Grafmonumenten Laatste Berichten Landbouw en Veeteelt Sociale Berichten. Rechtszaken. Ingezonden Stukken. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Correspondentie. A D V E R TEN Tl EN. Steenhouwerij. Hardsteen sluizen, bruggen gebouwen het comité niet te vergeefs een beroep op de mildheid der Middelburgers hebben gedaan. Vlissingen. De werkman W» uit Mid delburg stapte alhier bij de Keersluis uit do in beweging zijnde tram, kwam te vallen en geraakte met zijn rechtervoet onder de tram. De ongelukkige werd naar het R. K. Ziekenhuis overgebracht, waar de voet gedeeltelijk moest worden afge zet. (Z.) De eerstvolgende uitwisseling van gewonden over Vlissingen zal vermoede lijk niet voor begin December plaats hebben Als niet geheel Vlissingen Woensdagavond tegen 8 uur in het Bella- mypark vereenigd was, den was 't toch zeker een overgroot deel van zijn bewo ners, dat getuige wilde zijn van de R u s- s i s c h e taptoe, die door de kapel van Hr. Ms. „Holland" geblazen zou worden. Zoo zelle het carillon van den St. Jacobstoren het uur van achten in, of de tamboer sloeg een roffeldoor twee hoorn blazers werd de taptoe geblazen, waarna onder diepe stilte de pijper op zijn een voudig instrument „Ik zie een kleinen vogel springen" blies. Door de kapel werd deze melodie her haald, wat nog gevolgd werd door het Russische Volkslied, Valerius' Danklied en een nummer, waarin nog een Holland- sche melodie voorkwam. De uitvoering er van was voortreffelijk. Daarop werd onder trommelslag afgemarcheerd in de richting van de Groote Markt door een gedeelte van de oude en nieuwe stad naar het Eiland. (M. Ct.) Zierikzee. De heer J. v. d. Vliet Czn. was verleden week 25 jaar Ontvanger- Griffier van den polder „De vier bannen van Duiveland". (Z.) Kruiningen. Cand i da te n voor den gemeenteraad. Ter voorkoming van misverstand en om een drukfout te lier- stellen, geven wij hier nog eens de na men der candidaten .1. B. Koch (R. K.), .1. K. Ribbens (A. R.) en Job Sinke (Vrijz.). De keuze van den heer J. R. Koe h, voorzitter der It. K. Kiesvereeniging te Hansweerd (dat gemeentelijk onder Krui ningen hoort) en een der meest geachtq burgers dier plaats, dunkt ons bijzonder gelukkig. Niet alleen het Katholieke, maar het g e h e e 1 e Hansweerd zou als één man den heer Koch in den raad moeten bren gen. Zijn positie, zijn ervaring, zijn gron dige- kennis van de aanzienlijke haven plaats, welke Hansweerd in den loop der jaren is geworden, maken hem tot een uitmuntend raadslid, die de be langen van Hansweerd krachtig zal bepleiten en voorstaan. Hansweerd, dat voor een groot gedeelte Katholiek is, heeft recht op- een vertegenwoordiger in den Kruiningschen raad, waarin geen enkele Katholiek zitting heeft. Moge partij zucht de tegenstanders dezen b i 11 ij k e n e i s c h niet doen voorbij zien. Intusschen verzuime men onzerzijds niet, om te doen wat men kan. Voor onze geloofsgenooten in Hansweerd moet het een eerezaak zijn den uitstekenden candidaat J. R. Koch in den raad te brengen. Daarom, wat ook gebeure, Koch er in. Ziedaar hun wachtwoord voor de komende dagen. Nisse. Voor een lid van den gemeente