UIT ZEELAND. gearing alsnog f 1^00 subsidie toe te staan voor den Roomscli Katholieken school raad, maar de minister kan «lat thansiet toezeggen. Dhr De Stuers klaagt over achteruit stelling van kunsten en wetenschappen, wrarvoor nog f 21000 minder is uitgetrok ken dan verleden jaar. waartegenover de minister er op wijst, dat ook tal van andere posten zijn verminderd of terug genomen. Verworpen wordt met 49 tegen 9 stem men een amendement van dhr. De Stuers om de documentatie van de crisisstukken met meer te doen geschieden door de kon. Bibliotheek. Zonder hoofdelijke stemming wordt de begrooting voor Binnenlandsche Zaken aangenomen en daarna is aan de orde de Landbouwbegrooting. Nadat de heer Aalberse van den Minis ter toezegging had ontvangen, dat een onderzoek zou worden ingesteld naar schijnbaar anti-clericale subsidie-weige ring voor cursussen van landbouwonder wijs te Boskoop en Voorburg, ving de interpellatie aan in zake het Mond- en Klauwzeer. De zaak Schroder. Men seinde oi s gisterenavond De hoofdredacteur van „De Telegraaf", de heer Schroder, is hedenavond op vrije voeten gesteld. Geen demobilisatie. Het Kamerlid, Dr. Nolens, schrijft in de N. Venl. Ct. een artikel, waarin hij tot de conclusie komt, dat „op dit oogen- blik de Kamer evenmin als de Regeering demobilisatie mogelijk acht". „Het is hard maar noodzakelijk", be sluit Dr. Nolens. Protest. Het departement van Buitenlandsche Zaken deelt ons mede, dat de Neder- landsche regeering bij de Britsche regee ring met klem heeft geprotesteerd tegen het inheslagnemen door de Britsche overheden van de op de Nederlandsche stoomschepen Noordam, Frisia en Rot terdam verboerde brievenmalen. Zij heeft de onmiddellijke teiuggave der p««st gevraagd en de verwachting uitgesproken, dat voor herhaling van deze feiten zal worden gewaakt. (Maasbode). Onze Neutraliteit, De bekende leeraar in het volkeren recht. de oud professor aan de Weensche lini ersi'elt Lamtnasch, schrijft in de „Neue Freie Presse" een artikel over de neutraliteit van Nederiami en zegtdaai- in o a „liet strekt Nederland tot den hoogst en roem in den wereldoorlog aan de opvat tingen van den tegenwooriligen minister van buitenlandsche zaken, jhr. Loudon, zooals deze ze in zijn voor 25 jaren ver schenen boek over drie regelen van het verdrag van Washington verkondigde, te hebben vastgehouden en ze onwrik baar te hebben doorgevoerd. Zeer zeker is den min'ster do uitvoe. ring van zijn program niet gemakkelijk gevallen, maar standvastig den weg be wandelend, dien hij volgens zijn weten schappelijke overtuiging voor juist hield, bewaarde hij zijn vaderland voor ernstige gevaren en verleende liet zoodoende den nieuwen titel van het middelpunt te blij ven van alle vredelievende strevingen tot heil der menschheid." De Rijksmiddelen. De afgeloopen maand November was, de omstandigheden in aanmerking geno men, voor de schatkist gunstig. De opbrengst was slechts zes ton lager dan in November 1914 (f 17,290,920 tegen f 17,907.274). De totale opbrengst over de eerste elf maanden van 1915 bleef ruim vijf en een half millioen beneden die van het gelijknamige tijdperk van het voorgaande jaar; een achterstand die voor bijna de helft op rekening komt van de directe belastingen. In ronde cijfers bedroeg de raming 163 miljoen; de opbrengst van 't vorige jaar 156 miljoen; en die van dit jaar löOi/s miljoen. Ziedaar de cijfers, die wij hebben vast te houden, en waarvan de indruk nogal mee moet vallen, natuurlijk de om standigheden in aanmerking genomen. (Z.) Vereeniging „Liefdewerk oud papier". Onze lezers zullen zich herinneren, dat, gelijk wij voor een paar weken berichten, namens bovengenoemde vereeniging door haar Doorluchtigen Beschermheer, Mgr. A. J. Callier, een cheque a 12.000 Lires aan Z. H. den Paus is verzonden, ter tegemoetkoming in de vele en groote gelde lijke offers, welke Z. H. brengt tot ver lichting der nooden van zoovelen. Z. D. Hoogwaardigheid mocht het