m I BINNENLAND. BUITENLAND. UIT ZEELAND. Laatste Bericht Van het Oorlogsvé 410e Staatsloterij 'iii rukkende reserven vooruit gedreven. Vief, vijf maal door verliezen teuggeworpen, wordt zij steeds weer door de nakomen de reserven opgenomen, tot zij voor onze hindernissen is aangeland. Deze wijze van 'aanvallen geeft de bestorming ongetwijfeld meer kracht, maar zij gaat ook meestal met zware verliezen gepaard. In den laat- sten tijd heeft men opgemerkt, dat vele Itaiiaansche regimenten een vroeger niet waargenomen standvastigheid betoonen in het verdragen van zware verliezen^ In deze regimenten bevinden zich steeds eenige honderden vastberaden, dappere mannen, die als zij met den golfsag van hun aanvalscolonnes voor onze hinder nissen gekomen zijn, bij liet afslaan van den aanval niet teruggaan, of zich over geven, maar voor dn hindernissen blij ven liggen en zóó lang vuren, tot zij zelf gedood zijn, want het ingraven on der vuur is in den steengrond niet mo gelijk". Da Nederlandsche ambulance te Parijs. PARIJS, 5 Dec. (Havas.) Godart, do ondersecretaris van den gezondheids dienst, bezocht de Nedrlandsche ambu lance, die gevestigd is in het voormalige café „Pré Catalan", wenschte de orga nisatoren en de leiders geluk met dit schoone werk, dat onder directie van dr. liierens de Haan tot stand gekomen is en geroepen is een der beste chirur gische inrichtingen te worden voor mili tairen dienst te Parijs. Eerste Kamer. Vergadering van Dinsdag. De Voorzitter J. J. G baron v. Voorst, deelt mede, dat o a. bericht van verhin dering is ingekomen van den heerlvraus tot Mei a s., wegens een reis naar Java, en dat telegrafisch bericht is ingekomen van het overlijden van den heer Mr. L. H. W. Regout, gezant in tijdelijke en bijzondere zending bij den Pauselijken Stoel, welk telegram met een brief van rouwbeklag is beantwoord. Verder deelt hij mede, dat ook zijn ingekomen de geloofsbrieven van den heer Diepen, nieuw gekozen lid der Kamer voor Noord-Brabant. Deze worden gesteld in handen eenar commissie, bestaande uit de heeren Tjarda van Stark enborgh Stachouwer, Bosch van Oud-Amelisweerd en Lucasse. De Voorzitter verzoekt de camnhssie in de eerstvolgende openbare vergade ring rapport te willen uitbrengen en gaat daarna over tot de regeling van werkzaamheden. BKL«1Ë. Uit Roeselaere wordt aan „De Vlaam- sclie Post" het overlijden gemeld van den 92-jarigen vader van den dichter Albrecht Rodenbach. CHINA. M u i t e r ij. In verband met het stre ven van den liuidigen president der Chi- neesche republiek, Joeansjikai, om het keizerrijk te herstellen en zichzelven op den troon te plaatsen, is op sommige punten van het rijk gisting ontstaan en misnoegen. Een uiting van dat misnoegen schijnt te worden weergegeven in het volgende Reutertelegram uit Sjanghai' dd. 6 De cember Er is muiterij uitgebroken aan boord van den kruiser Tsjao Ho, die op het tuighuis heeft gevuurd. Andere oorlogs schepen houden een oog in 'tzeil, maar vallen de Tsjao Ho niet aan, uit vrees de Europeesche nederzetting te bescha digen. De muiters hebben ook te land een aanval met kanonnen op het tuighuis gedaan, maar zijn door het vuur uit het tuighuis verdreven. Dat schijnt nog al raak te zijn geweest. Een later bericht van de regeering meldt wel, dat de Tsjao Ho is hernomen en de rust is hersteld, maar gewoonlijk hoort men pas later hoe de vork in den steel zit. Er blijkt in het Hemelsche Rijk wel iets ernstigs te broeien. Nader meldt men aan de „Times" uit Sjanghai, dat alles daar rustig is na de gemakkelijke onderdrukking van het op