No. 134. TWEEDE BLAD NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 13 November 1915. BINNENLAND. UIT ZEELAND. KERKNIEUWS. Losse Oorlogsberichten. De handelsoorlog. Het „Giornale 'd Italia" verneemt uit Cagliari Zondagmorgen torpedeerde een Duit- sche onderzeeboot de Fransche paket- boot „France" en bracht het schip tot zinken. De bemanning is gered en ont scheept te Cagliari. PARIJS, II November. (HAVASf De Fransche paketboot „La France" (2505 netto tons) van de Compagnie des Tran sports maritiines is door een Duitsclien onderzeeër tusschen Moudros en Malta getorpedeerd. 60 zeelieden, die opgepikt waren, zijn te Cagliari aangekomen, waar zij door de bevolking feestelijk werden ontvangen. (Maasbode LONDEN, U November. (R. O.) Het Engelsche stoomschip „Caria" (1928 netto tons is gezonken. De bemanning is gered. De „Ancona". PAKIJS, 11 November. (HAVAS.) De telgrammen, welke uit Tunis over het torpedeeren van de „Ancona" ontvangen zijn, toonen aan dat de Duitschers we derom de oorlogs- en menschelijkheidwet- ten met voeten getreden hebben. Nadat de onderzeeër de stoomboot getorpedeerd had, schoot hij op de red dingssloepen en doodde daardoor een vrouw, een man en twee kinderen, wier lijken naar Bizerla overgebracht zijn. Verschillende overlevenden zijn gewond. Het totaal aantal slachtoffers bedraagt 300, ouder wie veel vrouwen en kinderen. (Maasbode). De strijd op zee. In de Oostzee weid een Russische mijnveger en bij Duinkerken een Fran sche torpedoboot tot zinken gebracht. Naar „De Tijd" meldt, heeft de Duitsche Keizer de bij vonnis van den Krijgsraad op 9 October j.l'. uitgesproken doodstraf tegen de gravin Johanna van Belleville, de leerares Louiza Thuliez, en den apo theker Louis Steverin in levenslange tuchthuisstraf veranderd. Tweede Kamer. (Zitting van Woensdag.) Het wetsontwerp tot wijziging der wettelijke bepalingen omtrent zoutaccijns is z. h. s. aangenomen, nadat met 33 te gen 32 stemmen was aangenomen het amendement Gerretson om slechts voor drievierde-gedeelte vrijheid an invoer recht te verleenen voor ingevoerd zout voor industrieel gebruik Dnarna was aan de orde het ontwerp betreffende de Djambi-concecsie aan de BataafschePetroleummnatschappij, waar bij dhr. Albarda staatsexploitatie bepleit. De heer van der Tempel, Kamerlid voor Amsterdam IX legde de vereischte belofte af en neemt zitting. De heer Sannes krijgt verlof om den Minister van Landbouw op nader te be palen dag te interpelleeren over de prijzen van enkele eerste levensbehoefien, in zonderheid melk. De heer Albarda, zijn i ede vervolgende, dient een motie in, waarbij de Kamer de wenschelijkheid van Staatsexploitatie der Djambi-mijuen uitspreekt. De lieer De Meester heeft verschillende bezwaren tegen liet ontwerp en kondigt een voorstel aau, dat, wordt het aange nomen, tengevolge zal hebben, dat het ontwerp niet wordt bestendigd. De heer Boissevain bestrijdt de mee ning van de heer Alberda. Spr. geeft toe, dat de middelen van Indië versterking behoeven, doch betwijfelt of dit door Staatsexploitatie zal geschieden. De heer Mendels critiseerde den spe- culatiezwendel, welke zich speciaal in den mijnbouw heeft voorgedaan en aan leiding gaf tot wijziging van de Mijn wet. Vervolgens kwam spr. op tegen de houding van den Minister, die deze zaak niet spoedig genoeg afhandelde en over Staatsexploitatie zeer sombere voorspellingen geeft. (Zitting van Donderdag.) De heer Mendelo zet zijn rede be treffende staatsexploitatie der Djambi- terreinen voort. Hij zou zich kunnen vereenigen met staatsexploitatie, be perkt tot de bron, waarbij de olie in Rotterdam en Amsterdam ter beschik king