Laatste Berichten Van het Oorlogsveld. Gemengd Nieuws. Afleop verkoopingen aanbestedingen, en/. Financieele Mededeelingen. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Rechtzaken. Burgerlij'ke Stand. Marktberichten. Landbouw en Veeteelt uitvoering van de motie-Dekker zou dus kosten voor een half jaar f 2850. Intus- schen was de aandacht van G-ed. Staten er op gevestigd, dat te Vlissingen door een tweetal groot© werkgevers, de Schelde en de Gasfabriek een tocs'ag wor.lt Verleend, waarbij rekening wordt gehouden met de grootte van liet loon en de talrijkheid van liet gezin. Met scheen raadzaam, ook naar dezen maatstaf eene berekening te maken, welke tot uitkomst gaf dat de toeslag in rond cijfer zou bedragen per ,weëk f 150, dus per halfjaar gaf f3900. De bedde eind cijfers moeten beschouwd worden als glo baal, maar zijn intusschen voldoende be trouwbaar, omi een indruk te geven boe veel het verleenen van ,een toeslag aan de Provincie (klosten zou. Ged. Staten hebben na nauwgezette overweging geen vrijheid kunnen vinden, tot het verleenen van zoo- danigten toeslag te adviseeren. Zij vestigen vooreerst de aandacht er op, dat de Staat, evenmin toeslag geeft. Waar liet rijk, dat. zooveel 'meer ambtenaren en bedienden beeft en zooveel grootere bedrijven exploi teert, niet. voorgaat, is .er voor de Pro vincie geen reden dit te doen. De particu liere werkgever, die een toeslag verleent, staat op een nader standpunt dan de Pro vincie Hij betaalt den toeslag uit zijn eigen zak of uit de kas der maatschappij1, aan wier hoofd hij geplaatst is, de Provincie moet putten uit de algemeene ka,s, dat wil zeggen uit de zakken van alle belasting schuldigen. Dat de provincie in 1911 eene toelage Verleend heeft, behoeft geene reden Ie zijn, om bel thans weder te doen. Er is verschil in de tijden en de omstandig heden. In 1911 werd de druk' der tijden gelijkelijk door allen gevoeld, er waren geen bijzonder omstandigheden, welke op den een zwaarder druk legden dan op een ander. Thans is het anders. Terwijl eener- zij-ds dooi' sommigen veel geld verdiend wordt, zijn er anderen, die onder den druk der tijden zeer lijden. Vooral onder den kleinen middenstand en onder de onder nemers zijn ei' velen, die een zorgelijken tijd medemaken. Deze mensehen zijn be lastingschuldigen van de Provincie, zij hebben moeite om rond te komen en hun nen belastingen te betalen. Het is onbil lijk hen, wier inkomsten verminderd zijn, te belasten met net deel Van een toe slag voor anderen, die in elk geval op minne vaste belooning kunnen rekenen. Ged. Staten mieenen niet ver van de waar heid t© zijn met tie bewering, dat ook de voorstanders van ©en toeslag den toe stand niet gelijk achten aan dien van 1911. Zoo heeft o.m. de heer Dekker in 1911 gesproken voor de bepaling van de grens van liet inkomen, dat voor toeslag in aan merking zou komen, op f1600; hij heeft gestemd tegen de motie waarbij die grens op f 1000 werd gesteldthans wil hij haai' op f800 bepalen. Bij een en ander komt nog, dat niet alles even duur is. De door de regeering genomen maatregelen hebben brood en spek bereikbaar gemaakt, groenten en lruit zijn overvloedig -voorhanden. 