vol gend schrijven namens Z. II. ontvangen, dat wij vertaald weergeven, na bij voor baat reeds hiertoe de Bisschoppelijke machtiging te hebben verkregen. Vaticaan, 27 November 1915. Afdeeling voor het beheer der goederen van den H. Stoel No. 19435. Monseigneur, Tegelijk mèt het geachte schrijven, dat Uwe Doorl. Hoogw. mij op den 13en van deze maand (No. 4451) heeft toege zonden, heb ik de cheque van 12.000 Lires ontvangen, die afzonderlijk door het liefdewerk „Oud Papier" aan Zijne Heilig heid is gestuurd, geheel afgescheiden van de andere offergaven, die voor den St. Pieterspenning, ook in Uw Diocees, wor den verzameld. Toen ik het bedrag aan Z. H. had overhandigd, betuigde Z. II. Zijne hooge tevredenheid over dit kinderlijk bewijs van liefde der Nederlandsche Katholieken, die begunstigers zijn van het zoo oven genoemde liefdewerk. Z. 11. zendt vervol gens een bijzonderen Apostolischen zegen aan uwe Doorl. Hoogwaardigheid, die de verdienstelijke Beschermheer zijt van het liefdewerk, en ook aan al zijne begunsti- stigers, opdat deze zegen allen moge steu nen bij het werken voor het verheven doel, dat het liefdewerk „Oud Papier" beoogt. Ontvang, Monseigneur, de betuigingen mijner diepste hoogachting, waarmede ik verblijf, S. CARD. OASPARRI. Aan Z. D. Hoogw. Mgr. Aug. Joseph Callier, Bisschop van Haarlem. Na dit hoogste blijk van weerdeering van het werken der Vereeniging „Liefde werk Oud Papier" komt het ons haast overbodig voor, onze katholieke landge,- nooten nog aan te sporen, het als be gunstigers te steunen. Een goedkooper lief dewerk bestaat er niet, want liet kost niets als een weinig goede wil, maai de vruchten zijn drieledig en kostbaar. lo. toch verschaft het werk en brood aan velen; 2o. biedt het geldelijken steun aan Z. H. den Paus; 3o. steunt het in niet mindere mate een groot aantal R. K. liefdadige instel lingen. Zoo'n echt katholiek, en bij uit zondering 'zoo'n goedkoop liefdewerk, moet dan ook in alle plaatsen van ons land een afdeeling bezitten. Dienstweigering. Een 4e oplaag van het bekende dienst weigeringsmanifest is verschenen, ditmaal met 577 namen van onderteekenaars. Van de 3e oplaag met 529 onderteekenaars hebben zich 183 teruggetrokken. Goes. Lezing Pater Borromeus De G reeve. In het „Slot Oostende" had Dinsdagavond j.l. de openbare ver gadering plaats, belegd door het Plaat selijk Comitié der Katli. Soc. Actie alhier. De HoogEerw. heer deken was door een lichte ongesteldheid belet de verga dering bij te wonen. Bij ontstentenis van een voorzitter pre sideerde de heer Mr. Joh. Stieger, di© op de gebruikelijke wijze de vergadering opende en mededeelde, dat wegens de tijdsomstandigheden vorig jaar geen lezing had kunnen plaats grijpen, maar dat het bestuur thans had gemeend, niet langer te mogen wachten, foch zon men zich vergissen, als men dacht dat deze lezing] het eenige teefcen van leven was, dat de K. S. A. alhier gaf. Om degenen, die Wanneer hun de contributie-kwitantie wordt gepresenteerd, vragen„wat doet die K. S. A.?" van antwoord te kunnen dienen, zij geconstateerd, dat do K. S. A. te dezer stede in het afgeloopen jaar hooft medegewerkt aan de tot stand koining van 2 nuttige vereenigingenliet patronaat en de R.-K. Middenstandsvereeniging. Was de invloed op de eerste meer indirect, de laatste dankt haar bestaan geheel aan het initiatief van het Plaatselijk comité. De K. S. A. doet dus nuttig werk en heeft voor het komend jaar ook weer een belangrijk werk op hare agenda, de ver spreiding der Roomsche pers, in casu van Zeeuwsch-Katholiek orgaan de„N. Zeeuwsche Courant." Daarna heette de waarnemende voorzit ter den spreker van den avond, pater Borromeus De Greeve, van harte welkom en dankte hem ervoor, dat hij bij zijn drukke bezigheden nog tijd heeft kun nen vinden om hierheen te komen. Moge zijn woord, dat elders zoovele triomfen viert, ook hierin Goes niet zonder vrucht blijven. Aldus eindigde de voorzitter. (Ap plaus). Daarna