roer. Een. groepje van dertig jonge re- volutionnairen onder aanvoering van oud- marinekadetten heeft den kruiser „Tsjao Ho overgegeven, nadat de andere kruisers drie schoten hadden gelost. De geruchten, dat Nanking zijn onaf hankelijkheid zou hebben geproclameerd, is van allen grond ontbloot. Tel. SrANJK Ministercrisis. MADRID, 6 December. Het ministerie nam ontslag, na een motie der oppositie, om de economische kwesties te behan delen, vóór de militaire maatregelen, die de oppositie niet noodig achtte, te heb ben afgewezen. AHEB1KA. De Panama-tentoonstelling te San Fran cisco is gesloten. Ze moet een bate van 1 millioen dollar hebben opgeleverd. Duitschland en de Vereenigde Staten. WASHINGTON, 7 Dec. (Reuter). Met buitengewone belangstelling vervolgt men de ontwikkeling van het geschil tusschen Duitschland en Amerika, daar in wel ingelichte kringen afbreking vau de di plomatieke betrekkingen als mogelijk wordt beschouwd. (Alg. Hbld.) Revolutionaire socialisten. Zondag is te Utrecht 'een bijeenkomst gehouden van vrije socialisten en anar chisten ter stichting van een federatie Besloten werd in de reeds gepubliceerde beginselverklaring de „geweld"-clausule als volgt te lezen: In principe verwerp! zij (d. i. de federatie) het aanvallend geweld als strijdmiddel, aangezien het do meest brute vorm van gezag daarstelt, doch tevens ervan overtuigd zijnde, dat de zelfverdediging der proletariërsklass3 is een noodzakelijkheid tegenover zijn aanvallers; verklaart het daaruit voort vloeiende geweld te aanvaarden." Daarna werd de geheele aldus g-ewijzi{ beginselverklaring aangenomen. Aan de organisatie is de naam gegeven van Landelijke federatie van revolutionaire socialisten in Nederland. Het bestuur zal bestaan uit 9 leden. Besloten werd de volgende bijeenkomst weder te Utrecht te houden. Voorloopig zal als orgaan gebezigd worden het te Middelburg verschijnende blad „De Toe komst." V., waar de gasten zich den kop bouillon, hun aangeboden door de Zuid-Beveland- sche Comité-leden, goed lieten smaken. Met den trein van half twaalf vertrok ken de Duitschers, o. w. ook een paar doctoren, weer naar Vlissingen, waar zij morgen een aantal gewonde landgenoo- ten uit Engeland verwachten. (Z.) Middelburg. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de datum van de hoofd bestuursvergadering van de maatschappij tot bevordering van Landbouw en Vee teelt -in Zeeland is gewijzigd en niet op 23 December, doch Donderdag 30 De cember te Middelburg zal plaats hebben. Door het breken van den beugel van den motorwagen van de tram, die gisterenavond te 9 uur op de Markt kwam zijn twee diensten naar en van Vlissin gen vervallen, zeer ten ongerieve der rei zigers. JHT? Wilson en het Congres. In zijn boodschap van het Congres heeft President Wilson meegedeeld dat de Unie neutraal wil blijven, maar zich daarom niet van uitbreiding der weermocht moet onthouden. Hij geeft in overweging gel den toe te staan voor de stichting van grootere inrichtingen in 't belang der lands verdediging. Tweede Kamer. Bestendiging staat van beleg. Ingediend is een wetsontwerp tot Be stendiging van den Staat van Beleg, ver klaard bij K. B. van 23 October 1915. In de Memorie van Toelichting wordt er aan herinnerd, dat bij genoemd K. B. een gedeelte des Rijks in siaat van be leg is verklaard, teneinde den smokkel handel in paarden aldaar op doeltreffen de wijze te kunnen tegengaan. De Re geering is van oordeel, dat de omstan digheden het noodzakelijk rnaken dien staat te doen voortduren. Dinsdagmiddag om 1 uur werd ver wacht, dat het