Gemengd Nieuws. UIT DE PERS. Laatste Berichten Rechtszaken. Correspondentie. Muziek. POSTERIJEN Scheepvaartberichfen. Landbouw en Veeteelt KERKNIEUWS. ONDERWIJS Journalistiek. SPORT. hebberij voor den L. T. B. bestaat, be wijst het feit, dat het Secretariaat van den L. T. B. te Leiden reeds een leden lijst van 37 leden te Ovezand ontving nog voor de heer Engels er gesproken had. Zoowel te Hansweerd als te Reinkens- zand gaven de ZeerEerw. heeren pastoors door hun aanwezigheid op de vergade ring blijk van bun .belangstelling in het gewichtige sociale werk, dat in hun pa rochie ten bate van onze Katholieke land bouwers wordt ondernomen. Heden heeft te Kwadendamme en Ove zand de stichting van den L. T. B. door den heer Engels plaats, waarover meer in ons volgend nummer. Baldadige studenten. Men meldt uit Leiden aan de „N. Ct." In den nacht van Donderdag op Vrij dag hebben 15 Leidsche studenten danig huisgehouden in het Instituut Beresteijn te Voorschoten. Met palen hebben zij een deur en ramen gerammeid. Voorts hebben zij tal van banken losgerukt en in het water geworpen, den electrischen geleiddraad van de buitenlantaarn afge sneden en meer van dat fraais. De heer Wullings heeft telegrafisch den officier van justitie te 's Gi avenhage op de hoog te gesteld, met het gevolg, dat te Leiden reeds 3 dezer studenten zijn aangehouden. Ernstig ongeval. Een steiger, die voor de fabriek „De Tijd en de Vlijt" te Wormerveer geplaatst was, is Zaterdag ingestort, Van de werklieden, die zich daarop bevonden werden drie gewond, waarvan één is overleden. Een douanebeambte te Aalten vatte een smokkelaar, die meel trachtte te smok kelen. De smokkelaar verzette zich zoo hevig, dat de douanabeambte zich ge noodzaakt zag op den man te schieten, met het gevolg dat hij dezen doodelijk verwondde. V rese 1 ijk apito-ong'el uk. Te Dor drecht reed Vrijdagavond kwart voor tien een koopman uit Rotterdam met zijn auto van Willemsdorp naar Dordrecht. Vermoe delijk door de te groote snelheid en door een scherpen bocht in den weg, reed hij ongeveer 10 K.M. buiten Willemsdorp te gen een boom aan. De inzittenden, de koopman v. d. L. en diens vrouw, en de commissionair B. uit Heusden, werden uit het voertuig geslingerd en bleven bewus teloos op den weg liggen. Enkele genees- heeren uit Dubbeldam en Dordt vertrok ken onmiddellijk per auto naar de plaats van het ongeval. De gewonden waren intüsschen reeds naar een naburige wo ning overgebracht. Mevrouw v. d. L. stierf kort daarop, vermoedelijk tengevolge van hersenschud ding. B. had den rechterarm gebroken en zware kneuzingen opgeloopen. De beer v. d. L. was gewond aan hoofd en borst en werd naar het ziekenhuis gebracht, waarheen ook het lijk van mevrouw v. d. L. vervoerd werd. B. was hedenochtend nog niet tot tiet bewustzijn teruggekeerd. Men vreest voor zijn leven. De heer v. d. L. heeft reeds het ziekenhuis verlaten. Smlokkelaarslist. Te Glaner- brug liep dezer dagen een schamel ge kleed man achter een kar in de richting van de grens. Vlak vóór de grens hield een kommies bem aan en het bleek toen, dat er op de kar fijne vleeschwaren wa ren geladen. De man werd in verhoor genomen en de kar bleef een oogenblik onbeheerd staan, waarvan een als heer gekleed man, die op eenigen afstand de kar was 'gevolgd, gebruik maakte: hij pakte het vleesch uit de kar en verdween er mee olver de grens. Het doel was be reikt. Eon die z ij n tanden g e b r uri fe te I De douane te Glane, gemteento Lasser, heeft een militair bekeurd, die een vaatje vet trachtte te smokkelen. De militair heett een wegwerker, die de douane kwam helpen, drie vingers afge beten. te worden opgeborgen alvorens hij door agenten op straat werd