Wetenschap en Kunst. Scheepvaartberichten. Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. Gemengd Nieuws. SPORT. KERKNIEUWS. ONDERWIJS UIT DE PERS. Landbouw en Veeteelt Marktberichten. Burgerlijke Stand. inleenb'ank, H. ■eling Zeeland denstamboek; verledene als >ek sprak na- ngsconimissie. i-or de belang- (Hdbl.) weer terug, blijde nieuws leling van den laag, heeft de weten gedaan nandantur in heeft toegela- (Hdbl.) koe van den staat van dol- bemachtigen gevaar niet e het op den naar een hof- r het in een logde men om uineer het op ar werd boor den grond en ,f. Ten slotte e in die er in oten het beest „M. Ct." kerbieten loo- ■a-treinen per velhebber van van Hecking- 4 October de vastgesteld: jksgrens van [aarde gebied, aatsen aan de gebied in de m naar zee te Nederlanders, ttig werkzaam ben, of behoo- -et tweede lid oover daartoe Oorlog, of van artikel 2 vergunning is ikwerkers, Ge- raaiers, Boor- iedienden van Schavers, Sto- fahrieken van eiders in fa ng, Leiders van leepsbouwkun- Ingenieurs in pswerven en en Ploegbazen eepswerven en chinefabriek 'en, Werkplaatsen, isch-e- Bureaux; en Gieters, Be- letaalgieterijen, ructeurs, Moll eden, Loopen- Ernstvuur- wielherstellers. ister van Oor- tikel bedoelde zal bij dien rzoek moeten de vermelding oeker wenscht eg langs wei- het vervoer- ht gebruik te n het Buiten- bezoeken en ij die plaatsen dat verzoek zal een duidelijke, phie van den telde verklaring ïer woonplaats, erzoeker weer- zijn geslachts- acht, geboorte- en, welke door aar, of zooveel woordige woon- geoefend, woon- rzoeker minder Lwoordige woon- vorig© woon- lister van Oor- jen ook worden de autoriteiten iet versperrings- Vlissingen uid-Beveland te e Scheepsmacht Veere; Zierikzee; Brouwershaven Bruinisse Jost Zeeuwsch- \rest Zeeuwsch- bekend maken vergunning kan Artikel 3. Met de uitvoering dezer regeling, waar onder mede begrepen wordt, het belet ten van hetgeen in strijd daarmede dreigt te geschieden, zijn belast de daar toe door mij aangewezen militairen en de ambtenaren van invoerrechten en accijnzen. Uitgegeven te-Middelburg 14 Oct. 1915. De Vice-Admiraal, Commandant in Zeeland, G. P. VAN HECKING COLENBRANDER. Door Ged. Staten is in hunne vergade- dering benoemd tot 2en klerk ter prov griffie van Zeeland de heer J. M. Ilertogh te Bergen op Zoom, vroegerte Middelburg. Jaarwedden van Burgmeesters en Secre tarissen in Zeeland. De jaarwedden der voornaamste ge meente ambtenaren burgemei ster en secretaris waren tot heden nog steeds gebaseerd op den „ouden tijd toen het op het gemeentehuis, vooral ter dorpssecretarie, verre van druk was, en gewoonlijk aldaar de veldwachter met een niet onbelangrijk gedeelte der werkzaamheden belast was. Nu een grondige kennis der gemeente administratie een ware studie is ge worden, en haar richtige beoefening be slist de medewerking van intellectueel ontwikkelden vordert, is het niet meer dan billijk dat eindelijk door Ged. Sta ten van Zeeland tot een jaarwedde her ziening is overgegaan, die een einde zal maken aan den bestaanden onhoudbaren toestand. De jaarwedden zijn nu door Ged. Staten vastgst- ld als volgt Bevolk, cijfer der gem min-jaarw. Ie kl. beneden 500 zielen f 300 2e 500- 800 375 3e 800-1200 - 500 4e 1200 - 2000 - 675 5e 2000 - 3000 - 900 6e 3000 4500 - 1125 7e 4500 