feuilleton. DE GEDEI11E BEDELMH. saties in de typografie, van kracht te doen zijn. Om aan Ged. Staten te berichten dat thans geen aanleiding bestaat tot herzie ning der jaarwedden van Burgemeester en Secretaris. Om geholpen door de directie der gas fabriek en het Steuncomité 1914, die ieder 5 cent per H.L. bijdragen, aan ingezetenen, wier belastbaar inkomen minder dan t 600 bedraagt, cokes beschikbaar te stellen voor f 0.65 in plaats van f 0.80 per H.L., van 1 November tot 31 Maart. De gemeente draagt dus ook 5 cent per H.L. bij. Het salaris voor A. P. J. Hollebrants, onderwijzer aan de Handels-herhalings school werd gebracht van f35 op f50 per wekelijksche lesuur. Aan de vereeniging voor Volkshuisves ting werd in erfpacht gegeven 2 H.A. 62 A. en 83 cA. grond aan den Boschjesweg nabij den Singelweg, om aldaar woningen op te bouwen. Het verzoek van de bouwvereeniging „Gemeenschappelijk Belang" om 4900 M2 te mogen koopen voor f 3 per M2, waarop B. en W. hadden voorgesteld f 4 te bere- rekenon, werd aangehouden, om eens met de vereeniging ook'de vraag te bespreken of uitgifte in erfpacht niet wenschelijker is. Besloten werd verder de tijdelijke lee ning van f 50.000 voor het tekort aan hoofdelijken omslag 1915 te continueeren en een tijdelijke leening van f 100.000 aan te gaan voor voorziening in kas geld. De begrooting voor 1916 van de groente en fruitveiling en die van het haven bedrijf werden goedgekeurd. Bij de gemeentebegrooting werd aan den heer Lindeijer verzekerd, dat met het verkrijgbaar stellen van groenten aaD billijken prijs zal worden begonnen. Bij de uitgavvn werd o.a. besloten do salarissen van de politie agenten met f 50 te verhoogen. Bij de inkomsten werd op voorstel van den heer Lindeijer, geamendeerd door den heer Staverman, met algemeene stemmen besloten de post hoofdelijken omslag te verlagen van f 172.0000 op f 156.684, zijn de het in 1914 ontvangen bedrag Het tekort zal worden gedekt door extra bijdrage van rijk of provincie of door een leening. Ten slotte werd de begrooting in ont vang en uitgaaf vastgesteld op f 675.073.92 met een post van onvoorzien ad f 1920.456 Men schrijft ons als nabetrachting De jongste vergadering der vroede va deren van de „De Ruyterstad" heeft einde lijk een einde gemaakt aan het uitsluitings systeem van katholieken in het college van regenten over het gasthuis. Hoewel reeds meermalen, in den Raad zelve ook, op dit euvel gewezen was, scheen men tot nog toe bij de vroede vaderen aan doovemansdeur te kloppen. Bovendien mag met genoegen gecon stateerd worden, dat de persoon van den benoemde, die zich bij voorbaat deze keuze zou laten welgevallen zich beschik baar beeft ge-steld, waardoor tevens het aspect van het college van regenten zeker niet zal verminderen. De mailboot, die Zaterdagavond moest binnenkomen kwam eerst Zaterdag middag te één uur, tengevolge van mist. Door een persbureau is een bericht gepubliceerd, volgens het welke de mail dienst VlissingenEngeland, voor één dag is stopgezet, wegens het opsporen van ontvluchte Duitsche krijgsgevangenen. Dit bericht is totaal uit de lucht gegrepen. De dienst is verleden week niet stopge zet, maar doordat Vrijdagavond, tenge volge van den mist, geen boot aankwam, kon Zaterdagmorgen geen boot vertrekken, zonder verder een geregelden dienst te storen. Zoowel Vrijdag als Zaterdag ver trok do boot gewoon van Tilbury, maar moest door mist op- de Theems voor anker komen. Gisteren werd de „Mecklenburg" eenigen tijd in Engeland opgehouden en kwam te kwart over acht in plaats van te 5 uur hier aan. De Directeur Generaal der staats spoor heeft o.m. een loffelijke vermelding wegens betoonde eerlijkheid toegekend aan den Hoofdconducteur G. Gijzeis, alhier. 