UIT ZEELAND. UIT DE PERS. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. Gemengd Nieuws. VISSCH ERIJ. 410e Staatsloterij. koring uit te oefenen; haar houding inzake de Eedsquaestie, de Lijkverbranding, de Ouderdomsrente, art. 192 in verband met de Grondwetsherziening, om nog te zwij gen van de plannen van Minister Treub, belooft allerminst een toekomst, waarin de Rechter- en Linkerzijde eendrachtig kunnen samenwerken. Dit had niet zoo- behoeven te zijn, doch de Regeering heelt hel aldus ge wild; zij drag© daarvoor de verantwoor delijkheid en de gevolgen. De verant woordelijkheid, omdat de partij-twisten, welke nu weder opgewekt, of liever op gedrongen worden, schade moeten doen aan ide ecnbeid-naar-builen, eenheid, welke in deze dagen meer dan ooit noodig is; de gevolgen ook, omdat van de Rechter zijde niet kan gevergd worden, dat zij deze regeering steunt in zaken, welke met haar beginselen in strijd zijn, al zou dit ook vérstrekkende politieke verwik kelingen tengevolge hebben. Verkiezing Tweede Kamer. De candidaatstelling ter vervulling der vacature-van Nispen lot Sevenaer in het kiesdistrict Nijmegen zal plaats hebben 21 December; de stemming én herstem ming, zoo noodig, resp. op 4 en 11 ian. d. a. v. Steenkolen voor Z -Vlaanderen. Vanwege het kolenbureau wordt mede gedeeld dat gebleken is, dat de klacht over kolenvoorzi-ening door eenige han delaren in Zoeuwsoh Vlaanderen inge bracht bij het tweede Kamerlid De Mu- ralt, ongegrond en de voorstelling van zaken onjuist is. (M. Gt.) Goes. Met groote opgewektheid is he denmorgen op onze R.-K. jongens- en meisjesschool liet St. Nikolaasfeest gevierd. Door de ruime giften der parochianen daartoe in staat gesteld kon met behulp der goede zorgen van de keeren com missieleden de goede Sint in persoon aan de kinderen een flink stuk speelgoed en een goede portie speculaas en suikergoed uitdeelen, terwijl bovendien aan de meer behoeftige kleinen een warm kleeding - stuk werd uitgereikt. Op beide scholen werden den bisschop nit Spanje, die zeide wegens den oorlog nu niets eens op het traditioneel© paard maar per vliegmachine te Goes te zijn gekomen, door de jeugd mooie liedjes toegezongen. Bijzonder trof ons de be schaafde zang der knapen en het mooie 'quartet in Schellekens' ,,Naar Bethlehem", wat pleit voor de uitnemende zorgen die de heeren Van Hest en Olijhoek aan het zangonderwijs besteden. De Eerwaarde Zusters hadden de beide •bewaarschollokalen in een ware feestzaal herschapen. Men kan begrijpen hoe de kinderen ge noten en hoe ook de onderwijzers en onderwijzeressen zich in het geluk der kleinen verheugden. Sabbas de knecht heeft wel eens hier en daar met den ketting gerammeld en den een of anderen bengel moeten dreigen met gard en zak, maar over het algemeen viel er nog al niet veel te straffen en waren er geen handen genoeg om de étalages van al het moois en lekkers te ontdoen, dat ze bevatten. St. Nikolaas en Sabbas reikten de ge schenken uit, de laatste met allerlei grap pen, tot groot vermaak der jeugd. Allen 'gingen dan ook overgelukkig naar huis. Bij het feest waren tegenwoordig zoo wel in de jongens- a'.s in de meisjes school de hoogeerwaarde heer deken, de weleerwaarde heer kapelaan, de heeren der St. NikolaascommissieJos. Stieger en W. Bitter en de heer Jos. Witkam, kerkmeester. In het geheel werd aan 265 leerlingen der zusterschool en aan 66 leerlingen der jongensschool een St. Nikol-aasgave uitgereikt. Bevolking. In de tweede helft van November zijn in deze gemeente inge komen W, J. Braamse, bakkersknecht uit Oude lande, Korte Kerkstraat 114; A. Jacobs Jr., schilder uit Woerden, Beestenmarkt 121; G. J. Haverhoek, bakkersknecht uit Wemeldinge, Lange Kerkstraat 10; A. de Puit, werkman