25 0. 80 d BOUWLAND DONDERDAG 18 NOVEMBER ISI5, ONDERWIJS Rechtszaken. Landbouw en Veeteelt Gemengd Nieuws. Boekennieuws. Weienschap en Kunsf. Ingebonden Stukken. Laatste Berichten. VISSCH ER IJ. Aüeop verknopingen aaniiBsledingen, enz Burgerlijke Stand. Marktberichten. ADVERTENTIEN. Openbare verkooping openbaar verkoopen: 12000 Lires ter hand gesteld ten behoeve van Z. H. den Paus, welke som door Zijne Doorl. Hoogw. in dankbaarheid werd aanvaard en door Hem aan onzen H. Vader zal worden overgemaakt. Wanneer wij hierbij voegen, dat in het jaar 1911 li. 32000 uitbetaald werden aan werkloonen en ongeveer fl. 4000 ter verdeeling onder R K. liefdadige instellin gen in Nederland overbleef, dan zijn wij overtuigd, dat geen enkel Katholiek zijne medewerking aan dit nuttige liefdewerk nog langer zal onthouden, en aan de af- deeling in de plaats zijner inwoning zijn oud papier zal afstaan. Vlissingen. Do Koning van België her denkt Maandag 15 dezer zijn naamdag. Te dier gelegenheid zal in de Roonisch Katholieke Kerk alhier, des morgens half twaalf, leten Te Deurn worden gezongen. Wemeldinge. Mej. R. de Vos, tijdelijk onderwijzeres alhier, is met ingang van 1 December a.s. benoemd tot onderwij zeres aan de openbare school te 's-Hee- renhoek. (Z.) Ellewoutsdijk. Op de voordracht voor onderwijzeres alhier werden geplaatst de dames: 1. J. P. T. Maat te Dordrecht; 2. C. M. J. Kort te Goes; en 3. A. Lombaard te Zuidzande. (Z.) Oostburg. Dezen Zaterdagavond zal de de opening der H. Missie in onze parochie kerk plaatshebben. De Missie zal gegeven worden „door de Eerw. Paters Redemp toristen Doens en Beytens. Hulst. M. Rottier is ter beschikking van den Gouverneur-Generaal van Ned. Indië gesteld, om te worden benoemd tot onderwijzer 3e kl. bij het openbaar Euro- peesch onderwijs. (Z.) Geslaagd te Rotterdam voor de vrije- ■en orde-oefeningen de heeren A. Neuge- bauer, L. de Bruijne en C. L. Hack, allen te Middelburg. En te 's-Gravenhage voor het stuurliedenexamen groote stoomvaart 2e stuurman de heeren K. Groothuis en J. de Koff; en 3e stuurman de heeren H. W. Hemmes, C. A. de Ridder, H. Ba- rendregt, J. L. de Blok en A. L. Berenbak. (Z.) Examen vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek. Rotterdam, 11 November. Geslaagd de dames: R. Luymes, Oost en West- Souburg en C. de Jong, Vlissingen. De rechtbank te Middelburg heeft he den veroordeeld wegens mishandeling, afpersing en wederspannigheid: D. J. S., 28 j., koopman te Middelburg, aldaar gede tineerd, 1 j en 6 m. gev. met aftrek van het voorarrest; mishandeling: J. D., 27 j., land- bouwerskneclit te Biervliet, R. E. d. S., 23 j., reiziger te Sas van Gent, beiden f 10 b. s. 10 d. h.M. d. J., 23 j., veld- arbeider te Hoedekenskerke, f7 b. s. 7 d li.; eenvoudige beleediging: P. C., 36 j., rijwielhandelaar te Kapellebrug, f 3 b. s. 3 d. h. opzettelijk niet voldoen aan een ambtelijk b e v e 1J. C18 j arbeider te Retianchement, f 10 b. s. 10 d. li. huisvredebreuk: M. A. v. d. B., 24 j., arbeider te Sluis, f 10 b. s. 10 d. h.J. B„ 37 j., slagersknecht te Hein- kenszand, f 20 t>. s. 20 d. h. diefstal: M. d. J., 23 j., veldarbei der te Hoedekenskerke, f7 b. s. 7 d. h. beschadiging: J. E. d. G., 27 j., hotelhouder te Goes, f20 b. s. 20 d. h. H. P., 18 j., varensgezel te Schiedam, f 10 b. s. 10 d h. V r ij g e s p ro k e n A. W., 36 j., ka naalbeambte te Terneuzen, beklaagd van liet opzettelijk niet voldoen aan een amb telijk bevel en A. T., 42 jwerkman te Heinkenszand, beklaagd van mishande ling. (Wordt vervolgd.) V. p. N (Slot.) 1 Na de pauze werd door den voorzitter medegedeeld, dat wat betreft het bedrag der contributieverhooging, iedere onder- afdeeling vrij blijft. Ook bracht de voorzitter de wensche- lijkheid naar voren, dat het reglement van de V. P. N. wordt gewijzigd, zoo dat niet zooals nu 3 van de 11 afdee- lingten, namelijk de afdeelingen Noord- Brabant, Limburg en Friesland de ge- heele vereeniging kunnen besturen, daar zij samen meerderheid van stemmen heb ben; thans heeft iedere af deeling voor iedere honderd leden een stem. Schriftelijk zal verzocht worden art. 17 der statuten te wijzigen, zoodat deze over stemming niet meer mogelijk is. De voorzitter wijst er op, dat het aan nemen van het voorstel tot verhooging van de afdracht vast staat en dat Axel zich dan wil afscheiden. Voor eventueele persoonlijkheden der V. P. N. wil spr. de contributie op f 1,85 per lid stellen. De secretaris weer er op, dat 'ieder lid individueel lid is van de groote ver eeniging en er is een onderafdeeling als er 25 leden in een bepaald© streek zijn. Het voorstel van den voorzitter werd aangenomen. Bij de verdere behandeling der agenda van de algemeene vergadering der V. P. N. werd o.a. de duurte van het orgaan be sproken. Delsecretaris meent, dat dit komt, door dat veel leden bedanken om do contri butie te betalen als zij reeds ©en of meer nummers hebben ontvangen. De afgevaardigde van Walcheren wijst er op, dat de duurte komt door het gebrek aan advertentiën, een gevolg van het werken der V. P. 'N. voor coöpe ratieven inkoop, waardoor de handel wei gert te adverteeren. Er ontspon zich een discussie over de vraag, of de handel even voordeelig kan leveren als de coöperatief werkende onderafdeelingen. Van de zijde van het afdeelingsbestuur werd er op gewezen, dat de hoofdvraag is of het blad moet bestaan of niet, en| daar dit niet twijfelachtig is moet men de kosten niet tellen, terwijl ook gewezen werd op de mogelijkheid voor iederen handelaar om zich onder toeziout te stel len van den consulent. Kan de hande laar die goedgekeurde waren goedkooper leveren dan de coöperatie.e vereeniging, dan zal hij vanzelf betere zaken doen. Bij de rondvraag vroeg de afgevaardigde van Walcheren of er ook steun in het vooruitzicht kan worden gesteld voor een in 1916 te houden tentoonstelling. Dit vond instemming bij het bestuur en zal hiermede bij het vaststellen der be grooting van de afdeeling rekening -wor den gehouden in de Januarivergadering. Besproken werd de noodzakelijkheid, dat naast het algemeene proefstation in Apeldoorn, ook een fokstalion in de pro vincie Zeeland komt. In verhand met de boven uitgesproken wensch in Walcheren een eiernnj.i op te richten, verklaarde de secretaris zich be reid zoo noodig deze kwestie nader te komen toelichten. Men twijfelde echter van andere zijde nogmaals sterk aan het mogelijke succes. Er werd op gewezen, dat dit succes zal komen als men maar 'durft door zetten. Een treffende plechtigheid. Sedert de komst van de geïnterneerden te Harderwijk zijn een achttiental solda ten overleden en daar begraven. Zondag1 werden op- die graven houten kruisen met opschriften geplant. Een der muziekkorpsen van het interneerings- kamp speelde en eenige militairen voer den het woord. Duizenden woonden de plechtigheid bij. Uit Ons Land: „Het gij ooit naar 'n militaire bal gegaan?" vraag 'nmooi meisi an 'n oue soldaat, dat op krukko loop. „Ni", brul di krijgsman. „Maar daar het eenmaal ,n militaire bal naar mij ge- kom, en dit het mijn been weggeneem („Ned,.") Auto-ongeval. Dinsdag