's Heer Arendskerke Openbare verga dering van den raad op Woensdag den 17 Nov., des voorin 10.15 u. Tegenwoor dig 8 leden. Afwezig de hh. v. d. Poel, Zandee en Janse. Na lezingen goedkeu ring der notulen wordt benoemd tot lid van de Commissie tot wering van school verzuim te Nieuwdorp dhr. A. van Ant werpen, Jz. Tot lid van liet Groot jArm- bestuur van 's Heer Hendrikskinderen wordt benoemd dhr. A. Kakebeeke en tot lid van bet Burgerlijk Armbestuur van 'sHeer Arendskerke dhr. D. Schip pers. Tot leden van de Nieuwjaarscom- missie in deze gemeente worden benoemd te 's Heer Arendskerke de hh. Jaes. Nijs- se, voorz., A. Bedet, D. Boogerd, N. van Stee, J. Weststrate, G. Mullié, P. Traas en L. v. Vessem, secrte 's Heer Hen- drikskinderen de hh. A. Zandee, voorz., J. de Schipper, M. Vermeide, A. A. Snoo- dijk en P. Oudkerk. Te Nieuwdorp de heeren D. Schippers, voorz., J. J. de Jager, P. Blok, A. Baaijens, Chr. Zandee, C. Minderhoud, P. Dekker, P. de Putter, B. de Jager, P. Geschiere en C. Schippers. Tot havenmeesteres aan den haven van den Zuid-Kraaijertpolder wordt we derom voor den tijd van 3 jaren benoemd mej. de wed, J. Kieboom te Nieuwdorp. Naar aanleiding van een verzoek van den heer J. Witte om eene tegemoet koming in de kosten van hoofdakte studie wordt besloten aan deze een gratificatie van f 25 per jaar toe te kennen. Met den inhoud van de bekende circulaire van Ged. Staten, inzake herziening der jaar wedden van den Burgemeester en Secre taris besloot de Raad zich te vereenigen terwijl ten slotte, aangezien over een post van de gemeentebegrooting 1916 de stemmen staakten, de vaststelling van deze wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Den Haag. Naar wij vernemen zullen ook de leden van het kader der landstorm- lichting 1908 25 November a.s. met voor- loopig verlof mogen vertrekken voor zoo ver zij namelijk zulks zelf wenschen. Tegelijk zai aan de nog in werkelijfcen dienst zijnde dienstplichtigen e'n kader der lichting 1907 verlof worden verleend voor zoover dit niet reeds vroeger werd gegeven. Aan hen die met verlof vertrekken is toegestaan orn, desgewenscht, weer onder de wapenen terug te komen, doch zullen zij alsdan minstens een maaind moeten dienen, alvorens op nieuw verlof te kun nen aanspraak maken. Den Haag. De nieuw-benoemde gou- vernew-generaal van Ned.-Indië, graaf Van Limburg Stirum, wordt begin Decem ber hier verwacht om hier te blijven tot aan zijn vertrek naar Indië, half Januari 1916. 17 November 5 uur 's namiddags Berlijn. (Off.). Balkanoiorlogs to oineel De vervolging van den vijand in bet ge bergte schrijdt goed voort. De Serviërs vermochten nergens noemenswaardig stand te houden. Wij maakten, meer dan 2000 gevangenen, namen 1 machinege weer, <en 2 stukken geschut. Londen. Volgens de „Daily Mail" wor den 90 Gi'ieksche schepen in de havens van Liverpool ©n New-Castl© vastgehou den. Londen. De „Daily Express" verneemt uit Rome, dat het eerste zwai'e Duitsche geschut, bestemd voor de Dardanellen te Constantinopel is aangekomen. Parijs. (Officieel). A v bmdco i mnun i qué van 16 November. Alleen artillerie-acties hebben plaats ge had. Op het Zuid-Oostelijk oorlogslooneel de den de Bulgaren op 14 November op nieuw hevige aanvallen op