Ingezonden Stukken. KERKNIEUWS. ONDERWIJS posterijen en Telegrafie. Landbouw en Veeteelt Rechtzaken. Marktberichten. Burgerlijke Stand. SPORT. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Protest. Mijnheer de Redacteur! De R.-Kiath. Propagandaolub Pius X, alhier, vernomen hebbende, dat binnen kort hier ter stede een tooneelstuk zal worden opgevoerd, getiteld: „Broeders Vrijmetselaars" van Carl Laufs. Overwegende, dat genoemd stuk èn wat strekking èn wat inhoud aangaat van dien aard is, dat geen fatsoenlijk menseh, laat staan een Katholiek, het kan goedkeuren. ■Overwegende, dat waar het répertoire van goede blijspelen overgroot is, de op voering van bovengenoemd tooneelstuk de schijn draagt van een opzettelijke krenking van. de betere .gevoelens van tal van stad- genooten, Protesteert tegen de opvoering van ge noemd blijspel en spoort alle Katholieken te dezer stede aan zich van de medewer king aan de opvoering zoowel als van het bijwonen van het stuk beslist te ont houden. De R.jK. Prop.club „Plus X", M. M. v. d. EEM, Geestel. Adviseur. Goes, 6 December 1915. Giften voor Z. H. den Paus. Z. D. H. Mgr. Hopmans, bisschop van Breda, zond het volgende schrijven aan de katholieke bladen van het diocees Nu de inschrijving voor Z. H. den Paus is gesloten, kunnen wij niet nalaten open lijk onzen hartgrondigen dank te betui gen, vooreerst aan de katholieke bladen van ons Bisdom, die bereidvaardig aan ons verzoek hebben voldaan, om zich ter inzameling van gelden voor onzen H. Vader beschikbaar te stellen, en die zich alle moeite hebben getroost om een aan- lijke offergave bijeen te brengen. Vervolgens aan al onze diocesanen, die ieder naar vermogen van het hunne gaarne hebben bijgedragen. Met belangstelling zagen wij dagelijks de verschillende bladen in om de inge komen giften na te gaan. Het penningske van den arme hebben wij met evenveel voldoening en dankbaarheid in ontvangst genomen als de milde gave van den rijke. Niet alleen verheugt het ons, dat wij namens het Bisdom van Breda een rijke liefdegave aan Z. H den Paus mogen aanbieden, maar ook hebben ons diep getroffen de kinderlijke liefde en de on wrikbare trouw aan den Paus van Rome waarvan de offers, uit alle hoeken van het Bisdom samengestroomd, ons luide spreken. Duizendmaal dank, beminde diocesanen, voor de bereidwilligheid, waarmee Gij allen aan den oproep van Uwen Bisschop hebt gehoor gegevenvoor de rijke ga ven, zoo liefdevol samengebracht voor ons aller Vader, den Paus van Rome, dien wij daardoor in staat stellen eenigs- zins de ellende ie verlichten van zijn kinderen, die door den oorlog zoo zwaar zijn getroffen. Moge onze liefdadigheid ten opzichte van den Vader der Christenheid en van zijn medelijdenswaardige kinderen ons vrijwaren van den schrikwekkenden oorlog. Ten slotte deelt Mgr. Hopmans mede dat door de Katholieke bladen van zijn diocees gezamenlijk is 0| gehaald de som van f39.027.415. Examen lied. Taal- en Letterkunde M. 0. 