REIZIG Grafmonui een Reiz O N D E R W IJ S Rechtszaken. Laatste Berichten Van het Oorlogsveld. Correspondentie. Marktberichten. 410e Staatsloterij. Burgerlijke Stand. A D V E RTENTIEN. Steenhouv Hardsteen voor sluizen, bru| Openbare ver WOENSBIG 22 een groote partij v. h. Oct. v. O. L. Vr. V (bl. 1452), D (bl. 1061). Praefatie v. d. H. Maagd V (bl. 35), D (bl. 99)]. [01 wel: Gulden Mis V (bl. 1187),-D (bl. 151 en 1155)]. Donderdag 16 Dee. H. Eusebius V' (bl. 1462 en 1007), D (bl. 1070 en 175); 2de gebed v. d. Zondag V (bl. 78), 1) (bl. 278); 3de gebed v. d. H. Maagd Y (1)1. 67), D (bl. 101). Vrijdag 17 Dec. Mis v. Luatertemper- Vrijdag 'V "(bl. 88), 1) (bl. 285); 2de ge bed v. d. H. Maagd V (bl. 67), D (bl. 101); 3de gebed voor Kerk of Paus V (bl. 67), D (bl. 101 of 102). Zaterdag 18 Dec. Mis v. Quatertemper- Zaterdag V (bl. 92), 1) (bl. 287); 2de gebed v. d. H. Maagd V (bl.67), 1) (bl 101); 3de gebed voor de Kerk X (bl. 67), D (bl. 101); 4de gebed voor den Paus V (bl. 67), 1) (bl. 102). .VII. Kleur der H. Mis v. Quatertem per paars. De gewone orde der H. Mis, die iederen dag terugkeert, begint op biz. V 11, D 71. De bladzijden met V geteekend verwij zen naar het „Volksmisboek" en de blad zijden met D geteekend naar het „Mis- en Vesperboek" van Desclée. Zondag 12 December. Derde Zondag v. d. Advent. Epistel: Phil. IV 3—7 Evangelie: Joan. 1 19- 28. Ossenisse. Als blijk van de offervaar dige liefde tot den H. Vader, die ook onze parochie bezielt, moge gelden, dat hier in de aalmoes voor den Paus is bij gedragen voor een som- van f 196.15. W. B. G. Molkenboer. f Donderdagmorgen te ongeveer halfelf overleed te Amsterdam, de heer W. B. G. Molkenbroek, directeur der Rijksnormaal school voor Teekenonderwijzers, gevestigd in het Rijsmuseum. De overledene, die den leeftijd van ruim 71 jaren bereikte, heeft eeh zeer be langrijk aandeel gehad in, en grooten in vloed uitgeoefend op het teekenondenvijis in Nederland gedurende de laatste 35 jaren. De overledene was een overtuigd Katho liek en in alle kringen zeer gezien. De heer G. H. Breetvelt, tijdelijk on derwijzer te R i 11 a n d - B a t h is als zoodauig definitief benoemd te Noord- gouwe. (M. Ct De rechtbank te Middelburg heeft he den veroordeeld wegens: abortus provocatus: K. J. J., 40 p, huisvrouw van G. v. d. H., te Vlissingen, thans gedetineerd, 4 maanden gevangenis straf met aftrek voorarrest; diefstal: A. A. R., 11 j., zonder be roep te Graauw, teruggave aan de ouders zonder straf; P. C. B., 33 j. te Middelburg, 14 dagen gevangenisstraf; beschuldigd van misdrijf vallende on der art. 247 van het Wetboek van Straf recht: J. I. v. H., 19 j., werkman te Groede, f 10 boete subs. 10 dagen hech tenis mishandeling zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbende: C. v. B., 23 j., polderwerker te Stoppeldijk, thans gede tineerd 3 maanden gevangenisstraf; mishandeling: S. M. de V., 37 j., her bergier te Breskens, fö boete subs. 5 dagen hechtenis; poging tot uitvoer en omkooping: A. T. v. C., 18 j., veldarbeider te Clinge 14 dagen; G. N., 37 j., klompenmaker te Hulst 10 dagen gevangenisstraf; beleediging van een ambtenaar: J. de K., 40 j., J. D. V., 23 j., beiden land bouwer te Kamperland, de eerste f 15 boete subs. 10 d. h., de tweede f 10 boete subs. 10 d. h.; eenvoudige beleediging: P. K., 50 j., koopman te Wemeldinge, f 15 boeie subs. 15 d. h.; vernieling: Th. J. A. S., 30 j., werkman te Vlissingen, met gedeeltelijke vernieti ging van "het vonnis waartegen verzet was aangeteekend, veroordeeld tot één maand gevangenisstraf wederspanningheidJ. J., 29 jaar, smidsknecht te Middelburg, met bekrach tiging van het vonnis waartegen verzet was aangeteekend, 14 dagen gevangenis straf; openbare dronkenschap: L. P., 34 j., sleepersknecht te Middelburg, met beves- liging van het vonnis waarvan beroep, 10 dagen hechtenis. 