uit Kapelle, Lange Vorst- straat 111.; J. F. Kok, winkeljuffrouw uit Elkerziee; Lange Kerkstraat 36; Vertrokken: I. Rouw, boerenknecht naar Veere; J. Westdorp, bakker naar St. Maartensdijk; J. Huissoon, kleermaker naar Borssele. (M. Ct.) Deze week zal wederom een uit wisseling plaats vinden van Duitsche en Engelsche gewonde militairen. Het personeel van den Duitschen hospitaaltrein heeft het plan Dinsdag a.s. in de morgenuren Goes te komen bezich tigen, vergezeld van bestuursleden der afdeeling Vlissingen van het Nederland- sche Roode Kruis en geleid door bestuurs leden van de hier gevestigde afdeeling. Benoemd tot brugwachter-binnen- havenmeester dhr. J. L. Koekkoek en tot gemeente-arbeider H. van Dalen, beiden alhier. Middelburg. Het was heden op de lagere scholen St. Nikolaasfeest. De vereeniging „Uit het Volk voor het Volk" had haar schouders er weder onder gezet en zich door min der goede ontvangsten niet er van laten afbrengen, de kleinen heden een aange- namen dag te bezorgen. Hedenmorgen ver voegde zich aan ieder der scholen waarop kinderen gaan, die voor het ontvangen van een geschenk in aanmerking komen, een bestuurslid vergezeld door een paar dames én reikten laatstgenoemden aan ie der der kleinen een pakje uit, dat overal dankbare en vroolijke gezichtjes tooverde. In meerdere scholen uitte de jeugd haar dankbaarheid door een liedje te zingen. Na den feestelijken inzet van do dag was deze verder ook een feestdag, althans een vacantiedag voor de kinderen. Vlissingen. De feestcommissie „Het eiland", welke bij het uitbreken van den oorlog en door de mobilisatie het innen der conlributie heeft gestaakt, zal op Dinsdag a.s. des avonds om 7.30 uur in de concertzaal van den beer Burgers een St. Nieolaasfeest geven voor de kinde ren van 510 jaar van deelnemende leden onder geleide van slechts een per soon. Allen moeten op hot eiland wonen. (M. Ct.) De broodprijzen alhier zijn vanaf heden met één cent verlaagd. Heinkenszand. In de Zaterdagavond ge houden vergadering van de Heinkens- zandsehe Guanovereeniging werd verslag uitgebracht dooi' den Penningmeester waaruit bleek dal over 1915 was ontvan gen f 39358.97 en uitgegeven f 39338.80. Batig saldo f20.17. De aftredende be stuursleden de heeren H. v. Iwaarden en J. Boonman werden herkozen. Mede gedeeld werd, dat voor een eventueel te stichten Superfosfaatfabriek waren geno men 286 -aandeelen. Voor de a'gcmeerie vergadering, te houden op 27 Dec. wer den als afgevaardigden gekozen de heeren L. Kloosterman en H. v. Iwaarden. Nieuwdorp. Zaterdagmiddag is door den milicien J. Goedegebuur een Duitsche proefballon opgevangen. Aan de ballon was een plaatje bevestigd, waarop stond, dat ze te üstende was opgelaten, en dat bij terugbezorging 10 Mark zal wor den betaald. Zaterdagavond ging de landbou wersknecht van G. de Jager met den tentwagen naar den trein om de vrouw des huizes af te halen. Op den terug weg had hij, misleid door de duisternis het ongeluk, dat de wagen van den dijk gleed en omsloeg. De tentwagen bleek nog al veel beschadigd, maar de personen kwamen gelukkig met den schrik vrij. Krabbendijke. Door de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen is niet ingang van lieden Dhr. Dorrepaal alhit r benoemd tot ploegbaas, siandplaats Krab bendijke. Hansweerd. Met ingang van 6 Dec. a.s. worden hier de volgende kommiezen ge plaatst: H. Timmerman, 11. W. Schouten, J. van Dellen, A. F. Meijer, W. Th. Reij- mers. 's Heer Abtskerke.De gemeenteraad ver gaderde Zaterdag met 6 leden. Het lid de Ho-O was er niet. Allereerst werd ge lezen ©en afwijzende beschikking o-p bet verzoek om Vak j (vrije- en ordeoefenin gen) niet te onderwijzen. Een paar aangevraagde afschrijvingen Van hoofdgeld werden toegestaan. Herbenoemd werd tot lid van het Bur gerlijk Armbestuur, de heer J. Nieuwen- liuize. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de heeren: P. A. de Graag, Ds van de Plassche, Meijaaril en gekozen, vaca ture C. V. d. Linde, G. Goossen. In verband met de hoogere jaarwedden van d.eu Burgemeester en Secretaris en de kosten voor herhalingsonderwijs werd de begrooting voor 1916 gewijzigd. Een suppletoir kohier hoofdgeld en honden werd opgemaakt. De heer G. Goossen werd daarop aan gewezen voor het geven van herhalings onderwijs. St. Maartensdijk. Bij den winkelier A. Hartog alhier, vervoegden zich Donderdag twee vreemde vrouwen, welke een klei ne boodschap kochten en in betaling daar voor een rijksdaalder gaven. Terwijl de winkelierster bezig was klein zilvergeld te zoeken om terug te geven van den rijksdaalder, bemoeide een der vrouwen zich ook met bet geldbakje der win kelvrouw en ontdekte daarin een dub beitje, dat, naar ze zeide, voor haar bijzondere waarde had. (De bekende truc.) Zij verlangde er nog meer van die soort. En onder het zoeken daarnaar was zij spraakzaam en vertelde aan vrouw 11. dat zij een schippersvrouw was en met haar vaartuig hier lag. Toen later op den dag de winkelierster haar kas op maakte merkte zij, dat daarin voor een bedrag van ongev. f 5 te weinig aanwe zig was. De eerste gedachte was toen aan de vreemdelingen, en in de haven hel vreemde vaartuig te zoeken het eerste werk, doch te vergeefs natuurlijk. Ieder begrijpt de rest. (Z.) Tholen. Door het spooawegcomité voor het eiland Tholen is tot de colleges van burgemeesters en wethouders en tot de besturen der polders en waterschappen een uitnoodiging gezonden om op Don derdag 23 December met het comité te confereeren voordat de voorstellen in polder- en gemeenteraadsvergaderingen, worden ter sprake gebracht. Domburg. Vrijdag werden door den mijnenlegger „Zeemeeuw" drie nog niet ontplofte mijnen alhier weggehaald. Een der gevaarlijke dingen heeft een paar weken voor de veiligheid in een badtent gevangen gezeten, opdat geen al te on voorzichtige wandelaar ze zou aanraken. Terneuzen. Benoemd lot buitengewoon opzichter hij de werken van het kanaal van Terneuzen, de heer P. Goedblocd alhier. Terneuzen. Vrijdagavond ontstond ver moedelijk Moor het ontploffe-n van een carhid-lantaarn, brand op de kapokberg plaats van hot beddeiimagazij-n van de firma wed. Jurrij- Hoebe in de Noord straat alhier. Aanstonds kwamen enkele personen toageloopen, die door'hst werpen Van emmers water in het magazijn den brand in den aanvang wisten te stuiten,. Later werden zij geholpen door de brand weer. De nieuwe motorspuit deed hierbij dienst. De kapokzolder werd leeggehaald. Er is meer waterschade, dan er verbrand is. De schade wordt door verzekering gelekt. (M. C.) Aardenburg. Op initiatief van do Zoeuwsche-Landbouwmaatschappiji heeft zich een commissie gevormd, om ter eere van de nagedachtenis van den heer G A. Vorsterman van Oycn, jaren secretaris dier Maatschappij, in de plaats zijner in woning, Aardenburg, een geden'kteeken voor hem op te richten. Dit plan vindt in Zeeland veel bijval. St-Jansteen. Ten einde hel smokkelen des nachts tot een minimum te beperken, wordt de grens aan deze gemeente door de Duitsche grenswachten met zoeklicht verlicht. Zoodoende is het thans onmogelijk de draadversperring op ongeveer 500 Meter te naderen zonder door do grenswacht te worden opgemerkt. Koewacht. Zondagnamiddag werd ten huize van den heer E. de Vleesohhouweï een algemeene vergadering van de onder lingo paardenverzekering „Steunt Elkan der" gehouden. Bijna alle leden waren tegenwoordig. Do voo-rzitter den heer E. A. Plasschaert gaf een kort verslag over den toestand der maatschappij. Daar