den linker oever van de Cerna, doch werden overal met aanzienlijke verliezen afgeslagen. Aan den linkeroever van de Wardar is de toe stand rustig. Te Saloniki wordt de landing va.n de Engelsche en Fransclhe troepen zonder stoornis voortgezet. Washington. Hot departement van Buiten la.nd.sche Zaken is bezig miet het verzamelen van gegevens om trent de torpedeering van de „Ancona". Vooral Anrerikaansche overlevenden wor den lang ondervraagd. Een rechercheur in een kas t. Bij- de (gemeentepolitie was door een rijtuigverhuurder te Maastricht aan» g'ifte gedaan, dat bij herhaaldelijk geld vermiste, grootere en kleinere bedragen. Die bestolene had wel verdenking', doch hij riep d© hulp van de politie in, om de dievegge te kunnen betrappen. De hoofd agent liet zich insluiten in een kast op de kamer, waar 'het geld vermist werd, boorde een gaatje in de kast om alles goed te kunnen observeeren. Het g'eduld van den politieman werd wel op een zwaren proef gesteld, doch zijn moeite werd ruimschoots beloond. Na ©en paar ua'en in de benauwd heid te hebben gezeten, sloop een werk vrouw stiekem de kamer binnen naar het geldkistje. De vrouw werd op heeterdaad betrapt, ©n zij bekende spoedig' de daderes te zijn van de vele diefstallen. HAVEL.TE. De vrouw van den arbeider H. de Vries had gisteravond het ongeluk over ©en stokje te struikelen, met het noodlottig gevolg, dat zij spoedig over leed aan de bekomen inwendige kneuzin gen. Zij: was moeder van vijf kinderen en verwachtte binnen enkele dagen liaa.r zesde -kind. Sluis. Notaris James veilde hier een kleine hofstede, genaamd „De Krabbe", groot 13 gemeten, gelegen aan liet Kanaal. Ingezet op f9100 en f1000 boom prijs. Herveilïng op 19 November. Breskens. D© N. V. Van Melle's Confec tionery Works stelde heden de inschrijving open op ©ene 5 pCt. obligatieleening van f 20.000 in stukken van f 500. Door den raad van bestuur der Z.- Vlaamsche tr.amwegTnaatscha.ppij is be sloten tot de uitgifte van de eerste serie, gToot f 200.000, van de leening totaal groot ten hoogste f900.000. Ze wordt uit gegeven in stukken van f 1000 en f500 a 5\pCt. (M. Ct.) Vlissingen Apologetisch© Cur sus. Om de Katholieken te wapenen te- gein do aanvallen van hel ongeloof, dat in den tegenwoordigen tijd zoo driest op treedt en dcor allerlei opwerpingen de Katholieken in twijfel tracht te brengen, is in de St. Jacobus-parochie van Vlissin gen een Apologetische Cursus opgericht. Deze cursus zal om de veertien dagen in de St. Jacohnskerk worden gehouden. Maandag 15 Nov. 1.1. werd dan de cur sus geopend door den .Weleerw. Heer Moerel, kapelaan der bijkerk. Spreker be handelde 't onderwerp: „Wat dunkt U van den Christus"? de vraag, die« eenmaal door Christus zelf aan de Farizeeën werd gesteld ©n in onzen tijd door vele zoekende geesten wordt herhaald. Daar zijn er die zciggen, aldus d© spreker, dat Jezus van Nazareth een mail zonder historische be teefcenis was of wel een man van groote wijsheid en energie, echter geen God. 