's-GRAVENUAGE, 4 Dec. Geslaagd mej. A. G. Jongepier te Middelburg. Geslaagd te Rotterdam voor het examen vrije- en ordeoefeningen de dames S. de Waard ien J. J. Hemmekam, beiden te Vlissingen; te Amsterdam mej. M. C. B-. Mudde te Amsterdam. (Z.) Tot onderwijzeres aan de Rijksleer- sohool te Middelburg is benoemd mej. M. van BorssumWaalkies te Capelle a. d. IJsel. (M. Ct.) Uit een verslag van een audiëntie bij den directeur-generaal', medegedeeld in „De Postbazuin", blijkt, dat de directeur- genjeraal1 thans geneigd is, het verzoek om extra-portheffing voor bestelling op Zon dag in overweging te nemen. (Z,.) Op 8 December zal te Middelburg een algemeene vergadering worden gehouden van de Vereeniging tot verbetering van het Geitenras in Zeeland De districtsveearts heeft verklaard dat het mond- en klauwzeer te Domburg ge weken is, waarmee ook het verbod be treffende het veevervoer i-s opgeheven. (M. Ct.) Te Goes zijn gedurende de afgel'oo- pen bietencampagne op de weegbru°" aan de haven 6.279.701 K.G. en op die aan het station 1.563.711 K.G. suikerbie ten g-ewogen. (M. Ct.) Stamboek Nederlandsoh Trek paard (Belgisch type.) Heden vergaderde in het hotel du Com merce de afdeeling Zeeland van boven genoemd Stamboek, onder voorzitterschap van den heer H. A. Hanken, die de ver gadering opende met woorden van erken telijkheid aan de nagedachtenis van den overleden secretaris, den heer G. A. Vor- sterman van Oyen, den man aan wien de totstandkoming der vereeniging is ta danken. Spr. hoopt, dat de eenheid en samenwerking onder zijn leiding tot stand gekomen ook zullen voortduren in de toekomst, 'al ware het slechts uit eer bied voor de nagedachtenis van den over ledene. Medegedeeld werd, dat tot leden, van de commissie tot het plaatsen van een gedenkteeken voor wijlen den heer Van Oyen zijn benoemd de heeren Hanken en De Brakere. Het Diagelijksch Bestuur werd gemach tigd met de erven van wijlen den heer V,an Oyen de finantieele zaken der Maat schappij te regelen, de kas geeft ©an batig saldo van f 1250 a f 1300. Aan de orde was thans het hoofdpunt, namelijk het schrijven van het hoofdbe stuur der Z. L. M., inzake het aanstel len van een gemeenschappelijk secreta rispenningmeester van de verschillende vereenigingen op het gebied van land bouw en veeteelt. Verdedigd wordt het idee om iedere vereeniging het recht te laten zijn eigen secretaris te kiezen, want als dit niet het geval is, dan kan men van een min der voldoend ambtenaar niet af komen, als andere vereenigingen er anders over denken. Men betwijfelde of er wel iemand als den heer Van Oyen te vinden is. De voorzitter wees erop, dat maar be doeld is de administratie in één hand te krijgen. Een ander lid vraagt, dat men eerst moet uitmaken of de leden de keuze ■aan zich willen houden of uit handen wil geven aan de Z. L. M. De voorzitter wees er op, dat men thans niet over personen moet spreken, maar alleen over de zaak of men voor of tegen het algemeen secretariaat is. De heer W. Kakebeeke, hoofdbestuurs lid der Z. L. M. .herinnerde aan de vergadering van verschillende personen uit de betrokken vereenigingen, waar het huidige voorstel is uitgewerkt; men had gehoopt, dat dit voorstel in goede aarde zou vallen, het is echter reeds geble ken, dat dit niet het geval is, en spreker betreurt dit. Spr. wijst er op, dat men het recht van benoeming nit handen geeft, maar .dal een drietal opgemaakt zal worden in on derlinge samenwerking, waarbij ten slotte het hoofdbestuur der Z. L. M. een keuze zal doen. Spr. vertrouwt, dat er een jongeman te vinden is, niet genoeg energie om de verschillende