J BINNENLAND. UIT ZEELAND. Gemengd Nieuws. 1 goed, maar Viviani, die gedurende eenige dagen tijdelijk aan het hoofd van het ministerie van huitenlamlsche zaken stond, gaf oen tegenbevel tot voortzetting der landing. Dit werd aanleiding tot oen verschil van meening tusschen den tij'Jo- lijken minister van Buitenlandsche Zaken en den werkelijken. Viviani kon echter in de Kamer in gemoede verklaren, dat er geen verschil had bestaan tusschen hem en den minister van buitenlandsche za ken, want op het oogenblik, dat Viviani zich verzette 'tegen den door Deleassé goedgekeurden maatregel van den gezant, was hijzelf en niet Deleassé minister van Buitenlandsche Zaken. Een t r e i n r a m p. Een tre:n met her stellende gewonde soldaten is bij den tunnel van St. Prlvat ontspoord door het breken van een koppelstang. Zeventien dooden en tal van gekwetsten zijn reeds uit de overblijfselen te voorschijn gehaald. BILUIKIJK Naar gemeld wordt, zou Tsaar Fer dinand van Bulgarije bij het vertrek van den Franschen gezant uit Sofia het vol gende geschreven hebben: Ik betreur zeer uw vertrek, want het Fransche bloed stroomt in mijn aderen en het spijt mij, dat de betrekkingen tusschen Frankrijk ■en mij op een dergelijk puilt gekomen zijn, maar wat kan ik er aan doen? Duitschland zal overwinnen en ik ver zoek u zelfs, Frankrijk mijnerzijds voor zichtigheid aan te raden. De Fransche gezant zou geantwoord hebben: Ik zal na den beslissenden veld slag mijn land voorzichtigheid aanraden. ITALIË. De kapellen van het Quiri naal. Volgens den Homeinschen corres pondent van de „Croix" zijn er drie kapellen in het Quirinaal De eerste wordt genoemd de kapel van Guido Reni, naar een schilderij van dien schilder. De tweede heet de Paulinische kapel. Zij heeft de zelfde afmetingen als de Sixtijnsche kapel van het Vaticaan. De derde kapel is in gebruik bij de koninklijke famile, en in deze kapel hebben onlangs de kinderen van het Italiaansche koningshuis hun eerste H. Communie gedaan en het H. Vormsel ontvangen De beide eerstgenoemde kapellen wa ren sinds 1871 gesloten voor den eere- dienst. Maar sinds eenige weken is de kapel van Guido Reni weer tei uggegeven aan haar vroegere bestemming. Men weet, dat, op initiatief van koningin Helena, do groote zalen van het Quiri naal ingericht zijn tot ambulance, waar op dit oogenblik tweehonderd soldaten verpleegd worden. Om deze gekwetsten tegemoet te komen in de naleving hunner godsdienstige plichten, is nu de kapel van Guido Reni opnieuw ingezegend en wordt er bij voortduring het H. Sacrament be waard. (De Tijd.) SPASJK. Het ministerie treedt af. Naar de Voss. Ztg. via Genève uit Madrid verneemt, heeft de Spaansche ministerraad besloten den koning het outslag van het geheele kabinet aau te bieden. Het Berlijnsche blad merkt daarbij op dat het besluit van den ministerraad niet in verband staat met de buitenlandsche politiek. Men twijfelt er aan, of de koning het verzoek om ontslag zal aannemen. Tweede Kamer. Vergadering van 19 October. Ingekomen zijn de geloofsbrieven van het voor Assen gekozen lid. Daarna werd aan de orde gesteld het wetsontwerp tot wijziging van die overgangsbepalingen der auteurswet, 'waaromtrent door den heer Visser van IJzendoorn opmerkingen van teohnischen aard worden gemaakt, waarna dhr. Schim van der Loef de aandacht van de regeering vraagt voor het kwellend op treden van de hier opgerichte auteurs- bureau x, waartegen, indien daarin geen verandering komt, het ingrijpen van den wetgever noodig zal zijn. Dhr. Van Doorn bestrijdt het wetsont werp als geknutsel, waartegenover dhr. Aalhcrse betoogt, dat de ontworpen rege ring een gulden middenweg geeft ten aan zien van de belangen der auteurs en uit gevers. Dhrn. De .Tong en Fok sluiten zich vooral aan hij de kritiek op de z.g'. auteurs- fcureaux, ten aanzien waarvan minister Ort verklaart, dat de