Rechtszaken. Ingezonden Stukken. Afliop verkoopingen aanbestedingen, m Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. Gemengd Nieuws. Correspondentie d. J!, te Veere f 1. Te zamen £222.85 in Holl. geld en 105 francs. Verdere bijdragen worden gaarne inge wacht Bogardstraat 34, bij den secr.-pen- ningm. J. van der Fecn. Vlissingen. Alhier is op 10 October j.l. een bankbiljet ontvreemd van f 10, dragen de het nummer 7582G. De. commissaris van politie alhier verzoekt inlichtingen omtrent het vermiste. - Verkeer met Engeland. Gis teravond is alhier geen mailboot aange komen, en vandaag vertrekt er geen boot van hier naar Tilbury. De gisteren van Londen vertrokken „Oranje Nassau" arriveerde eerst beden- middag omstreeks 1 uur. Hedenavond wordt de „Mecklenburg" uit Engeland verwacht. Woensdag is naar het Huis van Be waring te Middelburg overgebracht Ca. Ja. hvr. G. v. d. H. te Vlissingen, ver dacht van abortus provocatus. Heden herdacht de heer G. J. Beo- rendsen, stationschef te Vlissingen, onder vele blijken van belangstelling, den dag waarop hij vóór 25 jaar bij de Staats spoor in dienst trad. Alhier is overleden de heer P. K. Dommisse, emeritus-predikant, oud- archivaris der stad, bekend door zijn stu diën van plaatselijke geschiedenis. De overledene was ridder in de orde van Oranje Nassau. Schore. Donderdagmorgen omstreeks 5 uur werden de dorpsbewoners opgeschrikt door aanhoudend schieten. Spoedig bleek dat een Zeppelin passeerde. Unze soldaten hadden het gevaarte aanstonds onder schot genomen, echter zonder ander re sultaat, dan dat de Zeppelin in Z.-O. richting verdween. (Z.) Hansweerd. Hier is Dinsdag de zeedijk doorgegraven en alzoo kan het water der VVester-Schelde de vooihaven van de nieuwgebouwde derde sluis binnen dringen. Het groote werk van den sluis bouw aan het Z.-Bevelandsche Kanaal, ruim drie jaar geleden aangevangen, na dert daarmede zijn voleinding. Nisse. De verkiezing voor een lid van den gemeenteraad inoodig wegens ont slag name van J. Kloosterman) is bepaald op 20 October a.s. Boschkapelle. De landbouwer, die reeds een paar keeren gebookt vlas tegen een zeer hougen prijs verkocht, ieverue deze week weer een partrj, waarvoor niet min der dan f25 per 100 K.G. werd betaald. Men begrijpt, dat het zaad van dit puike gewas reeds door landbouwers is bespro ken voor den komenden uitzaai. Dezer dagen werd hier een vet varken verkocht voor de ronde som van f2UÜ. Als men zoo iets hoort, behoeft uien zich niet te verwonderen, dat big gen van circa 6 weken oud met f 18 betaald worden. Koewacht. De bewaking van de grens is, ook van Hollaiid^clie zijde, zoer ver scherpt. Niemand mag zonder noodzake lijkheid de grensafsluiting naderen Deze maatregelen zijn genomen om het smok kelen van en naar België zooveel moge lijk tegen te gaan. Deze week zijn een viertal personen uit deze gemeente, ver dacht van smokkelen, uit het in staat van beleg verklaarde gebied gezet De kerkklok geeft voortaan op last van het Duitsch bestuur den Duitschen lijd aan. Ossenisse. Klompen e n h o u t. Al gemeen werd in deze streken de laatste tijden geklaagd, dat de klompen zoo duur waren. Men zeide, dat dit kwam door de duurte van het hout. Nu werd er gisteren op de hofstede, bewoond door deu Kdel Achtbaren heer burgemeester Rosseel een verkooping van zeer liooge en zware boomen gehouden, doch nu deed zich het geval voor, dat er op de boomen slechts f 8 a 9 per boom geboden werd. De boomen werden dan ook niet gegund en de verkooping gestaakt, ofschoon zeer veel koopers waren komen opdagen. De heer Rosseel zal nu van de boomen brandhout laten maken. Aardenburg. Tengevolge van een onge steldheid, die hem op reis overviel, is hier