kwam een auto met een zeer groote vaart uit de richting Eysden langs Gronsveld. Ten gevolge van de enorme snelheid, kon de bestuurder niet behoorlijk de kromming van den weg houden, met het gevolg, dat de auto reed tegen een paal der electri- scbe lichtgeleidingen en vandaar tegen een melkkar, die beschadigd en waarvan de hegeleidster eenige kwetsuren opliep De auto werd eveneens beschadigd. Wonder boven wonder, dat de inzitten den geen ongelukken .kregen. Behalve een paar mederijdenden bevonden zich ook in den auto drie chauffeurs. Aan bestuurders ontbrak het dus niet. Treurig. De blinde oude weduwe v. Rooij, die in het R. K. liefdehuis te Woensel was opgenomen, viel de vorige week in genoemd gesticht, door het open maken eener verkeerde deur, van de kel dertrap en stortte met het hoofd omlaag in den kelder, tengevolge waarvan zij Maandag overleed. De arme blinde was anders steeds onder geleide, maar was dezen keer eens zelfstandig opgeloopeni. Een reiger als hengelaar. De heer v. d. Velden te Delft zag dezer dagen onder Zoetermeer tot zijn groote verbazing, dat een reiger met zijn visch- hengel wegvloog, welken hij een oogenblik onbeheerd had gelalen. Tot groot vermaak van eenige ooggetuigen moest de vogel evenwel spoedig dalen, en toen bleek, dat de vischhaak in den snavel vastzat. De haak werd verwijderd, de bek verbon- den en de vogel naar Delft overgebracht, waar hij thans nog in goede conditie iverkeert. Burgemeester F1 c h e t. In den ouderdom van 75 jaar is in den Haag overleden de heer Fléchet, burgemeester van Warsage. Dit sterfgeval is bijzonder tragisch, wijl deze burgemeester bijna het slacht offer is geworden van een misverstand, van een schot, dat heette door een bur ger van zijn gemeente op de Duitsche troepen te zijn gelost. Hij' is toen eenmaal aan den dood door fusilloering ontko men, doordat hij zijn persoonlijke be kendheid met den Keizer van Duitsch- land kon bewijzen. In ons land vond hij, zooals zoo velen van zijn volk, toe vlucht, maar liet groote leed over het droevig lot van België, heeft den dood van dezen energieken grijsaard verhaast. Zijn afsterven zal ook in Nederland met leedwezen worden vernomen. Te Parijs is weer een ernstige verzak king van den grond voorgekomen. Op het Almaplein is een gat geslagen van bijna dertig meter lengte en acht meter breedte. De verzakking gebeurde 's ocliteuds le gen half achtvoorbijgangers zagen plot seling palen van het electrisch licht scheef zakken én in den grond verdwijnen. De verzakking moet ook ditmaal verband houden met werkzaamheden aan den ondergrondschen spoorweg. Verschenen is „De Kroniek" maand blad voor „Noord- en Zuid Nederland'', deels in het Eransch, deels in liet Neder- iandsch verschijnende en uitgegeven te 's Gravenhage. De voorname inkleeding, de fraaie gra vures, de technisch-wel verzorgde inhoud van het tijdsclirijft doen niets af aan liet feit, dat wij liet aan de Katholieken moeten ontraden. Immers op kunstgebied is liet hoogst mondain, zooais de tooneelruhiiek o.a. bewijstop letterkundig gebied is hel modern-lieideiisch Couperus wordt ge noemd een „dichter bij de gratie der goden" op politiek gebied is 'lanti- clericaai, zooais uit het artikel over het geschil Kuijper-Heemskerk blijkt en op wetenschapptdijk-god-Mieiistig gebied is het ongeioovig. Een Boeddhistische afgod Kwaii Yin wordt er op ééne lijn geplaatst met de gezegende Maagd Maria„deze lielelijke, genadevolle vrouwelijke Boeddha", selirijlt een zekere Henri Borel Christus zeil feitelijk niet