43) „Mijnbeer ide markies zou het misschien nog liever uit uw mond vernemen", her nam Xavier. „Zeg dan sposdig op, als het goede tijdingen zijn 1" „Oordeel zelve, freule; ik sla thans niet meer onbekend op de wereldik mag do nagedachtenis eens vaders ver eeren, liefhebben; ik heb een naam". „Een adellijken?" viel het jonge meisje hem met levendigheid in de rede. Die vraag beklemde het hart van Xavier. „Neen", gaf hij ten antwoord. Helena loosde een zucht. „Het is niet voor mij", lispelde zij; „spreek, iik luister". Xavier gehoorzaamde, hij verhaalde atijn-e geschiedenis, maar niet meer met die geestdrift, die hem nog kort te voren ver vulde. Een enkel woord is soms voldoende om alle geestdrift te dooden en dat woord was gesproken. „Belaas! freule", zeide hij, eindigende, Er heeft zich hier ter stede een comité gevormd met het doel gelden in te zamelen ten bate der Rood'' Kruizen van Frankrijk, Engeland en Belgie. Zaterdag heeft door de directie van de Mij „De Schelde" de uitreiking plaats gehad' van getuigschriften en gratificatiën aan een 25 tal arbeiders, die jaar oi langer in dienst der Maatschappij waren lVeden avond 8 uur zal de uitreiking der medailles geschieden aan de ambte naren en bazen, die gedurende genoemd tijdperk aan „De Schelde" werkzaam waren. Zierikzee. De „St.-Ct." van heden be vat de oprichtingsacte der A.\ ,,ue Schouwsche Eendenkooi alhierzij heeft ten doel het exploiteeren van een ot meer eendenkooien. 's Heer Abtskerke. In de raadsvergade ring van Zaterdag j.l. waren alle leden, pre sent. In de begrooting voor 1915 werd voor advertentiekosten oproeping hooid der school nogmaals af- en overgeschre ven. De biljetten voor de hoornen wor den geopend. Ingeschreven was a's vo.gt: Wed. G. Gras en Zonen, Zaandam, f loot, L. Kleijn en Zoon, Rotterdam, f1286; N. v. Huizen, Groningen, f800; E. -I. v. Weerelt, Rotterdam, f1398. Behoudens nadere bespreking omtrent een tweetal boomen werd het gegund a.an den hoog sten inschrijver. 11e begrooting voor 1-116 werd gewijzigd. Over de voorwaarden voor het schoonhouden der school was kwes tie gerezen wat het aanmaken der ka chel betreft. Er werd besloten deze zaak tot Januari te regelen en daarna liet schoonhouden opnieuw aantebesteden. De tractementsregeling van den burgemeestei en secretaris acht men tot de minimums met het oog op de vele werkzaamheden verdiend, doch gezien den staat der ge- meentefinanciën wenscht men Ged. bta ten met betrekking tot de periodieke ver- hoogingen daarop te wijzen. Voor den tijd van twee jaar zal ontheffing worden gevraagd van het geven van onderwijs in vak j. Kapelle. Zaterdag had de werkman F. Wisse, behulpzaam zijnde bij het bietenlossen, het ongeluk met zijn hand bekneld te raken tusschen een boeren wagen, waardoor dezelve ernstig werd verwond, zoodat hij zich, nadat door de stationschef een noodverband was aan gelegd, onder behandeling stellen moest van dr. Knaap. Heinkenszand. Eenige ingezetenen alhier zullen zich eerlang tot den gemeenteraad wenden met het verzoek bij de vast- stelling van den Hoofdelijken Omslag van een geheel andere wijze, van be- rezening van de inkomens, gebruik te maken en daarbij het kohier van de Rijksinkomstenbelasting tot basis te ne men Aan de thans gevolgde wijze van berekening, kleven, naar zij meenen, zoo veel gebreken, dat nu eindelijk wel daar mede gebroken mag worden, opdat het beginsel dat elke belasting, zal zij billijk zijn naar draagkracht moet gelieven ■wor den, hier niet langer een aanfluiting zij. Terwijl toch van enkelen het inkomen (wat natuurlijk billijk is) tot dm laatst-n penning berekend wordt, worden bij anderen honderden, ja zelfs duizenden guldens (wat geenszins billijk >s) oyer bet hoofd gez'en. De eersten betalen zoodoende in vergelijking niet de laatsten e,.n veel te hoog per cemage, wat, nu het volgende jaar de Hoofdelijke Omslag met v zal verhoogd worden, n"g zooveel te zwaarder weegt. Het argument, dat het zoo moeilijk is om het inkomen van verschillende personen te Opalen, is