UIT ZEELAND. Laatste Berichten Minister Treub en zijn belastingsvoorstelien. (Vervolg.) 6. Onder den naam van „belasting van de doude hand" wordt een jaarlijksche belasting geheven van de instellingen van de doode hand, welke binnen het Rijk zijn gevestigd, alsmede van de buiten het Rijk gevestigde instellingen die den eigendom hebben van of eenig zakelijk recht van vruchtgebruik heb ben opa. binnen het Rijk gelegen onroert nde goederen, b, kapitalen, in geschreven op een der Nederlandsehe grootboeken, c. vorderingen waarvoor goederen of kapitalen, als genoemd on der letters a en b. of zakelijke rechten op goederen van dien aard verbonden zijn. Deze belasting wordt geheven volgens de Wet op de belasting van de Doode Hand 1910. Zij bedraagt drie per duizend van de waarde van het vermogen der instellingen, genoemd in het eerste lid van artikel 1 der Armenwet en zes per duizend van de waarde van het vermogen der overige instellingen, voor zoover deze niet van de belasting zijn vrijgesteld. De opbrengst van de belasting der instellingen, genoemd in het eerste lid van artikel 1 der Armenwet strekt tot bijdrage in de kosten van de invaliditeits- en de ziekteverzekering. 7. Onder den naam van „successie-belas ting" wordt geheven: a. een recht van successie van de waarde van al wat geërfd of verkregen woidt uit den biicdel van een ingezetene des Rijks door zijn overlijden b. een recht van overgang van de waarde van alle onroerende zaken, bin nen het Rijk gelegen of gevestigd, welke door erfenis, legaat of schenking worden verkregen van iemand, die niet is inge zetene des Rijks; c. een recht van de schenking van de waarde van al wat door schenking wordt verkregen van een ingezetene des Rijks. Voor de heffing van het recht van suc cessie wordt al wat tengevolge van het overlijden van een ingezetene des Rijks krachtens een overeenkomst van levens verzekering wordt verkregen, geacht door diens overlijden uit zijn boedel te zijn verkregen. Bij het tarief van het recht van snc- cessie, waarbij rekening wordt gehouden met den graad van bloedverwantschap of met het bestaan hebben van een hu welijk tusschen erflater en erfgenaam of verkrijger, alsmede met de omstandigheid of al dan niet kinderen uit het huwelijk zijn verwekt of afstammelingen daarvan aanwezig zijn, wordt het stelsel van pro gressieve heffing naar gelang van de grootte van ieders verkrijging gevolgd. Het recht van schenking wordt, wat het bedrag betreft, met liet recht van successie gelijk gesteld. Deze belasting wordt geheven volgens de Successiewet, behoudens de daarin gemaakte veranderingen. (Wordt vervolgd Standbeeld voor Pieter Jansz. Jong. De plannen tot oprichting van een standbeeld voor Pieter Jansz. Jong, den Lutjebroekschen zouaaf en held van Mon- te-Libretti, beginnen thans een vaster vorm aan te nemen. Nadat door de inge zetenen van Luljebroek een vrij aanzien lijke som als stamkapitaal is opgébracht, zal binnenkort het comité door het hou den eener groote loterij geheel katholiek Nederland tot medewerking uitnoodigen. Dit comité bestaat uit pastoor Jos. Post- ma, en de heeren C. Botman, P. Jong Ivlz., S. Ooteman, K. Lakenman, E. Ligthart, C. Cortie en L. van Straten. Alreeds is een schoon plan ontworpen door onzen mees- ter-architec-t Dr. Cuypers. Door bemidde ling van Z.Em. Kardinaal v. Rossum heeft Z. H. Benedictus XV een zeer schoone hoofdprijs voor de loterij gegeven, nam. een prachtige camee in gouden met edel- steenen versierden rand. Ook kardinaal Van Rossum liet een toepasselijk zilve ren medaille met dit doel vervaardigen. Waarschijnlijk zal het beeld op den 50en verjaardag van P. J. Jong's helden dood, dus op 13 October 1917, onthuld worden. Dienstweigering. De volgende circulaire is door den Mi nister van Waterstaat gericht tot ondertee- kenaars van het manifest over de dienst weigering (het manifest-Bahler c. s.) die in