ONDERWIJS Landbouw en Veeteelt Marktberichten. Gemengd Nieuws. faillissementen financieele Mededeelingen. Besluiten en benoemingen. Leger en Vloot. Burgerlijke Stand. avond is deze persoon naar de boerderij van KI gekomen en verborg zich in een schuur op het erf, die niet gesloten was. Zaterdag is hij ongemerkt de boerderij binnengeslopen, kroop in een bedstede, en toen tegen den avond de boerin bin nenkwam (de baas was met het volk in de weide om te melken) viel Klant deze aan, trachtte haar te worgen en bracht haar lichte kwetsuren toe. Op het geschreeuw der vrouw kwamen buren aan en ook de rijksveldwachter De Swart van Edam, die daar surveil leerde. Klant was met een geldtrommel (waarin meer dan i'6000 aan bankpapier gevlucht boven in den hooiberg. Daar werd hij gepakt. Voor den burgemeester van Edam geleid, verklaarde Klant, dat hij het voornemen heeft gehad de boei en boerin te dooden. Als hij later vrij kwam zou hij zijn pogen herhalen. Een paardenmiddel. In het militair hospitaal te Bergen op Zoom heeft zich een persoon laten opnemen, die beweert, dat hij geen dienst kan doen wegens hevige pijnen in den rug. De officier van gezondheid, na grondig oud rzoek overtuigd van simulatie wegens luiheid, heeft den man voorgeschreven dat hij te bed moet blijven, gedekt met 13 wollen dekens en omringd van vijf warme kruiken. (Tel.) Vreesdij k ongeluk. Zondag nacht had te Sassenheim de stoom tram die om 11.52 moest aankomen, een uur vertraging. Een autohandelaar uit Lisse, wiens vrouw niet de tram moest meekomen, ging per auto de tram tot Sassenheim tegemoet. Met zijn vrouw wilde ook in de auto overstappen de 21-jarige juffrouw D., uit Lisse. De tram was echter alweer in beweging en het meisje raakte er onder. De wielen gingen haar midden over het lichaam. Het slachtoffer leefde toen nog. Het tram rijtuig werd opgelicht met een domme kracht, die echter afbrak, zoodat het rijtuig weer op het lichaam neerplofte. De dood trad nu onmiddellijk in. Een echte „Ijzervreter". De Matin vertelt van een Fransch sol daat, Louis Rochet, wien een ridderorde op de borst werd gehecht in een hos pitaal, waarheen hij was vervoerd we gens plotseling opgekomen ernstig geval van blindedarmontsteking. Hij werd daar door twee doktoren geopereerd, die tot hun verbazing in de ingewanden van den landsverdediger een granaatscherf von den zoo groot als een duivenei. Rochet had nergens een wond. 'tWas dus een raadsel hoe die granaatscherf in zijn li chaam gekomen was. Bij nader onder zoek bleek echter, dat tijdens een aanval die onlangs ondernomen werd, zijn com pagnie te midden van een hevig bom bardement van leeftocht was voorzien. De manschappen waren hongerig en zij aten met smaak en zelfs gulzig', ondanks de Duitsche bommen en granaten. De be wuste granaatscherf zal, naar men ver onderstelt, in den soepketel terecht zijn gekomen en zoo in de maag Van den braven poilu, die bij 't haastig verorbe ren van zijn maaltijd niet eens bemerkte, dat hij een stuk van een Duitsche gra naat inslikte en dus in den letterlijken zin des woords een ijzervreter was ge worden. Groede. Tot onderwijzer bij1 het her- halingsonderwijs is benoemd dhr. A. Waelput. Bij den landbouwer C. Anthonisse te Hontenisse (Rustwat) deden zich eenige gevallen van mond- en klauwzeer voor, tengevolge waarvan 39 stuks aan genoem den landbouwer toebehoorend hoornvee gisteren en heden werden afgemaakt. Ook bij den landbouwer Jansen aldaar deed zich de ziekte voorbij dezen wer den een 30 stuks hoornvee afgemaakt. (M.Ct.) Men schrijft aan de Midd. Crt. Met den uitvoer van de voor de Bel gische fabrieken bestemde bieten gaat het alles behalve naar wensch. Niet alleen, dat bij vervoer per spoor of boot de vervoermiddelen aan het grensstation in Nederland of België ter controleering moeten worden gelost, doch ook de Duit sche bezetting zou, naar men mij mede deelt, een zoo hoogen transportprijs vorderen, dat de fabrikanten wellicht nog een groot gedeelte hunner bieten ter verwerking aan hunne Nederlandsche collega's zullen overdoen. Ben ik wel in gelicht, dan zouden onderhandelingen daarover reeds worden ingevoerd. Hulst, 2 Nov. 1915. Per 100 KG. Tarwe f 13.