comité-generaal der Tweede Kamer nog wel den geheelen middag zou duren, ja, dat de mogelijk heid niet was uitgesloten, dat men dien dag nog niet gereed zou komen, tenzij daartoe sterken aandrang zou worden geoefend, aangezien in tweeden termijn verscheidene nieuwe sprekers het woord hadden gevraagd. Alle ministers, behalve minister Pleijte, woonden het comité- generaal bij. Nader meldt men Het comité-generaal van de Tweede Kamer der Staten-Generaal is Dinsdag avond te ongeveer kwart over 6 uur geëindigd, zoodat hedenvoormiddag om elf uur weer in openbare vergadering wordt voortgegaan met de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting. Omtrent het door de Tweede Kamer gehouden comité-generaal verluidt, dat het vrij belangwekkend moet geweest zijn, doch dat zeer ingrijpende verande ring inzake de maatregelen op militair gebied niet als resultaat ervan te wach ten schijnt. Minister Pleijte. Naar wij vernemen, moet minister Pleijte op medisch advies nog eenigen tijd rust nemen en zou hij daartoe heden naar het buitenland vertrekken. Het ver luidt. dat tijdens zijn afwezigheid het departement van Koloniën zoolang zal worden beheerd door den Minister van Marine. Onderscheiding. De welbekende uitgever te Bussum, de heer Paul Brand, is benoemd tot Pauselijk uitgever. De S. D. A. P. Blijkens de jaar-overzichten uit het Arbeidersjaarboekje bedroeg het aanta leden der Partij op 30 Juni 1914:26.805; op 30 September 1914: 26.047; op 31 December 191425.642op 31 Maart 1915: 25.499 en 30 Juni 1915: 25 041. Gedurende elk dezer kwartalen was er derhalve een daling in de cijfers te con- stateeren, welke zich volgens de gegevens tot op 30 September j. 1. ingekomen, voortzet. Arbeiders in België. Men meldt uit Maastricht aan de Maas bode Naar wij vernemen, hebben de werklieden, in België wonende en in Nederland werkzaam, van de Duitsche militairen aanzegging gekregen om te kiezen tusschen België en Nederland als woonplaats. Kiezen zij België dan kunnen zij van 15 Januari af niet meer de grens passeerenkiezen zij Nederland, dar. be komen zij toestemming om met hun gezin daar te wonen. Corruptie 7 De Haagsche berichtgever van „De Tijd" schrijft In de Tweede Kamer heeft de heer Schaper het vermoeden van corruptie zelfs in de kringen der Kamerleden openlijk durven uitspreken. Hij herinnerde o a. aan hetgeen „De Telegraaf" in ditzelfde verband o.a. heeft geschreven over het kamerlid De Jong. Naar ik verneem, heeft de Minister van Landbouw naar een en ander een uitvoerig onderzoek ingesteld en alles als laster bevonden. Men verwachte daarover rehabilitee- rende mededeelmgen van den Minister bij de behandeling van hoofdstuk X. De Kamerzetel voor Nijmegen. Naar wij met zekerheid vernemen, is Mr. M. J. C. M. Kolkman voorloopig can- didaat gesteld in de R. IC. kiesvereeniging „Recht voor Allen" te Nijmegen, en heeft hij verklaard, zich een eventueele ver kiezing gaarne te willen laten welgevallen. De heer Kolkman heeft reeds vroeger, in 1884 B.I., het district Nijmegen ver tegen w oordigdCent rum".) De arrestatie van den Telegraatredacteur. Naar in liet ochtendblad van de „Tele graaf" gemeld wordt heeft het Tweede Kamerlid de heer Duijs reeds een lang durig onderhoud over deze kwestie ge had met den Minister van Justitie, ei» zullen ook enkele andere Kamerleden stap pen doen om zoo mogelijk te komen tol invrijheidstelling van den heer Schröder. In het Handelsb-1. heeft mr. J.A. Levy de arrestatie gecritiserd; in de „Telegraaf" geschiedde dat door mr. L. Israels. Vel schillende bladen hebben reeds