euws. Laatste Berichten Van het Oorlogsveld. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Sociale Berichten. De L. T. B. VI 5 5 C 11 ER IJ. Landbouw en Veeteelt posterijen en Telegrafie. UIT DE PERS Mleop verkoGpinpn aanbestedingen, enz Burgerlijke Stand. Marktberichten. nderwijzeres 47mr. J. P. is, Haarlem, condr. p-oste- ekstr. 5; L. lier, Middel- Vermeul'en, jnierstr. 11; nf., Telneu- C. WiJ^en, 51M. Baan, e Markt '20; W. Souburg, asp. verifi- ;r. 62. van A. De- r. A. Proost, P. J. Sy- iutphen; dr. r 40, Heem- Claeszens- terik-Rokers, P. Andries- g; J. W. A. uskenstr. 3, heldestr. 46, dhuisstr. 31, Oude Midd. IC. Voerman, J. E. van F. Romeijn, J. de Neef, M. A. de. de Bruiijne, istaande ge- zijn de vol- T. B'. Koels, ter aanvul- an door het Diek. jongen van was bieten oot het mes twee zijner llijk genees- ingeroepen. de wagen- an een stuk ?el uitschoot oeten drong, worden inge- (Z.) ent van de g alhier ge- digheid van uur, schrijft eling getrok- offingen van lucht tus- iVpldra hoor- vlieger-ver- «n aanzwe- e® der ont- gehecl wer- srd van deze ers op afge- telkens ook tevoren was gevlogen als vlieger piot vlug omhoog .e motor niet omlaag zou motor weer t een gemak, h omringden sen. Nadat dit had, zag men zee naar het iet weer stil. a 1. Dinsdag- 2-jarige werk- s in de schuur et het treurig was. Het uit- balk is de. luk. Het lijk erd. (M. Ct.) ip, machinist r, heeft legen slag gevraagd (M. Ct.) ogen. dezer zijn he iland Van Wuyck- ter te Hoek -stuur der wa- :e polders Mar en Eendragt, Ier Walcheren, om' te Middel- r waterkeering mermanpolder, graaf van den Schillemans h bestuur van Hendrikpolder, rd-Brabanf, A. het station elkaar geloo- riëel-e schade r-erd er in geen lagd. heelt Maandag in margarine bekeurd, Dins- S., fabrieks arbeider te Losser, door de gkensw'acht met een schot in den rug doodelijk ge troffen. Prettig als men dat weet! On langs is een jeugdig rechtsgeleerde aan de universiteit te Leiden gepromoveerd tot doctor in de rechtswetenschap-. Een van zijn „stellingen." luidde: „De vijandelijke kogel, die in het lichaam van een Soldaat is gedrongen, be hoort aan dezen in eigendom". (Stand.) Eikels. Juist nu eikels gevraagd worden, is de eikeloogst dit jaar op de Veiuwe bijzonder overvloedig. Duizenden H.L worden door de bewoners, meestal vrouwen en kinderen, bijeenverzameld en menigeen is in staat een niet te ver smaden spaarpot voor de aanstaande wintermaanden te maken. De prijs van eikels is in Friesland al gestegen tot 15 per H.L. Men gaat bij nacht al eikels zoeken bij 't licht van fietslantaarns. Sommige gezinnen maken een daggeld van f 10. Levensgevaarlijke verwonding. Te Delft heelt in een twist de melkloo- per B. zijn makker I)beiden van „Ons Doel", levensgevaarlijk met mes verwond. Geen handen genoeg! In de Ne der Betuwe heeft het gebrek aan werk krachten zich nooit zoo sterk doen ge voelen als thans. De werkzaamheden op de steenfabrieken zijn wel is waar afge- loopen, waardoor vele handen voor den veldarbeid zijn vrijgekomen en toch blijft het zoo druk, dat vele landbouwers geen kans zien de aardappels gerooid te krijgen. De rooiers vragen 20 tot 25 cent per raede, ierwijl onder gewone omstandig heden slechts 10 tot 12 cent wordt be taald. S c h a n d e 1 ij k b e d r o g. Onder dit op schrift schrijft „Het Katholieke Volk": Ongelooflijke dingen worden ons ver teld met betrekking tot