—a f 13.50, rogge f 11.75 a f 12.25, wintergerst f 13.75 a f 14. zomergerst f af—, haver f 12.a f 12.50, erwten f24.— a f 26.paardenboonen f a fduivenboonen f a f witteboonen fa f bruineboonen f 25.— a f 26.Lijnzaad f a f aardappels f0.a f0.— Koolzaad per zak van 106 L. f— Aangevoeld 6 stuks rundvee, verkocht 3. Varkens 23, verkocht 18. Boter per kilo f 1.50 a f 1.50. Eieren per 26 stuks fl.80. Op de veiling va; de V. P. N. waren aan gevoerd ruim 2000 eieren. Pr(js f7.95 per 100 stuks. Wegens verboden uitvoer geen veiling. (Zelandia.) Rotterdam, 2 Nov. 1914. Veemarkt. Aangevoerd 104 paarden, ezel, 1978 magere ïunderen, 816 vette run deren, 797 vette tn graskalveren, 249 nuch tere kalveren, 1 schaap of lam., 0 varkens, 327 biggen, 4 bokken en 4 veulens. De pr(jzen warenvette koeien le kw. 98 a 104 ct., 2 kw. 92 a 94 et., 3e kw. 88 a ct., ossen le kw. 96 a 100 c., 2e kw. 90 a 92 c., 3e kw. 86 a ct., stieren le kw. 88 a 9'J ct., 2e kw 84, 3e kw. 80 ct., kalveren le kw. fl.afd. 2e kw. f0.85 a f 0.3e kw. f 0.—alles per Kg. Handel in koeien, ossen en stieren matig, in kalveren traag. Prijzen van mager vee waren Melkkoeien f185 a f380, kalfkoeien f290 a f 400, stieren f130 a f380, pinken f95 a f130, vaarzen 1'100 a f175, werkpaarden 1100 af 375, slacht- paarden f90 a f185, bitten f75 at 165, nuch tere kalveren f9 a f 16, fokkalveren f 18 a f 27, Biggen f 12 a f 22, graskalveren f 30 a f 90. Ha .del over 't algemten matig. (Maasbode.) Oostburg, 3 Nov. 1915. Eierveiling van de V. P. N. in Westel(jk- Zeeuwsch-Vlaanderen. Offlcieele opgave van den marktzetter. Aangevoerd5650 kipeieren a f 8.05 tot f0.7<>8 eendeneieren van f7.12® tot f0. ganzeneieren a f tot f 010 kalkoen- e eren a f8.parelhoeneieren van f0. alles per 100 stuks. Verder 246',K.G. Boter van f 1.44 af 1.53 de K.G. Oostburg, 3 Nov. 1915. Oude Tarwe f 12.50 a f 14.—, Nieuwe Tarwe f 12.50 a f 13.— per 100 K.G. Rogge per H.L, f0.—Nieuwe wintergerst f 14.a f 14.50, Zome-gerst f 14.— a f 14.50, Haver f 13.50 a 114.per 100 K.G. Kookerwten f20.— a f21.50, Bruineboonen f21.a f22.Maan zaad f—per 100 K.G. circulaire van 20 Augustus j.l. en in dien de handelaren niet genegen mochten blijken, de door de regeering beschikbaar gestelde levensmiddelen op te doen, te besluiten, dat van gemeentewege tegen matige prijzen de verkoop in 't klein zelf wordt ter hand genomen, teneinde ver dere opdrijving der prijzen door parti culieren te beteugelen en daardoor alge- heele inzinking der arbeidersklasse te voorkomen. De voorz. deelt mede, dat door B. en W. naar aanleiding: van dit adres: nog maals: met den koopmansbond is onder handeld en dat thans besloten is voor gemeenterekening 15 vaten puike snij- boonen aan te schaffen, en op de door den Minister aangewezen wijze zal worden verdeeld. De heer Onderdijk vraagt of ook niet peulvruchten kunnen beschikbaar gesteld worden. De voorzitter zegt, dat B. en W. ook ten deze diligent zijn. Nog was ingekomen de reeds vermelde begrooting van het Middelburgsch Mu ziekkorps. Aan de orde was de benoeming van de voorzitters en leden van de Vaste com- missiën voor het jaar 1916. Aftredend Warencommissie van de strafverordeningen de heeren Van der Harst, Adriaanse, Zijlstra en Sprenger; commissie voor de finantiën de heeren De Veer, voorzitter, Boudewijnss en Van Andel, leden; commissie voor de fabricage de heeren Boudewijnse, voorzitter, Bolle en Boogaert, leden; commissie voor de oude gevestigde schuld de heeren