thans door de heeren, met het bepalen van de aanslagen voor de Rijks lnkomsti ri- belasting, op afdoende wijze weerlegd. Kruiningen. De uitslag der Vrijdag ge houden gemeenteraadsverkiezing is als volgt: Job Sinke te Kruiningen 175 te Hansweerd 38. Totaal 213 st. J. h. i - hens te Kruiningen 55, te Hansweerd 54. Totaal 109 st J. B. Koch te kro ningen 16, te Hansweerd 8L Totaal 100 st. Er waren uitgebracht 422 geldige „dat geluk heeft mij misschien te open hartig gemaaktvergeef mij, u op die wijze met mijne zaken bezig gehouden te hebben". Helena wandelde eene poos stilzwijgend naast hem voort. „Ik weet", s'prak zij eindelijk, „dat mijn vader zich verheugen zal over uw geluk. Ik ga hem zien opi te sporen en hem alles mededeel en". Zij verwijderde zich op den arm der gezelschapsjuffrouw steunende en Xavier bleef alleen. Er was niets gezegd gewor den. Waarom was zijn hart overstelpt van vreugde Intuisscben verloor Neptunus de eetzaal niet uit het oog. Eindelijk gebeurde het geen hij verwacht had. Mevrouw de Rum hrye kwam op hare beurt naar buiten, aan Carral den arm gevende. Zoodra zij Neptunus voorbijgegaan waren, verliet •ooze zijne schuilplaats en sloop hen tus schen het geboomte met de aan de negers eigene geslepenheid achterna. Mevrouw de Rumbrye nam niet denzolf- den weg als hare gasten; zij sloeg aan het einde van de dreef ter zijde af en een eindweg den zoom van het park vol gende, ging zij, steeds door Carral verge zeld, een groot grasveld op; in Weiks stemmen. Volstrekte meerderheid 211. Gekozen alzoo de heer Sinke. Rilland-Bath. Vrijdag voormiddag verga derde de Raad. Afwezig wegens ongesteld heid de lieer Joh. de Jager. MedcJeeling werd gedaan dat door den heer Commis saris der Koningin tot zetters waren be noemd de heeren L. van Weele en J. Blok Jacz., dat op het bezwaarschrift ingebracht bij Gedep. Staten door den heer .1. van Weele tegen zijn aanslag in den Hoofdelijken Omslag in deze ge meente afwijzend is beschikt; dat door Gedep. Staten niet goedgekeurd is het Raadsbesluit tot verkoop van de woning van het hoofd der school te Rilland; en dat bericht was ingekomen, dat door de regeering afwijzend was beschikt om aan deze gemeente een subsidie van f 1000 te verleenen. Door den heer ,M. Petri hoofd der school te Bath werd gevraagd om, waar hij ©en half jaar ten gevolge van den bouw eener nieuwe woning zonder ambtswoning geweest was, en in dien tijd een andere woning heeft moeten huren om vergoeding van huishuur, B. en W stellen voor hem f 75 toe te kennen. Met algemeene stemmen wordt daartoe beslo ten, hoewel de heer Boot liever had ge zien dat de beer Petri een juist bedrag had opgegeven. Voor het bouwen van een woning voor het hoofd der school te Rilland zal ©ene subsidie van het Itijk worden aangevraagd. Naar aanleiding van de bekende circulaire van Gedep. Staten van Zeeland om de jaarwedden van den burgemeester en den secretaris te herzien werd op voorstel van R. en W. besloten de jaarwedden van ge noemde heeren van f 750 te brengen op f 950, zulks met ingang van 1 Januari 1916. De begroeting werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 29495.89i/2. Be sloten werd het maximum van liet te heffen bedrag van den hoofdelijken om slag te brongen van f 5000 op f 6500, Op voorstel van B. en W. werd beslo ten nog wat macadam voor wegsverbete- ring aan te schaffen. De heer Boot merkt op, dat er aan het begin van den keiweg nabij het station een groot gat in den weg is wat erg hinderlijk is en niet ver meden kan worden. (Z.) Cortgene. De landbouwersknetcht C. Moerman alhier, die onlangs een slag! van een paard kreeg1, is tengevolge daar van overleden. Hij laat een vrouw met vier kinderen achter. (M. Ct.) Tholen. Als blijk van goedkeuring en tevredenheid is aan A. J. Praat, tuinman 1© Tholen, wegens de door hem met levens gevaar verrichte redding van een