raad zijn in de vacature Jacob Klooster man candidaat gesteld de heeren Jaco bus Kloosterman en If. Dane. De stem ming zal plaats hebben 3 Nov. a s. (Z.) Baarland. Door den Commissaris der Koningin zijn benoemd tot zetter der Rijks directe belastingen alhier de heeren J. van de Repe en M. Ruijsaart, ter ver vanging van den heer C. Zeevaart, die overleden is en den heer J. van Winger, die ontslag heeft genomen. Vlake. T agenwoordig wordt er aan het station alhier zooveel margarine aange voerd, dat de spoorwegmaatschappij het noodi-g geacht heeft, hier een ladingmees- ter te stationeeren. De margarine wordt naar Z-eeuwsch-Vlaanderen vervoerd en verder, naar men zegt, over de Belgische grens. (M. Ct.) Koewacht. Doordat de uitvoer va.n klom pen' in België verboden is en Duitschland in den laatsten tijd meer en meer klom pen vraagt, begint er in dit artikel een levendige handel te komen. In de afgeloo- pen week kwamen hier verschillende Hol- landsche kooplieden, die hij al de klom penmakers groote bestellingen deden aan een tot nog toe ongekend hoogen prijs. De klompen zijn in de laatste dagen 7 a 10 gulden per honderd paar opgeslagen een buitenkansje voor onze klompenma kers, die in de laatste jaren door de hooge boomprijzen geen al te beste za ken gemaakt hebben. Kijkuit, (gem. Axel). Woensdag zijn ein delijk de eerste beetwortelen van hier per spoor naar de Belgische suikerfabrie ken verzonden kunnen worden. In de laat ste duigen heerschte hier een buitenge wone drukte en levendigheid. Het grootste gedeelte van den dag werden van meer dan 50 boerenwagens de beetwortelen in de wagons geladen, terwijl nog bergen beetwortelen gereed liggen ter verzending. De beetworstelen zien er over het alge meen goed uit en velen beweren, ddt de opbrengst, ondanks de schrale stikstof bemesting, even goed is -als het vorige jaar. Dit ^gevoegd bij de hooge prijzen, waarvoor de beetwortelen gecontracteerd zijn, maakt dat 1915 voor onze land bouwers geen ongunstig bietenj-aar zal zijn. Stoppeldijk. Omstreeks een jaar gele den werd door de betrokken polderbe sturen een motor-baggermachientje aan geschaft tot uitdieping van het zooge naamde Kanaaltje, dat is de waterleiding vanaf liet gehucht Campen tot de Zee sluis te Ossenisse, circa, een uur gaans lang. Men is aan deze sluis met het bag geren begonnen en nu gevorderd tot Dam pen; het werktuig is zeer meegevallen. Wordt de huidige waterstand wat hoo- ger, zood-at het door de sluizen te Cam pen kan gehaald worden, dat zal ook de voorliggende waterlossing, de Haaf, worden uitgediept tot a,an de Vogel, ook een heel werkje. Vervoer van herkauwende dieren Met ingang van 21 October is liet ver voeren of doen vervoeren van herkau wende dieren en varkens naar of binnen een kring in de gemeente Sluis en Eede, omvattende het gedeelte begrensd door de Belgische grens vanaf den Krakeel- weg tot aan de Stierkreek, de Slierkreek tot aan de grens der gemeente Aarden burg, deze gemeentegrens tot aan de Iirakeehveg en deze weg tot aan de Belgische grens verboden. De Zouteweg, de verbinding tusschen Schore en Kruiningen, die wegens verhar ding was afgesloten, is in