het bleek dat hei jaar 1915 niet al te gunstig geweest is voor de vereeniging niettegenstaande de 2 percent premie tegen li/j pot. op an dere jaren, zoodat er slechts een batig saldo is van f85,88. Gedeeltelijk spruit dit voort uit het feit, dat heit dienstjaar met een nadeelig saklo- van f379 is begon nen. De voorzitter spoort de leden aan om zoo spoedig mogelijk kennis te geven, als aan bun verzekerde paarden iets scheelt; opdat bet bestuur onmiddellijk maatregelen kan nemen. Aan de beurt van aftreding zijn de leden van het bestuur de heeren: H. Bonte, A. Dierick en J. Kips. Allen wor den met groote stenimenm 'erderheid van stemmen herkozen. Besloten werd de vol gende algemeene vergadering te houden op 26 December a.s. Daarna wordt over gegaan tot inlevering der polissen voor het volgende dienstjaar; waarna de ver gadering door den voorzitter gesloten wordt. Ossenisse. Storm. Gedurende den in den nacht van Zaterdag op Zondag ge- heerscht hebbenden storm, is 't vaartuig van Geert Sponselee v,an Knevenhille (Hontenisse) op de verdedigingswerken van den dijk ja het Hellegat alhier geslagen. Een ander vaartuig ontkwam ter nau- wernoiod hetzelfde lot. Schipper Tennis Hooglander van We meldinge, liggende met zijp schip suiker- peeen in lading voor liet Zeedorp- alhier, had me-t zwaar stormweder te kamp-en. Slechts met de- grootste moeite m-oeistc gelukte het hem, zijn schip van den dijk te- houden. Evenwel werd het roer ver bogen, en heeft hij (naar schatting ongeveer f300 schade. Philippine. In de jongste vergadering van den gemeenteraad werd omtrent het salaris van Burgemeester en secretaris besloten, aan Ged. Staten voor te stellen die beide jaarwedden te brengen op f 675. Verder werd besloten, behoudens hoo gere goedkeuring, lret salaris van den gemeente veldwachter te verhoogen met f50 en dat van de vroedvrouw met f 100, ingaande 1 Januari 1916. (M. Ct.) „Onbeschaamdheid". Een in Üuitschland woonachtig Neder lander schrijft aan het Weekblad „De Toekomst" over de „onwetendheid, welke in Nederland nog bestaat omtrent alles wat Duitschland betreft. Onbekend immers maakt onbemind". En hij schrijft dan: „Onwetendheid kan voor iemand, die een volk onjuist beoordeelt, als verzach tende omstandigheid gelden: wanneer ech ter onwetendheid ontaardt in onbe schaamdheid en vlegelachtigheid, dan wekt ze verontwaardiging. En dit komt voor. Ziehier een voorbeeld. Dezer dagen werd mij door een Duitsche familie meegedeeld, dat een wijnhandelaar te Mainz aan een Hollander te Goes zijn wijnen had aangeboden, en dat hij daarop per briefkaart een uiterst brutaal antwoord had ontvangen. Men heeft mij de kaart laten lezen, en ik heb- er een afschrift van gemaakt. Ze luidt woordelijk aldus Goes in Holland, 29715. In sofortiger Beantwortung Ihres Schreibens melde ich, dass ich mit Deutschen nicht mehr in Relation trete. Es ist neuerdings in der Schweiz ein ganz hüb-scher Roman erschienen: „J'accuse"; lesen sie den und schamen Sie sich Ihres Vaterlandes. Hochachtungsvoll, Herrn Louis Bermann L. L. P. Mainz. De correspondent schrijft verder, „dat deze briefkaart de ronde doet bij alle bekenden der familie, en natuurlijk overal verontwaardiging wekt". Met „De Toe komst" hopen we, dat men in Duitschland zoo verstandig zal zijn, niet allo Neder landers met menschen als dezen meneer L. P. over één kam te scheren. De inhoud van de kaart luidt vrij ver taald aldus: In omgaand antwoord op uw brief doe ik u weten, dat ik niet meer met Duitschers in relatie treed. On langs is in Zwitserland een zeer mooie roman verschenen: „J'accuse" (Ik be schuldig); lees die maar eens en schaam u over uw vaderland. Hoogachtend, L. L. P. („D-e Zeeuw".) De Paus en de oorlog. In een artikel van