Gra- tama, Zijlstra en Van Andel; oomlmissie bedoeld bij' art. 12 der verordening tot heffing eener_ belasting naar het geschatte inkomen de heeren Gratama, Adriaanse en Boogaert; de commissie bedoeld bij art. 3 der verordening op de heffing van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein de hee ren Gratama, Adriaanse en Boogaert en ten slotte de commissie bedoeld in art. 22 van het ambtenarenreglement de hee ren Gratama, Boasson en Van Andel. Alle aftredenden werden herkozen. Mejuffrouw II. E. A. Velthuis, tijdelijk leerares in het Fransch aan hét gymna sium, werd definitief 'als zoodanig be noemd. Voor een tijdelijke benoeming tot con cierge aan het gymnasium werd voor gedragen mej. wed. S. de Nooijer- -Bosdijk. Dit punt werd op verzoek van den heer Zijlstra, die daarover in geheime zitting een vraag wenscht te doen, aange houden tot aan het einde der vergadering. Aan den heer J. Boumans werd eervol ontslag verleend als leeraar aan de avond school voor handwerkslieden. Het 2de suppletoir kohier Inkomsten belasting 1915 werd vastgesteld op f 711.651/2 en dat der hondenbelasting op f59. Vastgesteld werd een staat oninbare posten inkomstenbelasting 1915 op f3291.98. Aan de orde was het voorstel van B-. en W. om aan den eervol ontslagen ge meente-werkman K. Brouwer een jaarlijk- sche toelage te geven van f50. Aldus besloten. Overeenkomstig het voorstel van B:. en AV. worden in het tarief en voorwaarden voor de levering van electrischen stroom door het 'Gemeentelijk Electrisoh Bedrijf eenige door den directeur gewensehte wij zigingen aangebracht. Wederom voor 8 jaren worden de zij kantwegen aan het vischwater, beliöo- rende tot de gemeentegronden onder Vlis- singen, verhuurd aan J. de Muijïnck te Oost-Souburg tegen een huurprijs van f2.50 per jaar. In de gemeentebegrooting voor 1915 werd een wijziging aangebracht, waar door deze in ontvang en uitgaaf met f 55.000 verhoogd werd. Thans was aan de orde de behandeling der gemeentebegrooting voor 1916 en daarbij de voorstellen tot verhooging van het subsidie aan de Openbare Leeszaal met f 100tot verleenen van een sub sidie aan de Vereeniging „Het Groene Kruis" van f50; en het verlengen met een jaar van de onderhandsche verpach ting der aanplakborden aan J. W. H. L. van Karssen voor f 150 per jaar. Bij de algemeene beschouwingen vraagt de heer Boasson of ook kan worden mede gedeeld wat de mobilisatie aan de ge meente gekost heeft. De voorzitter zegt, dat dit thans niet mogelijk is, als het bekend is zal de raad in kennis worden gesteld met de cijfers. Het rijk vergoedt een groot deel der ge maakte kosten. De heer Vertregt vraagt of B. en W. gedacht hebben over de mogelijkheid tot verkoop va.n gemeentegronden voor ar beiderswoningen en woningen voor mid denstanders, vooral aan woningen van f250f300 huurwaarde is groot gebrek. De burgemeester zegt, dat B. en W. den laatsten tijd niet over dat punt heb ben gedacht, maar dat zij bereid zijn dit te doen en het advies van den heer Vertregt zullen inwinnen. De heer Onderdijk zal geen algemeene beschouwingen houden als van de zijde zijner partij gewoon is, hij brengt hulde aan het dagelijksch bestuur voor zijn wer ken in het belang der bestrijding der duurte. Ook vraagt spreker of B. en W. nog geen inlichtingen 'kunnen geven over de mogelijkheid van annexatie van 't Zand. De voorzitter deelt mede, dat het nog wel eenigen tijd zal duren voor hierover inlichtingen zullen kunnen worden ge geven. Daar de heer Bolle thans ter vergade ring is gekomen, doet de voorzitter mede- deeling van het resultaat der onderhande lingen met de militaire autoriteiten, waar door des Woensdags en Zaterdags van 12 tot Zonsondergang de gemeente beschik king heeft over het sportterrein op het Molenwater; dit kostte de gemeente slechts f 92.64, en spreker is