zooverre ge reed, dat hij weer voor het verkeer is opengesteld. (M. Crt.) Onder Axel is aan den weg gevonden, in zittende houding liet lijk van den schoenmaker G., die voor zaken uit was; hij is vermoedelijk onderweg onwel ge worden en aan hartverlamming overle; den. (M. Crt.) Een zoon van den voerman D. op het Z-aamslagsche veer viel gisteren van een voer hooi. Met gebroken ruggegraat werd de ongelukkige man opgenomen en ijlings naar Neuzen vervoerd, waar hij heden is overleden. (M. Crt.) New york Berichten uit Brownville in Texas melden, dat e-en bende Maxicanen een aanval gedaan hebben op- een Ame- rikaansch grensdorp, waarbij drie Ame- rikaansch-e soldaten gedood werden. Den Haag. De opperbevelhebber van land- -en zeemacht heeft een order uitge vaardigd op verzoek van het Nationaal Steuncomité, waarbij een registratie wordt bevolen dergenen dte bij demobilisatie of wanneer een lichting met verlotl gezonden wordt, niet zeker weten, dat herplaatsing in vorige dienstbetrekking volgt of die zelfstandig werkzaam geweest zijnde, be hoefte hebben aan ©enigen financieelen steun. Amsterdam. Aan „Het Volk" wordt gemeld, dat de regeering ernstig van plan is krachtig op te treden tegen de onder teekenaars van het bekende dienstwei gering-manifest van Dr. L. A. Baehler te Paterswolde. Van het Oorlogsveld. 22 October 5 uur 's namiddags Parijs. (Officieel communiqué van he- dennaniiddag 3 uur). De Duitschers heb ben gisteren zonder eenig succes een aan val beproefd tegen de vooruitgeschoven punten ten oosten en ten zuidoosten van Chivency. Ook bij den aanval dien do Duitschers bij Souchez ondernamen, wer den zij afgeslagen. In Champagne trachtte de vijand na een zeer hevig bombardement zijner artillerie vooruit te komen ten oos ten van La Rulle du Mesnil in de streek van Ville-sur-Tourbe. De Franschen heb ben overal met artillerievuur de loop graven en batterijen van don vijand be schoten. In de Argonne is een Duitsche post door het springen van een Fransc.he mijn in de lucht gevlogen. Een groep onzer vliegers heeft het Duitsche vlieg kamp bij Gunel gebombardeerd. Konstantinopel. Volgens berichten uit geloofwaardige bron zouden 2 Fransehe divisies, de Ie en de 2© te SalonikL zijn gezien. Naar verluidt zouden de via Galli- poli wegtrekkende Franschen hun draad versperring hebben vernield. Tot nu toe is nog niet bekend, dat Engelsche 1-eger- afdeelingen het. schiereiland Gallipo'.i heb ben verlaten. Sofia, llil het Bulgaarsche legerbericht valt als bijzonder te vermelden, dat de Bulgaren de Servische stellingen tusschen den Kitkaherg en de stad Egri-Palanka bezet hebben en de sla-d zelve veroverd, waar zij gro-oten buit vonden. De berg toppen van Kirsetitza en de Kitka, be langrijke steunpunten voor de Serviërs, werden genomen. De Serviërs weken over het geheel© front terug. De in het dal van de Bregalnitza op-ereerende troepen zijn na e-en bestorming van Tsjawewozelo, Petsjewo, Berowa, de Kotsjanivlakte bin nengedrongen. Petersburg (Officieel). Ten Zuiden van de Pripet veroverden wij eonige dorp-en aan den rechteroever van de Styr stroom afwaarts van Kawalo-fka. De vijand werd hier en