staatsdienst zijn. „Tot mijn leedwezen trof ik onder het manifest, waarin lot dienstweigering wordt aangespoord, ook uw naam aan. Dit is een feit waarvan de ernst niet mag wor den onderschat. Is het voornemen, om te weigeren deel te nemen aan de ge wapende landsverdediging, wanneer deze krachtens de wet vanwege de Koningin wordt gevorderd, bij ieder staatsburger te laken, waar het ambtenaren geldt, die zooals gij, bij de aanvaarding van hun ambt een eed of belofte hebben afgelegd, aanvangende met de woorden: „Ik zweer (beloof) getrouwheid aan de Koningin en gehoorzaamheid aan de wetten van den Staat", is zulk een daad ten eenenmale ontoelaatbaar. Ik vertrouw, dat, bij kalm nadenken, gij tot inzicht zult komen, dat onderteekening uwerzijds van het mani fest, zeer zeker niet in overeenstemming is geweest met den door u afgelegden eed, noch met uw plicht als ambtenaar en dat gij bereid zult zijn mij ten spoe digste ipede te deelen, dat gij-die on derteekening als niet gedaan wenseht te zien beschouwd." Vorige week was in den gemeenteraad van Sittard aan de orde het niet-eervol ontslag verleenen aan den onderwijzer G. alhier, in verband dat de heer G. een der 262 onderteekenaars van 't manifest was, waarbij men zich verbond in geval van oorlog onder geen geval de wapenen op te nemen en de Soldaten aangespoord werden de wapenen neer te leggen. Op last van den Minister zullen de onderteekenaars van dit manifest, die betrekkingen in 's lauds dienst bekleeden ontslagen worden en de pensioenen wor den ingetrokken. Vóór de vergadering was door den G. te kennen gegeven aan eenige leden van den Gemeenteraad, dat hij spijt gevoelde over het gedane en de onderteekening geschied was zonder te denken aan de nadeelige gevolgen. Talrijk was de opkomst van liet publiek. Een voorstel van den burgemeester, om de zaak in geheime zitting te behandelen, werd aangenomen met 8 tegen 4 stem men. Toch is uitgelekt, dat aan den heer G. voor het oogenblik geen ontslag is ver leend en dat hem tien dagen tijd is gege ven om de onderteekening schriftelijk te herroepen, waaraan hij zeker niet te kort zal schieten, wijl zijn bestaan in de toe komst er mede gemoeid is. Als de Minister nu maar hiermede te vreden is! (Centrum.) Wol. De N. O. T. heeft van Engeland bericht ontvangen, dat wol hoogstwaarschijnlijk weer tot uitvoer zal worden toegelaten. Stopgezet. De „Iimb. Koerier" meldt, dat Donder dag de aardewerkfabriek „de Sphinx" te Maastricht zal moeten worden stopgezet, wegens gebrek aan zand. Goes. Goedkeuring Statuten. Bij besluit van 2 November j 1. heeft Z. D. Hoogwaardigheid Mgr. Callicr, bisschop van Haarlem de Statuten der „R. K. Propagandaclub Pius X" (definitief opgericht en met een sociale afdeelingverrijkt)alhier goedgekeurd en tot haren geestelijken adviseur be noemd den Weleerw. heer M. M. v. d. Eem, kapelaan alhier. Met deze beide feiten wenschen wij de Propagandaclub geluk. Met de regeeringsvarkensdie Dinsdag j.l. hier uit Zwolle aankwamen, is men niet fortuinlijk geweest. Im mers, toen men den wagon openmaakte lag een der vette krulstaarten dood op den vloer. Het vleesch werd onderzocht en voor de consumptie afgekeurd, waar na het kadaver in de gaslabriek werd verbrand De schade is voor rekening van den afzender. Middelburg. Allerzielen. Ondanks 't gure weder zijn Dinsdagmiddag tal van Belgen naar 't R K. Kerkhof aan den Seis- weg gegaan, met het doel een Allerzie- lengroet te brengen aan de Belgische soldaten, die daar hun laatste rustplaats lubben De Eerwaarde Heer Dr. Vullings herdacht de dooden in een hartelijk ge bed terwijl een der Belgische onderwij zers aan de nagedachtenis van de „jon gens" dankbare hulde bracht en met erkentelijkheid herinnerde aan de liefde rijke zorgen welke de gewonde Belgische soldaten te Middelburg vondeu Afgevaar digden van het Belgisch Comité en uit de club des Allies en ook andere Bel gen legden Chrysanten neer op de gra ven. Zeer roerend was het pieus gebaar dei'Bolgische schoolkinderen, die bloemen strooiden op de graven Menig toeschou wer kon zijne tianen niet bedwingt n. Vlissingen. Bevolking, lu de tweede helft van de maand October zij-n in de ze gemeente Ingeko m e n P. J. Hintzen, schoenmaker, van O. en W Souburg naar \Y. Bermw-eg 28; A. de Bree, slager, Middelb-urg, Oude Markt 11; 11. C. La Bree, stuurman, Che- ribon, A. Dekenstr. 