het afslachten van vee, lijdend aan m-o-nd- en klauwzeer. In den veestapel van een boer kwam het mond- en klauwzeer voor. Het vee werd aanstonds afgemaakt en de boer kreeg de schade vergoed. Voor een os, die reeds aan -een slager was verkocht voor f279, ontving hij b.v. ruim f500; want die os, bestemd voor -de slachtbank, werd nu gerekend te behooren tot het fokvee. Een ander voorbeeld. Een boer, die als „vetweier" een rijken veestapel had, klaagde erover aan een buurman, dat hij verschoond bleef van de bekende ziekte onder zijn vee. Hij zou er echter wel raad op vinden! Na verloop van ©enige dagen komt hij ziijn buurman triomfantelijk meedeelen, dat zijn vee door de ziekte is aangetast. En hulpvaardig voegde hij er bij: „weet je wat, zet nu eiven het hek open en jaag uw vee bij het mijne, dan ben jij ook klaar!" Het vee van den slimmen boer werd afgemaakt, ook een ander deel van zijn veestapel, dat enkele uren verwijderd lag; want de boer beweerde, dat hij dagelijks van de eene wei naar de andere ging en dns ook bij het nog niet aangetaste vee gevaar voor besmetting bestond. De boer, tevens slimme koopman, rekende uit hoe hoog de schadevergoeding zou moeten zijn. Aan een vriend vertelde hij, hoe hij daarbij te werk ging. Hij nam( als grondslag de hoogste veeprijzen en ver meerderde de totale som nog met een paar duizend gulden. Toen kwam de sehattingscommissie. Zij vroeg den boer of hij al een berekening had gemaakt. „Nee-n", luidde het antwoord: „ik was er juist mee bezig", „Wij", zeiden de heeren, „zijn klaar; wij hebben de geh-sele schade geschat op zooveel". „Kijk", zei de boer, „die soml heb ik zoo ongeveer ook bepaald". Eene som, die nota ben© nog eenige duizenden guldens boven de rekening van den boer ging! Zoo wordt het Rijk bestolen van den éénen kant. Maar ook van den anderen kant gaat het allerminst eerlijk toe. Het feit, dat een koopman aan iemand 500 gulden aanbood indien deze iemand hem in de gelegenheid kon stellen, een stal afgemaakt vee te koope-n, spreekt boekdoelen. Onze zegsman deelde- ons ook nog ine-de, dat een stal vee, door hem' geschat op een gewicht van omtrent 7000 kilo, aan een koopman werd verkocht voor 2000 kilo! Wij puhliceeren deze feiten in de hoop, dat dit tot gevolg mag hebben, dat er van Regeeringswege strenger zal worden opgetreden. Het gaat toch niet aan, dat er op zulke wijze geknoeid -en gestolen wordt; -dat er op levensmiddelen zulke woekerwinsten worden gemaakt, terwijl -een groot gedeelte des volks armoede lijdt. De spraak herkregen. Te Sprang raakte een juffrouw twee jaar ge leden de spraak kwijt. Verschillende ge- ncesheeren werden geraadpleegd, doch de medische wetenschap stond voor het geval machteloos en alle hoop was qpgeg-even. Wie beschrijft echter het geluk van het meisje en haar familie, toen ze deze week plotseling de spraak terug kreeg. Te Echt (Limb.) is Zaterdag de boeren knecht J. Katsenboer van een kar ge vallen en onder een wiel terecht gekomen na eenige oogenblikken was hij een lijk. De oude truc. Bij een bewoner van de Ceintuurbaan te Amsterdam vervoeg de zich Vrijdagavond een vrouw met bet verzoek een rijksdaalder te wisselen. Nadat de vrouw was vertrokken, werd bemerkt, dat zij niet alleen het wissel geld, maar ook den rijksdaalder had medegenomen. D© Fransche onder-minister voor s-choone kunsten heeft verleid op welke wijze de kunstschatten uit het