op het ongewensehte der arrestatie gewezen. Er dreigt een heele beweging te ko men, ook van de zijde van personen die niet met de „Telegraaf" sympathiseeren Want men vergete niet dat de vrijheid van het woord een heel teer ding is in Nederland; en dat voorbehoedende maat regelen tegen hetgeen iemand zouu kun nen schrijven, maar nog niet geschreven heeft, bij ons, zachtst uitgedrukt, onge woon zijn. (M. Ct.) Ook „De Tijd", „Het Huisgezin" en de (antirev.) „Rotterdammer" keuren de arrestatie Van den heer Schroder af. Red. N. Z. Crt. Mijnen. In November jl. zijn op onze kust 47 mijnen aangespoeld, waarvan 28 Engel- sc.he en 15 Duitsche, terwijl van het restant de oorsprong onbekend bleef. In het geheel zijd thans op de Neder landsche kust aangetroffen 7227 mijnen, aldus naar oorsprong verdeeld: Engel- sche 381, Franschc 57, Duitsche 112, on bekende oorsprong 117. Goes Bij den gemeentelijken reinigings dienst zijn door B. en W. benoemd tot vasten arbeider: J. van Dalen, A. Veijs, J. Geluk, H. Hijman, P. Liplijn, J. Kar man en J. Maartense, allen thans in dienst van den aannemer van den reinigings dienst. Duitse heg a sten. Dinsdagochtend bij tienen arriveerden bier de dames en heeren, leden van het personeel van een Duitschen hospitaaltrein. Op het sta tion alhier werden zij hartelijk verwel komd door enkele bestuursleden van het Comité West Zuid-Beveland van het Ned. Roode Kruis, n.l. de heeren J. B. de Beaufort, eere-voorzitter, I. D. Fransen van de Putte, voorzitter, H. Dronkers, secretaris, mevrouw de Beaufort, mej. Hanfeen, dr. J. D. Schmidt en dr. W, P. v. d. Harst. De heer en mevrouw Hockenberg en mevrouw Voorhoeve, allen bestuursleden van de afd. Vlissingen van het Ned. Roode Kruis, begeleidden het Duitsche Roode ICruispersoneel op hun uitstapje. Na de begroeting op het perron begaf het gezelschap zich stadwaarts; in de Lange Kerkstraat trokken de rijke Sint Nicolaasétalages zeer de aandacht. Na dat men de kade en de haven bezich tigd had de Duitschers waren opge togen over wat zij zagen begaf men zich naar het Stadhuis, waar de raad zaal en de Oudhedenkamer een bezoek waardig gekeurd werden. Vervolgens werd naar de Groote Kerk gewandeld, waal de president-kerkvoogd, de heer Harink aanwezig was. Hier werden o. a. bezich tigd het orgel en de kerktelefoon. Het spreekt vanzelf, dat ook het plein van hel Slot Oostende met een bezoek vereerd is. Ieder, die te Goes komt verzuimt niet den vermaarden Moerbeiboom, de planting van Jacoba van Beieren, te be zichtigen en aan den voet van den reuze boom een stukje Vaderlandsche Geschie denis op te halen. Na de wandeling begaf het gansche gezelschap zich naar de Sociëteit V. O. Maandagmiddag te half vier had in de groote zaal van het Schutters hof het Sinterklaasfeest plaats voor de leerlingen der Belgische school. De groote zaal was geheel gevuld, niet alleen met Belgen, maar ook met Middel- burgsche heeren, die zic-h op de een of andere wijze met de vluchtelingen zorg bezig houden en die van hun ge negenheid voor de Belgische school wil den blijk geven. Een met zorg gekozen programma werd uitgevoerd. De toespraak van den heer Joh. De maegt, leider der school, werd herhaal delijk onderbroken door applaus en ten slotte daverend toegejuicht. Het heele programma werd verder af gewerkt door leerlingen der school, waar bij enkele zich als goede musici lieten kennen; het zou ons te ver voeren iedei nummer afzonderlijk te noemen. Er wa ren plechtige, indrukwekkende, maar ook vroolijke oogenblikken, laten wij a'leen noemen de goed geslaagde opvoering