secretariaten waar te nemen. Het idee is voor het Stamboek wel degelijk een controleur te hebben voor het technisch gedeelte. Spr. acht samenwerking voor Zeeland dringend noodig. De vice-voorzitter, de heer Ph. J. van Dixhoorn 'zegt dat hij' vreest bij mutatie onder de klerken, er niemand is, die zich voldoende in de belangen van het Stamboek inwerkt. Spr. is tegen een alge meen secretariaat; tegen centralisatie in dezen. De secretaris moet medeleven met de belangen der vereeniging en het niel alleen als een bezoldigden werkkring be schouwen. Ook wijst spr. er op, dat het bestuur volgens het reglement den secre taris benoemt; spr. wil echter niet tegen den geest van de vergadering ingaan. De plaatsvervangend secretaris, de heer J. B. Becu-de Ilullu, is ook tegen centra lisatie. De voorzitter is overtuigd, dat een an dere toestand moet worden geboren, dan tot heden toe; een secretaris der Z. L. M. moet een ambtenaar zijn en niet iemand, die het alleen uit liefhebberij doet. Spr. is overtuigd, dat het Stamboek steun moet verleenen, om de Z. L. M. te brengen waar zij wezen moet. Spr. is ook voor een eigen secretaris, maar tevens voor het verleenen van fi- nantieelen steun aan de Z. L. M. Als men dien steun verleent moet men echter we ten waaruit de kosten gevonden zullen worden, hiervan blijkt niets in de begroo ting der Z. L. M. Naar aanleiding van een opmerking van een der aanwezigen, dat men geen steun moet gaan verleenen aan anderen, zoo lang men nog schuld heeft ten opzichte van d-e ambtenaren der vereen, zelf, zegt de voorz.dat de controleur in dienst in van de Nederlandsche vereeniging en door deze betaald wordt, hetgeen door vele leden bestreden wordt en waarover zich eenige discussie ontspint. De heer J. de Putter van Axel meent, dat elke vereeniging zijn eigen zaak maar moet regelen en wijst in dit verband erop, dat er op het gebied van de paardenfok kerij1 nog heel wat te doen valt en dat o.m. de aanhoudingspremies veel te laag zijn. Een vraag om den controleur hooger te salarieeren in verband met zijd druk ker werk wil de voorzitter niet in be handeling brengen als zijnde buiten de orde, doch dit wil hij wel op de agenda brengen voor de volgende vergadering. Op een desbetreffende vraag zegt de voorzitter, dat het trekpaard 1006, de Z. L. M. 3370 leden telt, wat een lid den uitroep ontlokt: Moet dan de kleine de groote vereeniging steunen? De voor zitter zet uieen, dat dit niets vreemds is en dat er meer voorbeelden van be staan. De heer Kakebeeke zet tegenover den heer Van Dixhoorn nog uiteen, dat de Z. L. M. alleen de belangen van den land bouw met haar voorstellen in het oog heeft. De maatschappij1 vraagt, volgens sprekers persoonlijke meening, samen werking met het Ttrekpaard, niet maar louter een subsidie. Voorts deelt de heer Kakebeeke o.m. nog mee, (lat de heer Van Oyen niet zoo weinig verdiende als men wil doen gelooven. Hij' waarschuwt er voor om voor persoo-nkwesties de groote belangen van den landbouw niet te verwaarloo- zen. De heer Van Dixhoorn meent, dat de vereeniging geen genoegen mag nemen met een klerk, doch eischen mag een secretaris, die in de zaken ingewerkt is. De heer IJsebaert betwijfelt of de ver eeniging :als afdeeling van de Nederl. ver eeniging niet in strijd komt met de