besteeg pater Borromeus De Greeve het podium en begon met te zeg gen, dat het doel van den avond was om ons Katholiek denken en voelen uit te breiden en te verlevendigen en daar vol gens Lacorctaire de oorzaak van alle liefde de schoonheid is, zoo zal de schoonheid van ons heilig geloof ons ook vanzelf aansporen tot liefde, die ons de kracht zal geven ons geloof fc beieven en uit te drukken in daden van ware Katholieke Sociale Actie. Daarna schetste hij de onvoldaanheid, die zich voordoet bij lien, die 's menschen na tuurlijk verlangen naar godsdienst ani ma naturaliter Christiana! willen stil len door van de schoonheid in de kunst, in de fraaie letteren een soort cultus, een soort godsdienst maken. Het is slechts een poover surrogaat van hetgeen wij hebbende schoonheid van den godsdienst, die alleen do ware ziels- opgewektheid kan schenken voor zichzelf en voor anderen. Schoonheid is uitstra ling der waarheid zegt St. Thomas v. Aquine. Welnu het licht der waarheid, dat onze godsdienst uitstraalt en waar door hij schoon is, geeft ons zekerheid van denken, vastheid van han delen, ons terfe 1 ijkheid van le ven. Deze drie punten werden verder dooi den gewijJen spreker ontwikkeld. Het ge loof alleen geeft ons een zeker uitsluit sel over de groote levensvragen, waarom, waarvoor, waarheen, hetgeen noch aan aan de wetenschap noch aan de philosofie vergund is; zells Plato's groote geest ver keerde omtrent deze problemen in twij fel. Ons geloof geeft ons de zekere kennis van den persoon en de zending van den Christus, wiens beeld hopeloos is mis vormd door het moderne ongeloof, en wiens gemis in de ziel een schrijnende leegte achterlaat gelijk uit de verzen van dichters en dichteressen die hun geloof verloren hebben (Mevr. Reineke van Stu- we, Helène Lapidoth-ISwart) blijkt. Hier uit volgt, dat wij voorzichtig moeten zijn met ons geloof, liet als het ware met prikkeldraad moeten omheinen en niet gedoogen dat door een z«->ker schipperen met modernistische denkbeelden, het ge vaar ontstaat, dat wij buiten de lichtsfeer van ons geloof afdwalen in de duisternis van het ongeloof. Geeft ons geloof zekerheid van denken, bet geeft ook vastheid van hande- 1 e n, want uit het feit van Gods heilige openbaring in onzen godsdienst volgt, dat ons geloot de kweeker is van alle groote daden. Christus heeft de wereld, die zoo- als Bossuet zoo schoon zegt, draaide om de as van liet egoïsme met de polen- slavernij en zingenot, omgezet in eene, die draait om de as der zelfverlooche ning met de polen liefde en versterving. Onze godsdienst stelt de menschen in staat de smart lichaams- zoowel als zielepijn te begrijpen en te dragen met waren moed. Dit zij ons -een aanspo ring om ons geloot vooral innerlijk te beleven en die innerlijkheid ervan te be minnen. Ten slotte geeft ons geloof ons de on sterfelijkheid v a. n leven, le. voor onze ziel, wijl het mysterie des doods voor het ongeloof een troosteloos geheim, voor ons daarentegen een troostvolle waarheid is, 2e. voor de Kerk, die trots alle geweld en dwang en smaad en ver volging spreker gaf als voorbeeld Na poleon tegenover Pius VII blijft tot aan het einde der tijden overeenkomstig Christus' woord„de poorten der Hel zullen haar niet overweldigen". Dat spoort ons aan tot heilige fierheid op ons ge loof; wij moeten op dat geloof groot gaan in alles en onder allo omstandigheden, niet meenen, dat wij minder zijn omdat wij gelooven, zooals er b.v. nog altijd onder de onzen worden gevonden, die het niet-Katholieke onderwijs boven het onze stellen. Wat men op do niet-Katho lieke, neutrale school aan liet kind geeft, kunnen wij ook geven en nog veel meer. Spreker eindigde met een vurige opwek king ons geloof vruchtbaar te maken door edele daden ook op het gebied der Kath. Sociale Actie, die zooveel doet voor de consolideering van ons geloof in de maat schappij. Toonen wij onze offervaardig heid door niet te verflauwen in het steu nen van het Centraal