Louvre in veiligheid waren gebracht, toen een aanval van de Duitschers op Parijs moge lijk werd geacht. Binnen enkele uren waren 710 schil derijen, verscheiden meesterwerken van beeldhouwkunst (vv.o. de Venus van Milo), en andere voorwerpen van hooge kunst waarde, uit het Louvre gehaald ona naar een stad in het zuiden van Frankrijk te worden overgebracht. De onderminis ter zelf had de taak op zich genomen der overbrenging van de z.g. kroonju weel-en. Hij ko-cht een goedkoop leeren taschje en borg daar de diamanten in. Onmiddellijk verliet hij' met een avond- trein die propvol miensehen was, die Parijs ontvluchtten de bedreigde hoofd stad. In de provincie gaf hij de kostbaar heden van onschatbare waarde in bei- waring aan de filiaal-inrichting van een Parijsche bank, waar zij nog zijn. De overige kunstschatten staan ver pakt in 40 verhuiswagens op- het binnen plein van een huis in diezelfde stad, waar zij dag en nacht door soldaten bewaakt worden. Bij de overbrenging was ni-its beschadigd, behalve dat een stoel brak. Dure wijin. Wij zullen, schrijft hel „N. v. d. D.", dit jaar minder Bordeaux- w'ijn te drinken krijgen dan andere jaren De oogst in Champagne is zeer overvloe dig geweest, maar die in Bordeaux heeft niet meer dan een vijfde van de gemid delde opbrengst opgeleverd. In Juni heb ben de druiven altijd veel te lijden van meeldauw. In normale tijlden kani men dit kwaad met vrucht bestrijden, maar door gebrek aan arbeidskrachten heeft men dat wierk dit jaar moeten verwaarl'oozen. D-e prijis van den B-ordeaux-wijn is met meer dan 100 procent gestegen. In L'Oeuvre komt het volgend be richt voor, dat, al mocht het een ver dichtsel zijln, toch zeer kenschetsend is. Op -een goeden dag doet de generaal de ronde door de kazerne. Tot i-eder zijnet jongens richt bij Qp vaderlijken toon het woord. Hijl komt bij -een Bretagïier, die er nu 'niet bijzonder snugger uitziet. De generaal zegt: „Weldra gaan we naar het front, niet?" „Jawel, generaal". „Weet ge wat ge daar doen gaat?" „Jawel1 generaal. We gaan er heen, om h-elden te ziijin". „Zoo, zoo! En weet ge wat dat is, een beid?" „Jawel1, generaal. Dat isdat is een kerel (een male)". „Heel' goed geantwoord. Kunt ge mij ook den naam van zoo'n held noemen?" De soldaat denkt langen tijd na, zegt eindelijk: „Jeanne d'Arc". (Msb.) Oorlogsdroomen. Het verplegend personeel der Duitsehe militaire hospitalen heeft opdracht groote aandacht te schenken aan de verhalen van hun patiënten over droomen. De me dici achten dit materiaal van groote waar de. In zulke koortsdroomen speelt de oor log een groote rol. Droomen, die in gee nerlei verband tot den krijg staan, zijn zeer zeldzaam. Eigenaardig is, dat bij soldaten, wier geestvermogens meer of minder ernstig gestoord zijn, toch in de meeste gevallen het gevoel voor disci pline, de eerbied voor de meerderen, blijft. Bij zulke geeststoornissen komen de z.g. „oorlogsdroomen" veel voor. De soldaten droomen van granaatexplosies, batterijen, enz. Dikwijls hebben ze een moeilijke militaire opdracht uit te voeren en moe ten onoverkomelijke hindernissen bestrij den. Een veel voorkomende soldaten- droom is, dat de zieke op onverklaar bare wijze weer thuis 'gekomen is. 