's Heer Arendskerke. In de raadsver gadering van heden werd de hoofdelijke omslag voor 1915 vastgesteld op f 679.401/2 (Rest van het verslag in volgend nummer Red.) 's Heer Arendskerke. Een jongen D. R. alhier kwetste zich heden op deerlijke wijze twee vingers aan den stroomolen. Richmond. (Virginia.) Bijna de gehee- le plaatst Hopewell, waar de nieuwe kruit fabrieken van Dupont gevestigd zijn, is door brand vernield. De fabrieken zijn gespaard geblven. De regeering zond troe pen om hulp te verleenen. Dicht bij de kruitfabrieken zijn twee personen gear resteerd, die ontploffingsmiddelen in hun bezit hadden. Men vermoedt, dat het Duit- sche agenten zijn. 10 December 5 uur 's namiddags Parijs. (Officieel). Op het westelijk front hebben met tusschenpooz-en op verschei dene punten artillerie-acties plaats gehad. petersburg. fiioicel)Op enkele pun ten van het Iliga-front trad onze artillerie met succes tegen de vijandelijke batte rijen op, welke tot zwijgen werden ge bracht. Ten zuiden van Ikskul verspreid den de Duitschers verstikkende gassen in onze loopgraven. Op het front bij üwinsk poogden de Duitschers verschei dene malen uit hun loopgraven te komen, doch zij werden door ons geweervuur teruggedreven. Op het overig gedeelte van het front niets nieuws. Parijs. (Officieel). De Bulgaren hebben op verschillende punten van ons front hevige aanvallen gedaan. Zij werden over al onder zware verliezen afgeslagen. Da strijd voor het bruggehoofd van Grawesj aan de Wardar duurt voort. Londen. (Legerbericht). Twee vliegers, rlie den 5en December een verkennings tocht deden, zijn niet teruggekeerd. Da vernieling van de vijandelijke borstwe ringen en versperringen door onze artil lerie op verschillende punten duurt voort. In antwoord op een welgeslaagd bombar dement van een vijandelijke stelling bij Pikken op 8 Dec., heeft de vijand Ype- ren en de streek ten noorden van Yperen beschoten. Noemenswaardige schade werd evenwel niet aangericht. Rome. (Legerbericht). Bij de Monte- nero zijn vijandelijke afdeelingen onder bescherming van den mist onze loopgra ven binnengedrongen, maar werden da delijk weer daaruit verdreven. Op de Calvario-hoogte hebben wij een vijande lijke schuilplaats bezet, waarbij wij 80 geweren en ammunitie hebben buit ge maakt. Bij kleinere gevechten op de Monte San Michele maakten wij 71 krijgsgevan genen. Londen. (Officieel.) Tengevolge van het slechte weer is de activiteit der vliegers lemmerd, maar toc-h waren zij in de gelegenheid nuttig werk te doen. Een klei ne vlucht ten zuiden van Atrecht had tot resultaat, dat een afdeeling een Duitsche loopgraaf kon binnendringen en bommen werpen onder de bezetting, en zich daar na terug trok. Ben Duitsche mijn heeft gisteren bij Givenchy twee van onze man- nen bedolven, maar zij konden evenwel gered worden. Aan den yser De laatste dagen is weer veel en gerregeld kanongebulder vanaf het Yserfront hoorbaar. De bewoners van Middelkerke trekken hooger op. Het En- gelsche eskader, dat. de laatste weken en kele malen de kust beneden Ostende be schoot, had