6500 - 1400 Voor de grcotere gemeenten Middel burg, Vlissingen, Zierikzee, Goes en Neu zen is door Gi d. Staten geen bijzondere regeling getroffen, en behoudt het col lege zich volledige vrijheid voor. (Msb De vereenigiug „Voor de Kunst" te Middelburg houdt van 24 tot 31 dezer eene tentoonstelling van schilderijen en Etsen van Walter Vaes te Veere. Ze zal dus ijp twee Zondagen beslag leggen De mist. De mist der laatste da gen doet ook in Zeeland veel last ont staan voor de scheepvaart. De Provin ciale stoombootdiensten ondervinden her haaldelijk groote vertraging of moeten een dienst laten vervallen. Het isolement van Zeeuwsch-Vlaanderen is hierdoor nog grooter dan in tijden van helder weder. De dienst op de Oosterschelde onder vindt ook last. Zoo o.a. Zaterdag, toen de ochtendboot van Zierikzee niet verder kon komen dan Kortgene en inplaats van naar Middelburg door te gaan, des middags paar Zierikzee terugkeerde. Op de Westerschelde liep een hoog- aarts van schipper Schroevers van Vlissin gen tusschen Breskens en Hoofdplaat op een bank en moest met een roeiboot gelost worden. Ook andere hoogaartsen, die over wilden steken, raakten den koers kwijt. Bij onderlingen verkoop is de hofstede van den heer De Miljano nabij de Maagd van Gent onder de gemeente Rhilippine, overgegaan in handen van der heer J. van Rompu te Neuzen. De heer De Mil jano gaat rustend landbouwer worden. (M. Ct.) Londen. De correspondent van „De Tijd" meldt, dat in gewoonlijk goedinge- lichte kringen te Londen verzekerd wordt, dat dr. Gray, mini® tie rvanbuiten- landsch© zaken, zijn ontslag heeft aangeboden. Amsterdam. Hedenmorgen heeft ter wijl de twee kinderen van de familie De H. in de Zanddwarsstraat even alleen werden gelaten, de kleine van 2' jaar al spelende een touw geslagen om den hals van het andere kind van. 11 maanden en bet geworgd. Rotterdam. Een koopman, wonende aan de Binnenrotte alhier, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat de reiziger A. E. f 2000 van hem heeft verduisterd. Vlaardlngen. De omgekomenen van den verganen logger 1781 zijn: K. S. Pronk, 65 jaar, gehuwd, M. Harteveldt, 35 jaar, vader van 5 kinderen, en de 16-jarige F. de lager, allen Scheveningers. Sofia. Naar de „Agenoe Bulgare' nieldt heeft de regeering hij de neu trale staten geprotesteerd tegen de schen ding van Bulgarije door Servische troe pen. 18 October 5 uur 's namiddags Weenen. Men meldt aan „De Tijd", dat een Italiaansch tranportsc-hip, ver voerende 3000 soldaten naar Moedros, gisteren is getorpedeerd. Parijs. (Officieel communiqué van he den 3 uur). De Franschen hebben in den afgeloopen nacht door hun artillerie- en infanterievuur 3 nieuwe aanvalspogingen van den vijand op het Bois Hache, noord oostelijk van Souchez verijdeld. Ten zui den van de Somme werd de bijna onafge broken strijd met loopgraaf-mo-rtieren voortgezet. In den sector van Lihon richtten de Fransche batterijen een krachtig vuur te gen de Duitsche werken. Ten noorden van Verdun hebben de Duitschers getracht de trechters, door ont plofte mijnen veroorzaakt, te bezetten. Zij' zijn overal teruggeslagen. Gedurende den nacht was er infanterievuur van loop graaf'tot loopgraaf'in de streek van No- meny. De Fransche artillerie heaft in die streek vijandelijke arbeiders verdreven en het