Bureau, willen wij den smaad ontgaan en den jubel in het vijandelijk kamp, dat die heerlijke stich ting bij gebrek aan fondsen zou moeten sterven. Dan zullen wij, na de schoonheid des geloofs practisch hier op aarde te hebben begrepen, haar in volle kracht en klaarheid zien in het eeuwig vaderland. Een langdurig, daverend applaus be groette deze hoogst belangwekkende rede, waarvan hier slechts het dor skelet wordt gegeven. Zij werd voorgedragen met het talent van den redenaar, de zeggings kracht van den geleerde, de unotie van den priester-kloosterling, die in den per soon van Pater De Greeve zoo harmonisch zijn vereenigd. De weleerwaarde heer Van der Eem, kapelaan alhier, bedankte mede namens den heer Deken, in sympathieke bewoor dingen Pater De Greeve voor de verede ling en verlevendiging van het zieleleven van het Katholieke Goes en verzekerde hem, dat zijn welsprekend woord hier vele .vruchten zou dragen. Zoowel het slechte weder als de in kwartiering waren oorzaak, dat de zaal minder bezet was, dan anders het ge val' zou zijn geweest. Toch voor het Plaatselijk Comité een succesvolle avond. Middelburg. Gisterenmiddag werd in de Sociëteit de Vergenoeging een algemeene' ledenvergadering gehouden van do afdee ling Zeeland van de Ned. Vereeniging tot BeschermingvanDieren onder voorzitterschap van den heer A. Klontje. Uit he«t jaarverslag van de secretaresse, freule E. des Tombe, bleek, dat het leden tal met 4 verminderde, dat de finantieele toestand goed is en dat een nieuw corre spondentschap en wel te Zaamslag werd opgericht. Verder wordt medegedeeld, dat het ein delijk gelukt is een honden-asyltje op te richten, en wel bij den heer J. Vreke op den Seisweg, waar twee hokken zijn geplaatst voor zwervelingen. De pogingen om bij de slagers te Mid delburg het gebruik van schietmaskers te doen invoeren, had nog geen succes en de pogingen moeten thans gestaakt worden, daar het zeer moeilijk is aan patronen te komen. Op den Nieuwen Vlissingsclien weg werd een drinkbak voor paarden geplaatst en de plaatsing van zulk een bak bij de Rotteraamsche boot wordt voorbereid. In het verslag wordt verder gewezen op het nog steeds in ongedekte hokken vervoeren van paarden en vee met de Rotterdamsche booten op eenige staaltjes van pijnlijk vervoer der dieren met, den trein. De afdeeling is bij de Roode Ster, de internationale Bond voor verpleging van dieren aangesloten en heeft hij die ver eeniging er op aangedrongen niet alleen den zorg op zich te nemen van dieren van het slagveld, maar ook van huisdieren. Daar bericht werd ontvangen dat van Duitsche zijde geen gelden werden ge vraagd voor den zorg van de paarden op het slagveld, werd alleen voor den Engelschen verplegingsdienst f 50 subsi die verleend. De voorzitter bracht een woord van hulde aan de secretaresse voor de wijze waarop zij het doel der vereeniging be handelt. Besproken werd nogmaals de wensche- lij'kheid dat de dieren, die met de Mid- delburgsche boot vervoerd worden, ge dekt worden. De afdeeling bleek bereid desnoods de kosten yan een flink zeil voor hare rekening te nemen. De rekening van de penningmeesteresse, Mej. J. Ermerins, werd goed gekeurd met een batig saldo van f 182.96. Mej. Ermerins en de heer A. Ten Har- melen van der Beek, werden bij accla matie als bestuurslid herkozen. Inzake de reeds langen tijd bij de ver eeniging hangende kwestie der statuten wijziging en reorganisatie werd besloten dat de afdeeling haar standpunt hand haaft, dat zij beide zeer gewenscht acht, doch dat zij afscheiding van de Centrale vereeniging door de opponeerende afdee- lingen zoo lang mogelijk wenscht tegen te houden, als het hoofdbestuur zich te gen de reorganisatie blijft verzetten. Hedennacht is door de po litie in een hotel uit bed gehaald een geïnterneerd Belgisch militair, die uit de ziekenzaal van de klasse van discipline was ontvlucht en die thans in burger- kleeren was. De man is aan den militairen autoriteit