van Roodkapje. De heer Herman Snijders dankte In een pakkende rede de inrichters en be schermers van het feest. Een ovatie werd deli werkzamen voorzitter der school commissie gebracht. Daarna ontving ieder der kleinen liet hem toebedacht geschenk, en verder koek, chocolade enz. Ten slotte werd de Belgische driekleur wijd opengerold op het tooneel en be groetten haar de kinderen en het publiek met den breed rollenden zang van het mooie lied „De Belgische Vlag". (M. Ct.) Benoemd tot hoofdcommies ter ge meente-secretarie alhier de heer mr. dr. J. F. Veeren, thans commies-redacteur ter secretarie van Vlissingen. Vlissingen. Maandagmiddag te ruim kwart over vijf kwam te Vlissingen we der een trein aan met Enge-lsche ernstig gewonden, die uit Duitsche krijgsgevan genschap waren ontslagen en nu naar hun „home" terugkeerden. Er waren in den trein een luitenant, die beide armen heeft verloren en 72 soldaten, voo-r een deel ook een der ledematen missende of meerderen longziek, en bovendien 14 ernstig invalide geïnterneerden. Ongeveer 15 moesten per brancard door de voor de eerste maal in uniform gestoken leden der transportoolonne naai' de „Oranje- Nassau" gedragen worden, anderen wer den ondersteund, maar velen maakten den weg naar de boot, die thans door de hal en over de ponton ging, alleen. Zoo-als men weet werd vroeger een rechtstreek- sche brug gemaakt van den vaslen wal over de ponton naar het promenadedek. De meeningen over het eten in de kam pen liepen ditmaal nogal uiteen; er waren er die beslist niet te klagen schenen ge had te hebben, maar bet meerendeel dacht er anders over. De kleederen waren ook maar zóó-zóó. Des nachts werden de gewonden ge volgd door een tweehonderd geïnterneer den, die evenals de eerstbedoeld™ he denmorgen met de boot naar Engeland vertrokken. In den nacht van Zondag op Maan dag is door de politie oen tapperij- ont ruimd, waar een onderlinge vechtpartij was ontstaan tusschen burgers en mi litairen. In denzeltden nacht is door d-e poli tie een tweetal militairen aangehouden die na een twist in een ander café gezo-cht en daaruit verwijderd te zijn, de ruiten aan de buitenzijde stuk sloegen waarbij een hunner bloedend aan de hand is verwond geraakt. (VI- Crt.) Bij het transport van 160 Engelscho burgers die Maandagnacht te circa 1 uur op hun doorreis naar Engeland hier aan kwamen, zijn eenigen vo-orloopig hier achter moeten blijven, aangezien hun pa pieren niet geheel in orde werden b»r vonden. Een der uitgeleverde burgers is gedu rende de reis nabij- Berlijn overleden, waar het lijk is achtergebleven 0111 in Duitsch land te worden ter aarde- besteld. (VI. Crt.) Heden vertoefden alhier eenige le den van den Dienst van Tractie- en ma terieel der Staatsspoorwegen uit Utrecht ter bezichtiging van den Duitschen hos pitaal-trein. Ook de Commissaris der Koningin in Zeeland bezichtigde den trein. - Hedenmorgen om 11 uur arriveerde tei dezer stede een 80-tal werklieden uit de suikerfabrieken te Bergen o-p Zoom; deze menschen begaven zich naar den Engelschen consul om hunne passen af te laten teekencn en vertrekken morgen ochtend met de mailboot naar Engeland om daar werkzaam te worden gesteld in de fabrieken. (M. Crt.) Hansweerd. De douane te Bath heeft Maandagnamiddag aangehouden de motor boot „Liniburgia" met 70 000 kilo lijnolie, welke deze lading frauduleus naar België wilde uitvoeren. Het schip on de lading zijn in beslag genomen. Men verzekert dat verschillende per sonen, die zich hadden laten omkoopen, om het schip een (vrije vaart te verzekeren, hiermede