station Lamont gebombardeerd. Saloniki. (Officieel.) De troepen der Entente hebben met de Servische troe pen Strumiza "bezet. Dit bericht is ech ter van Servische zijde nog niet beves tigd. De geallieerden hebben de punten, die den spoorlijn beheerschen, bezet, waardoor zij in staat zijn die lijn te be machtigen. Petersburg. (Officieel). Van het Kau- k'asisch front. Bij het dorp Norsjine op de hoogte van Olty op Turksoh gebied voerden onze troepen met goed gevolg verkenningen uit. Doordien de Turken versterkingen kregen gingen zij. tot het offensief over en wierpen zich in den nacht van 15 October in stormaanval op Norsjine, doch wij wierpen hen roet groote verliezen terug. De Turken waren genoodzaakt zich op hunne vorige stel lingen terug te trekken. Athene. 'De Fransche troepen zijn in Macedonië bij- de spoorwegbrug tusschen Hudoiwe en Valandowo in gevecht geraakt met 40000 Bul-garen, die de Franschen aanvielen. Het gevecht wórdt voortgezet. De Bulgaarsche artillerie bombardeert Valandowo, dat krachtig weerstand biedt. Aken. (Part.). Gister-en kwamen van het front in Noord-Frankrijk 11 lange treinen rniet zwaargewonde Duitsche mili tairen aan. Ook kwamen ©enige treinen aan met 400 'krijgsgevangen EngelsChe en Fransche militairen. Cetlinje. (Montenegro). Gisteren deden de Ooistenrijbers een aanval aan de Druna en bij Crahovo. Zij werden onder zware verliezen afgeslagen. Een vijandelijk vliegtuig is achter onze linies bij 'Pleo-lje gevallen. Een officier en een mindere werden gevangen geno men. Bern. Uit Charri-de-Vond wordt be richt dat een vreemd vliegtuig bommen heeft geworpen en een volwassene en een kind heeft gedood. 3000 Lit'er Benzine. Een belas tingambtenaar aan de Binnenhaven te Rotterdam, waar een afgeladen wagen stond, voor Crefeld bestemd, met 51 zand- st-eenen zuilen voor bruggebouw, meen de Vrijdag toevallig te ontdekken, dat een van die zuilen bij aanraking ver dacht klonk. In overleg met een collega sloeg hij een dier zuilen stuk, en ont dekte inderdaad, dat er een blikken buis in zat, opgevuld met benzine tot een hoe veelheid van 60 liters. Dit was aanlei ding om hetzelfde proces' ook op de andere zuilen toe te p-a-ssen, die op de zelfde wijze bleken opgevuld. Op deze w'ijize is door de belastingambtenaren dus 3000 liters benzine aangehouden. Stoomtram t-e water. Omtrent dit ongeluk te Stampersgat meldt men uit Roosendaal Donderdagavond om 6 uur is de stoom tram komende van Willemstad naar Roo sendaal' ter hoogte van het naburige Stam- persgiat in de rivier de Mark gereden. Er was juist -een schip doorgelaten- De ma chinist schïjkit door den mist het onveilig brugsignaal' niet gezien te hebben. De machine stortte in de diepte, doch ge lukkig! brak d-e koppeling af waardoor de tr-ein, waarin een paar honderd militaireq zaten, bleef hangen en slechts enkele der inzittenden lichte kneuzingen kregen. Machinist -en stoker zijn verdronken. Van een rijtuig dat vóór de brug stond werd het paard aangereden en gedood. Vergiftiging door vleesch? Verleden week zijn voor de derde maal vele manschappen op het fort te Hoofd dorp na het eten van vleesch ongesteld geworden. Er werd aan kwade trouw ge dacht. Nad-er wordt gemeld, dat de diarrhee- verschïjnselen zich met vrij groote tus- scbenpoozen driemaal hebben