overleden de heer G. A. Vorste r- m a n v a n bye n, oud-lid der Tweede Kamer voor Oostburg ^1909—1913), oud lid der Provinciale Btaten voor Bluis, oud-archivaris van Aardenburg, oud bestuurslid van tal van vereenigingen op landbouwkundig gebied, waar hij zich vooral thuis gevoelde en zich door zijn scherpzinnigheid en werkkracht onder scheidde. Voor den Zeeuwschen landbouw is zijn heengaan dan ook een gevoelig verlies. De heer Vorsterman, te Gilze-liijen in Noord-Brabant in 183ti geboren, was oor spronkelijk een man van het onderwijs. In 1859 werd hij leeraar in de wiskunde aan het gymnasium te Winschoten. Daar na is hij van 18ÜO tot 1891 hoofd van de openbare school te Aardenburg ge weest. Van zijn hand verschenen verschillende schoolboeken en als archivaris van Aar denburg schreef hij een werk over de stadsrechten van Aardenburg. Als redacteur van „Vooruit" en van het „Weekblad voor Zeeuwsch-Vlaando- ren's Westelijk Deel" keerde hij zich zeer scherp tegen hen, die in het openbare leven een Christelijke levens- en wereld beschouwing zijn toegedaan, terwijl hij als politicus de vrijzinnig-democratische beginselen voorstond. Het bericht in de „Vliss. Crt.", dat hij Dinsdag in een stoel van het hötel Zeeland naar de boot moest worden gebracht, wijl zijn beenen hem hun dienst weigerden, deed zooal niet het einde dan toch een ernstige achter uitgang ia 's mans gezondheidstoestand voorzien. Zaamslag. De visseher G., van Terneu- zon had dezer dagen een groote partij fuiken op de steenglooiing, bij den dijk aan den Kleinen Huissenspolder te drogen ge zet. Den volgenden dag daarbij komende, zag hij dat alle fuiken waren stuk ge sneden. G. begon te vermoeden, dat een lieroepsgenoot, uit de gemeente Zaam slag, daarvan kennis droeg. Een woor denwisseling, die naar aanleiding daarvan tusschen beiden ontstond, liep uit op een worsteling en een tocht naar de politie, waar beide mannen het verzoek deden hun recht te verschaffen, door het opma ken van proces-verbaal. „T. Ct." Besmettelijke ziekten. In do week van G12 October zijln uit Zeeland de navolgende besmettelijfco ziekten ter kennis van den centralen ge zondheidsraad gekomen: Roodvonk: een geval te Goes, Hoek, Neuzen, Zaamslag; 4 gevallen te Vlis singen. Dipheritis: een geval te Goes en een te Kapelle; 2 gevallen te Zierikzee. (M. Ct.) De Staatscourant van heden bevat de statuten van de vereenigingen: „Voor waarts", gevestigd te Kijkuit, gemeente Axel en „Boerenleenbank", gevestigd te Westdorpe. Tengevolge van den mist is gisteravond do stoomboot „Annie 1" ten Noorden van don Sloedam, ongeveer bijl De Piet, omhoog gevaren. Men hoopte het vaar tuig heden weer vrij te krijgen. Do dienst van deze stoomboot-Mijl. zal er echter niet door iijlden, als de boot niet bijtijds vlot komt, daar dan een andere boot in dienst wordt genomen. (M. Ct.) Rechtbank te Middelburg. Voor de rechtbank werd hedenmorgen voortgezet de behandeling van de zaak tegen L. uit Vrouwepolder, die een weg onder Serooskerke niet op de goede breedte heeft gehouden. Nadat nog een stuk van B. en W. van Serooskerke was voorgelezen, deed de rechtbank onmid dellijk uitspraak en verklaarde het feit wei bewezen doch niet strafbaar. Met vernietiging van het vonnis van den kan tonrechter om een vormgebrek, werd be klaagde evenals door den kantonrechter ontslagen van rechtsvervolging. De 17-jarige P. J. R. en de 18 jariga J. A. te Vlissingen bekenden de hun ten laste gelegde diefstal van koper aan boord van een oud politievaartuig al daar. Tegen ieder van hen werd een maand gevangenisstraf geëischt. Tegen den 7G-jarigen W. Fl. uit Ter- neuzen, die bekende steonkolenbriquetteu op het stationsemplacement te hebben