Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. SPORT. UIT DE PERS. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Landbouw en Veeteelt Rechtszaken. VIS5CH E RIJ Burgerlijke Stand. Marktberichten. Onlangs heeft de Paus in een open bare audiëntie d© christelijke matrones geprezen, die niet meedoen aan de leischen van een ontaarde mode. En een weinig later beeft hiji in een openlijk schrijven, gericht aan Z.E'ni. Kardinaal Richelmy, aartsbisschop van Turijn, ronduit zijn af keuring te kennen gegeven over den hedendaagscben berispelijken o-psohik. In dit schrijven wees hij' op „het bruids kleed" van ziel en lichaam!, noodig voor het waardig ontvangen der H.H. Sacra menten, en hij prees den aartsbisschop en diens, suffraganen, dat zij „de treurige mode bestreden, volgens welke vele vrou wen zich kleeden, terwijl zij: meer toe geven aan de onzedelijkheid der kleeder dracht dan aan de eischen der zedigheid en van de Kerk". Daarom! loofde Z. H. de bisschoppelijke 'maatregelen tegen de immoreel© mode als „billijk en de navol ging door alle herders ten volle Waar dig." Ik vond het voor het Pontificaat van Benedictus XV beteekenende feit waar lijk de moeite ©ener vermelding waard. Aan het station NaardenBussum is gearresteerd zekere A., die twee van dief- staf afkomstige rijwielen in ont vangst kwam nemen. A. wordt verdacht de da der te zijn van een over het land vertakte dievenbende. Reeds 22 rijwielen zijn te zijnen huize in beslag genomen. Jenever A. B-. C. D'e dranken' hare gevo 1 gen. A. is het Anker, dat drinkvuur bevat, B. is de Borrel van 't heillooze nat. i C. is Catot'je, die zit in 't buffet, D. is de dronkaard, als zwijn in 'tbed. Eu is zijn Ëga, in lompen gehuld, F. is de Fleseh, op den duur maar gevuld. G. is 't Gelag, dat de drinker betaalt, H. is de Hospes, die 't geld naar zich haalt, I. is het Ik, dat niet gelooft dat men dwaalt, J. is Jenever, met water verdund. K. is het Krijtje met dubbele punt, L. is de La voor den tapper zijn geld, M. is de Munt, die hem toe wordt geteld, N. is de Neus, rood van 't alcoholvuur, O. is het Onheil, gesticht op den duur. P. is de Pestwalm, die heerscht in de kroeg, Q. is Quivinus, braaf dronken al vroeg. R. is de Roomer, bij ruzie of jool, S. is „Sla dood maar" des dronkaards parool. T. is de Tapper bij! toonbank en la, U. is het Uur der vergelding hierna. V. is: het Vaatje, dat pronkt op de bank, W. is bet Wee, dat ontstaat door den drank. X. is die letter met dubbelen klank. IJ. is de IJskou, in 't harte ontstaan, Z. is de Ziel, die verloren, zal gaan. (Z.) Den Haag. De nieuwbenoemde tijdelijk ke gezant bij het Vatikaan, Jhr. Mr. O. van Nispen maakte Zaterdag zijn op wachting bij den minister van Buiten- landsche Zaken. Den Haag. Berichten uit Gelderland melden dat de toestand van den minis ter van koloniën redenen tot tevreden heid geeft. 29 November 5 uur '8 namiddags. Weenen. Wolff's bureau deelt mede dat volgens welingerichte kringen een re organisatie van het kabinet en verande ring in de leiding van verschillende de partementen is te .wachten. Berlijn. (Oft.) Op het geheele westelijk front was bij het vriezend weer een le vendige artillerie- en vliegersactie merit baar. Ten westen vdn St. Mihiel werd een vijandelijk vliegtuig door onze artillerie vernield. In Co-mmines zijn de laatste twee weken door het vijandelijk vuur 22 in woners gedood en 8 gewond. Op het oostelijk front is de algemeens toestand onveranderd. Op het Balkanfront schrijdt de vervol ging voort; 1500 Serviërs werden gevan gen genomen. In hej geheel zijn thans den Serviërs 502 kanonnen ontnomen, waaronder verschillende