UIT ZEELAND. uit omtrent de hooiopvordering door de Militairen wegens het tekort aan voe der voor de paarden, meent de Voorz. deze zaak onder de oogen te moeten zien, voordat in de Afd. Kruin, die op vordering zal plaats hebben, die binnen kort zal zijn te wachten. O. a. wordt ook te Kloetinge voeder voor de paar den opgevorderd, tegen den prijs van f 40 per 1000 Kilo. De nu reeds uij, Walcheren ingediende requesten aan den Min. v. Oorlog hebben niet tot bevrediging geleid De heer Vogelaar stelt voor een boa geren prijs te bepalen dan f 40, daar men later kans zal loopen door voedergebrek zelf hooger (te moeten koopen. Het Be stuur der afd. stelt zich beschikbaar voor het aannemen van in te dienen klach ten. Het ingekomen verslag van de, paar den-commissie wordt voor kennisgeving aangenomen. Door de periodieke aftreding van drie bestuursleden is een verkiezing noodig, waarbij de heer We]]oman als voorzit ter en de heeren P. J. Poley en J. van Wingen als bestuursleden worden herko zen. Alle drie aanvaarden onder dank de hun opgedragen taak. Vervolgens wordt de agenda van de H.B.-vergadering behandeld. De heer .1. v. d. Broek, leeraar Winterschool Hoes leidt in de voorstellen tot wijziging van den keuringsdienst. Een aandachtig gehoor en een belangrijke discussie. Omtrent de punten Secretariaat en ver hooging Contributie, ontspint zich eon zeer belangrijke gedaohtenwisseling, waarbij vooraf door den Voorz. is vermeld, dat het punt wijziging der Statuten en H. R. tot nadere behandeling van de agenda is afgevoerd. Het resultaat van de langdurige be spreking is dit, dat aan de afgevaar digden vrijheid wordt gelaten, aangaan de conlributiebepaling een zoo mild mo gelijk standpunt in te nemen. De secre taris moet zijn in de eerste plaats amb tenaar der Z. L. M., al of niet de secreta ris van andere vereenigingen, die bij slot van rekening toch alle landbouw belangen voorstaan. Het verslag over 1915 wordt afgedrukt in de Landbouwalmanak en komt zoo doende in het bezit van alle leden. (Z.) Goes. De laatste toondag is gisteren niet zonder ©enige rustverstoringen af- geloopen. Op verschillende plaatsen, waar dansgelegenheid was, moest de politie tussehen beide komen vooral de soldaten, die den toondag met hun bezoek ver eerden, hebben veel tot de onordelijk heid bijgedragen. Een soldaat werd door een ander met. een mes verwond, ©en Belg en een Hollandsche tamboer bene vens een sergeant en korporaal zijo met elkaar aan het vechten geweest. Verschillenden zijn opgebracht voor dron kenschap. Ook zijn er twee fietslantaarns gestolen en was een sergeant in den stoomdraaimolen zijn portemonnaie kwijt Eerst werd de machinist verdacht die gestolen te hebben maar later werd het Voorwerp onder den molen gevonden. Aan getier en gehos was er natuurlijk deq geheelen dag geen gebrek evenmin als aan opgewonden hoofden en leege zak ken. En zoo behooren de toondagen van 1915 weer Itot het verledene. Nader meldt men ons, dat de politie procesverbaal heeft opgemaakt tegen den veldartillerist M. V. uit Kruiningen, die den veldartillerist C. S. uit den Haag gisteravond met een mes een lange hoofd wond heeft toegebracht. De heer Noordhoek, leeraar aan de H. B. S. alhier, werd vanmorgen uit de les weggeroepen, wijl er bra.nd hij hem thuis was aan den Oostsingel, liet bleek dat een gasslang van liet comfoor was doorge brand, waardoor de vlam gordijnen en behangsel der kamer aantastte. Voorbij gangers bluschten den brand. Mevrouw, die door het. in de kamer schreiend kind werd gewaarschuwd, had zich ijlings met het kind naar buiten begeven. De schade is gering en wordt door verzekering ge dekt. Middelburg. Onder voorzitterschap van den heer Tschoffen, procureur des Konings t« Dinant. is alhier een comité gevormd tot oprichting van eene lees zaal, met conversatiezaal en correspoin- dentiezaal voor de Belgen. Gisteravond heeft deze zaak haar be slag gekregen. Door het bestuur der Gods huizen is voor dit doel het huis