overtuigd, dat er zoo deze tijd te kort blijkt, meerdere dagen bij zullen kunnen komen. Thans werd behandeld de begrooting voor de gemeente-gasfabriek. Na enkele be sprekingen werd deze vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f283.263.9lV2, met een post als uitbeering aan de ge meente f 12.251.79. Vervolgens werd zonder discussie de begrooting voor de waterleiding vastge steld in ontvang en uitgaaf op f 62.848.17, met een post voor dekking van het tekort door de gemeente van f 11178.50V2. Bij de begrooting voor het electrisch be drijf vroeg de heer Boudewijnse of in Middelburg ook geen electrische munt meters kunnen worden verkrijgbaar ge steld. De heer Heijse zegt, dat B. en W. dit overwegen. De heer Boudewijnse wenscht nog be vorderd te zien het gebruik van de elec- triciteit voor verwarming. De burgemeester zegt overweging toe. De begrooting wordt vastgesteld op een bedrag van f 45.911.571/2 met een post voor uitkeering aan de gemeente van f 6640.261/2- Bij de algemeene begrooting werd o.a. aangedrongen op het aanwenden van po gingen om de kosten voor den nacht dienst bij de telephoon te verlagen. Bij de post politie vraagt de heer On derdijk, naar aanleiding van een vroeger ingekomen schrijver, of B. en W. reeds een voorstel hebben gemaakt over het verzoek van de agenten om verhooging. De burgemeester deelt mede, dat een voorstel gereed is en dat dit zal worden opgenomen in de gedrukte handelingen en nog in November een vergadering wordt gehouden waarin het behandeld zal worden. Bij den post straatverlichting deelde de voorzitter mede, dat wel in het alge meen de beperkte verlichting getiand- haaft blijft, maar dat op sommige plaat sen de duisternis zoo groot is, dat aan billijke verzoeken om verlichting moet worden voldaan. Met kracht werd bestreden de hand having v,an het tonnenstelsel voorname lijk door den heer Bolle; de burgemees ter zegde overweging toe, of het moge lijk zal zijn de eigenaars der woningen te dwingen de tonnen weg te doen en de perceelen -aan te sluiten bij bet ge meenteriool. Ilij de behandeling voor het onderhoud klokken, uur- en speelwerken, zegde de burgemeester een voorstel en pjannen toe naar aanleiding van het rapport van Jef Denijn. Op een vraag van den heer Boude wijnse antwoordde de voorzitter, dat ook het advies van den klokkenist zal wor den gevraagd. Toegezegd werd aan den heer Vertregt, dat zal worden opgemaakt een begroo ting voor mogelijke verbreeding van de St. Jansbrug. Bij den post Middelbaar Onderwijs be sprak de heer De Veer enkele bezwaren tegen de Burgeravondschool en de Avond school voor Handwerkslieden, naar aan leiding van het Verslag van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onder wijs en betoogde de wensohelijkheid, dat overleg gepleegd wordt met het bestuur van de Ambachtsschool, en dat een lid van dat bestuur tevens lid is van de bedoelde Commissie van Toezicht op het M. O. Na de pauze zijn ook aanwezig de heeren Adriaanse en Boogaart. De heer Spreng'er verzet zich tegen de verhooging van bet subsidie voor de leeszaal, daar hij het groot nut daarvan niet inziet. De heer Bolle verdedigt de aanneming even als de heeren Adriaanse en Japikse. De laatste zegt, dat als de f 100 niet gegeven wordt de leeszaal met verdwijning wordt bedreigd. Spr. deelt gegevens mede om hiet nut aan te toonen. De heer Sprenger vraagt geen stemming over het voorstel. Het subsidie voor het Groene Kruis werd to:egestaan. Het voorstel in zake de aan plakborden werd aangenomen. Ten slotte werd de begrooting in eindcijfer vastge steld op f674.475.85V2 met een post voor onvoorzien van f 1097.53 en een hoofde- lijken omslag van f 182.000. Behandeld worden eenige bezwaarschrif ten tegen aanslagen inkomstenbelasting. Na een geheime zitting wordt het voor stel inzake benoeming concierge gymna sium aangenomen. Nog was aan de orde het voorstel van Be en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van de afdeeling van Patrimonium om het maximum van het aantal vergunningen te verlagen. De heer de Veer verdedigt deze verla ging, terwijl ook de heer Onderdijk zich daarvoor verklaart. De heer Hey.se wijst op de te verwachten wijziging in de Drank wet. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 12 tegen 4 stemmen, die van de heeren De Veer, Vertregt, Onderdijk en Hioolen. Ten slotte deed de voorzitter de vol gende mededeelingen betreffende de ver strekking van goedkoope cokes. Het plan is een H.L. per week aan personen niet of in eerste dn tweede klasse aangeslagen te leveren tegen 50 cent per H.L., zulks met toepassing van een kaartsysteem. iN,a bespreking ovje'r de wijze van uitvoering werd dit goed ge vonden. Den Haag. Het gerechtshof alhier be vestigde het vonnis van de Middelburg- ische rechtbank, waarbij de piastoor van Terneuizen werd vrijgesproken van de aanklacht van overtreding der begrafenis wet. Londen. De koning bracht een minder goeden nacht door en had veel pijn. Toch is de algemeene toestand vooruitgaande doordat de hooge lijder eenig vast voed sel tot zich kon nemen. Van het Oorlogsveld. 3 November 5 uur 's namiddags Londen. (Part. Telegraaf). De „Times" verneemt uit Athene, dat de Bulgaren, die van Veles in de richting van Monastir oprukken, den Babunabergketen, halver wege VelesPrilep, hebben bereikt. De Serviërs zijm achter Prilep en Monastir teruggetrokken. De bevolking van Monastir is naar Griesch grondgebied uitgeweken. De Franschen hebben de Bulgaren in de nabijheid van Strumitza teruggewor pen. Londen. (Piart. Telegraaf). De „Times" verneemt uit Petersburg, dat er nog meer Oostenrijksch-Duitsche troepen van het Russische front weggevoerd zijn, blijkbaar om het leger van Mackensen aan den Donau te versterken. De gevolgen van deze verplaatsing kunnen van zeer groot belang zijn. De chef van den Russischen generalen staf, Alexejef, wacht vastbe raden elke beweging van den vijand af en zal niet nalaten hem een gevoeligen slag toe te brengen, zoodra. de gelegenheid zich maar1 voordoet. Uit betrouwbare bron wordt medege deeld, dat het totaal getal der Oosten rijksch-Duitsche infanteriedivisies aan het front in Rusland tot 94 is' verminderd. Indien dit werkelijk zoo is, dan kan men nieuwen strijd aan dat front verwachten. Kons tanlinop (Officieel). Aan het Dardanellenfront in de buurt van Kemikli- kiman gevechten, waaraan een linieschip deelnam en bij Ari-Burnu een torpedo boot. De vijand had evenwel geen succes. Een sleepboot met vijandelijke troepen werd door ons beschoten en beschadigd. De boot was tengevolge van den storm gestrand. Een mijn, die door den vijand te Sedul-Bahr aan onzen linkervleugel was gelegd, hebben wii onbruikbaar gemaakt. In den nacht van 1. November sloegen wij herhaalde pogingen van den vijand af. Overigens geen nieuws. Washington. (Reuters bijz. dienst.) In regeeringskringen verwacht men, dat Duitschland zich zal nederleggen bij den eiseh tot schadevergoeding voor de levens die verloren zijn gegaan bij de torpe deering der „Lusitania", wat waarschijn lijk zal geschieden in den vorm eener geldelijke vergoeding. De vraag omtrent het desavoueeren der handelwijze van den kapitein van den onderzeeër levert echter groote moeilijkheden op, daar hij volgens de toen geldende instructies heeft gehan deld. (Hjbld/f Parijs (Officieel communiqué van he- de-ntia.midda.g 3 uur). Van het Fransch- Britsche front geen nieuws. Aan de Dar- danellen bleef het van 20 October tot 1 Nov. kalm. Op zee was meer bedrij'- vigheid, zooals bleek uit het bombardee ren der Bulgaarsche kust. Niettegenstaan de de beschermende netten en de menig vuldige mijnen, door de Turken aange