165; wed. A. Kok Den Exter, zonder beroep, Middelburg, Koudenh. 11; wed. S. Piip.se Houtzager, werkvrouw, Middelburg, Dam 7; L. D. van de Linde, smid, Kortgene, Oud. Midd. weg 4; A. M. Kruik Kruik, zonder, Oostvoorne, Groenewoud 1; G. L. de Vries, zonder, Amsterdam, Kasteelstraat 70; J. Roelse, zonder. Middelburg, Bell park 48; mej. J. van de llunt, verpleeg ster, Haarlem, C. Busbenstr. 57; mej. C. J. Vader, onderwijzeres, Schoondijbe, Kasteelstr. 105; P. J. N. van Os, Rijks ontvanger, Maassluis, Boul. de R. .40; A. L. J. van Maasbommel, matroos, Rot terdam, Nieuwendijk 37; M. J. Fokke- ma- Diesbergen, zonder, Velsen, Spui straat 55; W. Bo-s, klinker, O. en W. Souburg, lamingstraat 11; A. I. Hout zager, werkman, Kortgene, Groene woud 47. Vertrokken: W. Prince, van Wagenaarstr. 12 naar Ritthem; A. Pierens, Korenstr. 14, En schedé; C. C. Andriessen, Bell park 14, Rotterdam; J. II. Florusse, Wagenaarstr. 37, Rotterdam; A. Stahlie, Radhuisstr. 4, O. en W. Souburg; J. J. de Looff, Noordstraat 40, Middelburg; Wed. F. F. de Wit Braké, Boul. de Ruijter 46, Rotter dam; L. H. Appel, Clijverstr. 61, Rot terdam1; H. M- Lammers, Boul. Evert- sen 4, Utrecht; Wed. S. v. d. Eijk v. d. Plaat, Nieuwstr. 74, Amsterdam; L. v. J. Eijk, Nieuwstraat 74, Amsterdam; mej. M. R Vogelensang, Glacisstraat 161, Brielle; M Frank, Slijkstraat 28, Den Haag; Th. iG. .1. Horbacb, Scheldestr. 35, Rotterdam; I>. S. Valstar, Kasteelstraat 99, Breda; .1. H. L. Carstens, Glacisstraat 149, Ber gen op Zoom; R. H. Hillinga, Walstraat 36, Amsterdam; mej. E. J. de Zeeuw, Koudek. weg 38, Terneuzen. Door de politie alhier is aange houden een dienstbode, die verdacht wordt zich ten nadeele van haar mevrouw te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een gouden ring en eenig geld. Elen militair, die verdacht wordt zich in Noord-Brabant te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van militaire klee- dingstukk-en is te Vlissingen aangehouden en naar Noord-Brabant overgebracht om daar aan verhoor te worden onderworpen. Terneuzen. Brand ineen cine m a. Tijdens een voornamelijk door kinderen bezochte voorstelling in de „Cinema Pa- risien" van den heer A. Ivastelijn alhier, geraakte Zondagavond door onbekende oorzaak een in de projectiekamer liggende film in brand. De exploitant operateur, die de vertooning schorste, bekwam bij liet verwijderen dier film brandwonden aan de handen. Er ontstond een ernstige paniek onder de bezoekers, die elkaar verdrongen om door de nauwe uitgangen buiten te komen en het mag wel verwon dering baren, dat slechts enkelen lichte kwetsuren bekwamen. Eenigen werden in de apotheken verbonden. Het is een raadsel, hoe de niet voor vertooning ge bruik wordi-nde film in brand is geraakt. Naar aanleiding daarvan stelt de politie een onderzoek in. (Maasbode) (En dan werd laatst nog wel op een vergadering van „Wetenschappelijke belangen" te Goes door iemand die den bioscoop behandelde ten stelligste be weerd dat brand in een bioscoop onmo gelijk is. Red. N. Z Crt.) Ritthem. Bekneld. De landbouwer C'. ,1. V., alhier (Welsinge), had gister het on geluk dat zijn arm bij het dorschen in de machine bekneld geraakte. De arm was zo-o ernstig gewond, dat dadelijk ge neeskundige hulp moest ingeroepen wor den en de V. werd gebracht naar het gasthuis te Middelburg. Men -vreest zelfs dat bij zijn arm zal moeten missen. (M. Cl.) Cadzand. In den omtrek van de bad plaats Knocke