zware. Londen. (Oft.) Britsehe troepen zijn de Duitsch-Afrikaansche kolonie Kameroen binnengedrongen tot aan de rivier de Perge. Wat meer zuidelijk hebben Fran- sche troepen Anafcondo bezet. De Duit- sehers die bij- Ja.unde, waar de goever- nementszetel is, tegenstand boden, wer den uiteengedreven en vluchtten in kleine afdeelingen. Sterke Fransche troepen machten, die vanuit Fransch equatoriaal Afrika Kameroen binnendrongen naderen -Taunde van het zuiden. Parijs. Officieel communiqué van he- dennamiddag 3 uur.) Men meldt een ge vecht met granaten in Artois bij den weg naar Rijsel en in Lotharingen bij Rayon. Nieuwe bijzonderheden omtrent de aanvalspoginigeln' van den vijand gisr teren bij Berry-au-Bac ondernomen bren gen aan het licht dat de vijand een neder laag heeft geleden. De tegenstanders werden overal met de bajohet teruggedreven en vluchtten achterlating van dooden en gevangenen. Denzelfden dag hebben 4 Duitsehe vlie gers bommen op Verdun geworpen, zonder schade aan te richten. Uit weer wraak hebben 5 Fransche vliegers bom men geworpen op het station van Briel ies ten zuiden van Stenay. De spoorlijn werd getroffen; een trein, die noordwaarts stoomde, moest haastig terugkeeren. Vlissingen. Alhier werd Zondag een wedstrijd gespeeld tusschen Vlissingen 1 en Velocitas 11 uit Breda, met 1 2 tot uitslag. Het was de eeiiige wedstrijd, die gisteren voor de zuidelijke tweede klasse competitie plaats had In „Luctor et Emergo" schrijft Z een artikel over de voorstellen van Gedepu teerde Staten inzake de duurte- toeslag aan Provinciale amb tenaren. Voorop moet volgens schrij ver vaststaan, dat een dergelijke toe- slag niet is een artikel van weelde, maar een eisch der noodzakelijkheid. Niemand zal durven beweren, dat de nood niet driegt. De verschillende stati stieken maken uit, dat de uitgaven voor de noodzakelijke levensbehoeften zijn gestegen met 1I3. Welke houding moet daait'genover «Ie Provinciale overheid aannemen, viaagt schrijver, en zijn antwoord luidt, dat de provincie als werkgeefster de plicht heeft te zorgen, dat degenen die t.ij haar in loondienst staan, geen gebrek lijden, maar bij machte zijn, aan de groote uitgaven het hoofd te kunnen bieden Niet alles is even duur, zeggen G.d. Staten. Zij noemden brood en spek, die di-or de regeering „bereikbaar" (spatieering van den schrijver) zijn gemaakt „groen- ten en fruit zijn overvloedig voorhamlen" Weten de lieeren Ged. dat bij rvaring". Z heelt niet kunnen merken, dat genoem de artikelen zoo laag in prijs zijn. „Over vloedig voorhanden" bewijst nog vol strekt niet, dat ze in arbe dersgezinuen ook overvloedig voorradig zijn. Maar dat alles daargelaten Wanneer tenge volge van duurdt-re grondstoffen, mate rialen enz een of andere lak van dienst meerdere uigaven eischt, besluiten dan Ged. Staten of stellen ze voor die uit gaven maar niet te doen geschieden Als voor de provinciale booten meer geld aan kolen moet worden besteed, zet men dan de dienst stop of laat men dien onvoldoende worden? Immers neen Op weeldeuitgaveu kan bezuinigd worden, niet op het noodzakelijke Schrijver hoopt, dat de beslissing over de voor stellen tot het verleem-n van een duur- tetoeslag een verblijdende moge zijn voor de gezinnen der betrokken ambtenaren en werklieden. De bekeering van een Anglikaansch clergyman, „The Thablet" drukte de volgende meededeeling af, overgenomen uit een Anglikaansch parochieblaadje en onder teekend door Rev. H, Mackay„Met groot leedwezen moet ik meededeelen, dat Rev. Wilfrid Moor bes oteii heeft niet meer tut ons terug te keeren na afloop van zijn verlof van 3 maanden. Mr. Moor heeft dit- besluit genomen niet