in de Langedelft, waar vroeger de openbare school in gevestigd was, beschikbaar ge steld. De zalen zullen alleen toegankelijk zijn voor Belgen, die door het. betalen van een zeer lage contributie lid zijn. In gericht zal worden eene leeszaal, uit sluitend voor het lezen en studeeren en waar niet gesproken mag worden en an dere zalen voor conversatie en voor het schrijven van brieven enz., waartoe vele Belgen, door de slephte huisvesting te huis niet in staat zijn. Op 70-jarigen leeftijd is gisteren alhier overleden de heer .1. Holm, teeke naar bij den Provincialen Waterstaat en leeraar aan de Burgeravondschool. De overledene stond hij allen die omgang met hem hadden in hoog aanzien. De begrafenis heeft Vrijdag te kwart over twaalf plaats. Gisteren zijn op het stad huis ongeveer 2800 broodkaarten afge haald, terwijl ongeveer (100 personen, die vroeger een kaart hadden, bleven thans vroeger een kaart hadden, thans weg bleven. Het aantal personen, dat kaarten heeft voor het afhalen van goedkoope cokes aan de gasfabriek is ges'egen tot ruim 110(1, er wordt door allen druk 8d»«ik gemaakt van de gelegenheid tot afhalen van de cokes. Aan het station alhier is bij de brievenbus het hord, waarop de lichtingen werden aangegeven, sinds een paar dagen alleen voorzien van het op schrift: „De lichtingen hebben plaats vijf minuten voor het vertrek van iederen posttrein. Wij veronderstellen, dat maar zeer weinigen weten wat wel en wat niet een posttrein is. Wij vermelden het daar om hier, en raden belanghebbenden aan nknippen of over te nemen. Op werkdagen zijn postlreinen in de richting Roosendaal die welke vertrekken O or oe 9'20 UU1' v°ormidfla.g.s en te k-36, 5.en 7.5(1 uur namiddags. In de richting Ylissingen die welke ver trekken te 8.57, 10.2(1 en 11.54 uur voormiddags en te 3.27, 5.28, (1.21, 9.22 en 10.56 uur namiddags. '!'s c-'uulagg uitsluitend de treinen, die in den voormiddag vertrekken - Dinsdagmiddag circa half één ont stond een schoorsteenbrand ten huize van den heer A. P. van de Kamer in de Lange- viele alhier. De brand die zich in den beginne vrij hevig deed aanzien, de vlam men sloegen uit den schoorsteen, werd door een agent van politie met een mini- max gebluscht. Ook waren reeds ter hulp geschoten een brandmeester met een slan genwagen en het personeel van de stad- schuur met een slangenwagen en de brandladder. Hun hulp was echter niet meer noodig. Een en ander trok natuur- Jijk direct veel nieuwsgierigen Gemeenteraad van Middelburg. Vergadering van Woensdag 1 Decem ber 1915, des namiddags te 2 uur Voor zitter de heer P. Dumon Tak, burge meester. Aanwezig 16 leden, afwezig de heer Van der Harst. Mededeeling werd gedaan van de vol gende ingekomen stukken: Een adres van hel bestuur der Ver eeniging de Ambachtschool te Middelburg, waarin het mededeelt, dat het tengevolge van de enorme stijging van de prijzen der materialen en der grondstoffen van licht en vuur zich in het jaar 1916 ge plaatst ziet voor een tekort van 13000- redenen waarom het bestuur onder over legging van de begrooting voor 1916, zich tot den raad wendt, met het verzoek aan de Vereeniging voor 1916 een hui tm)()V"0n llM' te staan van Naar aanleiding van het in de ver gadering Van 3 November gesprokene ever de koeten van den nachtdienst der tele- phoon is door B. en W. een schrijven gezonden aan de Algemeens Telephoon maatschappij v.h. Ribbink, van Bork Co, dd. 5 November, waarin verzocht wordt hot nachtdienst tarief te verlagen hetgeen geheel in den vroegeren gedach- tengang der maatschappij zou liggen en bovendien meer in overeenstemming zou zijn met den ter dezer zake Jiestaanden toestand in andere gemeenten, die met Middelburg op een lijn kunnen worden gesteld. Den 17 November heeft de maatschap pij geantwoord, dat de garantie bedoeld dooi het lid, dat de kwestie in de ver gadering van den raad aanvoerde, be trof een minimum van f300. Van'ver- laging hij overschrijding van dit mini mum, is nimmer sprake