zijn in de Noordzee drij vende mijnen gezien. .Enkelen zijn ge sprongen. Retranchement. tinder onze gemeente kwam weer een Duitsch matroos in bur- gerkleeren de grenzen over. Hij kwairf uit hel Ysergebied. IJzendijke. Nu het winterseizoen nadert komen vele firma's in manufacturen uit Vlissingen en Middelburg hunne waren uitstallen in de c.afé's op de dorpen Van Westelijk Zeeuwsch-Vlaandcren, zeer te.nl schade van winkeliers en kleermakers. Zouden de 'betrokken gemeenten hier geen plaatselijke belasting op kunnen heffein? Breskens. In West-Zeeuwsch-Vlaanderen zijn reeds meer dan de helft der suiker bleten aangevoerd. Het slechte weer der laatste dagen doet de werkzaamheden ver tragen. Gedurende October is op- de B.P. S ingelegd f 8857,42 en terugbetaald f9842,05. Groede. In onze gemeente zal de jaar wedde van den burgemeester ea den secretaris met 150 Verhoogd worden. De voordracht voor gezworene van het waterschap Groot en Klein Baarzande in de vacature J. Goovaert bestaat uit dhrn. J. de Miliano te Groede, 1' de Badts te Schoondijke en J. I Risseeuw te Bres kens. Oostburg. Tot bestuursleden van de „V. I'. X." in West-Zeeuwsch-Vlaanderen zijn benoemd dhrn. L. van Dij'ke te Groe de, J. de Smidt te Oostburg, Humelynck te Eede en J. de Zwarte te Zuidzande. Dhr. H. W. F. Zoetekouw, rijksklerk 3e klasse is bevorderd met ingang van 1 Dec. tot rijksklerk 2e klasse. Biervliet. Aan het postkantoor in onze gemeente zal een publieke telefooncel ver bonden worden. - In de raadszitting van Dinsdag werd als telegrambesteller benoemd A. Vermeu len in plaats van D. P. Liebers, die naar elders vertrekt. Aan den gemeente-veldwachter I'. Geen- se werd voor 1915 een duurte-toeslag van 25 gulden verleend. (M. Ct.) Sas van Gent.Naar we vernemen zullen de Belgische bietenfabrieken een deel van hare bieten, die in Nederland gecontrac teerd waren, overdoen aan Nederland sehe fabrieken. Geregeld passeeren hier de schepen met bieten voor de suikerfabriek te Moer- beke -Waas. Zoowel van Nederlandsehe als van Buitsche zijde worden zij aan een streag onderzoek onderworpen. Door den Commissaris der Konin gin is benoemd tot lid der Gezondheids commissie, zetel Middelburg, de heer L. W. de Waardt, veearts aldaar. De Lokaalspoorweg op Zuid-Beveland. Het renteloos voorschot uit de Pro vinciale kas dat Gedeputeerde Staten voorstellen aan de „Spoorwegmaat schappij Zuid-Beveland" te ver leenen, kan slechts verkregen worden indien de maatschappij voornoemd ver schillende voorwaarden vervult waarvan wij de volgende aanhalen lo. het voorschot zal bedragen één derde der kosten van aanleg met inbe grip der kosten van aankoop van het rol lend materieel, tot een maximum van f 1.070.0U0, verminderd met de tegen 4 gekapitaliseerde waarde der hierna sub 2o. te noemen bijdragen; 2o. door belanghebbenden (gemeenten, polders of derdeul worden bijdragen ver zekerd tot een bedrag van f266.440, te stoiten in ten hoogste twintig jaarlijksche termijnen, gekapitaliseerd uitmakende de som van f 188.292; 3o. vóór 1 Juli 1916 wordt ten genoe gen van Gedeputeerde Staten het bt-wijs gele eid, dat het sub 2o. geëischte sub sidie door belanghebbenden is toegezegd en dat het benoodigde aandeelen-kapitaal geheel is geplaatst; 4o. de aan gemeenten en polders toe- behoorende. voor den aanleg van de spoor wegen noodige eigendommen worden kos teloos in gebruik afgestaan, tenzij Ge deputeerde Staten van deze voorwaarde ontheffing verleenen 5o. a. de aanleg van de spoorwegen moet plaats hebben volgens door Gede puteerde Staten goed te keuren plannen, bestekken en detailbegrootingen en onder toezicht door of vanwege Gedeputeerde Staten b. de werken en leveringen worden iti liet openbaar aanbesteed, tenzij Gede puteerde Staten met onderhandsclie aan besteding genoegen nemen; c. de aanbestedingen, alsmede de aan koop van de noodige eigendommen be hoeven de goedkeui iug van