No. 143. TWEEDE BLAD NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 4 December 1915. UIT ZEELAND. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. Goes. Donderdagavond is in de sociëteit V. O. V. voor een talrijk opgekomen pu bliek door de leerlingen der zangschool v*. d. heer O. Lies de kinderoperette „De drie Kaboutertjes" van Tussenbroek op gevoerd. Het muzikale gedeelte stond on der leiding van den heer Lies;, geholpen door eenige dames. Kostunmeering en enscèneering waren keurig verzorgd. De operette werd goed gespeeld, in aanmerking genomen de jeugdige kraeh- teu; de beide hoofdfiguren, de stief dochter en de prins voldeden best, vooral van laatstgenoemde werd de volle heldere stem geroemd. Ook het parlando, dat ivoor- al aan de stiefmoeder was toebedeeld, kwam goed tot zijn recht. Zoowel deze operette als de daaropvolgende kinder- symphonie, bestaande uit een concert van kinderinstrumenten begeleid door piano en gedirigeerd door een meisje, had veel succes. Luid applaus viel den kleinen executanten ten deel. De dames Mevr. Joh. Pilaar en Hajenius die hun beste zorgen wijdden aan het arrangeeren van dezen avond hebben eer van him werk. De opbrengst strekt om het Sint-Nicolaasfeest voor de kinderen van school B alhier te bekostigen. Aan het bestuur van de vereeniging van Sint Vincentius en Paulus alhier is f200 afgedragen als batig saldoi van het Vincentiusconcert van 26 Nov. j.l. Voor waar een mooi succes en waarop allen, die er aan medewerken trotsch mogen gaan. Het St. Nikolaasfeest op onze pa rochiale jongens- en meisjesschool zal plaats hebben Maandagmorgen a.s. te 10 uur. Dhr. L. Duvekot Czn. heeft B. en W. vergunning gevraagd voor het oprichten van een gasmotor (3 P.K.) in het graan- pakhuis Groote Kade B 16. Bezwaren Jcunnen ingediend en toegelicht worden op 15 December 11 uur v.m. Voor de vacature I. G. J. Kakebeeke in het Burg. Armbestuur, worden aan bevolen door B. en W. de heeren A J. van Nieuwenhuijzen en J. A. van den Broek. Voor lid jn de commissie van Toezicht M. O. de heeren G. A. Hajenius en Mr. J. A. A. Fransen van de Putte. Indertijd is door ons medegedeeld dat bij den Raad alhier was ingekomen een verzoek van den kerkeraad der Ned Herv. Gemeente alhier om aan H. M. de Koningin te Verzoeken, over te gaan tot verlaging van het maximum aantal „vergunningen" in deze gemeente. Wij kunnen thans mededeelen dat adressen, van gelijke strekking zijn ingekomen van den kerkeraad der Geref. gemeenten, dei Chr. Evang. gemeente, van de afdeeling Go-es der N-ed. Ver. tot afschaffing van alcohol-houdende dranken en van (het dag. Bestuur tder Afdeeling Goes der S. D'. A. P Naar aanleiding van den brand, ver oorzaakt door een gummislang Van een gascomfoor, verzoekt de Directie der Gas fabriek ons te willen wijzen op het ge vaar verbonden aan het gebruik van der gelijke slangen, terwijl dit gevaar geheel is te vermijden door aansluiting der toe stellen met koperen pijp of door toepassing van zoogenaamde v-eiligheidsklepjes, wel ke automatisch den gastoevoer afsluiten indien ;de slang afvalt of in brand geraakt. Genoemd© aansluitingen kunnen door iederen fitter worden aangebracht. Hee ren handelaren worden er op attent ge maakt, dat bedoelde klepjes verkrijgbaar zijn bij: de „Pro-Gas" maatschappij te 's Gravenhage. Middelburg. Bevolking. In de twee de helft van de maanid November zijn in deze gemeente Ingekomen: Mej. C. Kooite, Lange Noordstraat C 31 uit Terneuzen; D. van Belois, boomkweeberskneoht, Zusterstraat I 71, Goes; mej. wed. W. T-eeuw, Eigen straat P 229' Rotterdam; G. J. A. Die rikx, stoker, Heerenstraat H 152, Vlis singen; K. Meinema, klerk b. d. rijks ontvanger, Wal B- 62, Aohtkarspelen; R A. Avink, Inspecteur van politie 2e kl. Dam Z.Z. G 59, 's Gravenhage; D. C. de