van raflinadeurs zal worden ge steld. Spr. betoogt dau uitvoerig, dat machtige maatschappijen als de Konink lijke, waarvan de Bataafsclie een even knie is, een bron van corruptie zijn. Het commissariaat daarvan heeft een mach tige aantrekkelijkheid voor Indische staatslieden in ruste. Na de pauze vervolgde dhr. Mendels zijn kritiek en eindigde hij met aan te dringen op verwerping van het onder havige voorstel. Dhr. Van Bylandt zal vóór het wets ontwerp stemmen, daar hij tegen staats exploitatie is. Ook de heeren Bos, Fock en Bogaardt kantten zich tegen de sluiting van het contract. De Kamer zal Maandag eene beslis sing nemen. Uitvaart Mr. L. H. W. Regout. In tegenwoordigheid van tal van re- geeringsautoriteiten uit het huidige en het vorige Kabinet, van leden der beide Kamers der Staten Generaal, van diploi- maten en vreemde vertegenwoordigers, van Lestuursautoriteiten der Post en Tele grafie en honderden belangstellenden uit allen rang en stand, had Woensdagmor gen te 's Gravenhage in de kerk van O. L. Vrouw v'. d. Goeden Raad de plech tige uitvaartdienst plaats voor zaliger Zijn Excellentie mr. L. 11. W. Regout, in leven buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister in tijdelijke en bijzemdere zending bij den H. Stoel en oud-minister. In het priesterkoor dat in een rouw- bekleeding was gehuld, hadden, gekleed in hun geestelijk gewaad, plaats genomen mgr. dr. Nolens, huisprelaat van den Paus, en mgr. J. F. Vallega, secretaris Van de pauselijke Internuncialuur. De 11. Mis van Requiem werd opgedra gen door den pastoor der kerk, den Zeer Eerw. heer J. M. J. van ltooy, vroeger pastoor te Tholen, bijgestaan door de ka pelaans J. de Vlieger, H. Th. Boutors en J. J. M. Lammers. Het kerkkoor zong de Requiem-mis van Perost, waarvan de soli door den heer Frans Andxeoli werden gezongen. De Nederlandsche gezant te Boekarest. Naar aanleiding van het bericht in de Morning Post, betreffende beweerde raad gevingen van onzen gezant te Boekarest aau zijn Frauschen collega in zake vredes- sluitiug, verneemt het persbureau Belin- faute en Vas Diaz te 's Gravenhage uit de meest bevoegde bron, dat ook dat bericht overtuigend gebleken is, geheel uit de lucht te zijn gegrepen. Mr. A. H. M. van Berckel. f Te Nijmegen is op 68 jarigen leeftijd overleden Mr. A. 11. M. vail Beickel, ge durende veie jaren, tot voor enkele maan den, kantonrechter aldaar, oudlid der Eerste- en Tweede Kamer, van Ged. Staten van Utrecht en van den gemeen teraad van Nijmegen. Hij was ridder iu in de orde van den Nedeii. Leeuw. Men verwacht in parlementaire klin gen eerst tegen liet tijdstip van het Kerstreces der Tweede Kamer voorstellen van den minister nopens het afdeelingsonderzoek van de reeks Jielang,- rijke wetsontwerpen, welke bij de Kamer zijn ingekomen en voor welke ongetwijfeld commissies van voorbereiding worden in gesteld. Vrijdom Briefport. Er is bepaald, dat vrijdom van briefport voortaan verleend wordt voor brieven, gericht aan den hoofdaahnoezenier te vel de, met dien verstande, dat liet woord „dienst" op de enveloppe en de waar merking achterwege kunnen blijven. Lotisico. Naar wij vernemen zal, aanvangende Donderdag 11 Nov. de Mij. „Lotisico" alle prijzen uitbetalen, welke gevallen zijn op de polissen van de 40öe tot en met de 409e staatsloterij, dus van af de schor sing der trekking. Boes. Collecte St. Vincentiuis- ve reen. i ging. Zondag a.s., den 14 November, zal in de parochiekerk v, d. H. Maria Magdalena alhier, onder de H. Mis van 10 ,u(ur een liefdadigheidspredi- catie worden gehouden, door den Zeer Eierw. Heer J. Nieuwendijk, pastoor te lCwadendaimne, waarna