Gedeputeerde Stalen 6o. vóór 1 Juli 1919 moet de geheele onderneming, na opneming en goedkeu ring der lijn door of vanwege Gedepu teerde Staten, in exploitatie komen en daarna onafgebroken blijven; 7o. dagelijks, zonder verplichting voor den Zondag, worden ten minste vier ritten heen en weder volbracht tot ver voer van personen en goederen, zooveel mogdijk in aansluiting met de treinen van den Staatsspoorweg ecnerzijds en met de Provinciale stoombootdiensten ander zijds Uit de correspondentie tusschen Gedep. Staten en de maatschappij blijkt dat op de opmerking van den hoofdingenieur, dat de lijnon er uitsluitend op gericht zijn om den Staatsspoorweg te voeden, en de havens van Borssele, Hoedekens- kerke en Wolphaart- dijk niet worden aangedaan, hetgeen hij een groote fout acht, door de maatschappij is geantwoord, dat de groote vei hooging der kosten voor haar een bezwaar zijn, en dat, zoo vaak zij de, mede door haar gcwenschte, lia- venaansluiting overwogen, zij in gedach ten steeds hebben gezien naar de haven te Vlissingen, ooral nu ernstig gestreefd wordtomdezetotnieuw leven te brengen. De maatschappij wijst er op, dat bij vervoer van goederen daarheen meer kilometers doorloopen van de spoorwa gens' een gering bezwaar is tegenover de groote vooideelcn, die deze wtrkelijk goede en waarschijnlijk naar gelang der stijgende behoeften steeds goed geoutil leerde haven zal bieden. Het is wel opmerkelijk, aldus de Maat schappij, dat geheel onafhankelijk van haar, reeds door landbouwers in Zuid- Beveland aan de suikerfabriek, voor welke zij bieten verbouwen, is gevraagd om een zoodanige regeling, dat zij de bieten zul len mogen leveren aan etn spoorweg station, om vandaar per spoor te worden vervoerd naar Vlissingen, en daarna ver der per schip naar de fabriek. Het be hoeft geen betoog hoezeer de maatschappij hierdoor versterkt is in haar meening. In zijn nader rapport wijst de hoofd ingenieur er op dat het plan om alle suikerbieten van Zuid Beveland perspoor eerst naar Vlissingen te brengen en dan te verschepen, hem vooral een zeer kost bare oplossing voorkomt i n vele land bouwers er de voorkeur aan zullen geven de bieten dan maar per wagens naar de bestaande havens te brengen en te ver voeren met de bestaande vaartuigen. Zooals uit huil voorstel blijkt, leggen Ged. Stalen zich echter bij de bezwaren van de maatschappij, om de bovenbe doelde havens in het spoorwegplan op te nemen neer. De electrische draad. De eleclrische draad aan de grens tus schen België en Nederland heeft vooral in Zeeuwsch Vlaanderen al verschillende slachtoffers geëischt. In de Tijd schrijft de heer A. Beekman, electr.-ingenieur, een artikel over dezen electrischen draad. Wij ontleenen er het volgende aan Op grond van verzamelde gegevens schijnt men te kunnen concludeeren, dat hoogspanning eerst een verdoo.ing met storing in de ademhaling en momentanen hartstilstand veroorzaakt, wat niet nood zakelijk doodelijk hoeft te zijn, en dat laagspanning golvingen aan de liai topper vlakte te voorschijn kan roepen, wat doodelijk is. Ook schijnt er minder kans te zijn, om de levensgeesten op te wekken, hoe minder zichtbare verwondingen zijn op te merken. Zwaar verbranden zijn weer tot 't bewustzijn gebracht na lang durige kunstmatige ademhaling (2 uur). Zeer zeker zijn de eerste oogenblikken na 't ongeval de kostbaarste, en deze te laten voorbijgaan is onverantwoordelijk, wante in die korte spanne tijds gaat veelal de schijndood in werkelijken dood over. Wat er van zij, bij spanningen van af 220 volt dient men bijzondere voorzichtig heid te betrachten. Voor leeken is het zoo onbegrijpelijk, dat het aanraken van zoo'n onschuldig uitzienden draad zoo uiterst gevaarlijk is, en als kinderen, die alles willen doorsnuffen, hun speelgoed vernielen, om te zien, hoe 't er toch wel van binnen uitziet, voelen de ontontwik- kelde menschen een aandrang, om