Vlieger, kleermaker, Vliss. wagenplein Q 121, Dordreecht; P. L. Boer, musicus, Langedelft B 146, Rusland; K. Dekker chef kaasmaker, Spanjaardstraat E 88, WilligeLangerak; P. P. Geers, visscher, Blauwe dijk P 41, Terneuzen. Vertrokken: C. de Koning, van Ko rendijk P 73, naar 's Gravenhage; Mej. T. H. de Meester, Rouaansche kaai G 134, Utrecht; J. N. van Vlaanderen, Korte Heerengracht M 286, Dordrecht; A. Fransooys, Klein-Vlaanderen M 96, Goes; Mej. M. H. P. Call-enfels, Dwars- kaai G 107, de Bilt; A. van der Pol, Sleep-erssingel Q 184 naar Haamstede; J- K. Voerman, Zandstraat Q 191, Vlis- singen; Mej. M. M. E. Dounend, Noord- poortplein M 292, Arnhem; J. J. van Me- denbach de Rooy, Heerengracht M, 37, de B-üt; J. Lampert, Seisweg R 75, Gel- dermalsen. jp (p Op; aanwijzing van den goud smid H. werden Woensdagavond door een agent van politie aangehouden twee soldaten, die -een bezoek aan zijn winkel Jiadden gebracht en na welk bezoek de winkelier een grooten ring mistte. Op het politiebureau bekende een der militairen den ring te hebben gestolen; welke teruggevonden werd in een porte- moimaie, die de soldaat bij zijn arresta tie in de vestibule van het stadhuis had weggegooid. (Z.) Vlissingen. In de tweede conferentie van den Apologetischen cursus 1.1. Maan dagavond door den Weleerw. HeerMoerel in de St. Jacobuskerk van Vlissingen gehouden, behandelde de spreker de vraag„Kennen wij met zekerheid de levensgeschiedenis van Christus?" Dat Chr. een historisch dus een werkelijk bestaande persoonlijkheid is geweest weten wij, aldus de spreker, uit de getuigenissen van Flavius Josephus en Tacitus. Voor de nadere bijzonderheden vau Zijn leven, zijn de vier Evangeliën onze voornaamste bron. Er bestaan vier Evangelieverhalen, naar de vier schrijvers genoemd't Evangelie volgens Matlheus, volgens Marcus, vol gens Lucas, volgens Joannes. Als hoofd zaak geven de Evangeliën Jezus' leer en prediking. De groote vraag nu voor ons is; „Zijn die Evangeliën vertrouwbaar, m. a. w. bevatten ze de waarheid op geschied kundigen grond?" Om op die vraag te kunnen antwoorden moeten we eerst, onderzoeken, wanneer en door wie die Evangeliën geschreven zijn en vervolgens of de mannen, die ze schreven, in staat waren en den wil hadden om de waar heid, de zuivere waarheid te zeggen. Vooreerst dus: „Wanneer zijn onze Evangeliën geschreven". Voor 't jaar 100 moeten ze geschreven zijn, 't geen bewezen wordt uit een brief van Clemens van Home, uit het jaar 96 uit een zevental brieven van den mar telaar Ignatius uit Antiocluë, uit 't jaar 107 met een brief van Polycarpus uit Smyrna, anno 108 uit een Palestijnsch boekje getiteld „Leer der Apostelen" anno 75100. De kopstukken der vrijzinnigheid en van 't ongeloof geven 't ook volmondig toe. Vervolgens de vraag„Wie waren de schrijvers van de Evangeliën?" Twee der Evangeliën werden geschre ven door Apostelen van Christus n.l, door Mattlieus en Joannes; de twee andere'weiden te boek gesteld door met gezellen en onmiddellijke leerlingen der Apostelen; door Marcus en Lucas. He- wijzen hiervoor zijn de geschriften van Papias, een bisschop uit l'hrygië van Justinus, den martelaar de Canon van Muratori, een boekenlijst anno 180de geschriften van den H. Irenaeus van Origenes. De derde vraag is nu: „Hebben die vier Evangelieschrijvers de zuivere waarheid willen zeggen Wij antwoorden met een volmondig ja, want die vier mannen waren goed bekend met de dingen, die ze verhalen immers Mattheus en Joannes waren apos telen, die eenige jaren in dagelijkschen, intiemen omgang met Chr. geleefd had den, die oog- en oorgetuigen van Christus' prediking waren geweest. Marcus en Lucas hadden jaren lang omgang gehad met de Apostelen, van wie ze alles ver namen. Bovendien hebben die mannen ook de waarheid willen zeggen. Im mers hun verhaaltrant