in Middelkerke enkele slacht offers onder de burgerbevolking gemaakt. Najaarszitting van de Provinciale Staten van Zeeland. Vergadering van heden Vrijdagmorgen te tien uur. Voorzitter de heer mr. H. .T. Dijck- meester, Commissaris der Koningin. Aan wezig 40 leden, afwezig de heeren Van der Vliet en Wondergem. Nog ingekomen: dankbetuiging Ver- eenigde Handwerkslieden te Terneuzen voor de toegestane subsidie voor de vak avondschool; en adressen van adhaesie aan het adres inzake den verbindingsweg. Bij de behandeling van het voorstel van Ged. Staten tot oprichting van een waterschap over de bedijkte gronden in de Oosterschelde, genaamd Hogerwaard- polder, werd door een lid tot zijn ge noegen geconstateerd, dat hier het meer voudig stemrecht wordt voorgesteld. Het voorstel werd aangenomen. Duurtetoeslag. Bij de behandeling van de voorstellen inzake duurtetoeslag deden zich in alle afdeelingen voor- en tegenstanders hoo- ren. De tegenstanders vereenigden zich met de argumenten van Ged. Staten tegen een toeslag en wezen er o.a. op, dat het denkbeeld zou kunnen postvatten, dat de positie der ambtenaren een be voorrechte was. De voorstanders deden o.m. opmerken, dat de toestand steeds erger is gewor den sinds het indienen der voorstellen; dat er geen reden is niet in te gaan op de voorstellen, omdat het rijk liet niet doet, andere provincies doen het wel; de financieele toestand der provin cie laat het toekennen van een duurte toeslag toe zonder belastingverhooging. Over de wijze waarop waren de voor standers het niet eens. In twee afdee lingen werd een voorstel ingediend, eenigs- zins afwijkend van de in behandeling zijnde. In een afdeeling verklaarden zich 5 leden voor en 7 tegen, in de andere werd er niet over gestemd. Een der leden zou aan Ged. Staten een crediet jvillen verleenen van f3000 tot 1916 pn hen willen overlaten om daar uit een toeslag te betalen. In de nog niet genoemde afdeeling verklaarden zich 5 leden voor en 6 tegen toeslag en 2 le den behielden zich hun stem voor. De heer Dekker bestreed de meening, dat de Provincie geen toeslag mocht ge ven als het Rijk het niet doet, en wijst; er bovendien op, dat bij de Kamer juist gisteren minister Cort van der Linden toezegde ten deze met de Kamer te willen samenwerken. Spr. meent, dat de kleine middenstanders gaarne 85 honderdsten zullen bijdragen om 75 ambtenaren en 200 kinderen het leven wat minder zuur te maken. De goedkoope levensmiddelen zijn niet voldoende om de ellende te ver zachten. Spreker dient een wij ziging op zijn oorspronkelijk voor stel in en wel om hst minimum van f 800 op f 1000 te brengen. Spr. heeft naar de gevolgen van deze wijziging een onder zoek ingesteld, het zal per half jaar f 624 meer kosten, of totaal f3204. Het bepalen der grens is altijd moeilijk, maar spr. acht, gezien vroegere hesluiten, f 1000 het juiste bedrag. De heer Yan Niftrik zegt altijd onder de werklieden te hebben geleefd en heeft dan ook aan zijn Maatschappij verhoo ging voor de werklieden voorgesteld. Spr. had dan ook spijt, dat Ged. niet voor een toeslag te vinden waren. Spr. zou mede gaan met het voorstel Dekker, maar heeft enkele opmerkingen, en wel, dat de toe slag op lagere loonen grooter moet zijn dan voor hoogere en wijst op het stelsel aan zijn fabriek en op „de Schelde"; dit laatste stelsel wilt spr. toepassen met ingang van 1 Juli 1915 tot het einde van de mobilisatie. De heer de Casembroot zegt, dat de meerderheid van