geweest. Het is steeds de bedoeling geweest om voor nachtdienst niets meer te berekenen, zoo dra er een abonnementsjaar was geweest waarin 300 geabonneerden, het abonne ment volgens het tarief zouden hebben ontvangen. In andere gemeenten, heeft de maatschappij dat eveneens gedaan Er is geen grond voor, dat zij daarvan af wijkt. Zeer vermoedelijk zal zij het bo vengenoemd bedrag van,f300 reeds in het- eerstvolgende abonnementsjaar berei ken en mag dus geheele afschaffing van d<' vergoeding voor nachtdienst, worden verwacht niet ingang van 1 Februari 1917. Dit is ook volkomen in overeenstem ming met den vroegeren geda.chtenga.ng en zal naar de bescheiden meening ook meer naar genoegen zijn, dan verlaging. Vervolgens een adres van 11 bewo ners der Karelsgang, waarin deze te ken nen geven, dat zij sinds het begin der mobilisatie van licht verstoken zijn dat zij te eeniger tijd, door de daar heer- schende duisternis, gevaar duchten voor de veiligheid, zoowel van de kinderen, die van de avondschool huiswaarts feeren', als van de meisjes en huisvaders, die' naar den aard van hun werk, zich vroeg of Iaat op straat moeten hegeven. Adressanten verzoeken den raad de heide tqp plaatse staande lantaarns als voorhemi te doen ontsteken. Nog was ingekomen een adres van de kolenhandelaars, om alsnog als tussehen- personen bij de levering van goedkoope kolen te mogen optreden Verder nog een adres van den Houthandel, voorheen Al berts tot het verkrijgen in erfpacht van grond aan den Pottenbakkersingeb Tot leden van het Burgerlijik Armbestuur werden herbenoemd de heeren mr. G. F. Baron thoa Schwarzenberg en Hohe- lansberg en F. E. M. Visour. Tot lid van de commissie van toe zicht op het Middelbaar Onderwijs werd benoemd de heer J. 0 van der Harst J. Jzn., niet wien was aanbevolen de heer M. J. van Pion broek. Herkozen tot leden van de commissie tot toezicht op het lager onderwijs de heeren L. K. van der Harst, Verhage, J. G. Nijk, W. R. .1. Ceulen en Mevrouw Hioolen en gekozen tof lid dhr. L. Onder- dijk met 13 van de 16 stemmen. Aan den heer II. J. Overduin, werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan school J. Vastgesteld werden do volgende sta ten van oninbare posten. Schoolgelden lager onderwijs' f327.04, idem herhaling»- onderwijs f3.30 en hondenbelasting 1915 f 33.40. Behandeld werd vervolgens hel. voor- slel tot rooien van hoornen langs den Seissingel. Dil voorstel werd aangenomen. Ter tafel kwam thans het voorstel om van bet Rijk het onderhoud van het Oost- Indisch huis over te nemen. Door den heer Sprenger werd voor gesteld de zaak aan te houden en I!. en W. nit. l noo.ligen den minister o.nv een duidelijker contract te verzoeken. Het voorstel van B. en \Y. werd aangenomen met 15 tegen 1 slem. Vervolgens werd behandeld het ver zoek van de politieagenten vereeniging om verhooging van de salarissen van de agenten. Zooals gemeld stelden B. en \Y. voor geen verhooging toe te staan in dezen abnormaleii tijd, maar adviseer den zij liever een toeslag te geven aan de gehuwde agenten, zoadat deze een minimum inkomen uit de gemeentekas hebben van f 15. De commissie van fi- nantien adviseerde aan de gehuwde agen ten een toeslag te geven van f 1.50 en voor ieder kind onder de lli jaar, dat geen eigen verdienste heeft 1' 0 50, allös tot een maximum van een weekinkomen van f 16. Do he: r Onderlijk had schriftelijk voor gesteld met ingang van 1 Januari 1916 do salarissen van alle agenten met 75 gulden te verhoog©,n. De Burgemeester is tegen partieele salariswijziging, dit moet van alle gemeente-ambtenaren te gelijk geschieden. De lieer Onderdijk licht zijn Voorstel toe. De heer Adriaanse verdedigt ook het voorstel Onderdijk en wijst op da zware diensten der agenten. De Burgemeester wijst op het ziekenfonds en de emolu menten ©n het 'kleedinggehlDe heer Zijl stra wilt ook drie ongehuwd©' agenten en die hoofdagenten die huiten den toe slag vallen helpen ©n allen fl.59 geven met 50 cent per kind. J)© heer