sta tuten, nis zij op het voorstel der Z. L. M. ingaat. De heer De Feij'ter stelt voor niet op het voorstel van de Z. U. M. in te gaan, doch zelf een secretaris te benoemen. Het voorstel van de Z. L. M. wordt daarop- in s'temming gebracht en verwor pen met algemeene stemmen, wat met applaus ontvangen wordt. Hierop wordt gestemd over de vraag of aan de Z. L. M. subsidie zal worden ver leend. Met 23 tegen 3 stemmen wordt besloten ook geen subsidie te verleenen. Bij de nu gevolgde rondvraag doet de heer Daelman een voorstel om den heer Lako over 1915 een gratificatie toe te kennen. In Januari zal weer een vergade ring worden gehouden, waarin dit voorstel benevens een nieuwe salarisregeling voor een secr.-penn. en de benoeming van zoo'n functionaris aan de orde zullen komen. De heer de Putter vraagt om er bij het hoofdbestuur op- aan te dringen, dat er spoed zal gemaakt worden met bet afgeven van de- inschrijvingsbdljetten. De voorzitter verklaart, dat er in Den Haag zoo hard gewerkt wordt als inaar kan, .schrijven kan dus niet baten. Voorts deelt de voorzitter mee, dat zijn bedoeling is sollicitanten voor de be trekking van secretaris op te roepen en dan aan de kringen advies over de sol licitanten te vragen. Het bestuur moet volgens het reglement benoemen. Op de- algemeene vergadering in Januari zal h-et salaris worden bepaald, daarna zal de oproeping plaats hebben. De heer Lako dankt de vergadering voor haar goede gezindheid ten zijnen op zichte. Als echter het hoofdbestuur be noemt en bezoldigt, kan dan de afd. Zee land wel een .gratificatie toekennen? Nadat d-e heer Lako zijn positie uiteen heeft gezet zegt de voorzitter hem beta ling van zijn salaris toe-. De afdeelingsbe- .stuurderen zullen dit varkentje dan wel v-erder voor hem wasschen. De heer de Feyter verneemt nog dat de bedoeling is voor den nieuwen secretaris een instructie vast te stellen en dan wordt de vergadering gesloten. Kantongerecht te Goes. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegensovertreding Leer plichtwet: J. d. V. te 'sHeer Arendskerke, J. M. te Wolpbaartsdijk, E. M. te Ier- seke, E, d. J. te Kloetinge, J. Wi. wed. C. B., aldaar, J. V. te Goes, J. N. te Wemeldinge, J. \V., G. V. te Kapelle, A. L. te Hoedekenskerke, M'. A. B. te 's Heerenhoek, A. d. M., P. S. te lerseke, J. L., S. v. K. te Itattendijke, L. V. d. B. te Colij'nsplaafc, N. v. A,, E, d. K. ie 's Heer Arendskerke, M. S. te Kloetinge, Q. T., aldaar, allen f2 b. s. 2 d. h.; bij! 2e herhaling: L. Wi. te 'sHeer Arends kerke, f6 b, s. 4 d. h.trekdier onbe heerd laten staan: A. D. te Goes, fl b. s. 1 d. h., H. D. te lerseke, J. P. W. te Goes, ieder f2 lx s. 2d. h. zonder vergunning vee laten loopen op bezaaiden grond: A. op- 'tH. te Wol- ph-aartsdijk f5 b. s. 3d. h.; zonder ver gunning loopen over eens anders grond: D. H. C. te lerseke, f2 lx s. 2 d. h., A. G.. K. te lerseke, terug aan ouders, M. E. te lerseke, f2 b. s. 2 d. h.; 's nachts varen zonder licht: H. S. te Rotterdam, E. v. L., P. H., zonder bekende woon plaats, W. d. K., J. H., J. P., J. d. W. Jzn., M. V., A. J., Wl J., allen te Brui- nisse, M. C. d. M., J. P. te lerseke, I. V., P. v. d. G., zonder bekende woon plaats, allen fl b-. s. 1 d. h.zonder vergunning en verlof 'alcoholhoudenden drank en alcohol vrijen