weggenomen, doch dit gedaan te hebben uit armoede, werd f 1 of 1 dag gevor derd. De officier hield er rekening mede, dat bekl. in moeilijke omstandigheden ver keerde en de zorg heeft voor twee blinde dochters. De ongelukkige dankte den of ficier voor den billijken eisch. De beide volgende beklaagden A. B. en L. B. uit Domburg stonden terecht wegens diefstal van aangespoeld hout. Bekl. zeiden de bedoeling te hebben ge had het hout naar de wacht te brengen. De verbalisant, de rijksveldwachter Van Antwerpen, verklaarde, dat bekl. heml ge zegd hebben zich het hout te willen toe eigenen. Eisch voor ieder drie dagen ge vangenisstraf. Eenzellde straf werd geëischt tegen Anth. P. en Andr. P., eveneens uit Dom burg, ook betrapt op het wegnemen van hout, dat tot de strandgoederen behoorde. Alleen de eerste bekl. was verschenen, die zeide, dat de burgemees Ier hem ver lof heeft gegeven glazen ballen en der gelijke op te rapen. Do president wees er op, (lat daaronder toch zeker geen hout is bedoeld. Wegens eenzelfde misdrijf werd bij ver stek tegen JK). 'te Domburg f 15 of 12 dagen gevorderd. Wegens diefstal van zink van een huisje aan de schietbaan te Middelburg luidde de eisch bij verstek tegen J. D., aldaar, 14 dagen gevangenisstraf en we gens diefstal van kleeren en een brood te Kleversxerke tegen denzelfde f 10 of 10 dagen. Alsnu verscheen voor de rechtbank P. J. V., echtgenoote van J. v. d. Br. te Goes, beklaagd van mishandeling van een kind van J. Visser. Bekl. ontkende; er werd met steenen naar haar huis gegooid en zij legt de overtuigingsstukken aan de rechtbank voor. Zij heeft niet geslagen daar zij te veel van kinderen houdt. Eisch 17 of 7 dagen. Twee appèlzaken werden behandeld te gen M. K. te 's Gravenpolder, die door den kantonrechter te Goes tot twee maal toe veroordeeld was wegens liet laten loopen van een hond in het jachtveld, ieder keer t ol f 2 boete of 2 dagen hech tenis. In de eerste zaak eischte hel 0. M. bevestiging van het vonnis, doch in de tweede verhooging van de straf tot f4 of 4 dagen. Hierna werd de zitting geschorst tot half twee. De rechtbank te Middelburg heeft he den veroordeeld wegens: diefstal: L., 2G jaar, schipper te Terneuzen f 10 1>. s. 10 d. h.; mishandeling: J. L., 28 j„ werkman le Middelburg, 2 m. gev.straf, C. de B„ 22 j„ hvr. M. M„ te Hoek, P. v. 44 j., tapper te Vlissingen, ieder f3 b. s. 10 d. h., A. T„ 41 j., veekoopman te Middelburg, f 10 b. s. 10 d. h., Th. de B., 30 j., vlaswerker te Koewacht en Th. Th., 23 j„ veld- arbeider to St. Jansteen, ieder 3 weken gevangenisstraf; wederspannigheidM. 1>., 3G j„ werkman te Middelburg, f 10 b. s. 10 d. h.; strooperijG. S. K„ 14 j„ en M. E. J. de R., 14 j., heiden te Ter- neuzen, ieder f 3.50 b. s. 1 w. tuchtsch. Vrijgesproken: E. M. de B., 32 j., hvr. van J. de V. te Terneuzen, beklaagd van heling. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie! Zouden wij u beleefd mogen verzoeken, onderstaand ingezonden stuk, dat in het beiang van velen is, in uw blad te willen opnemen Een gevaar bij het vervoer en lossen van suikerbieten. De suikerbietencampagne zal binnen kort een aanvang nemen. Van het land, waar zij geteeld zijn, worden de bieten naar het naastbijgelegen station van spoor of tramweg vervoerd. Daarbij zijn veel handen noodig. Bij het vervoer worden jongens, bij het lossen meisjes gebruikt, zooals men kan zien aan vele losplaatsen op de emplacementen. Nu bestaat de gewoonte, dat niet al leen aan den voerman, jongens van veertien jaar en ouder voor eiken wagen, dien hij brengt, drank of hier wordt geschonken, maar eveneens aan hen, die helpen hij lossen en laden, dus ook aan meisjes, hetzij op het terrein, of anders in de naastbijgelegen