Bolle Vindt het ideei van dhr. Onderlijk 1e eenvoudig door hem voorgesteld; hij is tegen salaris-verhooging. Met 14 tegen 2 stemmen wordt besloten geen salaris- verhooging loc te staan. De heer Bolle bepleit liet goed recht der hoofdagenten op toeslag en wilt ie der eler drie hoofdagenten!, i 35 in eens geven. Het voorstel om ook aan onge- huwden een toeslag 1e geven wordt aan genomen met. 11 tögen 5 stemmen. Thans wordt het voorstel Zijlstra. aangenomen met. 10 tegen 6 stemmen. Besloten wordt nu ook aan andere ongehuwde ambte naren een toeslag te geren. Het laatste voorstel was dat om aan de N.V. „The Yirtrite Works" een terrein aan de Spekrookerijlaagte te verkoopen voor f5000, de commissie voor de finan ciën stelde voor f8000 te bedingen. Het voorstel wordt aangenomen met 3 st tegen. Behandeld werden ten slotte ©enige re clames tegen aanslagen in de Inkomsten belasting. Vlissingen. Onderscheiding. Voor zijn buitengewone vei diensten als kerk meester van de St. Jacobu^kerk alhier is de WelEd. Heer A. J. Huilmand door Z. H, de Paus begiftigd met het kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Den geridderde onze gelukwensch. Men seint ons hedenAan de werf „De Schelde" is de bouw opgedragen van een vrachtbpot van tienduizend ton voor de Koninklijke Nederlandsche Stoom bootmaatschappij „Amsterdam". Bij Kon. Besluit is aan August Wiedlewsky, militieplichtige der lichting van 1916 voor deze gemeente, vrijstel ling voorgoed van den dienst bij de mili tie verleend. De mailboot „Mecklenburg" bracht alhier gisteren o. a. aan 105 Duit- sche "Roode-Kruismannen, waaronder 17 officierenallen afkomstig uit Duitsch Zuid-West-Afrika en aldaar door de Engel schen gevangen genomen. Na een verblijf van voor de meesten vier maanden in ge- gevangenenkampen in Afrika, waar het verblijf dragelijk was, werden zij per boot naar Engeland gebracht. Op deze reis heb ben zij vooral aan gebrek aan goed voed sel geleden, volgens hun zeggen. De reis duurde ongeveer een maand. Thans kon den zij naar hun „Heimat' 'terugkeeren en vertrokken zij dan ook per mailtrein van 6.10 naar Goch. De mannen konden zich aan het station geheel vrij bewegen en van militaire afzetting, zooals bij ge- wondenvervoer was geen sprake. 's Heerenhoek. Vergadering Af deeling ,'s Heerenhoek v. h. Groene Kruis. De af deeling van het Groene Kruis hield Zaterdagavond haar najaars-vorgadering. Tegenwoordig waren slechts dertig leden. De Vice-voarz., dhr D. r. d. Dries oipendo (wegens vacature van den Voorzitter: dhr. N. Pols, die 's Heerenhoekmetterwoon had verlaten) als w.uarn. president de vergadering, heet te de opgekomen leden hartelijk welkom cn wijdde oen woord van waardeering aan den vertrokken oud-voorzitter, die van den dag der Oprichting lot den voor avond van zijn vertrek bewezen ha 1, hoe zeer hij deze vereeniging lieih.a I en g© toond had t« zijn: „de rechte man op de rechte- plaats." Namens 'het Bestuur stelde spr. voor onzen oud-voorzitter oen telegram te zeil den met „vriendengrool", en hem. te be noemen lot „Eerelid" onzer afd. Alge meen applaus bewees aller instemming met dit voorstel, en staande de verga dering werd bet telegram afgezonden. De notulen waarin een uitgebreid verslag van de lezing van (Ir. Folme-r uit Drie wegen over de Woningwet) werden ge lezen en goedgekeurd. Onze afgevaardigd© dhr. D. v. d. Dries, naar de gecombi neerd© vergaderingen der Provinciale- en Zuid-B©vereeniging „Het Groen© Kruis", (ivsp. Ie Middelburg en Hoes gehouden) bracht als gewoonlijk oen uitgebreid en conv.-t verslag uit, waarvoor hij den dank der vergadering mocht inoogsten. Het jaar verslag over het ve-rplegings-maferiaal be vatte- o.m. e-fn dankwoord aan den ma gazijnmeester voor bet nette onderhoud der materialen in zijn magazijn. D-e beide periodiek, ai tredendende heeren L. Adriaans® en D-. Rijk werden her kozen, ©n in de vacature ontstaan door vertrek van dhr. N. Pols werd na stem ming en herstemming voorzien door het het lot te doen heslissen tussehen da H.H. J. W-esterweele en H. v. 