't Antwoord dat de H. Kerk op de vraag geeft is, -dat Jezus Van Nazareth in volle werkelijkheid mensch was; maar niet en kel mensc-h, Mij was ook de Zoon van God in den echten, vollen zin des woords, drager en bezitter van de Goddelijke na tuur, één in wezen imleit den Vader en den H. Geest. Na aangetoond te hebben, dat de be weringen der ongeloovigen op geen grom den steunen, ja dat de ongeloovigen om een glimp van waarschijnlijkheid aan hun beweringen te geven allerlei .oneerlijke kunstgrepen hij hun redeneering gebrui ken, komt de-spreker tot de redeneering, dat, wat mien ook over bet Christendom denken moge, niemand loochenen kan, dat de opkomst en uitbreiding en voortbs- staan van het Christendom! een wereld- Verschijnsel is van den allereersten rang. Dit, zeldzame wereldverschijnsel moet juist om: zijn wonderbaarheid en zeldzaamheid, ook een wonderbaren en in de historie zeldzamen stichter gehad hebben, welke is de Christus, die daar staat in de ge schiedenis als een overweldigende groot heid, als het middelpunt en de spil der wereldhistorie. Het kerkgebouw was flink bezet door aandachtig luisterende toehoorders; voor al de mannenopkomst was prachtig. Ook vele andersdenkenden hadden zich om- der '1 gehoor geschaard. Moge deze eerste Cursusavond, zoo keurig geslaagd, vruchten hebben afge worpen, niet alleen voor de geloovige menigte, maar ook; voor de andersdenken den; nroigen de eersten in hun geloof je gens den Christus zijn versterkt en de laat ster ©en licht hebben zien opgaan im de duisternis van hun dwaling of ongeloof, 't ware licht, dat 't beeld van den Christus Voor hun oogen tooveït, zjooalf bet in, waarheid wezen mioet. Dat geve de goede Goil Maandag 1.1. te half twaalf werd ter gelegenheid van 'i; naamfeest van den Koning van België in de St. Jacobuiskerk een plechtig „Te Denim" ge zongen. Die consuil-generaal van België en de consuls van verschillende andere lan den waren aanwezig. Het kerkgebouw was tot de uiterste hoeken bezet met belang stellenden, die eerbiedig staande den „Te Deum-lofzangi" bijwoonden. Aardenburg. Bij gelegenheid van koning Albert's naamdag; werd in de R. K. Kerk alhier eene solemneel© H. Mis opgedragen, waarna ©en plechtig Te Deunt werd gezon gen voor den koning. Sluis. Hier werd Maandagmorgen om elf uur een plechtig Te üeuml gezongen in de R. K. Kerk', voor koning Albert van België. Velen woonden die plechtig heid hij. Een aalmoes voor den Paus. De inschrijving voor Z. H. den Paus in verschillend© bladen van het Bisdom Haarlem bedroeg volgens „Sint Bjavo" op 16 Nov. j.l. in totaalsom, f54424,30. Met inbegrip va.n de gewone halfjaar- lijksche St. Pieterspenning heeft Z. D. II. de Bisschop van Haarlem reeds twee maal f25000 aan Z. H. den Paus afge dragen. Er liggen nu wederom; f15000 gereed. Zou het zoo onmogelijk zijn de derde f25000 vol te maken? Het is nog ruim 14 dagen voor de inschrijving op 4 Dcc. a.s. gesloten wordt. Laat ons al len nog eens ons best doen. Wij kun nen toch nog wel eens een kleinigheid missen voor den Paus, die zoo ontzag gelijk veel noodig heeft, schrijft ons cle weleea'w. heer Bekkers, redacteur van „Sint Bavo". Goes. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school be 't Zand. hij Middelburg de heer K. A. de Booij, thans werkzaam aan de Chr. school (Wijngaardstraat) alhier. (Z.j Benoelmd tot onderwij'zbr aan een 1. school te Geldermalsen, de heer J. Lampiert te Middelburg'. (Z.) Heinkenszand. Benoemd lot onderwijze res aan de o. 1. school alhier mej. P. C. van Eenennaam, tijdelijk onderwijzeres aan genoemd© school. (Z.j Mej. M. van de Vijver uit Axel, leer ling© der R. K. kweekschool te Roosen daal, slaagde voor Vrije- en Orde-oefe ningen. Geslaagd voor apothekersassistente mej. M. N. Chevalier te Vlissingen. (M, Ct.) Examen v/ije- en ordeoefeningen der gymnastiek. ROTTERDAM, 16 November. Geslaagd dé dames: M. j. Hoekstra en E, Jansen, beiden te Vlissingen. VENLO, 16 November. Geslaagd de hee ren: P. A. Borrenbeiig's en H. Th. de Smet, beiden te Oostburg. Examen Ned. Taal- en Letterkunde NI. 0. 's-GRAVENHAGE, 16 November. Ge slaagd de heer P. J. Kerkers van Ter- neuzen. De rechtbank te Middelburg heeft ver wezen naar de openbare terechtzitting met bevel tot gevangenhouding van de beklaagden: lo. de zaak tegen F. v. O., 52 jaar, arbeider, wonende te Koewacht,, thans gedetineerd te Middelburg, beklaagd van na uitzetting terugkeeren in een in staat van beleg verklaard gebied 2o. de zaak tegen G. de W., 25 jaar, arbeider te Hontenisse, tlians gedetineerd te Mid delburg, beklaagd van diefstal- In de zaak van de drie vrouwen, die zich hier ter stede destijds schuldig maak ten aan diefstal van een belangrijk be drag aan bankpapier ten nadeele van een sleepbootkapitein werd de termijn van gevangenhouding met, dertig dagen ver lengd. Vrijdag 3 December a s. zal voor de rechtbank te Middelburg worden behan deld: lo. de zaak tegen C. v. B., 23 jaar, polderwerker te Stoppeldijk, thans gede tineerd te Middelburg beklaagd van op 26 September jl. te St. Jansteen zekeren E. de V. zoodanig met een mes in de borst hebben gestoken, dat het mes door het borstbeen in de borstholte doordrong. In deze zaak zullen drie getuigen worden gehoord waaronder een genees heer tevens als deskundige; 2o. de zaak Iv. J. J 40 jaar, huisvrouw van G. v. d. H. te Vlissingen, thans in hechtenis te Middelburg, beklaagd van. het misdrijf genoemd onder art. 251bis Wetboek van Strafrecht. Voor den Hoogen Raad werd Maan dag gepleit in de zaak van J. K., koop man te Middelburg, door de rechtbank aldaar wegens liet vanuit Middelburg, welke gemeente in staat van beleg was verklaard, naar Rotterdam uitvoeren van 400 zakken erwten, bruine en witte boonen, terwijl de uitvoer daarvan door den territorialen bevelhebber van Zee land uit die provincie was verboden, veroordeeld tot 14 dagen hechtenis. Het feit was gequalificeerd als het niet vol doen aan een bevel, gegeven door het militair gezag, krachtens de wet van 22 Mei 1899 (Stbl. 128). Mr. Dieieman, advocaat te Middelburg, voerde aan, dat liet vonnis niet alle bepalingen inhield, die den grondslag van het vonnis vormen Ook had de rechtbank ten onrechte art. 47, 2e S.w.b. aangehaald en het strafbaar feit ook niet juist gequalificeerd, daar bekl. het feit met had gepleegd, maar doen plegen. Bovendien had de rechtbank nage laten, uitspraak te doen omtrent som mige der in de dagvaarding vermelde feiten, inplaats van den requirant des wege vrij te spreken In de tweede plaats meende pl., dat de verordening van den territorialen bevelhebber niet op de wet wasgegrond. Men had hier niet te doen met een bevel of