zonder hevigen strijd, en hij heeft een brief geschreven vol genegenheid voor onze parochie en vol waaideering voor de werkzaamheden, die hij zeven jaar met ons gedeeld heeft. Wij, die zijn col lega's geweest zijn, gevoelen dieper dan wij het vermugen uit te spreken, het verlies van zijn aanwezigheid en de aan genaamheid van zijn omgang. In toewij ding en strenge levensopvatting heeft hij ons allen een hoog voorbeeld nagelaten, terwijl zijn redenaarsgaven gewaardeerd werden ook door hen, die 't nn est met hem in zienswijze verschilden. Mr. Moor zal de noodige stappen doen om priester te worden in de Ruomsch Katholieke kerk." („De Tijd Men verzoekt ons te melden, dat de Retraite van van 7 tot 10 De"in het Retraitenhuis „De Thabur" te Rotterdam voltallig is. Benoemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school ,te 's Heerenhoek mej. A. Maartense van Middelburg, thans tijdelijk te Denekamp. (M. Ct.) Goes Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School (Wijngaardstraat) alhier de heer J. Lokerse, thans als zoo danig werkzaam aan de Chr. School te Oudelande. (Z.) Geslaagd te Rotterdam voor de vrije- en orde-oefeningen de dames F. Oranje en M. Weeda, van Middelburg, en de heeren A. M. de Lange te Middelburg en C. Schol te Vlissingen. In de Gemeente-Ziekenhuizen te Rot terdam zijn de examens voor ziekenver pleegster afgenomen. Het diploma werd uitgereikt o. a. aan mej. T. Polderman, opgeleid in het gasthuis te Middelburg. Cursus in hoefbeslag De directeur-generaal van den land bouw maakt bekend, dat in Januari op nader te bepalen dagen, aan 's Rijks vee artsenijschool te Utrecht gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van het toelatingsexamen tot den cursus ter op>- leiding van onderwijzers in practisch hoefbeslag. Candidaten moeben den, leeftijd van 23 jaar hebben bereikt en zich vóór 20 Januari a.s. met eigenhandig ge schreven brief hebben gericht tot den directeur van 's Rijks veeartsenijschool te Utrecht, onder overlegging van geboorte akte, diploma's (als van ambachtsschool, hoefsmidschool of hoefbeslagcursus), het bewijs van met vrucht de lagere school te hebben afgeloopen en aanbevelingen uit vroegere werkkringen. Hijkslandbuuwproufstation te Goes. (Slot.) Van de 3 monsters dubbelgezeefd ka t oen z a ad meel waren 2 monsters goed (Detioudens: bij één een veel te noog vociitgenalDe), bet 3e echter bestond voor nagenoeg die helft uit zaadschihen. Dok dit onderzoek werd als beirekting heb bende op ©ene levering van denzelfden hiervoren genoemden leverancier gepu bliceerd. De prijs van dit kaloenmeel was 112 de 100 K.G.het eiwit en vetgehalte slechts 26.2 pCt. in plaats van circa 54 a 55 pCt. Een der monsters hoendermeel, dat tegen f 13.50 'die 100 K.G. werd ver kocht, bestond voor circa y5 deel uit koolzure kalk en 'bevatte- o-.a. cacao doppen, rijstdoppen en grondnotendoppen als waardelooze bestanddeelen, als goede: rijstvoedermieel, papaver en wat hennep zaad. Het andere monster was wel heter, doch bevatte ook veel koolzure kalk en vrij veel rijstdoppen. De 2 monsters meel bestonden uit tarwevoerbloem. Het eene bevatte' wat mijten, het andere had een ©enigszins bitteren smaak, waarvan de oorzaak ech ter met kon worden opgespoord. "Van de 2 monsters maïsmeel was het eene goed, het andere bevatte tar wemeel. De maïs was aan een molenaar ter maling gegeven en dus daar ver ontreinigd geworden. Het onderzoek had plaats, omdat men hem niet vertrouwde. De 2 monsters puntjes van tar- w e waren niet anders dan tarwestof. Deze was doer ©en molenaar bij land bouwers als voederstof opgeslagen, om dat hij volgens zijin zeggen geen