liooger ge steld dan Boeddha. Ook staat in dit etrste nummer, ons ter kennismaking toegezonden, nog een in 'tFrausch gesteld artikel over de voortref felijkheid van 't neutrale Belgische dag blad „Le Boir", juist alsof er geen flinke Katholieke Belgische dagbladen waren als„Le Patriote", „Le Bieii Public", „Le Vingtième Siècle" enz., die bespre king verdienden. Tenslotte geelt liet tijdsclirijft nog een rubriek „Losse gedachten". V au Augus- tmus, Thomas den Aquiiier, Dante, Lai- mès, Leibnitz, Pascal of andere groote christelijke denkers? Kun je hegrijpen, die zijn „de Kroniek te ouderwetsch. Neen, liet geeft ons een 4-tal onbenullig heden te slikken van Fr. Nietzsche, den geweldsnioraalprediktr. Frosit! „De Kroniek' dient zich in dit eerste nummer aan ais een revue, die juist dat mist Wat haar moet adelen en bezie len „le soutüe de ia religion" zooals een Fransch schrijver zegt,,de(n) adem van den godsdienst". Daarom behoort liet voor Katholieken een gesloten boek te zijn. Nieuwe Poolstreken ontdekt. Een officieel bericht van den Noord- pool-onderzoeker Steffanson bevestigt, dat hij den 18en Juni van dit jaar een groote uitgestrektheid tot dusver on bekend land ontdekt hoeft, gelegen in de nabijheid van den 78sten graad N.B. en den 17den graad W.l. Drie dagen lang volgde Steffanson do kust in een rechte lijn, meer dan 100 mijl van Zuid Zuid-Oost naar Oost. Den 8en Augustus bereikte de reiziger, zonder eenig ongeval gehad te hebben, zijn schip dat 10 mijl ton Z.ü. van Kifett lag. (Buiten verautwoordoly Rüeid der Kedaotie.) Aan de oud-leerlingen en ouders der tegen woordige leerlingen van de Bloeders der Onbevlekte Ontvangenis in Nederland. Den '21 November 1915 is het 75 jaar geleden, dat de Congregatie der Eerwaarde Broeders te Maastricht werd gesticht en mot Godes hulp haar zegenrijken arbeid begun, die zich hoofdzakelijk zou uitstrek ken op het gebied van liet R. K. bijzonder onderwijs. In de drie kwart eeuw van haar bestaan breidde do Congregatie het terrein van haren werkkring steeds meer noordwaarts uit, en werden van uit Maastricht scholen of kostscholen gevestigd le Roermond, Weert, Vrnlo, Helmond, Veehei, Nijmegen, St. Michiels Gestel, Waalwijk, Schiedam, Bussum, Den Haag, Amersfoort ui Am sterdam. In sommige dier plaatsen is het aantal scholen voor arm en rijk zeer groot, en telt men de leerlingen bij dui zenden. Oud-leerlinge® zijn dan ook in ontelbaar aantal in alten rang en stajul over onze elf provinciën verspreid. De diensten, door de Congregatie aan Katholiek Nederland bewezen, zijn on schatbaar groot en nopen tot warme dank baarheid. Al valt. het zeer te bejammeren, dat dit schoon© jubileum inet diep treurige tijdsomstandigheden samenvalt, het Dia manten Stichting,sfeest der Orde is gene te schooliö e® welkome gelegenheid om de dankbaarheid van Necrlauds Katholieken te toonen, dan dat dit ongemerkt zou mogen voorbijgaan. D© oiidergeleeken.len, oud-leerlingen, moencn dan ook een beroep op mede werking tc mogen doen, en stellen zich voor, met de hulp van oud-leerlingen on de ouders der tegenwoordige scholie ren e.n stoffelijk bewijs aan te bieden aan de Congregatie als dankbare hulde van geheel Katholiek Nederland. Zij veroorloven zich dus eene geheel vrije geldelijke bijdrage le vragen, welke 't best per postwissel kan overgemaakt worden aan den secretaris-penningmees ter, den boer Ernest Hollman, Witmaker- straat, Maastricht. Jhr. Mr. Ch. RUYS DE BEËREN- BROUCK, voorzitter. ERNEST HOLLMAN, secretaris penningmeester. LOUIS DIRIX. Mr. JOS. GADiIOT. Mr. TI. PAULUSSEN. JOS. RUTTEN. VICTOR SCHOLS. Van het Oorlogsveld. 