de „Heraut", dat overigens, zegt „DeMaasbode", veel aan vechtbare sententies en voor Roomsche ooren onaangenaam klinkende uitspraken bevat, komt deze ruiterlijke erkenning voor „Zelfs aarzelen wc niet, nog verder te gaan, en te erkennen, dat de Roomsche Kerk in dezen oorlog in menig opzicht een beschamend voorbeeld aan de Pro- testanschc kerken heeft gegeven. Terwijl de toch al zoo zwakke band, die deze Protestantsche kerken verbond, terstond hij het uitbreken van dezen oorlog, ver scheurd werd, bleef de Roomsche Kerk haar eenheid bewaren en staat ze als wereldkerk huiten en boven den gevoer- den strijd. En terwijl van de Protestantsche ker ken slechts een enkele synode in een neutraal land, een vermaning tot de oor- oorlogvoerende volkeren liet uitgaan, om hun bloedig spel fe staken, maar van een machtige, heel het Protestantisme om val tende actie tot herstel van den vrede geen sprake was, legt de Kerk van Rome door haar hoofd al het gewicht van haar getuigenis ten bate van den vrede, voor de consciëntie der volkeren neer. Wie in later tijd de historie van dezen oor log beschrijven zal, zal den eerepalm aan de Roomsche Kerk toereiken voor wat zij deed om ann het schrijnende leed der meiisclilieid een eind te maken of de gevolgen daarvan te verzachten maar van liet Protestantisme zal hij zwijgen, of alleen een klacht aanheffen over wat dit hopeloos verdeelde Protestisme mach teloos of onwillig was om te doen". Zaterdag werd te Driewegen, gemeente Biervliet, publiek aanbesteed het afbre ke-n van de schuur e-n het bo-uwen van een nieuwe voor den heer J. Dhont al daar. Er waren acht inschrijvers nl'. F. Hoevenagel te Biervliet voor f7117; El frink, IJzendijke, f7969; Gebr. Faas, Bier vliet f8725; liiuggeman 1 z ndijkef8915; Gerbr. van der Weij-den, IJzendijke, f8950; Maes, Hoofdplaat, f9000; Reijn- houdt, IJzendijke, f9395; Wed. Vercruijs- se, IJzendijke, f 9677. Architect is de heer van Baal te Oost burg. Gegund aan den laagsten inschrij ver. (M. Ct.) Den Haag. Van welingelichte zijde wordt medegedeeld dat 17 December a.s, de dienstplichtigen der landweer-lichting 1909, het kader inbegrepen, in het genot zullen worden gesteld van klein verlof. Roermond. In de Kap-ollerlaan is van nacht het lijk van den 27-jarigen arbeider D. J. Hoube-n uit Melik gevonden. Het lij-k vertoonde messteken. Een twist moet den moord zijn voorafgegaan. Als vermoe delijke daders zijn -e-on zekere N. en zijn twee zo-ons gearresteerd. Heerlen, ill de mijn Oranje Nassau 111 is de werkman v. P. do-or dei aanraking der ©leetrisrhe geleiding gedood. 6 December 5 uur 's namiddags Parijs. (Officieel communiqué van gis teravond 11 uur.) B alkan f r o lit: Do plaatselijke acties waaraan het Fransche, leger op den 3den dezer heeft, deelge nomen, waren zeer verbitterd, vooral in de richting van Kosturino, waar 'n Bulgaar- sche aanval afgeslagen w-erd. Twee po gingen der Bulgaren om over Tsjerna te trekken, werden door artillerie- en in- fanterievuur verijdeld. Parijs. (Officieel' communiqué van gis teravond 1L uur.) W -es tel ijk front: Verhoogde activiteit der artillerie aan beide zij-den. Uit België wordt bericht beweging van vijandelijke troepen. D-e Fransehen hebben daarom de verbindings loopgraven bij liet Sas Heftig beschoten. Een hevig bombardement van de Fran sche loopgraven ten zuidwesten van Loos werd krachtig beantwoord. Het mijnen- geriecht duurde voort met gunstigen uit slag voor de Fransch-en. Parijs. (Officieel communiqué van he denmiddag 3 uur.) Balkanfro nt: De Bulgaren hebben de Engelsche posities be schoten maar hun vuur werd tot zwij gen gebracht. Nieuwe Engelsche troepen zijn te Saloniki aan land gezet. Berlijn. (Off.) West el ij,k oorlogs toon eel: Op verschillende plaatsen van het front hebben artilleriegevechten plaats gehad. In d-e streek van B-apaume zijn twe-e Engelis-ch-ei vliegtuigen neergeschoten. De inzittenden werden gedood. Oostelijk oorlogstoon eel: Rus sische aanvallen ten Zuidwesten van B-a- bil mislukten. R a 1 k a n o o r 1 o g s t o o n e e 1. Ten Zuidwesten van Sjenila en ten Noordoos ten van Ip-ek werden Mo-ntenegrijnsche- en Servische afd-eelingen teruggeworpen. Londen. 