drenke ling uit liet water van de Eendracht te Tholen de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffe lijk getuigschrift toegekend. Ossenisse. Zondag werd door de socië teit „de Arabieren" alhier, een doel- schieting gehouden, waaraan door 24 personen werd deelgenomen. De liooge vogel viel ten deel aan Rikus Bogaert te Groenendijk (Hontenisse)de beide zijvogels aan Joseph Sarneel te Ivloos- terzande (Hontenisse) en de roosvogel aan Jan de Kort Jz. en Julius Kint, beiden te Ossenisse. Boschkapelle. Bij enkele candidaatstel- ling is heden tot lid van de Gemeente raad gekozen, dhr. M J a n s en, ter vervanging van dhr. M. J Vooren, welke dezegemcente metterwoon heeft verlaten. Stukken voor de Najaarszitting der Provinciale Staten van Zeeland. Spoorwegen op ZuidBeveland. Bij besluit der Staten van 7 Juli 1914 werden buiten behande'ing gela'en adres sen van E. Huijighebaert en van dr. J. \V. Jenny Weijerman en M. Onnen, be treffende den aanleg van tramwegen in Zuid-Beveland en zulks in afwachting van een nader verzoek ter zake van de Spoor wegmaatschappij Zuid-Beveland. Dat laatste verzoek is 1 Maart 1915 ingekomen en bij besluit der Stalen van 6 Juli j.l. in banden van Ged. Staten midden een jierk hoogte dahlia's stond. „Hier", zeide zij, „kunnen wij onge stoord niet elkander spreken, Carralwij kunnen hier ver van ons afzien. Deel mij thans -eindelijk uw plan mede!" „Ik verlang niet beter", antwoordde de mulat. „Ik zou het eerder gedaan hebben indien uw zoon zich niet onge vraagd bij ons aangesloten had. Maar wat is dat voor oen geritsel?" Eat geritsel was veroorzaakt door Nep tunus, die met de vlugheid eener slang onder de dahlia's gekropen was. „Ik heb niets gehoord", antwoordde de markiezin. Carral, die voorzichtig was, boog de buigzame takken der kortelings in Frank rijk ingevoerde en algemeen gezochte bloemen ter zijde, maar hij zag niets anders dan een hoop bladmest in het midden van het perk. Zoodra hij teruggegaan was, maakte de hoop mest een onmerkbare beweging en zijn hoofd tusschen het dichtste ge bladerte verbergende, vestigde Neptunus zijne vlammende oogen op de beide sprekers. „Het is inderdaad niets", zeide Carral, zich weder bij de markiezin voegende; „maar alvorens tot het bespreken der gesteld, ten einde daarover in de na jaarszitting een voorstel te doen. Dit adres bedoelt een rente oos voor schot van een derde der kosten voor den aanleg van locaal spoorwegen bewes ten het kanaal door Zuid-Beveland waar van de begrooting f3.210.0000 bedraagt, en welke zullen loopen van Goes over Borssele en Hoedekenskerke naar Goes, van Goes naar het Wolphaartsdijksohe veer en van Goes naar A\ emeldinge. Na desbetreffende aanmerkingen van Ged. Staten kwam een nader verzoek schrift in, waarin de oorspronkelijke aan vraag wordt uitgebreid met een lijn loo pende van een punt nabij "Wemeldmge over het station Kruiningen Ierseke en het dorp Kruiningen naar Hansweerd en waarin uitvoerige plannen en begrootm gen voor die lijn worden toegezegd. 8 Na de besluiten van 15 Juli 1904 en van 18 November 1911, tot liet verleenen van steun voor den aanleg aan tram wegen in Zuid-Beveland, behoeft het nut van spoorwegen in dat gedeelte van /.es- land volgens Ged. Staten geen beloog meer en meenen zij zich te kunnen bepalen tot de vraag of het thans ontworpen plan aanbeveling verdient. Die vraag wordt door het college toestemmend beantwoord Het aandoen van drie steigers te Bojsse- len Hoedekenskerke en Wolphaartsdij is vaii beteekenis voor het verkeer met Zeeuwsch-Vlaanderen en voor liet baotver- keer met Zierikzee en Rotterdam; maar in de schaduwzijde, dat dit niet ge schiedt, zal. naar Ged. Staten meenen, moeten berust worden, nu de maatschappij daartegen overwegende bezwaren heelt. Het hoofdbezwaar, dat geene lijnen ten oosten van het kanaal in het p.an zijn opgenomen, kan h.i. ondervangen