't Weerzien van vrouw en kinderen is steeds treurig en de soldaat uit in half luide zinnen zijn wanhoop: „Dood, al les dood". De gewonde voert ook dik wijls met een ingebeelden hoorder ge sprekken over den oorlog, waarbij hij zich voor een groot strateeg houdt. Soms ook ziet de soldaat zich in zijn koortsdroom op het slagveld. Zoo gaf in de ziekenzaal 'een zwaargewonde onder officier bevelen: „De vijand zal ons ont dekken, graaf jullie je toch in". Hij maakte zich zoo zenuwachtig, dat de andere zie ken ten slotte hun hoofd onder de de kens verborgen. Een -aanval o p> een dokter. Het Nieuwsblad voor Atjeh meldt, dat de officier van gezondheid Vos te Lho- soekoen, terwijl hij bezig was in Pira met het inenten der bevolking tegen cho lera, door een 16-jarigen knaap werd be sprongen en met een pinangmes niet le vensgevaarlijk werd gewond. De heer Vos genoot zeer het vertrou wen van de bevolking-. Een bewijls daar van was, dat hiji in d-e laatste twintig dagen, zonder dekking het land door gaande, ruim 1400 mens'chen heeft inge- tent. De aanval' ötaat dan ook geheel op zichzelf. De vaccinatie geschiedde zonder eenige pressie van bestuurswege. Een Atjehsche landschapsoppasser sloeg den' jeugdigen onverlaat met een klewang Delnternalionale Sociaal Demo cratie. Gustave Ilervé betoogt in zijn blad „La Gueirre Sociale", dat er geen Internationale meer is. Hij schrijft: „Volgens de opvatting van En- gelsche socialisten moet de internationale sociaal-democratie de macht en de be voegdheid hebben den vrede in Europa tot stand te brengen. De oorlog heeft echter het schoonste ideaal van een internationale vernietigd. De Fransche sociaal-demooratie heeft met [de socia listen van den Keizer, die voor de schen ding van de Belgische onzijdigheid geen woord van blaam hebben gehad, niets gemeen De ergste Fransche reactionnair staat hun nader dan een Duitsch sociaal democraat. De Duitsehe socialisten zijn idioten en in politiek opzicht tweehon derd jaar bij de Franschen ten achter; want dezen hebben ernstig hun best ge daan het uitbreken van den oorlog tc verhinderen en hebben zich daarom scher pe aanvallen moeten laten welgevallen. Wat hebben de Duitschers gedaan Niets. Nu is het ongeluk er en de Fransche socialisten kunnen niets anders doen, dan daaruit althans heilzame gevolgen voor de menscheid putten". Rome. Z. H. de Paus is hij den Duit- schen Keizer tusschenbeide gekomen ten behoeve v,an gïavin Belleville en 7 Fran schen en Belgen, die ter dood veroordeeld zijn -en gefusileerd moeten worden. D© aartsbisschop van Keulen heeft ge antwoord, dat de Keizer de voltrekking van het vonnis heelt opgeschort, opdat -een nieuw en nauwkeurig onderzoek kan worden ingesteld. Washington. Nog drie officieren van de „Eiteï Friedrich", een geïnterneerd Duitsch stoomschip, die te Norfolk ge ïnterneerd waren, zijn ontvlucht, toen zij zich op d-e kust ophielden. Het to-ezioht is verscherpt. 20 October 5 uur 's namiddags Petersburg. Het jongste officieel© com muniqué vermeldt hevige gevechten aan h-et Riga-front. Het succes bij' den mid denloop van de Styr werd door de Russen vergroot door het in bezit nemen van de stad Sjarto-risk- .en het aanvallen van den vijand in .zijn flank, waardoor 28 officieren .en 700 .man in hun hand-en vielen. Bij- ©en tweeden aanval bijl No-wo- s-elky aan de Styr tot aan Sjarto-risk is de vijand o-p de vlucht gedreven. Biji Nowo- selky werden o-.a. twee geheele compag nieën met officieren, van het 41e regi ment van den vijand krijgsgevangen ge maakt. Nog' namen de Russische troepen gisteren 