overgeleverd. Op de Markt werd gisteren een bijna blinde Duitscher aangetroffen, die uit En geland kwam en die zijn reis had moeten onderbreken. De man is door de goede zorgen der politie naar een dokter en op last van dezen naar het gasthuis ge bracht. Door een wielrijder is een klacht ingediend bij de politie in verband met een aanrijding door een automobilist op den hoek van de Bree en den Zuidsingel, waarbij het rijwiel gehavend werd. De politie onderzoekt de zaak verder. Wij vestigen er de aandacht op van de houders van broodkaarten, dat de kaarten voor Januari niet op Oude jaarsdag, maar op Donderdag 30 December moeten worden afgehaald en wel in de trouwkamer op het stadhuis tusschen half 11 en 5 uur of tusschen half 7 en 9 uur. In de sociëteit „St. Joris" werd hedenmiddag geopend de door het comité voor de tentoonstellingen ten behoeve der Belgische vluchtelingen georganiseerde tentoonstelling van teekeningen enz. van den Nederlandschen schilder Leo Gestel. Op de bovenvoorzaal zijn een groot aantal crayon- en pastol-teekeningen en aquarellen van dezen teokenaar geëxpo seerd, bijna allen betrekking hebbende op die groote vlucht der ongelukkige Belgen naar ous land nu ruim een jaar ge'.eden. Ieder der geteekende koppen is vol uit drukking van de angsten en de ellende, die is doorgemaakt. Verschillende teekeningen toonen ons den stroom vluchtelingen, andere slechts enkelen der armzalige slachtoffers van den wereldkrijg. De tentoonstelling is een bezoek ten volle waard, temeer daar de opbrengst zal worden besteed voor de zorg van de nog steeds hier vertoevende vluchtelingen. De geringe entree is voor niemand een bezwaar en wij wekken daarom onze le zers met kracht tot een bezoek op. Nader meldt men ons De tentoonstelling werd heden geopend door den heer Herman Snijders, voor zitter van 'het vluchtelingencomité al hier. Hij bedankte allen die tot het wel slagen van deze tentoonstelling hadden medegewerkt, wenschte haar een druk lie zoek toe en constateerde, dat de schilder Gestel er wel in is geslaagd het vreese- lijk gebeuren van 1914 ons voor den geest te roepen. Gemeenteraad van Middelburg. Vergadering A an IVoendag 22 December 1915. Voorzitter de heer P. Dumon Tak) bur gemeester. Aanwezig 15 leden, afwezig de heeren Gratama (met kennisgeving) en dhr. Onderdijk zonder kennisgeving. Ingekomen waren berichten van goed keuring van enkele raadsbesluiten, bij dat van het besluit tot het beleggen van geld in certificaten op het grootboek der V-k pet. N. S., onderstellen Ged. Staten, dat het de bedoeling is, van het kapitaal zooveel mogelijk van bedoelde certificaten in te koopen en het resteerende te beleg gen in de Rijkspostspaarbank. Een adres van G. M. Mes, die mede deelt, dat hij op 26 October bericht kreeg van den directeur van liet Electrisch Be drijf, dat zijn meter stil was blijven staan, waardoor men niet kon opnemen de ver bruikte eenheden, in de maand Septem ber en bij nader onderzoek bleek, nadat (1© meter in orde was gebracht, dez© volgens opneming op 2 November in de maand October weer was blijven stil staan. Adressant kan geen genoegen ne men met het bedrag, dat men hem bij1 gissing heeft doen betalen, daar in Sep tember het licht slechts 14 dagen des avonds heeft gebrand, en hij verzoekt te rugbetaling van liet naar zijn meening te veel betaalde bedrag zijnde f 2.75. Het adres van de afdeeling de Hanze inzake crediet voor middenstanders, reeds vroeger gepubliceerd. Het eveneens reeds gepubliceerde adres van de afdeeling Mid delburg van den Ned. Bond van werklieden van openbare diensten, met verzoek alle gemeente-werklieden in het genot van duurte-toeslag te stellen. Een verzoek van W. Flipse om de erf pacht op perceel K 307 in het Kattegat (Lange Geere) te verlengen tot 1946 op de thans geldende voorwaarden. Een verzoek van de ambtenaren ter gemeente-secretarie en van den klerk ten kantore van den gemeente-ontvanger, om ook hen te doen deelen in een