bracht, zijn de Fransch-Britsohë schepen er toch in geslaagd de zeeëngten te pas- seeren. Zij opereeren thans in de zee van Marmora. Aan het Servische front zijn Bulgaarsche patrouilles bij het brug genhoofd van Kripolec teruggeslagen. Droevig ongeluk. Zondagmiddag tegen kwart oor drie is te Maastricht het 7-jarig jongetje S., aan de O. L. Vr. Kade gesprongen op den stoomtram, rij dende naar de Belgische grens. Bij het weder afspringen had de knaap liet on geluk met de kleeren te blijven hangen aan den spoorwagen. Een eind mede- gesleurd, werd zijn lijk met geheel ver morzeld hoofd gevonden op de tramlijn bij de Poort Waarachtig, in de Bagijnen- straat. (Maasbode). Lichtverschijnsel. Zaterdagavond werd een intens lichtverschijnsel waar genomen in Midden-Limburg. Het plantte zich met volgbare snelheid voort van West naar Oost en eindigde met een hevigen knal. Zwarte haring. Door den militai ren post te Benuebroek is Vrijdagmor gen een schipper aangehouden, die oogen- schijnlijk haringvaten vervoerde van IJmuiden naar Leiden. Bij onderzoek bleek, dat een 30-tal vaten gevuld was met steenkool. Tegen den schipper werd proces-ver baal opgemaakt. Een gevaarlijk heerschap. De landman P. KL, onder Edam, gaf ten vorige jare ontslag aan een knecht, den toen 20-jarigen G. Klant. Vrijdag! Examen vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek. Rotterdam, 2 Nov. Geslaagd mejuffr. C. J. de Vilde, Oud Vosmeer. Utrecht, 2 Nov. Geslaagd de dames K. van Boven en M. J. de Jager, beiden te Goes. Geëindigd door het bindend worden der eenige uitdeelingslijst het faillissement van Joseph de Schepper, laatst gewoond hieb- bend te Hoofdplaat, thans in Amerika. Vlissingen. De Stoomibrouwerij „De Meiboom" geeft 5 pCt. obligatiën uit, groot f 1000 en f 100 per stuk, met half- jaarlijksche coupons, vervallende 1 Mei en 1 November. Bij Kon. besluit van 1 dezer zijn be noemd tot rechter in de arrondissements-recht- bank te Middelburg, mr. P. van Regteren Altena, thans in gelijke betrekking te Zie- rikziee tol; griffier van gemelde rechtbank, mr. II. Plëyte, thans in gelijke betrekking te Zierikzee. Opleiding Landstorm. De opperbevelhebber van Land- en Zeemacht heeft bepaald, dat van elk bataljon infanterie één officier 4 Novem ber zal worden gedirigeerd op de depots der brigades, teneinde werkzaam te wor den gesteld bij de opleiding der landstorm jaarklasse 1913. Van 2 en 3 Nov. GOES. Overleden: 2, Pieternella Koens, 65 j., goh. met Pieter Raas. MIDDELBURG. Overleden: J. van der Welle, 79 jwedr. van N. Scheele; C. II. Kieboom, 29 j., man van W. C. van Keulen. Van 30 October2 November. VLISSINGEN. GetrouwdJ. ten Cate, 26 j. jin. ten M- J. Jager, 21 j. jd.J. J. Preuniger, 29 j. jm. en E. Verhorst, 28 j. jd. Bevallen: J. JM.- Rangé, geb. Vos, d.; P. Heijdens, geb. Jacobse, z.; L. C. M. J. Roelse, geb. Huijsman, d.; C. Francois, gleb. Theune, d.; J. Ventevogel, geb. Jas- pierse, d. (levenloos). Overleden: M. E. van Wag'eninge, 76 j., wied. van L. J. Buisman. "V-cLix 20 Oct IERSEKE. Gehuwd: Jan Cornelis Staal, 22 j. jm. en Antonetta Anna van Dalsen, 21 j. jd. Geboren: Ludovicus Cornelis, z. v. Wil helmus Koole en Ragina Durinck. Overleden: Jacoba Staal, 76 j., ongeh. (Iers. Crt.) Over de maand October 1915. HOEDEKENSKERKE. Geboren9, Maatje en Abrahamina (tweeling) dochters van Jacob Quinten en Pieternella den Decker13, Cornelia Maria, d. v. Her- manus Vermeulen en Stoffelina de Jonge. Overleden: 31, Cornelis de Ruiter. 84 jweduwnaar van Leuntje Schout. OVEZAND. Geboren: 11, Cornelis Pie ter, z. v. Petrus de Jonge en Catharina Verdonk; 14, Pieter Adriaan, z. v. Pieter Rijk en Pieternella Rijk; 25, Marinus, z. v. Jan Rijk en Cornelia Remijh. Overleden: 9, Pieternella Maat, 64 j.; 24, Leuntje Rentmeester, 51 j.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3