drank verkoopen: G. v. H. te Krabbendijke f5 b. s. 3 d. h.; in een logement drank verkoopen aan niet-logeergasten: J. B:. te Schore, f6 b'. s. 5 d. h.; hondenkar gebruiken zonder steunsels, zonder drinkbak en zon der naam van den houder: J. H. F. te Middelburg, 3 maal fl b. s. 3 maal 1 d. h.; wielen van wagen niet van slijk zuiverenA. W|. te Krabbendijke f 1 b. s. 1 d. h.; Schelde bevaren in verboden tijd: H. S. te Rotterdam, M. B-. te Hans- weerd, E. v. L., P. H., I. V., P. v. d. G., allen zonder bekende woonplaats, P. d. M. te Dordrecht, Wi. d. K., J. H., J. P., J. d. W, Jzn., M. V., A. J., W, J., allen te Bruinisse, A. C. d. M., J. P. I te lerseke, ieder f 1 b. s. 1 d. h.na sluitingstijd in tapperij bezoekers hebben: D. H. te Driewegen, II. D. te Ellewoutsdijk, S. v. O. te Kapelle, allen f3 b-, s. 3 d. lx; -na sluitingsuur zich in tapperij bevinden: J. IJ., A. K., A. G. te Drie wegen, J. R. te Nieuw-Namen, G. T., A. G., A. P. te Kapelle, "J. J. E. te Biezelinge, allen fl b. s. 1 d. h.als eigenaar van een paard iemand beneden de 16 jaren als geleider bezigen: S. G. te Goes f2 b. s. 2 d. h.; fietsen over kerkplein: C. H. te Hansweerd, f0.50 b. s. 1 d. lxfietsen -over zijpad van open baren weg: J. A. A. F. v. d. F. v. d. P. te Goes fl b. s. ld. h.; 'savonds fietsen zonder lantaarn: J. K. te Goes, M. P. v. H. te Wissenkerke, J. C. D. te Katten-dijke, M. F. Wi. te Krabbendijke, E. B., aldaar, J. v. L. te Hoedekens kerke, F. d. V. te Wissenkerke, P. v. ,G te Vlissingen, -allen f 2 b-, s. 2 d. h., J. D. te Kapelle fl b. s. 1 w. tuchtschool; Schelde b-evisschen zonder consent: G. V. Az. te Philippine fl b. s. ld. h.in verboden tijd kreeft in bun hebben: T. v. d. II. Jzn. te lerseke, f3 bi. s. 3d. h.; dronkenschapJ. D. Pzn. te Kapelle, M. v. d. P., M. IC., zonder bekende woon plaats, ieder f2 b. s. 2 d. h., C. L. te Ellewoutsdijk, f3 b. s. 3 d. h., J. V. te Hansweerd, f5 b. s. 3 d. h., A. W. d. M. te Hansweerd f 10 b, s. 3 d. h. Kantongerecht te Middel'b-urg. Door het kantongerecht te Middelburg is Zaterdag behandeld de zaak tegen een landbouwer ait Serooskerke, die vervolgd werd wegens het niet direct kennis ge ven aan den burgemeester, dat onder zijn vee het mond- en klauwzeer beerscih- te. Hij! deed dit eerst ongeveer vier dagen nadat hij de ziekte ontdekt had en dil had volgens d-e verklaringen van den rijksdistrictsveearts tengevolge dat de ziekte zich niet alleen op het hof van békt. van het volwassen vee voortplantte op- de kalvers, die melk van de zieke koeien kregen en ook op schapen, maar tevens dat ook het vee van twee huur lieden werd aangetast. Bekl'. beweerde gemoedsbezwaren ge had te hebben tegen de aangifte, omdat hij1 er zonde van maakte dat zijn vee zou worden afgemaakt. Hij kon het niet aangeven. Op een vraag waarom hij het dan vier dagen later wel kon, antwoordde hij-, dat dit zoo gemoeten heeft, er is een macht die alles bestiert en nn moest de districtsveearts in de gelegenheid wor den gesteld procesvei'haal tegen hem op te maken. De ambtenaar van het O. M. kon desnoods begrijpen dat bekl1. tegen het afmaken bezwaren heeft, maar waar om vroeg spr. heeft hij dan ook ale voor zorgsmaatregelen daar gelaten. Bekl. zeide niets anders, dan dat hij noch zijn vrouw anders heeft kunneij handelen. Op1 een vraag zeide hij! nog dat als! hij, of zijn huisgenooten ziek zijn. hij eerst om een dokter gaat afe de mid delen, die hij. zelf heeft, blijken niet ge zegend te zijn. De ambtenaar eisohte veroordeeling van bekl. tot f50 boete subsidiair 10 dagen hechtenis. Uitspraak 11 December. Tholen, 4 Dec. 1915. Tarwe f 11.