groot voo doen. Zij, die zich thans wenschen te aboi ren voor 1916, ontvangen de courant vi heden tot Nieuwjaar gratis. Men zende f3.50 -j- 10 cent voor poliskosten der ons blad verbonden GRATIS VERZEKE TEGEN ONGELUKKEN aan De Administrati] De mystieke beteekenis, zoowel de ontroerende schoonheid van het K feest vermag alleen de geloovige chri in alle volheid te smaken. De ongeloovige vindt het wel aardig winterfeest". Hij wil zicli I wel tooien met een hulsttakje in knoopsgat, is er niet op tegen den k boom in zijn woonkamer te doen b< gen met versierselen en geschei maar 't zijn voor hem niets dan uite herten, die hij accepteert als een welk afleiding in het monotone leven vai| triesten wintertijd. Meer is het Kerstfeest hem nietl blijft hangen aan de schors, tot de der zaak dringt hij niet door. Het liikste aller christelijke feesten di niets bij tot verkwikking zijner zi< religieus-dor als een zandwoestijn tot versterking van zijn levensmoed, tot verrijking van zijn geest arn kennis van het ééne noodige, ond alle wetenschap, die er wellicht opgehoopt niets ten slotte tot stj van den honger, die zijn hart gelijlj menschenhart heeft naar hetgoede, en schoone, gelijk het gevonden v in den Schepper van dat hart, d Bron van alle goed, de Eeuwige lieid en de Oneindige Schoonheid zei De chris'en daarentegen, die lee en door het geloof, ziet in het Kerst de herinnering aan de heerlijkste baring van Gods goedheid en liefde den menscli. En hij moge al hele tot de meest eenvoudigen, de minsl wikkelden, onervaren in de kundigh waarop de ongeloovige, de vrijgeest trotsch verheft, één blik op de Kr waarin het Heil der wereld in kind stalte neder ligt, ontvouwt hem eei reld van de liefelijkste en zaligst dachten, opent hem een hemel van genot. Hij viert geen Kerstfeest met 1 mistletoe en roode linten in de w kamer of in het upper-ten restau waar de directie voor „attracties" aldus adverteert een groote-s restaurant in een onzer liberale b] maar met het evangelieboek handen en de blijdschap Gods ii hart. Gewis de plechtigheden en uite feestteekenen. waarmede zijn goede der, de Heilige Kerk, de jaarlijksch innering der gebcorte des Heerei Godsmensch viert, zijn voor hem zinledige vormen, maar helpen zij om als langs de ladder der gesc' dingen opwaarts te stijgen tot het telijke en zoo te smaken 's Heert eindige liefde en goedheid, die he beneden zich achtte onze knechtsge

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 4