regeering er een nauwlettend toezicht op zal houden en niet tegen het nemen van maatregelen wetsontwerp om redenen van recht en op zal zien. Spr. verdedigt voorts het billijkheid. De algemeene beraadslagingen geslo ten zijnde, stelt de heer Visser van IJzen doorn (V. L., Gorinchem) een amende ment voor op artikel I, strekkende om voorziening in cassatie mogelijk te maken. De Minister van Justitie, de heer Ort, bestrijdt het amendement, op grond dat de omslachtigheid, die er het gevolg van zal zijn, den uitgever vaak zal no pen, toe te geven in gevallen, waarin dat niet rechtvaardig 'is. Het amendement wordt verworpen met 43 tegen 13 stemmen, die van do'hesren Nolens, Loeff, Roodenburg, Van Ilaa'.te, Boissevain, Gerretson, Tydeman, Van Doorn, Lobman en Knobel. Het wetsontwerp wordt z. h. s. aange nomen. In den namiddag werd een suppletoir© Indische hegrooiing zonder hoofdelijke stemming aangenomen, welke verband houdt met de voorgenomen ontginning van eenige goudvelden in het gewest Ben- koelen. Uitvoer groenten. De St. Crt. van heden bevat een kon. besluit houdende verbod van uitvoer van alle groenten in gezouten of ge- droogden toestand of op andere wijze verduurzaamd, welke in verschen toe stand niet mogen worden uitgevoerd (voor zooverre de uitvoer daarvan niet reeds verboden is). Do Minister van Buitenlandsche Zaken ontving Dinsdagochtend het bezoek .van den Minister van Koloniën in Duitsch land, Dr. Solf. De Duitsche gezant, dhr. Ven Kuhlmann, stelde hem aan Minister Loudon voor. De Rijksmiddelen. Dat het economisch leven zich lang zaam aan in ons land herstelt mag o-.a. wel blijken uit de September-ontvangsten der schatkist. Slechts .enkele cijfers. De successie-rechten bijv. brachten in September f 360.000 meer op dan in de zelfde maand van het vorig jaar. De invoerrechten gingen, vergeleken met September 1914, ruim 5 ton vooruit. Een buitengewoon groote stijging neemt men waar bij de belasting op gouden en zilveren werken, welker opbrengst over September ruim achtmaal zoo hoog was als in September 1914. De wijnaccijns steeg f 65.000, de bier accijns f 28.000. De vermogens- en bedrijfsbelasting bracht daarentegen anderhalf millio-n minder op, waartegenover de nieuwe in komstenbelasting slechts ruim 268 dui zend gulden opbracht. De suikeraccijns bracht in September 1915 bijna 548 duizend gulden minder op dan in September van het vorig jaar. Het accijns op het geslacht daarentegen bracht ruim 248 duizend meer op. De lof van Holland. Men schrijft aan „De Tijd": Nu liernaaldelijk op zoo zonderlinge wijze over Nederland wordt geschreven in het buitenland en zelfs de Holland- sclie onzijdigheid daar verdacht wordt gemaakt, is het dubbel belangrijk de aandacht te vestigen op den lof van Holland, door het gezaghebbend tijd schrift „Stimmon d- r Zeit" in zijn pas verschenen nummer gezongen Op correcte wijze tracht Nederland zijn neutraliteit te handhaven. Het put zijn gezindheid uit het door eigen strijd verworven eergevoel van zijn nationaal karakter In geen land wordt zoo oprecht en met zoo volledig succes aan een ver zoening der binneiilandsche tegenstellin gen gewerkt. De eenzijdige tolerantie van de zeventiende eeuw gedijde door zelfbedwang tot een verstandige en lus tige verdraagzaamheid, die won aan diepte, algemeenheid en uitbreiding. En deze rustelooze arbeid in het eigen land werd een hoogeschool voor het aanvoelen en zich inleven in de eigenaardigheden, de opvattingen en behoeften van andere volken. Overal, in het leven, in de regeering, in handel en wandel der Nederlanden, vertoont zich een frissche elasticiteit, een afschuw tegen starre formules, een overwinning van nationale beklemdheid door de bewegingsvrijheid in vele talen. Deze veelzijdigheid brengt ruimte van begrip en ontvankelijkheid voor anderer zeden, voornaam en loffelijk jegens vreemde eigenschappen, die de