aangehouden. Een admiraalsstaf in veiling. Dinsdag is in het Venduhuis te 's Gra- venhage publiek verkocht de "admiraals staf van admiraal De Winter. De staf is met fluweel overtrokken, waarop eenige malen geborduurd is de Nederlandsche leeuw met zwaard en pijlbundel. Aan het beven- en benedeneind van den staf is een eenvoudig gouden bandje beves tigd; op 'tbovenste is gegraveerd: Terror Belli, Deeus Pacis. Het onderste bevat de opdracht: Aan den Maarschalk van Holland 1. W. de Winter, Lodewijk Na poleon, le koning van Holland, den 5 April 1807. Tegen suikerziekte. Een le zer van de „N. R. Ct." meldt, dat het door het Rodkefeller-instituut be proefde „nieuwe" miiddel tegen suikerziek te (dubbelkoolzure 'soda met wat zout) niet nieuw en niet afdoende is. Hijzelf gebruikt het op raad van zijn dokter al tien jaar lang. Zijn ervaring is, dat het een hulpmiddel is om de afscheiding van suiker te verminderen, niet echter om de ziekte te genezen. Ook in Engeland stijgt de brood- p r ij s. Maar het tijdschrift „Punch" be waart er zijn humor bij: Klein meisje bij den bakker„'n Brood, alstublieft". ,,'t Brood is vanochtend een hal ven stuiver opgeslagen". Het kleine meisje: „O, geeft u er dan maar een van gis teren". Krijgsgevangenen ontsnapt. Men schrijft uit Valkenswaard Een 6-tal Russische krijgsgevangenen kwamen gisteren over de grens. Zij wa ren uit het kamp van Beverloo, alwaar een 1200-tal krijgsgevangenen zijn werkzaam gesteld aan de militaire inrichtingen, ont vlucht. Zij werden onder militair geleide naar Rotterdam! gebracht. In het jongste nummer van het Algemeen Politieblad staat een en de zelfde persoon, zekeren J. K. niet minder dan 69 maal gesignaleerd voor het moeten ondergaan van straffen, hem) door den kantonrechter te Haarlem opgelegd we gens jachtwetovertreding en wegens het oopen op verboden grond. Totaal moet i aan boetes f 1215 betalen, daar hij 12 maal tot een geldboete van f30 en maal tot een van f 15 is veroordeeld. litilï, ü'e 7',sden weg. Op het po- tiebureau te Middelburg meldde zich gis- cren een man, een bekende drinker, die leeds meermalen wegens openbare dron kenschap werd gearresteerd en die thans weder zeer onder den invloed van sterken nk was. Hij vroeg om' als je blieft Ook een t r oep en wer ve r! Te Marylebone, Engeland, stond een kelner terecht, omdat hij dronken was geweest en zich in 't bezit bevond van een geladen revolver. Zijn moeder legde het geval uit: „Ik heb zes commensaals, die niet naar 't front willen, en toen heeft mijn zoon op de trap zijn revolver naar boven afgeschoten om ze hang te maken". Een Belgische 100 j a r i g e. De Belgische oud-onderwijzer J Verhoeven, in October zijn vaderland ontvlucht en thans verblijf houdende in Hoeven (Noord-Brabant), werd Dinsdag 100 jaar. De (Belgische) Legerbode doet onder het opschrift: Hoe een boertje twee uhlanen ving, bet volgende verhaal, „een eenvou dige geschiedenis van wat een jaar gele den gebeurde" Boertje N.woonde bij Thielt op een schilderachtig hoefje, wel wat eenig in dien roerigen tijld, maar toch was het te zeer aan 't eigen erf gehecht, om' het te verlaten. Eiken morgen raapte boertje N.de peren op, die 's nachts van een boom voor zijtn huis gevallen waren. Reeds verscheidene ochtenden vond ons ventje niets. En hij miste ook eieren. Zou er gestolen worden? Misschien mienschen, die van de troebele tijden ge bruik maakten, om hun slag te slaan. Ons boertje waakte maar ontdekte niets. Op een morgen moest hij w'at stroo van een schelf schieten. En het ging hem als in de vertelling van Lochem, hij ge vóelde een schoen.Verschrikt week de man achteruit. Met bonzend hart trok hij in huis. Geen twijfel mogelijk.Er zat