met een feitelijk beletten maar met een verbod van uitvoer, waarvan de wet niet spreekt. Er is in de dag vaarding ook geen sprake van wegvoe ren, waarvan de wet spreekt, maar van uitvoeren. Overigens betwistte pl. dat hier van uitvoer sprake was. Conclusie O. M 29 dezer. Daarna werd behandeld de zaak van den schipper P. M. v. W. te Middelburg, die voor den requirant in de vorige zaak de boonen en erwten had vervoerd en door de rechtbank terzake van hetzelfde feit als in de vorige zaak was veroordeeld tot 7 dagen hechtenis. In deze zaak refereerde mr. Dieieman zich aan de door hem in de vorige zaak voorgedragen middelen. Conclusie O.M. 29 dezer. (VI. Ct.) Van 16 en 17 Nov. GOES. Gehoren: 14, Johannes, z. v. Abraham Dekker en Marina van Loozen. Overleden: 16, Maatje Hogerwerve, 63 j., geh. met Anthonie Botbijl. MIDDELBURG. Ondertrouwd: M. van der Pluijm, 22 j. jm. en C. S. de Klerk, 26 j. jd.J. Nieland, 29 j. jm. en J. E. Erasmus, 21 j. jd. Bevallen: A. Reijerse geb. Weststrate, d.; W. de Boks geb. Cevaal, z. Van 13—16 Nov. 1915. VLISSINGEN. Bevallen: W. C. v. W-ezel geb. v. I-Iilst, d.; H. C. v. d. Ivuijl geb. De SlO'OVer, z. (levenloos). Overleden: J. Matthijsse, 33 j., ongeh. d. Veilingsvereeniging Walcheren". Middelburg, 16 Nov. 1915. Beurré Clairgeau lO1/» ct., beurré goud- bal 4 ct., triumph d© Jodoigne 6 ct., Curé 7 ct., Gi©ser Wildeman 51/2 ct., Nouveau Poiteau 91/2 ct., jodenpeer 5 ct., kleipeer 45V2 ct., pondspeer 5 ct., goudreinelt© 61/29 ct., zure bellefleur 8 ct., roode ribbing ö1/^7 ct., honds muil 6 ct., Bismarck 7 ct., Reine d'or 5 51/2 ct., tuinzoet 4 ct., sehijving 6 ot., mispels 5 ct., thomaten 10141/2 ct., spruiten 820 ct., poters 2i/j2V2 ct., uien 7V2 et-, karoten 4 ct., peen 2Vs ©t., witlof 26 ct., alles per K.G.; bloemkool 216 ct., roode kool 37 ct., saVoyo kool 341/2 ct., witte kool 34 ct., boeren kool 1IV2 ct., sla 7 ct., andijVie V21 ct., alles per stuk; spinazie 2229 ct., veldsla 1012 ct., zuring 810 ct., al les per mand; peen 35 ct., prei 4—5V2 ct., karoten 24 ct., rapen 2— 3 ct., rammenas 1IV2 ct., selderij 121/2 ct., pieterselie 3 ct., kervel IV2 ct., alles per bos. Veilingsver. „Goes en Omstreken." Goes, 16 Nov. 1915. Appels. Sterappel 1012 ct., g.oud- reinet 711 ct., bellefleur 68 ct., Bis marck 812 ct., Groninger Kroon 7 -9 ot., Court Pendu 67 ct., Pomme d'Oranje 56 ct., princess© noble 810 ct., blom- zoet 56 ct., Engelsche Gold Permiain 1012 ct., Prineesse Reinette 1314 ct., Lord Gamiore Nonperu 14 ct., Frnnsche bellefleur 67 et., Lintlenappel 5- 7 ct., alles per K.G. Peren: Weidrager 35 ct., Gieser Wildeman 46 ct., Jodenpeer 56 ct., Chamontelles 47 ct., Rietpeer 78 ct., Winterlouwtjes 69 ct., Pondspeer 45 ct., Suikerpeer 45 ct., Witte Cozijn 45 ct., Bezy r. Schoonouwen 1012 ct., alles per K.G. Diversen. Mispels 56 ct., Honig 5560 ot., Ajuin 58 ct., alles per K.G.; Konijnen 180 ct., Witte Kool 7 ct., Savoye Kool 3 ct., alles per stuk. Veilingsvereeniging „Zuid-Bevelaud". Goes, 16 Nov. 1915. Groote veiling. 