daar met groote verliezen terug geslagen. Vooral hij het dorp Kolki werd 1 een hardnekkig gevecht geleverd. Rome. (Legerbericht). In Tyrol en Trentino hebben wij nog ©enige successen behaald. Dooreen aanval op een krachtige stelling pp de Monte Melino. Wij bezet ten de Monte Setole in de Tsugana- vullei. De vijand werd genoodzaakt naar de Fontebana-vallei terug te trekken. Vliegers hebben bommen geworpen op het vliegkamp van Ai-sovizza en het sta tion en het viaduct en and-ere plaatsen. Londen. (Part. Telegraaf), Be „Times" verneemt uit Petersburg, dat volgens de „Vestsjernoje Wrem,ja" Rusland heden be ginnen zal daadwerkelijk tegen Bulgarije op te treden. De Britsche vloot heeft het bombardement van Dedeagatch uitgesteld teneinde tegelijkertijd met de Russen het offensief te beginnen. Goes. In de Rijks!andbouwwlnterschool alhier heeft de afd. Zuid-Beveland van de Nederlandsche Pomologisch-e Vereeni- ging -een cursus geopend in de Phylopa- tologie (Leer v,an de ziekten der planten) vooral met het oog op- de fnritcultuur. De cursus werd ingeleid met ©enige hoop volle en aanmoedigende woorden, gespro ken door den heer F. Kak-ebeeke, die sinds lang zich met de bestrijding der plantenziekten bezig houdt -en door den lieer Bloemsma, rijkstuinbouwleeraar. De cursus wordt gegeven door den heer K. Onrust, controleur van den Phytopato- logischen dienst le Oudenbosoh, en ver deeld in 12 lessen, telkens des Zaterdags t-e geven. Tot heden zijn de leerlingen meest uit Kapelle afkomstig. De L. T B Wij herinneren de R. K. landbouwers te Hansweerd, Kwadendamme, Heinkenszand en Ovezand en omstreken aan de oprich tingsvergaderingen van den L. T. B Men zie de advertentie in dit nummer. Bij Kon. Besluit zijn benoemd in plaats van wijl-en den heer G. A. Vorsterman van Oy-en tot leden van de commissie lot rqgeling van den uitvoer van suiker bieten uit Zeeuwsch-Vlaandereii de hee ren A. I. Leenhoufe te Retranchement en J. B. Becu- de Hullu te Groede. Vlissingen. R- K. Zeeliedenbond. In de gisteren gehouden ledenvergadering dezer organisatie werden besproken de onderhandelingen met leden van Provin ciale Staten van Zeeland betreffende duurtetoeslag voor 't personeel der Prov. booten. De zaken stonden er niet slecht voor. Als afgevaardigde voor den bonds raad werd aangewezen F. v. d. Dood. Een voorstel zal gedaan worden om te komen tot een eigen maandorgaan! Bin nenkort zullen we zien een eigen (zij 't dan ook bescheiden) banier te krijgen. De maand November zal gebruist worden voor speciale propaganda bij menigen Katholiek, die zich nog niet bij ons aan sloot. Arr.-Rechtbank te Middelburg De rechtbank te Middelburg; heeft, heden veroordeeld wegens Diefstal: A. A de V., 40 jaar en R. de V., 25 jaar, varensigezellen te Terneuzen, ieder f 10 boete subsidiair 10 dagen hech tenis; P. J. R 17 jaar en J. A. 18 jaar, werklieden te Vlissingen, ieder een maand gevangenisstraf; J. D-., koopman te Mid delburg twee maal 14 dagen gevangenis straf; A, B., 42 jaar, bakker, en L B., gasfitter, A. P., 50 jaar en A. P., 18 jaar, allen te Domburg, ieder 3 dagen gevan genisstraf; J. K., 25 jaar, werkman te Domburg f.5 