den gevaarlijken draad aan te raken, eventjes maar met den top van den vinger of met een stokje En nu ten slottewat zouden wij wenschen als voorbehoedmiddel aan onze zuidelijke grens Onderwijzers op de scholen kunnen de kinderen waarschu wen doktoren bij hun ziekenbezoek op 't gevaar wijzen, terwijl, al zal'twellicht groote moeilijkheden met zich meebren gen, een beschermende versperring op eenigen afstand van de onder spanning gehouden leiding kan worden aangebracht en waarschuwingsborden in gi ooten getale kunnen worden geplaatst. Do dagbladen zouden eveneens goede diensten bewijzen, door 't publiek in koite stuk jes te onder richten en de reeds voorgekomeu onge lukken in herinnering te brengen In café's en soldatentehuizen, in scholen en kerk portalen mogen waarschuwingssehilden worden opgehangen. Gemeenteraad van Middelburg. Vergadering van hedenmorgen te 10 uur. Voorzitter de heer P. Dumon Tak, bur gemeester. Aanwezig 13 leden. Afwezig de heeren v. Anilel met, en Adriaanse, Boogaart en Bolle zonder ken nisgeving. Na opening der vergadering heeft de installatie plaats van het herkozen lid, den heer jhr. A. A. van Teijlingen, die in de vergadering van 7 September niet aanwezig was. Nadat de heer Van Teijlingen in handen van den voorzitter de voorgeschreven eeden heeft afgelegd, wordt bij door den voorzitter met zijn herkiezing geluk ge- wenscht. Mededeeling wordt gedaan van de inge komen stukken: Een proces-verbaal van de kasopname ten kantore van den gemeente-ontvanger door B. en W. op 10 September. Het reeds bekende adres van het bestuur van de vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Walcheren aan den Minister van Waterstaat, inzake ver betering der wegen, toegang gevende tol den nieuwen weg aan den Scheldedaui, met verzoek om adhaesie-betuiging. De circulaire van GoJ. Staten betref lende de salarieering van burgemeester en secretarissen. Een adres van het Belgisch Comité, waarin het den rand verzoekt de belasting aanslagen der te Middelburg verblijvende Belgen niet te doen invorderen, wijl het verblijf dier Beigen in deze gemeente geen vrijwillige, maar een gedwongen is en zij meerendeels eer onbemiddeld dan be middeld zijn, terwijl in andere steden als Amsterdam, Den Haag en Botterdam geen belasting van de Belgen wordt gevraagd en toch ook de Middelburgsche nering doenden profijt trekken van het verblijf der Belgen. Dit laatste wordt als zijnde ongezegeld ter zijde gelegd. In zake het adres van Vreemdelingenverkeer wordt op voorstel van den voorzitter besloten adhaesie te betuigen en inzake de circulaire van Ged. Staten Wordt besloten mede te deelen, dat geen wijziging wordt, verlangd. Een schrijven ran den heer C. A. H. Bil- lerbeck, waarin hij een exemplaar van „De Midd. Crt." van 9 October aanbiedt, waar in een omschrijving voorkomt der oprich ting hier ter stede van den Christelijfcen Volksbond met daaraan verbonden werk verschaffing en kamer van navraag, met verzoek dit in het stedelijk archief een plaats te geven. Aan dit verzoek wordt voldaan. Een verzoek van een aantal bewoners van de Branderijmolengang om voortaan de lantaarn aldaar te laten branden, daar, vooral nn er hooge hoopen kolen aan de achterzijde iLer gasfabriek liggen, een tastbare duisternis in de straat heerscht. Wordt in banden van B. en W. ge steld ter afdoening. Een adres met memorie van toelichting van de afdeeling Middelburg van den Ned. Bond van werklieden in openbare diensten en bedrijven om het loon van de straatvegers te verhoogen. In handen van B. enW. gesteld o-m advies-. Een adres van den Midd. Bestuurders bond, om de wenschelijkheid te betoo- gen, dat het gemeentebestuur ten spoe digste, eventueel in overleg met de betrok ken handelaren, maatregelen treft voor de beschikbaarstelling van goedkoope le vensmiddelen genoemd in de reg-eerings-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2