herberg. Tenzij, dat zij het weigeren, zijn deze jongens en meisjes des avonds door het veelvuldig gebruik van hier of sterken- drank niet meer nuchter, waarvan men zich de gevolgen lichtelijk denken kanl Men bespare ons, deze nader aan te duiden. Ook mag men het gevaar, dat ontstaat voor de veiligheid op de spoorlijnen aan de stations, wel in overweging nemen. Heel dit ellendig systeem van scheuken en drinken berust pp oen oude traditie, die door menigeen (naar we hopen willen met tegenzin), gehandhaafd wordt, om dat men bukt voor: het is altijd zoo geweest. Wij doen een beroep op allen, die hierin iets te zeggen hebben, ont met vereende kracht tegen te gaan een ge woonte, die de bietencampagne voor meinigeen maakt tot een bron van licha melijk, geestelijk en zedelijk gevaar. Werkgevers, ouders, vaders waakt voor uw belangen en 'uw kinderen en geeft zelf het voorbeeld, dat men werken kan en goed, zonder bier of sterken drank. U, geachte Redactie dankend voor de verleende plaatsruimte. Het Prov. Comité der Nat. Geh. Onth. Ver. in Zeeland. J. DE VISSER, Voorz., Middelburg. J. A. VAN SELMS, Secr., Grijpskerke. Middelburg brijpskerke Voor het hoornvee j.l. Donderd-ag verkocht op de verkooping hij1 dhr. G. Vette te Rilland-Bath en gehouden door de deurwaarders Hollmann Verhoek te Goes werden hooge prijzen besteed; er werden koeien verkocht o. a. voor f292, f300, f330 en f39G. De notaris II. J. van Nouhuis te Zie rikzee verkocht Donderdag te Ouwcrkerk in het openbaar ten verzoeke der erven mej. wed. van Splunder Bakker te Oost en West-Souburg: 1. 39 A. 60 e. -ibouwland te Ouwer- kerk 2.55 A. 2-1 c.A. bouwland te Ouwer- kerk. ICooper werd L. Hage Mz. te Ouwer- kerk voor f 1370 per gemet. (M. Ct.) 15 October 5 uur 's namiddags. Parijs. Officieel communiqué van gisterenavond 11 uur). Artilleriegevechten hadden plaats in Artois, het Aisnegebied, de streek van Reims en in Champagne; op de Maas- hoogten gevechten met hommen en tor pedo's. Een eskader van 20 vliegmachines, heeft het station van Bazancourt gebombar deerd. Een Diuitsche kabelballon en een vlieg machine werden door onze vliegtuigen gedwongen te dalen. Londen. (Rapport van generaal French, 14 Oct.). Gistermiddag werd door ons een aanval ondernomen op de loop graven van den vijand onder dekking van gassen. Van een punt GOO yard "ten zuidwesten van Mallucb tot de Hohen- zollern-redoute hebben wij 1000 yard loop graaf genomen, maar moesten wegens het hevige vuren van den vijand onze positie weer prijsgeven. Nabij den weg Vernielles Halluch heb ben wij vijandelijke loopgraven genomen en konden ons daar handhaven. Ook ten Zuidwesten van den rand der steengroe ven hebben wij een loopgraaf veroverd; eveneens de voornaamste loopgraaf van de Hohenzollern-redoute, waar de vijand evenwel nog stand houdt, in twee verbin dingsloopgraven tusschen de redoute en de steengroeve. Petersburg. (Officieel). Een Duitsch vliegtuig wierp verscheidene hommen op den spoorweg hij Remersj, noordelijk van Friedrichstadt. De artilleriestrijd hij Jacobstadt nam op verschillende plaatsen in hevigheid toe. Een Zeppelin heeft in den nacht van den. 12en op den 13en ongeveer 50 bom men op Dwinsk geworpen; personen wer den daardoor niet getroffen. Aan het front hij Dwinsk hebben overal artillerieduels plaats. Aan den weg ten zuiden van Bchloss- berg, dat gisteren in een stormaanval door ons genomen werd, duurt de yer- bitterde strijd voort. Aan de linie hij hot Demmen-meer en de Drisviaty hadden slecht georganiseerdo aanvallen plaats, die echter allen mis lukten. De artilleriestrijd duurt voort. Zuidelijk van het dorp Ncvek aan de Fripet werd het dorp Khrapine door ons bezet. Aan den linkeroever