is eenvouuig, in kal- men, bezadigden toonzonder aanstelling worden de fouten der Apostelen, de be rispingen van Chr. doodeenvoudig mee gedeeld. Dit pleit voor oprechtheid en waarheidsliefde. Bedriegers doen anders Uok de ernstig nadenkende ongeloovige heeft eerbied voor de waarheidsliefde der Evangeliën. Het kerkgebouw was wederom flink bezet. Ook verscheidene andersdenkenden woonden de conferentie bij. De Belgische herden king s b on d. Te Vlissingen werd Don derdagavond een vergadering gehouden van den kort geleden op-gerichten bond onder voorzitterschap van den heer de Moor, die nadat het Nederlandsche, Bel gische, Fransche -en Engelsohe Volkslied was gezongen, de Vergadering opende en een toespraak hield, waarin hij herin nerde aan de Duitsche inval in België en hulde bracht aau de voor de vrijheid van het Vaderland gevallenen, die veelal begraven zijn zonder plechtig© uitvaart en wier nagedachtenis toch zeker moet worden geëerd. Maar ook is het noodig België weder te herstellen en dit kan onder het motto ,,L' Unio-n fait la force," Spr. vindt ge legenheid dank te brengen aan Nederland en Koningin Wilhelmina voor de onder vonden gastvrijheid -en eindigde met te herinneren aan de wo-ordea vau de Bra- hanfonne. Meded-eeling 'werd gedaan van de op richting van oncLerafdeeling-en van den Bond voor VlissingenMiddelburg, Schc- veningenDen Haag, Tilburg, B-ergen op Zo-om, en in de interneeringskampen t-e Zeist en Harderwijk, De Vaderlands-die rede werd uitgespro ken door -den heer mr. P. Dielemaa uit Middelburg, die -ero-p wees hoe in België de handel, de nijverheid, de landbouw en (kunsten en wetenschappen o-m 't hardst bloeiden, maar hoe door den vreeselijiken oo-rlog daaraan een einde kwam en de vijand -het land binnendrong, vrouwen, ver trappend, mannen neersabelend, huizen en landerijen Verwoestend. De helden die gevallen zijn, o-p de velden, waar door alle ee-uwen heen.steeds groote oorlogen zijn gestreden, moeten gehuldigd worden, maar vooral -een and-e-r d-eel van het pro gram van den Bond dient ook te worden ter hand genomen, dat is- het werken aan het herstel van België in alle opzichten. Dit kan volgens- spr-, die er in zijn fraaie rede herhaaldelijk onder luid applaus opi iv-ees, dat België steeds getoond heeft niet te kunnen sterven, en dit zeker ook nu niet zal kunnen. Het zal wed-er zijn plaats in de Statenrij terug krijgen ien daar weer het rijkste land worden als; Voorheen. De heer Vankercfchoren, voorzitter van de- afdeeling VlissingenMiddelburg, wek te ook nog eens tot aansluiting op-, daar bij1 er op wijzende dat juist deze afdee- liug het krachtigst moet zijn, om-dat me-t het oog op de Belgische loodsen hier ste-eds -een afdeeling zal blijven bestaan. Lid kunnen worden alle mannen en vrou wen, idie niet b-ehoo-ren tot een der landen, waarmede België "in oorlog is. D© voorzitter w-ees er in zijn slotwoord op dat -de Bond overal zijn'yertakking-en moet krijgen -en dat minister de Bro- queville en de andere ministers het eere- lidmaatsohap zullen aanvaarden. Het gesproken© werd afgewisseld met zang, nam-elijfc van Vaderlandsch© liede ren Vo-or soli, waarvan d-e refreinen wer den med-egezongen. Het was een geestdriftvolle bijeenkomst. D-o-or de Belgische- vakve-reeniging te Vlissingën zijn reeds verzonden naar het front 4000 pakken tabak, 12000 si garen, 27400 pakken sigaretten. Naar het kamp te Zeist 20.000 pakken tabak; naar B-elgische krijgsgevangenen in Duitsch- land 650 pakken tabak en no-g 8000 pak ken tabak naar de gewonde Belgische soldaten. Ook zijn door tussohenkomst van het comité 5000 boefeen naar het front Verzonden. Met de bo-o-ten der Maatschappij „Zeeland" zijn in No-Vember 3776 passa giers vervoerd tegen 21261 in November 1914. Kruiningen. In ge gehouden Raadsverga dering