2de soort Goud Reinet f 3.10, Ilonds- muil f5.10; 2de soort zure Bellefleur f3.10, alles per 100 K.G. liieina veiling. Peren: Gieser Wildeman 35 ct., Kleiperen 35 ct., Pondspereu 35 ct., Comptesse de Paris 68 ct., Nouveau Poiteau 38 ct., Gr. Chamonthel 57 ct., Bezy de Chamontel Bruin 24 ct., Beurre Bachellier 57 ct., Jodenpeer 35 ct., Rietpeer 46 ct., St. Remy 56 ct., Suikerijpeer 23 ct., Winterlouwtjes 34 ct.,. Beurre Clairgeau 12 ct., Blanke Beurre 24 ct., alles per K.G. Appels: Goud Reinet 510 ct., Pom me d' Oranje 34 ct., Zure Bellefleur 38 ct., Geldersche Hollaart 36 ct., Tuinzoet 56 ct., Bismarck 68 ct., Belle de Pontoise 45 ct., Notaris-appel 56 ct., Grauwzuur 34 ct., Court Pendu 46 ct., Sterappel 811 ct., Reine d' Or 56 ct., Campagne zoet 46 ct., Prin- sesse Noble 811 ct., Cox Pomona 89 ct., Hondsmuil 46 ct., Fransche Belle fleur 45 ct.. Bijenkorf 34 ct. Diversen: Mispels 46 ct., per K.G., Roode kool 56 ct. per stuk, Kleine ajuin 56 ct. per K.G., Andijvie 1 ct. per struik, bloemkool 89 ct. per stuk. Goes, 16 Nov. 1915. Aanvoer iets ruimer. Nieuwe Tarwe f 12.— a f 12.50, Wintergerst fa fZomergerst faf Haver f 13. a f - alles per 100 K.G. Kook erwten fa f—Kroon orwten f20.a f24.Bruine Boonen f21.a f 23.50, alles per H.L. Mosterzaad f a f pei 100 kilo Maanzaad f a f Karwfizaad f -, alles per 50 kilo. Opgaaf van de maiktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks 19.50 a f 0. Mid denprijs per 25 stuks f2.40. Aan particu lieren f0.— Boter per kilo f 1.50 a f 1.52. Middenprijs per halve kilo f0.76. Particulieren f0.80. Aanvoer eieren 400 stuks. Aanvoer boter 250 pond. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 636 eieren. Prjjs f9.10 a f0. per 100 stuks. Aardappelen bonte f2.90 a f3.blauwe f2.90 a f3.—, eigenheimers f0.a f0.— Vlissingen, 16 Nov. 1915. Boter per halve f 077 ',af 0.80. Eieren 104 stuks f 10.40 a flu.90. (Z.) Oostburg, 17 Nov. 1915. Oude Tarwe f 13.a f 13.50, Nieuwe Tarwe f 12.50 a f 13.per 100 K.G. Rogge per H.L, f 0.Nieuwe wintergerst f 14.25 a f 14.60, Zome'gerst f 14.25 a f 14.50, Haver f 13.25 a 113.50 per 100 K.G. Kookerwten f 25.a f25.50, Bruineboonen f a fMaan zaad fper 100 K.G. Oostburg, 17 Nov. 1915. Eierveiling van de V. P. N. in Westelpk- Zeeuwsch-Vlaanderen. Officieele opgave van den marktzetter. Aangevoerd3000 kipeieren a f 9.25 tot f9.30; 586 eendeneieren van f9.30 tot fO.—, 6 ganzeneieren a f8.35 tot f0kalkoen- e eren a f 0.parelhoeneieren van f 0. alles per 100 stuks. Verder 202',„ K.G. Boter van f 1.46 af 1.45 de K.G. De boter werd om 8 uur geveild voor de csnsumenten en om 9 uur voor de handelaars. AMSTERDAM. 17 November 1915. De aardappelprijzen waren heden onver- onveranderd. Aanvoer 6 ladingen. A MSTERDAM, Veemarkt. 201 vette kalveren le kw. f 0.98—f 1.02; 2e kw. f0.95; 3e kw. f0.90. 55 nuchtere kalveren f 12f 16. 385 vette varkens, geen handel. De volgende af deelingen van de Z. L. M. hebben een algemeene vergadering aangekondigd ter behandeling der be kende reorganisatie-voorstellenTholen Vrijdag 19 Nov., Goes Dinsdag 23 Nov., Middelburg en Axel Zaterdag 27 Nov. Rijkslandbouwproefstation te Goes. (Vervolg der mededeelingen.) Van de 11 monsters varkensvoer bevatten 10 monsters groote hoeveelheden rijstdoppen, grondnotendoppen, kolfiedop- pen, enz.; gewoonlijk bestonden zijl voor ongeveer 1/i deel en meer uit deze waar-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3