boete subsidiair 3 dagen hechtenis; W. F., 76 jaar te Terneuzen f 0.50 ,bo<eten subsidiair 1 da,g' hechtenis. Strooperij: E. v. d. V., veldarbeider te Kruiningen f3.50 boete subsidiair een week tuchtschool; I. v. d. V., 11 jaar te Kruiningen, teruggave aan de ouders zon der straf; E. W. B., 14 jaar en A. de V., 12 jaar te Vlissingen, de eerste een maand tuchtschool, de tweede f 3.50 boete sub sidiair ,een week tuchtschool. Mishandeling: P. J. Y, 48 jaar, huis vrouw J, v. B., koopvrouw te Goes, f7 boete subsidiair 7 dagen hechtenis. Huisvredebreuk: P. A. v. G., 29 jaar, klompenmaker te Koewacht f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis. Opzettelijk niet voldoen aan een amb telijk bevel: P. v, I., 22 jaar, schippers knecht, f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis. Jachtwetovertreding: M. K., 39 jaar, boerenknecht, te Nisse met vernietiging van de beide vonnissen, waarvan beroep veroordeeld tol respectievelijk f2 boete subsidiair 2 dagen hechtenis en f4 boete subsidiair 4 dagen hechtenis. (Rest in volgend nummer. Red.) Middelburg. Donderdag j.l. weiden voor den ofticier van Justitie ge leid zekere Van der B., die dooi de politie alhier wegens landlooperij- is aangehouden en P. C. B., die be kende ten huize van zijn grootmoeder diefstal te hebben gepleegd, heeft tevens bekend zich ook verleden jaar al daar te hebben schuldig gemaakt aan diefstal met braak. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Het is gebleken, dat er wel meer flinke mannen aan de Landstormoefeningen zou den "deelnemen, indien er minder dienst uren waren en de oefeningen niet zoo vaak werden gehouden, indien er minder militaire tucht gehandhaafd werd, zoodat het een „Vrijwillige" Landstorm was. Wel nu vanaf 1 November zal gelegenheid be staan voor mannen van Goes en Omstre ken om militair onderricht te ontvangen en wel voor de volgende wapens: Infanterie, Cavalerie (Huzaren) en Wielrijders. De Cavaleristen ntoefen zorgen voor een paard met zadel of deken (dekje) met behoorlijk hoofdstel, trens of stang- gebit. De Wielrijders moeten zorgen voor een goed rijwiel. De oefeningen zullen beslaan in voet exercitie, theorie, velddienst, gymnastiek, schermen, voorbereidende schietoefenin gen, enz. Voor schietoefeningen kan nog geen toezegging gegeven worden, vermoedelijk wel met marga, doch ook wel wapen handel. Ieder is geheel vrij, zonder verbinte nis of keuring en men kan het onderricht volgen, wanneer men wil. Mannen van 16 tot en met 40 jaar met gezond gestel en zonder voor den dienst hinderlijke lichaamsgebreken kun nen zich in de Beurs vanaf hedennamid- dag van 121 en van 5-(5 uur aanmelden bij den Commandant der L. S. M., die dit onderricht denkt te geven. Commandant v. d. Vrijwillige' L. S, M. Afd ee ling Goes. Gaven voer het Duitsche roode kruis. In verschillende groote steden van ons land bestaan sinds vele maanden Comité's, die geld en liefdesgaven voor liet „Duit sche Roode Kruis" inzamelen. In den laatsten tijd is echter het denkbeeld ge opperd, ook elders pogingen in dien geest te doen, opdat zooveel mogelijk allen be reikt worden, die voor dit doel bijdragen