leelijk tegen de lamp zijn ge- lo-open. Wat niet anders dan hun ver diende loon is. Krabbendijke, Bij K. B. is aan J. Zwee- dijk, beambte belast met het onderhoud van de wegen in deze gemeente, een pensioen verleend van f261 'sjaars. Aardenburg. De gelande vliegmachine is vervoerd naar het vliegkamp te Soes- terberg. IJzendijke. De gevluchte metselaars uit de Belgische gemeente Watervliet, waar van we in een vorig no. schreven, zijn door de Duitschers ontdekt en gevangen genomen. Sluis Uit de voordracht voor de be noeming van twee leden van het Alge meen Armbestuur zijn benoemd J. du Burck en P. Beun. Tot regent van de Godshuizen is benoemd P. de Bruyne. De kapitein der infanterie te Aar denburg zal eene lezing geven over Indië in de raadzaal teil stadhuize. Hulst. Maandag heeft alhier een treu rig feit plaats gehad, waarvan de dader zijn gerechten straf wel niet zal ontgaan. Een schildwacht is door een anderen soldaat met een mes in den rug en schouder gestoken. De aangevallene loste daarop 5 schoten over het Marktplein. Een der kogels kwam terecht in de win kelruit van den heer Van den Berge, terwijl een tweede in het Landhuis bin nendrong. (T. C.) Koewacht. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen in deze ge meente, dhr. C. J. M. van Doosselaer, ter vervanging van dhr. G. D. Poppe, die overleden is. Tholen. Een 5-jarig zoontje van W. B. alhier, is Dondermorgen na eenige dagen hevig te hebben geleden aan de gevreesde ziekte meningitis overleden. (M. Ct.) De vice-admiraal, commandant in Zeeland, heeft bepaald, dat het in de gemeenten Westkapelle, Dombuig en Oost- kapelle verboden is tusschen een half uur na zonsopgang en een half uur voo-r. zonsopkomst in woningen licht te ontste ken, dat van zee uit zichtbaar is. Even eens is het verboden op het terrein aan de Westkust van Walcheren tusscihen strandpaal no. 1 aan den Westkapelschen zeedijk en no. 51 in de gemeente Oost- kapelle van de zee af tot 500 M. Oost waarts van den binnenvoet van den zee dijk buitenshuis een licht te plaatsen of met zich te voeren. De vice-admiraal, commandant in Zee land, beeft aan de navolgende personen die uit het in staat van beleg verkee- rend gebied in Zeeland waren uitgezet, bij wijze van proef toegestaan, weder in zijn gezagsgebied terug te keerent. w. J. B. Dobbelaere, J. H. Dobbelaere te Westdorpe; A. Godsen, R F. van Hou ten, E. Kegels en P. Kegels, allen te St. Jc.nsteeiiF. Hooft, G. van der Hagte, P. van Hoove, J. Thuij, F. de Vos, M. de Vos en H de Vos, allen te Clinge A de Letter te KoewachtII S. de Paepe te Philippine, J de Smet te Zuiddorpe Th. Standaert te EdeP. F. de Wage- oaere te Sas van Gent en M. Markusse te Cortgene. Smokkelarij in Zeeuwsch-Vlaanderen. We lezen in „Het Volk" Wie geregeld naar en in Z.-Vlaande- ren reist, dien valt het op, dat op elke reis, die de booten van Vlissingen naar Terneuzen en Breskens en van Hans weerd naar Walzoorden doen, een groote partij goederen onder het merk „marga rine" wordt vervoerd Dat echter de in houd niet door het etiket wordt gedekt, is voor ieder bekend. Doozen met „Pio nier" margarine, die een paar kilo moes ten wegen als dit artikel er werkelijk inzat, wegens minstens 5 K.G., en groote vaten ook „margarine" gemerkt, kan men wel gemakkelijk met één hand oplichten. Men kan in Zeeuwsch-Vlaanderen wel dag en nacht enkel margarine eten om zulke hoeveelheden te verslinden. De zendingen worden bij aankomst der boo ten dadelijk met boerenwagens naar al lerlei grensplaatsen gebracht. De rest begrijpt ieder, behalve blijkbaar de mi litaire