een collecte zal gehouden worden voor de_ St. Vincen- ti us vereen igi ng te Goes. Om een ieder iiT de gelegenheid te stellen zijn oiit'eirtje te storten voor dit schoon© liefdewerk, zal ook in de H. Mis van half acht gecollecteerd worden voor de vereeniging, Ofschoon het onnoodig is deze col lecte aan te bevelen, kunnen wij het toch niet nalaten, nog eenmaal ia ons Roomsch blad voor Zeeland, alle katholieken van de parochie Goes aan hun milddadig- heidszin te herinneren. Bij het schrijven over het 25-jarig be staan van dit liefdewerk in de parochie Goes, werd erop gewezen, dat bij de groote waardearing, die dit werk van barmhartigheid verdient, en het recht op hoogachting van een ieder, de beste be wijzen van hoogachting zijin, het persoon lijk of geldelijk steunen van bet werk der St. V ineentiusVereeniging. Welnu a.s. Zondag staat -de gelegenheid voor de pa rochianen Van Goes open, om te too nen hoe hoog de St. Vincentiusvereeni- ging en haar werk bij> hen staat aan geschreven. Jubileum „S y mp h Oin i e". Van bevriende zijde wordt ons gemeld dal de avond van 5 Nov. j.l. in alle opzich ten uitstekend is geslaagd en volkomen heeft beantwoord aan de verwachtingen. I Alles, de huldiging van den heer Lann- hardt, de woorden gesproken door eeni- ge der leden en de afwerking van het welvoorziene programma, werkte samen om een© rechte feeststemming te weeg te brengen. Aan den heer Mannhardt werden als bewijs van hoogachting een drietal ge schenken aangebodeneene mooi ge slaagd© groep der Vereeniging, eene oor konde met aller handteekemng, beiden uniform omlijst en oen prachtig bloem stuk. Onder hartelijtoen dank werden deze geschenken door den Directeur aanvaard onder verzekering van zijne blijvende toe wijding aan de „Symphonic". Het was laat toen 'man noode scheidde. Met genoegen kunnen allen op dezen avond terugzien ©n gaarne daeien wij den wensch dat hierdoor de band onzer leden nog meer zal worden versterkt. Dit tot het heil der Vereeniging en tot bloei van het muzikale leven in onze gemeente In het begin van den feestavond werd de jubileerende Symphonie telegrafisch geluk gewenacht door de vereeniging „On derling Kunstgenot" alhier. Het is ons vergund, nog miede te dee- len dat de Symphonic, behoudens om standigheden, op 14 Dec. a.s. hoopt te geven het aangekondigde foostconcort. Behalve de Symphonie no. 1, Cdur van L. v. Beethoven zullen voor het eerst worden uitgevoerd vier nummers: de eer ste welke zijn aangekocht uit de hijdra- gen van onze kunstlievende stadgeaoo- ten. In de Donderdagavond gehouden ver gadering van den Christel ij ken Volksbond tot Weikverschaffing, on der voorzitterschap van den iheer J. A. van Heel, werd de jaarrekening door de commissie v.an toezicht (T. ft. Sieme- link, L. Duvekot en P. v. d. Meuten) goedgekeurd. De rekening sluit met een batig saldo van f57.79. In plaats van den heer Siemelink werd in de Commissie van Toezicht gekozen deheer K. Le .Cointre. Da aftredende bestuursleden de heeren J. A. van Heel en Jos. Stieger werden hij acclamatie her kozen. In plaats van den heer 1. G. J. lvakebeeke, die Februari a.s. naai' Den Haag vertrekt, werd gekozen de heer W. Kakebeeke. De voorzitter huldigde de verdiensten van den heer I. G. J. Kake beeke voor den Volksbond en sprak hem een woord tot afscheid toe, waarvoor deze in weigekozen bewoordingen bedankte. Ook richtte de voorzitter woorden van dank aan de armbesturen, aan de pers en aan den bode voor geboden steun en plichtsbetrachting. Zoowel uit de mededeelingen van den voorzitter als uit het verslag van de Commissie tot werkverschaffing bleek, dal o. a. in het vorige 