wenschen beschikbaar te stellen. Ondergeteekenden hebben gemeend, dat ook onze stad daarbij niet mag achter blijv-en. Zij ontveinzen zich niet, dat voor vele en velerlei doeleinden voortdurend een beroep op de edelmoedigheid der ingezetenen moet worden gedaan, doch zij meenen, dat, waar de bloedige oorlog, welks einde nog steeds ver schijnt, voort durend stroomen van g'ewonden en zieken naar de hospitalen drijft, zeker ter ver lichting van het lot dier ongelukkigen waaronder uit den aard der zaak onder danen van alle strijdende partijen zich bevinden toch ook met vertrouwen de noodige hulp mag worden gevraagd. Het Comité heeft met het oog- op ver schillende moeilijkheden, verhonden aan het inzamelen en verzenden van goede ren, besloten, zich te bepalen tot het vragen van bijdragen in geld. Daartoe zullen binnenkort lijsten ter inteekening worden aangeboden. Inmiddels zullen hij- dragen zeer gaarne reeds nu worden in gewacht bij het Comité-lid, den heer J. F. Magendans, Singelstra at N 184. Ook van elders in Zeeland, waar geen plaatselijk Comité bestaat, kuinnen belang stellenden hunne gaven aan dit adres richten. Het Comité voornoemd, Mejonkvr. A. M. E. VAN ADRICHEM BOOGAERT. M. G. BOASSON. Dr. TH. DOKKUM. Ds. M VAN EMPEL. Mr. H. C. J. GROOT. Mevr. C. D. v. d. KAMP—BUTEUX. Mr. Dr. J H. LABBERTON. J. F. MAGENDANS. Ds. J I! NETELENBOS. Mr. A. A DE VEER. Mevr. J J. VERTREGT—HERDINK. Middelburg, October 1915. GOES. Geboren: 21, Anna Catharina, d. v. Cornells Johannes van Liere en Klazina Anna Vis van Heemst. Overleden: 20, Martha Johanna de Bruine, 22 j., ongeh. MIDDELBURG. Ondertrouwd: S. de Ko ning, jm. 23 j. en N. Caljouw, jd. 22 j.; G. F. L. Wellekens, jm. 25 j. en M. M, A. de Haes, jd. 25 j.; A. Frederiks, jm. 20 j. en M. J. Hageman, jd. 19 j.; J. Hali, jm. 24 j. en II. A. F. W. Heilkema, jd. 21 j.; P. H. Nonwens, gesch. 31 j. en J. Waterman, wed. 22 j. Bevallen: N. J. Poortvliet, geb. Mol hoek, d. ZIERIKZEE. Getrouwd: P. A. Geluk, jm. 24 j. en A. Vermeide, jd. 24 j.; P. Schaleven, jm,. 50 j. e-n G. Lemson, jd. 43 j.; H. Krakeel, jm. 30 j. en M. Neste laar, wed. 38 j. BevallenL. Rerrevoets, geb. v. Ves- sem, (L; J. in den Bosch, geb. Werner, z.; M. J. Wijsman, geb. Wisse, z.; C. van Strien, geb. van der Wielen, d. Overleden: H. Stiphout, d. 14 j.M van der Wal, ongeh. d„ 65 j. (M. Crt.) Joh. L. II., Vlissingen. Wat u ons z.'ondt, krijgt zijn plaats in een volgend nummer. Red. Goes. 21 Oct. Op de heden gehouden veiling deden: afval peren 2—3 ct., appels (afval) 2 4 ct., Bezy de, chamon- th-el 3—5 ct., zure bellefleur 24 ct., Jodenperen (2e soort) 2- -1 ct., Armhaar- sclie ('2e soort) 2—3 ct., le soort gieser wildeman 4—5 ct... 2e soort 23 ct., baurré Bartelj-eu 46 ct., pondsperen (2e soort) 2- 3 ct., wildragers (afval) 2—3 ct.., curé 24 ct., alles per K.G. Groenekool 4 ct., per stuk, rapen 3—4 ct., per hos, ajuin (2e soort) 23 ct., per K.G. (M. Ct.) Middelburg, 21 Oct. 1915. Ter graanmarkt van lieden was de aanvoer van peulvruchten ruim. Van tarwe, gerst, haver aanvoer gering. Tarwe, gerst f 1 liooger, kroonenvten 50 cent hooger. Nieuwe tarwe f 12.a f 13.Zomergerst f 13.a f 14per 100 kilo Kroonenvten f 19.50 a f21.50, Witte hoonen f21.