voorgedaan, telkenmale na gebruik van vlees'oh. Een soldaat van het garnizoen, die in het fort alleen maar een stukje vleesch nuttigde, is ook denzelfdön nacht als d-e -manschappen van 't fort ongesteld geweest. Israëlieten, die het teten niet hebben genuttigd, hebben in 't geheel gieen diarrhee gehad. De ziekteverschijnselen waren blijkbaar niet van ernstigen aard, want geen der manschappen heeft zich 's morgens voor het ziekenrapport aangemeld. Allen heb ben den gewonen dienst weer meege maakt. Het vleesch wordt niet via Abcoude, doch van Amsterdam via Koudekerke naar de forten te Hoofddorp, Aalsmeer en Kudelstaart verzonden. Bij! de man schappen in de beide laatstgenoemde for ten hebben zich blijkbaar na het gebruik van het vleesch geen ziekteverschijnselen voorgedaan. V-eie soldaten vinden het vleesch van slechte qualiteit en hebben daarover dain ook reeds geklaagd, echter zonder gevolg. Door de bevoegde autoriteiten werden d-e faecaliën ter onderzoek naar Amster dam opgezonden. Buiten dedeur gezet. Dinsdagavond laat werd een ruim 78-jarige man, die in huis was bijl z'n kind-eren in de Dam- buurt 'te Utrecht en daar buitengewoon lastig1 scheen te zijjn, door die kinderen buiten de deur gezet en overgebracht naar de Woning van een der andere kin d-eren. Doch ook daar was men op- de ontvangst van den vader niet bijster ge steld en de dochter bonjourde op- haai' beurt dten man de deur uit, en adresseerde h-em naar een derde dochter, ook in de huurt won-ende. Maar dochter nummer drie, wel wetende wat dochter nummer één met haai' vader had te stellen gehad, had er evenmin zin in, om den ouden man bijl haar op- te nemen en gaf dus: ni-et thuis. Het slot van de historie was, dat de oude man, die zéér slecht ter been was, naar de politie werd gtezonden en 's nachts logeerde in het politiebureau. Woensdagochtend hielden de drie dochters in -dat politiebureau conferentie, om uit te maken, wie van hen vader weer in in hui-s zou nemen. Geen van drieën was genegen den man onderdak te verteenen, maar d-e politie hoopte na héél wat praten toch eindelijk één der kinderen bereid te vinden, den hedendaagsehen koning Lear huisvesting te geven. (H. D.) Ontsnapt. Een der te Urk geïnter neerde Engclsehe officiers wist Dinsdag morgen te ontkomen en met een der Urker booten Enkhuizen te hereiken. Van den vluchteling', die van hier per trein mo-et zijn vertrokken, is tot heden nog geen spoor gevonden. (Maasbode.) Voetbal. Te Middelburg speelde Zondag j.l. voor de tweede klasse-comepetitie „Zelandia" tegeu „N. A. C. II". Uitslag 11. Te Breda werd gespeeld door „Ve'.ocitas II" tegen „.M. V. V. O. I". Uitslag 42. Voor de derde klasse had te Middelburg de ontmoeting „M. V. V. 0. II" tegen „Vlissingen III" plaats. Uitslag! 41. Een aalmoes voor den Paus. In de twaalfde lijst van giften, inge komen als bijzondere gave voor Z. H. den Paus, verantwoordt „Sint Bavo" een eindcijfer van f36.395.90. Geslaagd voor de Vrije- en Orde oefeningen te Rotterdam, de dames J. Delzenne en J. L. Jansen, beiden van Vlissingen. Te 's-Gravenhagë voor het stuurlieden- examen, groote -stoomvaart le stuurman dhr. G. W. T. Mol en D. Smit3e stuurman do heeren A. Lokman, P. J. v. Loo en J. Ossewaarde te Goes. Voor den dienst in Ned.