50 officieren en 1900 inan ge vangen. Verder werden 6 machinegeweren met een groot aantal wapens en munitie buitgemaakt. De Russen verloren 1 offi cier en 50 man. Berll|n. (Off.) Balkanfront. Oosten- rij-kseh-Hongaarsche troepen dringen op Sabach vooruit. In de streek ten Zui den van Rypanj-Benevac is de vijand opnieuw verslagen. De Bulgaren stelden zicli -door ,snel handelen in h-et bezit van Sultan-Tepe. Zij maakten bij een voonvaartsche beweging op Kalma-Novo 2000 gevangenen en veroverden 12 stuk ken geschut. Parijs. (Avondcommuniqué). De vijand, die hedenmorgen met een zeer groote legermacht ten oosten van Reims over een front van 10 K.M. een aanval deed, werd teruggeworpen nage noeg over het geheele front. De aanval was door den vijand zorgvuldig voorbe reid. De vijand maakte gebruik van gift- gassen en gloorgassen. Hoewel vijandelijke infanterie op sommige gedeelten van het front' onze eerste loopgravenlinie binnen drong, werd deze daar terstond uit verdre ven. Over het geheele front hadden ver schillende -artilleriegevechten plaats. Londen. (Rapport van French). Veld maarschalk French meldt: Hevige artil- lerieg-evechten aan beide zijden. Vijande lijke aanvallen nnet handgranaten werden afgeslagen. H-et Duitsehe bericht waarin gezegd wordt, -dat de Engelschen zijn te ruggeslagen bij Vermelles is onjuist. Se dert den 28en September is het vijandelijk leger aan het front, waarop een aanval werd gedaan, met 48 bataljons versterkt. Na een hevig bombardement viel de vijand hedenmiddag ons front tusschen de steengroeve en Halluch aan, maar wercl o-veral teruggeslagen. Nieuwe Kardinalen. Naar de Weensche „Reichspost" ver neemt, zou de Paus 15 November een aantal nieuwe Kardinalen creëren. Onder dengenen, die daarvoor in aanmerking komen, worden genoemd de Weensche nuntius graaf Scapinelli, de aartsbisschop Vercelli van Bologna, de aartsbisschop van Genua, de secretaris van het Concilie Giorgi en de secretaris der Propaganda Laurenti. („De Tijd".) Examens van stuurlieden ter koopvaardij! De commissie voor de stuurlieden-exa mens, bedoeld in de Schip-perswet (Stbl. 1907, no. 244) zal, aanvangende 9 No vember, zitting houden te 's Gravenhage. D-e aanvragen om tot de examens te worden toegelaten moeten den voorzitter der co-m-missie bereikt h-ebben vóór 30 October. (St. Ct.) Geslaagd voor de vrije- en orde oefeningen te Rotterdam de dames N. M. Verhuist, G. F. M. J. v. Ag'ten en J. A. Cornells, allen te Middelburg. (Z.) Deze letters zullen nu wel bij onze Roomsch© land- en tuinbouwers op- Zuid- Beveland bekend zijn als- d-e afkorting van: R. K. Diocesane Land- en Tuinbouw- bond in het bisdom Haarlem. Die bond gaat nu ook afdeelingen oprichten in ver schillende parochiën van het eiland. Dank zij den steun der eerwaarde geestelijkheid belooft die oprichting allerwege goed te zullen slagen. De bekende sociale voorman, de heer Engels uit Leiden, die door onzen Bis schop met de oprichting van een Room- schen boerenbond werd belast en zich van die taak met allen lof heeft gekweten, zal ook op Zuid-Beveland zijn stoere schouders zetten onder dit sociale werk, dat voor d-e land- en tuinbouwers- van zoo'n enorm belang is. Mogen dit allen wel begrijpen en niet verzuimen op de in de advertentie in dit nummer bepaalde dagen als één man ter vergadering op te gaan. Dag en uui- van bijeenkomst zijn zoo gekozen, dat met eenigen goeden