autoritoit, die blijkbaar nooit eens controleert wat eigenlijk al die marga rine is. Ook komen er geregeld een groot aan tal „kwatta"-kisten, waarin naar iedereen vermoedt, ook wel wat anders dan deze lekkernij zal zitten. Den Haag. Met zekerheid kaJ gemeld, ilat de generaal-majol Klerk De Reus, bevelhebber dd visie en gouverneur der residd leger gaat verlaten. Amsterdam. De vereeniging .sterdamsche journalisten heeft minister van justitie geprotestec de gevangenneming van den he< der, hoofdredacteur V.d. Tele; afschrift van dat protest aan de ministers van Binnen- landsehe Zaken. 8 December 5 uur 's namidi parijs. (Off.) Avondcommuni- 7 December) De Fransch-Belgische artillei bij het Sas een Vijandelijk verd werk vernield. In Artois zeer nonnade, terwijl op sommige gelijk heftig met bommen werd ïn Champagne duurde de strijd 1 bezit van de voorste loopgraaf van Saint-Couplet voort. Een van de verloren loopgraaf ht door onze tegenaanvallen teru; Petersburg. (Off.) Aan het de Zwarte Zee hebben wij verk ondernomen, die goed geslaagd zuiden van het Wan-meer. In ten zuiden van Khorossan zijn le bergstreek-en zware sneeuwsto weest; de sneeuw ligt bijzondi Petersburg. (Off.) In de st Krewo aan de Wilj.a hebben w; andelijk vliegtuig naar beneden en de vliegers krijgsgevangen In de buurt van het dorp ten noordoosten va.n Boesjatsje de vijand onder bescherming lievig artillerievuur op te ruk het oosten, doe.li hij werd teru in de richting van bet dorp Eveneens werden pogingen v and om onze troepen aan te va buurt van de dorpen Jaslovetz kovtze in de streek van Boesj ijdeld. Onze verkenners hebben wel6 tochten ondernomen ten westen Swent-enmeer, ten zuiden van in de buurt van het dorp Ts noordwesten van Tarnopol. Op de overige fronten niets Sofia. (Bulgaarsch legerbericht Irugtrekkende Franschen worden beide oevers van de Vardar acb'' De colonne, die ten noorden van over Smelowo oprukt naar den van Monastir naar Ilesna heefi hardnekkig gevecht de Serviër Riglag-geliergte verslagen. Re Boor ons bezet. De colonne tei van Monastir, die van Kitsjewo jrida oprukt, heeft na een ver kocht de versterkte stelling liij tos Medowo, Mriamorasj beze thans op naar Ochrida. De co tan Mitsjewo naar Dib-ra opr jle Serviërs eveneens na een gevecht verslagen en Dibra bez Énd wordt in de richting v: Vervolgd. Aan het Servisch-Mc iche front bij Djakawe en Kulas et oorlogsmateriaal, dat de v chtergelaten en zeer aanzienl„ erzaineld en nageteld. Londen. 8 Dec. (V. D.) Uit W wordt geseind :Het departement ■e werd verwittigd dat een Oos onderzeeër vuurde op een stooi de „Standard Oil Qy" bij de tripolis. Een lid der bema.ni gewond. Londen. Uit Rome wordt Atnerikaansche tankboot „Cov tor hoogte van Tripolis dr derzeeër van onbekende nati- linken gebracht. Omtrent het panning verkeert men in het Londen. De „Daily Telegra leemt, dat het Engelfeche Commodore" is gezonken. Een idarend-en verdronk. Weenen. (Off.) Een onzer Heef! den 5en December om morgen ter hoogte van Valona, hoi Italiaanschen kruiser met Kenen tot zinken gebracht. kl. 2e lijst. 11500116 f 1000: 6992 400: 12915 200: 6321 100: 9000 30: 1460 4027 9513 16498 kl. 3e lijst. 1000: 8693 400: 2459 200: 3353 100: 12 30: 2821 9063 13097 Trekking v 6371 16649 17481 181 1486 1498 21 4060 4114 51 10387 10418 10- 18844 Trekking 16833 10836 17226 19727 2012 8084 4014 4035 9229 9511 10- 16492 16497 181 Bovenstaande trekking heeft zpover het de prijzen beneden ®ft alleen betrekking op de d© in Zeeland zijn geplaatst.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2