-Indië is be stemd de heer L. B. M. Rottier te Hulst, voor onderwijzer der 3e kl. bij het Euro- peesch lager onderwijs. (Z.) Bevredlgings commissie inzake het onderwijs „Die Telegraaf" publiceert 'gen voorstel van d-e eerste sub-commissie der Staats commissie voor het Onderwijs (de z.g. B-evredigings-commissie), ingesteld bij Kon. besluit van 31 Dec. 1913, va,n welke sub-commissie dr. Bos voorzitter en de heer C. Feith secretaris is. Deze sub-com missie had zich bezig te houden met de redactie van artikel 192 der Grondwet. Het voor-stel dier sub-commissie werd den 20sten September 1915 als geheim stuk aan d-e leden der volledige commissie gezonden en luidt, volgens „De Tel., als volgt 1. Het onderwijs is een voorwerp van de aanhoudend© zorg der regeering. 2. Het geven van onderwijs is vrij, be houdens het toezicht der overheid en bovendien, voor wat het algemeen vor mend, zoowel lager als middelbaar on derwijs betreft, behoudens hef onderzoek naar de bekwaamheid en de zedelijkheid van den onderwijzer; het een en ander door de wet te regelen. 3. Het openbaar onderwijs wordt, met eerbiediging van iedere godsdienstige be grippen door de wet geregeld. 4. Overal wordt in het Rijk van over heidswege de gelegenheid gegeven tot het ontvangen van voldoend openbaar algemeen vormend lager onderwijs. 5. De vo-orziening in de kosten van het bijzonder algemeen vormend lager ou derwijs, dat aan ue bij de wet te stellen voorwaarden voldoet, wordt zoodanig ge regeld, dat d-e vrije keus tusschen open bare en bijzondere schoten niet door geldelijke omstandigheden wordt belem merd. 6. De Koning doet jaarlijks 'van den staat van het onderwijs aan de Staten- Generaal verslag geven. Een beslissing gcëischt „Het Huisgezin" schrijft: „De lijkoven onder Velzen heeft druk werk: reeds over de derlig crematies hebben tot dusver plaats gehad. „Wat daar geschiedt is een in zijn wezen onwettig bedrijf. „Indien de lijkverbranding mogelijk is, is zulks enkel te danken aan eenle mte in de wet, tientallen van jaren door nie mand vermoed, maar ten slotte door ons hoogste rechtscollege geconstateerd. „Met den geest der wet, met wat altijd voor haar bedoeling gehouden is, is de lijkverbranding in lijnrechten strijd. „Bovendien spreekt het vanzelf, dat lijkverbranding behoort omgeven te zijn door voorzorgsmaatregelen en waarborgen in liet belang der justitie. „Wel heeft de minister van Justitie de welwillendheid zoo ver gedreven, in overleg met de vereeniging voor facul tatieve lijkverbranding, eenige formali teiten vast te stellen, waaraan voor de crematie behoort te worden voldaan, of liever waaraan men wenscht te voldoen, maar het spreekt vanzelf, dat een dergelijke zaak niet op een onderhai-idsch afspraakje, doch op een wettelijke rege ling dient te berusten. „Gisteren is te Westerveld het stoffelijk overschot van een Kamerlid verbrand. „De regei ring en de linksche Kamer fracties waren daarbij vertegenwoordigd en gaven door hun aanwezigheid zekere sanctie aan een, hoe men het keert of wendt, onwettig bedrijf. „Hierdoor treedt de zaak in een nieuw stadium. „Men kan thans aan een wettelijke beslissing in deze aangelegenheid niet meer ontkomen. „Het heeft ons steeds bevreemd, dat de regeering voor een oplossing van dit geval uit den weg is gegaan. „Zij mag het thans niet langer doen. „Meent zij, dat de