waren 9 leden tegenwoordig. We gens ziekte was de heer Wondergem af wezig. De raad besloot na uitgebracht advies van de commissie van onderzoek tot toelating, van den heer Sinke. De rekening van het Algem. Armbe stuur over 1914 werd door den Raad goedgekeurd met een opbrengst van f4981.41 en een uitgaaf van f3160.81; de begrooting over 1916 met een ontvang en uitgaaf van f6011.69, terwijl aan ge noemd Bestuur door den Raad vergun ning wordt gegeven grond in erfpacht af te staan aau den heer Van Doorninck te Hansweerd. Besloten wordt ook tot gas- voorziening van de gemeente Schore door de fabriek te Hansweerd. De daartoe noo- dige werkzaamheden zijn op-gedragen aan de Exploitatiemaatschapp-ij te Utrecht. Daarna komt de gemeentebegrooting over 1916 in behandeling, die door den Raad wordt vastgesteld op een bedrag van f50747.52 in ontvang en uitgaaf. Het salaris van burgemeester eu secre taris is volgen^ die begrooting op- f1125 bepaald. De gemeente-ontvanger krijgt een verhooging v;an f 100. Het traktement der gemeenteveldwachters, evenals dat van het personeel van: de openbare en bewaarscholen wordt met f 50 verhoogd. De grafdelver krijgt een vermeerdering van jaarloon van f20 en de gemeente- vroedvrouw te Hansweerd vau f25. Verder werd besloten de reinigings dienst te Hansweerd en zoo noodig te Kruiningen te reorganiseeren. Een com missie, bestaande uit de heeren Kosten.se, Kole en El-sman zal de zaak 'in studie nemen en een goed omlijnd voo-rstel in een volgende vergadering den Raad aan bieden. Gi-stermiddag bekwam bet vijf-jarig, zoontje van C. van den Dorpel', alhier, ernstige brandwonden aan het lichaam door het oms-tooten van een ketel' ko kend water. Geneeskundige hulp- werd on verwijld ingeroepen. Koewacht. Dinsdag werd hier eene openbare vergadering van den gemeenteraad gehouden, Tegenwoor dig alle leden. Op verzoek van den voor zitter gaf de secretaris lezing van de vol gende ingekomen stukken. 1 Brief van den Commissaris der Koningin met verzoek een nieuwe voordracht op te maken ter benoeming van een zetter bij 's Rijks belastingen wegens overlijden van den heer G. Poppe Deze voordracht wordt opgemaakt. 2. Adres van E. de Ceule- naere e.a. te Philippine aan de Provin ciale Staten van Zeeland tot het verkrij gen van een betere verbinding tusschen Oostelijk- en Westelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren met verzoek daaraan adhaesie te verleenen. Besloten wordt, de gevraagde adhaesie te geven. 3. Adres van den ge meente-veldwachter om verhooging van zijne jaarwedde. 4. Adres van den tele foonhouder en de telegrambesteller om verhooging hunner jaarwedden wegens steeds toenemende werkzaamheden. Beide adressen worden aangehouden tot de vol gende vergadering. Door B. en W. wordt aan den Kaad overgelegd de door den gemeente-ontvanger opgemaakte reke ning over 1914 met de noodige bescheiden. Besloten wordt deze rekening testellen in handen eener commissie ter nader onderzoek. Als leden dezer commissie worden benoemd, de heeren E. de Vleesch houwer en Aug. de Biieck. Door B. en W. wordt aangeboden de begrooting van inkomsten en uitgaven over het dienst jaar 1916. Deze begrooting zal in de eerst volgende vergadering behandeld worden. De voorzitter deelt mede, dat de tegen woordige lantaarnopsteker Th. Versijpt wegens ongesteldheid niet langer die functie wenscht waar te nemen. Besloten wordt hem eervol ontslag te verleenen en over te gaan tot het benoemen van een nieuwen lantaarnopsteker.. Voorge dragen wordt P. Kant alhier, die reeds eenigen tijd de werkzaamheden verricht. Met algemeene stemmen wordt genoemde Kant als zoodanig benoemd. De heer C. van Doosselaer vraagt wat met de afmaking van het schoolplein aan den Ouden Molen zal gebeuren. Na eenige bespreking wordt besloten eene commissie te