12 November 5 uur 's namiddags Londen. De „Times" meldt, dat gene raal Sarrel ontkent, dat Weles geno men is. (Een Rauter-tetegram meldde giste ren de verovering der Servische stad Weles, die de Baboenapas beheerscht, door de Franschen. Red.) Athene. De Grieksche Kamer is ont bonden. Die nieuwe verkiezingen zijn uit geschreven tegen 19 December a.s. Londen. De „Daily News" verneemt uit Petersburg, dat de Russen bij hunne suc cessen in Wolhyniö 125.000 man hebben gevangen genomen. Berlijn. (Off.) Balkanfront. Do vervol ging van den vijand wordt voortgezet. Gisteren werden 1700 man gevangen ge nomen en 11 stukken buitgemaakt. Londen. De Brilsclie stoomboot „Rhin- land" is gezonken; 1 lid der bemanning is aan land gezet. Men meldt uit EnkhuizenEenige Zeeu w- sche en Wieringer-mosseikrabuers zijn deze week begonnen met het visscben naar mosselzaad voor Zeeland, en groote mosselen voor de consumptie of de een denkooien. Le eerste groote mosselen zijn van hier per spoor verzonden. (N. R. Ct.) Aan het gebouw van het provmua.d be- sLuur te Middelburg werd Donderdag aan besteed: Het onderhoud van de liijkszee- wermgen en havenwerken te Vlissingen en V eere, gedurende het jaar 1916 in twee perceelen. Raming 1ste perceel £5500 2e perceel f5620. Ingeschreven moest worden zoowel voor wat betreft het gebruik v,an inlandsch materiaal, als voor vrijblijvend. Voor het eerste perceel werden twee en voor het tweede één biljet ter zijde gelegd, omdat slechts één som was vermeld. Eerste perceel: J. Warren, Vlissingen, £5698 en f5695; H. Lagasse, Cadzand, f5602 en f5602; H. Kosten Cz., We meldinge, f5o23 en f5123; A. van der Straate Jr., iiansweerd, f5400 en f5225; J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f5375 en £5408; H. J. Keulemans, Middelburg, £5288 en f5260; J. N. 'i>. Bijl, Vlis singen, f 5286 en f 506'6. Tweede perceel: J. N. D. Bijl £5761 en f5711; J. de Bourgraaf £o576 en £5500; H. Kosten Cz. f5560 en fölüO; A. van der Straaten Jr. f55U0 en f5390; W. Honken, Sliedrecht, f5300 en f5320; 11. J. Keulemans f5198 en f5175; H. Jansen Jz., Middelburg, f5150 en fölöO; J. Dekker Johzn., W estkapelle, f 5000 en £5020; P. Dekker, Veere, f1860 en 1900. Vervolgens het maken van remming- werken in de stadshaven te Veere met bijkomende werken, behoorende tot de zee- en oeverwerken in Zeeland. Ra ming f 6100. Uok hier moesten twee som men worden genoemd en werden 9 bil jetten ter zijde gelegd, omdat aan die voorwaarden niet was voldaan. Inschrijvers: H. van Dongen, Dordrecht, £6692 en f6692; H. Jansen Jz. f6675 en f 6675firma Mees Visser, Papen- dreeht, f6560 en f6560; J. de Bree Tzn., Terneuzen, f6517 en f6547; J. N. Bijl f6153 en £6153; H. J. Keu lemans f 6386 en f 6386en P. Dekker, Veere, f6160 en f6200. Nog werd aanbesteed het aanbrengen en onderhouden van beplantingen op den Rijksweg onder Kapelle. Hiervoor waren geen biljetten ingekomen. (Z.) Kwadendamme. Hedenmorgen werd door het R.-K. Parochiaal- tevens school bestuur aanbesteed het bouwen van een nieuwe R.-K. school aldaar met onder- wijzerswoning. Ingeschreven werd bij uit- noodiging door L. Peeters te Kwaden damme voor f31963 en door iC. Cha- muleau aldaar voor £21536. Gegund aan den laagsten inschrijver. Kwadendamme. Woensdag werd alhier ten overstaan van notaris 'H. W. Neervoort in het openbaar verkocht: een hoefje, bestaande uit woonhuis, schuur, varkens hok, met erf, tuin, boomgaard, bouwland en weiland in de gemeente Baarland, ter grootte van 7,39.70 H.A. Koopers werden van perc. 1 en 2, zijnde het hoefje met boomgaard, bouw- en weiland, ter grootte van 1,30.50 H.A. dhr. Jan de Koning te Baarland voor f5092,65; van perc. 3, bouw- len weiland, ter gTootte van 76,60 A., dhr. Ja® de Bunder te NisSe voor f2014,58; van perc. 1. 