—a f 12.25, haver f 12.— a f 18.—, wintergerst f 12.— a f 13.50, Zomergerst f— af alles per 100 K.G. rogge f 8.— a f 8.25, bruineboonen f 21.— a f 23.witte- boonen f 21.a f 22.50, kookerwten f 22. a f 23. -kroonerwten f 22.— a f 23.aard appelen f 2.50 a f 3.—, alles per H.L., uien f6.— a f6.50 per 60 K.G., eieren f 0.a f 7.—per 100 stuks, boter f 0.75 per 7, K.G. Hulst, 5 Dec. 1915. Ter graanmarkt van lieden was de aanvoer redelfjk; handel gewoon. Tarwe f 12.50, wintergerst f 14.25, rogge f 12.haver f 12.50, erwten f27.50, bruine boonen f27.lijnzaad f25.(M. Ct.) Rotterdam, 6 Dec. 1915. Binnen-dsche granen. Tarwe rui me aanvoer, flauw, onveranderd f 12.50 a 12.90; Gerst niet van beteekenis getoond; Haver ruim ter markt, onveranderd ver kocht f 12.75 a £13.50; Bruine boonen ruim aanbod, f28.a £28.50; Erwten ruim aanbod; kleine groene kroonerwten en schokkers f27.a f28.50; Kanarie- zaad f34.— a f35.— p. 100 II.G.; Kool zaad f34.a f35.p. 100 K.G.Karwij- zaad f27.a f28.p. 50 K.G. Buitenlandsche gra nen: Maïs, La Plata loco f245, stoom-end f245, Dec.- Jan. afl. f246; witte Natal monis loco f254. Eieren. Zeeuwsche f 8.50 a f 9.50. Overmaassche f 9.50 a f 10.50 p. 100 stuks. Varkens. Aanvoer 969 stuks. Prijs 41 a 43 ct., lichte voor export 31 a 38 ct. Aardappelen. Brielsche kralen f 320 f3.25, Zeeuwsche blauwe f3.25 a f3.60, Zeeuwsche eigenheimers f2.75 a f3.50, Zeeuwsche bonte f3.10 a f3.50, Zeeuw sche bravo's f 3.a f 3.50, Spuische eigenheimers f3.a f3.20; Poters f2. k f2.50 ;Red. Star £2.50 a f2.70. Weinig aanvoer, weinig vraag. Vlas. Aanvoer 9470 steen blauw, prijs 80 k 140 stuivers; 2150 steen wit, prijs 100 a 120 stuivers; 1200 steen Gron., prijs 100 a 140 stuivers2390 steen Holl. geel, prijs 80 a 140 stuivers; 9080 st. half gezwingeld blauw 50 60 stuivers. Op het land weinig handel. Weinig ge legenheid tot verzending. Luie handel, toch alles opgeruimd. Ajuin. Aanvoer 3 k 4000 H.L. f6.50 per 60 K.G. Van 46 Dec. GOES. Huw. Afk.: 4, Johannes Jacobus Lunenberg, 29 j. jm. te Goes en Sandrina Janna Deurwaarder, 22 j. jd. te Kloetinge- Geboren: 6, Cornelia Maria, d. v. Arie Visser en Christina Frederika van der Wees; 5, Carel Frederikus, z. v. Klaas Leverman en Johanna Krina Walrave. MIDDELBURG. Bevallen: M. A. van Hese, geb. Berks, z.; E. M. de Munck, geb. van Liere, z.; J. Fijnaut, geb. de Nooijer, z.; W. E. Kakebeeke, geb. Kronen berg, d. Overleden: I. P. Hildernisse', 86 j., wedn. v. M. Blom; C. Mesu, 79 j., wed. v. Jac. de Rijclce. Van 30 Nov.4 Dee. VLISSINGEN. Ondertrouwd: F. C. Meijer, jm. 22 j. en J. Dooms, jd. 21 j.; M. W. Haaijman, jm. 27 j. en E. An- driessen, jd. 27 jF. J. de Booij, jm. 24 j. en J. Stroo, jd. 22 j.; L. Timmer man, jm. 27 j. en H. Adamse, jd. 23 j. Getrouwd: J. Scherpenisse ,jm. 26 j. en C. H. Lems, jd. 20 j. Bevallen: E. Daane, geb. Sinke, z.; J. Maas, geb. van Ochten, z.; A. A. Brasser, geb. Leenhouts, d.; C. E. Adriaanse, geb. Burgerhoff, d.; N. van Burgh, geb. Polder man, d.; P. de