worden door een voorwaarde dienaangaande op te nemen in het besluit tot inwilliging van het verzoek, waarvoor een ontwerp wordt aangeboden. Wel is waar zijn de kosten van aan leg veel hooier dan volgens liet pi®? Huijighebaert, docli daarvoor zal Zuid Beveland dan ook geene tramwegen maar locaal-spoorwegen ontvangen, w,elke di rect aansluiten op de Staatsspoorwegen, zoodat overlading niet noodig is, hetgeen van veel voordeel kan zijn voor het ver voer van landbouwvoortbrengselen, fruit en schelpdieren. Het ontwerpbesluit bevat onder A de gewone voorwaarden voor het verlee nen van het gevraagde renteloos voor schot voor do drie lijnen bewes.en bet kanaal en onder B het aanhouden van het verzoek der Maatschappij om ren teloos voorschot voor de lijn ten oosten van het kanaal, totdat de noodige plan nen en begrootingen zullen ingezonden zijn. Subs idie Tuberculose bestrijding. Overeenkomstig het desbetreffend ver zoek en ovenals voor 1915 is geschied, stellen Ged. Staten voor, ook voor 191b f 1000 subsidie toe te kennen aan de Provinciale Zeeuwsche Vereeniging tot be strijding der tuberculose. Rijwielpad Neuze n A x e 1. Door het dagelijkse!, bestuur van den A N W B. is aan de Staten verzoent een rijwielpad te doen aanleggen langs den weg van Neuzen naar Axel. Uit een schrijven van den hoordinge^ nieur van den Provincialen Waterstaat blijkt, dal ter zijde van de keibestrating van den weg strooken van klinkers ot van grond aanwezig zijn, welke, hoewel met als rijwielpaden aangelegd, toch door de wielrijders als zoodanig kunnen gebruikt worden, en dat op sommige weggedeelten rijwielpaden zijn of zullen worden aange lt?gGed. Staten vereenigen zich met de meening van den hoofdingenieur, dat geene aanleiding bestaat tol liet aanleg gen van een afzonderlijk rijwielpad langs den weg en stellen voor het verzoek at te wijzen. Verkoop grond onder Hontenisse. Naar aanleiding van het in hun handen gestelde verzoek van G. Dankaert te Hon tenisse (Kuitaart) om aan hem te ver zaak over te gaan, mevrouw, moet gij mij toestaan, u eene vraag te doen. Zijt gij nog altijd vast besloten er een einde aan te maken?" „Vraagt gij mij dat nog?" riep de mar kiezin met heftigheid uit. „Hebt gij dan niet opgemerkt, dat de heer de Rumbrye dien onbeschaamden landlooper in zijn rijtuig medegebracht heeft?" „O ja", antwoordde Carral koel; „ik heb het zeer goed opgemerkt". „In zijn rijtuig!" herhaalde mevrouw de Rumbrye, „tusschen hem en Helena I... op de plaats, die mijn zoon moest inne men Hebt gij niet opgemerkt, dat de markies gedurende bet maal allerlei atten tie'» voor hem had?" „O ja!" antwoordde Carral nogmaals even kalm. „En op dit oogenhlik wandelt die Xavier zelfs met Helena? En is het niet de heer de Rumbrye, die hen tot elkan der gebracht heeft?" „O ja!" „En gij vraagt mij nog of ik er een einde aan wil maken? Het is hoog tijd, Carral! Als gij niet handelt, is de fortuin van den markies voor mijn zoon verloren". „Laat ons de punten op de i's zetten", hernam Carral koelbloedig, „Handelen koopen een stuk grond groot 3l.j M onder de gemeente Hontenisse gelegen langs den Provincialen weg van Hulst naar Walzöorden, vroegen Ged. Staten op het advies van den hoofdingenieur, on naar aanleiding daarvan komt het hun niet geraden voor liet gelieele m koop gevraagde gedeelte af te sta.an, daar dit in de toekomst voor wegsverbetering noo dig zou kunnen zijn, doch meenen zjj, dat geene bedenking bestaat tegen de overdracht van een gedeelte ter opper vlakte va.n 13.125 M2., daar het behoud van dat gedeelte in het wegsbelang niet gevorderd wordt. De koopprijs zou kun nen gesteld worden op fl per M2., om dat do over te dragen grond in een buurt en aan een tramweg ligt. Regiemenis w ij'ziging. Ged. Staten stellen voor goed te keuren een wijziging in hol reglement voor de schoolonderwijzers weduwenbeurs in Zee