5 en 6, bouwland ter grootte van 1,73.20 H.A., dkrn. P- de Jonge te Baarland en J. Vroonland Lz. te Kwadendamme voor f 1555,16; van perc. 7, bouwland, ter grootte van 62,50 A.'dhr. Jb. de Koning te Baarland voor £1613,75; van ipea'c. 8, 9 ien 10, bouwland, Ier grootte van 2,96.90 H.A. mej. de wed. M. Acda te Baarland voor r"8684,32I/2. Totale opbrengst £21.990,461/2, onver minderd f255 voor accessoiren. Stoppeldijk. Door Mr. A. 11. Lijdsman, notaris te Hulst, zijn voor den heer C. J. de Kerf te St. Jansteen, publiek ver kocht 229 canadaboomen, staande onder deze gemeente. De verkoop geschiedde in 93 lcoopen, met eene totale opbrengst van f 3161, zoodat ze zeer duur van de hand gingen. Van 11 en 12 Nov. GOES. Gehuwd: 11, Adriaan Marinus van Paassen, 23 j. jm. en Maria Adriana Verburg, 25 j. jd. MIDDELBURG. Ondertrouwd: F. Piso, jm. 28 j. en J. C. J. Good, jd. 26 j. Gehuwd: J. J. Net, jm. 31 j. en P. M. de Kok, jd. 25 j. Bevallen: C. J. van Tatenhove, geb. Krijger, z.; J. M. van den Berg, geb. Hodde, z.; E. Lammers, geb. Wille boordse, z. Overleden: G. L. Qnaegebeur, 1 j.; A. Steijn, 10 d.; M. P. J. C. Geelhard, 62 j., vrouw van R. M. J. Bosschaert de Bouwel. Van 310 Nov. ZIERIKZEE. Getrouwd: J. Bongertman, jm. 27 j. en J. R. C. Bos, jd. 27 j.; E. A. J. Holt, jm. 21 j. en P. M. Appels, jd. 24 j. Bevallen: J. M. Ornee, geb. Bevaart, z.; S. Klink, geb. Reijnhpudt, z.; S. J. Kouwenberg, geb. Hage, d.; W. Schults, geb. Adriaanse, d. Overleden: N. Feijen, ongeh. d. 22 j.; L. A. de Hooge, z. 5 w.; W. Wemer- man, ongeh. z. 56 j. (M. Ct.) Middelburg, 11 Nov. 1915. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering. Handel vlug, kroonerwten flhooger. Overigens onveranderd. Niouwe tarwe f 12.a f 13.Zomergerst f 14.a f 15.per 100 kilo. Kroonerwten 1'21.— a 1'23. VV itte boonen f 23.50 a f 25.50, Ronde bruineboonen f21.a 1'23, Lange dito f21.a f23.alles per mud. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.725 a f 0.775, voor particulieren f0.80 per kilo. Eieren f 10.— voor particulieren f 10.40 per 100 stuks. Noteering van d-enmarktzetter der landb. ver. Boter f 0.72s a f 0.77s, voor particulieren f 0.80 per kilo. Eieren f 10.voor particulieren f 10.40 per 100 stuks. Zierikzee, 11 Nov. 1915 Tarwe f 11 5U a f 12.—Haver f 12.75 a f 13.Wintergerst f—af—. Zomergerst f a f Chevaliei f1175 a f 15.25. per 100 K.G.Rogge f 0.a fBruine Boonen 120.— af23.50, Witte boonen fa f Kookerwten f20.50 a 1 23.Kroonerwten f a f Schokkers f 21.af 23. Aardappelen f2.75 a f3.— per ILL Karwij f af Ajuin f 5 af 5.25 per 50 K.G. Koolzaad i' af Zierikzee, 11 Nov. 1915. Boter 10.a f 0.82s winkelpr. f 0.80, per K.G. Eieren 10.a f2.25, kleine Eieren 10.Eendeieren f0.a fü. per 25 stuk. Aanvoer Boter 10 K.G. Aanvoer Eieren 25 stuks. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's-Gravenpolder zal op des voormiddags 10 '/a uur, in de lier- berg van do Wed. L. Verbeek te 's-6ra- venpulder, in het zeer geschikt voor bouwterrein, te 's Gra venpolder ui West Kerkboek, kad Sectie A no. 605 Te veilen in perceelen en in massa. NaderG inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris, waar de kadastrale stukken ter inzage liggen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 6