't Veer die en gelijk aantal stemmin hek omen hadden). De laatste kwam uit de bus, hater gezegd uit den hoed De drie gekozenen namen hun bestuursfunctie aan. In da -e. rstvolge.n le Bestuurs ver gadering zal het bestuur uit zij-u mid den zich een Voorzitter kiezen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de waarn. president na, gehouden „Rondvraag" met een dankwoord en een tot weerziens in liet Nieuwjaar de vergadering. 's Heer Abtskerke. Maandag hield de Heer Chr. van de Linde, na ongeveer 39 jaren aan het Hoofd der school alhier gestaan te hebben, in de namiddagschool tijd voor de laatste maal sch- ol. De burgemeester, vergezeld van den raad. was in de school aanwezig en bracht het scheidende hoofd dank voor zijn de gelijk onderwijs en de diensten aan de gemeente bewezen, terwijl hij hem menig jaar van rust toewenschte Uit naam der gemeente bood de bur gemeester hem een stoel aan. Dhr. van de Linde werd do w de kinderen een tafeltje aangeboden en door de onder wijzeres een mooie Japansche doos. Diep aangedaan dankte hij voor de bewijzen van belangstelling en nam daarop afscheid van de kinderen. Rilland-Bath. Een on m-ensch. Men schrijft ons: Verleden week had in do „Damespolder" alhier een' ernstig staal tje van dierenmishandeling plaats. Bij den landbouwer H. Overboek© waren drie knechts bezig met paard en kar bieten van het land te vervoeren. Een der paar den, gespannen voor de kar van een 16- jarigen jongen weigerde te trekken, dit verwekte zoodanig de woede van een anderen knecht, zekeren C Boschhouwers, die daarbij tegenwoordig was, dat hij geen ander middel wist dan de tong van het dier uit den bek te halen, hierop een strop te leggen met een touw, om het, zoodoende voort te trekken. Toen ook dit niet lukte en het touw losschoot, nam de, beul voor de tweede maal de tong van het arme dier, legde er een strop op, en snokte zoo lang met zijn heide handen aan het touw tot hij de ge heel© tong van het heest uit den Lek had gerukt. De tong was hij het keel gat afgescheurd, dit zal den dood van het paard (tengevolge hebben. De tong werd dooi- den martelaar in den grond begraven. D© politie heeft zich met de zaak bemoeid ©n het is te hopen, dat de dader een welverdiende straf krijgt.. („De Zeeuw") IJzendijke. Arts van DoiJen gaat niet weg. Het beiicht. in ons vorig nummer opg-nomen, als zou de Imer A. van Del den, arts alhier, binnen- fort naar Den Haag verwekken, is, naar men ons van de best ingelichte zéde meldt, van a. t o i z. onjuist. De heer van Delden heeft er zelfs niet over gedacht. Nu is onze correspondent in deze te goeder trouw. Maar vreemd is het, dat sommige menschen er "en genot in schep pen nieuwtjes te distilleeren, die niet alleen onwaar zijn. maar voor den be trokken persoon dikwijls sclr delijk bo vendien. Strenge winter? Za terdag en Zondag werden boven de provincie zwer men ganzen waargenomen, in den be kenden V-vorm naar het zuiden vliegen de. De vliegrichting wijst op grootere kou de in het Noorden, waardoor deze dieren genoodzaakt zijn zachtere streken op te zoeken om aan voedsel te komen. Opsporing verzocht. De bur gemeester der gemeente IJzendijke, ver zoekt namens den burgemeester der Bel gische gemeente Watervliet, hekend te worden met de adressen vati de metse laars Eduard Verplanc.ke, Edmond Ver- plancke, Felix van Wassenhove, Clement Casseijn en Gerard Teugeman, die op 3 October j.l. uit Watervliet gevlucht zijn, omdal zij niet. wilden werken voor de Duitschers. Indien binnen 11 dagen niet uitkomt, waar genoemde personen zich bevinden, zal de gemeente Watervliet aansprakelijk worden gesteld voor genoemde vijf per sonen, zoodat die plaats een groo-to boste zal moeten betalen en gijzelaars zal moe ten stellen. Provinciale Staten van Zeeland. N a j a a r s z i 11 i li g. Vergadering van Dinsdag 3!) Novemlier des avonds te half acht. Voorzitter de heer mr. H. J. Dijck