- af24.— Roi.de bruineboonen f21.a f23, Lange dito f 19.a f21.n'les permud. Noteering van denmarktzetter der I an d b. ver. Boter f 0.70 a f 0.80, voor particulieren f 0.80 per '/2 kilo. Eieren f8.61, voor particulieren f9.per 100 stuks. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.70 a f 0.80, voor particulieren f0.80 per kilo. Eieren t 8.60, voor particulieren f 9.per 100 stuks. Zieril zee, 21 Oct. 1915. Tarwe f12 50 a 113.Haver f 12.75 a f 13.50, Wintergeist f 12.a f 13.— Zomergerst f a f Chevalier f 13.— a f 14.—. pi r 100 K.G.Rogge f 0.a f Bi nine Boonen f 19. af2-).50, Witle boonen fa f Kookerwten f a 1 Kroonerwten f 19.— a f20.-, Schokkers f 19 af 20.— Aardappelen f3.— a f3.25 per H.L. Karwij f a f Ajuin f8 af 8.50 per 50 K.G. Koolzaa 1 fa f Zierikzee, 21 Oct. 1915. Boter f 0.a f 0 82"- vvinkelpr. f 0.80, per '/2 K.G. Eieren f 2.a f 0.kleine Eieren f 0 Eendeieren 1 0.a f 0. per 25 stuk. Aanvoer Boter 15 K.G. Aanvoer Eieren 50 stuks. AMSTERDAM, 22 Oct. Aardappelen. De aardappelenprpzen waren heden: Zeeuwsche eigenli. per mud f2.45 a 2.70 Zeeuwsche bonte f3.40 „3.60 Zeeuwi-che blauwe f3.20 „3.50 Eigenheimer Poters f2.—„2.60 S|,uische eigenli. f2.60 „2.70 Zeeuwsche Industrie's f2.40 „0.— Zeeuwsche blauwe eigenli. f2.70 „2.90 Ze mwsche Rad Star f 2.40 2.50 Aanvoer 10 ladingen. Middelburg. Uitslag verpachting van de tollen van den Polder Walcheren voor 1916, 1917 en 1918: Tol Noordweg Mid delburg ingeschreven door J. Verhage voor f2849; tol Serooskerke, M. Jobse f1040; tol Oostkapelle, P. Sanders© f720; tol Domburg, Wed. Francke f301; tol Seisweg weg Middelburg, K. Dingemanse f1450; tol Grijpskerke, A. Vos f195; tol Melis- kreke, A. Poppe f260; combinatie Noord- weg, Serooskerke, Oostkapelle, Seisweg, Grijpskerke, J. Verhage f6500. (Z.) Bij de Woensdag door den notaris L. G James, te Oostbnrg gehouden ver- kooping van bouw- en weiland, gelegen in de gemeenten Retranchement, Cad- zand, Zuidzande, Waterlandkerkje, Oost- burg en Sluis werden de perceelen inge steld als volgt 1 3 J. Verhage, Retranchement, f5350 4 P. de Voldere, Retranchement f 1600 5 dezelfde, f1250; C J. Baas, Cadzand, f310, 7 P. 1. van Kuyck, Retranchement, f5100; 8 L. Basting, Retranchement, f3850; 9 Adr. Cappon, Cadzand, f2950; 10 en 11 J. Kools, Cadzand f5325; 12 .J. P. Hoste, Oostbnrg, f6200; 13 en 14 D v. Gorsel, Waterlandkerkje f3200; 15 tot en met 18 dezelfde, f 10.050; 19 J. W. Woittiez, Sluis f1200 (M. Ct) Bij de op 21 October j.l. te Ove- zande gehouden verkooping van een land- houwers- en vrachtrijdersinspan door no taris E. C. van Dissel te Goes werden de navolgende prijzen besteed: Veulen- dragende merrie 9 jaar f 825 en een van 6 jaar f900; 1 Va-jarige paarden f510 en f530; veulen f375; koeien van f270 tot f 365. Firma AUG. VAN DYCK-PETIT Stationstraat L 5 en 6. Tel. Int. 146. BERGEN-0P-Z00M. Zandafeenen, Siljpsteenen, Trottoirbanden, Straatkeien, enz. Groot Magazjjn van marmeren schoorsteenmantels in alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEN EN ZUILEN ENZ.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2