Opening Maandag 13 December. Vrij Entree. Vrij Entree. Vrij Entree. Vrij Entree. Opening Maandag 13 December. I «ver Een yelukkine SI. Nicolaasmnd. A F BIIA A li, Ken reuzenpartij ilÜRSTELWAHEl\. Verder nog een partij Gramofoonplaten, Prima Anthraciet, Prima Eierkolen, DUITSCHE BOUWLAND, Gereedschappen, Rijwielonderdeelen, Rijwielhanden, Lantaarns, Messen, Lepels, Vorken, Hamers, Knijptangen, Zagen, Broekkappen, Pompen, Hakbijlen, Zaklantaarns, Batterijen, Vijlen, Sloten, Scharnieren, Gaskousjes, Gasglazen, Gas- en Petrcleum branders, enz. enz. de allernieuwste nummers. ADVERTENTIE N. (met Lichtbeelden) door den HooyEd. Gestp. Heer W. J. HIEL op Zaterdag II December a.s., ST0GMB00TDIENST „Admiraal de Ruyter" en Motor „Zuid-Beveland". feuilleton. A. E. JANSSEN, Steenkolenhandel GOES. PRIMA KACHELKOLEN. Openbar® Verkooping. Woensdag 8 December 1915 verkoopen: een partij Loopvarkens. Openbare Verkooping Vrijuag 10 December 1915, van verschillende perceelen Aangekocht wegens faillissement van een der grootste Bazars te Rotterdam, bestaande uit alle mogelijke Daar deze goederen zoo spoedig mogelijk moeten opgeruimd zijn, zullen deze artikelen voor zulke bespottelijke lage prijzen worden ver kocht, dat een ieder moet koopen tegen wil en dank, dus kan daar een ieder van profiteered Haast U dus voor 't te laat is, daar deze Opruiming slechts korten tijd duurt. De zaak is geopend van des morgens 8 uur tot 's avonds 10 uur. Allen dus eens een kijkje gaan nemen in den Reuzenuitverkoop in de LANGEVORSTSTRAAT C 131, GOES, en U zal beslist verbaasd staan van de koopjes. Aanbevelend, De Directie met den verkoop belast. Te koop Dinsdag a. s. 7 Dec. op het „Slot Oostende" een partij tweejarige Ossen en Vaarzen, Graskaivers en Fokstieren. naar het terrein te trekken en den wed strijd te doen opluisteren met muziek, is niet doorgegaan wegens verhindering van het muziekkorps tengevolge van het in grooten getale met verloi' zijn der leden van het korps. w. Middelburg. Behalve de beide genoemde perceelen is op de aanbesteding van magazijngoederen voor de S. S. aan de N. V. v h. C. A. Schulte Co alhier ook nog gegund perceel 64, diverse kwasten, voor f547.40. (M. C.) Ritthem. Op de veiling van den in span van den landbouwer J. Breel op de hofstede ,,L)e Krujtmolen" alhier, wer den de volgende goede prijzen besteed zonder de onkosten. De hoogste prijs voor een paard waa f 590, van een veulen f '200. De koeien werden verkocht voor f 375 en de kalf- vaarzen voor f200. De landbouwwerk tuigen werden voor een tamelijken prijs verkocht. De veerewagen werd verkocht voor f 245. (Z.) gep. Kolonel der Art. N. I. L., des avonds te 7 ure, in de „Prins van Oranje" te Goes. Toegang vrij voor personen boven 18 jaar. Goes—Dordt.Rotterdam en Amsterdam, nset de Stoomboot Vertrek van GOES naar ROTTERDAM. Donderdag 9 Dec. 's morgens 1 uur. Zondag 12 Dec. 's morgens 2 uur. Vertrek van OOES naar AMSTERDAM. Woensdagmorgen vroeg. Vertrek van ROTTERDAM naar GOES. Vrijdag 10 Dec. 's morgens 6 uur. Dinsdag 14 Dec. 