iemand in zijn stroohoop verborgen. Misschien wel een dier gevluchte uhlanen. En tevens begreep hij1 het mysterie van de verdwenen peren en eieren. Onze boer besloot naar den comman dant der gendarmen te gaan. Deze hoorde vroolijk bet verhaal aan. N.had zeker gedroomd. Of de vrees speelde hem par ten. Ieder zag tegenwoordig uhlanen. Maar de buitenman hield zijn bewering staande en de commandant besloot met eenige zijtner manschappen mee te gaan. Weldra stonden ze bijl de schelf. „En waar zitten nu die Duitschman- nen?" vroeg fluisterend de bevelvoerder. N.sloop stil naar het beruchte plaatsje, stak zijn hand in het stroo en sprong weer achteruit. „Zoowaarie zit er nog", zei hij gansch ontdaan. De commandant tastte dan ook eens Dadelijk veranderde hij. „Wapens gereed 1" gebood hij zijn man nen. En dan luider: „Er uitI Ge zijt ontdekt. Handen omhoog!" Twee armen verschenen als smeekend uit 't stroo.Dan dook een hoofd op en waarlijk, een uhlaan worstelde zich uit den hoop los. Maar dan kwamen er nog twee armen te voorschijnen een tweede uhlaan kroop uit de schuilplaats. „Zitten er nog?" vroeg de commandant. „Neen. De schelf werd toch onderzocht, maar bleek verder zoo onschuldig mogelijk. De uhlanen waren overtuigd geweest, dat bet Duitsche leger ook tot hier op rukken zou en hadden het in hun schuil plaats willen afwachten, terend op eieren, vruchten en ander voedsel, dat ze des nachts verzamelden. Maar boertje N. had aan hun avontuur een gansch andere wending gegeven. De uhlanen werden eerst naar Thielt en dan naar Brugge gevoerd. Nadien heeft boertje N.wel erger dingen meegemaakt. Maar toch over zijn vangst vertelt hij altijd met trots. Uitvoerverbod van menschen. „De Tijd" (r. k.) schrijft Er is geen regel zonder uitzondering. Hoe zelden het dan ook gebeurt, '/ijn wij het ditmaal eens met de socialisten, waar dezen opkomen tegen de al te eenvoudige wijze, [waarop het legerbe stuur in de persoonlijke vrijheid heeft ingegrepen, door den metaalbewerkers te beletten, naar Engeland te gaan. In het begin der mobilisatie heeft de militaire macht zich sterk doen gelden. Men kan zich daarover troosten in de meening, dat dit buitengewoon bewind van korten duur zou zijn. Het duurt echter niet alleen lang, maar het schijnt, dat, al etende, de eetlust toeneemt. Het, wordt dan ook tijd, dat de Staten- Generaal den betrokken minister ter verantwoording roepen en geen besten diging van den staat van beleg meer toestaan, zonder dat zij verzekerd zijn van een gebruik in overeenstemming met den toestand, die, gelukkig, in ons land nog geen toestand van oorlog is. Indien zulke ingrijpende maatregelen noodig zijn, als nu zijn genomen, dan, wij zijn dit met het „Handelsblad" eens, dient de wetgever daartoe zijn mede werking te verleenen. O. i. is de quaeslie dan ook niet op te lossen langs den een- voudigen weg, dien de betrokken werk lieden aangeven in een verhooging van loon. Het middel, hoe aanlokkelijk mis schien voor een minister van oorlog, die over ruime credieten beschikt, lijkt ons zelfs erger dan de kwaal. Indien de regeering begint, wat hier dan toch zou moeten gebeuren, aan werk lieden in particulieren dienst een bepaald loon te garandeeren, dan gaan wij een weg op, waarvan 't einde niet te voor zien is. Wat nu in oorlogstijd gebeurt, zal dan in vredestijd worden gevraagd. Het lijkt ons dan ook van het hoogste belang, dat deze zaak zoodra mogelijk en voor verder iets geschiedt in het Parlement ter sprake komt. Den Haag. De rijksbelasting-ontwerpen van Minister Treub ,die heden naar de Tweede Kamer zijn gezonden, omvatten de volgende nieuwe belastingheffingen: regeling van de grondbelasting, divi dend- en tantièmesbelasting, pensioenbe