plaats had. Na het ingrijpen van den controleur en inlichtingen mijnerzijds is de tarwe stof weggehaald en heeft zij het res sort vennen. u© u monsters gerstevoer- en maïsmeel waren vermengd met ta- piocameel en iijuzaadh-ai van het ver- vaiscine gerstemeei atKomstig. Deze en anuiere onu-erzoeiangen van leveringen van denzonnen leverancier weruen ge- puüiieeerd. ue 2 monsters lijnzaad koekjes waren voldoend© zuiver. Het monsier monopoolmeel was tarwevoeruioem1 en voiuoemae zuiver. Het ruionsoer o c h t n d v o- e r nevat- te naast goede hestanddeelen vrij veel koftiedoppen en zeer veel levende mijten. Het momsier cac a o-dop pen me el hesioind uit gemalen cacaouoppen. Het monster paardebruod was naast paarueooionenmeel, rogge en wat njstvoeuermeel hoofuzaxeiijk geoakhen uit rijstdoppen; als mien nu nog weet, dat het voonigehalt© vrijwel 4d pCt. bedroeg en f 11 de Idd K.G. was- betaald, dan zegt dit voldoende, hoe soms het geld ver diend wordt. Bibby'smeel bevatte naast raap- koekmeel, lijnkoekmeel, rijtstvoedermeei, gedroogde spoeling, gedroogde puip-, rogge en tapiocameel circa 2u tot 3d put. grondnotendoppen. Het monster rij s te- en maïsmeel bevatte 30 a 35 pCt. grondnotendoppen en 15 a 20 pCt. rijstdoppen en bestond dus voor circa de heltt uit waardelooze bestanddeelen; de prijs was f 10 de 10O K.G. Het manster soyakoek bevatte am- pas en melasse en wat iijnmeel. Het monster krachtvoeder bestond uit taiwe0rint, maïsmeel, erwtenmeei en ta piocameel en zeer weinig vleeschmeel en bevatte voorts haver- en rijstdoppen. De prijs was f 13 de 100 K.G. Als grof meel werd geleverd een meel van boekweit, voedermeei en tar- wegrint. Het monster Blatehford's kal ver meel bevatte naast goede bestand deelen tamelijk veel cacaodoppen, boven dien was de prijs circa f4 per 100 K.G. te hoog, zelfs ais men voor de overige bestanddeelen oorlogsprijzen aannam. Het monster erwten- en gerste- meel toonde als zijnde van denzellden meergenoemden leverancier geiijk© a-wij king, n.l. gerstemeel en erwtenmeei met met tapiocameel en lijnzaadkaf. Het munster kropmeel was tarwe meel van voldoende zuiverheid. Pit meel bleek palmpittenmeel te zijn van voldoende zuiverheid. Het eiwitge halte was 17.2 pCt., het vetgehalte 6.1 pCt. Het monster succèsmeel bevatte o.a. tamelijk veel haverdoppen. Het monster tarwe grint bevatte ta melijk veel maïsmeel. Paardebroodmeel bestond uit goede voederstoffen en ook het monster boonenmeel was voldoende zuiver. Het monster gerste- en rijste- meel bevatte veel gerst- en rijstdoppen en nog tarwezemelen. Wanneer dus het geheel ge resumeerd wordt, dan blijken van de 200 monsters er 144 van onvoldoende zuiverheid te zijn of n.l. bij de n ie t-ged ef i- nieerde Voederstoffen w a a r del o o z e-b es t a nddeel en te bevatten. N. en St. ioosland. Bij het vee van den landbouwer F. P. Polderdijk alhier, is het mond- en klauwzeer geconstateerd. Nader meldt men: Bij F. P. Polderdijk werden 3 zieke dieren afgemaakt en be graven. Verder worden nog afgemaakt 24 stuks hoornvee en 8 varkens. (Z.) Domburg. In verband met het uitbreken van een besmettelijke ziekte onder het vee (mond- en klauwzeer) alhier, is door den burgemeester verboden het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende die ren en varkens uit, naar of binnen den kring, omvattende de kom dezer gemeente. (Z.) Men schrijft uit IJzendijke Bij den landbouwer E. Maenhout zijn weer een tweetal paarden gestorven, ter wijl nog een ander lijdende is. In een week stierven vijf paarden. De ziekte is nog onbekend. (M. Ct.) Rechtbank 'te Middelburg. De eerste zaak 'was Vrijdag die tegen L. J., vrouw van De