neutrale gezindheid zeer te pas komen. Alle oude handelsvolken en handels centra hebben een internationalen ka raktertrek, die overal, waar niet een oogenblikkelijke handelshebzucht het oor deel altijd bewust, nooit te goeder trouw vervalscht, voor de wereldbe langen waakt. Deze internationale trek, een kleinood van oprechte neutraliteit, is in Nederland bijzonder sterk I" Onze diplomaten in den vreemde Volgens de „Kölnische Zeitung" is de Nederlandsche zaakgelastigde te Sofia tevens zaakgelastigde te Constantinopel doch mag daar van de Turksche regeering niet meer terugkeereu, omdat hij openlijk zijn vriendschappelijke gezindheid jegens de Entente zou hebben doen blijken. Aan dezen zaakgelastigde is thans de behartiging van de belangen der Russen in Sofia opgedragen, wijl de Russische gezant met de ententediplomaten de Bulgaarsche hoofdstad heeft verlaten. „Het Volk" meldt, dat het Tweede Ka merlid Spiekman op een klacht van werk lieden, die uit Vlissingen naar Engeland wilden vertrekken, maar op bevel van den plaatselijken commandant aldaar, van de boot waren afgehaald, zich in verbin ding gesteld heeft met den minister van oorlog, die, na onderzoek van dit geval, aan deze arbeiders nog verlof had ge geven te vertrekken. Het blad meldt, dat de heer Spiekman daarop den minister van oorlog een brief heeft geschreven, waarin hij verzoekt de verbodsbepaling op te heffen, dan wel mede te deelen op welke bevoegdheid de handelwijze van de regeering steunt. Voor de Tweede Kamerverkiezing in Amsterdam IX (vacature-Vliegen) zijn candidaat gesteld J. v. d. Tempel (s.d.a.p.), \Y. de Ylugt (a.), candidaat der coalitie, -en Wijnkoop (s. d. p.). De liberalen besloten de candidatuur-v. d. Tempel te steunen. Hoe van socialistische zijde de stem busstrijd worlt gevoerd, moge uit het vol gende blijken: De schrijver van de „Oproerige Krab bels" in „Het Volk" belooft den socia listen, die niet medewerken voor Van den Tempel, dat hij hun „eigenhandig den nek zal breken". En hij vindt dat zei f „nog pas vriendelijk gezegd". Porto verhooging. De 1'. T. t. deelt miee, dat het oordeel van de post- en telegraafdireeteuren reeds over een wetsontwerp, beoogende wijzi ging van de post- en telegraaftarieven is ingewonnen, en dat het ontwerp spoedig kan worden tegemoet gezien. Melkvoorziening. De melk-, boter- en kaasvoreenigingeu zijn in de Zaterdag jl. gehouden verga dering nog niet tot overeenstemming kunnen geraken omtrent de regeling van de melkvoorziening voor binnen landsch verbruik, doch zij zullen nader overleg plegen ter regeling dezer aange legenheid op een tegen a. s. Zaterdag te beleggen vergadering Goes. Op de bovenzaal van de spijs- kokerij aan de Kleine Kade alhier ver gaderde Maandagavond de Commissi- voor de Oeconomi sche S p ij s u i t- d e e 1 i n g onder voorzitterschap van den heer J. A. van Heel. De commissie was nagenoeg voltallig aanwezig, de heer D. D. v. d. Bout was verhinderd. Nog werden opgemerkt de heeren De Beaufort en Ha jenius, respectievelijk burgemeester en secretaris dezer gemeente. Door den heer I. D. Fransen v. rd. Putte, secretaris-penningmeester, werd re kening en verantwoording gedaan over het afgeloopen dienstjaar. I)e rekening werd gecontroleerd door do hoeren De Beaufort en Hajenius en wees aan een totaal aan ontvangsten van fl544.14V2, aan uitgaven van f 1464,411/2, alzoo een goed slot van f79.73. De rekening werd volkomen in orde bevonden en de heer Fransen v. d. Putte met een huldigend woord voor zijn accuraat beheer door den voorzitter namens de vergadering ge- déchargeerd. Daarop las de heer Fransen v. d. Putte het jaarverslag voor, waaraan wij het volgende ontleenen Konden vorige verslagen vermelden, dat de bedeelingen hier ter plaatse onder gewone omstandigheden uitvoering had den gevonden, die van den winter 1914 1915 stonden in het teeken van den