meester, Commissaris der Koningin. Aanwezig 39 leden. Afwezig de heer Van der Vliet, die kennis heeft gegeven deze geheele zitting wegens ziekte niet te kunnen bijwonen en de heeren Gerlacb en Wondergem, die hetzelfde voor deze vergadering hebben bericht. Mededeeling wordt gedaan van de inge komen stukken w.o. een dankbetuiging van het Bestuur der Ver. tot Chr. ver zorging van krankzinnigen in Zeeland voor de inwilliging van het verzoek tot wijziging van de tussehen de provincie Zeeland en de vereeniging bestaande over eenkomst. En vervolgens een mededeeling van het comité tot bevordering van de totstand koming van een tramweg van Breskens naar Sluis met zijlijnen en den beer mr. P. Dieleman als gemachtigde van den heer E. Iluijghebaert, dat tussehen het comité en den heer Huijghebaert eener- zijds en de stoomtrammaatschappij Bres kensMaldeghem anderzijds overeenstem ming is verkregen omtrent den aanleg en de exploitatie van genoemde lijn. Deze beide stukken worden voor kennis geving aangenomen. Verder is ingekomen een verzoek van het bestuur der Ver. de Ambachtsschool te Middelburg om in verband met de stijging van de prijzen der materialen enz. over 1916 een extra-subsidie van f 1000 te mogen ontvangen. Dit adres wordt gestold in handen van Ged. Staten om daarover in de zomerzit- ting een voorstel te doen. Ten slotte nog een adres van het uit voerend comité voor de totstandkoming van een verharden verbindingsweg tus sehen Oostelijk- en Westelijk Zeeuwsoli- Vlaanderen, oln te bevorderen, dat ge noemde weg nog worde aangelegd In dit adres wordt er op gewezen, dat de dringende noodzakelijkheid van do spoedige totstandkoming van een verhar den verbindingsweg, geschikt voor ver keer van voer- en rijtuigen, henevens auto mobielen tussehen de beide deelen van Zeeuwscli-Vlaanderen, voor een ieder, met de toestanden bekend, duidelijk is en in zonderheid thans het beste aan het licht komt, nu alle verkeer over Belgisch grond gebied onmogelijk is geworden. dat. zij derhalve, ondanks het besluit in de najarszitting verleden, jaar, in deze materie door de Staten genomen, vieh verplicht en gedrongen gevoelen terwille van hel; hoog© belang der zaak, zich tot de Staten te wenden om mede te werken met alle ten dienste staande mid delen aan de spoedige tot standkoming van den weg; dat adressanten zich ook gewend heb ben tot d© regeering met een bede om thans toch Zeeuwscli-Vlaanderen te hel pen dat hel nu toch ©ok met het oog op de tijdsomstandigheden alleszins noodza kelijk is dat de provincie on het rijk door krachtdadige hulp1 toonen belang te stel len in de zoo vruchtbare en door zulk een nauwe banlden mei Nederland ver- honden grensstreek van Zeeland; dat voor het. verkrijgen van rijkshulp zeker in de eerst© plaats zal moeien blijken dat ook de provincie de noodza kelijkheid van den verbindingsweg inziet het. belang van het verkeerr, den land bouw en den handel' van Zeeuwscli- Vlaanderen da,t hel College, van Gedeputeerde Sla ten ware uit Ie noodigen met. de be trokken departementen van algemeen be stuur of autoriteiten in overleg te In den en den uitslag daarvan, zoo noodig vergezeld van de noodige voorstellen aan de Provinciale Staten mede te deelen voor de eerstvolgende zonierzitting der Staten, opdat de verbindingsweg binnen den korst mogelijken tijd zal zijn aan gelegd. Adressanten verzoeken ten slotte dat de Staten in deze zitliilg erkennen, de dringende noodzakelijkheid van het tot. standkomen van een verharden verbin dingsweg tussehen Oost en West Zeeuwscli-Vlaanderen, geschikt voor ver keer per voer- of rijtuig en automobiel1 en te verzoeken aan Ged. Staten ten] spoedigste de noodige stappen tot die (tot standkoming te doen hij de regeering of de betrokken autoriteiten van het Rijk, en den uitslag daarvan zoonoodig vergezeld van noodzakelijke voorstellen aan de Staten mede te deelen voor de eerstvolgende zomervergadering dér Staten.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2