B. te Axel, beklaagd van mishandeling. De getuige, M. C. de Poorter, verklaarde, dat zij bekl. vrouw Van de Vos heeft zien slaan. Bekl. be kende geslagen te hebben, maar zeide eerst zelf ges.agen te zijn. De eisch luidde f 10 of 10 dagen. De verdediger, mr. H. J. C. Groot, riep de clementie der rechtbank voor bekl. in. Wegens diefstallen van twee vischnet- ten luidde de eisch tegen H. A. M. te Terneuzen f 15 of 12 dagen. Vervolgens stond terecht V. L. G. uit Sluis, thans mi-icien te 's Gravenhage, beklaagd van mishande.ing van een Belg. Bekl. bekende, maar zeide geslagen te hebben, nadat een meisje gezegd had, dat het bloed der Belgen beter was dan dat der Hollanders. De president vond dit geen reden om een Belg te slaan. Eisch f5 of 5 dagen. Tegen de volgende drie vrouwen uit IJzendijke, E. M. O., M. F. S. en M. S. C. werd wegens strooperij' in vereeni- ging, het weghalen van appels uit een boomgaard, voor ieder f7 of 7 dagen ge vorderd. Wegens beleediging van den gemeente veldwachter werd tegen H. D. te Wisse- kerke f 10 of 10 dagen gevorderd. Bij verstek luidde de eisch wegens dief stal van een rijwiellantaarn van den sol daat Drijdijk, tegen M. de J. uit Hoede- kenskerke 14 dagen gevangenisstraf. Terecht stond alsnu de koopman D. v. d. B. uit Middelburg, beklaagd van mishandeling te Vlissingen geplaagd. De eerste getuige, A. Voliemaire, sprak bekl. aan op den Boulevard over het leveren van een slechte kip. Bekl. werd kwaad en sloeg met zijn juk, waardoor hij' getuige aan het been verwondde. Ook de tweede getu'ge, J. M. Geers, heeft de mishandeling gezien. Bekl. hield een heele rede om te zeg gen, dat hij nooit een kip aan den eersten getuige heeft geleverd en dat hij ook niet sloeg. Eisch f7 of 7 dagen. Tegen C. K. te Krabbendijke, welke vrouw reeds een paar maal op verzoek van Abr. Drijdijk uit diens woning is verwijderd werd wegens huisvredebreuk f25 of 25 dagen geëisc-ht. De vrouw van Drijdijk verklaarde als getuige, dat haar man bekl. nooit heeft gezegd weg te gaan, maar dat deze op bevel van den rijks veldwachter v. d. Driest dierect is heen gegaan. De veldwachter verk.aard© het echter heel anders. Behandeld werd nog eens de zaak tegen den koopman G. Sch. te Goes, die in verzet was gekomen van het verstekvon- nis waarbij hij tot 14 dagen gevangenis straf is veroordeeld wegens d.efstal van bezemstelen en wegens beleed-gi-g. Na het hooren der getuigen vroeg de of ficier bevestiging van het vonnis. Bij verstek luidde de eisch tegeu G. J. R. te Middelburg f7 of 7 dagen wegens mishandeling. De laatste zaak was die tegen C. M., visscher, en M. D., schipper te Ierseke, die in hooger beroep waren gekomen \an het vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij zij wegens het afle.eren van kreeften beneden den veroorloofden maat veroordeeld zijn tot f 15 of 10 dagen. Gevorderd werd vernietiging van het von nis van den kantonrechter en veroordee ling van bekl. tot f25 of 20 dagen. Al leen D. was verschenen, hij bleef ontken nen evenals voor het kantongerecht. Uit spraak 3 December. Vernietigd werd het verstekvonnis, waarbij' E. A. de L. uit Woensdrecht wegens poging tot uitvoer werd veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf en opnieuw rechtdoende sprak de recht bank bekl. vrij. De justitie, van Middelburg heeft Vrij'- dag te Vlissingen een nader onderzoek ingesteld naar aanleiding van de ont vluchting van eenige Belgische geïnter neerden. Mosselen. Gedurende de week van 19 tot 26 Nov. werden in de haven te Philippine gelost 1075 balen mosselen, die verhandeld werden tegen den gemiddelden prijs van 2.30 fiaiik p-1 baal Naar Gent gingen