wereldoorlog met de ingrijpende gevolgen ook voor ons heden gelukkig gespaard gebleven vaderland. Het liet zich al dadelijk aanzien, dat op onzen bedeelingsarbeid een buitenge woon beroep zou worden gedaan, terwijl hoogere prijzen voor de aan te schaffen levensmiddelen moesten worden verwacht. Nadat onzerzijds niet verzuimd was hierop de aandacht van de burgerij te vestigen mochten wij ons verheugen in hunne flinke bijdragen tot een gezamen lijk bedrag van ruim f 1200, waarmede de collectegelden van een reeks vooraf gaande jaren met niet minder dan ruim f200 werden overschreden. Bovendien had de vereeniging „Cecilia" alhier de wel willendheid een kunstavond te geven en de ontvangsten daarvan aan onze instel ling af te staan, aan welke gelden een nuttige bestemming is gegeven voor onze gewone bedeelingen. Deze begonnen als altijd op den 2den Kerstdag, maar werden later dan gewoon lijk en wel tot half April voortgezet, re gelmatig drie maal per week met telkens 263 portiën aan 124 gezinnen, uitmakende een totaal van 11625 portiën tegenover 10490 portiën ten vorigen jare. Voor de gezamenlijke bedeelingen is verbruikt geworden 589 K.G. inlandsch spek, 30 H.L. groene erwten, 3 H.L. uien, 162 K.G. selderij, 100 K.G. gort, 218 K.G. rijst, met de noodige specerijen. Als gevolg van den oorlog in het na burige België stroomden vele Belgen naar ons land, ook naar deze plaats en kon den de soepketels van onze instelling uitnemende diensten bewijzen voor de bereiding van de spij'zen voor de arme vluchtelingen, waarvoor wij de dankbaar heid van het comité mochten verwer ven. Ook voor militair gebruik wisten die ketels zich verdienstelijk te maken. In de samenstelling van onze commissie kwam geen verandering. Zij dankt de ingezetenen voor den krachtigen geldelijken steun en veroorlooft zich de nuttige instelling bij hen te Wij ven aanbevelen. Hierna nam de heer Burgemeester het woord om namens de ingezetenen, maar vooral namens de bédeelden de commissie hartelijk dank te zeggen voor hetgeen zij ten bate onzer armen in een voor hen kommervollen winter deed. Ook voor de coulante wijze waarop de commissie met spreker werkte ten ba,te der Belgische vluchtelingen betuigde de heer De Beau fort zijn dank, de hoop uitsprekende, dat de Goesche burgerij de Commissie in haar 'nobel werk zou blijven steunen en do beste wenschen uitende voor den bloei der „Oeconomische". Aan het heengaande bestuurslid den heer Fransen v. d. Putte bracht spreker zijn warmen dank voor al wat hij voor de „Oeconomische" heeft gedaan. De voorzitter, den heer Burgemeester voor zijn woorden dankende, zeide, dat de commissie met spijt den heer Fransen V. d. Putte uit jiaar midden ziet ver trekken, hoezeer zij ook de redenen moet billijken die den heer Fransen v. d. Putte noopten tot nederlegging van zijne functie. Immers, in zijn kwaliteit van wethouder is hij nu geroepen de commissie te con troleeren. Aangenaam is het hem te kun- aen mededeelen, dat de heer T. Faberij de Jonge als secretaris-penningmeester wil optreden. Nog bracht de voorzitter hulde aan den ijver en de werkkracht van „onzen menagemeester", den heer P. A. de Ligny, in het afgeloopen drukke dienstjaar. De heer Fransen van de Putte dankte voor de vriendelijke afscheidswoorden en verklaarde, dat het hem aan het hart gaat hier vandaan te g'aan, waar hij 'talrijke jaren lid en 14 jaar lang seer.