Ged. Staten tegen een duurtetoeslag is, omdat de ambtenaren door vast salaris bevoorrecht zijn boven veel andere kleine middenstanders, die toch ook onder de tijdsomstandigheden ge bukt gaan. De berekening van den heer Dekker noemt het lid van Ged. Staten juist. De heer de Veer verdedigt het geven van een toeslag, de provincie is daartoe verplicht, zij moet een voorbeeld geven als werkgeefster. De heer de Veer verklaart zich voor het voorstel van den heer Dekker, dat van den heer Van Niftrik acht hij beter geschikt voor een bepaalde fabriek of gemeente dan voor de provincie. De heer Van Niftrik en Dekker verde digen ieder hun standpunt nogmaals; ter wijl ook de heer de Veer nogmaals het woord voert. Het amendement Niftrik wordt verwor pen met 22 tegen 18 stemmen. Het voorstel Dekker wordt aangeno men met 31 tegen 9 stemmen. Schoolreisjes. In twee afdeelingen vereenigden alle leden zich met het voorstel inzake het tarief voor schoolreisjes, in de derde af deeling werd het idee geopperd den prijs op een derde in plaats van op de helft van den gewonen prijs te bepalen, waar tegen werd opgemerkt, dat de Staten in deze geen besluit kunnen nemen. De heer Bleiker wijst er op, dat bij laag tarief de reisjes meer zullen plaats heb ben, wat voordeel voor de provincie is; hij stelt een motie voor, mede namens enkele andere leden, waarin de wensche- lijkheid wordt uitgesproken om de prijs op een derde der gewone prijzen te bren gen. De heer van Rompu verdedigt het standpunt van Ged. Staten, die zulk een verlaging niet noodig achtten, 10 cent meer of minder is voor de vereenigingen niet erg. Dit laatste bestreed de heer Bleiker. De motie werd aangenomen met 23 tegen 17 stemmen. Bergplaats. Eveneens verklaarden zich in twee af deelingen ,3>lle leden zich voor het voor stel tot oprichting van een werkplaats de tweede afdeelingen meende men dat te Vlissingen voor de bootdiensten. In de tijd daarvoor nog niet gekome is, en werd ook opgemerkt, dat het niet aan gaat de winst uit een onderdeel der ex ploitatie, terwijl een ander onderdeel ver lies oplevert, te bezigen voor de oprich ting. Een lid der Ged. Staten wees erop-, dat de behoefte aan de inrichting groot is en dat de uitgaven de voordeelen ruim schoots zullen vergoeden. Het voorstel werd in stemming gebracht. 9 leden ver klaarden zich voor, 2 tegen en 2 behiel den zich hun stem voor. Aangenomen zonder discussie of hoof delijke stemming. Aangenomen werden de voorstellen tot verklaring, dat geen bedenkingen bestaan tegen de wijzigingen, aangebracht in het reglement voor de schoolonderwijzers- weduwenbeurs in Zeeland en dat tot ver koop van grond langs den weg van Hulst naar Walzoorden aan G. Dankaert te Hon tenisse. Z u i d-B e v. Spoor. Het afdeelingsverslag over het voor stel inzake het renteloos voorschot aan de spoorwegmaatschappij Zuid-Beveland, is in verschillende deelen gesplitst. On der het hoofd locaalspoor of tram, wordt gemeld, dat enkele leden zich voor hel plan Huijghebaert verklaarden, dat min der kost, beter aansluiting aan de havens geeft en de 'bebouwde kommen der ge meenten dichter nadert. Voor een spoor weg moeten de belanghebbenden meer bijdragen dan nu geschiedt. Dat de lijn een voedingslijn voor de S.S. moet wor den is volgens deze personen de reden, dat zooveel bezwaar wordt gemaakt tegen aandoen van de havens. Van andere zijde werd opgemerkt, dat een locaalspoor groo- te voordeelen biedt, het is hier heel wat anders dan in