van de Styr,. noor delijk van Rafalowka, werd de boerderij Zaliadima door ons bezet. In Galicie tracht de vijand op het Strypa-front te vergeefs iliet offensief voort te zeiten. He vige gevechten werden geleverd in do huurt van 'het dorp Beniavy. Petersburg. Van het Kaukasische front. Turksche cavalerie heeft tevergeefs ge tracht onze voorpostenlinie te forceeren. Plaatselijke gevechten in den sector van Olty ten zuiden van het Tortum-meer. Een Turksch detachement met officieren werd door ons in de pan gehakt bij den doorgang tusschen Vasten en ten zuiden van het meer Van. Konstanlinopel. Het hoofdkwartier be richt. Bij Anaforta hebben wij een vijan delijk vliegtuig neergeschoten ten Oosten van Tuslagoel. Bij Ari-Burnu heeft de vijand vergeefs het vuur op onze stellingen geopend. Bij Sedul-Bahr dwong onze ar tillerie -een vijandelijke torpedoboot, die getracht heeft onzen linkervleugel hij do hoogte van Kerevizdere te beschieten, te vluchten. Overigens .geen nieuws. Konstantinopel. Twee Russische han delsschepen zijn eenige dagen geleden in den grond gehoord nubij Sebastopol. Londen. De „Times" verneemt uit Saloniki, dat in Grieksch-Macedonië do staat van beleg is afgekondigd. Rome. (Officieel). De vijand trachtto een aanval te doen op onze stellingen te Montenero> welke aanval onder zware verliezen voor den vijand mislukte. Op liet Karstpiateau ondernam do vijand Dins dagavond een infanterie-aanval. Do vij andelijke infanterie, die door ons krachtig vuur werd gedecimeerd, trok in wanorde terug. Londen. Uit Kopenhagen wordt ge meld: In de Sonl werd een Engelscho onderzeeër door een Duitsche torpedoboot aangevallen. Na een gevecht schoot de onderzeeër een torpedo al en boorde de Duitsche torpedo boot in den grond. New york. Heden is de kiel ge legd van den nieuwen supper-dread nought „California". Londen. Volgens officicele opgaven zijn in de week eindigende 13 Oct., 1501 schepen uit de havens vertrokken en in gekomen. Dit is het grootste aantal sinds het begin van den oorlog. Het aantal, dat door den vijand in den grond gehoord is, bedraagt 4. Londen. Het vertrek van do „Nieuw Amsterdam" uit Falmouth is uitgesteld, Aan boord van dit schip bevindt zich Dr. Dumba, de voormalige Oostenrijksche gezant hij de Vereenigde Staten. Amsterdam. „De Tijd" meldt uit Rome, dat de door Paus Benedictus XV aan den Sultan van Turkije gerichte brief, waarin den Sultan wordt verzocht zich het lot der Armeniërs aan te trekken, reeds succes heeft gehad. (Zie onder Turkije in dit nummer. Red.). parijs. Een „Havas"-telegram meldt, dat volgens verscheidene bladen inder daad een verschil van inzicht over de expetlitie naar Saloniki met zijn collega's minister Delcassé tot ontslagname heeft bewogen. Verzekerd wordt, dat hij die expeditie voor Frankrijk's prestige afkeurde. Hollanders gesneuveld. In het „Rott. Nwsbl." schrijft een Hol- landsche jongen in Franschen krijgsdienst een artikelenreeks over zijn ervaringen. Hij meldt daarin o-.a., dat hij een gevecht aan het Westelijk front veel Hollanders, die in Franschen dienst waren, sneuvelden, o.a. een Rotterdammer, Ivortenaar, een Amsterdammer, sergeant Punke, een Bre- danaar, Jansen, daar sneuvelden ook twee broers Koekebier, Brabanders geloof ik, en van vier broers De Boer, werden er drie dood opgeraapt en de vierde ver mist. Vadermoord te B er li c u m. De beruchte stroqper Driek van Lokven uit Berlicum, die verleden Zondag zijn vader vermoordde is dezer dagen over gebracht naar het krankzinnigengesticht „Rienier van Arkel" te 's-Bosch. Die misdaad is onder de volgende om standigheden gepleegd. Vader en zoon waren samen met eenige anderen in een paar z.g'. stille kroegen geweest, en