benoemen, die zal onderzoeken op welke wijze daarin afdoende verbetering te brengen Als leden dier commissie worden benoemd de heeren E L. Plas- schaert, Th. Persijn en C. van Doosselaer. De voorzitter geeft de wenschelijkheid te kennen om een gedeelte van den weg naar Zuiddorpe, de zoogenaamde Noorde lijke berm te verharden, daar het vaak onmogelijk is te voet of per rijwiel over dien weg te komen. Wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Wijlniemand der leden nog iets voor te stellen heeft, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Sluis. Broodvoorziening in Bel'gië. Door de Nederlandsche auto riteiten i-s vergunning verleend om gere geld brood naar Maïd-egh-e-m en omstre ken t-e voeren langs den weg Aardelrt- bu-rgEed©. Ook naar Brugge kan brood gebracht worden. (Msbode.) Begrafenis Belgisch Ka pitein. Donderdag is hier plechtig ter aarde besteld op het R K, Kerkhof, na een plechtige zielmis in de R. K. Kerk, het lijk van den Belgischen Kapitein M. Rousseau. (Maasbode.) Waterlandkerkje. Bij den landbouwer A. de Miliano alhier heeft een kat de duiventil weten te bereiken en daar 21 duiven doodgebeten. Onder deze dieren waren er die een waarde tot f 50 had den. Eén had zelfs prijs gevlogen op den grooten wedstrijd Daar Madrid. (M. Ct.) Aangestelde correspondenten voor de Arbeidsbemiddeling District Middelburg. (Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland.) Aagtekerke, J. de Visser, Burgem. Arnemuiden, Jhr. M. Lantshaer, Burgemeester. Biggekerke, L. Simonse, Burgem. Borssele, J. L. Richel, Burgemeester. G o 1 ij u s p La a t, G. Schrier, Gem.bode. D omburg, J. W„ Schuurman, Gem.-Secr. Ellewoutsdijk, M. V. Smallegange, Ambten, ter Secretarie. Goes, Mr. H. C. J. Zaayer. G rijps kerke, A. de Visser, Wetho-uder. 's-Heer A rends kerke, J. J. de Jager, Wethouder. Heinkenszand, Cbr. Glerum), Amb. ter Secretarie. K a t s, A. J. Lo-uwerse, Waterbouwk. Amb. Katten dij ke, L. M. Wisse. Kloetinge, L. v. Li-ere, Seor.-Penningm. v. h. Burg. Armbestuur. Koudekerk©, Baron v. d. BorohVer- wo-lde, Burgemeester. Krabbendij-ke, A. A. El-einbaas, Gem.- S-ecretaris. Mei is kerke, J. Jako-bsen, Timmerman en lid vau -den Gemeenteraad. Nieuw- en St. J o o s 1 a n d, P. Baur- do-ux, Gem'.-Secretaris. Oo-stkapelle, J. Ge-ldof, Onderwijzer der 0. L. scho-ol. R i 11 a n d-B a t h, J. Reinhout, Lic-htw. Ritthom-, K. Allaart, Burgemeester. Schore, J. G. v. Nieuwenhuijzen. Serooskerke (W.), P. v. Hekken, Hoofd der O. L. school. Vlissingen, Mr. Dr. Veeren, Amb. ter Secretarie, -Secr. Werkl. fonds. Westkapelle, A. Jo-osse, Landbouwer. Wissekerke, N. D-. v. d. Heijde, Amb, ter Secretarie. W olphaartsdij k, J. G. Goetheer, Gemeente-Secretaris. Zou tel an de, W. v. Sighemi, Burgem. (Z.) Een Duitsche vliegmachine gedaald. Tusschen E-ed-e en Aardenburg is een vliegmachine neergekomen. De inzittejru- den W. Li-emer en luitenant Reiche zijn geïnterneerd. De werkzaamheden aan de aan te leg gen trambaan Zaam-sTagDriewegen, die wegens onderling verschil binnen de kom der gemeente Axel langen tijd hebben stilgelegen zijn wede-rom hervat, zoodat de v-erbinding binnen enkele dagen in orde zal' zijn. (Mi. Ct.) Te Bergen op- Zoom is gisteren het lijk gevond-en van de-n 81-jarigen P. W., die des nachts de sluis achter de spi ritusfabriek moest gaan openen. Waar schijnlijk is hij daarbij -uitgegleden en| zoo te water geraakt. Om sigaretten te ko-open.... Een juffrouw, di<e de St. Hippoiïtuskerk aan de Voorstraat te Delft had bezocht, kwam t ot de minder aangename ervaring dat tijdens zij in die kerk was een dief haar portemonnai-e, inhoudende f7.-, had gerold. De recherche, hoewel geen enkele aanwijzing omtrent den ver- moed-elijben dief hebbende, stelde op de R.