Zeeuwsch-Vlaanderen of Schouwen, waar geen trein is. Een groot deel van het verslag is ge wijd aan de havens. Al de voordeelen van aandoening der havens werden nog eens naar voren gebracht. Eén lid wil zijn bezwaren op zij zetten, omdat hij het zou betreuren als de spoorweg er niet kwam, maar geeft in overweging de noodig geoordeelde aansluiting bij amen dement aan het plan toe te voegen of te bepalen, dat als later aansluiting ver zocht wordt de maatschappij' daartoe moet overgaan als daartoe twee derde der kos ten beschikbaar worden gesteld. De le den uit Zuid-Beveiand in een afdeeling zeggen het plan zooals het daar ligt toe te juichen. De kwestie van de haven- aansluiting werd in een afdeeling in stem ming gebracht, 7 leden verklaarden zich er voor, 5 behielden zich hun stem voor. Ook werd blijkbaar nog druk gediscus- seerd over de kosten, waarbij sommige die te hoog vonden, andere leden wezen o-p het groot aantal kilometers der thans ontworpen lijn. Ook werd er op gewezen, dat als het voorstel niet wordt aange nomen, het de vraag is hoe lang Zuid- Beveland nog van dit zoo hoog noodige verkeersmiddel wordt uitgesloten. Bij de stemming over het geheele voor stel verklaarden 17 leden voor, 8 tegen en behielden zich 12 leden hun stem voor. De heer Duvekot wees er op, dat vol gens de laatste verstrekte gegevens en teekeningen de havens wel uegelijk wor den aangedaan en hij hoopt, dat de twijfe laars nu zullen zijn veranderd in voor standers. De heer Fruijtier meent, dat de Sta ten voor een belangrijke beslissing staan, En svel uit finantieel oogpunt en ook omdat hij tfje kosten niet goed geraamd acht. Spr. meent, dat hier geen sprake is van een locaalspoor maar van een tram met het karakter van een lokaal- spoor. Spr. vraagt waarom dan toch de kosten zooveel hooger zijn dan bij het plan Huijghebaert, waarbij toch ook de mogelijkheid bestond voor het doen rijden van de wagens der S. op de lijnen der tramook de tram zou grootendeels op eigen baan rijden. Als reden der groote kosten noemt spr. de groote uitbreiding van het emplacement aan het station Goes en de dubbele lijn tusschen dat station en het station 's Heer Arendskerke. Spr. bepaalt zich niet tot de kosten, maar bespreekt ook de kwestie van de havenaansluiting, en heeft veel bezwaar tegen het niet aandoen der havens. Betreffende de verbinding over Hans- weerd, bepleit de spreker het groote nut, dat de Décauvilletram getoond heeft te bezitten; en in verband daarmede de kwestie van de zijde waar de spoorweg bij de haven Hansweerd zal komen. Dat de voorwaarde gesteld wordt, de Décau villetram op te heffen, keurt spr. af en hij stelt twee amendementen voor; een waarbij aansluiting aan de haven te Bors- sele, Hoedekenskerke, Wolphaartsdijk en Wemeldinge verplichtend wordt gesteld. Het tweede amendement luidt om wat betreft de lijnen ton oosten van het ka naal tje bepalen, dat deze over Ierseke moet gaan en dat wegnemen der Dé cauvilletram of verplaatsing van de aan legplaats te Hansweerd niet noodig is De heer Hombach verdedigt het stand- piunt om niet meer te geven per K.M, als tot nu toe voor tramwegen is gege ven. De heer Vogelaar geeft toe, dat wat de S.S. doet duur is, maar het is toch solide. Spr. wijst op het groote voordeel van de lokaalspoor en meent, dat Zuid- Beveland tot nu toe maar stiefmoederlijk door de provincie is behandeld. De Dé cauvilletram is meer in het belang der bewoners van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan deren, dan in die van Zuid-Beveland. De heer Vogelaar wijst er nog op, dat juist de leden buiten Zuid-Beve'and zich zoo warm maken voor de havenaanslui ting; terwijl de gemeentebesturen zich er bij neerlegden zooals het plan ontwor pen is. De heer Paap besprak ook de kosten en vroeg of belanghebbenden hun bij dragen niet kunnen verhoogen, en of ook de S.S. niet is een belanghebbende, in zonderheid met het oog op de uitbreiding van het stations-emplacement te Goes. Mede namens andere leden stelt de heer Paap voor het bedrag te verhoogen van f266.440 op f600.000. De heer Van Oeveren verdedigt ook het plan en kan o.a. mededeelen, dat de S.S. niet het non possumus zal uit spreken, maar dat de maatschappij steeds zal medewerken om zoo mogelijk de ha vens te helpen. Spr. hoopt, dat niet ten derde male Zuid- en Noord-Beveland zul len worden teleurgesteld. De heer Elenbaas verdedigt het voor stel van Ged. Staten in de volgorde der onderdeelen opgenomen in het afdeelings verslag. Betreffende de vraag tram of lokaalspoorweg, wijst spreker erop, dat tramwegen een maximum snelheid hebben van 20 K.M. De hoofdingenieur achtte het plan-Iluyghebaert beter, omdat het ook ten oosten van het kanaal een lijn inhield, maar nu heeft de spoorwegmaatschappij ook van een lijn voor dat deel voor schot aangevraagd. De kwestie van den aanbreng, de ha vens en het dichter bij de kommen tracht spr. ook te weerleggen. De lijnen komen bij de haven en zullen bij belangrijker dorpen dan die van het plan Huijghe baert komen. De geprojecteerde lijn heeft het voordeel, dat 47 stopplaatsen zijn ontworpen en van meerdere dorpen de reis naar Goes of naar een ander punt aan den spoorweg veel korter is dan met het oude tramplan. Dat nieuwe plan voor een spoorweg geeft groot voordeel voor de betrokken streek, vooral waar de S.S. de exploitatie op zich zal nemen. Ook de andere deelen der provin cie vooral Schouwen, Noord-Beveland en Zeeuwsteh-Vlaanderen hebben belang' bij het totstandkomen van den lokaalspoor- weg. De havenkwestie nader besprekend, wijst spr. er ook op, dat juist zij, die met de plaatselijke toestanden niet be kend zijn, aanmerkingen maken. Da havens zijn ook meestal te klein en be schikken over te weinig opslagplaats. Kre gen zij toevoer van den spoorweg dan zouden zij aanmerkelijk moeten worden vergroot. Dat de schipperij door den spoor weg achteruit zal gaan bestrijdt de heer Elenbaas en toont aan dat dit bijv. met de schipperij te Zierikzee en te St. Philips- land ook niet het geval was. Als er gesproken wordt over bezuini ging, vergeet men te Zeggen, waarop. Trou wens de hoofdingenieur heeft geen aan merkingen 'op de begrootingen gemaakt. Als we het eerste amendement Fruijtier aannemen moet men ook de consequentie aandurven van het voorschot uit te brei den en de haven te verbeteren. Spr. bestrijdt 't idee \an den heer Fron tier om de Découville-tram te laten blijven. Het voorstel van Ged. Staten werd daar op met 27 tegen 13 stemmen aangeno men. (Slot volgt.) Verslag ondersteuningsfonds R. K. Volksblad Vlissingen moet wegens plaats gebrek tot een volgend nummer blijven liggen. Red. Middelburg, Ter graanmarkt van heden redelijk. Handel vlug; tarwe Overigens onveranderd. Nieuwe tarwe f 12.a f 13. f14.a f 15.per 100 kilo. f22.a f24.—, Witte boonen Ronde bruineboonen f21.a f21.a f23.alles per mud. 9 Dec. 1915. was de aanvoer 50 cent lager. Zomergerst Kroonerwten f 22.50 a f24.50, f 23, Lange dito Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.77s a f 0.82', voor particulieren f 0.85 per kilo. Eieren f 10.