land. Botercontrolestation. Overeenkomstig het desbetreffend ver zoek van de Vereeniging „Het botercon trolestation in Zeeland" werd de subsidie van f 100 per jaar het laatst uitbetaald tot 1 November 1913, omdat op dit tijd- stip het station werd opgehevenhet des betreffend schrijven hield tevens in. dal de Zeeuwsclie boterproducenten t!ia.ns wa ren aangesloten hij het station te Eind- hoven en dat zij binnenkort .een adres zouden indienen, om het subsidie te be stendigen, daar zij zelf de kosten der controle op hunne bedrijven moesten be talen. Thans wordt liet bedoelde adres overgelegd met de desbetreffend© inge- wonen berichten van liet dagelijksch be stuur der Z. L. M. Uit het bericht van dit bestuur blijkt, dat de gevraagde sul>- sidie zou ten goede komen aan een ze vental zuivelfabrieken, welk© bedrijven het grootste belang hebben bij de aansluiting en welker ondernemers te zam-en, volgens Ged, Staten, toch wel een som van f100 kunnen opbrengen, waarom zij een afwij zende beschikking in overweging geven. Berg- en werkplaats voor de Provinciale Stoomboot- diensten. Bij besluit van 14 Juli 1905 besloten de Staten om. de machinerie van het stoom- schip „Zelandia" en de niet meer bruik bare artikelen van den inventaris te ver- koopen, met de bedoeling het schip zelf te bestemmen tot drijvende berg- en werk plaats. Dit is geschied. De drijvende berg en werkplaats heeft uitstekend voldaan en aan de Provincie belangrijke uitgaven bespaard, waarvan evenwel het bedrag moeilijk onder cijfers is te brengen. Intusschen is het bedrijf meer toege nomen. De schepen zijn grooter geworden, die dienst op de Ooster Schelde is er bij gekomen en binnenkort wordt de vloot Uitgebreid met de boot voor den dienst Neuzen—HoedekenskerkeHansweerd, e i nog is de berg- en werkplaats feitelijk te klein. Ged. Staten achten tlians het oogen hlik gekomen, om de drijvende werkplaats t© vervangen door een vaste inrichting aan den wal. De directeur van den dienst op (ie Wester Schelde heeft te kennen gegeven hoe naar zijn meening de inrichting van het gebouw zou moeten zijn en de liootd- in"enieur beraamt de kosten, niet het oog op° bijkomende uitgaven (verplaatsing en aanvulling van machinerieën enz.) dat een bedrag van ongeveer f25000 nooJig zal zijn. Het ver verstreken seizoen en de tijds omstandigheden achtten Ged. Staten een beletsel, om nog dit jaar tot den bouw over te gaan en ipiet het aanvragen dei noodige vergunningen zal een zekere tijd verstrijken. Zij stéllen zich dus ook voor, den houw eerst in de zomer van l.ilb uit te voeren. In verhand daarmede is aan den direc teur van den Wester Schelde dienst op- gedragen uit het overschot der exploitatie van den dienst 1915 een bedrag van f 25000 te reserveeren, door aankoop van van 5 pCt. schuldbrieven ten laste van den Slaat der Nederlanden; wat gezien tot nu toe verkregen resultaten zeer goed mogelijk is. wil zeggen dooden Neptunus huiverde van het hoofd tot do voelen. Zijne sombere vermoedens hadden hem dat gevaar niet voorgespie geld. Het duurde een pa,ar minuten eer de markiezin antwoordde. Hare stem trilde, terwijl zij zeide: „Juist!" „Dan is het goed!" zeide Carral. „Wanneer zuit gij handelen?" „Dezen nacht". De markiezin boog het hoofd, maar weldra alle geveinsdheid ter zijde stel lende, trad zij een stap nader en zonder eenig ander gevoel te verraden dan eene bezorgde nieuwsgierigheid, vroeg zij „Zoo spoedig reeds!.... en hoe zuilt gij het aanleggen". „Ik zal hem doorsteken", antwoordde Carral met zijne ongewone koelbloedig heid. Neptunus drukte de hand tegen zijn hart als vreesde hij, dat deszelfs hevige klojipingten zijne tegenwoordigheid zou den verraden. „Geef nu wel acht", hernam Carral, „gij geeft hem eene kamer aan het uiteinde van den linkervleugeldaar hel is zeer gemakkelijk er in te klimmen". (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2