-K. Soholen -een onderzoek in, ginjjj de jassen der aanwezige knapen na, en vond in een der kleedingstufckan een portemonnai-e met de gegeven beschrij ving overeenkomende, die het vermiste geld op 20 cent na, bevatte. De eigenaar van de jas, een 11-jarige knaap-, viel door den mand. D-e jongen verklaarde het geld te hebben gestolen om sigaretten te kun nen koopen, voor de ontbrekende 20 cent had hij reeds een doosje gekocht, dat in zijn bezit werd gevonden. Duitsch militair als smokke laar. Dinsdagnacht werd een smokkelaar, die bij Ootmarsum op- aanroep van pen grenswachtp-atrouille van Fleringen niet bl-eef -staan, in het been geschoten. De smokkelaar werd gearresteerd en bleek een D-uitsch militair in uniform te zijn. P-er rijtuig werd hij daarop -naar Oiden- zaal gebracht en verder naar Almelo ver voerd ter beschikking van den officier van justitie. Een schip met spek zoek. Eenige maanden geleden lag te Delfzijl een groote aak, geladen met spek, behoo- rende aan een Dnitsche firma en bestemd om naar Duitschland te worden uitge voerd. De Nederl. douane hield de schuit echter in ons land. Alleen aan losgeld had de schipper reeds f 1600 te ontvan gen. Daarna is het schip vertrokken naar Rotterdam. Daar aangekomen, is door de inkoopcommissie voor de distributie van varkensvleesch daarvoor een bod ge daan. De eigenaar ging er niet op in, zoodat de regeering dit spek niet kocht. En nu.... Cis het geheete schip met het spek zoek 1 (Avp.) Prinsenhage. Wijl niet voldaan werd aan het hevel van een militaire patrouille, om stil te houden, is gisteravond in het Liesb-o-sch op ©en auto geschoten. De in zittenden, -ïle "heer van Dijk en kapelaan Meelis werden aan het hoofd en aan den schouder getroffen en ter verpleging in het Sint Lucia,gesticht alhier opgeno men. De derde heer bleef ongedeerd. Utrecht. In den afgelo-open nacht is bij e-en juwelier hier ter stede ingebro ken en voor f8000 aan kostbaarheden ontvreemd. 8 December 5 uur 's namiddags. Van de grens. Gisteren is in de zittin gen der Provinciale Staten in verschillen de provinciën van België besloten, het Duitsche b-estuur mede te deelen, dat België ni-e-t bij machte is 40 millioeni francs belasting-en per maand op- te brengen. Men zegt, dat de Duitschers ge dreigd hebben nu het dubbele te zullen ei-soben. Londen. D-e „Times" verneemt uit Athene, d,at Monastir is geva 11 en. Parijs. De ministerraad heeft een wets ontwerp aangekondigd voor den aankoop van 50 stoomschepen voor het vervoer van bevroren vléesüh en van olie, jom in de dringende behoefte aan levensmid delen te voorzien. Berlijn, (off.) Westelijk oo-rlogstooneel. Twee vijandelijke monitors beschoten zon der succes -de streek' bij Westende. Ten Zuiden Van Lomb-artsijde j.s ee-n Fran sche post genomen en werden gevangenen gemaakt ï-en AVesten van Roye is een Fransche tweedekker door ons vuur ge dwongen te dalen; de inzittenden, 2 of ficieren, werden gevangen genomen. Oostelijk oorlogstoon-eel. Bijl de leger groep van von Lissingen overvielen onze troepen bij Podcserowicze een vooruit geschoven Russische afdeeling; 66 man werden gevangen genomen. B alk a n o o rl o-gs to oneel. In het gebergte, ten Zuidwesten van Mitrowitsa speelden zich voor ons succesvolle ge vechten af. Hi-erbij werden meer dan 1200 Serviërs gevangen genomen. Parijs. (Officieel communiqué van gis terenavond 11 u,ur.) In Artois nam de artilleri-estrijd in hevigheid toe; daarbij is met luchttorpedo's gewerkt. De Duit schers hebben Atrecht gebombardeerd. Zuidelijk van de So-mme bij Eparges mijn- gevechten. Zuidelijk oorlogstoon-eek Op 1 Decem ber hadd-en de Serviërs JMonastir nog in handen. Hevige artillerie-acties aan de Dardanell-en. De Turksche verdedigings werk-en werden zwaar beschadigd. (Monastir is inmiddels gevallen. Zie bo-ve-n. Red.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 5