— voor particulieren f 10.40 per 100 stuks. Zierikzee, 9 Dec. 1915 Tarwe f 12 a f 12.40, Haver f 12.— a f 13.Wintergerst fa f Zomergerst f—a f—Chevalier f 14 a f 14.50. per 100 K.G.Rogge f 0.a f-Bruine Boonen f20. af22.50, Witte boonen fa f Kookerwten f a f Kroonerwten fa f Schokkers f21.af 22 50, Aardappelen f2.5Ó a f2.75 per H.L. Karwij f a f Ajuin f 5.— a f 0.— per 50 K.G. Koolzaad fa f Zierikzee, 9 Dec. 1915. Boter f 0.75 a f 0.85 winkelpr. f 0.80, per '/j K.G. Eieren f2.25 af 2.62s, kleine Eieren fö.Eendeieren f 0.a f0.— per 25 stuk. Aanvoer Boter 57 K.G. Aanvoer Eieren 200 stuks. 4e lijsl. 2de klas. Trekking 9 Dec. 1" 1000: 1967 f 400: 9351 f 100: 1306 19927 1' 30: 1494 1496 4049 10479 10484 10490 16462 18895 GOES. Gehuwd: "Marcus Does, 24 j. jm. en Johanna Elisabeth Burgs 20 j. jd. Van 910 December 1915. MIDDELBURG. Ondertrouwd: L. do Krake, jm. 25 j. en E. Vinke, j.d. 25 j. J. A. Klaassen, j.m. 31 j. en C. Ingelse, j.d; 24 j.; J. F. Drivel, j.m. 25 j. en C. J. Huijsman, j.d. 25 j.; Y. Moerdijk, j.mi. £4 j. en A. Th. Bos, j.d. 23 j. Bevallen: Joh. Vermeulen, gel). Poplpe, d.; C. Roose, gel). Korstanje, d. Heden overleed te St -Maartensdijk onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer MARINUS GR0ENEWEGE, in den ouderdom van ruim 82 jaar. W. C. GROEN EWEGE en Familie. Hoedekenskerke, 9 Dec. 1915. Firma AUG. VAN I Stationstraat L 5 en 6 BERGEN-0P-Z Zandsteenen, SlIJpsi Trottoirbanden, Stra Groot Magaz marmeren schoors in alle stijlen en MARMEREN SALON EN ZUILEN ENZ. Angst zal u niet bi Weent opgewekt en gri van kw kwaal Leeft niet in voortdure ziekte. Angst werkt op maakt kleine kwalen gr Als gij rugpijn hebt, onmiddellijk bevreesd voo: terzucht of Bright's ziel Als gij last van rheui hebt, wecst dan niet dadel chronische rheumatiek. Als gij hinder hebt nissen, vreest dan niet. om ontsteking en niersteen. Zegt tot uzelf: Iki zal zorgen, dat mijn nieren ge dan verstandig leef, blijf Neemt voldoende lichaa het bloed vrij te laten c de nieren. Dat houdt het b gij te veel eet, drinkt of zorgen maakt en geen be rast neemt, is het gemakk deze kwade gewoonten ei laten en de verzwakte niei Rugpijn Nieren Pillen te Foster's Rugpijn Nieren kei voor de nieren en bla gebruik zuiveren zij de ur ken zij de nieren tot grootei op en bevrijden zij het 1 nadeelige stoffen, die zoov nen veroorzaken. Tobt ni gewektbeid en Foster's 1 Pillen zijn de twee be delen. i Te Goes verkrijgb. b Paauw Co.; te Micbh Joh. de Roos, Vlasmarkl zending geschiedt franco van postwissel k f 1.75 f 10- zen. I F oster Gevraagd in een Stee zaak en gros en en detail R. K. Kennis van het vak Boekhouden strekt ter aa Brieven te adresseerer Z bureau van dit blad. De Notaris H. W. NE '8 Gravenpolder, zal op des namiddags te 12*^ uu: van dhr. J. H Jacobs, a venpolderschen straatweg, wegens opheffing van bed tante betaling in het openbaar verko een partij als: Steigerpalen, Plank Boormachine, Ankers, Ms benevens Zonneblinden, Haardplaten, glazen Wi onder- en bovenschuifde Trapbalusters, Voorts: Boerenwagen op ijzeren Peemolen, IJzeren Ploeg,! sement, Broedmachine met Verder: een best bruin Meri twee Kalfkoeien, rekening tweejarige Vaarzen, drie en twee geiten, en e i n d e 1 ij k als: groote- en kleine vette Varkens en dikke

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2