wil al onze R. K. land en.' tuinbouwers de oprichtingsvergaderin gen kunnen bezoeken. Moge de L. T. Bi. ook op Zuid-Beveland een bloeiende toekomst tegemoet gaan! Mosselen. Gedurende de week van. 9 lot 16 Oct. werden in de haven van Philippine gielost 950 ton mosselen en verkocht teg'en den gemiddelden prijs van 2.25 franc per ton. P-er schip- werden rechtsstreieks van de banken vervoerd naar Gent ruim 800 ton mosselen en daar verhandeld tegen 2.25 a 2.50 franc per ton; naar Brussel gingen ongeveer 100 zakken mosselen tegen 4 franc per zak. Ruim 1000 ton zaad werd ge!eve;d tegfejn 50 oent per ton. Verder werden nog' ver handeld 700 K.G. garnalen a 17 cent per K.G. en 90 K.G. bot a 35 cent per K.G. (M. Ct.) Z -B. Onderl. Verz. tegen hagelschade. Dinsdagmorgen vergaderde te Goes in „De Prins" de Zuid Bevelandsche Onder linge Verzekeringsmautschanpij tegen hagelschade, o. m. ter behandeling van een voorstel van het bestuur inzake vaststelling van het bedrag der geleden schade van de leden J. Koert, C. Zuijd weg en de N. V. Hofstede Schenge te Woiphaartsdijk. Zonder h s. werd besloten het uit te betalen bedrag te bepalen op f306.23 in totaal. Het reglement schrijft voor, dat de taxatiekosten worden gedragen door de vereeniging, wanneer de schade 10 pCt. of meer bedraagt, t-n door den getroffe ne, wanneer zij minder dan 10 pCt. is. Daar het moeilijk bleek, het percen tage van de d-.or de leden ondervonden schade juist vast to stellen, werd beslo ten de kosten door do maatschappij te doen betalen. Een vooistel tot wijziging van het desbetreffende artikel zal in een volgende vergadering ter tafel worden gebracht. De voorzitter, de heer I. G. J. Kake- beeke, deelde mede, dat hij wegens ver trek naar elders, genoodzaakt was, zijn ontslag te nemenhij verklaarde steeds met genoegen in het belang der veree niging werkzaam te zijn geweest en sprak de hoop uit, dat zij mocht voort gaan in bloei loe te nemen. De secretaris-penningmeester, de heer J. J. Mol, bracht hulde en dank aan den heer Kakebeeke voor zijn nuttigen arbeid ten behoeve der vereeniging; hij wensch- te hem geluk met zijn benoeming tot inspecteur van den landbouw, en hoopte dat het hem steeds wel zou gaan. (M. Ct.) Suikerpeeën. Men schrijft van N. Beveland: Alge meen wordt de opmerking gemaakt, dat ondanks de geringere aanwending van kunstmest, de suikerpeeën dit jaar een zeer bevredigenden oogst opleveren. Men schrijft dit toe aan den drogen zomer, waardoor de peen genoodzaakt was die per in den grond te dringen om vocht te vindi n Tengevolge van het gunstige weer vordert het rooien bijzonder vlug. Daar er heel wat minder peeën zijn uit gezaaid dan in de vorige jaren, zal de oogst spot dig zijn afgeloopeu. (M. Ct.j Geplaatst met ingang van heden ten postkantore Goes de conducteur M. Sturm van Vlissingen. In het perceel van den heer J. Dan sen te B-ath is, in aansluiting op het hulptelefoonkantoor te Rilland, een pu bliek telefoonstation vo-o-r locaal, inter- locaal en internationaal verkeer openge steld. (M. Crt.) Verhooging van porto. „De Tijd" schrijft: „Het bericht, dat de Regeering voornemens is, het porto te verhoogen, heeft zeker menigeen vreemd doen opkijken. Wij zijn -aan de lijn van porto-verlaging; wij streven nog naar een uniform tarief voor internationaal ver keer, en ook moeten er stellig eenige veranderingen komen in de regeling van ons koloniaal