-penn. is geweest, en het werk steeds met genoe gen verricht heeft. Het doet spr. echter genoegen, dat zijn besluit geëerbiedigd wordt. Hij eindigde met de beste wenschen te vormen zoowel voor het werk der commissie als voor de leden afzonderlijk, belovende de verrich tingen der commissie steeds met belang stelling te zullen volgen. ;Ons rest aan het einde van dit ver slag den arbeid der Commissie voor de Oeconomische Spijsuitdeeling bij onze meer bemiddelde st-adgenoofen met aan drang aan te bevelen. Zij heeft, vooral in deze dure tijden, steun dubbel noodig. Landstor m. De burgemeester maakt bekend, dat zij, die voorkomen in het keuringsregister voor den Landstorm der jaarklasse 1912, zich nog aan keuring kunnen onderwerpen hij den Keurings- raad, die zitting zal houden op 3 Nov. a.s. 9 uur voorin'. in het Raadhuis. Alhier heeft zich een geval van diph- teritis met doodelijken afloop voorgedaan, n.l. bij een vijfjarig, meisje. (Z.) - Onze stadgenoot de heer L van Brug gen Jr. is bevorderd tot vaandrig bij het Reservekader. (Z.) Dhr. M. Gele Jz. alhier is bevorderd tot Vaandrig hij het wapen der Infanterie-. Gistermorgen omstreeks 10 uur werd op de Turlkade een schoorsteenbrand ont dekt Bij Mej. Bellaard Lormier. Na de hulp ingeroepen te hebben van den heer De Jong werd de brand spoedig ge- bluscht met een minimax-apparaat. Middeiburg. De politie hield gisteren zekeren P. C. B. aan, verdacht van dief stal van eenig geld. Voor de rechtbank zal Vrijdag 5 No vember terecht staan de bekende D. J. S., die in den avond van 4 Augustus op den Kanaaldijk twee paartjes aanrandde en die, toen hij even later werd aangehouden zich verzette. Hem wordt nu ten laste gelegd mishandeling, afpersing en weder- spannigheid. De heer S. Klap alhier is met ingang van 21 October benoemd tot surnumerair bij de Staatsspoor te 's Heer Arendskerke. - Maandag werden h'er 2 militairen aangehouden, die Zondag niet van verlof naar Vlissingen waren teruggekeerd. Zij werden door een sergeant naar Vlissingen gebracht, doch wij vernamen, dat ze bij Souburg er weer van door zijn gegaan. (Z.) - De Lange Geere was Maandagavond in rep en roer, doordat een daar wonende Belg in drift en onder den invloed van sterken drank eerst op straat en toen in huis bij zijn benedenburen ruzie maakte en raasde en tierde. Twee agenten van po litie wisten den man te doen bedaren; waarop de rust. in de straat weder terug keerde. (Z.) Vlissingen. Een gouden j u h i 1 e. A.s. Zaterdag, 23 Oct., is het 50 jaar ge leden, dat de St. Vincentius-Vereeniging alhier bij den Ho-ofdraad te Parijs werd ingelijfd. Bij 'gelegenheid van het Gouden feest der Ver. zal eene extra-bedeeling gehouden worden. In verband echler met do zec-r beperkte middelen, waarover de conferentie tegenwoordig beschikt kan deze echter, jammer genoeg, niet zoo ruim zijn als bij gelegenheid van het Gouden Jubilé wel gewenscht werd. Zondagochtend zal in de Parochiekerk om half elf eene plechtige H. Mis wor den opgedragen, terwijl om half één eene buitengewone vergadering in het gebouw der Vereeniging, Gravestraat, gehouden zal worden. Als bijzonderheid kan nog worden me degedeeld, dat door de St. Vincentius- Vereeniging te Vlissingen van begin October 1914 tot einde Juli 1915 pl.m. 250.000 ochtend-, middag- of avondmaal tijden aan vluchtelingen verstrekt zijn, terwijl honderden kleedingstnkken zijn uitgereikt. Ingekomen: Mej. E. M. Dommisse, onderwijzeres uit Nijmegen naar Badhuisstr. 47; mr. J. P. van Rossum Jr., gem. secretaris, Haarlem, Koningsweg 27; J. Bonsema, condr. poste rijen, Amsterdam, Van Dishoekstr. 5; L. van den Heuvel, rij Wel hersteller, Middel burg, De Huijterstr. 11, W. M, Vermeulen, plaatwerker, Middelburg, Kolvenierstr. 11; M. P. Schrier, sepgt.-majoor inf., Teirneu,- z-en, C. Buskenstr. 3; mej. L. C. Wilgen, religieuse, Brielle, CLacisstr. 161M. Baan, zonder her., Middelburg', Oude Markt 20; M. Rurgerhoff, klinker, O. en W. Souburg, Bankertstr. 54; S. Hoekstra, asp. verifi cateur, Amsterdam, Kasteclstr. 62 Vertrokken: W. Jansé, van A. De- lcenstr. 65 naar Amsterdam; J A. Proost, Cravenstr. 15, Tilburg; mej. P. J. Sy- brants, Ffesschenstraat 10, Zutphen; dr. H. T. Oberman, BJ de Ruijter 49, Heem stede; H. J. Heere-Nickel, R. Claeszens- straat 1, Helder; M. W. Westerik-Rokers, Koningsweg 1, Helder; mej. P. Andries- sen, Houtkade 18, Middelburg; J. W. A. Losccaat van Naclmis, C. Buskenstr. 