duurte-toe slag op hun tractement, daar ook zij de duurte 'der levensbehoeften ten zeerste, gevoelen. Adressanten wijzen op hetgeen in andere gemeenten geschiedt, en in het bijzonder op Vlissingen, waar een lid van den raad persoonlijk een voorstel heeft ingediend tot hel geven van een duurte- toeslag aan alle gemeente-ambtenaren. Nog was ingekomen een adres van de politieagentenvereeniging „Luctor et Emer- go", waarin den raad dank wordt ge bracht voor den aan de agenten toege kende duurtetoeslag. De ingekomen stukken werden in han den van B. en W. gesteld 0111 advies, behalve dat van dhr. Mes, dat in hun handen gesteld werd ter afdoening. Aan de orde was de benoeming van twee leden van het bestuur der gods huizen. Herkozen weiden de heeren dr. H. Japikse, met wien was aanbevolen de heer dr. II. van der Kamp en de heer C. M. Ghijsen, met wien was aanbevolen de heer W. Hioolen. Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand vacature mr. A. H. Goeman Bor- gesius werd benoemd de heer dr. mr. J. F. Veeren, benoemd hoofdcommies ter secretarie, met wien was aanbevolen dhr. G. J. Boogaart, commies ter secretarie. Nog moest worden benoemd een onder wijzer aan school J, waarvan de voor dracht bestaat uit de heereu F. A. Roo sendaal te Hoek; C. M. Rozemond te Wolphaartsdijk en A. P. L. Snijder te Middelburg. Benoemd werd de heer Roosendaal met 14 st. (1 blanco). Door den heer jhr. mr. A. van Reigers berg Versluijs, in de vergadering van 12 Juli 1880 benoemd tot curator van het gymnasium, was met het oog op zijn vergevorderden leeftijd eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. Het gevraagde ontslag werd verleend, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. D» kohieren schoolgeld 19151916 werden als volgt vastgesteld: School A f739.50; school C f942.75; school G f2995; school J f3828.75; zevende leer jaar f 156.30, te samen dus f 8662.30. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd gevolg gegeven aan den wensch van den Minister van Binnenlandsche Za ken om in de verordening tot heffingl van schoolgeld voor het herhalingsonder- wijs de woorden „wettige woonplaats" te veranderen „werkelijke woonplaats". Aan het einde der zitting deelde de voorzitter mede, dat het besluit tot het verleenen van duurte-toeslag aan de ge meente f 6200 per jaar kost en wenschte hij den raad een voorspoedig uiteindet van het jaar 1915. Naar wij vernemen is in de giste ren gehouden bestuursvergadering van do coöperatieve suikerfabriek te Middelburg besloten aan de eerstvolgende algemeeno vergadering voor te stellen thans definitief tol oprichting te besluiten. Vlissingen De reserve-eersteluitenant J. W. Holsbergen, van beroep inspecteur van politie, wordt alhier gedetacheerd, om te worden belast met de controle op het passagiersverkeer tusschen Neder land en Engeland De bok „Adelaar" van de firma Van der Tak te Rotterdam welke alhier is aangekomen ten einde het aakschip „Esperance" te lichten, heeft dezer dagen zijn werk beproefd, doch bij het ophalen der aak is een der trossen gebroken en een andere uitgeglipt, zoodat het schip weder naar de diepte ging. Men is op nieuw bezig trossen onder het schip te brengen de „Adelaar" is in het verbreed kanaal teruggekeerd. (M.C.) Nieuwdorp. Maandagavond speelden ee nige kinderen in de landbouwersschuur van P. Blok waar de kinderen zich ver maakten met het klimmen op de tassen Hierbij kwam het zoontje van J. de Kok zoodanig te vallen dat dadelijk de hulp van den dokter moest worden ingeroepen, die schedelbreuk constateerde. De toestand van den knaap is ernstig. Nisse. Dinsdagavond trad voor de af deeling der Chr. verzorging van krankzin nigen in Zeeland, alhier op- Ds. B. A. Knoppers van Kapelle. De spreker deed ons aan de hand van de parabel des barm- hartigen Samaritaans meevoelen het lij den, dat wordi geleden door velen, maar inzonderheid door de kranken van geest,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2