Visser, geb. van der Staal, z. Overleden: P. Abrahams©, z. 5 weken; S. J. van der Peij-1, vrouw van C. Fritz, 72 jaar. _i KLOETINGE. Gehuwd: Adriaan Rottier, 22 j. jm. te Schore en Leijintje Tannetje de Kam, 20 jj. jd. Geboren: Neeltje Antonia, d. v. Maarten Hoogestege-r en Tannetje Oele; Janna, d. V. Co-melis Sinke en Adriana van de Velde; Neeltje, d. v. Gommert Kofc en Willemina Koeman. Overleden: Corn-elis Beenhakker, 71 j gehuwd met Helena Nieuwenhuijise; Ja- zias Trimpe, 81 j. gehuwd met Francina Johanna van Liere. (K. C.) SCHORE. Geboren: Tannetj-e Jannetje, d. v. Laurus Willeboer en N-eeltje Joosse; Cornelia Wilhelmus, z. v. Franijois op 'tHof en Jaco-ba Wilhelmina ter Smitte; Janna Pieternella, d. V. Johannes Beve lander en Arendina van Schetsen. (K. C.) Over de maand November 1915. HOEDEKENSKERKE. Geboren: 27, Jan, z. v. Lourus Laus en Catharina Wisse. Overleden: 16, Martha Janse, 81 j. we duwe van Hermanus de R-egt. KRUININGEN. Gehuwd: Jacob Aar- noiudse, 36 j. jm. en Neeltje K-o-le, 30 jd- Geboren: Adriana, d. v. Jan Gee-ree en Cornelia van Houte. (Kr. Crt.) 'sHEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 4, Adriaan Schoolmeester, 25 j. jm. en Jo hanna Wondergem, 22 j. jd.; 11, Cornelis Kribbe, 30 j. jm. en Jacoba Johanna Rottier, 26 j. jd. Geboren2, Neeltje, d. v. Jan van Boven en Johanna Dekker; Wouter, z. v. Paul us de Schipper en Janna Pieternella Dronkers; 4, Pieter, z. v. Job van Schaik en Jobje van Rossum; 9, Jozina, d. v. Jan Reniijn en Barbara de Jonge; 13, Antonina Amandia, d. v. Hub-recht Schout en Jo zina Pieternella Polderman; 16, Pieter nella en Leijntje (tweel. d.) van Jacob Martinus Weststrate e nAntonia Janse; 20, Daniël, d. v. Jan Poortvliet en Leuntje Murre; 22, Pieternella Elisabeth, d. v. Elisa Rouw en Martina Schipper. Overleden: 5, Jacobus Goedegebuure, 81 j„ wedn. van Maria van Antwerpen; 13, Elisabeth Moerdijk, 37 j., vr. v. Cor nelis de Koeijer; 16, Johannes, 25 dagenn, z. v. Martinus Harthoorn en Catharina van de Plasse; 17, Kaatje van den Berge, 64 j., wed. van Jo-hannis de Jager; 19, Geertruida, 22 j., d. v. Pieter Anthonie de Witte en Jobje Beulens; 19 en 20, Pieternella en Leuntje, 3 en 4 dagen, dochters v. Jacob Martinus Weststrate en Antonia Weststrate; 26, Adriaan Servaas, 73 j., man v. Maatje Moelk-er. Kloetinge. Vrijdagavond gaf de gym- nastiekver. „Sport Staalt Spieren" dir. dhr. Ruben uit Goes met medewerking van -de gymn. vereen. /.Volharding" uit Goes een uitvoering in de Gemeente-her berg. De zaal was goed bezet. Alle oefe ningen aan brug, rek! en ringen, afgewis seld door een voordraoht, werden goed uitgevoerd. Ook de oefeningen door de dames-afdeeling van de gymn. ver. „Vol harding" uitgevoerd, vielen zeer in den smaak. I - Voetbal Goes. Gisteren speelde alhier aan den Polderschen weg „Zeeland Vooruit II" uit Goes een vriemlschappelijken -wedstrijd tegen „Unicum" uit Middelburg, stand bij de rust 11, stand bij het einde 31 in 't voordeel van „Unicum" uit Middel burg. Gisteren is in de zuidelijke competitie geen enkele wedstrijd gespeeld. Te Mid delburg heeft Olympia een marineelftal op bezoek gehad. Het bleek een zeer ongelijke strijd te zijn. Olympia won met ll1. Het plan om met muziek

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3