's morgens 11 uur. Vertrek van AMSTERDAM naar GOES. Vrijdagmiddag 3 uur. LigplaatsRotterdam, Haring vliet, Zuidzijde. INFORMATIËN te bekomen te Goes bij den heer J. C. MONHEMIUS, te Dordt bij de heeren BOUMAN Zn., te Amsterdam bij de heeren J. B. VERSCHURE en W. DEFAIS en te Rot terdam bij de Stoomboo't-Reederij v/h J. A. VAN DER SCHUIJT. PASSAGIERSVRACHT Goes-Dcrdt- Roftordamenkele reis, ft, retour f 1.6". Aambeienzalf, Speenzalf, Wrattenzalf, Winterhandenzalf. JOH. DE ROOS, Drogist, Middelburg. 3) ;Slot.) „Twee kwartjes! eene aalmoes! evenals aan eene bedelares", zei Zevenbergen bit ter, „en gij, voorheen zoo trotsoh, gij hebt dat aangenomen?" „Ik heb het recht niet, trotseli te zijn", antwoordde de vrouw op een droevige,n toon. „En daarbij, ik dachi aan onze klei nen. Toen zij haar portemonnaie, die vol geld was uit haar taschje haalde, zou ik niet hebben kunnen zeggen, wat ik ge voelde. Het was alsof -eene schemering mij voor de ooigeai kwam. Voor de eersle maal in mijn leven benijdde ik de rijken. Indien deze portemonnaie en hetgeen hij bevatte, mij toebehoorde, dacht ik, wat zouden wij gelukkig zijn en wat konden wij morgen de kinderen gelukkig maken. Gij begrijpt ,al onze schulden betaald, de armoede verjaagd en onze vroegere wel stand teruggekeerd, dat alles zou ons gelukkig maken en uwe genezing ver haasten. Ilet was een droom, een oogen- blik 'n schoont' droom, ik heb de portemon- naie in mijne hand gehad, toen zij hem had laten vallen en ik hem had opge beurd; hij was vol geld. Maar ik heb mij gehaast, aan de clame, die reeds was heen gegaan, haar terug te geven". „Gij hebt slechts uw plicht gedaan", zeide de slotenmaker ernstig. En hare hand in de zijne nemende, ver-volgde hij „We zijn arm, maar we zullen altijd eerlijk blijven". Toen de vrouw het avondmaal wilde klaarmaken, bemerkte zij dat het noodig was, nog eerst naar den bakker te gaan Ledersmeer, Wagensmeer, Smeertraan, Machineolie, Lijnolie, Terpentijn, Schoen smeer, Lederapprêtuur, Carbid, Asphalt- papier. JOH. DE ROOS, Drogist, Middelburg. De Deurwaarders HOLLMANN VER HOEK te Goes, zullen des voormiddag om 10 uur, aan de sluizen te Wemeldinge een groote partij als; 100.000 Belg. Steen, 25000 Waal steen, 3000 Dakpannen, 1000 Dak-, Zolder-, Vloer- en Kraaldelen, 1000 Zolderbalken, Vloerleggers, Kapgebin- ten, Gordingen, Muurplaten, Palen, Rib ben enz., 50 Deuren met en zonder Kozijn, en 50 Ramen met en zonder Kozijn, een partij Schotten, Dakramen, mooie marmeren Schoorsteenmantel, 50 M. Goten, een partij Ankers, Latten, Tengels, Pottebuizen, Gootsteen, 20 paar Raamgewichten, zinken Buizen, Vuur platen, Brikken, Steenpuin, 100 Pla vuizen voor bakkersovens, Brandhout, enz. en TE COLIJNSPLAAT, in het hotel „de Patrijs" ten verzoeke van de Erven van wijlen dhr. P. K. 800NE, en ten overstaan van den Notaris M. NUORDIJKE te Colijnsplaat, op aanvang 's namiddags 2 uur, allen gelegen in de gemeente Colijnsplaat, ter gezamenlijke oppervlakte van 7 Hec taren 29 Aren 80 Centiaren, waarvan 87 Aren 60 Centiaren in den polder Oud- Noord-Beveland en overigens in Nieuw- Noord-Bevelandpoider; te veilen in ka veis en in verschillende samenvoegingen, breeder omschreven in catalogussen, die van 26 November af, voor zoover de voorraad strekt, ten