do vader, die nogal veel misbruik van sier- ken drank maakte, was alleen dronken heen gegaan. Hijt wilde echter niet naar huis, doch is, naar de ,,'s-Hert. Ct." meldt, aan den weg blijven liggen slapen, alwaar hijl door zijn zoon en nog' drio andere personen werd gevoinden, die heni opbeurden en mede naar z'n. huis namen. Thuis gekomen, wilde zijn zoon, dat hij spoedig' naar bed zou gaan, waarin de vader echter niet veel zin had, waardoor een woordentwist ontstond. De zoon,, drif tig geworden, zeide: „Als ge niet dade lijk te bed gaat, dan steek ik je hartstik ken kapot", waarop de vader dan in het bed kroop, doch op zijln knieën bleef zitten en nog tegen pruttelde. De zoon greep daarop een groot brood mes van de tafel, die bijl het bed stond en gaf daarmede zijln vader een steek in de linkerzijde, waarna hij het met bloed besmeurde mes op tafet wierp. De personen, die van dit drama oog getuigen waren, snelden naar buiten, waarop ook de zoon de woning verliet. Een tijdje nadien kwamen de perso nen den dader tegen met een carbidlan- taarn onder de jas. Hijl was toen in de bosschen naar zijln wildstrikken wezen kijken of hij daar soms ook nog: hazen of konijnen gevangen had. Toon bedoel- de personen hem op zijn afgrijselijke daad opmerkzaam maakten, stelde hij ze zeer gerust, zeggende: „Er is niets gebeurd, het mes is afgeschampt". Doch toen hij een weinig nadien thuis kwam, deelde zijne zuster hem mede, dat vader geen teeken van leven meer gaf, waarop hij zich ook overtuigde en toen zichzelf aan gaf. Respect voor Nederland's mi litaire macht. De „Times" bevat een lang artikel van zijn bijzonderen corres pondent te Amsterdam, waarin hijl een reis beschrijft, die hij per auto langs de Belgische en de Duitsche grens heeft gemaakt. Wijl ontleenen hieraan eenige regelen, waaruit blijkt, hoe anderen over ons oordeelen. „Gedurende de reis begon ik te be grijpen, hoe verschrikkelijk nabij en hoe dreigend deze oorlog voor Nederland is. Maar ook kon ik vaststellen, hoe bewon derenswaardig de Nederlandschc troepen gegroepeerd zijln langs die gedeelten der grenzen, die waarschijnlijk liet meest be dreigd zullen worden en ik kreeg respect voor Nederland's militaire kracht en be reidheid". Hoe de t 'iji den veranderen! Onder dezen titel schrijft het Hongaar- sche katholieke blad „Alkotmany": Niet lang geleden verscheen bij Kar dinaal Cszernoch, primaat van Honga rije en aartsbisschop van Gran, de Turk sche oppermalfsi Abdoel Atif, om hem den dank van het Turksche volk te bren gen voor de talrijke sympathiebetuigingen, die Kardinaal Cszernoch gedurende dezen oorlog jegens de Turken heeft uitgespro ken. O. a. herinnerde do Tijrksclje gezant er aan, dat de vorst-primaat van Gran in vroeger eeuwen de patriarchen-waardig heid van Konstantinopel bekleedde. Z.Em, Kardinaal Cszernoch dankte voor deze vriendelijke uitdrukking der gevoe lens van het Turksche volk en sprak de overtuiging uit, dat Turkije, dank zij hot gunstige verloop van den oorlog, eein tijdperk van nieuwen bloei tegemoet zal gaan I Dat had prins Eugenius nog eens moe ten belevenI (De Tijd.) De slachtoffers van het tram- ongeluk te Zeebrugge. Iienigen tijd geleden hebben wij een tram- ongeluk gemeld te Zeebrugge, waar een tram van vier wagons door de duisternis en het open staan van de brug over het zeekanaal in, het water stortte. Van de 180 soldaten, die zich in de tram bevonden zijn er 85 verdronken. De lijken zijn uit het kanaal opgehaald en te Heyst begraven- „Tel." J. v. G., Zierikzee. Uw verslag juist vóór het ter perse gaan van ons blad ontvangen, kon daariin tot onzen: spijt niet meer worden opgenomen. Red.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 6