'winterseizoen de Volkshond aan 72 werldoozen arbeid ver schafte, bestaande in mandenvlechten, be zems malcen, kachelblokken en bosjes ka chelhout vervaardigen. De bekwame man denmaker, de heer Blom uit Tiel, bewees daarbij als werkleider uitmuntende diensten, die hij ook thans weer zal aan bieden. Aangezien de vervaardigde man den een regelmatig afzetgebied vinden, door de dure steenkolen bijna 25000 blok ken hout meer werden verkocht en de houtvoorraad bevredigend is, mag, waar de belangstelling der burgerij in den ar beid van den Chr. [Volksbond met ver flauwde een extragift van f 100 kwam in het Besfuur met vertrouwen de toe komst tegengaan, mits de burgerij voort ga zijn steun aan de Vereeniging te blij ven schenken, gelijk ge dat tot dusver deed. Wij twijfelen dan ook niet, of een woord van aansporing om de collecte, die in de week van 15 tot 20 November zal plaats hebben ten behoeve van de Werkverschaffing, zal hij' onze Goesche le zers in goede aarde vallen. De werkman v. S. uit 's lieer Hen drikskinderen die werkzaam is bij de fir ma D. alhier, was gisteren voor zijn patroon te lerseke, met paarden en wagen. Daar had hij het ongeluk Van een der dieren een trap te krijgen. Hevig aan het hoofd verwond moest de ontboden geneesheer uit I. de wonden dichtnaaien on werd hij per as naar zijn woning ge bracht. Maandag 15 November zal hier een vergadering gehouden worden van de afdeeling Zeeland van de A. II. V. Middelburg. Met ingang van 17 Nov. is benoemd tot inspecteur van politie tweede klasse alhier de heer R. A. Avink, thans lachrijvier bij de politie te 's-Gra- venhage. (Z.) Die Beljg'ische geestelijke, Pater dr. V.ullings, heeft de gegoede Belgische da mes alhier aangespoord, het sympathieke plan van den Kerstboom in het Vin- oentiushuis krachtig te steunen. Wij twij felen niet of die aansporing zal vrucht dragen. Sint Nico 1'aasavond. Biiirg'em. en Weth. dezer gemeente geven in over weging om, daar de z'.g. Strooi- of Pakjes avond (5 December) dit jaar op- een Zon dag' valt, dien avond te houden Maan dagavond 6 December. Eien zieer practisch voorstel', dat elders navolging yerdient. Vlissingen. Veranderingen b ij de politie. Met ingang van heden is be noemd tot hoofdagent van politie alhier P. I. Roth, thans agent van politie der 2e klasse. Met ingang van 1 December is be noemd tot hoofdagent van politie-re.cher- cheur T. van der Wal', thans: politie-be,- ambto te Zaandam en tot agent van po litie der 3e klasse J. Ruis, wonende te Made en Drimmelen en J. G. Hoorneman, beambte bij de Staatsspoorwegen alhier. (VI. Ct.) In de Zaterdag gehouden laatste vergadering van het Comité voor de Volksgaarkeuken werd de eind-rekening van don penningmeester goedgekeurd. De restitutie op de aandeelen der obligatie- leening Icon daarna worden vastgesteld op f 7,40!/2 per aandeel. Zierikzee. In de gemeenteraadsvergade ring van Woensdag werd besloten tot udt- g|ift© in erfpacht van een perceel gemeente grond aan den heer A. Pannekoek. Het voorstel van B. en W. om gene nieuwe leerkracht aan je stellen aan de Avondschool voor Vakonderwijs voor on derwijs in het vakteekenen aan timmer lieden tegen een salaris van f200 per cursus werd aangenomen. Tot leeraren aan gemelde avondschool voor den cursus 1915/1916 werden be noemd de heeren F. J. de Vos, F. Hond- kamp, R. de Jong en J. J. Wesseling. Herbenoemd werd tot lid der plaatse lijke schoolcommissie de heer J. A. Stoop en herkozen tot regent van het burger lijk armbestuur de heer M- F. de Vos. (M. Ct.) lerseke. Hoewel het den oesterkweekers alhier wegens de treurige, lag© prijzen van hun product volstrekt niet voor den wind :gaat, heeft ©en hunner, de heer P. Vlamings uit eigen beweging het loon zijner vaste werklieden met een gulden per week verhoogd, zoodat deze nu f 16 verdienen. (M. Ct.) Door de gladheid der straat is al hier een 73-jarige vrouw gevallen en heeft daarbij een arm gebroken. Zij zal het ongeval hoogstwaarschijnlijk té boven komen. (M. Crt.) Nisse. In de Woensdag' gehouden raads- gadering was afwezig dhr. Di. de Winter. Benoemd werd tot lid van de commissie tot wering: van schoolverzuim (in de vaca ture L. de Blaeij) J. Kab'boord en herbe noemd wegens periodieke aftreding J, Huissoon, P. Meijers en J. Eckhardt. Be noemd werd tot klokluider J. Kabboord. Voorts werden in verband met een missive van Ged. Staten de tractementen van burgemeester en secretaris voor deze ge meente bepaald op f450. De jaarwedde van den veldwachter werd verhoogd met 50 De geloofsbrieven van het nieuw-geko- zen raadslid H. Diane Lz. werden in orde bevonden, tot toelating besloten. C. v.an Maris ontving in zake zijn reclame II. O, 'n gunstige beschikking. Herbenoemd werd tot lid van bet burgelijk armbestuur A. Slabbekoorn. (Z.) Sint-Kruis. De burgemeester der Belgi sche gemeente Sint-Laureyns is op Ne- derlandsch gebied komen vluchten. Zijn vrouw en dochter zijn door de Duitschers gevangen genomen. Breskens. Donderdagmiddag vloog weel een vliegmachine boven Zeeuwsch-Vlaan deren op groote hoogte. Koewacht. Dinsdag werd hier eene openbare vergadering van den gemeente raad gehouden, waarop alle leden tegen- woordigl waren. Op verzoek v,an den voor zitter gaf de secretaris lezing van de volgende ingekomen stukken: le. Verzoekschrift van Th. Verboosel tot koopen o£ veroijnsen van gemeente grond. Wordt aangehouden tot de volgende vergadering. 2e. Proces-verbaal van de kasopneming door Bi. en W. bij den gemeente-ontvanger op 25 October 1.1. Alles was in orde. In kas was f 884.101/2. 3e. Verschillende reclames tegen den Hoofdelijken Omslag. Deze zullen na af loop der openbare zitting in gesloten ver gadering behandeld worden. 4e. Adres van het R. K. kerkbestuur alhier tot ruilen van een stukje grond, noodigbij het boiuwen van de nieuwe kerk. Hierover wordt langdurig gesproken. Ten slotte wordt met 6 stemmen voor en één onthouding besloten voor de som van f250 het gevraagde terrein in ruil' af te staan, behoudens goedkeuring van Ged. Staten. De heer C. van Dosselaer vraagt in lichtingen omtrent de afsluiting der speel plaats aan de school Oude Molen. De voorzitter zegt, daarover met den bouwkundige, den heer C. Bléijenbergh te St. Jansteen, te hebben gesproken. Deze 'was van oordeel, dat slechts door het bouwen van een muur een voldoende afsluiting gemaakt kan worden en waar van de kosten vrij hoog' zullen zijn. Besloten wordt hieromtrent in de vol gend© vergadering een definatief besluiil te nemen. Daarna gaat de raad in geheime zitting tot behandeling der ingezonden reclames tegen den Hoofdelijken Omslag. Boschkapelle. Naar aanleiding van het desbetreffend schrijven van Gedeputeerde Staten is door den Gemeenteraad met algjemeene stemmen het traktement v;an burgemeester en secretaris gebracht op f 725, ingaande op: 1 Janu-ari 1916, en zal het op 1 Januari 1917 en 1 Januari 1918 telkens met 100 worden verhoogd we gens dienstjaren. Aan den gemeente-veldwachter werd f 15 's jaars toegekend voor onderhoud van diens rijwiel. Benoemd tot heemraad van het water schap Schouwen, A. van der Weyde, to Ellemeet; tot dijkgraaf van den Muijiepol- dor, J. J. Polderman, te Sint Maartensdijk. Woensdagnacht precies 3 uur zal on getwijfeld menigeen wakker zijn geschrok ken door een zware ontploffing. Te Westkapelle, omstreeks 10 minu ten gaans van het dorp, werd oen mijn tegen da palen van dein dijk aangedreven, waardoor de mijn sprong met een hevi- gen knal. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, en daar in de omgeving geen hui zen stonden, is slechts schade aange richt aan de zeeweringomstreeks 40 palen en 100 M2 rijs zijn weggeslagen. (M- Ct.) Woensdagnamiddag even na drieën is de bliksem geslagen in do openbare la gere schoolt© Anna Jacobapolder, midden onder schooltijd. Gelukkig is g;een brand ontstaan en konden de leerlingen en het onderwijzend personeel, hoewel hevig ge schrokken, ongedeerd het schoolgebouw verlaten. De schade aan het gebouw ver oorzaakt, is vrij aanzienlijk; ©en dubbele schoorsteen kwam naar beneden, waar door aan den voor- ©n achterkant twee gaten in het dak ontstonden en ettelijke pannen, benevans een ijzeren dakgoot ver nield werden. Enkele ruiten sprongen stuk. D© stukken steen vlogen tot op ruim 50 meter afstand van de school op de aangrenzende gebouwen. (M. Ct.) Bij Kon. besluit is aan L. Nilant, bur gemeester der gemeente Renesse, toestem ming verleend oen te Zierikzee te wonen. Woensdag kwam een voerman uit St. Nieolaas bij de grens te Kapelle-brug om brood af te halen. De leidsels van zijn paard geraakten verward in den elec- trischen versperringsdraad. Bij' zijne po gingen om ze daaruit los te maken, heeft bij gich de handen deerlijk ver brand. Dat de electrische stroom op dat tijdstip iets zwakker was dan gewoon lijk, voorkwam erger. (M. Crt.) Kalender der Week. Van 14 tot 21 Nov. 1915. Zondag 14 Nov. Vijf' en twintigste Zon dag na Pinksteren. Mis Introïtus, Gra duale, Offertorium ©n Communie uit de Mis v. d. 23sten. Zondag; na Pinksteren V (hl. 979), D (bl. 953); het overige uit d© Mis v. d. 6den Zondag na Driekonin gen V (bl. 208), Di {bl. 402); gedachte nis v. h. Oct. v. d. II. Willibroirdus V (bl. 41*), D (bl. 152*) en v. d. H. Josaphat V (bl. 2067), D (bl. 1440). D© gebeden na de stille H. Mis op bl. ,120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater V (bl. 10), D1 (bl. 69); na de Hoogmis gebed voor de Koningin V (bl. 53), D (bl. 122). Vespers op bl. 404 en 123. Maandag 15 Nov. H. Gertrudis V (bl. 2072 en 1120), D (bl. 1442 en 248). Dinsdag 16 Nov. H. Lebuïnus (12 Nov.) V (bl. 44* ©n 1086), D (bl. 158* en 227). Woensdag 17 Nov. H. Gregorius de Wonderdoener V (bl. 2073 en 1065), D (bl. 1442 ©n 212); 2de gebed ,,A cunc- tis" V (bl. 1291), D (bl. 103); 3d© gebed naar keuze. Donderdag 18 Nov. Wijdingsfeest der Basilieken v. d. H. Petrus en v. d. H. Paulus V (bl. 2074 en 1139), Di (bl. 1443 en 260). Vrijdag 19 Nov. H. Elisabeth V (bl. 207-1 ©n 1132), D' (bl. 1443 en 256). Zaterdag 20 Nov. H. Felix voor Valois V (bl. 2075 en 1091), D bl. 1443 en 230); 2de gebed voor den Paus V (bl. 1293), D (bl. 102). De gewone orde der H. Mis1, die iederen dag terugkeert, begint op biz. V 10, D 71. De bladzijden met V geteekend verwij zen naar het „Volksmisboek" en de blad zijden met D geteekend naar het „Mis- en Vesperboek" van Desclée. Zondag 14 Nov. Vijf en twintigste Zon dag na Pinksteren. Epistel: Thessal I 2—10. Evangelie: Matth. XIII 31—35. Een aalmoes voor den Paus. Het eindcijfer der 16e lijst van Sint Bavo gaf op 9 November 1915 de som van f50.077,685. De inschrijving voor den Pans wordt einde 'November gesloten. Eene vorstelijke gift van de Vereeniging „Liefdewerk Oud Papier" aan Z. H. den Paus. Naar wij vernemen heeft het Hoofd bestuur der Vereeniging „Liefdewerk Oud Papier" aan haren Beschermheer. Mgr. A. J. Callier, liet belangrijk bedrag van

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 5