lijkverbranding be hoort te worden toegelaten, zij schrijve het in de wet „Is zij een tegenovergestelde meening toegedaan, zij vuile de leemte in de be grafeniswet aan. „De toestand van thans, waarbij de lijkverbranding is binnengesmokkeld en zonder wettelijke waai borgen wordt vol trokken, is niet houdbaar. „Toen indertijd de persoonlijke dienst plicht door het z.g. plan Coolen werd ont doken, was men er onmiddellijk bij om door een kleine wijziging in de Militie- wet de gebleken leemte aan te uilen. „Welnu, dat voorbeeld dient thans in den een of den anderen zin te worden gevolgd. „Veel beter is het, de zaak principieel uit te maken en uit te vechten, dan door oogluikende toelatii.g den eerbied voor de wet te ondermijnen. „Nu, blijkens de Troonrede, de gewone wetgevende arbeid weer kan worden ter hand genomen, is de laatste reden, die uitstel wellitht zou kunnen verontschul digen, vervallen". Mond- en Klauwzeer. Kloetinge. In deze gemeente is mond en klauwzeer uitgebroken onder de melk koeien van den landbouwer J. van Liere. (Z.) Op last d-er autoriteiten is de geheele veestapel van den landbouwer C. Steen- dijk Czn. te Stavenisse, wegens mond en klauwzeer, onteigend. Een gedeelte der 22 runderen en 7 varkens is Zaterdag in d-en grond gestoken en de rest afge slacht. (M. Ct.) Besmettelijke veeziekten. Een bijvoegsel tot de Staatscourant bevat een staat van de gevallen van be smettelijke veeziekten in Nederland, voorgekomen gedurende de maand Sep tember. Daaraan ontleenen wij de vol gende opgave (de cijfers tusschen haak jes duiden het aantal eigenaren aan, on der wier vee de ziekte voorkwam) mond en klauwzeer bij de herkauwende dieren en de verkens (88)schurft bij de eenhoevige dieren en de schapen 74 (25); rot kreupel bij schapen 472 (31); vlek ziekte bij varkens 106 (84)miltvuur onder alle vee 13 (13). Voor Zeeland waren de cijfers voor mond- en klauwzeerDriewegen 2, IJzen- dijke 1, Oostburg 2, O. en W. Souburg 1, Retranchement 1 en Wemeldinge 1. Voorts twee gevallen van vlekziekte dei- varkens bij twee eigenaars te Ierseke. (M. Ct.) Veiiingsver. „Goes en Omstreken." Goes, 16 Oct. 1915. Groote veiling. Goudreinet le soort 12 ct. per K.G. Kleine veiling. Appels: Goudreinet le soort 12 ct., Bellefleur (zoet) 78 ct., Sterappel, 2e soort 71/2 ct., Tuinzoet 56 ct., Belle fleur (zuur) 8 ct., Peperappel 6 cj;., Borame d' Oranje 56 ct., alles per K.G. Peren. Wilhelmina 13 ct., Oranje Ber- gemot 6 ct., B-eurré Napoleons 810 ct., Pondspeer 6 ct., Gieser Wildeman 5 ct., Weidrager 45 ct., Jodenpeer 5 ct., Sha- moutelles 56 ct., Nouveau Poiteau 8 10 ct., Curê 57 ct., Soldat Laboureur 910 ct., -alles per K.G. Diversen. Selderij 6 ct. per bos. Aardappelen: bonte f2.90, blauwe f3 per H.L. IJzendpke, 16 Oct. 1915 Ter graanmarkt van heden bestond de aanvoer biina alleen uit bruinebooi sd, die f3.lager liepen. Wegens bietendrukte was het marktbezoek niet groot Jarige tarwe f 12.— a f 13 nieuwe tarwe f 12.— a f 12.50, nieuwe winterge-stf 13.50 a f 13.75, nieuwe zomergerst f 13.50 a f 13.75, haver faf-.— groene erwten f 19. a f20,kroonerwten f 19.a f20.—Bruine boonen f 19.— a f 20.(M. Ct.) Tholen, 18 Oct. 1915.J Ter graanmarkt van heden was tarwe f 10.a f 12.—wintergerst f 12.a f 13.—, haverfl2.af 13.,karwij f20.a f21.