lasting, weergeldheffing, vlootbelasting, belasting van de doode hand; plaatskaar- tenbelasting, speelkaartenbelasting zoomede ontwerpen tot wijziging van de inkomsten-, vermogens- en successie belasting .registratierecht van het zegel recht, van de personeele belasting, gedis- tilleerdaccijns, bieraccijns en van de be lasting op de gouden en zilveren werken. Londen. Uit Rome wordt aan de „Daily News" geseind, dat te Athene verschil lende ministers, die tegen interventie wa ren, zijn afgetreden. Amsterdam. Aan „De Tijd" wordt be richt, dat de heer B. H. Kemper, oorlogs correspondent van dat blad, te Luik is gevangen genomen en opgesloten in het fort Chartreuse. Buda Pest Aan „De Tijd" wordt ge meld dat in de Donaumonarchie de kerk klokken zullen worden omgesmolten voor krijgsdoeleinden. Alleen bijzonder mooi- klinkende en historische klokken zijn uit gezonderd. Ook mag iedere kerk ééne klok hehouden. Van het Oorlogsveld. 25 October 5 uur 's namiddags Parijs. (Officieel communiqué van he den namiddag 3 uur). De Franschen heb ben gisteren in Champagne een b e- 1 an gr ijk succes behaald. Do Duit- schers hielden voor hun tweede linie een vooruitstekend punt bezet dat aan de vo rige aanvallen der Franschen had weer staan. Het Zuidwestelijk deel van dit voor uitstekend punt, op de helling, noo.rdelijk van heuvel 196 op 2 K.M. afstand van Mesnil-les-Hurlus henevens het werk ge naamd La Courtine, zijn door de Fran schen na zwaren strijd veroverd. Het ver overde heeft een uitgestrektheid1 van 1200 M. bij een diepte van 250 M. en bevat verschillende linies loopgraven met tus- schengangen versterkt. Ondanks dit alles en trots den verbitterden tegenstand is na een krachtige artillerie-voorbereiding dit alles genomen. De Duitschers leden zware verliezen en lieten 200 gevangenen in han den der Franschen. Sofia. (Officieel). Op 23 dezer hebben onze troepen den Serviërs bij Uskub een besliste nederlaag toegebracht. De Serviërs hadden 500 dooden en werden naar den bergpas Katsjanik teruggeworpen. Onze troepen vervolgen hen in die richting. (De morgenbladen van heden bericht ten, dat de Bulgaren Uskub hebben bezet.) Athene. De schepen der geallieerden hebben bij het bombardement van Dedea- gatsch de kazerne verwoest en mieer dan 1000 Bulgaarsche militairen gedood en een tiental burgers. Op verschillende plaatsen ontstond brand die door den wind aan gewakkerd, de spoorweg- en scheeps- etablissementen beschadigde. Het bombar dement geschiedde Donderdag en Vrijdag j.l. Ook het Bulgaarsche fort Lagos op IMatri werd door de vloot der geallieerden beschoten. New york Te Welhanken bij New-York 1 is een Duitsch onderofficier P. Fay gehee- ten, met zijn zwager W. Scholz gearres teerd. Zij hadden dynamiet hij zich en kaarten van de haven van New-York. Berlijn. Oostelijk Oorlogsveld. Ten Zuiden van Ekau, Zuidelijk van Riga zijn door de legergroep van v. Hinden burg Russische aanvallen afgeslagen. Ook een tegenaanval op de door de Duitschers op 23 Oct. j.l. genomen stellingen mis lukte. De buit is thans gestegen tot 12 machinegeweren en 1 mijnenwerper, het aantal gevangenen tot 23 officieren en 3705 man. Duitsche strijdmachten ten Noorden van Illuixt en langs den gelijkna- migten sector moesten voor de Russische overmacht op> den Westelijken oever terug trekken. Stuk Kath. Soc. Actie Vlissingen wordt in volgend nummer geplaatst Red. Te Steenbergen zijn bij den definitieven verkoop van bouwland in den Prins Hen drikpolder onder St. Philipsland en Steen bergen verkocht voor den heer A. de Ruy- ter te Axel twee kavels respectievelijk groot 28 gemeten 15 roeden Blooisch (11.77.05 H.A.) en 22 gemeten 161 roeden 9.42.30 H.A.)) in 13 koopen. Bij combinatie werd de le kavel toegewezen aan de fa milie Vervveijs te St. Philipsland en de 2de kavel aan J. J. van Loon te Steenber gen; de eerste ad f16.430, de tweede ad f 15.140. (M.' Ct.) Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: overtreding Leer plichtwet: B. J. d. K., Goes, W. Z„ Kam- perland, W. W,., 'sHeer Arendskerke, M. W., W.olphaartsdijk, II. v. I., Kruiningen, G. v. d. G., Rilland-Bath, C. Z„ aldaar, ieder f2 b. s. 2 d. h., P. D. en P. d. R., W olphaartsdijk, f 1 b. s. 1 d. h., P. Wt, Wolphaartsdijk, bij le herh. f5 b. s. 3 d. h.; niet beletten dat hond wild opspoort: F. D., Borssele, terug aan ouders, M. "v. H., Krabhendijike, A. 1).,, Kruiningen, ieder f 1 b. s. 1 d. h.; strooperij': A. L. en J. L., Krabbendijke, J. L. O. Jz., Ierseke, ieder f 1 b. s. 1 w. tuchtsch., P. J. J., C. A. K., W.oensdrecht, ieder f 2 b. s. 1 w. tuchtsch.idem en opgeveji valsche naam M. J. d. F., Goes, f2 b. s. 2d. h.; strooperijF. C., Hoedekenskerke, G. M., Biezelinge, ieder f 2 b. s. 2 d. h., P. V., Biezelinge, f3 b. s. 1 w. tuchtsch., C. M., Ellewoutsdijk, P. J. C. VVoensdrecht, J. V., Biezelinge., f3 b. s. 2 d. h.; trekdier onbeheerd laten staan: L.V., Goes, S. V., Kapelle, H. K., Kruiningen, ieder f 1 b. s. 1 d. h., C. d. V., Ierseke, J. V., A. V., Kruiningen, ieder f2 b. s. 2d. h.; zan der schriftelijke vergunning kleeding van een krijgsman in gebruik nemen: J. P. W,, Rilland, f2 b. s. 2 d. h.; zonder verg. sterken drank in het klein verkoopen: C. v. d. E., hvr. v. J. V., Rilland-Bath, f 10 b. s. 5 d. h.; met hondenkar rijden zonder drinkbak en zonder naam Y- d. houder: P. J. P., Schore, f 1 b. s. 1 d. h.; fietsen langs spoorweg: J. J. V., Krab- bendijke, f 2 b. s. 2 d. h.; zich in staat van dronkenschap bevinden op een sta tion: E. v. E., Hansweerd, f2 b. s. 2 d. h.; idem provincie Zeeland duivenhokken niet openlaten: V. V., Hansweerd, f 1 b. s. ld. h.; vuurwerk alsteken zonder ver gunning v. d. Burgemeester: J. P, B., M. C. B., J. d. V.,'te Goes, terug aan ouders, J. A. V., A. W., Goes, ieder f 1 b. s. 1 w. tuchtsch.; met één persoonsrijwiel meer dan één persoon vervoerenG. K. V., Goes, fl b. s. 1 w. tuchtsch., F. H., Goes, fib. s. 1 d. h.; op openbare plaats met centen spelen: T. M. A. v. A., J. P. L., terug aan ouders, K. M. L. K., f 1 b. s. 1 w. tuchtsch., allen te Goes; zich be vinden in een perk van een openbaar plantsoen: II. B. Jzn., Goes, f2 b. s. 1 w. tuchtsch.; op de Markt slachtvee laten loopen: j. E., Goes, f0.50 b. s. 1 d. h.; fietsen over Kerkplein: E. C. D., Goes, fO.50 b. s. ld. h.; 's avonds rijden met motorrijtuig zonder dat a. d'. achterzijde nummer verlicht was: J. T., Goes, f3 b. s. 2 d. h.; 's avonds fietsen zonder licht: A. d. V., J. Z., Goes, E. L., Kruiningen, A. V., Ierseke, M. H. M. Mzn., aldaar, J. d. V., 's Gravenpolder, M. S., Baarland, J. W. Izn., P. C., KIoetinge, G. E. H„ Krabbendijke, II. V., Heinkenszand, ieder f 2 b. s. 2 d. li.; idem en opgeven valsche naam1: J. v. d. P., 's Ueerenhoek, f2 maal f3 b. s. 2 maal 2 d. h.; in verboden tijd kreeften in bun of kaar hebben: J. N. Jzn., B. V. Rzr.., Ierseke, f5 b. s. 3d. h.; in een bij een visschersvaartuig behoo- renae roeiboot bevinden zonder lettertee- ken en nummer: L. v. d. H. Fz., Clinge, f 1 b. s. 1 d. h.; schelpdieren rapen aan voet v. d. Zeedijk: C. M., Ierseke, f 1 b. s. ld. h.; dronkenschap: II. S., Goes, J. v. W'., Ellewoutsdijk, E. M., Ierseke, P. F., Hansweerd, ieder f 2 b. s. 2 d. hP. F., Hansweerd, f 3 b. s. 3 d. h., J. de R., Biezelinge (2 maal gepl.), 2 maal f3 b. s. 2 maal 3 d. h., A. v. d. P., Oudelande, 14 d. h.. Vrijgesproken beklaagd van: overtreding leerplichtwet: P. J. L., Kamperland, P. H. T., J. P., Colijnsplaat; strooperij: P. J. H., Goes; op openbare plaats met centen spelen: J. L. N., Goes. Den 24en October jl. was het 20 jaar geledeD, dat de heer "Willem Men gelberg als opvolger van den heer Kes het dirigentschap van het Amsterdamsch Orkest van het Orkestgebouw aldaar op zich nam. De bladen wijden waardeerende beschouwingen aan den muzikalen arbeid van den heer Mengelberg, die zich een wereldvermaardheid wist te verwerven. Benoemd met ingang van 16 October tot conducteur der brievenmalen 3e klasse te Vlissingen, de brieven- en telegrambe steller H. Hoonhoud te Loenen. (M. Ct.) Blijkens een mededeeling in de St. Ct. zal voor het herstellen van de boord- voorziening van het kanaal door Zuid- Beveland, het water van genoemd kanaal van 27 Oct. 1915 tot en met 1 November 1915 worden afgelaten tot het peil van 0.90 M. N. A. P. Middelburg. Benoemd tot tijdelijk al gemeen secretaris-penningmeester van de Zeeuwsch© Landbouwmij. (Z. L. M.) de heer T. J. Kielstra, assistent-zuivelconsu- lent te Middelburg. Stavenisse. Vrijdag is ook bij een tien tal koeien van M. N. mond- en klauw zeer geconstateerd, terwijl verluidt, dat nog een ander geval als verdacht wordt gesignaleerd. Bisdom Breda. Zondag j.l. is in alle kerken en kapellen van het Bisdom Breda een schrijven voorgelezen van Z. D. H. P. Hopmans, handelend over het lezen van drie Hei lige Missen op Allerzielendag en over den Sint-Pieterspenning. Z. D. H. spreekt den wenscht uit, dat alle geloovigeu de drie H. Missen, waarvan één voor de overleden parochianen, één voor de zie len des Vageiuursen één totinlententie van Z. II. den Paus wordt opgedragen zullen bijwonen en hun milde bijdragen zullen doen vloeien voor den St.-Pieters- penning. Goes. Na gehouden examen zijn heden tot de eerste' klasse der Rijks Landbouw Winter School alhier toegelaten de na volgende leerlingen: W. C. v. d. Werff te Rilland-Bath, C. A. G. Sneep te Dintel- oord, J. J. Verseput te Zonnemaire, A. J. Nijssen Az. te Kapelle, D. A. Timmer man te Kattendijke, M. A. v. Varik te Middelburg. Geslaagd te Utrecht voor het examen vrije- en orde oefeningen de heer P. Kriekaard, alhier. Geslaagd te Utrecht voor het examen vrije- en orde-oefeningen de heer C. Staal te Wilhelminadorp en dhr. A. Verhage te Utrecht. Geslaagd voor derden Btuurman de heer J. J. Harent te Vlissingen; H. H. de Leur, M. Wielema en J. v. d. Meer. (Z.) Men meldt ons uit 's Gravenhage De lieer P. N. Raas te Kwadendamme, thans in militairen dienst te Den Haag, is aangewezen tot het geven van onder wijs aan militairen door Het Haagsch Comité „O. O". Mej. W. A. de Vries, uit Vlissingen, thans onderwijzeres te Schiedam, is als zoodanig benoemd te 's Gravenhage. (M. Ct.) Aardenburg. Vrijdag j 1. was het een jaar geleden, dat „hst Getrouwe Malde- ghem" in Nederland verscheen. Sinds zijn er 162 nummers verschenen. Een tijd kwam het uit als dagblad, doch wegens finantieele omstandigheden moest hier mee opgehouden worden Het blad neemt meestal de correspondenties over uit „De Telegraaf", terwijl zelden de de gelijke en vele berichten uit „De Maas bode" en Do Tijd" worden aangehaald. Het blad, voor Roomsch willende door gaan, heeft hiermee een groot deel zijner Katholiciteit ingeboet en velen van zich afgestooten. Zooals de lezers zich zullen herinneren, bevindt de redacteur dezer courant zich nog steeds in Duitsche krijgsgevangenschap. Voetbal. Gisteren speelde alhier aan den Pol- derschen weg „Zeeland Vooruit II" tegen H. V. V. „Olympia" van Heinkenszand Stand bij de rust 3—2 in het voordeel van „Zeeland Vooruit". Stand bij het einde 94 voor „Zeeland Vooruit."

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3