postverkeer. Begrijpelijk is, dat er al bij voorbaat wordt opgekomen tegen het duurder ma ken van de b-riefzegels en nog meer te gen het hooger dagblad-porto, dat nog niet zoo lang geleden is verlaagd door verhooging van het maximum-gewicht. Ook wij zouden het betreuren, indien door een belangrijke verbooging van het briefport en van de vracht voor brief kaarten de correspondentie hooger werd belast en vooral zou 't jammer zijn, wan neer de dagbladlezers hun abonnement duurder zouden moeten betalen. Echter zouden wij ons toch kunnen voor stellen, dat de Regeering eenig meer voor deel wilde trekken uit haar postdienst, zonder de brieven en couranten te tref fen. Wie n.l. op de postkantoren in onze groote steden de bergen papier ziet aan- en wegvoeren, die uitsluitend voor re clame dienen, wie de karvrachten en pak ken circulaires ziet en daarbij de hoo- pen kaartjes en prentjes, welke vanwege de goedkoopte dagelijks door de postamb tenaren moeten worden verwerkt, terwijl vooral de lagere postalen steeds snakken naar wat hooger bezoldiging, en niet zon der reden, die mag niet reeds bij voor baat stemming maken tegen een voor nemen der Regeering om het handels- en luxe-vervoer wat meer te laten betalen. Ons dunkt, als de Minister het over dien boeg gooit, zal hij geqn verzet van beleekenis behoeven te vreezen." Te Middelburg werd heden aanbe steed het onderhoud van de Rijks-Contres- carpe te Tholen, bekoorendc tot de zée- werken in Zeeland, gedurende de jaren 1916, 1917 en 1918. Raming f855 per jaar. Inschrijvers de heeren J. Geluk J.Lzn. te Tholen, voor f876 en M. J. Scheffelaar te Tholen, voor f832 per jaar. Vervolgens het aanbrengen en onderhou den van beplantingen met bijkomende wer ken langs den Rijksweg door Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, behoorende tot de Rijks groote wegen in Zeeland. Raming f 1050. Inschrijvers de heeren L. Eversdijk 'te Biezelinge voor f 1032.83 en II. Sigt- mans, to Dordrecht, voor f950. Eén biljet werd van onwaarde verklaard. Zierikzee. Bij de Maandag gehouden aan besteding van rijszinkwerk met bijbehoo- rende stortwerken op den vooroever van het district Koudekerke tusschen de raaien 27 en 29, was minste inschrijver de heer J. W. Roeloffs, te Papendrecht, voor 1' 19.570. (Z.) Van 19 en 20 Pet. GOES. Geboren: 17, Frederica Adol- phina. d. v. Johan Hendrik van Breda en Margaretha Cornelia van Altena te Brïelle. Overleden: 18, Cornelia Adriana Dina, 5 j., d. v. Marinus van Zweeden en Tan netje Francina Adriaanse. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. J. van der Linde, jm. 29 j. en J. P. Pleijte, jd. 25 j. Gehuwd: II. C. Hengstmangers, jm. 23 j. en L. Bravenboer, jd. 17 j. Bevallen: A. A. Cal jouw, geb. Floor, d.; P. Acda, geb. Willeboordse. Overleden: J. J. Carmejoole, oud 2 d.; N. Keersemaker, ongeh. 78 j.; W. van de Putte, 4 j. Van 1619 Oct. -VLISSINGEN. Bevallen: A. M. Ver- straate, geb. Van Riet, d.S. Sinke, geb-. De Kam, z.; J. M. Lauwereins, geb. Van Liere, d.; F. van -den Berge, geb. Hof man, z. Overleden: J. de Voogd, wednr. van C. de Bert, 82 j., Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 19 Oct. 1915. Groote veiling. Goud Reinel f 9.60f 11, Zure Bellefleur f3.70f9.20, Beurre Balte peren f9.70, Bezy de Chaiunontel f 6, Pondsperen f 3.50, Hollandsch zoet f4.10, Zoete Champagne

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3