5 Dcc. Een correspondent in lu>L Engelsche hoofdkwartier schrijft on der dagbeekening 4 Dec.: Er is op- 2 Deo. weder een stoutmoe dige tocht, ondernomen door 19 Engel sche aeroplanes, die met succes bommen wierpen op het station Don, -een belangrijk knooppunt in de vijandelijke linies. Op Don waren ook reeds aanvallen gedaan, voor de slagen vim Neuve Chapelle en Loos, met het doel deze linie te door snijden -en de verbindingen van den vij and in de war t-e sturen. De vliegtuigen kwamen in den namid dag te Don aan -en lieten er een aantal hommen vall-en. Een daarvan veroor zaakte oen luide ontploffing, naar het s-cheen van een munitie-magazijn. Ook werd opgemerkt, dat d-e spoor lijn dicht bij het -station getroffen was. Op- verschillende plaatsen van de stad ontstonden branden. Vier vijandelijke machine-s kwamen in gevecht, maar werden zonder moeite af geslagen; al onze vliegers keerden be houden terug. STRATUM], 5 Deo. Zondagnacht brandde alhier af dp gro-ote bloeiende sigarenfa briek van Mevrouw de Wed. F. Boelaars. De brand ontstond Zondagmorgen om half twee in het kantoor door onbekende oor- zafJk. Do-or he-vigen wind aangewakkerd sloegen de vlammen gretig o-m zich heen e-n was de brand o-p verren afstand waar te nem-en. Een voorraad tabak ter waarde van pl.m. f 60.000 kwam in de vlamlmen o-m. Niets werd ge-red. Verzekering o-p beurs- po-lis. Het personeel is verzekerd tegen bodrijfsstilstand. Een oplicht© r. Zaterdagavond heeft een al-s lieer gekleed persoon hij' negen winkeliers, to Breda verschillende koopen ge-daan ter waarde van eenige honderden guldens. Hij deed al zijln bood schappen per auto, doch is ten slotte met medeneming van al de goederen verdwenen zonder uleze betaald te hebben. De politie -stelt een onderzoek in. De Koninklijke familie aan gevaar ontkomen. Vrijdagmiddag he-eft er in de Anna Paulownastraat in Den Haag, bijna een aanrijding plaats! gehad tussch-en de koninklijke auto, waar in H. M. de Koningin -en Prinses Juli ana waren gezeten, en een particuliere auto, doordat de bestuurd-er van een tram wagen, di-e de koninklijke auto zag aan komen, plots-eling stopte, ingevolge het voorschrift, dat er terstond moet worden geremd -en halt gehouden, als een trambe stuurder -een koninklijke automobiel of hofrijtuig, waarin blijkbaar vorstelijke per sonen zijn gezeten, nadert. Een achter de tram rijdend© auto reed doz-e voorbij en kwam bijna in botsing met de konink lijke auto. D-oor krachtig remmen van de beide autobestuurders werd de aan rijding voorkomen. Mosselen. Gedurende de week van 27 November tot 4 December werden in de liaven van Philippine gelost ongeveer 1225 ton mos selen, die gemiddeld 2 20 fr. per ton op brachten. Per scheepsgelegenheid werden naar Gent vervoerd 275 ton mosselen en daar verkocht gemiddeld a 2.60 francs per ton. 500 ton damzaad werd verhandeld tegen f 1 a f 1.25 per ton. De prijs van garna len was 20 cent per KG. (M.C.) 2e kl. Ie lijst. Trekking 6 December. f20000: 13285 f 5000: 7511 f 2000: 1211 f 15007582 f 1000: 14815 f 400: 14788 t 100: 1931 5440 6098 t 30: 1469 2848 4003 4016 4066 4110 4117 9067 9183 9197 10417 10436 10448 10494 13095 18849 18898 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen heneden f 100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2