—, rogge 110.a f 11.alles per 100 kilo. Wiiteboonen f21.— a f22.—, Bruineboo- nen f20.a f22.-, Kleine erwten f20.- a 21.—, Aardappelen f3.a f3.25, .Ajuin f7.a f8.per hectoliter. (M. Ct.) Hulst, 18 Oct. 1915. Aanvoer minder, handel kalmer. Tarwe f 12.50, Wintergerst f 13.50, Rogge f 12.Havtr f 11.50, Erwten f23Bruine boonen f23.—, Lijnzaad f30.-. (M. Ct) Rotterdam, 18 Oct. 1915. Binnenlandsche granen. Tarwe klein aanbod, hooger betaald f 11.75 a f 13,20. Gerst weinig aangeboden. Chevalier f 14.75 a f 15.25. Wintergerst f 13.75 a f 14.25. Zomergerst niet getoond. Haver weinig ter markt, hooger verkocht f 13 a f 13.90. Bruine boonen ruim ge toond, hooger verkocht f 18 a f 20.25. Buitenlandsche granen. Mais. La Plata aangekomen f186, stoomend f186, afl. Nov.Dec. f189, Amerik. mixed disp. f194 f221, Dec. Jan. f196. Eieren. Zeeuwsche f 7 f 7.50, Over- maassche f7.25 a f8 per 100 stuks. Varkens. Aanvoer 584 stuks. Prijs 46 a 48V2 ct., lichte voor export 39 a 44 ct. Aardappelen. Brielsche kralen f3.20 a f3.50, Zeeuwsche b-lauwe f3.30 a f3.50, Zeeuwsche eigenheimers f2.75 a f 3.Zeeuwsche bont© f 3.25 a f 3.50, Zeeuwsche b-ravo's f 3.— a f 3.50, Spui- sche eigenheimers f 3.a f 3.30, Poters f2.25 a f2.60, Red Star f2.70 a f3.—. Veel aanvoer, tamelijk vraag. Vlas. Aanvoer 1636 steen b-lauw, prijs 80 a 135 stuivers; 300 steen wit, prijs 90 a 46 stuivers; 750 steen Gron., prijs 100 130 stuivers; 170 steen Holl. geel, prijs 100 a 130 stuivers. AMSTERDAM, 18 OcL Aardappelen. De aardappelenprijzen waren heden: Zeeuwsche eigen h. per mud f2.60 a 2.80 Zeeuwsche bonte f 3.25 3.40 ZoeuwfChe blauwe f3.25 „3 40 Eigenheimer Poters f2.40 „2.50 Spuische eigenh. f2.80 „3.— Aanvoer 7 ladingen. Van 16—18 Oct. MIDDELBURG. Bevallen: M. Rood, geb. Verlinde, z.; J. de Pagter, geb. Jonkman, d.; J. M. Carmejoole, geb. Magendans, d. en z.; P. S. Wisse, geb. Allaart, z.; C. G. Heyliger, geb. Jolmers, z. Van 1216 October 1915. VLISSINGEN. OndertrouwdJ. ten Ca'e, 26 j. jm. en M. J. Jager, 21 j. jd.J. 1. Preuniger, 29 j. jm. en E. Verhorst, 28 j. jd.; R. C. Vantorre, 27 j. jm. en Z. M. Gh-eselle, 25 j. jd.; M. de Nooijer, 21 j. jm. -en G. Smit 21 j. jd.; E. G. Pugh, 36 j. jm. en H. A. von Ku-now, 39 j. jd.; W. Leeuwenburg, 24 j, jm. en E. A. Wanner, 23 j. jd.M. Pierens, 22 j. jm1. en W. de Nooijer, 20 j. jd.; G. J. M. van D-eunegem, 27 j. jm. en A. M. S. Mavis, 37 j. jd. GetrouwdL. J. Zietse, 25 j. jm. en L. W. van den Berg, 25 j. jd.; J. A. Huijfekens, 21 j. jm. en If. E. Riedel', 25 j. jd.; J. J. Goor, 33 j. jm. en J. W. Mudd-e, 21 j. jd. Bevallen: J. van de Kreke, geb. Bode, z.; C. de Rooijl, geb. Poppe, z.; A. Heijdens, z. (levenloos). Overleden: M. van den Bos, 86 j., wed. van H. Nagel; L. van Huizen, 41 j., vr. van J. Pi-eterse; W. Kop-mels, 2 m., z.; P. K. Dommisse, 78 j., man van W. J. Mortier. Van 115 October 1915. KRABBEXDIJKE. Giehuiwd: 7, Marinus Valkier 45 j. wedn. te 's-H. Arendskerke en Anna de Waard, 42 j. jd. te Krabfcendijke; Pieter Kriekaaxd, 40 j. wedn. en Maria Poortvliet, 24 j. jd. Geboren: 1, Bastiaan, z. v. Jacob op 't Hof -en Adriana Langebeke; Jan Mari nus, z. v. Jan Ali-ewijn en Neeltje d-e Jonge; 3, Kornelia, d. v. Johannis Jozua Vos -en Adriana Versprille. Overleden: 9, Jan Weslstrate, 39 j. ongieh.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3