3, Breda; J. A. A. M. Stoop; Scheldestr. 46, Utrecht; L. Z. Gillissen, Badhuisstr. 31, Amsterdam; C. Akkermans, Oude Midd. weg 66, O. en W. Souburg; J. K. Voerman, Beursstraat 2, Middelburg; L. J. E. van Wezel, Bellamypark 17, Delft; F. Romeijn, Glacisstraat 13, Den Haag; G. J. de Neef, Lampsensstr. 13, Rotterdam; M. A. de Korte Zelke 36, Botterdam; I. de Bruijne, Kerkstraat 8, Middelburg. Kruiningen. Voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezing alhier zijn do vol gende candidaten gesteld: J. B. Koek, J. K. Ribbensen, Job Sinke, ter aanvul ling van de vacature ontstaan door het overlijden van den heer C. Dek. Heinkenszand. Terwijl een jongen van den werkman W. alhier bezig was bieten de koppen af te hakken schoot het m'es uit en kwam zoodanig in twee zijner vingers terecht, dat onmiddellijk genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Maandag j.l. had de wagen maker S., bij het bewerken van een stuk hout, het ongeluk dat de dissel uitschoot en zoodanig jn een zijner voelen drong, dat heelkundige hulp moest worden inge roepen. (Z.) Cadzand. Een correspondent van do „N. B. Ct." is Zondagmiddag alhier ge tuige geweest van de stoutmoedigheid van een vlieger. Omstreeks vier uur, schrijft hij, werd onze aandacht plotseling getrok ken door hevig vuur en ontploffingen van granaatkartetsen, hoog in de lucht tus schen Zeébrug'ge en Ivnoeke. Weldra hoor de en zag men deh stouten vlieger-ver kenner op groote hoogte komen aanzwe ven, omringd door de wolkjes der ont plofte granaatkartetsen. In het geheel wer den er zeker een jxrar honderd van deze projectielen door de Duitschers op afge vuurd, waar tusschen door telkens ook mitrailleuses ratelden. Nooit tevoren was er zoo lang hoven dit terrein gevlogen als thans. Nu eens zag men den vlieger plot seling dalen, dan weer even vlug omhoog stijgen. Soms leek het, als de motor niet doorsloeg, of het vliegtuig omlaag zou storten, maar dan sloeg de motor weer aan en steeg de vlieger miet een gemak, of het kinderspel was. Toch omringden hem steeds de granaatkartetsen. Nadat dit een groot half uur geduurd had, zag men het vliegtuig langzaam over zee naar het Westen stevenen en werd het weer stil. Sluis. Doodelijke val. Dinsdag morgen iel de oppassende 62-jarige werk man J. L M. van een vlastas in de schuur op de Gareninai kt alhier, met het treurig gevolg, dat hij morsdood was. Het uit schieten van een verrotte balk is de oorzaak van dat groot ongeluk Het lijk is naar het Gasthuis vervoerd. (M. Ct.) IJzendijke. De lieer J. Rip, machinist der electnsche centrale alhier, heeft tegen het einde dezer maand ontslag gevraagd uit zijn betrekking. (M. Ct.) Waterschapsbenoemingen. Bij Kon. besluit van 15 dezer zijn be noemd in de provincie Zeeland: tot gezworene van den Van Wuyck- huisepolder, J. D de Feyter te Hoek; tot voorzit er van het bestuur der wa terkoeling van de cilamiteuze polders Mar- garetha, Kleine Iluissens en Eendragt, A. de Kraker te Zaamslag'; tot voorzitter van den polder Walcheren, A. W. Berdenis van Berlekom te .Middel burg; tot lid van het bestuur der waterkeering van den c.damiteuzen Zimmermanpolder, C. Rutijn te Rilland-Bath; lot plaatsvervangend dijkgraaf van den Kleine Molenpolder, P. A. Schillemans be Graauw; tot lid van het dagelijksch bestuur van het waterschap de Prins Hendrikpolder, provinciën Zeeland en Noord-Brabant, A. Verwijs te St. Philipsland. Treinbotsing. Op het station Gouda zijn twee treinen op elkaar geloo- pen. Er werd alleen materiëele schade aangericht. I)e treinenloop werd er in geen enkele richting door vertraagd. De grenswacht te Losser heeft Maandag en Dinsdag 1.7 smokkelaars in margarine en allerlei levensmiddelen bekeurd. Dins dag' is de smokkelaar II. S., fabrieks-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2