per scheepsgelegen heid 500 tnu mosselen, die daar gemid deld 2.60 fr. per ton opbrachten Mosselzaad werd verkocht tegen 20 a 65 cent per ton. Garnalen golden 17 kent per K.G. Van 2729 Nov. GOES. Geboren: 26, Huijgtje, d. v. Cor- nelis Steutel en Huijgtje de Dreu. MIDDELBURG. Bevallen: P. P. Seij- mour, geb. Jobse, d.; B. de Munter, geb. Griep, d. Overleden: M. Koster, 72 j., wed. van L. Sameshiri; P. Sanderset, 90 jaar, wedn. van C. E. van der Wiere; I. Broerse, 6 mnd.; L. Timmerman, 70 jaar, man van E. de Nooijer. Van 23—27 Nov. 1915. VLISS.NGEN. Ondertrouwd: M. Meijer, jmi. 25 j. en Barkelau, 21 j'.; D. Huijs- soon, jm. 28 j. en H. M. van de Krake, jd. 24 j. Gelrouwd: P. Steketee, jm'. 23 j. en M. Vos, jd. 24 j.; J. D'iktus, j!m. 19 j. en J. P. Sijnke, jd. 20 j. Bevallen: C. J. Linders, geb. Jelderda, d.; M. Marinussen, geb. Bijleveld, d.; S. M. Beun, geb. YVillemisen, z.; G. Louws, geb. Bassie, d. Overleden: F. Heijdens, d. 10 weken; P. Kuijpers, wed. van G. J. de Ruijter, 80 j.; D. KIoosterman, d. 3 maanden; M. Vader, man van A. I. P. Gillissen, 58 j. RRUININGEN. Geboren: Betsy Adriana Cathelina, d. v. Marinus 'Cuppens en Ca- thelina Willemsen; Elizabeth, d. v. Abra ham Gerritsen en Pieternella Kuzee; Mari nus Jacobus, z. v. Willem Adriaan de Jonge en Cornelia Lucretia Lievense. Overleden: Jannetje Korstanje, 53 j., wed. van Laurus Traas. (Kr. Crt.) IJzendjjke. 27 Nov. Ter graanmarkt van heden was de aan voer ruim met redelijken omzet. Erwten en boonen fl lager. Jarige tarwe fafnieuwe tarwe f 12.a f 13.nieuwe wintergerst f 14.25 a f 14.50, nieuwe zomergeist f14 25 a f14 50, haver f 12.75 a f13.—kroonerwten f22.a f23.—, biuiuehoonen f22.— a f22.50, alles per 100 kilo. (M. Ct.) Veüingsvereen. „Goes en Omstreken". Goes, 27 November 1915. Appels: Pomme d' Orange 56 ct., zure bellefleur 58 ct., Go-ud Reinet 410 ct., Princesse Noble 812 ct., Graauw- zuur 4 ct., Zoete Campagne 56 ct., alles per K.G. Peren: Weidrager 35 ct., Gieser Wildeman 45 ct., Witte Cozijn 46 ct., Suikerijpeer 45., alles per K.G. Diversen: Mispels 45 ct., per Kg. Rapen 37 ct., per bos. Kool (witte) 7 ct. per stuk. Rammenas 1 ct. per bo-s. Spruitjes 78 et., per Kg. Ajuin (uit schot) 3 ct. per Kg. Ko-ol (savoye) 7 ct. per stuk. Honing 55 ct. per 1/2 Kg. Rotterdam, 29 Nov. 1915. Binnenlandsch granen: Tarwe flauw, onveranderd, veel te ruim ter markt f 12.50 a f 13.Gerst, geen noteering; Haver ruim ter markt, iets hooger ver kocht, f 12.75 k f 13.60; Bruine boonen klein aanbod f22.a f28.Erwten ruim aanbod, kl. groene f27.a f28.50. kroonerwten f28.a f29.Kanariezaad f35.— k f36.— p. 100 K.G.; Koolzaad f32.a f34.p. 100 K.G., Karwijzaad f27.— a f28.— p. 50 K.G. Buitenlandsche granen: Maïs, La Plata loco f 236, spoedig verwacht f 235, stoomend f 236, Nov.-Dec. afl. f 237, Dec.-Jan. f237. Amerik. mixed loco f240, Dec.-Jan. afl. f234, Jan.-Febr. f234. Eieren. Zeeuwsche f 10.a f 11. Overmaassche f 10.50 a f 11.50. Varkens. Aanvoer 838 stuks. Prijs 43 a 45 ct. Lichte voor export 29 k 34 ct. Aardappelen. Brielsche kralen £3 a f 3.20, Zeeuwsche blauwe f 3.25 a f3.60, Zeeuwsche eigenheimers f2.75 k f2.90, Zeeuwsche bonte f3.25 a f3.50, Zeeuwsche b-ravo's f3.30 a 13.60, Spui- sche eigenheimers f2.90 a f3.10, Poters f2 a f2.50, Red Star f2.50 a f2.61. Weinig aanvoer, veel vraag Vlas. Aanvoer 7170 steen blauw, prijs 100 a 140 stuivers, 1360 st. wit, prijs 100 a 120 stuivers; 1300 st. Gron., prijs 100 a 140 stuivers; 1570 st. Holl. geel, prijs 1O0 5 140 stuivers4820 st. half gezwingeld blauw, prijs 50 k 60 stuivers. Ajuin. Aanvoer 3000 mud, f7.25 per 60 K.G.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3