kantore van boven- genoemden Notaris verkrijgbaar zijn. om brood te halen. „Den winkel binnentredende, verwelkom de de man haar door te zeggen: „Zoo juffrouw Zevenbergen, ik ben blij u te zien, ik heb u iets te zeggen. Marie keek den bakker aan met onrus tige oogen. Ging hij haar zeggen, dat zij geen brood meer kon krijgen zonder con tant te betalen en dat zij zich dan van een anderen leverancier moest voorzien? „Er is juist een deftig gekleede heer hier geweest, hernam de bakker, die mij in lichtingen kwam vragen over uw gezin". „Over ons?" vroeg de jonge vrouw le vendig. „Ja, over uw man, over u en over uwe kinderen". „Maar... maar... waarom?" „Ik weet het niet; hij iheefi. het niet ge zegd. Hij heeft mij gevraagd, of ik u kende en toen ik hem geantwoord had, dat ik u zeer goed kende, want dat gij hier altijd uw brood liaalt, heeft hij mij een aantal vragen gedaan. Hij moest we ten, wat men hier in de straat van u dachtwat uw man deed, hoeveel kin deren gij hadt, of gij' eerlijk waart, enz. Welnu, ik heb hem alle inlichtingen ge geven, die hij wenschte, dat uw man een oppassend huisvader is, dat gij drie kin deren hebt, dat gij naait voor een kle dingmagazijn en zelfs geheele nachten doorwerkt 0111, nu uw man ziek is, in het allernoodzakelijkste te kunnen voor zien, en ik geloof wel dat de heer vol daan was". „Ik dank u wel, mijnheer. Maar waar om zou die heer hier geweest zijn? Ik begrijp- het niet!" „Misschien is het, om u heter werk te verschaffen". „Het zou zoo kunnen zijn", antwoordde Staalpillen Altijd versch door den grooten omzet. Versterkend voor zwakken en zenuw lijders. Prijs f 1.en f 1.50 per flac. JOH. DE ROOS, Drogist, Middelburg. zij nadenkend. Toen de bakker haar het brood gaf, dat zij wenschte, deed hij er nog een 'zakje koekjes bij voor de kinderen. „Dan weten zij tenminste, dat het feest is", sprak hij vriendelijk. De moeder maakte, weer thuisgekomen, vlug het eten klaar en nadat allen er van gebruikt hadden en zij de kinderen gereed maakte naar bed t,e gaan, werd er geklopt. Verbaasd opende zij de -deuiur. Een man kwam binnen met -een groot pak beladen. „Ben ik hier terecht hij Zevenber gen vroeg hij. „Ja, mijnheer". „Dan is dit voor u,", en hij plaatste zijn pak op tafel. „Maar", zei de jonge vrouw verrast, „ik ben niets te wachten, gij zult u ver gissen". „Als gij juffrouw Zevenbergen zijt, ver gis (ik mij niet en dan is dit voor u". „Maar wat is er dan in?" „Ik weet het niet; maar maak u. liet los dan kunt u zelf zien", en de man verwijderde zich, alsof hij groote haast had. De vrouw bekeek het pak, alsof zij hang was 0111 het aa,n te raken. Eensklaps riep de kleine André: „Moeder, het is van Sint Nikolaas, het zijn onze cadeaux" „Het zijn onze Sint Nikolaascadeaux!" herhaalden de anderen vroolijk. Zij kwamen half ontkleed aangeloo- pen en schikten zich nieuwsgierig om de tafel. Do moeder nam de schaar en knip te de touwtjes door, waarmee liet pak was dicht gebonden. De kinderen wacht ten met wijd opengesperde oogen. „Wat is het?" vroeg de zieke, die reeds te bed was, uit de andere kamer. „Geschenken voor onze kinderen, man", antwoordde zijne vrouw, „en het is de dame, die ik straks ontmoet heb, die het heeft gekocht en het ons .zendt. „De dame die gij straks ontmoet hebt? Zijt gij' er wel zeker van?" „Wie kan het anders zijn dan zij1? Wie zou zulke mooie dingen kunnen koopen?" Met koortsachtige haast verscheurde zij de papieren, waarin de verschillende voor werpen gewikkeld waren: een rijk op getuigd paard, gespannen voor een wa gen op vier wielen, een kartonnen doos waarin eene prachtig aangekleede pop en eene wieg met beddegoed en in een an dere doos een paljas in een schitterend costuum, bezaaid met gouden en zilve ren sterren. Cadeau,x, welke men zou ge ven aan de kinderen van een prins. De drie kleinen klapten in de handen, dan^ ten, sprongen rondom moeder en door verbazing en bewondering bevangen, rie pen zij herhaaldelijk niets, dan: O! moeder, o, vader, wat mooi!" De moeder was misschien nog geluk kiger dan hare kinderen, die tranen rol den haar van de wangen en het was met -een levendige erkentelijkheid, dat zij de onbekende dame dankte. Vreezende, dat hare kinderen het te koud zouden krijgen, zette zij hen in het bed, hetgeen zij zonder tegenstand toe lieten, maar ieder in zijne armen het geschenkAndré zijn paard en wagen, Jansje haar pop en de kleine Willem zijn paljas. Daarna porde de gelukkige vrouw nog eens de kachel op en begon de papieren op te ruimen, toen er opnieuw op de deur geklopt werd. Zij haastte zich om open te doen. Een man verscheen op den drempel. Biedt zich aan een bejaarde fatsoenlijke R. K. Huishoudster, in klein gezin, of bij heer of vrouw alleen, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden. Brieven franco onder letter K aan het bureau dezer courant. „Juffrouw Zevenbergen?" vroeg hij. „Jawel, mijnheer". „Asjeblieft, dit is voor u". Hij stelde de vrouw ieen vierkante doos ter hand, netjes ingepakt in zuigpapier en met een blauw lint vastgebonden. On middellijk vertrok hij zonder nog een woord te spreken, de- jonge vrouw stom van verbazing latende. Na een oogmblik echter maakte zij het blauw lint los, verwijderde het dun ne papier, waarin de doos gewikkeld was en oen van die- prachtig bewerkte doozen werd zichtbaar, welke men, met bonbons gevuld, bij de confiseurs koopt. Marie naderde het bed van haar man. „Kijk eens, wat men ons nu weer zendt", zei zij. Zij opende de doos, die inderdaad ge vuld was met bonbons. Maar in het mid den bevond zich een voorwerp; eveneens in papier gewikkeld. Nauwelijks' was het papier iets losgemaakt, of zij riep; ton hoogste verbaasd, met luide stem „De portemonnaie met geld!" Op een strook papier, au den porte monnaie bevestigd, las zij: „Een goede daad moet beloond worden". Toen zij- bevende van emotie, de goud en zilverstukken onder de oogen van haar man uitspreidde en zij vijf en twintig, honderd, jlot tweehonderd gulden telde, riep- zij „O, vvij zijn gered". „Alleen weten wij niet den naam der weldoenster", sprak haai' man. „Het is waar, zij wil zich niet doen kennen". Voor het gezin Zevenbergen is de edel moedige weldoenster altijd de onbeken de dame gebleven. („Zond&gsbl. v. h. Centrum".)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 4